Pest Megyei Hírlap, 1986. október (30. évfolyam, 231-257. szám)

1986-10-06 / 235. szám

RisrSicvei íeriilfíi vendégsiker Kosa duplája döntött Váci Izzó—Ganz-MiVAG 2-1 (1-0). Vác, 2000. néző- V,:. Makói. Vác: Brokhauzer — Szaba­dos, Kosa, Kosztolnik, Csikós — Bora, Gyimesi, Cseresz- nyik — Cseri (Godó), Váradi, Mózner. Mindenképpen balszeren­csésnek mondható az, hogy a váci csapat az elmúlt vasár­napon Szegeden a 90. percben kapott góllal szenvedett vere­séget, megszakítva ezzel a he­tek óta tartó jó sorozatát. amely révén a piros-kékek két héttel ezelőtt már a ta­bella második helyén álltak. A hazaiak ezen a találkozón is próbálták igazolni, hogy a múlt heti fiaskó csupán csak balszerencse volt. Hiába ural­ta azonban a mezőnyt és ját­szott jól az első félidőben az Izzó, csak egy távoli lövéssel tudott előnyt szerezni magá­nak. A vendégek élő sövényt vontak saját 16-osuk elé, s fegyelmezetten, igen szerve­zetten védekeztek. Szorosan fogtak embert, ezért igen ne­hezen bontakoztak csak ki a váci akciók. A 22. percben viszont megtört a jég: Bera az alapvonalig cselezte magát, majd beadott. A középen tö­mörülő Mávag-védők közül valaki kifejelte a labdát, a kaputól 22 méterre tanyázó Kása számított erre és az eléje pattanó bőrgolyót, mi­után mellel lekezelte, remekül eltalált lövéssel kipúpozta a jobb felső sarkot. Ezután is a Vác maradt tá­madásban, sőt amikor a má­sodik félidő megkezdése után alig 50 másodperccel Kása újabb gólt szerzett, úgy tűnt, eldőlt a mérkőzés, ám ahogy az már ilyenkor lenni szokott, egy apró védelmi megingás­ból Klink egy szöglet után fe­jes góllal szépített. Feljött a vendég csapat, kiegyenlített és izgalmas lett a játék. Ha a fővárosiak támadói jobban összpontosítanak, talán még egyenlíthettek is volna. Az utolsó 5 perc ismét a hazaia­ké volt, a 82. és 84. percben Váradi veszélyeztetett. összességében elmondhatjuk, hogy a hazai csapat egy si­ma mérkőzést tett göröngyös­sé ... Viszont az is igaz, hogy a főpróba jól sikerült, hiszen a II. osztályú együttes szer­dán 13.30 órakor a legjobb 16. közé jutásért a korábbi UEFA Kupa-döntős Videoton csapa­tával mérkőzik Vácott. A vá­ci együttes egyre inkább kez­di magáévá tenni a Haász Sándor vezető edző által ki­talált új játékstílust. Spangel Péter DUNA-CSOPORT A területi bajnokságban sze­replő Pest megyei , csapatok közül az érdiek és a rácke­veiek szereztek csak két pon­tot. Utóbbiak a nagy rivális, a Dömsöd otthonában. III. kér. TTVE—Dunai Kőolaj 4-2 (3-0) Hévízi út, 400 néző. V.: Fa­zekas. D. Kőolaj: Major — Len­gyel, Fülöp, Zimonyi, Nemes, Kövesi. Patai. Térjék (Gab- nai). Károlyi, Ferenczi (Rása), Kovács. Kerület kontra Kőolaj. Ez a formáció jellemezte a mérkő­zést. Az egyszerűnek tűnő kénletet a listavezető oldotta meg jobban és a géppuskalábú középhátvéd Márton vezérleté­vel (egvmaga háromszor talált a kaDuba) már a szünetre el­döntötték a találkozó sorsát. A második félidőben a Kő­olaj-kontrák egvre több ve­szélyt jelentettek és Zimonyi majd Kövesi találatával ha a mérkőzést nem is. de legalább a második negyvenöt percet megnyerték. Gól: Zimonyi, Köves). R. F. Esztergom—Kartal 2-0 (1-0) Esztergom, 600 néző. V.: Vad. Kartal: Radics — Maeonv, Bóna, Perényi, Nándó, Száraz, Hidea. Varga, (.Takus). Barna, Kovács, Nagy (Morvái). Alacsony színvonalú mérkő zésen megérdemelt hazai győ zelem született. A Kartal együtteséből Perényi. Radics és Barna emelhető ki jóként. Az ellenfél két gólját Győri és Antal szerezte. Tóth R"doIf További eredmények: Döm­söd—Ráckeve 0-1. Érd—Orosz­lány 3-2. Á megyei I osztályban mind a listavezető Fót, mind a má­sodik helyezett Dunakeszi 2-2- es döntetlent játszott. Előbbiek a VOSE ellenében, utóbbiak a Bem SE ellen szereztek egy pontot. BEM SE—DUNAKESZI VSE 2-2 (2-2) Cegléd, 100 néző. V.: Dévai. Az első félidő élvezetes és változatos játékot hozott. A Bem SE vezető góljára kettő­vel válaszolt a Dunakeszi. A második gól óriási védelmi hi­ba után született. Egy perccel később pedig mintaszerű akció végén egyenlítettek a ceglé­diek. A szünet után vissza­esett a színvonal, ekkor a csa­patok többnyire egymás hibái­ból éltek. Gól: Dulka, Bohács. ill. Ba- gyinszki, Törteli. Jók: Dudás, Bohács, ill. Szániszló, Sólyom. (Tud.: Ungureán László) BAG—CEGLÉDI VSE 1-1 (D0) Bag, 400 néző. V.: Dörnyei. Már a negyedik percben megszerezte a vezetést a hazai csapat, és az sem zavarta a he­lyieket, hogy Király, a kapu­védő nem érkezett meg a kez­désre, így Tóth, a mezőnyjá­tékos őrizte a kaput sokáig si­kerrel. A második félidő 45. percében két büntetőt nem ítélt meg a játékvezető. A 85. percben egyenlítettek a vendé­gek. Gól: őszi, ill. Kereszthelyi. Jó: Rózsavölgyi, Sápi, ill. Kerner, Csiló. (Ifi 0-6. Tud.: Nagy Károly) PILIS—GEAC 2-1 (1-1) Pilis, 300 néző. V.: Bokor. Küzdelmes, változatos mér­kőzésén a durván játszó egye­temi csapat ellen megérdemelt győzelmet aratott a hazai gár­da. A találkozón a játékvezető több sárga lapot is kénytelen volt felmutatni. Sőt! A máso­dik félidő 38. percében a gö­döllői Kelemen pirosat kapott. Gól: Gáspár, Csetneki, ill, Tóth J. Jó: Tóth T., Földvársz- ki, Sedró, ill. Tóth J., Szoko- loczi. (Tud.: Borgulya Károly) PILISVÖRÖSVÁR—DABAS 1-0 (1-0) Pilisyörösvar, 300 néző. V.: Horváth. Jó iramú mérkőzésen megér­demelten nyert a hazai csa­pat. Az első félidőben Turpisz találatával vezetést szerzett a PSC, a második félidőben mindkét kapu előtt adódott le­hetőség a gólszerzésre, de az eredmény nem változott. Gól: Turpisz. Jó: Bokrosi, Király, Turpisz, ill. Dabasi, Dómján. (Ifi: 0-3. Tud.: Iflin- ger Mátyás) T.SZENTMÁRTON—GÖD 0-0 Tápiószentmárton, 200 néző. V.: Dr. Varga. Jó színvonalú mérkőzésen a védelmek remekeltek. Az ered­mény igazságos döntetlen. Jó: Laczkó, Vér, ill. Fekete, ill. Kovács, Mészáros T. (Ifi: 1-1. Tud.: Czenk Tibor) FÓT—VOSE 2-2 (2-0) Fót. 500 néző. V.: Nagy. A játék képe alapján igazsá­gos döntetlen született. Gól: Varga, Szabó. ill. An- dorka, Vám. Jó: A VOSE-ból az egész csapat, a Fótból sen­kit sem lehet kiemelni. (Ifi: 1-2. Tud.: Richter János) DANN—SZTK 4-2 (2-1) Szisetszentmiklós, 200 néző. V.: Oláh. A továbbra is gyengélkedő SZTK közepes színvonalú mér­kőzésen megérdemelt veresé­get szenvedett a lényegesen többet támadó Dánv csapatá­tól. Gól: Metzeer, Pilisi (11-es- böl). ill. Szakáll (2), Balatoni és Horváth. Jó: a hazai csa­patból csak Kende teljesítmé­nye emelhető ki, míg a vendé­geknél Szakáll, Ilosvai, Bala­toni és Horváth játszott jól. (Ifi: 4-1. Tud.: Váczi István) llnvészi torna MNK-rajt Az öbudá Tsz művészitoma- szakosztálya javában készül az or­szágos bajnokságra. Mint azt Pa- torska Mária vezető edzőtől meg­tudtuk, az MNK-ban a rajt októ­ber 18. és 19. között lesz. Ekkor jt Sportcsarnokban a serdülő I és gyermek I korúak mérik össze tudásukat. Ezután október 24. és 26. között az iíik é3 a felnőttek MNK-ja következik, majd, csapat­bajnoki forduló lesz november 8-án és S-én. Itt ifi női egyéni ver­senyzők állnak rajthoz. A csa­patbajnokságra november 14-ig kell várni. Az egyesület vezetői remélik, hogy a lányok Olyan jól fognak szerepelni, mint az elmúlt évben. 40. hói Totóeredmények 1. FC Homburg—Kaiserslautern 2. Leverkusen—Werder Bremen 3. Uerdingen—Hamburg 4. Blau-Weiss 90—Frankfurt 5. Kasse!—Oberhausen 6. St. Pauli—Ulm 7. Bielefeld—Hannover 8. Fiorentina—Udinese 9. Juventus—Milan 10. Napoli—Torino 11. Verona—Sampdoria 12. Catania—Lecee 13. Triestina—Lanerossi Pótmérkőzések: 14. Intemazionale—Roma 13. Barl—Pisa 16. Genoa—Arezzo Megyei 1,W2. Két kettes 1. Vác—Ganz-Mávag 1 2, Dömsöd—Ráckeve 2 3. Érd—Oroszlány 1 4. Esztergom—Kartal 1 5. Pilis—GEAC 1 C. Bem SE—DVSE X 7. SZTK—Dány 2 8. Bag—CVSE X Ismét MTK-bravúr! Idegenben nyert a Dózsa Továbbra is az Újpesti Dó­zsa vezeti a bajnoki tabellát. Szorosan a nyomában van az FTC együttese. Mindkét gár­da sikerrel vette a legutóbbi akadályt. Haladás—Siófok 0-0. Szom­bathely, 8000 néző. V.: Kovács. A hazái csapat gólképtelennek bizonyult ezen a fontos mér­kőzésen. Békéscsaba—PMSC 0-0. Bé­késcsaba, 10 000 néző. V.: Puhl. A mérkőzésen gól nél­küli igazságos eredmény szüle­tett. DMVSC—Eger 3-1 (1-0). Debrecen, 4000 néző. V.: Lázin. Gól: Benyó (2), Bücs, Csepregi. Remek találkozót láthatott a nagyerdei stadion közönsége. A DMVSC végigtámadta a meccset és nyert. FTC—Dunaújváros 2-1 (2-0). Üllői út, 15 000 néző. V.: Divi- nyi. Gól: Dzurják (2), Leho- ta. A találkozó megkezdése előtt Zsiborás Gábort köszön­tötték 200. NB I-es mérkőzése alkalmából. A helyzeteit job­ban kihasználó FTC könnye­dén vette az akadályt, nem is volt igazi ellenfele a Duna­újváros. Videoton—Ű. Dózsa 0-1 (0-1). Székesfehérvár, 12 000 néző. V.: Győri. Gól: Steindl. A Dózsa ez alkalommal a 42. percben 5 méterről lőtt bom­bagóllal nyert. További eredmények: Bp. Honvéd—ZTE 3-2, Vasas— MTK-VM 1-4, Tatabánya—Rá­ba ETO 2-0. f lúposrári crossfinálc elolt Lacháza lépéselőnyben Vasárnap délután ismét motorok dübörgő hangja verte fel a kis- kunlacházi csendet. Az országos cross csapatbajnokság második fordulójára került sor. A rende­zők minden társadalmi vendég- munkása sokat fáradozott azon, hogy a szárazság ellenére a ver­seny napjára a pályát rendben elő­készítsék. A három futamban rendezett verseny időtartama 25 perc plusz két kör volt, ezalatt körülbelül 31 kört tesznek meg a legjobbak. A verseny végén az a csapat győz, amelyiknek a legkevesebb a he­lyezési száma. Együtt versenyez­tek a 125, 250 és 500 köbcentis motorok is. A verseny napján délelőtt lebo­nyolított kötelező edzésen Kama­rás Károly futotta a legjobb időt. Majd ezután állították össze a legjobb csapatokat. A peregi búcsú miatt mindössze 1400 néző előtt, 7 szakosztály 8 csapata, 32 versenyzővel várta az indítóbíró jelzését. Az első fu­tamban Borka János vette jól a rajtot, és nyomában felzárkóztak a lacházi versenyzők is. A futam végén a befutási sorrend: Gyurá- szik, Kamrás. Az első futam csapatversenyét a kiskunlacháziak nyerték a Honvéd Petőfi és a Hódgép csapata előtt. A második futamban Borka At­tila ugrott ki elsőnek, de nagy igyekezetében fellökte Erdős Lász­ló és Sós Zsolt lacházi és a Hód- gépes Havránek Ferencet is, de ennek ellenére mindannyian foly­tatták a versenyt. Ezt a futamot szintén Gyurászik László nyerte Kamrás Károly előtt. A harmadik futam szoros küz­delmet hozott a lacházi, a kapos­vári és a Honvéd Petőfi SE mo­torosai között. Többen motorhi­ba miatt kényszerültek kiállni. A második forduló végeredmé­nye: 1. Kiskunlacháza 23 helvezé- si szám, 2. Honvéd Petőfi 29 he­lyezési szám, 3. Ajka 84 hsz. A mérleg: egy arany, egy bronz Németh bemutatkozott Újabb nagyszerű eredmény­ről érkezett hír a dunavarsá- nyi karatézók házatájáról. Azt már megszoktuk a szakosztály rövid fennállása óta, hogy a legkisebbek, az utánpótlás, ko­rúak nagyszerűen helytállnak a különböző versenyeken. Most Németh Irén személyében „megszületett” a szakosztály első juniorbajnoka, illetve fel­nőtt bronzérmese. Időben előbb Esztergomban rendezték meg a sportkaraté- zók országos juniorbajnoksá- eát. Németh Irénnek ez volt az első komoly versenye, és ez a tény még emeli az 56 kilós súlycsoportban elért első helyének értékét. Egy héttel később Szegeden került sor­ra a felnőttek országos ver­sengése. A junior arany után itt Németh bronzérmet szer­zett, amely helyezés azonban talán még értékesebb, minta korábbi nemesebb fém. Sok­kal nagyobb, erősebb és népe­sebb mezőnyben kellett ugyan­is helytállnia. Németh Irén egyébként Szi- getcsépen lakik, 19 éves, és ápolónő. Három éve karaté- zik, és az idei az első komoly versenyévadja. Hát soha rosz- szabb kezdést...! Bó. I. Egyéni végeredmény: 1. Gyurá­szik (KKSK), 2. Kamrás (KKSK), 3. Halász (Honvéd Petőfi). Az első szünetben rendezték meg a kiskerekü motorok kupadöntő­jét 11 versenyzővel. A végeredmény: 1. Salamon Kornél (SMKSE), 2. Balogh Attila (CHHSZ), 3. Kovács Zsolt (KKSK). A második szünetben a nagy- kerekü motorok gyerekdöntőjét rendezték meg 12 versenyzővel. Végeredmény: 1. Kökényesi György (Üröm), 2. Mód Csaba (KMGTSZ), 3. Koller Krisztián (KKSK). Bálint Ferenc SirnlfEídrcI 7+1 Gyalogtúra következik Elmélyült figyelmet követelnek a sakktáblák. ^ Második fordulójához érke- zeit Szentendrén szombaton a S Szentendrei 7+1 elnevezésű tö- N me.^sportnap. A városi sport- S felügyelőség által rendezett ^ randevún 1290 fiatal küzdött, ^ no nem a helyezésekért, győ- zelemért, hanem inkább a pon- ^ tokért. Ugyanis a legtöbb pon- $ tot elérő csapat fogja majd S 1987 júniusában átvenni a vá- ^ rosi tanács 190 ezer forintos ^ első díját. A második helye- zett iskola 60, míg a harmadik ^ 49 ezer forintot kap. A szombati'találkozón 8 ké­zilabdacsapat, 40 sakkozó, 800 atléta, 6 teniszező, 6 kispályás focicsapat és sok tekíző mérte össze tudását. Mind a női, mind a férfi kézilabda-együt­teseknél, illetve férfi labdarú­góknál népes szurkológárda biztatta a csapatokat, akik hallatlan lelkesedéssel dobták a gólokat, illetve bombalövé­seikkel vették be az ellenfél hálóját. Az atlétikai számok például olyan jól sikerültek, hogy három futamot is indí­tani kellett. A rendezvényen az időjárás is kegyeibe fogadta a résztvevőket. Ragyogóan sü­tött a nap, s szélcsendes volt az idő. Sokan hódoltak a kislabda- hajításnak és a gránátdobás­nak is. A részt vevő 16 iskola nebulói közül említést érde­melnek a csobánkai, pomázi, szigetmonostori, szentendrei iskolák tanulói, akik rendkí­vüli sportszerűséggel küzdöt­tek. Rajtuk kívül családok, KISZ-íialalok, pedagógusok és gimnazisták is bekapcsolód­tak a játékba. A versenyek helyszínei a Kőzúzó utcai sporttelep, pa­pírgyári sporttelep, MHSZ-lő­tér, VGV-tekepálya volt. Ez utóbbi nagyon népszerű lett a fiatalok körében. Egyre-más- ra döntötték el a bábukat, bizonyítva ügyességüket. A versenyek előtt Hajdú Gábor testnevelő tanár mutat­ta meg a fiataloknak, hogyan is kell tekézni. Simon Péter városi sportfel­ügyelő arról tájékoztatott, hogy November 1-jén téli gya- logtúra-hárompróbát rendez­nek a mostani rendezvényso­rozat újabb állomásaként. A helyszíneli: pomázi általános iskola, szentendrei Felszabadu­lás lakótelepi általános iskola és a leányfalui művelődési ház. A Dunakanyar 7+1 tö­megsportakció szombati prog­ramja elérte célját Sokan mozgatták meg tagjaikat, fá­radtak el kellemesen. És ami a lényeg: folytatás következik. Nagy Péter János Nem szégyen a futás — hasznos. , (Vimola Károly felvételei) fafódöllői elsőség — bÜRídőkkel Kispályás focidöntő Vácott Vácott a döntőben, a rendes játékidőben nem bírtak egymás­sal a csapatok. A váci stadion edzőpályái gyakran adnak otthont tö­megsport-viadaloknak. így volt ez szombaton is. Négy játékteret alakítottak ki a megyei kispályás focidöntő számára. Erre a tornára a körzeti, városi előcsatározások legjobbjai a hivatalosak. — Bizony a várt létszámtól messze elmaradt a mezőny, nyolc férfi- és két női csapat vetélkedett. Az elmúlt esz­tendőben 14 férfi- és 8 női együttes játszott — emléke­zett vissza Kovencz Antal, a versenybizottság vezetője. A nőknél hamar eldőlt az elsőség. A hagyományos részt­vevőnek számító és sikerrel szereplő Váchartyán végzett az élen, megelőzve a Váci Egészségügy gárdáját. A férfiaknál is a váciak domináltak, hárman képvisel­ték a vendéglátókat. A szige­tiek ketten voltak: — Sziget- csép és Szigetszentmiklós. Mint hallottuk: Szigetcsépen vasárnaponként szoktak ösz- szejönni egy kis labda kerge- tésre az „öregek”. Két négyes csoportban zaj­lottak szombaton Vácott az előcsatározások, majd az azo­nos helyezettek játszottak a végső sorrend eldöntéséért. Ha a rendes játékidő döntet­lennel zárult, hetesrúgások tisztázták az eredményt. A finálét a Gödöllői Gép gyár és a Kisvác vívta. Az első félidőben nem zörgött a háló. A másodikban a hosz- szanti csíkos mezben szereplő váciak jutottak előnyhöz Markovits Attila góljára a gödöllői Tóth M. Imre vála­szolt: 1-1. A „ráadás” első büntetőjét kivédte a gépgyári hálóőrző. A kapubevételben is a gödöllőiek jeleskedtek, s a három hetesrúgás gödöICői elsőséget hozott (3-1). Lőrinczy István, a győztes együttes vezetője mutatta be a gépgyáriakat. — Tizenegy éve működik a csapat, amely rendszeresen indul a gödöllői városi baj­nokságban, s alkalmi torna kon. Otthonunkban mi va­gyunk az elsők, a közalkal mazottak országos tornáján a második helyen végeztünk. Gödöllőn a Nádas Kupa, va­lamint a november 7-i torna jelent többek között elfoglalt­ságot a közeljövőben. Az aranyérmes együttesben Dorogi kapus mellett Hege­dűs, Bodnár, Nagy Gábor, Nagy Imre, Tóth Máté Imre. Szűcs és Pataki játszott, ők érdemelték ki a szép serleget A végeredmény: 1. Gödöllői Gépgyár, 2. Kisvác, 3. Váci Kötött, 4. Szigetszentmiklós, 5. VTK, 6. Dunai Hőerőmű, 7. Szigetcsép, 8. Dunakeszi Jármű. Kép és szöveg: Rcitter László