Pest Megyei Hírlap, 1987. augusztus (31. évfolyam, 180-204. szám)

1987-08-23 / 197. szám

3íeg*sríiÍ4adl a hazai veretlenség Védelmi hiba döntött Vá Izzó—Rába ETO 0-1 (0.0) Vác, 7000 néz«. V.: Bognár. Gól: Handel 59. perc. Sárga lap: Ulbert 75. perc. Váci Izzó: Brdekhauser — Nagy, Talapa, Gyimesi, Kosztol- nik, Kósa (Horváth Cs. 72. p.), Hermann, Vig, Balogh, Várady, Mózner (Durucskó 62. p.). Rába ETO: Ulbert — Csikós, Hlagyvik, Bordás, Preszeller, Nagy T„ Csongrádi (Pecsics 76. p.), Rubold, Szabó, Mörtel (Kiss Zs. 68. p.), Handel. Vasárnap, szerda, szombat, sűrített tempóban vívja mér­kőzéseit a Váci Izzó NB I-es gárdája. A vasárnapi itthoni döntetlen után a hétközi pécsi kirándulás következett. A meccs után késő éjszaka ér­keztek haza az Izzó labdarú­gói. A junior csapat 4-2-es győzelmet ért el a Mecsek al­ján. Sorozatát tegnap nem tudta folytatni, ugyanis elha­lasztották a Vác—Rába ETO találkozót. A Rába-partiak ugyanis jó néhány játékost de­legálnak a megye válogatott­jába és szeptember 5-én pó­tolják a mérkőzést. A Vác nem a múlt heti ele­gáns szerelésében lépett pá­lyára. Azért, hogy ne ütköz­zön a vendégek fehér mezé­vel, pirosat öltöttek. Akár­csak a nyitányon, most is mintegy 7000 néző figyelte a küzdelmet. A meccs elején mindkét oldalon akadt egy iz­galmas helyzet .Rubold, illetve Balogh jóvoltából. Hullámzó játék folyt, elsősorban me­zőnyben jeleskedtek a csapa­tok, s inkább küzdeni akarás­ban tűntek ki. mint a színvo­nalas produkciókon. A váci kapusnak, Brockhausernak valamivel több dolga volt, mint túloldali kollégájának. A hazai támadások motorja Várady volt, s ő vállalkozott a szabadrúgások végrehajtásá­ra is. Lövései azonban vagy Ulbert zsákmányai lettek, il­letve célt tévesztettek. A 30. percben Mózner jó helyzetben közelről rálőtte a pettyest, de a gyenge lövés elakadt a ka­puson. A második félidőt Nagy ve­szélyes lövése vezette be. A találkozó egyetlen találata az 59. percben esett. Rubold elő- reivck «.IA-qs, «JőítLváci ,hpj.v,-, ban elakadt a- labda, a felsza­badítani akaró Talapa lábáról Handel elé került a pettyes, s 12 méterről a vetődő Brock- hauser mellett a bal alsó sa­rokba lőtt. Az első félidőben 3-1 volt a szögletarány a ven­dégek javára, szünet után ezt a maga javára fordította 6-4- re az Izzó. Ehhez hozzájárult, hogy a félidő derekán szinte egymás után ívelték be a szögletzászlónál letett labdát, s egyszer Durucskó nagy hely­zetben mellé lőtt. Egy másik szögletet Gyimesi fejelt a léc mellé. A másik oldalon Brock- hauser őrhelyét messze el­hagyva, kifutva, lábbal tisz­tázott. Nem sokkal a befejezés előtt Durucskó fordulásból küldte léc fölé a labdát. A Rába ETO a bajnoki nyi­tányon az újonc Kaposvár otthonában győzött. Most a másik újonc, a Váci Izzó csa­patától vitte el a két pontot. Kulturáltabb, veszélyesebb já­tékával rá is szolgált erre. Haász Sándor váci vezető edző szerint: Sajnálom, hogy egy védelmi hiba miatt kikap tunk, de lesz ez jobb is, tette hozzá bizakodva. Reitter László Az NB I további eredmé­nyei : Ű. Dózsa—MTK-VM 4-0 (3-0). Tatabánya—Debre­cen 7-1 (3-0). Békéscsaba— Vasas 0-1 (0-1). Kaposvár— Haladás 1-1 (1-1). Videoton— Bp. Hovéd 0-1 (0-0), Zalaeger­szeg—Siófok 3-1 (2-0), FTC— Pécs 0-1 (0-0). ★ Pénzügyőr—Ráckeve 0-0 Pasaréti út, 200 néző. V.: Kara. Ráckeve: Kovács — Maro­si, Czikora, Gergényi, Cséve, Oláh, Vigh, Acs (Szanyi), Ge­rendái, Weimper, Pibeli. Küzdelmes mérkőzésen a védelmek remekeltek. A 83. percben két kiállítás történt. Előbb Oláh (Ráckeve) vonult le a pályáról, akit Petrák (Pénzügyőr) követett. Jó: Czi­kora, Gergényi, Vigh. Rékasi József D. Kőolaj—Budafok 0-0 Százhalombatta, 600 néző. V.: Paminger. D. Kőolaj: Pásztor — Tö­rök, Szigeti, Fülöp, Kovács, Tepszics, Lánczi (Patai), Ne­mes, Kövesi (Károlyi), Szala- dos, Szűcs. Az első félidőben a Buda­fok mezönyfölényben volt. Egy 11-esüket védte Pásztor. A második játékrészben ki­egyenlítődött a küzdelem. Jó Pásztor, Török, Tepszics, Szi­geti. Szvoboda József Az NB III további ered rriényei: Várpalota—Dunáké szí 3-2, Székesfehérvár MÁV Előre—Érd 4-1. YOSE-pont Szentendréről Remek bagi hajrá Hosszúra nyúlt a megyei bajnokság második fordulója, hiszen már csütörtökön el­kezdték és szombaton este fe­jezték be a mérkőzéseket. Ügy tűnik, hogy az újabb körben a hazai csapatoknak kedve­zett inkább a szerencse. BAG—PILIS 3-0 (0-0) Bag. 600 néző. V.: Kiss. Már a hetedik percben gólt lőtt a hazai együttes, de a já­tékvezető a gólvonalról a ven­dégek javára szabadrúgást ítélt. Az első félidő kihagyott helyzetei után rákapcsolt a Bag, és a második játékrész­ben, az 55., 78. és 85. percek­ben szép gólokkal ajándé­kozta meg a szépszámú közön­séget. A mérkőzés krónikájá­hoz tartozik még, hogy a ven­dégek rendkívül sportszerűen küzdöttek, ^Ggh őszi, Barna, Ekker'"“jo': az egész * hazai csa­pat. ill. Monori. Hegedűs, Cset- neki. (Ifi: 3-2. Tud.: Nagy Ká­roly.) PILISVÖRÖSVÄR— CEGLÉD 2-0 (1-0) Pilisvörösvár, 200 néző. V.: Horváth M. Kitűnő játékvezetés mellett a lelkes hazai csapat megér­demelten nyert a jól küzdő vendégcsapat ellen. Gól: Tur- pisz (2). Jó: az egész hazai csapat. (Ifi: 1-3. Tud.: lflinger Mátyás.) DOMSÖD—DABAS 1-0 (1-0) Dömsöd, 600 néző. V.; Tol­di. Kritikán aluli játékvezetés mellett, sok kihagyott dömsö- di gólhelyzettel tarkított mér­kőzésen, már az első félidőben eldőlt a találkozó sorsa a ha­zaiak javára. Gól: Diamond. Jó: Elekes, Hegedűs, Kiss, Feszt, ill. Ludányi, Dabasi, Kő­halmi. (Tud.: Takács Zoltán.) TAPIÓSZENTMARTON— GÖDÖLI.Ö 3-0 (0-0) Tápiószentmárton, 500 néző. V.: Bakos. Jó játékvezetés mellett a lel­Az Óesa és Vidéke Áfésx 1987. október 1-jétőI üzemeltetésbe adja o következő üzleteit: III. sz. italbolt, Gyól, Kolozsvári u. 2. I. sz. munkahelyi büfé, Gyál, Landler Jenő u. 56. sz. élelmiszerbolt, Bugyi, Vány. II. sz. sörbár. Tököl, Kossuth Lajos u. 28. A felsorolt üzletek a július 28-ai Pest Megyei Hírlapban már meghirdetésre kerültek, de a szeptember 1-jei versenytárgyalás, technikai okok miatt elmarad. Helyette az alábbiakban meghirdetett üzletek versenytárgyalásával együtt tartják: 28. sz. élelmiszerbolt, Gyál, Somogyi B. u. 77. 31. sz. élelmiszerbolt, Gyál, Körösi u. 3. Az üzletekkel kapcsolatos adatokról felvilágosítást ad oz Ócsa és Vidéke Áfés-z (Ócsa, Damjanich u. 31.), telefon: (26)-78-119, (26)-78-020. Pályázatok beküldésének határideje; 1987. szeptember 10-e. A versenytárgyalás szeptember 23-án, 9 árakor lesz □ XII. sz .Csillag vendéglőben (Ócsa, Dózsa György u. 22.). Úszástól evezésig késén játszó vendégek ellen a helyzeteit jól kihasználó hazai csapat megérdemelten nyert. Gól: Sponga, Szálkái, Bata. Jó: Aszódi, Bata, Stellik, Szál­kái (a mezőny legjobbja), ill. Nagy. Markóczi, Ivanovics. (Ifi: 1-4. Tud.: Tóth Antal.) SZENTENDRE—VOSE 2-2 (2-0) Szentendre, 150 néző. V.; Holló. Az első félidőben kétgólos előnyre tett szert Lakatos jó­voltából a Szentendre csapata. A második félidőben nem so­káig örülhettek az előnynek, mert már az első percben Vám szépített, és a 61. percben Bauer révén egyenlítettek a vendégek. Gól:., Lakatos (2), Vám, Bauer. Jó: Lakatos, Mis- kolczi, ill. Dániel, Lelovits, Bauer, Megyeri. (Ifi: 4-3. Tud,: Dombai Rudolf.) További eredmény: Göd— Dány 2-1. A Bem SE—Főt találkozót a vendégcsapat kérésére 26- án 17 órakor játsszák le. Megyei 1, g, 2 Egy kettes 1. Váci Izzó—Rába ETO 2. D. Kőolaj—Budafok 3. Pénzügyőr—Ráckeve 4. Várpalota—Dunakeszi 5. Dömsöd—Dabas 6. Bem SE—Főt elmaradt 7. Szentendre—VOSE x 8. Göd—Dány 1 9. Bag—Pilis 1 Magyar sportotok sikerei Szabó József Európa-csúccsal lett Európa-bajnok a teres mellúszásban 200 mé­ezüstérmes lett a Géczi, Kő­bán, Povázsán, Rakusz né­gyes. A 14 éves nyíregyházi Csa­bai Judit az úszó és vízilabda EB-n a 800 m-es gyorsúszás­ban a papírforma alapján csak a 6—8. helyre számíthatott, de igen bátran kezdett, 100 m-nél az élen állt. Ezután az NDK kettőse ugyan elhúzott mellet­te, de a többiek rohamát Csa­bai vitézül állta. Az olasz Melchiorri ugyan egyre in­kább megközelítette, de az utolsó 100 m-en a magyar úszólány még egyszer újítani tudott, s óriási meglepetésre remek országos felnőtt és if­júsági csúccsal bronzérmet nyert. Komáromi Tibor — szemben — most egyedül nyerte a vi­lágbajnokságot kötöttfogásban a 82 kilogrammos súlycsoport­ban (Záhonyi Iván felvételei) Futószalagon szállították ezen a hétvégen a jobbnál jobb eredményeket a magyar sportolók a különböző világ- versenyeken. Strasbourgban pénteken Szabó József nyert újabb érmet, mégpedig új Európa-csúccsal aranyat a 200 méteres mellúszásban. Cler- mont-Ferrandban a 35. kötött­fogású birkózó-világbajnoksá­gon még szintén pénteken Ko­máromi Tibor 82 kilogramm­ban szerzett világbajnoki címet. Tegnapi eredmények: A kö­töttfogású birkózó-vb-n Ma­jor Sándor került döntőbe a 90 kilogrammos súlycsoportban. Vlagyimir Popov ellen azon­ban nem volt sok esélye, így ezüstérmet szerzett. Duisburgban a férfi K—4-es, a Gyulay, Csípés, Fidel, Ko­vács Z. összetételben aranyér­met szerzett 1000 méteren. K—1 1000 méteren Csípés Fe­renc második, míg a nőknél a K—4 500 méteren szintén Két városban rögbizíck Az olaszoké lett a trófea Egy izgalmas jelenet az Érd—Zbrojovka Brno mérkőzésen Két városban, Százhalom­battán és Érden zajlottak a 3. nemzetközi rögbi torna küzdel­mei. Két csoportban rende­zett előcsatározások után a döntőt Érden tartották, az el­sőséget csak a hosszabbítás­ban vívta ki az olasz csapat. 1. Belluno (olasz), 2. Zbrojov­ka Brno (csehszlovák), 3. Pos- nania Poznan (lengyel), 4. Érd A legsportszerűbb csapat cí­met a BEAC hódította el, a legeredményesebb magyar csa­pat titulust az Érd. A leg­eredményesebb hazai játékos Steigerwald Alajos (Érd) lett A torna után Horváth Lász­ló, az érdi csapat intézője nyilatkozta lapunknak: — Iga­zán jó mérkőzéseket láthat­tunk. Együttesünk szeptember 5-én Pécsre látogat és részt vesz öt csapat társaságában a Bányász Kupán. Ezután .ok­tóber 1. és 4. között két mécs­esét játszunk Csehszlovákiá­ban, majd május 1. után Len­gyelországba is ellátogatunk. Ápolni kívánjuk ilyen mó­don is a sportkapcsolatainkat. Nagy Péter János Totóeredmények A totó 34- heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Ű. Dózsa—MTK-VM 3. Békéscsaba—Vasas 3. Schalke 04—Katóerslautom 4.1. FC Köln—Bóyér Uerdingen 5. Homburg—Bayern München 6. Mannheim—Hamburg 7. Hannover—Karlsruher SC 8. Werder Bremen—Bochum 9. Stuttgarter Kickers—F. Klön 10. Darmstadt—Essen 11. Bielefeld—Remscheid 12. Meppen—Freiburg 13. Ulm^-Saarbrücken Pótmérkőzések: 14. Balu-Weiss 90— Aachen 15. Solingen— Osnabrück A 34. bét ma játsszák 16. Ferencváros—Pécsi MSC ma játsszák Start százezerért Kerekeseknek A Magyar Kerékpárszö­vetség és a Premier Kulturá­lis Szolgáltató Kisszövetkezet szeptember 5-én a Hungaro- ringen rendezi meg a pénzdí­jas kerékpárosversenyt gye­rekek, diákok, felnőtt nők és férfiak számára. A gazdag program reggel 8 órakor kez­dődik és 19 órakor fejeződik be. A felnőttek 100, a diákok 30 forintos jeggyel tekinthetik meg a versenyt. A 14 év alat­tiaknak nem kell fizetniük. A találkozón egyébként min­denki a saját felelősségére in­dulhat. A nevezési díj a hely­színen felnőtteknek 100, diá­koknak 50 forint A verse­nyen minden résztvevő gyer­mek ajándékot kap. Az első helyezett 100 ezer forintot nyerhet. A rendező szervek remélik, hogy a pénzdíjas ta­lálkozó többezres tömeget fog vonzani. N. P. J. A Danubius golfparkban A rájátszás döntött A nagyszerűen előkészített Danubius golfparkban rendez­te meg a Kék Duna golfklub Alkotmány Kupa versenyét csütörtökön Kisorosziban. A küzdelmek előtt dr. Gáti Fe­renc szakosztályvezető rövid ismertetőt adott a pályaépítés további menetéről és az elkö­vetkezendő két hónap verse­nyeiről, amelyek közül kiemel­kedő lesz az Egyesült Államok —Magyarország „Jóakaraf­összecsapás. Azt is megemlí­tette a szakosztályvezető, hogy szeptember 6-án — a Golf gt- vel közösen, társadalmi mun­kában — tovább folytatják a pálya építését, szépítését. A küzdelmekben 32 versenyző vett részt. Eredmények (nettó­eredmény szerinti értékelés).Fér­fiak (18 szakasz. 18 Induló) : 1. Madarász Erik, 2. Szatmáry Ist­ván, 3. Sebestyén Kálmán (61—61 ütés). A sorrendet a „rájátszás” döntötte, el. Nők (8): 1. Szlávy Ti - borné 62. 2. Tóth Istvánné 62. 3. Wiesner Henrikné 69 ütés. Itt' is a rájátszás döntött a végső sor­rendben, Gyermekek (10 szakasz, 6 ind.): 1. Szlávy Marcell 50. 2. Szigeti Csaba 54. 3. Medgyesi Dé­nes 58 ütés. (A legboldogabb Szlá­vy Tibor elnökségi tág volt, hi­szen a „család” aratott...) Szlávy Tibor így számolt be a versenyről: — A pályát pompásan készítette elő a Danubius Golf Club gt. Az időjárás- is kedvezett a kitűnő ver­senynek. Ilyen szoros eredmények már régén születtek a magyar golf történetében, hiszen mind a férfiaknál, mind a nőknél, a. rá­játszás döntött. Öváry Bertalan Sípszó elölt az utánpótlásiról Színvonalról ifiszinten Nem sok változást hozott az 1986—87-es labdarúgó-baj­nokság az elmúlt évekhez vi­szonyítva a megyei II. osztály­ban szereplő ifjúsági csapatok számára. A mezőnyből végig kiemelkedtek az egyenletes szereplésükkel két aranyér­mes, a Gödöllői SC és a Nagy­kőrös együttesei. A második helyezettek a Bugyi SK és az llclad (kiesett) sem panasz­kodhatnak, hiszen ezen csa­patok gárdáinál fellelhető a tudatos játék, a jó erőnlét és a fegyelmezettség. Nem sok­kal maradt el a teljesítmény­ben az újonc Gyömró és a Pomáz, melynek legjobb a gólaránya: 106—46. Nem lát­tunk jelentős fejlődést Mono- ron, Üllőn és Sülysápon. Pe­dig egy éve már jó úton in­dultak el, és nem tudni, miért torpantak meg. Ugyanaz a helyzet Budaörsön (talán a pálya miatt), Szokolyán és Verőcemaroson. Lehet, hogy a fiatalok hoz­záállása, nemtörődömsége, vagy a képzett szakemberek hiánya teszi azt, hogy ma már focizni nem dicsőség ezen a szinten. Mindenesetre megér egy mélyreható elemzést a hi­bák feltárása. Országos szin­ten jelentős erőfeszítéseket teszünk a diáksport fellendí­tésére, mégis a PLSZ fegyelmi bizottsága azt a tapasztalatot vonta le, hogy a fegyelmi ese­tek 80 százalékát a fiatalok fegyelmezetlensége teszi ki. Nem a durvaságukkal, hanem a felnőttekkel való tisztelet­lenség miatt mind a játékté­ren, mind azon kívül. Nagy visszaesést véltünk felfedezni a Dunavarsány, Nagykáta és a Kakucs együt­teseinél. Nem hisszük, hogy csak az lehet az oka, hogy nincs játékos, hiszen máshol is megbirkóztak ezen problé­mával. Gondosabb szervezés­sel, propagandával és rendsze­res toborzással’ igenis lehet ezen változtatni. Ne a tes- pedtség és a Pató Pál szálló­igéje (Ej, ráérünk arra még...) uralkodjon el a fele­lős személyeken. Ne riadjunk vissza a személyi változtatá­soktól, le kell váltani azokat, akik nem felelnek meg az el­várásoknak, és a helyükre agi­lis. ambiciózus és képzett sze­mélyeket kell megnyerni a feladatok ellátására. Megdöbbentő, hogy Herná- don, Perbálon és Törökbálin­ton a fiatalok egyszerűen há­tat fordítanak az egyesüle­teknek. Amit az évek során elhanyagoltak, azt máról hol­napra nem tudják megoldani, de arra gondolunk, hogy a fia­talokkal foglalkozni hálás do­log és sohasem késő. Ezért ne csak egy kézlegyintéssel reagáljunk az ifjú emberpa­lánták problémáira, hanem mi, felnőttek bátrabban, ha­tározottan segítsük őket. Szacsky Zoltán Tápióbicske következik A hagyományos tápióbicskel nemzetközi motocrossversenyl az idén augusztus 30-án. r-en dezik meg. A motorsportked velők 125, 250 köbcentiméte rés motorok futamait tekint hetik még a motócro^spá lyán. A találkozón természete, sen ott . lesz az egész magyar élmezőny.