Pest Megyei Hírlap, 1987. április (31. évfolyam, 77-101. szám)

1987-04-06 / 81. szám

Danake,szí Kupa — rlu'í í^lien Versenyek és bemutatók Aki célra tart, Merlik Zoltán Szentendréről Hazánk felszabadulásának 42. évfordulója alkalmából kétnapos, gazdag sportprog­ram várta Dunakeszin az igazolt sportolókat és a tö­megsportok szerelmeseit. Szombaton a Vasutas-sportte­lepen Dunakeszi Kupa elne­vezéssel első ízben rendezett megyei lövészversenyt a vá­rosi MHSZ vezetősége. A ver­senyen 53 lövő vett részt és a vándorkupát a Dunakeszi csa­pata nyerte meg. Második lett a Szentendre együttese, mig a dobogó harmadik he­lyére a Váci Híradástechnikai Vállalat csapata állhatott. A tornacsarnokban pedig a me­gyei birkózószövetség a gye­rekek részére birkózóversenyt rendezett. Vasárnap napsütéses tava­szi időben rendezte meg a vá­rosi KISZ-bizottság, az MHSZ és a városi sportfelügyelőség a városi tömegsportnapot. A mintegy félszáz sportoló ké­zilabdában, kispályás fociban, asztaliteniszben, kézilabdában és lövészetben mérte össze tu­dását. A legnagyobb sikere kétségkívül a kispályás labda­rúgásnak volt. E sportágban 12 csapat indült és az együt­tesek 2X15 percet játszottak. A kézilabdában mind a nők, mind a férfiak mezőnyében 2-2 csapat vett részt, így nem , volt „vérre menő” küzdelem. A városi lövészversenyen viszont mintegy 80-an vetél­kedtek a szép díjakért. Töb­ben érdeklődéssel szemlélték a fegyver és a járműjavító honvédelmi klub model­lezőbemutatóját. Az egész délelőtti programban iskolák, vállalatok kollektívái, KISZ- esek sportoltak, ezzel is hó­dolva kedvenc sportáguknak. A színes kavalkádot jól irá­nyították a szervezők. Tőlük Vajon mit rontottam el... morfondírozik a gödi Monori András (Erdősi Ágnes felvételéi) tudtuk meg azt is, hogy az egyes találkozókat filmre vet­te a városi televízió, amely egy későbbi időpontban su­gározni fogja a tömegsport- nap legérdekesebb epizódjait. A Dunakeszi Kupa lövészver- seny eredménye, a győztesek. Kispuska férfi: Horváth Lóránt (Vác). Nők: Süli Edina (Vác). Ifi fiúk: Herényi Tibor (Dunakeszi). Légpuska, úttörő leány: Török Nóra (Százhalombatta). Úttörő fiú: Schneider Zoltán (Százha­lombatta). Ifi fiú: Herényi Tibor (Dunakeszi). Felnőtt nők: Süli Edina (Vác); Félnőtt férfi: Faludi István (Dunakeszi). A dunakeszi sportnap eredmé­nyei, a győztesek. Kézilabda, nők: Mechanikai Laboratórium. Férfiak: Dunakeszi Gimnázium, Asztalitenisz, ifi férfi: Wagner Viktor. Félnőtt férfi: Molnár Sándor (Hűtőház). Felnőtt nők: Bánki Teréz. Lövészet. Kispuska, férfi: Antal János (Hazafias Nép­front). Nők: Gombai Pálné (Pe- dagógus-KISZ). Légpuska, férfi: Gerhardt Attila (3-as számú ál­talános iskola). Nők: Gombai Pál­né (Pedagúgus-KISrj). Kispályás labdarúgás: Duna Menti Építők. Nagy Péter János Idegenben nem ment a csapatoknak Ismét nyert az MTK-VM Az NB I 21. fordulójában ismét nagy meglepetést szol­gáltatott az MTK-VM labda­rúgócsapata. A DMVSC és a PMSC egyaránt négy góllal terhelte meg az ellenfele ka­puját ZTE—MTK-VM 1-2 (0-1). Zalaegerszeg. 9000 néző. V.: Pádár. Jó iramú mérkőzésen a nagyobb tudás dominált. DMVSC—Videoton 4-1 (1-1). Debrecen, 5000 néző. V.; Mol­nár. Az első játékrészben nagy csatákat láthatott a kö­zönség. A két csapat erejéből csak 1-1-re tellett, de aztán rákapcsolt a hazai együttes és rohamai egyre erősebbek let­tek, így megérdemelten győ­zött. Haladás—Vasas 4-1 (2-0). Szombathely, 8000 néző. V.: Hartman. Az első félidőben már 2-0-ra vezetett a hazai csapat. A második játékrész­ben továbj) növelte előnyét. A ' vendégeknek csak a becsület- gólra tellett. Tatabánya—Eger 2-1 (0-0). Tatabánya, 5000 néző. V.: Hu­ták. Az első félidőben gól nél­kül vonultak le a pályáról a csapatok. A második játék­részben a .jobban játszó ha­zaiak megérdemelten vitték el a két pontot. Pécsi MSC—Dunaújváros 4-0 (1-0). Pécs, 9000 néző. V.: Szi­lágyi. Hagy ipezőnyfölénnyel nyert a hazai együttes. Bp. Honvéd—Siófok 1-0 (0-0). Bozsik-stadion, 8000 néző. V.; Nagy B. A i Honvéd egyetlen gólja a 82. percben esett, amely a két pont megszerzé­sét jelentette. Ü. Dózsa—Rába ETO 2-1 (2-1). Megyeri út, 10 000 néző. V.: Maczkó. Az első félidei 30 perc érdekes, izgalmas já­tékot hozott, ezután esett az iram, megelégedett a hazai együttes az egygólos győzelem­mel. Békéscsaba—Ferencváros 1-0 (0-0). Békéscsaba, 18 000 néző. V.: Kovács I. L. Az első fél­idei, gól nélküli küzdelem után színvonalas játékkal megérdemelten nyert a vihar­sarki gárda. Domsodiin ar első félidőben eldőli..« Váci villogás Budafokon A Váci Izzó ezen a hét vé­gén a fővárosban vendéges­kedett a Budafok otthoná­ban. A területi Duna-csoport- ban megyei párharcok zajlot­tak: az Érd a Ráckevét, míg a Dőmsöd a Kartait fogadta. BUDAFOKI MTE—VÄC1 IZZÖ 1-3 (1-1) Promontor út, 3Ö00 néző. V.: Kiss G. Vác: Brockhauser —í Kosz­toltok, Gyimesi, Szenczi, Csi- ma, Hermann, Polonyi (N.agy Tibor), Csikós, Balogh T., Mőz- ner és Váradi. A találkozó a váciak szem­pontjából indult jól. Már a 4. percben Váradi 28 méteres szabadrúgása csak centimé­terekkel ment el a jobb kapu­fa mellett. Aztán következtek a hazaiak percei. A 7. perc­ben Wastl kiugrott, Brock­hauser mellett elgurította a labdát, az a kapufáról Krisz­tin elé került, aki 5 méterről nem hibázott. Ezzel lett 1-0. Egy perccel később Balogh Tibor 25 méterről a felső lé­cet találta el. Három perc múlva már nem hibázott a szőke jobbszélső, Váradi szög­letét fejelte a kapuba. A to­vábbiakban a Vác irányította a játékot, de a következő goi­ng a második félidőig kellett várni. Dstlita.*.-p3íaíok Szentendrén Tovább menetel a VOSE A megyei I. osztály nagy rangadójának számított a du- nakesziek gödi vendégeskedé­se. Élvezetes mérkőzésen végiül is megérdemelten nyertek a vasutasok. Tovább folytatta ta­vaszi menetelését a soroksári VOSE, ezúttal Cegléden tudott nyerni. GÖD—DUNAKESZI VSE 1-3 (0-1) Göd: 500 néző. V.: Temes­vári. Göd: Kocsis — Kiss, Murányi, Mudri, Papp, Herédi, Paulusz (Sebestyén), Tóth, Urbán, Csernák (Kuris), Varnyeczky. Dunakeszi: Herczeg — Tö­rök, Horváth (Kurnász), Kis, Sólyom, Bagyinszki, Törteli, Bodó, Mészáros, Kriska, Har­minc. Jó talajú pálya várta a me­gyei . rangadó résztvevőit Gö­dön. Az első félidő gyenge iramú, sok hibával tarkított játékot hozott. A 40. percben Törteli szép fejesgóllal szer­zett vezetést a vendégeknek. A második félidőben a 67. perc­ben Sólyom szabadrúgásból növelte az előnyt (0-2). A gö­diek rákapcsoltak és a 70. percben Sebestyén szépített. A 75. percben eldőlt a mérkőzés: Bagyinszki büntetőből vette be a hazaiak kapuját. A sportsze­rű mérkőzésen jó játékvezetés mellett megérdemeltén nyer­tek a vasutasok. Jó: Mudri, Papp, ill. Kis, Sólyom, Mé­száros, Törteli. (Ifi: 0-0. Tud: Nvitrai József.) BEM SE—VOSE 1-2 (1-1) Cegléd, 200 néző. V.: Keré- nyi. •* Már az ötvenedik percben kialakult a végeredmény. A mezőnyben a -Bem SE egyenlő ellenfél volt, de támadásai ke­vés veszélyt jelentettek a ka­pura. Kitűnő játékvezetés mel­lett a tudatosabban játszó So­roksár újabb két pontot szer­zett. Gól: Keresztúri, illetve Dániel. Andorka. Jó: Sós. Övá­ri. Bata ill. Kőhegyi, Dániel, Andorka, Varga. (Tud.: Un- gureán László.) BAG—PILIS 3-2 (1-1) Bag, 450 néző. V.: Márk. Jó iramú mérkőzést látha­tott a közönség. Az 50. perc­ben a vendégek vezettek, nem sokkal később egyenlítettek a bagiak és 5 percre rá bom­bagóllal a győzelmet is meg­szerezték a hazaiak. Gól: Csa­pó, Galambos, Fésű, 111. He­gedűs és Gáspár. Jó: Sápi (a mezőny legjobbja), Galambos és Csapó, ill. Lóri, Király és Mezei. (Ifi: 1-2. Tud.: Nagy Károly.) DÁNY—GEAC 1-1 (0-1) Dány, 300 néző. V.: Baros. Az első félidőben a vendé­gek, a második félidőben a hazai csapat.volt a jobb. Jó: Ilosvay, Horváth, Tóth. (Tud.: Túrái János.) SZENTENDRE—DABAS 0-1 Szentendre, 200 néző, V.: Veres. Kiínmő játékvezetés Biztos hazai győzelem Hazai pályán győzött a Du­nai Kőolaj férfi NB I/B-s ké­zilabdacsapata. Nagy fölény­nyel nyert találkozót á Nyír­egyháza ellenében. Dunai Kőolaj—Nyíregyháza 30-25 (15-12) Százhalombatta, 500 néző. Dunai Kőolaj: Halmai — Makay, Vass K. (3), Koller (11), Nemes (1), Németh (5), Gáspár (6). Csere: Hoffman, Eisrich, Gólya, Palotai, Sza­bó J. (4). Kitűnő játékvezetés mellett, jó iramú találkozót láthatott a szép sdáíhű közönség. A ha­zaiak- sok ziccert kihagytak, ennek ellenére biztosan győz­ték le a nyírségieket. A Du­nai Kőolaj gárdája április 10-én. 15.45-kor a Csepeli Pa­pír ellen lép pályára. Jók: Koller, Németh, Hoff­man, Vass K. Sinka László A salakos pályán furcsa mérkőzést láthatott a közön­ség. Az első félidőben széllel szemben óriási akarással és jól játszott a Petőfi. Helyze­tek sorát dolgozta ki, de a dabasi kapuvédő mindent vé­dett. A félidő vége felé egy szentendrei védelmi kihagyás dabasi vezetést eredményezett. A második félidőben tovább folytatódott a szentendrei fö­lény, a Dábas alig jutott át a félpályán, de az eredmény nem változott. Jó: Lakatos, Püspöki, Miskolci, ill. Dómján (a mezőny legjobbja) és Szol­noki. (Ifi: 1-0. Tud.: Dombai Rudolf.) FŐT—PILIS V ÖRÖS V AR 4-2 (2-1) Fót, Kisalagi pálya, 400. né­ző. V.: Toldi. Nagyon jó bíráskodás mel­lett a fótiak az első félidő­ben és a másodikban egyaránt két-két gólt lőttek. Megérde­melt hazai siker született. Gól: Varga (2, egyet 11-es- ből), Szilágyi. Kökény, ill. Tur- tisz és Király. Jó: Mózes, Szkala, Kökény, Szilágyi és Szabó, ill. Srekker, Turtisz és Király. (Ifi: 3-1. Tud.: Rich­ter János.) T.-MÁRTON— VERESEGYHÁZ 1-0 (0-0) T.-szentmárton, 400 néző. V.: Szacsky. Kiváló bíráskodás mellett közepes színvonalú mérkőzé­sen a lelkesen játszó vendé­gek ellen nehezen nyert a ha­zai gárda. Gól: Schmikl Atti­la. Jó: Aszódi, Sztellik, III, il­letve Boda. (Ifi: 7-1. Tud.: Si­mon János.) SZTK—CVSE 2-2 (1-0) Szigetszenlmiklós, 300 néző. V.: Pomorszki. Két ellentétes félidőt látha­tott a közönség.: az elsőben a hazaiak: a másodikban -a ven­dégek játszottak jobban. A döntetlen igazságos. Gól: Szíroka, Tyukodi, ill. Csilló, Zágon. Jó: Méri, Metzger, ill. Petró, Zágon, Ecser. (Ifi: 4-1. Tud.: Vóczi István.) A 62. percben Balogh Tibor kiugrott, majd a kétségbeeset­ten kifutó Roczko felett mes­terien emelt a hálóba (1-2). A 77, percben következett a 3. váci gól: Mózner indította a bal szélen Váradit, e remekül játszó szélső elfutott a bal szélen, majd beadását az ér­kező Balogh Tibor a kapust megelőzve a kapufa élére fe­jelte, ahonnan a labda a há­lóba pattant. A mérkőzés min­denképpen a sárga lapok mécs­ese volt. A játékvezető 5 sár­ga lapot ofíztott ki, sőt a 75. percben Ferencet kiállította. A mérkőzés összképe alapján a Vác megérdemeltengyőzött Budafokon, és akár nagyobb arányban is diadalmaskodha­tott volna a második félidő­ben teljesen elfáradt hazaiak­kal szemben. ,Jó: Hermann, Balogh Tibor (a mezőny legjobbja), Mózner, Váradi és Csikós. Széles Tamás DUNA CSOPORT ÉRD—RÁCKEVE 0-0 Érd, 500 néző. V.: Windisch. Érd: Vigh — Tóka, Várnai (Zeidl), Németh, Kiss — Se­bestyén, Mészáros, Gálvölgyi — Otrokócsi, Kapa, Juhász (Takács). Ráckeve: Kovács — Maro­si (Szanyi), Oláh, Bukó, Ju­hász — Cséve, Weimper, Czi- kora — Ács, Gerendái, Pánti (Szabó). Közepes iramú, közepes színvonalú találkozón a má­sodik félidőben több nagy helvzetet kihagyó hazai csapat ezúttal is gyengélkedett ott­honában. Jó: Kiss, Gálvölgyi, ill. Cséve, Ács. . DÖMSÖD—KARTAL 1-0 (1-0) Dömsöd. 600 néző. V.: Győr. Az első félidő 20. percében Enyedi szöglet után egy szép fejesgóllal szerezte meg a ve­zetést. Az első játékrész to­vábbi részében többet és -ve­szélyesebben támadott a Kar­tal. A második félidő változa­tos játékot hozott és végül megérdemelt hazai győzelmet. További eredmény: Viscosa —D. Kőolaj 0-2 (0-1). 1987. ÁPRILIS 6., HÉTFŐ A 14. hét Totóeredmények A totó 14. heti játék szelvényén szerepki mérkőzések eredményei: 1. Békéscsaba—Ferencváros 1 2. Zalaegerszeg—MTK-VM 2 3. FC, Homburg—1. FC Köln 2 4. Bochum—Werder Bremen x 5. Frankfurt—M.-gladbach 1 6. Leverkusen—Hamburg 2 7. Ulm—Osnabrück 1 8. Bielefeld—Darmstadt l 9. Ascoli—Verona 2 10. Ataianta—Juventus x 11. Avcllino—Milan 1 12. Empoli—Napoli - x 13. Catania—Pescara 1 Pótmérközések: 14. Cremonese—Messina 15. Parma—Pisa 16. Triestina—Genoa Megyei 1, x, 2 Egy egyes 1. Budafok—Váci Izzó 2. Érd—Ráckeve 3. Dömsöd—Kartal . 4. Viscosa—D. Kőolaj 5. SZTK—Cegléd 6. Bem SE—VOSE 1. Göd—Dunakeszi VSE 8. Dány—GEAC 2 x 1 2 x 2 2 x Gyeplabda Gyenge játék NB I. A-csoport. Bp. Volán SC I—Gödöllői SC 4-0 (1-0). Téglaógető u. V.: Hamikus J., Puskás. A gödöllőiek meg­lepő gyenge ‘ játékkal rukkol­tak ki. A hazai együttes ilyen különbségű győzelme is meg­érdemelt. Jó: Prutek T., Mé­száros B., Nagy F., Prutek János. Napsütésben részvételi csúcs Fővárosi futóakció A vártnál jóval nehezebb volt a dolguk azoknak,, akik vasárnap délelőtt részt vettek Budapesten a „Szeresd a vá­rost" világfutáson. Ezt a futó­versenyt először 1985-ben ren­dezték meg olasz kezdeménye­zésre, a mozgalomba Budapest tavaly kapcsolódott be. A kedvező időjárási fordulat meghozta a várt részvé­te1! kedvet. Még a rajt előtti pillanatokban is akadt jelent­kező, így született meg a kö­zel háromezres részvételi csúcs (1986-ban csaknem 2500 art futották le a 12 kilomt tért). A „Szeresd a várost” futás férfi és női dobogósai: 1. Ko vács József (Székesfehérvári Ikarus) 35:04 p. 2. Igor Dolgo- pol (szovjet, Építők) 35:16. 3. Kadlót Zoltán (Salgótarján) 35:18. Nők: 1. Petrik Éva (BVSC) 40:47 p. 2. Barócsi He- lén (Ü. Dózsa) 41:39. 3. Ladá- nyiné Schäfer Antónia (BVSC) 42:06. Öíexer néző Kisltunlai’Ifcázáii Papírforma háromszor Jó időben, jól előkészített pályán 5000 néző előtt a tel­jes hazai motocross-élmezőny ellátogatott Kiskunlacházára tegnap. Három géposztályban startoltak a versenyzők és végül a következő eredmény született a két futam alapján: 123 köbcentiméteres géposz­tály: 1. Kamrás Károly (Üröm, Honda), 2. Erdős Lász­ló (Kiskunlacháza, Yamaha), 3. Balogi Zoltán (HPSE, Ka­wasaki). 250 köbcentiméteres géposz­tály: 1. Gyurászik László (Kiskunlacháza, Suzuki), 2. Gyurászik Kálmán (Kiskun­lacháza, Honda), 3. Nátó Já­nos (HPSE, Yamaha). 500 köbcentiméteres géposz­tály: J. Németh Kornél (Pécs, Kawasaki), 2. Halász László (HPSE, Honda), 3. Borka Já­nos (Kaposvár, Honda. Serdülő ob, 80 köbcentimé­ter: 1. Salamon Kornél (Sop­ron), 2. Kovács Attila (Üröm), 3. Kovács Zsolt (Kiskunlac­háza). Űttörőkupá, 50 köbcenti­méter: 1. Halász Miklós (Üröm), 2. Tóth Adám (HPSE), 3. Fóris Imre (HPSE), 4. Kol­ler1 Krisztián (Kiskunlachá- za), A 250 köbcentiméteresek géposztályában a nagy esélyes, Gyurá­szik László 5-ös rajtszámmal rögtön az élre vágott. (Hancsovszki János felvételei) Jó eredményt ért el,a hazaiak tehetséges versenyzője, Erdős László is. Itt épp a levegőben