Pest Megyei Hírlap, 1986. november (30. évfolyam, 258-281. szám)

1986-11-17 / 270. szám

Karíali siker — kétségek nélkül Visszaelőzött a Volán Nem járt sikerrel a váciak veszprémi vendégszereplése: igaz, hogy minimális különbséggel, de vereséget szenvedtek. Ezzel visszaelőzött a Volán, az Izzó pedig a második helyen várja a folytatást. Biztosan győzött a Kartal hazai pályán, míg a Ráckeve nagy csatában kikapott idegenben. Veszprém—Váci Izzó 2-1 (0-0) Veszprém, 3000 néző. V.: Lázin. Váci Izzó: Brockhauser — Szabados, Kosa, Kosztolnyik, Kurnász, Steidl (Bera), Gyi­­mesi, Gódor (Cseri), Balogh, Mózner, Váradi. Végig óriási iramú rangadón az utolsó pillanatig küzdött az egyenlítésért ■ a vendégegyüt­tes. Az első félidőben nem bírt egymással a két csapat. A Veszprém, bár többet táma­dott, nem tudta a rohamait értékesíteni. A helyiek főleg emberfogásra rendezkedtek be. A második játékrészben nagy csatában a Veszprém együttese szerezte meg a két pontot. Gól: Csornai, Bognár, ill. Balogh. További eredmények: Met­­ripond—Szekszárd 4-0, Bp. Vo­lán—Szarvas 3-0, Diósgyőr— SZEOL-Délép 0-0, Nyíregyhá­za—Salgótarján 1-1, Csepel— Nagykanizsa 0-0, Komló—Özd 1-0. Kaposvár—Budafok 2-0, Szolnok—Baja 2-1, Keszthely —Ganz-Mávag 1-1. DUNA-CSOPORT D. Kőolaj—Pénzügyőr SE 2-1 (0-1) Százhalombatta, 300 néző. V.: Renneki. D. Kőolaj: Pásztor — Török, Vimonyi, Kövesi, Madarász, Ferenczi, Nemes, Rása (Nagy), Szabados (Patai), Mihalics, Károlyi. Az első félidőben a hazai csapat idegesen és pontatla­nul játszott. A Pénzügyőr egy szabadrúgásból szerzett veze­tést. A második játékrészben a hazai csapat nagy lelkese­déssel egyre-másra vezette tá­madásait és sikerült nekik a találkozó eredményén fordíta­ni. Gól: Zimonyi, Ferenczi, ill. Petra. Jó: Zsimonyi, Kövesi, ill. Bózsik. Szvoboda Miklós Előnyt Jelentett n hazai pálya Bagi fölény gólokkal A megyei I. osztályban zö­mében a hazai pályán játszó csapatok szerezték meg a győzelmeket. Legtöbb találat o Bag—SZTK találkozón esett, ahol 5 gólra futotta a hazaiak erejéből. Nagy meg­lepetésre a Tápiószentmárton Fótcrn tudott győzni 1-0 arány­ban. VOSE—VERESEGYHÁZ 3-0 (1-0) Soroksár, 150 néző. V.: Lo­vász. A szétesően játszó vendégek ellen nagyobb arányban is nyerhetett volna a VOSE csapata. Gól: Varga, Andor­­ka (2). Jó: Kőhegyi, Lelovics, Megyesi, Sas, ill. Noficer, Sza­bó, Nagy. (Ifi:. 6-0. Tud.: Ambrózi István.) D AB AS—DUNAKESZI VSE 2-0 (1-0) Dabas, 300 néző. V.: Holló. Színvonalas mérkőzésen a dabasi együttes tudásának megfelelően játszott. A hely­zeteit kihasználva, biztosan nyert. Gól: Dabasi K., Kőhal­mi. Jó: Dabasi K., Kőhalmi, Csema, Burger, ill. Mészáros, Kriska. (Ifi: 2-2.) CEGLÉDI VSE—GEAC 1-0 (0-0) Cegléd, 200 néző. V.: Hor­váth M. A csereként beállt Fekete jól eltalált lövésével a 76. percben szerezte gólját és ez­zel szerencsés győzelmét a Vasutas. Gól: Fekete. Jó:Pet­­ró, Ecser. PILIS—DANY 2-0 (0-0) Pilis, 300 néző. V.: Toldi. A durván játszó Dány ellen nehéz kibontakozás után biz­tos győzelmet aratott a Pilis együttese Gól: Hegedűs, Ha­­luszka. Jó: Szűcs, Gajdos, Gáspár. Királymezei. ill. a Dányból senki sem dicsérhe­tő. (Ifi: 1-0. Tud.: Borgulya Károly.) PILISVÖRÖSVÄR—GÖD 1-0 (0-0) Pilisvörösvár, 300 néző. V.: Tóth. Jó iramú mérkőzésen a hal­latlan akarattal, többet és veszélyesebben támadó he­lyiek akár több góllal is nyerhettek volna. A 60. perc­ben Király 11-est hibázott. Gól: Bánki. Jó: az egész vö­rösvári együttes, ül. Horváth. (Ifi: 1-4. Tud.: If linger Má­tyás.) BAG—SZTK 5-0 (3-0) Bag, 350 néző. V.: Rojik. A végig fölényben játszó hazaiak a 23., 42., 44., 68. és a 88. percben elért gólokkal nyertek. A vendégek utolsó percben szépítési lehetőséget hibáztak. Az eredmény na­gyobb arányú is lehetett vol­na, de a szigetszentmiklósiak kapusa több esetben is hárí­tott. Gól: Mészáros, Lipcsei II, Tóth, őszi. Jó: Lipcsei, Tóth, Bazsik, Mészáros, ilL Pénzes és Pilisi. (Ifi: 2-2. Tud.: Nagy Károly.) FÚT-T.-SZENTMÁRTON 0-1 (0-0) Főt, 400 néző. V.: Veres. A fóti együttes végigtámad­ta a 90 percet, mégsem tudott gólt elérni. A második félidő közepén született a márto­­niak találata Benkovics révén. Jó: Misnyovszki, Szabó II, Petre, ill. Aszódi, Vér, Lacz­­kó, Benkovics. (Ifi: 0-2. Tud.: Richter János.) Osztapcnko SE—Ráckeve 4-3 (2-2) Kelenföld, 200 néző. V.: Ra­dies. Ráckeve: Kovács — Juhász (Pető), Pánti. Marosi, Cséve, Oláh. Czikora, Böröczki, Weimper (Zilahi), Gerendái, Ács. Jó iramú mérkőzésen a nagy lendülettel küzdő katonacsa­pat az első félórában gólt ért el. A Ráckeve még a félidő befejezése előtt egyenlített. A második játékrészben ismét az Osztapenko csatára rúgott gólt, majd a Keve kihagyott egy büntetőt. Néhány perccel ké­sőbb sikerült a Ráckevének egyenlítenie. A találkozó vé­ge előtt egy perccel a katona­csapat egy szabadrúgásból ér­te el a győztes találatot. A mérkőzés krónikájához tarto­zik még, hogy az Osztapenko is egy 11 -est vétett. Gól: Czikora. Böröczki, Ge­rendái, ill. Békési (2), Liptai (2). Jó: Ács, Czikora, Gerendái. Rékasi József Kartal—Rákóczi SE 3-1 (0-0) Kartal, 600 néző. V.: Kom­­lósi. Kartal: Radics — Mándó, Bóna, Száraz, Perényi (Jakus I.), Magony, Varga (Jakus II.), Hideg, Barna, Kovács, Nagy. Kitűnő mérkőzésen maga­biztos hazai győzelem szüle­tett, a keményen védekező katonacsapat ellen. Gól: Kovács (2), Száraz, ill. Libusz. Jó: Az egész Kartal dicsér­hető. Tóth Rudolf További eredmény: Dömsöd —Érdi VSE 2-2 (2-1).-Ifi. hét Totóeredmények A totó 46 heti szelvényé« sze­replő mérkőzések eredményei: 1. Frankfurt—Uerdingen 2. Bochum—VfB Stuttgart 3. Mfrnchengladb.—Dortmund 4. Hamburg—1. FC Köln 5. Ulm—Freiburg 6. Kassel—Braunschweig 7. Fortuna Köln—Wattenscheid 8. Oberhausen—Aachen 9. Salmrohr—Darmstadt 10. Bologna—Messina 11. Lazio—Modena 12. Parma—Lecce 13. Sambenedettese—Arezzo Pófrm érkezéseik: 14. Pescara—Crem on ese 15. Cagliari—Cesena 16. Pisa—Genoa Megyei 1, x, 2 Egy döntetlen 1. Veszprém—Váci Izzó 2. Dömsöd—Érd 3. Kartal—Rákóczi SE 4. D. Kőolaj—Pénzügyőr 5. CVSE—GEAC 6. Dabas—DVSE 7. Pilis—Dány 8. Pilisvörösvár—Göd Haltalak a kupáért Izgalmas hajrá A kosárlabda Magyar Népköz­társasági Kupa országos II. for­dulójában második mérkőzését Is lejátszotta a Dunai Kőolaj férfi­gárdája. D. Kőolaj—Paksi Atomerőmű 96-ül (52-SH) D. Kőolaj: Farkas (16), Sárközi (2), Dani Cs. (29), Dani I. (12), Márton (24). Csere: Barlcza (13), Mijáklcs. Idegesen kezdett a Pest megyei csapat, kapkodva, fegyelmezeUe­­niil játszott. Ezt kihasználva a vendégek tetemes előnyre tettek szert, a 17. percben 46-32-re vezet­tek. A félidő végére valamelyest javult a hazaiak Játéka. A máso­dik félidőben mintha kicserélték volna a banal csapatot. A Jó vé­dekezéshez gyors támadások tár­sultak, s ennek segítségével a Kő­olaj átvette a vezetést. Izgalmas volt az utolsó 5 perc. A Paks 1 ponttal vezetett, de Márton 3 pon­tos kosarai bebiztosították a ha­zai győzelmet. November 21-én NB II-es baj­nokin a Malév csapatát fogadja a Kőolaj. Vác nyílt bajnokságán Nagy és Dudás nyert A. hagyománynak megfele­lően idén is megrendezték Vác nyílt ■’ sakkbajnoksá­gát. Az úttörőknél Dunaha­­rasztin a fóti Dudás nyert* most újra első lett. A felnőt­teknél egy héttel ezelőtt Nagy Zoltán csak második helyen Kedden rajt a teremben Eddig kedvező mérleg Kedden a Budapest Sport­csarnokban megkezdődik nyolc nemzet (Belgium, Bra­zília, Magyarország, Egyesült Államok, Peru, Olaszország, Spanyolország, Hollandia) részvételével a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) I. teremtornája. Nem tudni, hogy a hétfőn, a torna színhelyén két edzést is tartó magyar vá­logatott tagjait mennyire be­folyásolja majd a görögöktől nagypályán elszenvedett Euró­­pa-bajnoki vereség ténye, de ha kispályán múltjukra össz­pontosítanak. akkor bizakod­va várhatják a háromnapos sorozatot. Mezey György szövetségi ka­pitánysága alatt a magyar vá­logatott négy alkalommal lá­togatott el pénzdíjas terem­tornákra. Eddig 21 összecsa­pást vívott az együttes, mely­ből 14 a megnyert, 1 a dön­tetlenül és 6 a vereséggel zá­rult összecsapások száma. A gólkülönbség is kedvező, 93 adottal szemben 40 kapott gólt könyvelhettek el a sta­tisztikusok. Magyarország teremváloga­tottja háromszor végzett az élen, a legutóbbi eseményen, idén januárban pedig máso­dik helyet szerzett. A teljes­ség kedvéért illik megjegyez­ni: az eddigi ellenfelek mind klubsziwtű csapatok voltak. A mostani, az ötödik teremfel­lépés viszont roppant rangos feladat elé állítja Komora Im­re szövetségi kapitány és Tö­rök Péter edző legénységét. Kedden (14.30 ó) és szerdán (9, Illetve 15.30 6) selejtezőket játszanak, majd csütörtökön 9, illetve 14.30 órától bonyolít­ják le a keresztbejátszásokat, később pedig a végleges hely­osztóikat. Csoportbeosztások: A-csoport: Belgium, Peru, Spanyolország, Magyarország. B-csoport: Brazília, Hollandia, Olaszország, Egyesült Álla­mok. Függő után Dubai győzelem Vasárnap délelőtt Dubaiban a sakkolimpián befejezték az első forduló függőjátszmáit. A magyar női együttes éljáté­kosa, Verőci Zsuzsa az argen­tin Burijovich ellen győzött, így az első szereplés végered­ménye: Magyarország—Argen­tína 3-0. Verőci és Ivánka sö­téttel, Mádl világossal nyert. végzett, most a 2x15 perces svájci rendszerű bajnokság­ban veretlenül végzett az élen. Meglepetés Lőrincz jó helye­zése. Az úttörőknél az első há­rom, a felnőtteknél az első hat kapott díjat. Úttörők: 1. ifj. Dudás János (Főt) 7. 2. Szádóczky József (Göd) 6, 3. Szován Károly (Főt) 5. Felnőtt: 1. Nagy Zol­tán (Dömsöd) 6, 2. Lőrincz Károly (Vác) 5,5, 3. Vass At­tila (Tipográfia) 5, 4. Zala Gyula (Vác) 5, 5. Magyar Bé­la (Főt) 4,5, 6. Dr. Imecse László 4. S. L. .Iníó helyett kerékpáron Bőven akad látnivaló MBM0MM....»> . > •' BMP" m imagm : sV'- 'V v SnStötsr, A feleség diktálja a tempót. (Erdősi Ágnes felvétele) Garázsban pihent vasárnap Baricz Mártanék kocsija, mert a család a kerekezésre szava­zott. Így hát korán reggel me­legítőbe öltöztek, bezárták du­nakeszi otthonuk ajtaját, az­tán irány a nagyvilág. Átkel­tek kompon, hídon, hogy körbe­­kerekezzék Leányfaluit, Miért épp arrafelé vágytak? Nos, ők a sportot mindig összekötik a közművelődéssel. Hatodik osz­tályos Sándor fiuk nemrég ta­nult Móricz Zsigmondról, gon­dolták: megszemlélik a nagy író leányfalui nyaralóját. Legutóbb a vácrátóti botani­kus kertben jártak. S ha jö­vő vasárnap is ilyen szép lesz az idő, bizonyára találnak majd újabb érdekes helyet, ahova elzarándokolhatnak ke­rékpárjukkal. A felvételen Baricz Márton autószerelő és a dunakeszi járműjavítóban dolgozó felesége látható két fiukkal, Péterrel és Sándorral, Röplabda NB I nők B-csoport 12 12 — 36 MO 24 12 10 2 32:11 22 12 6 6 5 4 3 1. BSE 2. Tungsram 3. BVSC 4. ATSC 5. Kaposvár 6. Dutép SC 7. Álba Volán 8. Duna varsán y 12 — 12 136 12 Vasárnap Dunavarsány—Eger mérkőzés lesz (XX., Krammeru., 15 óra). Az Eger az A-csoport se­reghajtója. 12 12 10 10 6 24:21 18 6 21:23 18 7 19:25 17 6 19:21 14 7 16:21 13 Pontot vesztett az É. Rúzs« Sziporkázó egriek Az NB I legutóbbi, 12. for­dulójában az Újpesti Dózsa hazai mérkőzésén először pontot vesztett. Így megtört a jég. A szombati fordulóban 7 összecsapásra került sor, mint ismeretes, a DMVSC— Vasas mérkőzést már koráb­ban lejátszották. Itt döntetlen, azaz 1-1 született. MTK-VM—Siófok 2-0 (0-0). Hungária körút. 4000 néző, V.: Nagy. A játék képe alap­ján nem győzött megérde­melten a hazai együttes. A szurkolók ugyanis szebb já­tékot vártak. O. Dózsa—Békéscsaba 0-0. Megyeri út, 5000 néző. V.: Kőrös. A tabella éllvosa ide­ges játékával nem boldogult a fegyelmezetten küzdő csabai védőkkel szemben. Eger—Rába ETO 4-3 (4-1). Eger, 3000 néző. V.: Makó. Igazi futhallparádét láthatott a szép számú közönség. Sor­ban estek a gólok. A hazaiak sziporkázva és lelkesedéssel látszottak, mégis a Rába kis híján kiegyenlített. PMSC—Videoton 2-0 (1-0). Pécs. 10 000 néző. V.: Győri. A jobban játszó pécsiek megér­demelten vitték el a két pon­tot. Haladás—FTC 1-0 (1-0), Szombathely. 14 000 néző. V.: Huták. A mérkőzés egyetlen gólja 11-esből született. A Haladás csatárai pontosabb támadásokkal próbálkoztak, de többre nem futotta ere­jükből. Tatabánya—ZTE 0-0. Tata­bánya. 3000 néző. V.: Hazafi. Kiegyenlített erők küzdelme igazságos döntetlennel zárult. Dunaújváros—Bp. Honvéd 2-3 (1-1). Dunaújváros, 5000 néző. V.: Divinyi. Nagy csatá­ban végül Is a Honvéd diadall­­maskodott. A gólzáport taps­sal jutalmazta a közönség. Kosarasoknál is volt A bogiak sportorvosa Szövetségi és egyesületi ak­tívákról, játékvezetőkről már többször írtunk. A portrék sorát most egy orvossal, a 60 esztendős dr. Révész Sándor­ral folytatjuk. A Semmelweis Kórházban 1956—62 között, majd ezt követően az aszódi rendelő sebészetén 1985-ig, nyugdíjazásáig dolgozott. Rég elkezdett sportorvosi praxisát azonban tovább folytatja. A sportorvosi tan­folyamot 1953-ban végezte el, és tudását sok helyütt kama­toztatta. 1956 és 1975 között a férfi kosárlabda-válogatott­nál tevékenykedett, ezután pedig az aszódi területi sport­orvosi rendelőben. — Nagyon sok élményt hoz­tak a kosarasoknál eltöltött évek, sok helyütt jártam kül­földön a csapattal — emléke­zett vissza, majd a múltról a jelenre tért a bagi labdarú­gók orvosa. Heti két edzésen s minden mérkőzésen ott van. Ha a szükség úgy kívánja, a sérült játékost elkíséri a kór­házba, megbeszéli a tenni­valókat a kollégáival. — Praxisom azt mutatja. sérülékenyebbek, nem annyi­ra edzettek a mostani spor­tolók, mint a 20 évvel ezelőt­tiek — mondotta. Talán ehhez azt Is hozzá lehet tenni: a játék is kemé­nyebbé vált, s ezzel a sérü­lésveszély is fokozódott. Egyébként tudomásunk sze­rint megyei I. osztályú lab­darúgócsapatnál sehol sincs külön sportorvos, fehér hollót jelent a bagi csapat. Dr. Révész Sándor sok év­tizedes tapasztalatát más te­rületen is kamatoztatja, és­pedig a most megalakult me­gyei iskolai sportorvosi bi­zottság tagjaként. Feladatához tartozik az iskolai sport­­egészségügy irányítása. A közelmúltban Kiváló Tár­sadalmi Munkáért kitüntetést kapott ds. Révész Sándor. —Reitter— A PRV karácsonyi meglepetése! Ai a fósárló, aki a Vác, Március 15. tír 15. sióm alani rövidáru- és divatáruüzletben november 1S-a után e ' 1000 Ft feletti értékben vásárol „ 10 7o engedményt kap '^55^ M Várjuk kedves vásárlóinkat!