Pest Megyei Hírlap, 1985. november (29. évfolyam, 257-281. szám)

1985-11-10 / 263. szám

> Szupermaratoni szomlmí után A gödöllői Szabó sikere Szinte végig; vezetett a későbbi harmadik Kis Király Ernő Csorba Simon László küzd a kilo­méterekkel Szőke Gábor elnehezedett lábait lazítja a leányfalui ellenőrzőn Váradi Gábor fogadja a szentendrei célban a versenyzőket (a képen középen) mellette balról jobbra: Szabó István és Póczos Gyula, aki megnyerte a második napi versenyt is Már a november 8-1, sziget- szentmiklósi rajt előtt egyér­telműen sikert aratott a II. Duna menti szupermaratoni futóverseny. A jegyzőkönyvek tanúsága szerint ugyanis nem kevesebb, mint 65 jelentkező fűzte fel magára a viadal rajtszámát. A létszám mellett a színvonal is biztosított volt, hiszen elindult a tavalyi ösz- szetett viadal győztese, az óz­di Póczos Gyula, az ezüstér­mes Kis Király Ernő és a harmadik helyen végzett cseh­szlovák Peter Polak is. Az új arcok között pedig olyan klasszisok is ott voltak, mint a jugoszláv Dusán Mravlje, a háromszoros partathlonmáso- dik, hogy csak a valóban legrangosabbat említsük. A kezdést követően sokaik őszinte csodálatára a már ve­teránnak számító kiskunhala­si futó. a 44 éves Tabajdi Jó­zsef vágott az élre és pozíció­ját egészen a verseny (68 km) kétharmadáig meg is tartotta a hatos élbolyban. Elöl fu­tott még Póczos, Kis Király, Szabó István Gödöllőről, Po­lák és a PTSH pénzügyi ve­zetője, Molnár Imre is. Ettől kezdve kezdett szét­szóródni az élmezőny, s meg­lepetésre Póczossal csali a gö­Esztergom—Szentendre közöt­ti 64 kilométeres rajtja — az előző napihoz hasonlóan — 10 órakor volt. A dolgok né­miképp új félállásban folyta­tódtak, ugyanis Kis Király Er­nő, a tavalyi receptet alkal­mazva, ismét megpróbált el­futni a többiektől. A Szent­endrei-szigeten azonban ezút­tal is elfogyott az előnye: amíg 40 kilométernél még egy perc előnye volt, addig 45-nél már beérte őt Póczos és Sza­Az összetett verseny állása két nap után: 1. Páczos 8:11:37. 2. Szabó 8:12:12. 3. Kis Király 8:18:37. i. Polák (csehszlovák) 8:18:12. 5. Fazekas 8:23:01, 6. Mravlje (jugoszláv) 9:00:15 óra. A 3., befejező napon a Du­nakeszi—V áe—Göd ölilő—Duna­keszi háromszöget, 68 kilo­métert teljesítenek a résztve­vők. A rajt reggel nyolc óra­kor lesz a Hotel Dunakeszi előtt. Jocha Károly A Dnnakegzi Vnsiiías kö/lie*>í.ó!í Megállították az éllovast 1985. NOVEMBER 10. Csapatban * Óbudai ezüst A Nemzeti Sportcsarnokban a ritmikus sportgimnasztikai országos bajnokságon két 13 fős csoportba osztva 26-an léptek szőnyegre. Az egyéni összetett verseny bajnoka: Sinkó Andrea (Szol­gáltató Építő Spartacus) 48,45 pont. Csapatbajnok: Szolgáltató Építő Spartacus 184,35 pont, 2. Óbuda Tsz SE 181,60, 3. TFSE 179.40. Ifjúságiak. Szerenkénti dön­tők: Buzogány: 1—2. Acs Viktó­ria (BEAC), Érfalvi Nóra, (Óbuda Tsz SE) 18,70—18,70 pont. Eddig' százszázalékosan szerepelt a szovjet tornasport a XXIII. montreali világbaj­nokságon. Azok után, hogy mindkét csapatversenyt meg­nyerték, magyar idő szerint szombatra virradóra a férfi egyéni összetett bajnoki címet is elhódították a szovjetek. Különös bravúr Jurij Ko- roljové. A 23 esztendős főis­kolás a 36-os összetett egyéni döntő rajtja előtt a 3. hely­ről várta a folytatást. Hamar bizonyítottta kiemelkedő for­máját, hiszen 9,9 pontot érő ugrógyakorlattal mutatkozott be, majd a lólengésre 9,70-et mutattak fel a bírók. Ezzel máris élre ugrott. A VB előtt sokan tippeltek a két ázsiai kiválóság, a kínai Li Ning és a japán Gusiken esetleges győzelmére. Előbbi, a tavalyi olimpián három aranyérmet nyert tornászcsil­lag lólengését alaposan el­rontotta (9,35), és ezzel álmai szertefoszlottak — mindössze ötödik lett. Nála is keserűbb szájízzel zárta az összetett A megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság dánvi rang­adóját a Dunakeszi Vasutas nyerte. Ezzel a listavezető el­szenvedte első vereségét, és előnye három pontra csökkent. Vendégsikerek jellemezték a 13. fordulót. DUNAKESZI—DANY 2-1 (1-1) Dány, 500 néző. V.: Csönge. Még egy perc sem telt el, amikor Németh már csak a kapussal állt szemben, de hi­bázott. Változatos nagy iram jellemezte a következő perió­dust, s a 30. percben Sinkó szerzett vezetést. Két perc múlva védelmi hibából Sági egyenlített. A második félidőt újból Németh helyzete vezet­te be, ezúttal is találat nél­kül. A Vasutas válasza vi­szont hatásos volt, Vám fejese utat talált a kapuba. A ha­zaiak nagyobb sebességre kapcsoltak, de az egyenlítés nem sikerült. Kitűnő játékvezetés mellett, a szerencsésebb, helyzeteit jobban kihasználó Vasutas nyert. Gól: Sági, Vám, ill, Sinkó. Jó: Kiss, Lörincz, Sági, ill. Ilosvai, Sinkó, Tóth. (Ifi: Du­nakeszi—Dány 3-1, tud: dr. Kovács László.) viadalt az olimpiai bajnok Gusiken. A talajon vétett alapvető hibákat, egy mozdu­latnál bokája is megsérült, így azután nem teljes értékű harcosként kénytelen "volt be­érni a 13. hellyel. A magyarok közül a buda­pesti VB-n ötödik helyen zárt Guczoghy György kitett magáért, mert a 11-ről a 9. helyre rukkolt előre. Labdarúgás Szombati NB I A labdarúgó NB I 17. fordu­lójának szombati eredményei: MTK-VM—Ű. DÓZSA 1-2 VOLÁN—RÄBA ETO 0-1 DEBRECEN—PÉCS 0-0 HALADÄS—ZTE 0-2 SIÓFOK—VASAS 2-0 B.-CSABA—HONVÉD 1-3 FTC—TBSC 2-0 Ma 16.30 órakor lesz a Vi­deoton—Csepel találkozó. BEM SE—SZIGETÉ JFALU 1-0 (0-0) Szigetújfalu. 300 néző. V: Debre. A 62. percben Kökényt kiállították, a 70.-ben Gazdag megsérült1, s ezután 9 ember­rel játszott a hazai csapat. A 87. percben esett a győztes ta­lálat. Gól: Bohács. Jó: Bohács, Kiss, ill. Ásók, Bruszt. (Tud.: Horváth István.) SZENTENDRE—FŐT 1-1 (0-0) Szentendre, 200 néző. V: dr. Varga. Kemény mérkőzésen, jó bíráskodás mellett a Főt közelebb állt a győzelemhez. Vezetésüket nehezen egyenlí­tette ki a több helyzetet is elügyetlenkedő Szentendre. Gól: Király, ill. Petre. Jó: Aszalai, Lakatos, Michna, Pulzer, ill. Petre, Roller, Hú­szai. (Ifi: 7-1, tud.: Soltész Zoltán.) RAKTÁL—CEGLÉDI VSE 2-1 (1-1) Cegléd, 100 néző. V: Angyal. Az első félidőben a kartaliak egyetlen veszélyes támadásu­kat góllal fejezték be, így az ebben a játékrészben nagy mezőnyfölényben játszó Ceg­léd — nagy nehézségek árán — csak egyenlíteni tudott. Szünet után a kiegyenlített erők küzdelmében az utolsó percekben egy kapushiba dön­tött a vendégek javára. Gól: Száraz, Kovács, ill. Keresztúri. Jó: Magony, Pász­tor, Száraz, Gerhát, ill. Sza­bó. Keszthelyi. (Ifi: 0-1.) DABAS—BUDAÖRS 2-1 (0-1) Budaörs, 150 néző. V: Keré- nyi. Sok szabálytalansággal tarkított, jó iramú mérkőzé­sen inkább küzdelem volt, mint játék. A helyzetek alap­ján a döntetlen igazságosabb lett volna. Gól: Gombos. Deli, ill. Kár­mán. Jó: Bálint, Gomola, Da- basi S., Deli, ill. Láng, Bú­zás, Kármán, Pál. (Ifi: 0-0, tud.: Kovács István.) BAG—T.-MÄRTON 1-0 (1-0) Bag, 400 néző. V.: Márk. A lendülettel kezdő vendé­gek ellen a 14. percben meg­szerezték a hazaiak a veze­tést. De hiába vették át az irányítást, újabb gólt már nem tudtak elérni, mivel helyze­teiket kihagyták. Gól: Göncz. Jó: Bazsik. Tóth, Göncz, ill. Czakó, Laczkó (Ifi: 0-2, tud.: Nagy Károly.) PSC—SZTK 2-1 (1-0) Szigetszentmiklós, 200 néző. V: Boross. A végig fölényben játszó PSC megérdemelten nyert. A vendégek góljait Turpisz és Bánki szerezték. A Pilisvörösvár együtteséből Bánki és Zsofka tűnt ki. (Ifi: 0-0, tud.: If linger Mátyás.) Moiitreali tornász, VB Koroljov jól folytatta döllői Szabó István tudott lé­pést tartani. Ö ketten egymás mellett gyúrták a kilométere­ket 57-től 65-ig, ahol azután Póczos ritmusváltását Szabó már nem tudta átvenni. Mö­göttük egy új arc, a mind­össze 23 éves Fazekas Lajos ért harmadikként célba. Az 1. nap sorrendié: 1. Póczos Gyula (magyar) 4:09:17 óra, 2. Sza­bó István (magyar) 4:09:48 óra, 3. Fazekas Lajos (magyar) 4:11:56 óra, 4. Polak (csehszlovák) 4:14:14 óra, 5. Kis Király (ma­gyar) 4:15:10 óra, 6. Szendrel (ma­gyar) 4:52:22 óra. A második felvonást jelentő bó. Űjabb öt kilométer eltel­tével már a csehszlovák Po­lak is felzárkózott: ők négyen alkották az élmezőnyt. Ettől kezdve Póczos és a minden várakozást felülmú­lóan jól szereplő gödöllői Sza­bó István irányította a ver­senyt. A hajrában ezután Pó­czos nagyobb állóképessége döntött: nagy hajrával szer­zett minimális előnyt. A 2. nap eredményei: 1. Póczos 4:02:20, 2. Szabó 4:02:24, 3. Kis Ki­rály 4:03:27. 4. Polák 4:04:58. 5. Fazekas 4:11:05, 6. Tabajdi 4:L’2:45 óra. Kissé elmaradva az élbolytól. A képen balról jobbra: Waltraud Reiser*, Lőw András, Németh László, és sáthy István Barcza vlt felvételei Eövidzárlaí Diósgyőrött Két ötös a területin az indulatokat Oláh csillapí­totta újabb találatával. Gól: Oláh (2). Jó: Varga, Oláh, Molnár, Vajda. R. F. A labdarúgó NB II-ben a Váci Izzó Diósgyőrött vendég­szerepeit. Lényegesen esélye­sebb volt a nagy múltú hazai együttes. Igaz, csak szünet után tudta kivívni győzelmét a megfogyatkozott váciak el­len. Az NB II állása: 1. Eger SE Iß 8 7 1 30­-14 23 2. Diósgyőr 16 9 5 2 33­-18 23 3. SZEOL-Délép lf 9 3 4 33­-18 21 4. G.-MÄVAG 16 8 4 4 30­-19 20 5. Keszthely 16 7 9 4 20­■18 19 6. Dunaújváros 16 6 6 4 21­-15 18 7. Szolnok 16 8 2 6 26­•21 18 8. Komló 16 7 2 7 28­-26 16 9. Nyíregyháza 16 7 2 7 19­■18 16 10. Salgótarján 16 6 4 6 15­•14 16 11. Szabó L SE 16 6 3 7 22­■23 15 12. Metripond 16 6 3 7 25­-27 15 13. Szekszárd 16 9 5 6 15­-24 15 14. Sopron 16 4 6 6 19­■20 14 15. Baja 16 6 2 8 24­•37 14 16. Vác 16 5 3 8 12­•20 13 17. Deb. Kinizsi 16 3* 6 7 18­•25 12 18. Veszprém 16 5 2 9 14­•23 12 19. Nagykanizsa 16 3 5 8 19'-29 11 20. Kazincbarc. 16 2 5 9 15­■29 9 Diósgyőr—Vác 2-0 (0-0) Diósgyőr, 3000 néző. V.: Ha­zafi. Váci Izzó: Pleskó — Kur- nász, Krözsel, Rotyis, Szenczi (Kása), Cseri (Polónyi), Bera, Mózner, Szalui, Kovalik, Csí­ki. A 60. percben Krőzsel kiál­lítása miatt megfogyatkozott a Pest megyei csapat. Ekkor négy perc alatt kétszer is be­vették az Izzó kapuját a he­lyiek, Szlifka, illetve Fükő révén. A szögletarány 11-1 (6-0 volt) a hazaiak javára. Az NB II további eredmé­nyei: Debreceni Kinizsi—Ka­zincbarcika 2-2, Ganz-MÁVAG —SZEOL-Délép 3-2, Komló —Szabó L. SE 2-1, Dunaújvá­ros—Salgótarján 0-0, Baja— Nagykanizsa 3-1, Keszthely— Szekszárd 1-1, Metripond— Sopron 3-3, Nyíregyháza— Veszprém 2-0, Szolnok—Eger 2-2. A területi labdarúgó-baj­nokság Duna-csoportjában re­kordgyőzelmet aratott a Du­nai Kőolaj, s két ponttal gaz­dagodott a fővárosban a Rác­keve is. A Mátra-csoportban csütörtökön és szombaton egyaránt otthon játszott a Göd, amely az Edelény kapu­ját ötször vette be. ÓVNA CSOPORT Építők—Dömsöd 3-1 (2-1) Dömösd, 400 néző. V.: Pa­minger. Dömsöd: Lázár — Imre, Bieber, Bilek, Kiss, Feszt, Szabó, Zima, Árky, Havasi, Pribeli, Megérdemelten nyert a töb­bet támadó fővárosi csapat. A Dömsöd 2-0 után a 44. percben szépített. Gól: Havasi. Jó: Bieber, Havasi, Pribeli. D. Kőolaj-ESMTK 5-1 (2-1) Százhalombatta, 300 néző V.: Bolla. D. Kőolaj: Menyhárt — Len­gyel, Kövesi, Fülöp, Oláh, Ne­mes, Párái (Izsó), Palotai, Pá­kái, Ferenczi, Nagy István. A tartalékos ESMTK ellen jobbnál jobb helyzeteket te­remtett, s bár ennek csak egy részét használta ki, mégis ed­digi rekordgyőzelmét aratta a Pest megyei csapat. Egy 11-est a kapufára lőttek a vendégek, a másik büntetőt Menyhárt hárította. Gól: Párái (2), Palotai (2), Lengyel (11-esből). Jó: Meny­hárt, Kövesi, Párái, Ferenczi. Szvoboda Miklós Ráckeve—Pénzügyőr 2-0 (1-0) Pasaréti út, 300 néző. V.: Radics. Aranykalász: Fekete — Schneider, Varga, Dani, Csö­ve, Oláh, Voltig, Czikora, Mol­nár, Vajda, Böröczki. Nemcsak rendkívül elegáns szerelésével (világoskék Adi­das, egy svájci vendégcsapat ajándéka), hanem a legfris­sebb divatot követő idegenbe­li játékával is kitűnt a Rác­keve. Az ötlet és a stílus egy. értelműén a vendégek mellett szólt, s nem okozott volna meglepetést, ha Oláh 9. perc­ben lőtt gólján kívül többször is beveszik a pasarétiek há­lóját. Szünet után megpróbált mindent a hazai gárda, de a masszív Keve-védelem gond nélkül rombolt, szinte helyze­te sem akadt a Pénzügyőrnek. Ugyanakkor a Vajda vezette villámvélaszok gyakran okoz­tak forró helyzeteket. A haj­rára keményedett a mérkőzés, Oroszlány—Érd (2-1) Oroszlány, 200 néző. V.: Pálfi. Az elmúlt bajnokság­ban 3-0-ás vereséget szenve­dett a helyiektől a Pest me­gyei, csapat amely most is' alulmaradt. MÁTRA CSOPORT God—Edelény 5-1 (1-1) Göd, 200 néző. V.: Osvárt. Göd: Horváth 11. — Petró, Horváth I., Varnyaczki (Nofi- czer), Papp, Juhász P., Van­da, Tóth A., Bereez (Markó- czi). Nagy T., Mudri. A 32. percben váratlanul a vendégek szerezték meg a ve­zetést, amelyre nem sokkal később Tóth A. válaszolt. Szünet után -rá sem lehetett ismerni a helyiekre, négyszer vették be a vendégkaput, s megérdemelt győzelmet arat­tak. Gól: Tóth A. (2), Nagy T. (11-esből), Horváth I., Mudri. Jó: Papp, Juhász, valamint a gólszerzők. Göd—Hatvan 1-1 (1-0) Göd, 200 néző. V.: Luterán. Göd: Ragadics — Petró, Horváth, Noficzer (Csernák), Papp, Juhász, Vanda (Be- recz), Tóth, Markóczi, Nagy, Mudri. A gödiek végig vezettek. A Hatvan a 88. percben egyen­lített. Gól: Tóth András. Jó: Pet­ró, Horváth, Juhász és Nagy.