Pest Megyei Hírlap, 1987. április (31. évfolyam, 77-101. szám)

1987-04-21 / 93. szám

Boisik góljai döntöttek Érden A 16. héten Piliscdfl sportparádé Izzás zárlat Kanizsán Nagykanizsán az NB !I 26. fordulójában elvesztette tava­szi veretlenségét a Váci Izzó. Az Olajbányász egy vitatható körülmények között szerzett góllal nyert a gyengén játszó Pest megyeiek ellen. Olajbányász—Váci Izzó 1-0 U-0). Nagykanizsa, 2000 néző. V.: Kőrös. Váci Izzó: Brockhauser — Kosztolnik, Kása, Szenczi, Csima (Cseri), Hermann, Gyi- mesi, Csikós, Balogh, Mózner, Várodi (Nagy T.). Az első percekben a hazaiak ragadták a kezükbe a kezde­ményezést, a váciak idegesen kezdtek. Huszonöt perc eltel­tével feljött az Izzó, átvette az irányítást. A 26. percben Mózner nagyszerű labdájával Váradi kilépett a védők közül, de jobblábas lövését Csáki óriási bravúrral, lábbal men­tette. öt perccel később Gyime- si indította a lesre játszó vé­dők közül kiugró Baloghot, a kétségbeesetten kifutó kapus elhúzta a váci Jobbszélső lá­bát. A megítélt büntetőt Vá­radi laposan a jobb sarok irányába lőtte, de a nem túl erős lövést Csáki gyors vető­déssel kiütötte. A 43. percben a hazaiak megszerezték a vezetést. Vi­tos a bal oldalról, a 11-es pont magasságából ívelt be szabadrúgást: a jó ütemben felugró Brockhausert az öt és felesen belül két hazai táma­dó fellökte s a továbbszálló labdát a* érkező Skublics a léc alá vágta (1-0). (A hazai közönség Kőrös játékvezetőt az egész mérkőzés alatt szid­ta, molesztálta az ismert Ve­rebes-ügy miatt, s ez látha­tóan megzavarta a bírót, aki több téves ítéletet hoaott. A gólnál nem adott szabadrú­gást, a Brockhauserrel szem­ben elkövetett teljesen nyil­vánvaló lökésért. Így sajnála­tos módon a mérkőzés fő­szereplőjévé lépett elő.) A második játékrészben a váciak gyengén, elképzelés nélkül játszottak, nem tud­ták megismételni az elmúlt hetekben mutatott jó játékot. A 75. percben Kósa, majd 10 perccel később Csikós kapott sárga lapot. Az Izzó az idény leggyengébb játékával kapott ki az eddigi leggyengébb el­lenfelétől. A hazaiak nagy lelkesedéssel játszottak, igazi helyzetek nélkül, egy szabály­talan góllal nyertek. Jó: Brockhauser, Kosztol- nik. Széles Tamás További NB Il-es eredmé­nyek: Ganz-Mávag—Kaposvár 0-0, Baja—Diósgyőr 1-1, Kom­ló—Szeged 2-2, Szolnok— Nagy jelenet a Pénzügyőr kapuja előtt, egy balról beívelt szöglet után a vert kapus mellett és a későn eszmélő hazai játékosok között is elsuhan a labda Nyíregyháza 1-1, Salgótarján —Veszprém 0-0, Ózd—Buda­fok 1-0, Szarvas—Csepel 3-1, Saekszárd—Keszthely 0-0, Bp. Volán—Metripond 1-0. A bajnokság állását 1. Bp. Volán 2. Kaposvár 3. Csepel 4. Nyíregyháza 5. Vác í. Veszprém 7. Komló I. Szolnok a. Salgótarján 10. Szeged 11. Metripond 12. Ganz-Mávag 13. Diósgyőr 14. özd 15. Keszthely 16. Szekszárd 17. Szarvas 18. Baja 1». Olajbányász 20. Budafok 36 17 20 13 26 12 26 12 26 13 26 11 26 12 26 9 6 56-30 37 4 30-22 35 5 36-20 33 6 40-81 32 7 35-28 32 8 29-29 29 4 10 40-36 28 8 9 29-28 26 26 8 10 8 25-26 26 26 10 5 11 39-32 25 8 7 11 32-27 23 8 7 11 39-33 23 5 13 8 25-35 23 9 4 13 34-34 22 8 10 10 24-28 22 8 6 12 37-44 22 8 5 13 32-36 21 8 5 13 22-36 21 8 9 11 28-43 21 7 5 14 27-45 18 TERÜLETI BAJNOKSÁG Folytatta tavaszi rossz sze­replését az Érd csapata, amely ezúttal otthon sem tudott pon­tot szerezni. Érd—Pénzügyőr 1-S (0-1). Érd, 800 néző. V.: Kara. Érd: Fellegi — Takács (Szá­lai), Gálvölgyi, Németh, Kiss (Török) — Mészáros, Zeidl, Molnár — Otrokocsi, Kapa, Juhász. ~ Az első félórai meddő hazai próbálkozások után egy várat­lan vendég-ellentámadás és a hazai védőket sorra kicselező Bozsik középre tálalt és már­is vezettek a fővárosiak. Szünet után ismét hazai próbálkozások, de az erőtlen szélső nélküli játékot produ­káló érdiek nem sok vizet za­vartak a Pénzügyőr kapuja előtt. Aztán a 67, percben vég­leg megpecsételődött a piros- kékben játszó hazaiak sorsa, mert egy újabb kontratáma­dás és a kis Bozsik ismét pa­rádés góllal növelte a zöldek előnyét A kétgólos hátrány Gálvölgyi, az érdiek csapat- kapitánya ezúttal is kitett ma­gáért Nem rajta múlott az újabb vereség után már hiába próbált meg mindent a tabellán egyre lej­jebb csúszó, hitét vesztett érdi csapat, amely Juhász révén csupán szépíteni tudott. A ta­vaszi idényben gyengén sze­replő érdi csapatnak a hátra­lévő fordulókra ugrásszerű ja­vulásra: > lesz szükség, nem elég Csupán két-három régi játékos csupaszív, jó. játéká­ra, hanem a fiataloktól is joggal elvárja a még most is szép számmal meccsre kijáró közönség a nagyobb akarást, amely úgy látszik, ebből a garnitúrából hiányzik. Gól: Juhász. Jó: Gálvölgyi és Kiss (a mezőny legjobbja). H. J. Jó tippdömping A Sportfogadási és Lottőlgaxga­töság kftalése szerint a totó 18. Játékhetére összesen 8 090 528 da­rab szelvény érkezett be. 13 plusz találatos szelvény 89 darab, nye­reményük egyenként 59 959 fo­rint, 15 találatos szelvény 12« da­rab, nyereményük egyenként 33 352 forint, 12 találatos szelvény 4100 darab, nyereményük egyen­ként 1155 forint, 11 találatos szel­vény SS 122 darab, nyereményük egyenként 141 forint, 10 találatos szelvény 171 742 darab, nyeremé­nyük egyenként 41 forint. jtfezey György Idő előtt Mezey Györgyöt elbocsátot­ták a kuvaiti válogatottéi. A magyar nemzeti tizenegy egy­kori szövetségi kapitánya ezen a poszton öt év alatt az ötö­dik labdarúgó-szakember, aki­nek kiadták az útját a közel- keleti olajsejkségben. A Reu­ter a Kuna, kuvaiti hírügy­nökségre hivatkozva jelentette a hirt, és hozzátette, hogy ku­vaiti részről nem indokolták meg a döntést. A kuvaiti csa­pat irányítását átmenetileg Sa­leh Zakarla vette át. A helyi sportember már szerepelt eb­ben s feladatkörben, amikor tavaly kilenc hónap után az angol Malcolm Allisonnak kel­lett búcsúznia a kuvaiti válo­gatottól. A vWönlűbrn A címvédő nyert A londoni Royal Albert Hallban óriási érdeklődés kí­sérte a jamaikai származású, de angol színekben öklöző Lloyd Honeyghan váltósúlyú világbajnoki (WBC) döntőjét az amerikai Maurice Blocker ellen. Honeyghan volt az esélyes, győzött is 12 menetben pon­tozással, de sokkal nagyobb küzdelem után, mint azt elő­zetesen bárki is gondolta vol­na. Blocker szerint Honeyghan nem nyerte rrteg a mérkőzést, s mint mondotta, nagyot csa-- lódott, amikor a küzdelem vé­gén a bíró az angol kezét emelte a magasba. Az olasz pontozó 117:114, a luxemburgi 119:112, a belga pedig 119:114 arányban ítélt Honeyghan ja­vára. A hivatásos ökölvívó-világ­bajnok menedzsere, Micky Duff szerint az amerikai Mark Brelandót nem számít­va (olimpiai bajnok volt 1984- ben Los Angelesben) a lehet­séges kihívók közül Blocker a legjobb. Honeyghannek ez volt a 30. mérkőzése, s változatlanul veretlen. A labdarúgó NB I-ben Kikapott as MTK-VM Fel-fel fiúk a dalra Először rendeztek szabadté­ri crossversenyt a sportág új szponzora, a Hungária Biz* tosító által kiírt kupáért hús* vét vasárnapján Piliscséven. A rangos nemzetközi mezőny* ben a hazai L osztályú 250 köbcentimétered kategória tagjai, valamint serdülők és az úttörők a bajnoki ponto­kért is űzték vasparipáikat Néhány különleges érde­kessége is akadt a szfnvona* las versengésnek. Például az, hogy Kamrás Károly 125-ös Hondával versenyzett a 250* es mezőnyben, a szurkolók tehát valamelyest összehason­líthatták tudását a bajnok Gyurászik Lászlóval. Aa első start tulajdonkép­pen papírforma-eredményt hozott Fokozatosan Gyúrá­saik László jött fel az élre és magabiztos — igaz, kis kü­lönbségű — győzelmet ara­tott az 500-as Kawasakiit lo­vagló, jelenleg Pécsett ver­senyző Németh Kornél előtt Kamrás is az élbolyban végzett. A külföldiek — pél­dául az osztrák Schmidiinger, a nyugatnémet Wipptzl, vagy a csehszlovák Jozef Hara — nem tudott beleszólni a két magyar versengésébe. Ez tör­tént egyébként a második fu­tamban is, azzal a különbség­gel, hogy a félidőben Németh Kornél „leváltotta” az addig élen haladó, defekttel bajlódó Gyurászikot. Kamrás a rajt után összeakadt az amerikai Derek Dirc Wagnerrel és bu­kott. Ennek ellenére óriási hajrával behozta hátrányát és rangos helyen végzett. A siratófal egyébként az idén is próbára tette a ver­senyző-kei, de a kemény fiúk ezt az akadályt is leküzdöt­ték. Eredmények. 500 köbcenti­méter: 1. Németh Kornél (MHSZ Pécs, Kawasaki), 2. Jacek Longa (lengyel, Kawa-\ Veszélyes helyzetben a 259 kem-ben versenyző tápióbics- kei Wagensommer János saki), 8. Kari Schmidinger (Ausztria, Honda). 250 köb- centiméter: 1. Gyurászik Lász­ló (Kiskunlacháza, Suzuki), 2, Kamrás Károly (ÜSSE, Hon­da), 3. Volker Wipptzl (NSZK, Yamaha). 250—500 köbcenti­méter, II. osztály: 1. Bajner József (ÜBSE, Honda), 2. Horváth Róbert (Volán Sur­ján SE, Suzuki), 3. Hosztnik József (ÜBSE, Suzuki). Serdü­lőbajnokság: 1. Tóth Ádám (HPSE, Yamaha), 2. Koller Krisztián (Kiskunlacháza, Ya­maha), 3. Kádár Krisztián (ÜBSE, Honda). Úttörő OB, 150 köbcentiméter: 1. Salamon Kornél (Sopron, Malaguszti), 2. Pajzs Miklós (HPSE, Simson Romac), 3. Salamon Barnabás (Sopron, Simson). Vereszki János Locsoltak a tudósítók Elverték a Dunakeszit $ Nincs könnyű dolguk tu-\ í dósílólnknak, ezt jól tud- £ juk. Több településen igen í nehéz telefonhoz — olykor I « még akárcsak telefonközei­be is — jutniuk. Ami a hétfői napon történt, az minden mentő körülményt f előrebocsátva is alulmúlta á a legszerényebb várakozá­si sunkat! Mindössze három | tudósítás érkezett meg szer- í kesztőségünkbe. A tudósi* 4 tók tüntető tartózkodásuk* | kai a többi csapatot bün- ? tették meg, hiszen igy a jí megyei I. osztályú bajnok* á ság eredményeire még vár- ^ niuk kell. Hol itt a sport- szerűség? Egyébként mindkét ered­mény vaskos meglepetésnek számit: a vezető Dunakeszi ugyanis Szigetszentmiklóson kapott leckét, az üldöző Da- bas nedig nem is volt ellene fél Fóton. SZTK—DUNAKESZI 2-1 (1-0) Szlgetszentmiklós, 300 néző. V.: Rojlk A jól játszó hazaiak hely­zeteik alapján már az első félidőben bebiztosíthatták vol­na győzelmüket, mégis csak büntetőből jutottak minimális előnyhöz. A második játék­részben is az SZTK veszélyez­tetett többet, s a C5. percben Metzger egy remek indítás után a kapívt is kicselezve kü'dte a hé’óba a labdát. Ez után két vendégbüntető kör vetkezett, melyből az egyiket a végig kitűnően védő Pi-ncés szögletre hárította. Az utolsó percek Vasutas-rohamokkal teltek, de a hazai retesz jól zárt, s megérdemelt győzel­met szerezteik a bajnokaspi­ráns Dunakeszi ellen. G61: Pi­lisi (11-esból), Metzger, il­letve Sólyom (11-esből). Jó: Pincés (a mezőny legjobbja), Méri, Kende, Metzger, illetve Török, Sólyom, Bodó és Tőr- teli. (Ifi: 0-5. Tud.: Váczi Ist­ván). FŐT—DABAS 4-6 (3-0) Főt, 600 néző. V.: Varga. Már a második percben ve­zetett a hazai csapat, amely a mérkőzés folyamán jó játé­kával tovább növelte előnyét, A megyei rangadón a szép számú közönség gólzáport lát­hatott. Gól: Szilágyi, Varga, Szabó (2). Jók: a hazai csa­patból mindenkit ki lehet emelni, míg a vendégek együt­teséből senki sem dicsérhető. (Ifi: 1-0. Tud.: Richter Já­nos.) BEM SE—VERESEGYHÁZ 1-1 (0-0) Cegléd, 150 néző. V.: Lo­vász. Helyzetek sorát hibázták el a nyomasztó fölényben játszó ceglédiek. A vendégek sze­rencsés góllal — a menteni akaró óvári lábáról, egy má­sik játékost érintve került sa­ját kapujába a labda — a 86. percben egyenlítettek. Gól: Keresztúri (11-esből), Illetve Óvári (öngól). Jó: Hajúi. No- ficer. (Tud.: Ungureán Lász­ló.) A labdarúgó NB I 23. for­dulójában a mezőny egyetlen tavaszi veretlen csapata, az MTK-VM is legyőzőre talált. A tatabányai rangadó két pontjával a Bányász még kö­zelebb zárkózott az előtte ál­ló két fővárosi klubhoz. Az MTK-VM tavaszi első vere­sége ellenére megmaradt az első helyen, de előnye csak egy pont az Ü. Dózsa és kettő a Tatabánya előtt. Eredmények: Zalaegerszeg—Ű. Dózsa 1-1 (0-0). Zalaegerszeg, 10 ezer néző. V.: Bay. Gól: Dohány, ill. Kardos. A várakozás alat­ti színvonalú 90 perc során a hazaiak álltak közelebb a győzelemhez, amiről végül egy potyagól miatt maradtak le. Videoton—Siófok 1-2 (0-1). Székesfehérvár, 5 ezer néző. V.: Hazafi. Gól: Ady, Zsa- dány, ill. Máriási. A szebb napokat megért fehérvári együttes lassan már szokásos módon játszik alárendelt sze­repet. Békéscsaba—Bp. Honvéd 2-1 (1-0). Békéscsaba, 16 ezer né­ző. V.: Pádár. Gól: Adorján, Csató (11-esből), ill. Détári (11-esből). Telt ház előtt ara­tott vastapssal kísért győzel­met a békéscsabai lila-fehér csapat, amelynek győzelméhez semmi kétség nem fért a ta­valyi bajnok ellen. Ferencváros—Eger 3-1 (1-0). Üllői út, 15 ezer néző. V.: Győri. Gól: Fischer (2), Kin­cses, 111. Simon II. A vendé­gek meglepték a Ferencvárost határozott . védekezésükkel, lelkes mezőnymunkájukkal. Még az egyenlítésre is futotta erejükből, azután viszont jobb volt az FTC. Haladás—Dunaújváros 2-0 (0-0). Szombathely, 7 ezer né­ző. V.: Kovács I. L. Gál: Il­lés, Dómján. Ideges hangulat, vitatott, meg nem adott gól, lelkes publikum — mindez adott volt Szombathelyen, ahol végül a hazaiak tervei valósultak meg a győzelem­mel. Debrecen—Rába ETO 1-1 (0-1). Debrecen, 6 ezer néző. V.: Huták. Gól: Szabó, ill. Kiss. A tabella második felé­ben helyezkedő két együttes összecsapásán végül igazságos pontosztozkodás született. Tatabánya—MTK-VM 1-0 (0-0). Tatabánya, 15 ezer né­ző. V.: Drigán. Gól: Kiprich. A rendkívül jó napot kifogó hazaiak sikere akár nagyobb arányú is lehetett volna. Vasas—Pécsi MSC 0-0. Fáy utca, 5 ezer néző. V.: Roxin. A nézők nem láthattak jó já­tékot, legfeljebb csak az egy bajnoki pontnak örülhettek. A bajnokság állása: 1. MTK-VM 23 14 5 4 40-17 33 2. Ü. Dózsa 23 13 6 4 39-15 32 3. Tatabánya 23 14 3 8 35-18 31 4. Bp. Honvéd 23 12 4 7 32-29 28 5. Pécs 23 19 5 9 22-14 25 6. Ferencváros 23 8 9 6 2t-l5 25 7. Haladás 23 10 5 8 27-26 25 8. Vasas 23 9 5 8 30-31 23 9. Békéscsaba 23 7 9 7 24-28 23 10. Debrecen 23 7 8 8 29-32 22 11. Videoton 23 6 7 10 21-24 19 12. Rába ETO 23 4 10 9 31-34 18 13. Zalaegerszeg 23 4 10 9 22-29 18 14. Siófok 23 5 8 18 24-32 18 15. Eger 23 4 7 12 18-45 15 16. Dunaújváros 23 3 7 13 20-46 13 A góllövőlista élmezőnye: 15 gólos: Rostás (Ű. Dózsa), Détári (Bp. Honvéd), 14 gó­los: Vincze I. (Tatabánya), 12 gólos: Szeibert (MTK-VM), 9 gólos: Bücs (Debrecen), 8 gó­los: Mörtel (Debrecen). Gyurászik János SuzuUival versenyezve, szoros küzdelemben aratott győzelmet, a vitte sikerre klubját, a Kiskunlacházi SK-t is A tápióbicskei Czuczi Rolandnak ezúttal nem termett babér Az egynyolcad literes kategória egyik megyei reprezcníánsa, Erdős László (Kiskunlacháza). (Hancsovszlú János felvételei)