Pest Megyei Hírlap, 1986. május (30. évfolyam, 102-127. szám)

1986-05-04 / 103. szám

1986. MÁJUS 4. Készül a válogatott Ausztriában A terveknek megfelelően, eddig zökkenőmentesen ala­kult Magyarország labdarúgó- válogatottjának ausztriai edző- táborozása. Mezey György szö­vetségi kapitány együttese az olasz határtól 30 kilométernyi­re fekvő Lienzben, egy bizo­nyos Pepi Stiegler fogadójá­ban ütötte fel főhadiszállását, és gyűjti az erőt a mexikói vb-döntőre. Egészen május 16-ig. Az eredetileg tervezett 25 játékos helyett csak két tucat labdarúgó gyakorol. Nyilasi. Tibor ugyanis nincs ott a tá­borban. A nemrégiben műtötték ál­lapotáról egy rövid helyzetje­lentés? — Róth Antal tökéletesen rendbe jött. Ugyanazt az edzést végzi, mint társai- Péter Zoltán és Törőcsik Apdrás vi­szont csak „kímélő” foglalko­zásokon érdekelt. Előbbi — operációja miatt — majd csak később kap nagyobb terhelést. Törőcsik a lábfejére kábótt rúgást a spanyolok elleni La Coruna-i utánpótlás EB-elő- düntő visszavágóján. Ismert: a magyar válogatott vasárnap,, maid a jövő hét csütörtökjén ésiVásáíkapján i? edzőmérköáést 'j'átpfk. Olyan Időbeosztássá!, ritmusban, ami megegyezik a 'Vbr.ÄÖptöevel. , ti éz 3 Ealid» ■ Rába-éh 'Szombaton; déleit Győrött 2000 néző el tilt jáiszptták a: férfi kézilab&a IHr Kupa dön-' tőjének első.mérkppését. ,A há­zigazda. az európai kupaküz­delmekben ujóric RáÖa'ETÖ a spanyol -Teenisa. AAieantél. fo­gadta. A vendégek tavaly is az elődöntőig verekedték magu­kat. akkor a 8 közé jutásért a Szegedi Volánt győzték le két­szer is. Rába ETO—Teenisa Ali­cante (spanyol) 23-17 (14-9). A visszavágó május- 10-én Alicantéban lesz. " Warrmlorneasi var érmek Magy Az NSZK-beH . Waren cl orf ban szombaton a 4000 méteres tereofu- tással befejeződött a nemzetközi öí tusa verseny. A zárószómban a szovjet Avgye.iev J.odoleozía 26 má­sodperces hátrányát Pajor Gábor­ral szemben, s ezzel megnyerte a. viadalt. • összetett. Egyéni; 1. Avgyeie.v (szovjet) 3656 pont, 2. Pajor Gá­bor 5620. 3.. Fábián László. 5537. . 7. Martinok János 5394. Csapat: 1. Szovjetunió 21 457 pont. 2. Magyar- ország ,.B” 21 230 3. Magyarország „A” 21133. Vigk-bravur az Épít őK ellen Duna menti döntetlenek Az egyik hazai akció Tápiószentmártonban a vendégkapu előtt. Világos mezben a bagi játékos. (Reitter László felvétele) A labdarúgó NB II-ben teg­nap a 29. fordulót vívták. A Vác az éllovas Egert fogadta. Váci Izzó-Egér 0-0 Vác, 2000 néző. V.: Bay. Vác: Pleskó — Kősó, Krö- zsel, Kosztolnyik, Csikós, Ba­logh T.. Polonyi, Mózner, Cse­ri, Kovalik, Adi (Bera). A kiesés ellen küzdő váci csapat remekül helytállt az NB I felé kacsintgató egriek­kel szemben. A rekkenő hő­ség ellenére mindkét csapat óriási erőbedobással játszott. A rutinos egri csapat kontrák­kal veszélyeztetett, míg a má­sik oldalon Adi előtt adódott helyzet,, majd a jól kiugró Ko­valik az egri. kapusba lőtte a labdát. Szünet után az első tíz perc­ben beszorult a vendégcsapat. Ekkor egy esetben Balogh T. -a kapu torkából az égbe fe­jelte a labdát. A váci csapat sikert köny­velhet elf hiszen pontot szer­zett magasabb osztályba ké­szülő ellenfelétől. Jó: ' Pléskó. Kosztolnyik, K rozs cl. Mózncy. ,, ..... * Spangel Péter ' Az NB II további Wédmé- nyei: ' Ganz-MÁV AG—Keszthely 3-2, Kazincbarcika—Veszprém 1-0, Szekszárd—Sopron 2-0, .Szabó. L. SE—Metripond 1-1, Salgótarján—Nyíregyháza 1-1, Nagykanizsa—Szolnok 1-0, SZEOL-Délép—Baja 4-1, Kom­ló—Debreceni Kinizsi 2-0. A területi bajnokságban DUNA-CSOPORT Lrd-Épífok 0-0 Érd, 800 néző. V.: Budahá­zi. Érd: Vigh — Kiss (Takács), Borbély, Várnai, Gálvölgyi, Juszkó, Jordáki, Antal, Pauli, Kapa. Szekulidisz. A parádés kezdést köve­tően nagy taktikai csata ala­kult lei. A vendégek gyakran csak szabálytalanul tudták há­rítani a meg-megújuló hazai rohamokat. Szünet után az Építők mindent egy lapra té­ve támadott. Vigh olykor nagy bravúrral védett. Nagy iramú, küzdelmes ta­l’est megyei totó O A lapunkból kivá­gott szelvényt bori* t.:lü».an. vagy levele­zőlapra ragasztva május 9-én, péntek deiig kell szerkesztő­ségünkbe beküldeni Pest Megyei Hírlap. Bp. Postafiók 331, tranyUószíun: 1146. \i eredményeket május 12-i, botfái, a nyertesek név­sorát, május IS-ii csütlirtfiKi számunk- ban közöljük. A szelvény első he­lyén NB II-es, a 2— 4. h cl ven területi, a többi helyen megyei I. osztályú labdarú­gó-mérkőzés szere­pe! Kérjük pályázó­inkat a borítékra ír­ják rá: ..Totópályá­zat, 25. hét”. 1 Veszprém—Váci Izzó 2 Pénzügyőr—D. Kőolaj :í BKV Előre—Érd i Dömsöd—Toldi SE .> Dabas—Ceglédi VSE b Fót—Kartal 1 Bem SE—Bag 8 Szicetújfalu—Szentendre PólmCrkft/éseb: 9 Dunakeszi—SZTK ló T.-márton—VOSE FE1ADO: IVI1NDfc.fr Ufclfc.fr J.01U LGl iOl lálkozón igazságos döntetlen született. Jó: Vigh, Borbély, Jordáki. MÁTRA-CSOPORT Göd—Köteles SE 1-i (1-0) Külső Váci út, 200 néző. V.: Lója II. Göd: Horváth II. — Petró, Juhász, Horváth I., VarnyacZ- ki (Markóczi). Mudri, Tóth (Berecz), Nagy, Papp, Csernák, Vanda. A Borsodi Bányásztól hét­közben hazai pályán elszen­vedett 2-0-ás vereség után rá sem lehetett ismerni a tegna­pi meccsen a gödi csapatra. Lelkesen és jól játszott, közel állt a győzelemhez. A 10. perc­ben szerzett vezetésüket csak a 89. percben egyenlítette ki a hazai csapat. Gól: Tóth. Jó: Horváth II.. Horváth I., Mudri, Nagy. Papp. Nyitrai József ★ A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokságban 3 napon belül két fordulót vívtak. A 24. forduló eredményei: GEAC—VOSE 3-0 (0-0) i“ Gödöllő, 300 néző. V.: Hor­váth G. A helyzeteit jobban kihasználó GEAC ' szünet Utá­ni játékával megérdemelten nyert. Gól: Tóth Jenő (2), Ta­más. Jó: Seregi, Tóth -J,, Pus­kás, ill. Megyesi, Jagodics. (Tud.: Villányi László.) KARTAL—CVSE 2-0 (0-0) Kartal, 500 néző. V.: Toldi. Éllovashoz méltóan játszott a Kartal. Gól: Kovács, Szolno­ki. DÁNY—DUNAKESZI 1-1 (1-0) Dunakeszi, 200 néző. V.: Tóth J. A vendégek gyors ve­zetését csak a 82. percben tud­ták kiegyenlíteni a szünet után sokkal többet támadó he­lyiek. Gól: Sinkó, ill. Bursi. Jó: Nagy. Bajnóczi, Németh, Vér, ill. Lörincz, Bodó, Na- záth. (Ifi: 2-3. Tud.: Buchard Tibor.) ^-MARTON—BAG 4-1 (2-1) Tápiószentmárton, 600 néző. V.: Kerényi. A gyors hazai vezetés után a Bag veszélyez­tetett többet, de csak egyen­líteni tudott. Szünet után ki­jött a lépés a helyieknek. Gól; Czakó (2), Erdei, Bazsik (ön­gól), ill. Lipcsei. Jó: Aszódi, Vér, Czakó, Erdei (márto- niak). R. L. FEHÉRAKÁC SE—BUDAÖRS 2-0 (1-0) Dabas, 200 néző. V.: dr. Var­ga. Az egy kapura játszó ha­zaiak helyzeteiket nem tud­ták kihasználni a lelkesen vé­dekező Budaörs ellen. Gól: Márton. Sinkó. Jó: Dabasi K„ Márton, Sinkó. Gugyerás. ill. Búzás. Báder, Kalló. (Ifi: 4-1.) FÓT—SZENTENDRE 1-1 (1-0) Főt, 400 néző. V.: Uyés. A tavasszal jeleskedő két csapat találkozóján igazságos döntet­len született. Gól: Húszai, ill. Lakatos. Jó: Misnyovszki. Szkala, Szabó S. I., ill. Király, Miskolczi, Püspöki. (Ifi: 2-5. Tud.: Richter János.) PSC—SZTK 2-2 (2-2) Pilisvörösvár. 300 néző, V.: Darnyik. Küzdelmes, de ala­csony színvonalú mérkőzésen a gyengén játszó PSC-Terra- nova csak döntetlent tudott elérni. Gól: Herr (11-esből), Sólyom, ül. Metzger, Faggyas. Jó: Sólyom, ill. Kende. Metz­ger, Snitz. (Ifi: 0-0. Tud.: If- linger Mátyás.) BEM SE—SZ.-CJFALU 2-1 (0-0) Cegléd, 200 néző. V.: Né­meth. A jól védekező vendé­gek ellen csak nehezen nyert a Bem SE Tóth és Bohács gól­jával. ★ A 25. forduló eredményei: CVSE—T.-MARTON 4-1 (1-0) Cegléd, 200 néző. V.: Sebők. Szünet után remek csatártel- jesítménmyel növelte előnyét a hazai csapat. Gól: Záport (2), Keresztúri (2), ill. III. Jó: Zá­port, Keresztúri, Keszthelyi. A vendégcsapatból senki sem di­csérhető. (Ifi: 6-0. Tud.: Un- gureán László.) KARTAL—FEHÉRAKÁC SE 1-0 (1-0) Kartal, 600 néző. V.: Bakos. A nagy tét rányomta bélyegét a presztízsrangadóra, amelyet a helyiek 11-es góllal nyertek a túl keményen játszó daba- siak ellen. Szünet után kiál­lítás miatt (Dabasi K. és Sza­bó) megfogyatkozott a ven­dégcsapat. Jó: Bóna, Zámbó, Barna, Pásztor, ill. Gugyerás, Krajcs, Burger. (Ifi: 1-1. Tud Tóth Rudolf.) GEAC—FÓT 2-1 (2-0) Gödöllő, 300 néző. V.: Ola­jos. A rendkívül lelkes GEAC nagy küzdelemben győzte le a tavasszal eddig veretlen Fótot. A 32. percben Szent- péterit (GEAC) a játékvezető kiállította. A 37. percben a vendégek büntetőt hibáztak. Gól: Szentpéteri. Kraszovsz- kij, ill. Szilágyi. (Tud.: Villá­nyi László.) , ‘ VOSE—DUNAKESZI 4-2 (1-1) Haraszti út, 100 néző. Ala­csony színvonalú mérkőzé­sen 1-2-ről fordította meg az eredményt jobb helyzetki­használással a VOSE. Jó: Le- lovics, Thomann, ill. Mészá­ros. (Ifi: 1-0. Tud.: Kozma Ferenc.) SZENTENDRE—DÁNY 3-3 (1-0) Szentendre, 500 néző. V.: Bokor. Nagy küzdelemben látványos gólpárbajt követően alakult ki a végeredmény. Kétszer a Szentendre (1-0, 3-2), egyszer a Dánv (1-2) vezetett. Gól: Aszalai (2), Püspöki, ill. Sinkó (3). Jó: Aszalai, Püspöki, Király, ill. Sinkó. Demkó. Hajnal. (Ifi: 2-3. Tud.: Soltész Zoltán.) SZTK—SZ.-ÜJFALU 0-0 Szigetszentmiklós, 300 néző. V.: Silye. A szigeti rangadó egyenlő erők küzdelmét hoz­ta. Az SZTK több helyzetet teremtett — eredménytelenül. Jó: Kende (a mezőny legjobb­ja), Schütz. Pirisi, ill. a ven­dégkapus. (Ifi: 5-0. Tud.: Vá- czi István.) További eredmény: Pilisvörösvár—Bem SE 2-2 (0-1). TOiVOHEN ÉS CRESI0 A Korzika Rallye második napján, pénteken, tragikus baleset történt, amelynek áldozata a versenyben vezető finn Henri Toivonen és társa, az olasz Sergio Cresto. Akik a csü­törtöki sikeres rajt után pénteken is remekül versenyeztek, megnyerték a Bastia—Calvi közötti szakaszt, s a következő gyorsasági rajtja után, az ötödik kilométernél, Corte hely­ségben Toivonenék kocsija, a Lancia Delta S4 váratlanul le­tért az útról, kigyulladt. A segítség későn érkezett, a két pi­lóta bennégett a kocsiban. Henri Toivonen. Két éve Vendégünk volt Budapesten. Szimpatikus volt és kedves, az igazi bennfentesek maga- biztosságával válaszolt kérdé­seinkre. Soha nem volt fá­radt és soha nem beszélt mel­lé. . Megkedveltük és visszavár­tuk. Már soha többet nem fog szép fővárosunkba látogatni. Korzika szikláin, a szikrázóan kék ég alatt lelte halálát, ott, ahol tavaly ilyenkor egy má­sik remek rallye-pilóta, Atti- lio Bettega is befejezte földi pályafutását. Tudjuk, az autósport nem gyermekjáték, a biztosítótár­saságok is sokszoros felárral tárgyalnak a volánművészek­kel. A száguldás — mégha olyan nagyszerűen felkészült vezetők ülnek is a kormány­nál — olykor áldozatokat kö­vetel. A balesetek pedig min­dig megdöbbentőek. Hogy pontosan mi történt, azt csak jóval később fogjuk megtudni. Az első jelentések műszaki hibára utaló ténye­ket ismertetnek, ám a vizsgá­latok még alighogy elkezdőd­tek. A két sportember halála viszont már tény. a szomo­rú valóság. Henri Toivonent gyászolja felesége és kislánya is, Sergio Cresto nőtlen volt. Henri Toivonen a világ egyik legjobb rallye-verseny- 2ője volt, vérbeli volánmű­vész, s akárcsak navigátora, igazi sportember. Szegényebb lesz nélkülük a nemzetközi autósport színes palettája. Roóz Péter A Kijev a KEK-gjőiíes Kupaporondokon Sok izgalom, furcsaság tör­tént már az 1910-ben útjára indult magyar labdarúgó ku­pa döntőiben. Hosszabbításban nyert már kupát a Vasas (1973-ban 4-3 a Bp. Honvéd ellen) és a Ferencváros (1978- ban 4-2 a Pécs ellen). Most, a 46. döntőben adódott elő­ször, hogy 120 perc után 11-es rúgások adták meg a végső győztest. Végeredmény: Vasas—Ferencváros 0-0 — hosszabbítás után is — 5-4 a Vasas javára, 11-es rúgások­kal. A Vasas képviseli Magyar- országot az 1986/87. évi KEK- ben. ★ A madridi Bernabeu sta­dionban játszották a Real Madrid—1. FC Köln labdarú­gó UEFA Kupa döntő első mérkőzését. Real Madrid—1. FC Köln 5-1 (2-1). ★ Lyonban péntek este csak­nem negyvenezer néző előtt került sor a labdarúgó Kupa­győztesek Európa Kupájában az 1985/86. évi döntőre. Dinamo Kijev—Atletico Madrid 3-0 (1-0). 40 000 néző, V.: Wöhrer (osztrák). Gól: Zavarov, Blohin és Jevtusen­ko. A játék képe alapján a Ki- jev minden tekintetben rá­szolgált a győzelemre. Valerij Lobanovszkij, a Di­namó Kijev edzője így véle­kedett: — Ebben az évadban már nem először játszott nagysze­rűen a csapat, korábban a Ra­pid és a Dukla Prága ellen is elkápráztattuk a közönségei. Sokan párhuzamot vonnak a 11 évvel ezelőtt KEK-et nyert Kijev és a mai gárda közölt. Nos, ami az összeállításokat illeti, már csak Blohin maradt meg hírmondónak az akkori együttesből. Ügy vélem, hogy 1975-ben több nagy egyéniség szerepelt a csapatunkban, a mostani Dinamo viszont egy­ségesebb. jobban megfelel a modern futball követelményei­nek. Fölényes győzelmünkkel nagyszerű sorozatunkra tettük fel a koronát. ★ Csütörtök délután a Vasas Fáy utcai pályáján sporttör­téneti találkozót ismételt a Vasas és a Torpedo Moszkva. Az angyalföldi egyesület 75 éves fennállásának évében több ünnepi eseményt ren­dez. Ennek keretében idézték fel az első magyar—szovjet labdarúgó-klubmérkőzést — amelyet 1947. augusztus 19-én vívott a két egvüttes és 4-2- es vendéggyőzelemmel zárult —. amire most 39 év után em­lékezhettek a hajdani játéko­sok. Torpedo Moszkva—Vasas 4-2 (1-0). Zerge és az clefántesonlfiartiak Éremért francia földre (úokan azt tartják, a fér- fiáknál a nők sem hiúb­bak. Az idő múlásával mind többen festik a hajukat, de nem ritkák az egyéb beavat­kozások sem. Az pedig a leg­természetesebb trükkök közé tartozik, hogy titkolóznak, ha a korukat kérdezik. Mindez nem érvényes kollé­gámra, Vicsotka Mihályra, aki az első. kérdő szóra azonnal elárulta: 1945-ben született. Az más lapra tartozik, miért kell egyáltalán ilyen indiszk­rét vallomásokat kivasalni a beszélgetőpartnerből. A kí­váncsiságot legalább nemi­képp indokolja, hogy belpoli­tikai rovatunk, tagja a magyar újságírók labdarúgó váloga­tottjával május 7-én a fran­ciaországi Angouleme-be uta­zik, az Újságíró Világjátékok elnevezésű tornára. Természetesnek tartom, hogy égy ilyen vegyes csapat­ban a legkülönbözőbb évjára­tok- képviseltetik magukat, mondjuk a harmincas évek elejétől — Hegyi Iván, Bán Károly —, az ötveneseken — Kopcczky Lajos, Várknvyi Sándor — át egészen a már 63 éves. Zerge becenévre hall­gató Borbély Györgyig bezá­rólag. A két éve újságíró EB-t nyert magyar együttes egyik újonca Vicsotka Miska, aki az előkészületek során már több mint egy éve biztos helyet harcolt ki magának a kezdő tizenegyben. Könnyű neki, gondolhatják sokan, hiszen ö valamikor éveken át a minősített labda­rúgók között kergette a lab­dát. A Mátészalkai MTK-ban hat évig játszott, majd az ak­kor NB 11-es Nyíregyházi Spartacusban a felnőttek kö­zött is rendszeresen helyet ka­pott. 1974-ben költözött Buda­pestre. ahol még két évig részt vett a bajnoki pontvadászat­ban. az írószövetség csa­patának, a Szoc. Reálnak tag­jaként. A visszavonulást követően sem szakadt el a sporttól: az izbégi pályán télen-nyáron he­tente három futóedzést tart. átlagban összesen 15 kilomé­tert hagy maga mögött Nem véletlen hát. hogy amióta le­jár az újságírók edzéseire, ki­emelkedő erőnlétével hívja fel magára a figyelmet a tolifor­gatók között. Külön erénye, hogy nemcsak futóteljesítmé­nye az erőssége, de az ütközé­sektől sem fél. Két évtizeddel ezelőtt sokáig kacérkodott a súlyemeléssel is, ahol a S?,5 kilós kategóriában három, fo­gásból 320 kilót ért el. Az utóbbi időszakban igen komolyan veszi a focit, ami érthető is. Elvégre világbaj­nokságon nem minden nap vehet részt az emberfia. He­tente három edzésen vesz részt, s közben egy sor előké­születi találkozón is mérlegre tehette társaival együtt a fel- készültségét. A pomázi, a du- nabogdányi és a balatonfüredi öregfiúk egyaránt nem tudtak megállni a különösen a máso­dik félidőben erősen rohamozó újságírók előtt. így lesz-e ez Franciaország­ban is. ahol előreláthatólag az EB 12 részvevőjével szemben húsz fölött lesz a részvevők száma? Nem, tudni. Annyi vi­szont bizonyos, hogy nagy csa­tákra van kilátás: a legerő­sebb európai ellenfelek ■<— Svédország. Franciaország, Olaszország, Spanyolország — mellett egzotikus, távoli föld­részekről. így például Elefánt­csontpartról is olt lesz a kon­kurens gárda. fii áj us 14-re eldől, jogos-e x az az optimizmus, amely- lyel a húsztagú sportküldött­ség útra, kel. A Salgótarjánban, majd Debrecenben gazdag NB 1-es tapasztalatokat gyűjtött Népsport-szakíró. Kiss László vezetésével pályára lépő ma­gyarok ugyanis feltétlenül do­bogós helyezésre pályáznak. Vicsotka Mihály remélhetőleg minél többet tud majd tenni azért, hogy a hazaérkezés után ne magyarázkodni, hanem gratulálni kelljen. Jocha Károly