Pest Megyei Hírlap, 1986. november (30. évfolyam, 258-281. szám)

1986-11-10 / 264. szám

IW 3.Megyei Hírlap SPOitT 1986. NOVEMBER 10. A 45. hét Totóeredmények 1. Düsseldorf—Hamburg 1 2. Mannheim—tfayern München x 3. VfB Stuttgart—Bremen 1 4. Braunschweig—Ulm % 5. Solingen—Hannover 2 «. Bielefeld—Osnabrück 2 7. Ascoii—Plorentina 2 8. Atalanta—Como X ». Empoll-r-Verona 1 10. Internazionale—Torino l 11. Juventus—Napoli 2 12. .Sampdoria—Milan félbeszakadt 13. Arezzo—Parma x 14. Messina—Genoa 1 15. Campobasso—Pisa x 16. Triestina—Pescara 1 Megyei 1, s, 2 Otthoni pontok 1. Váci Izzó—Metripond 2. Érd—Ikarus 3. Ráckeve—Karíal 4. Rákóczi SE—D. Kőolaj 5. Ceglédi VSE—VOSE 6. SZTK—Szentendre 7. Dunakeszi VSE—Pilis 8. Göd—Főt Egy találat döntött Ráckevén. Kimaradt Izzó-helyzetek A labdarúgó NB II 16. for­dulójában az 1 ponttal vezető Váci Izzó, valamint a máso­dik helyezett Bp. Volán egy­aránt győzött. A közlekedési­ek Szolnokról hozták el a kát pontot Váci Izzó—Metripond SE 2-0 (1-0) Vác, 3500 néző. V{ Kovács II. 1* Váci Izzó: Brockhauser — Szabados, Kósa, Kosztoínik, Csikós, Steidl A., Gyimesi, Gódór. Balogh T., Mózner, Váradi. Nem kis meglepetésre, a középmezőnybe tartozó vásár­helyiek ,nem álltak be véde­kezni. Nyílt sisakkal, végig bátor felfogásban játszottak, emiatt igen jó iramú, változa­tos volt a küzdelem. A váci csapat o 15, percben szerezte meg a vezetést, ekkor Mózner jól látta meg, hogy Gyimesi ugrásra készen kíséri az ak­ciót. A középcsatár egy jól időzített gurítással tiszta hely­zetbe hozta a középpályást, aki 10 méterről egyből a ka­pu közepébe lőtt. Továbbra is a Vác maradt támadás bari, csatárjátékukbam több biztató jelet láttunk. A játékosok ál­landóan mozogtak, kitűnően cseleztek és egy-egy pontos hosszú indítás után többször Nem sikerült a főpróba Athén előtt Vácott A váci stadion éredmény­­jeizó tábláján szombaton a magyar válogatott nevét ol­vadhattuk a Partizán Beograd ellenféléként. Hogyan jött lét­re' a találkozó?* — kérdeztük dr. Páncsics Miklóst, az MLSZ; főtitkárát. — A váciak eddig is na­gyon jól bonyolították le a, különböző találkozókat, kul­­. túráit kömyezctovärj« a csa­patokat. Jó NB Ilí-es- szerep-, l ésükig is „ Rogy -i-a válogatott foproba színhelyéül a szép stadiont jelöltük ki. Előnyükre szol-: gált . a*.fővároshoz való közel­ség is. A belgrádiak úgy -vállalták a vendégszereplést, ha nem messze Budapesttől léphetnek pályára. • Egyébként a jugoszlávoknál is bajnoki szünnap volt a hét­végen, hiszen a pláviik szer­dán ugyancsak válogatott mérkőzést játszanak. Mivel szabadnapos volt a belgrádi csapat, azért kerülhetett sor vendégjátékukra, 2000 néző előtt. A bevezetőben említett eredményjelző táblán az 1-2-es eredmény szünet után nem változott, a vendégek sikeré­vel végződött a 90 perc. Bár a piros mezes magyarok ju­tottak előnyhöz szép akció­ból a 7. percben Esterházy ré­vén, kontraakcióból még az első félidőben fordított a Par­tizán. Mindkétszer Vokri volt eredményes. Szünet után ki­maradtak a magyar helyze­tek. A hosszanti csíkos mez­ben játszó Partizán most is gyors -ellentámadásokkal ve­szélyeztetett. A hajrában a válogatott hiába rohamozott, nem tudtak a kapuba találni avjá*ék®S»k.. .. : - * -A magyar válogatott össze­­állítása: Szendr.ei ..Mfegedüs) — Sail'll (Boda). Roth, Ga­­raba, Péter, Csapó (Dajka), Fitos (Csonka), Détári, Pre­­szetter, Esterházy, Mészáros. R. L. ★ Majdnem három évvel az­után, hogy Szalonikiben 2-2- re végzett a görög és magyar labdarúgó-válogatott, szerdán magyar idő szerint 16 órakor az athéni olimpiai stadionban nyolcadik alkalommal méri össze tudását a két nemzet együttese. A két ország nyolcadik ta­lálkozója előtt csak a gólkü­lönbség jóvoltából pozitív a magyarok mérlege. Az eddigi hét találkozó közül kettőt­­kettőt nyertek a magyarok és görögök, három további 90 perc döntetlenül végződött. A gólkülönbség 20-11 a magyar válogatott javára. Magyar auiósbravúr Ferjúnczék bronzérme Csak két, esetleg három hét múlva dő! el, hogy az auszt­riai Semperit Eallye-t Fer­­jándz Attilláék, vagy az oszt­rák Wiedner—Zehenter páros nyerte meg, mert utóbbiak eredményét a versenybíróság megóvta. Tény, hogy a 600 kilométeres távot, illetve a 27 gyorsasági szakaszt az osztrá­kok. teljesítették a leggyor­sabban, de , a végeredmény csak az óvás kivizsgálása után . válik véglegessé. Az azonban már most biztos, hogy az idei EB-összesítésben a váci Fer­­jáncz Attila és dr, Tandari János a harmadik helyet fog­lalta el, ennél sem előbbre, sem hátrább nem kerülhet­nek az említett vitás kérdés tisztázása után. Az EB-bronzérem a magyar autósport eddigi legnagyobb diadalát jelenti, az ausztriai versenyt viszont beárnyékol­ja a csehszlovák Marian Ha­tár tragikus balesete. A Sem­perit rallye-n nemcsak Fer­­iánezék sikerét ünnepelhette a kis magyar tábor, hanem két ezüstérmet is, amelyről a Ráncra—Maksa és a Koch— Budavári kettős gondoskodott. kerültek ígéretes helyzetbe, ám ezeket elpuskázták. Fordulás után az első 5 percben beszorult a hazai csa­pat. Ekkor a vendégek három­szor is veszélyeztettek és nem sok hiányzott az egyenlítés­hez. Lélektanilag döntő pil­lanatban, az 59, percben nö­velte előnyét a Vác. Gódor az alapvonalról lágyan közép-: re emelt és Steidl Ákos 6 méterről a kapu közepébe fe­jelt. . összességében a kialakult helyzeteket tekintve, a lista­vezető nagyobb különbségű győzelmet arathatott - volna, de mint Haász Sándor ve­zető edző a mérkőzés végén elpanaszolta: változatlanul baj van az eredményességgel. Gól: Gyimesi. Steidl A. Jó: Gyimési, Csikós, Gódor, Ba­logh T. Spangel Péter Az NB II további" ered­ményei: Olajbányász—Komló 1-3, SZEOL-D él ép—Keszthely 1-0, Szolnok—Bp. Volán 0-1, Szekszárd—Baja 2-2 (1-1), Ganz-Mávag—Nyíregyháza 0-2, Ózd—Kaposvár 4-1, Buda­fok—Veszprém 2-0, Szarvas— Diósgyőr 2-1, Salgótarján— Csepel 0-0. az NB H allasa 1. Vác 2. br. Volán 3. Gsepel 4. Veszprém 5. Kaposvár 6. Nyíregyháza 1. Salgótarján 16 8. Komló 18 9. SZEOL-Délép 18 10. Ganz-Mávag 18 11. Metripond 12. Szolnok 13. Szarvas 14. Ózd 15. Baja 18. Szekszárd 17. Nagykanizsa 18. Diósgyőr 19. Budafok 20. Keszthely 1« M 3 18 10 iá 7 16 9 16 8 18 8 3 24414 23 4 34-22 22 3 22-11,20 5 19-17 20 4 16-14 20 5 23-20 19 4 18-15 19 6 23-23 13 7 25-1(1 16 7 23-21 16 7 23-19 15 7 21-21 15 8 21-22 14 8 21-24 14 7 16-22 14 9 29-35 12 9 21-31 11 7 13-27 11 9 15-28 11 9 15-22 10 A területi labdarúgó-baj­nokság Duna-csoportjában is­mét volt megyei rangadó, s ezen a Ráckeve minimális különbséggel verte a Kartalt. Az Érd biztosan nyert ott­honában. Ráckeve—Kar tál 1-0 (0-0) Ráckeve, 300 néző. V: Kauf­mann. Ráckeve: Kovács — Marosi, Juhász, Cséve, Dani, Böröczki, Gerendái, Acs (Pető), Weim­­per, Czikora, Csikesz (Oláh). Ka rial: Radies — Barna (Dombai), Bóna, Penke, Ma­­gony, Mándó, Varga, Kovács, Hideg, Száraz, Nagy (Jakus). Nagy lendülettel kezdett a hazai csapat, de a túl kemé­nyen védekező vendégekkel szemben sokáig nem tudjak eredményt elérni. A 80. per­cig kelllett a hazai közönség­nek várni, míg megszerezte a győztes találatot a Ráckeve. A látottak alapján az ered­mény nem tükrözi a keveiek fölényét. Gól: Weimper. Jó: Kovács, Ács, ML Radics, Bóna, Száraz. Érd—Ikarus 3-0 (2-0) Érd, 400 néző. V: Kara. Érd: Vigh Tóka, Páncél, Németh, Molnár, Mészáros (Szalag), Gombás (Sebestyén), Gálvölgyi, Otrokocsi, Kapa, Juhász. összességében a végig sportszerű találkozón egy kis szerencsével akár nagyobb arányú győzelmet is arathat­tak volna a hazaiak, a kapu­ra teljesen veszélytelen ven­dég csapat ellen. Gól: Otrokocsi (2), Németh. Jó: Gálvölgyi, Gombás, Otro­kocsi, Kapa. H. 3. VOSE-gyozpIem Cegléden Öt gólt lőtt a Göd A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság 13. fordulójá­ban a második és a harmadik helyezett találkozóját a Göd— Fót mérkőzést kísérte a leg­nagyobb figyelem, amely a vártnál nagyobb arányú hazai sikert hozott. SZTK—SZENTENDRE 1-1 (0-1) Szigetszentmiklós, 200 néző. V.: Márta (Heves megyei). A vendégróhamok a 28. percben gólt hoztak, egy ki­pattant labdát Miskolczi lőtt a hálóba, az elalvó védelem mel­lett. " Szünet után feljött az SZTK. de sok helyzete közül csak egyet tudott értékesíteni a 79. percben. Gól: Répási, ül. Miskolczi. Jó: Pinczés (a mezőny legjobb­ja), Metzger, Pirisi, Répási, ill., Vajzer. Kovács. (Ifi: 2-3. Tud.: Váczi István.) További eredmények: GEAC —Bem SE 4-1. GÖD—FÓT 5-1 (0-0) Göd, 700 néző. V.: Bokor. Göd: Horváth — H eredi, Murányi, Mudri, Papp, Cser­­nák, Nagy, Tóth A., Urbán, Kovács B., Kiss. Fót: Jármer — Sass, Mis­­nyovszky, Mózes, Roller, Pét­re, Antal, Bursi (Szabó), Sza­bó 11., Kökény (Szilágyi), Var­ga. Kezdés után meglepetésre a vendégek léptek fel támadó­lag, jól is játszottak. Két nagy helyzetüket azonban el­­ügyetlenkedték. A helyiek a második félidőben nagyon fel­javultak és könyörtelenül ki­használták a fóti védelem hi­báit. A vendégek a 80. perc­ben érintés nélkül szögletből szépítettek. Gól: Kiss, Kovács B. (2), Csern'ák (2). Ml. Varga. Jó: Murányi. Mudri, Tóth A.. Ko­vács B. A vendégek közül sen­ki sem dicsérhető. (Tud.: Nyitvai József.) DUNAKESZI VSE—FILES 2-1 (1-1) Dunakeszi, 150 néző. V.s Illyés. Alacsony színvonalú mér­kőzésen a vártnál nehezebb hazai győzelem született. A 8. percben a vendégek szereztek vezetést, majd a 42. és az 53. percben lőtt góllal fordított a Dunakeszi. Gól: Nazát, Herr, Ml. Gás­pár. Jó: Viczkó, Ml. Kokavecz, Gáspár, Gajdos, Szűcs, Föld­­várszki. (Ifi: 4-1. Tud.: Su­chard Tibor.) VOSE—CVSE 3-2 (3-1) Cegléd, 3Ö0 néző. V.: Főd!. Az első félidőben a vendég­csapat helyzeteit jól kihasz­nálta. Szünet után a nagy fö­lényben lévő hazai csapat leg­alább döntetlent érdemelt vol­na. Gól: helovics, Varga, Dá­niel, Ml. Aranyosi. Jó: Lelo­­vics, Andorka, Dániel, " Ml. Aranyosi. (Ifi: CVSE—VOSE 6-4.) tApiószentmArton—bag 2-2 (2-1) Tápiószentmárton, 250 né­ző. V.: Hűvé. Közepes színvonalú mérkő­zésen igazságos döntetlen szü­letett. Gól: Czakó, Schmikli A., Ml. Mészáros (2). Jó: Laczkó. (Ifi: 2-0.) PSC—DÄNY 3-2 (1-2) Dány, 300 néző. V.: Gáli. A kapu előtt határozottabb Dány egygölos előnyt szerzett az első félidőben. Szünet után meglepetésre a Pilisvörösvár diktálta az iramot és megérde­melten fordította a ma,ga javá­ra az eredményt. Gól: Király, Bánki. Turpisz, ill. Inkret, Szakái. (Ifi: 2-0. Tud.: dr. Kovács László.) Látván jós gödöllői OSlV-finálé :i i i‘ Ernyővel a teremben GöflöJJ-őfW.az Agrártudo­mányi Egyetem tornacsarno' kában szombaton délelőtt tar­tották az országos sportnap pok Pest megyei záróünnep­ségét. Dicső Eleonóra, a Gö­döllői Városi Tanács művelő­dési és sportosztályának ve­zetője nyitotta meg a műsort. Ott volt Oberczán József, a Pest Megyei Tanács művelő­dési osztályvezető-helyettese. . Csütörtökön Vácott, a Ma­dách Imre Művelődési Köz­pontban is volt OSN-ünnep­­ség. Akárcsak az ottani be­mutatót. a gödöllcit is Vass István Zoltán konferálta. Pi­ros szoknya, fehér blúz je­lentette a majorettek öltözé­két. az abonyi fúvószenekar tagjai bordó zakóban, fekete nadrágban — szoknyában — követték őket. Nemcsak öl­tözékük, de gyakorlatuk is színes voit, s ez jellemezte az egész délelőtti programot, mely telt ház előtt, nagy si­kerrel zajlott. Varga György karnagytól megtudtuk: két autóbusz hozta a 80 tagú kül­döttséget, s máshol is szíve­sen szerepeltetik őket. Né­hány héttel ezelőtt a paksi sportcsarnok megnyitásán működtek közre. Varga Györ­gyön kívül dr. ördög György­­né és Melczer Zoltánná veze­ti a csoportot. A következő három szám a műsorfüzet kiírá'a szerint következett: 3. sz. Óvoda, Gö­döllő (vez.: Almássyné Kris­tóf Éva), általános iskola, Galgamácsa (vez.: Kukely Istvánná), általános iskola, Csömör (vez.: Fábián Kata­lin). A Ceglédi Vasutas SE tor­­hírmutatóiét el§bf3re,'ljM(t4J$N, Vf^qáfi^lAsz­­lóné és Takács Jánosné ta­nítványai közös bemutatójuk után párokban szerepeltek. Kiszely Krisztina és Botos Erika sportákrobatikai gya­korlata nehezen kezdődött. Nem találták meg a zenekísé­retet, aztán végre előkerült a megfelelő kazetta. Váradi László edző konfe­rálta a gyakorlatokat, azt is megemlítve: szombat-vas ár­nap országos bajnokságon vesznek részt a ceglédiek, majd bemutatta a tornászok koreográfusát, a bolgár Si­­meonka Kolarovát. Száz szereplője volt a kö­vetkező számnak. A helyi Karikás Frigyes Általános Is­kola diákjait. Berta Judit ta­nítványait számozott helyek várták. Előre kitett kis táb­láit „tarkították” a parkettet. A gyerekek kezében a színes A kerékpár sem hiányzott a galgamácsa! kellékek közül (Barcza Zsolt felvételei) A Karikás Frigyes Általános Iskola fiataljai nagy sikert arattak ernyőgyakorlatukkal Őszi vásár november IC-étőI 21-éig, Nagykőrösön, a Szabadság tér 9. szám alatti ruha-, divat- és méteráruboltban Dzsörzé és szövet méteráru 30%‘OS, bútorszövet, plüss méteráru 30%-os. takaró, ágynemű, darabáru 20%-os engedménnyel kapható. Méretes szőnyegek, padlószőnyegek OTP-hitellevélre vásárolhatók. VÁRJUK KEDVES VÁSÁRLÓINKAT! esernyők nem a szokásos célt szolgálták, a gyakorlat látványosságát fokozták. Aszódi és túrái általános Iskolások — dr. Révész Sán­­dorné, illetve Varjú Sándor­­né vezetésével — a gödöllői Török Ignác Gimnázium diákjai (vezető Köles Péter) következtek ezután, majd Gyurkáné Patocska Mária ta­nítványai, az óbudai ritmikus sportgimnasztikai csoport. A látványos műsort, s az országos sportnapok megyei rendezvénysorozatát Turóczi Béla, a Post Megyei Tanács sportosztályának vezetője zár­ta be, méltatva a négyévenként sorra kerülő OSN jelentőségét. A finálén — akárcsak a nyi­tányon — az abonyi fúvósok pattogó muzsikája töltötte be a termet... Reitter László