Pest Megyei Hírlap, 1986. október (30. évfolyam, 231-257. szám)

1986-10-27 / 253. szám

Értékes Koolaj-pont Erzsébetről Vigyázz Volán, jön a Vác! Botrányt csináltak a bírák Gáspár Tamás világbajnok < Ezúttal Ózdról hozta el | a két pontot a Vác. AzNB S11 Pest megyei repre- ^ zentánsa ezzel a győzelmé- ^ vei a bajnoki tabella má- ^ sodik helyére ugrott, egy ^ ponttal lemaradva a Bp. S Volántól. Ózd—Váci Izzó 0-1 (0-1) Ózd, 1800 néző. V.: dr. Sző­ke. Váci Izzó: Broclthauzer, Sza­bados, Kosztoltuk, Kosa, Csi­kós. Bera, Polónyi, Gödör, Ba­logh, Váradi, Mozner (Cseri). Mindkét együttes nagy erő- bedobással kezdte a játékot és ez változatos, jó iramú el­ső félidőt eredményezett. A 36. percben született meg a váciak találata: ekkor Csikós húzott el, átjátszotta Erdőst, a hazaiak kapusát, majd visz- szagurított Móznernak a 16- osra, aki a bal felső sarokba emelte a labdát. DUNA-CSOPORT Érd—III. kér. TTVE 1-1 (1-1) Érd, 800 néző. V.: Vankó. Érd: Vigh — Tóka, Páncél, Nemeth, Gálvölgyi, Juhász (Pauli), Gombás, Takács, Mé­száros, Kapa, Otrokocsi. Ragyogó hazai kezdést kö­vetően Juhász már a negyedik percben vezetést szerzett a zöldben játszó érdieknek. A gyors gólt követően szabad­rúgásból egyenlítettek az óbu­Gól: Juhász. Jó: Tóka, Gom­bás, és Kapa (a mezőny leg­jobbja), H. J. Ráckeve—Esztergom 1-1 (1-1) Ráckeve, 300 néző. V.: Szűcs. Ráckeve: Kovács — Juhász, Pánti, Marosi, Cséve, Oláh (Pető), Czikora, Acs, Geren­dái, VVeimper (Böröczki), Sza- nyí. Jó iramú, küzdelmes mécs­esén igazságos eredmény szü­letett. A hazaiak rohamoztak, a vendégek szervezetten vé­plrpyfpK Gól: Weimper. Jó: Kovács, Czikora, Pánti,, Weimper. Rékasi József Osztapenkő SE—Kartal 0-0 Kelenvölgy, 300 néző. V.: Kaufmann. Kartal: Pásztor — Mándó, Bóna, Száraz, Perényi (Ja- kus), Magony, Varga, Hideg, Barna (Dombi), Kovács, Nagy. Közepes színvonalú mérkő­zésen, kiegyenlített játék után a döntetlen igazságos ered­mény. Jó: Mándó, Nagy, Pásztor. Tóth Rudolf ESMTK—Dunai Kőolaj 1-1 (1-0) Pesterzsébet, 500 néző. V.: Budaházi. D. Kőolaj: Major — Len­gyel, Madarász (Török), Zi- monyi, Fülöp, Térjék, Szala- dos, Rása, Patai, Párái (Ká­rolyi), Nemes. Kevés hiányzott a meglepe­téshez. A feljutásra pályázó Erzsébet abszolút esélyesnek tűnt. Nemcsak azért, mert csapatukat Ebedli dirigálta, hanem a helyezések közötti különbség is ezt mutatta. A rendkívül lelkes Kőolaj azon­ban nagyszerű teljesítmény- nyel cáfolta az előzetes vá­rakozást. Főként a második félidőben fociztak ügyesen és helyenként látványosan _ a vendégek, és ha a kapu előtt jobban használják ki a hely­zeteiket, nagyobb meglepetést okoznak. Szépsógdíjas egyen­lítő góljuk a 68. percben esett — Károlyi vetődve fejelte a hálóba a labdát. Gól: Károlyi. Jó: Zimonyi, Fülöp, Rása, Nemes. R. F. További eredmény: OROSZLÁNY—DÖMSÖD 1-1 (0-0) V.: Kiss B. Gól: Pribeli. ★ A megyei bajnokság 11. for­dulójának slágermeccsén a Dunakeszi nagyszerű találko­zón legyőzte a Fótot, és ezzel a táblázaton helyet cserélt a két együttes, most a Dunáké­o yi ‘lipypt DUNAKESZI VSE—FŐT 1-0 (0-0) Dunakeszi, 800 néző. V.: Nagy Sándor. Dunakeszi VSE. Herczeg — Lőrincz, Horváth, Török, Ba- gyinszky, Bodó (Harmincz), Mészáros, Sólyom, Szaniszló, Törteli, Nazáth (Herr). Főt: Jármer — Mózes, An­tal, Rollerj Sass, Petre,’ Kö­kény (Szilágyi), Gyuricza (Szkala), Szabó II., Varga, Búrsi. Az első és második he­lyezett találkozóján az első félidőben inkább küzdelem, mint jó játék alakult ki. Mindkét oldalon két-két gól­helyzet adódott, de ez kihasz­nálatlan maradt. A második félidőben nagyot fordult a játék képe, elsősorban a Du­nakeszi jóvoltából. A lendü­letes támadások a 68. percben vezettek eredményre, ekkor remek helyzetfelismeréssel és szép egyéni megoldással Herr talált a hálóba. Jó: Lőrincz, Török, Sólyom, Mészáros, ill. Antal, Roller, Sass, Bursi. (Ifi: 2-0. Tud.: Buchard Tibor.) TÁPIÖSZENTMARTON— BEM SE 2-1 (2-0) Tápiószentmárton, 350 né­ző. V.: Bokor. Végig nagy küzdelem jelle­mezte a találkozót, az első félidőben a helyiek 2-0-ra el­húztak, de a második játék­részben a vendégek a táma­dást erőltették, amelynek eredményeként szerencsés gól­lal sikerült szépíteni. Gól: Benkovics, Czakó, ill. Bocsa. Jó: Sztellik, Benkovics, Ke­mencéi ill. Tóth. (Tud.: Hado- bács Illés.) VERESEGYHÁZ— PILISVÖRÖSVÄR 1-1 (1-0) Veresegyház, 150 néző. V.: Olajos. A többet támadó és helyze­tet kialakító pilisvörösvári csapat megérdemelten vitte el az egyik pontot. Jó: Szalai. Noficer, ill. Nagy (a mezőny legjobbja), Bánki, Spigelber- ger. (Ifi: 0-1. Tud.: Badics Lajos.) DÁNY—BAG 4-2 (2-0) Dány, 600 néző. V.: Kál­mán. Hatalmas iramú első félidő­ben a vendégek többet, a ha­zaiak eredményesebben tá­madtak. A második félidőben még tovább fokozódott az iram, és a hazaiak 11-esből növelték az előnyt. Gól: Ha­lászi. Inkret, Balatoni (2, egyet 11-esből), illetve Sápi, Rózsavölgyi. Jó: Balatoni, Gá- mán, Hajnal, Szakái,- ill. Sá­pi. (Ifi: 2-2. Tud.: dr. Kovács László.) VOSE—DABAS 0-1 (0-0) Soroksár, 300 néző. V.: Ve­res. A mezőnyben jobban játszó VOSE nem bírt a helyenként durva vendégekkel. A hazaiak két kapufát is lőttek, mégis a mérkőzés hajrájában kapus­hibából a Dabas szerzett ve­zetést. A döntetlen igazságo­sabb lett volna. Gól: Gugye- rás. Jó: Meggyesi, Dániel, ill. Dabasi. (Ifi: 2-0. Tud.: Amb- rózi István.) CEGLÉDI VSE—PILIS 5-1 (0-1) Cegléd, 400 néző. V.: Bakos. A ceglédiek az 53. percben egyenlítettek, majd az egyre kisebb ellenállást tanúsító pi­lisieknek a következő 22 perc­ben 4 gólt rúgtak. A végigtá­madó CVSE szünet után már helyzeteit is értékesítette. Gól: Ecser, Petró, Csilló, Aranyosi (11-esből), Keresztúri, ill. Gaj­dos. Jó: Aranyosi. Petró. Csil­ló, ill. Maczki, Gajdos. (Ifi: 2- 2. Tud.: Ungureán László.) GÖD—SZENTENDRE 2-1 (0-0) Göd, 250 néző. V.: Bállá. Nagy iramú, változatos játé­kot láthatott a közönség a két jól felkészült csapáttól. Az el­ső félidőben a csatárok nem remekeltek, gól nem esett. Az 50. percben váratlanul szerez­te meg a vezetést a vendég csapat. A gól után a gödiek nagy hajrába kezdtek, és meg­érdemelten szerezték meg a győzelmet. Gól: Murányi, Ko­vács B., illetve Vajzer. Jó: Murányi, Varjaczki, Mudri, ill. Aszalai és Püspöki. (Ifi: 3- 0. Tud.: Nyitrai József.) 43. hét Totóeredmények A totó 43. heti játék-szelvényén sz-ereplő mérkőzések eredményed: 1. Ascoli—Como x 2. Avellimo—Udine&e x 3. Fiiorentiína—Verona 2 4. Jn ventus—Int ernaz/ionale x 5. Müan—Brescia 1 6. Roma—Napoli 2 7. Saimpdoria—Empoll 1 8. Arezzo—{Messina x 9. Bari—Pescara x 10. Catania—Sambenedettese 1 11. Cremonese—Genoa x 12. Lecce—Bologna x 13. Triestina—Modena x Pótmérkőzések: 14. Atalanta—Torino l 15. Campobasso—Ijazdo 2 16. Lanerossi—Pisa 1 E hét végén újabb nehéz aka­dályon jutott túl a Du na varsányi Petőfi Tsz SK női röplabda-csapa­ta. Az NB I B-csoportjában sze­replő Pest megyei lányok pénte­ken és szombaton oda-visszavágó alapon mérkőztek meg a Kecs­keméti DUTÉP együttesével. Előbb Csepelen, a varsányiak ideiglenes otthonában találkoztak a csapatok, és kétszeri DUTÉP- vezetés után nagy küzdelemben a fehér-feketék, a dunavarsányiak nyertek 3-2-re. ..........................., A 93 perces csata játszmáará- nyai —9, 13, —11, 12 és 7 voltak." Ferenczá és 'Szele játékvezetése mellett a következő felállásban vívta ki az újonc a számára Igen ^ Akik szombaton ott vol- ^ tak a Budapest Sportcsar- nők nézőterén — lehettünk $ vagy nyolcezren, ami az ^ egész vb abszolút látoga- $ tottsági csúcsa —, ezt a ^ délutánt sokáig nem felejt- ^ hetik el. Igaz ugyan, hogy ^ a birkózás küzdelmességé- bői, szépségéből is jutott ^ bőven az érdeklődőknek, ^ az igazi szenzációt azonban ^ — sajnálatos módon — a ^ fehér ruhás emberek, a ^ FILA (Nemzetközi Birkózó ^ Szövetség) kitüntetettjei § okozták egy páratlan dön- $ fésűkkel. Pedig milyen szépen kez­dődött ez a délután! Mind­járt az első döntőben magyar érdekeltség, ráadásul egyér­telmű magyar győzelemmel. A 26 éves ferencvárosi bir­kózó, Gáspár Tamás a 100 kilósok között az olimpiai bajnok román Andrei ellen lépett szőnyegre. Mindjárt Gáspár indul meg, s előbb egy indítás megkontrázásáért, majd egy billentésért, végül egy pörgetésért kapott 1+2+1 pontjával már 4-0-ra vezetett, mindössze egy perc elteltével. A menet végére is csak 4-1-re módosul az állás, biztató az előny a folytatásra. Beígért arany A második három perc azután még sokkal izgalma­sabb, bár utólag sok minden fontos győzelmet: Boross, Major, Lánczos, Vajdáné, SzüUüsi, Tóth- ue. Csere: Milikovits és Káplár. Szombaton a h'irös városban ke­rült sor a visszavágóra, itt a ha­zaiak visszavágtak az előző esti vereségért ugyancsak 3-2-re. A játszmák a következőkéopen ala­kultak: —12, 12, 11, —12 és 1. A két nap során Vajdáná An­ker Anna nyújtott a csapatból ki­magasló teljesítményt. A hét végi egy győzelemmel mindenesetre nagy lépést tett a szimpatikus Vársáhyi gárda, hogy kedvező he­lyen folytathassa szereplését a sportág első vonalában. Kép és szöveg: Hancsovszk] János Szöllősi igen jó teljesítményt nyújtott az első, a pénlcki ta­lálkozón Egy győzelem, egy vereség Újabb nehéz akadály Régóta húzódó adósság tör­lesztésére kerítettünk sort Nagybányai Józseffel, amikor legutóbb egy kerékpáros nagypróbán összeakadtunk. Annak idején többször is be­számoltunk arról, hogy nyolc vállalkozó szellemű kerék­páros mintegy 1000 kilométer megtételére szánta el magát az NDK-beli Suhl városból indulva Csehszlovákián át a Pest megyei Tápiószeléig. A nemzetközi békeév tisz­teletére „Béke 86” elneve­zésű szupermaratoni kerék­pártúra azóta már „történe­lem”. A részletekről — kicsit megkésve ugyan — a társa­ság vezetője, Nagybányai Jó­zsef a következőképpen szá­molt be. ★ — Az utunk kifelé zavar­talan volt, a busszal azt a terepet jártuk be, amelyen visszafelé jönnünk kellett. Hétfőn reggel indultunk ha­zulról, kedd reggel érkeztünk meg és Suhl város sporthiva­talának vezetője várt ránk. A kedd az erőgyűjtés jegyé­ben telt. Rövid városnézés mellett, főként aludt a társa­ság, este pedig megbeszéltük, ki mit vár önmagától a túra során. Közülünk ketten mond­ták határozottan, hogy „meg­csinálják”, teljesítik a mara­toni távot. Egyébként nagyon szép helyen, a sporthivatal üdülőjében töltöttük ezeket az órákat. — Szerdán reggel fél 9-kor indultunk Suhl város főteré­ről. Az időjárás remek volt: ezen a napon, de általában ben lehet megjavítani. Éj­szaka á helyi rendőrség segítségével megkerestük a szerviz vezetőjét, aki meg­ígérte, hogy reggel műszak­kezdéskor rögtön kijönnek és megjavítják a tönkrement vízpumpát. Sokat töpreng­tünk azon, hogy mit tegyünk, kísérő busz nélkül folytas­Snlil városból Tápiószclére Vállalkozók — nyeregben is az egész út során. Az első nap mintegy 400 kilométert tettünk meg nagyon nehéz terepen, de mindenki nagyon jól bírta a tempót. Tehát minden az előzetes tervek szerint alakult... — A második napot már nem teljes csapat kezdte: felé­re apadt a kerekezők száma. Este 23 óráig nem is tör­tént semmi különös, de ek­kor. körülbelül 650 kilométer megtétele után, Csehszlová­kiában lerobbant a kísérő­autóbuszunk. Néhány perc alatt kiderült: a. vízpumpa ment tönkre és csak szerviz­sák-e a még „állva marad­tak” az utat, de végül úgy döntöttünk: túl kockázatos lenne. — A harmadik nap. pénte­ken 8-kor indulhattunk, s mi­vel az előzetes programnak megfelelően, a fővárosban és Nagykáta körzetben már idő­re vártak bennünket, nem tehettünk mást, a kiesett időt busszal pótoltuk. A járművel az 1000 kilométerből mintegy 210-et tettünk meg, majd is­mét kerékpárral folytattuk az utat, természetesen már mind a nyolcán. Nagykáta körzeté­ben aztán valóban nagyon Űtban a győzelem felé: egy Gáspár-akció (Erdősi Ágnes felvétele) xxív' CHAMPIONNAT DU MONDE DE LUTTE LIBRE ET XXXIV' CHAMPIONNäT DU MONDE DE LUTTE . GRECO-ROMATNE 19-26 OCTOBRE 198S BUDAPEST pofonegyszerűnek tűnik. Előbb már 5-1 Gáspár javára, de még nagyon sok minden történhet. Kétszer is meleg helyzetbe került a magyar fiú, ahonnan egy-egy pontkü­lönbség-csökkenéssel ugyan, de sikerült kijönnie. Az 5-3 egyben a végeredmény is, megszületett hát az annyira várt — és dr. Hegedűs Csaba szövetségi kapitány által be­ígért? — aranyérem. Nagy- nagy elégedettség, boldogság lett úrrá a BS-ben. — Szenzációs volt ez a meccs — harsogta hevületé­ben Lukács Sándor színmű­vész, aki azt is elárulta, hogy rendszeresen látogatja a bir­kózók. eseményeit. — A Ko­máromit is biztos győztesre veszem! Ami a jóslatot illeti, hát azzal kapcsolatosan akadtak nehézségek. Az utolsó döntő­ben érdekelt, ugyancsak fe­rencvárosi Komáromi Tibor ugyanis az előzmények isme­retében valóban komoly fa­voritnak számított. Ezúttal azonban nem tudott pontot eléri az előző évi világbaj­nok, a lengyel Daras ellené­ben. Rossz cfUrnfés Azon jócskán el lehet vitat­kozni, vajon ki és hány in­tést érdemelt ezen a találko­zón? A rendes küzdőidő le­telte előtt egy perccel min­denesetre megszületett a ket­tős leléptetés, bekövetkezett a nem várt szituáció,- s vele a botrány. A közönség fütty­koncertje nem akart alább­szép fogadtatásban volt ré­szünk, az utolsó 40 kilométert körülbelül 4-500 gyerek kí­séretében tettük meg. Tápió- szelén pedig még a község politikai és társadalmi szer­vezeteinek vezetői is kijöttek elénk. — A végső mérlegünk nagyjából a következő: hár­man — Halápi Sándor, Szabó Győző, Dobos Imre — mint­egy 650 kilométert kerekez­tek, s ők valószínűleg képe­sek lettek volna az egész táv megtételére. A többiek 500- tól 600 kilométerig teljesítet­tek. A tervünket — önhibán­kon kívül — végül is teljes mértékben nem tudtuk meg­valósítani, de a túrát így sem könyvelhetjük el kudarcként. Már önmagában az eredmény­nek számít, hogy sok segít­séggel, összefogással egyálta­lán nekivághattunk ennek az útnak, de a végén, látva a több száz bicikliző gyereket, nem gondolhattunk másra, mint hogy érdemes volt. ★ Ezt követőért Nagybányai József természetesen beava­tott -terveikbe, a jövőt illető elképzeléseikbe is. Ezek azon­ban már másik történetek lesznek. Bódi István hagyni, bár jóval később Ko­máromi kijött, hogy megkö­szönje a buzdítást. — Magáról a rendezésről csak a legjobbakat tudom elmondani, s ugyanez a véle­ményem a minket, újságírókat legjobban érintő sajtóközpont munkájáról — foglalta össze véleményét Wolfgang Noack, az NSZK-beli Aschaffenburg- ban megjelenő „Main-Echo” című napilap szakírója. — Ami a mérkőzések színvona­lát illeti, ezek különbözőék voltak. Nekem leginkább a 48 kilós szabadfogásúak tetszet­tek, a KNDK-beli és a ma­gyar fiú nagy csatája. Egyéb­ként nagyon kellemes benyo­másokkal távozom: szentend­rei lakhelyem, maga a város éppen úgy tetszett, mint Bu­dapest. Inkább pankrácio A szombati botrányos bí­ráskodást vasárnapra hason­lónak minősíthető döntéssel tetézték a FILA illetékesei. Abban állapodtak meg ugyan­is, hogy Komáromi és a leh- gyel Daras ugyan mindketten csak második helyezettek, en­nek ellenére mindketten aranyérmet vehettek át a FILA jugoszláv elnökétől, Mi­lan Ercegantól. Az utolsó napi döntők kel­lemes színfoltját jelentette a 130 kilós súlycsoportban in­dult magyar újonc, Klauz László birkózása. A harmadik helyért vívott csatában ma­gabiztos versenyzéssel, 6-1 arányban verte amerikai el­lenfelét, Koslowskit. Ezzel bronzérmes lett. Az éremcsaták utolsó ma­gyar résztvevője, a 62 kg-os Sípos Árpád, aki a bolgár Vangelovvaí mérte össze tu­dását. Ez az erőpróba sokkal inkább hasonlított valamiféle rossz cirkuszi p.ankrációhoz, mint igazi birkózáshoz. A bol­gár ugyan többet szabálytalan­kodott, de a birkózásból is többet mutatott be. Végered­ményben 10-3-as vezetésénél Sípost leléptették, így Vange- lové lett a bronz. Jocha Károly Eredmények: 48 kg. Világbajnok: Allahvergyl­jey (Szovjetunió), 2. B. Cenov (Bulgária), 3. Jimenez (Kuba). 32 kg. Világbajnok: Szergo j Gyugyajev (Szovjetunió), 2. Jón Hönningen (Norvégia), 3. Acsuj* Mijahara (japán). 37 kg. Világbajnok: Ivanov (Bul­gária), 2. Kalimulin (Szovjetunió), 3. Holidisz (Görögország). 62 kg. Világbajnok: Kamandar Madzsidov (Szovjetunió), 2. Bo- guslaw Klozik (Lengyelország), 3. Zsivko Vangelov (Bulgária), 4. Si­pos Árpád (Magyarország). 68 kg. Világbajnok: Dzsulfalak- jan (Szovjetunió), 2. Sipsila (Finn­ország), 3. Passarelli (NSZK). 74 kg. Világbajnok: Mihail Ma- miasvili (Szovjetunió), 2. Mlrko Jahn (NDK), 3. Dobri Marinov (Bulgária). A 82 kg végsó sorrendje: világ­bajnokot nem avattak, 2. Komá­romi Tibor (Magyarország), Bog­dan Daras (Lengyelország). 99 kg. Világbajnok: Andrzej Ma­iina (Lengyelország), 2. Atanasz Komsev (Bulgária), 3. Jindrich Durosak (Csehszlovákia) ... 6. Szegvári Lajos (Magyarország). 100 kg. Világbajnok: Gáspár Ta­más (Magyarország), 2. Andrej (Románia), 3. Fjodorenko (Szov­jetunió). 130 kg. Világbajnok: Thomas Jo­hansson (Svédország), 2. Vlagyi­mir Grigorjev (Szovjetunió), 3. Klauz László (Magyarország), Megyei 1, x, 2 Döntetlenek Ózd—Vác 2 Érd—III. kér. TTVE x Ráckeve—Esztergom x SMTK—D. Kőolaj x Göd—Szentendre 1 Dunakeszi—Főt 1 Veresegyh.—P.-vörösvár x Dány—Bag 1