Pest Megyei Hírlap, 1985. szeptember (29. évfolyam, 205-229. szám)

1985-09-09 / 211. szám

Végre öröm S^ikhalombatíán Jobbak voltak a szegediek Szegeden meg kellett hajol­nia a Váci Izzónak a hazaiak nagyobb tudása előtt. A terü­leti bajnokság Duna-csoport­jában végre megszerezte első' győzelmét a Dunai Kőolaj. Ráckevén megyei rangadóra került sor, amelyet a vendég érdiek nyertek. A gödiek im­ponáló második félidei játé­kukkal biztosan győztek a Sal­gótarjáni Síküveg ellen. SZEOL DÉLÉP—VÄCI IZZÓ 3-0 (2-0). Szeged, 350G néző. V.: Makó. SZEOL DÉLÉP: Cseho — Balázs, Fábián, Szabó Gyula, Kántor, Takó, Deák, Kőhalmi, Szabó Imre, Grubarovics, Orosházi ({Kozma, 69. perc). Váci Izzó: Pleskó — Kur- nász, Balogh, Rotyis, Szalai, Szenei, Csikós, Bera (Krómer) Kovalik, Kása (Polónyi). Lendületes hazai támadá­sokkal indult a találkozó. Né­hány perc tapogatózás után hamar előkerült a sárga lap is. Az ötödik percben Szabó Gyu­la buktatásáért Balogh kapta. Egy perccel később a Tisza- partiak gólt szereztek. Gruba­rovics jobb oldalról ívelte be a szögletet, a labdát Szabó Imre fejelte a hálóba. Továbbra is a szegediek tá­madtak, akcióikban nemcsak lendület, hanem elgondolás is volt. A tizennegyedik percben Takó remek átadása után gól­helyzetben szögletre mentet­tek a vendégek. A nagy küz­delemben egy perccel később ismét villant a sárga lap. Most Orosházi kapta Krómerrel szemben elkövetett szabályta­lanságért. Ezt követően Pleskó percei következtek. Előbb Deák lövését, majd Takó fe­jesét védte bravúrral. Továbbra sem szüneteltek a hazai rohamok. A 37. percben Deákot buktatták a 16-oson belül. De Makó nem látott szabálytalanságot. Két perccel később a rutinosan játszó Szabó Gyula szép cselekkel merit el a jobb oldalon, beadá­sa megkerülte a vendégek vé­dőit és a labdát a másik olda­lon felfutó Grubarovics nyolc méterről laposan a hálóba bombázta. 2-0. A vendégek sehogy sem ta­láltak» magúkra. Ezt bizonyít­ja az is, hogy az első kecseg­tető helyzetre 44 percig kellett várni, amikor Krómer egy jó indítás után fölé emelt. Szü­net után néhány percig úgy látszott, hogy a Duna-partiak megpróbálnak szépíteni. A 20. percben 18 méterről végezhet­tek el szabadrúgást. A leállí­tott labdát Kovalik a hálóba vágta. A játékvezető megismé­teltette a szabadrúgást. A rek­lamáló váci csatár pedig sár­ga lapot kapott, A hátralevő játékrészben a legtöbb felje­jegyezni valót a szabálytalan­ságok jelentették. A-88. perc­ben Szabó fejes góllal állította be a végeredményt. 3-0. Surányi János Dana-csoport DUNAI KŐOLAJ—RÁKOS- MENTI TK 4-2 (2-2) Százhalombatta, 300 néző. V.: Kara.' Rengeteg gólhelyzetet ha­gyott ki a Kőolaj. A vendég­csapat számára hízelgő az eredmény. A területi bajnok­ságban az első győzelmet a lá­tottak alapján megérdemelte a hazai gárda. Gól: Fodor, Palotai, Fülöp, Pákái. ill. Aranyosi, Kókai. Jók: Lengyel, Kövesi, Fülöp, Fodor. Szvoborla Miklós RÁCKEVE—ÉRD 1-3 (0-0) Ráckeve, 800 néző. V.: Stramlér. Ráckeve: Fekete — Sneider, Varga, Dani, Molnár, Cziko- ra, Baksa. Gerendái, Vajda, Zsigó (Voltig). . Az első negyedórában ta­pogatózó játék folyt, aztán a Ráckeve kezdett magára ta­lálni, ám fölényét nem tudta gólra váltani. A vendégek egy­re keményebben kezdtek el játszani és sokat szabálytalan­kodtak. A második félidőben tovább fokozódott az iram. A hazai csapatot sokkolta a.vé­delmi megingás, amit Kiss az érdiek csatára kihasznált. Ez­után a Ráckevének még sny- nvi ereje volt. hogy Molnár révén egyenlítsen. Sajnos a mérkőzés krónikájához tarto­zik, hogy a játékvezető sokszor tévedett. A legnagyobb bakit akkor követte el, amikor az érdi Juszkót utánrúgák miatt nem állította ki, mert a piros lap nem volt nála. A második érdi gól után összetört a rác­kevei gárda, s már könnyű volt az ellenfélnek még egyet rúani. Gól: Kiss, Pauli (2), ill. Mol­nár. Jók: Pauli, Várnai, Varga, Dáni, Vajda. Rékási József PÉNZÜGYŐR—DÖMSÖD 0-0 Pasaréti út, 600 néző. Dömsöd: Lázár — Kiss, Bieber, Bilek, Elekes, Berta, Szabó, Kovács (85. p., Imre), Árki, Havasi, Zima, (75. p. Feszt). A Pénzügyőr mezőnyfölénye után a 7. percben Szabó be­adását Berta kapásból lőtte kapura, Balázsi azonban á helyén volt. A 16,, majd 22 percben egyaránt Árkit rúgta fel a hazai védő, Bodoki, a jogos sárga lap mindkétszer elmaradt. Ugyanebben a perc. ben a szabadrúgást követően Elekes az oldalhálóba fejelt. A 45. percben a Pénzügyőr játékmestere, Bozsik fejese komoly gondot okozott Lázár kapusnak. Fordulás után emelkedett az Snlycmclőválogaiott-viadalon Cegléden vendéggyőzelem Cegléden, a városa torna­csarnokban rendezték meg a magyar—lengyel súlyemelő felnőtt B-váiogatottak össze­csapását. A magyaroknál idősebbek — akik a korábbi években nemzetközi szinten is értek már el kiemelkedő eredményt — és tehetséges, fiatalok jutottak szóhoz. —- Bebizonyosodott, hogy a mi sportágunkban főleg oiya- nok érhetnek el jó eredmé­nyeket, akik központi tábor­ban készülhetnek — kezdte mondandóját a szövetség fő­titkára, Hegedűs Miklós. — Hallomásunk szerint a hoz­zánk érkezett lengyel B-válo- , gatott tagjai együtt dolgoztak a világbajnoki keretükkel, ugyanakkor nálunk ezt csak egy-két sportolónak tudtuk a Cegléden dobogóra álló gár­dából biztosítani. A találkozó előtt az ünne­pélyes megnyitón egymással szemben felsorakozott két csapatban kitűnő súlyemelő­ket ismerhettünk meg. A ven­dégeknél több a válogatott és súlycsoportjának bajnoka lé­pett a közönség elé. A legna- gvofobb név kétségtelenül a plusz 110 kilogrammos T. Rutkovszkié. az olimpiai har­madik helyezetté volt. A ceglédi Romhányl a sza­kítást 130 kilogrammal kezd­te, és 135 kilogrammig jutott el. Ellenfelével szemben 15 kilogrammos előnyhöz jutott, amit lökésben további 10-zel sikerült megtoldania, 160 kg, és ezzel remek győzelmet ara­tott, 'összesen 295 kilogram­mot teljesített. Romhányi fel­tűnően biztos yol'í, hiszen hat kísérletéből öt sikeres volt. A magyar válogatottban többek között szerepelt még az Euró- pa-bajnoki második Babarci, az olimpiai negyedik helye­zett Oláh Béla, valamint az ifjúsági világbajnok Hlavati és ebben a korosztályban ugyan­csak érmes Kovács és Ker­tész. A találkozó végén a szak­mai értékelést a szövetségi kapitánytól. Orvos Andrástól kértük: — Tavaly a két ország B- válógatottjainak mérkőzésén súlyos vereséget szenvedtünk. Most sikerült jóval erősebb csapatot kiállítanunk, nagy küzdelemre kényszerítettük vendégeinket. Mindkét gárda 5—5 súlycsoportban aratott győzelmet. Végül a csapatver­senyt az döntötte el, hogy mi két versenyzőnk révén nem szereztünk pontot. A végeredmény: Lengyelor­szág B—Magyarország B. 14-13. Ungureán László iram, a játékvezető is mind többször vétette észre magát ítéleteivel. Az 59. perc­ben Árki kapott vitatható sár. ga lapot,- öt perccel később pedig Díebert jutalmazta ár­tatlan helyzetben sárgával a játékvezető. A 69. percben Havasi 15 méterről alig lőtt mellé, utána három Pénzügy­őr-lehetőség következett, de a hálók érintetlenek maradtak. Az idei bajnokságban két, egyaránt a várakozás alatt szereplő csapat találkozott Pa­saréten. Különösen a dömsö- diek számára volt létszükség­let a pontszerzés. Ijjzt a mini­mális^ tervet végül is teljesí­tették, a küzdelmes 90 perc során egyenrangú ellenfelei voltak a házigazdáknak, az adódó helyzetek kihasználást azonban továbbra is várat magára. Jók: Árki, Kovács, Elekes. Jocha Mátra-csoport GÖDI TSZ SK—SALGÓTAR­JÁNI SÍKÜVEG SE 4-0 (0-0) Göd, 200 néző. V.: Molnár L. Göd; Ragadics, Petró, Hor- nyák, Noficzer, Horváth, Ju­hász, Vanda, Tóth, Nagy, Papp, Mudri (Schuman, helyette Csernák). Mezőnyfölényben játszottak a vendégek, de helyzeteik sor­ra kimaradtak. A gödiek ere­jéből csak erőtlen ellentáma­dásokra futotta az első félidő­ben. A második játékrészre az­tán gyökeresen megváltozott a_ helyzet, kezdeményezőbben lépett fel a hazai együttes. Áz 50. percben megszerezték a vezetést Vanda révén (1-0), majd tíz perccel később újra az ügyes balszélső volt ered­ményes (2-0). Időközben kiállították a vendégek csapatából Juhászt, aki az első játékrészben már sárga lapot is kapott. A 67. percben Schuman szép fejes­góljával már 3-0-ra vezetett Dalnoki József együttese. Az emberhátrányban játszó Sal­gótarján merp adta fel, de mindhiába rohamozták a jól védő Ragadics kapuját, aki­nek gyakran a szerencse is se­gített. Az utolsó percben Hor­váth 18 méterről bomba sza­badrúgásgóllal állította be a végeredményt (4-0). A játék­vezetők nem álltak hivatásuk magaslatán. Jó: Vanda, Horváth, ill. Garai. Gól: Vanda (2), Schuman, Horváth. Simon József Sportújságírók A békéért A - modern kor sportjá­nak fő feladata abban áll, hogy azt az új társadalma­kat építő polgárok nevelé­sére felhasználva, a fiatal nemzedékekben kialakítsák a békéért érzett felelőssé­get és a népek közötti együttműködésre, kölcsönös megértésre való törekvést. A Nemzetközi Sportúj­ságíró Szövetség (AIPS) al- elnöke, az Ázsiai Sportúj­ságírók Szövetségének el­nöke, a kuvaiti Abdul Muhszen Mohammed al- Husszeini mondotta ezt. aki részt vesz a sportújságírók Moszkvában zajló nemzet­közi szemináriumán. Az újságíró a Szovjetszkij Szportnak nyilatkozott. „A sport — hangsúlyoz­ta —1 a nemzetközi együtt­működés és kölcsönös meg­értés szilárd eleme." Küzdelmes bámyászösszccsapás Hengerelt a Rába ETO Megyei 1, x, 2 Egy kettes 1. SZEOL DÉLÉP—V. Izzó 2. D. Kőolaj—Rákoscsaba 3. Pénzügyőr—Dömsöd 4. Ráckeve—Érd 5. Szigetújfalu—GEAC 6. Dunakeszi—Pilisvörösvár 7. Budaörs—VOSE 8. Dány—Kartal Totóeredmények 1. Bayern München—Hamburg 1 2. Dórtmund—Mannheim x 3. Leverkusen—Düsseldorf 1 4. Schalke 04—Hannover x 5. M.-gladbach—1. FC Köln x 6. Atalanta—Roma 2 7. Bari—Milan 2 8. Fiorentina—Sampdoria 1 9. Napoli—Como 1 10. Udinese—Torino x 11. Cagliari—Cremonese 1 12. Cesena—Ascoli 1 13. Pescara—Bologna 1 Pótmérkőzések s 14. Sambenedettese—Empoli x 15. Triestina—Arezzo 1 16. Genoa—Campobasso 1 Teljes fordulót játszottak e hétvégén az NB I-ben, igaz, két napra „elosztva”. Nagy fegyvertényt hajtott végre otthonában a Rába ETO. Is­mét győzött a Honvéd, a se­reghajtók közül pedig mind a Csepel, mind a Siófok veresé­get szenvedett. Részletes ered­mények: Ferencváros—Csepel 1-0 (0-0). Üllői út, 20 000 néző. V.: Huták. Gól: Szabó (öngól). Sokat támadott ezen a mér­kőzésen a Ferencváros, de ro­hamaiból hiányzott az átütő erő. A Csepel szervezetten, taktikusan védekezett. Szabó öngólja ellen azonban nem volt ellenszer, így elmaradt a megérdemelt csepeli pont is. Pécsi MSC—Haladás 2-1 (0-0). Szombathely, 6000 néző. V.: Hamar. Gól: Lovász, Nagy és Mészáros. Két jó formában levő csapat találkozóján a Ha­ladás kezdett jobban. Szünet után is tovább tartott a fölé­nye, de ekkor már sok veszé­lyes helyzete volt a PMSC- nek is. Ezek a kontratámadá­sok vezettek végül vendéggyő­zelemhez. Rába ETO—Vasas 5-1 (0-0). Győr, 15 000 néző. V.: Kovács I. Gól: Nyúl, Melis (2), Han- nich (2), Mészöly (öngól). Nagy erővel kezdett a Rába ETO, de a Vasas az első félidőben ellenállt. Sőt szünet után a piros-kékek szerezték meg a vezető gólt. Egy csere a Rábá­ban — Szabó Ottó állt be — és beindult a győri henger; az utolsó 20 percben szinte kiütötték a fővárosi együttest. Ű. Dózsa—-Debreceni VSC 0-0. Megyeri út, 3000 néző. V.: Drigán. A vendég Debrecen­nek egyetlen célja volt: nem kapni gólt. Ezt a célt elérték, de a Megyeri úton látott já­ték nem sok új hívet szerzett a labdarúgásnak. Videoton—Békéscsaba 2-0 (1-0). Székesfehérvár, 5000 néző. V.: Szabó B. Gól: Disztl L. (2). Nagy akarással ját­szottak a fehérvári labdarú­gók és végig fölényben voltaik a mérkőzés folyamán. A csa­baiaknak csak a mérkőzés vége előtt adódtak helyzeteik, igaz, ekkor három is. Tatabánya—Siófok 3-2 (1-2). Tatabánya, 3000 néző. V.: Nagy M. Gól: Tieber (2), Elő­tár (2), Kiprich. Küzdelmes, izgalmas játékot hozott a bá­nyászcsapatok találkozója. A mérkőzés hajrájában felülke­rekedő Tatabánya megérde­melten tartotta otthonában mindkét pontot. Bp. Honvéd—MTK-VM 2-0 (0-0). Hungária krt. 8000 néző. V.: Divinyi. G61: Bodonyi, Dé- tári (11-esből). A rangadó színvonala elmaradt a várako­zástól, a két együttest csak a küzdőképességéért íehet di­csérni. ZTE—Volán 2-2 (2-0). Cza- bán Samu tér, 1000 néző. V.: Németh L. Gól: Nagy I. (2), .ill. Morgós. Katona. Két el­lentétes félidőnek lehettek szemtanúi a nézők. Az első játékrészben a vendégek, a másodikban a hazaiak játszot­tak jobban. A látottak a'lapján a döntetlen igazságos. A harmadik forduló következik Rangadókkal fűszerezve Szeptember 9-én, hétfőn ke­rül sor az öregfiúik. labdarú­gó-bajnoksága őszi harmadik fordulójára. A bírói sípszó Forma—1: Olasz Nagydíj Prost lépéselőnyben Százötvenezer tifosi lepte el a monzai pályát övező néző­teret, hogy olasz versenyzőnek és olasz kocsinak szurkoljon. Nem rajtuk múlt, hogy Prost szerezte meg a győzelmet, to­vább növelve előnyét a VB- pontszerző versenyen. Tavaly Lauda tíz és fél ponttal vehet­ve és győzelemmel távozott Gyengélkedtek a csatárok Monzából, most márkatársa Prost 12 pont előnnyel vár­hatja a folytatást. Az 1985. évi olasz nagydíj vég­eredménye: 1. Alain Prost (F, McLaren) 1:17:59.451 ó, 395,8 km/ö átlag), 2. Nelson Piquet (BR, Brabham—BMW), 3. Ayrton Senna (BR, Lotus—Renault). 4. Marc Su­rer (CH, Brabham—BMW), 5. Ste. fan Johansson (S, Ferrari). 6. Elio de Angelia (I Lotus—Renault). A világbajnoki pontverseny ál­lása: 1. Prost 65 pont, 2. Alborcio 53. 3. de Angelis 31. 22 megyei együttest szólít a zöld gyepre, sor kerül két me­gyei összecsapásra is. A Pest megyei együttesek műsora: Ercsi—Dunakeszi VSE, Diósd—Budafok, Ikarus—Gö­döllő, L. Fonó—Pomáz, Buda­örs—Gamma, BVSC—Göd, Va­ses Láng—Tápióság, Hangárom kamion—Budakalász, Dunake­szi Konzerv—Ganz Danubius, Vác—Vízművek, Vegyépszer— Bag, Főt—Veresegyház, Vác- szentlászió—Mogyoród. Volán SC—Erdőkertes, VOSE—B. Me­chanika, 43. sz. Építők— Szentendre, Solymár—FŐTÁV, Nagykovácsi—Csatornázás, Pé- cel—BEAG, Tápiószecső—K. Dózsa. A mérkőzéseket az elöl állók otthonában játsszák, a kezdé­si idő egységesen 17 óra. Nyitral József Beiratkozott a GEAC Nem született sok gól az I. osztályú labdarúgó-bajnokság e heti fordulójában. Csupán a Dabas vette be háromszor az ellenfél kapuját. Rangadót játszottak Dányban, ahol a Kartal lépett pályára, megle­petés, hogy a GEAC pontot rabolt a Szigetújfalutól. DÄNY—KARTAL 2-0 (1-0) Dány, 500 néző. V: Boros. Mint általában a rangadók, ez a mérkőzés sem hozott jó játékot. A széltől támogatott vendégek óriási iramban kezdtek. A hazaiak ezt okos taktikával ellensúlyozták, és már a félpályán megszűrték a támadásokat. Az első gól szabadrúgás után született, Németh fejelt védhetetlenül a hálába. A lefújás előtt egy perccel Vercsik szerezte a második találatot. Gól: Németh. Vercsik. Jó: Novák, Németh, Pász­tor. Gerhát. (Ifi: 3-0. Tud.: dr. Kovács László.) DUNAKESZI— PILISVÖRÖSVÁR 1-1 (0-0) Dunakeszi, 250 néző. V: Nagy. A játék képe alapján Igaz­ságos döntetlen született. Gól: Varga, ill. Purpisz. Jó: Varga. (Tud: Buchard Tibor.) BAG—CEGLÉD 2-1 (0-1) Bag, 600 néző. V: Szarka. Az első félidőben közepes színvonalú játékot láthatott a szép számú közönség. A 12. percben a vendégek Keresz­túri révén megszerezték a ve­zetést. A hazaiak hiába ro­hamoztak, ekkor még nem si­került egyenlíteni. A második félidőben Boda kitűnő játé­kának köszönhették, hogy gólt szereztek, sőt a 85. percben védelmi hibából ismét Boda volt eredményes. Gól: Boda (2), ill. Keresztúri. Jó: Juhász, Tóth, Sátdi, 111. Nagy, Szautter, Szabó. (Ifi: 0-5. Tud.: Nagy Károly.) DABAS—BEM SE 3-0 (0-0) Dabas, 500 néző. V.: Mocsai. Nagy iramú mérkőzésen az első félidőben' kiegyenlített, sportszerű küzdelem volt. A dabasi csatárok sajnos sok helyzetet kihagytak. A fordu­lás után a 60. percben meg­kezdte a gólgyártást a Fehér­akác együttese. A nagyobb arányú győzelmüket a nagy­szerűen védő Molnár hiúsí­totta meg. Gól: Daibasj (2), Szolnoki. Jó: Dabasi, Gugyerács, ill. Molnár. Szakács, Bohács. SZIGETŰJFALU—GEAC 2-2 (2-1) Szigetújfalu, 400 néző. V.: Sebők. Már a 25. percben 2-0-ra vezetett a hazai csapat. Nagy fölénnyel játszottak, de több helyzetet kihagytak. Ez meg­bosszulta magát, és a GEAC a 37. percben szépített, majd a 70. percben egyenlített. Jó: Lerner. Mihályi. (Tud.: Vígh Ferenc.) BUDAÖRS—VOSE 2-1 (1-0) Budaörs, 200 néző. V: Né­meth. A 15. percben szerezte meg a vezetést a helybeli együttes. A vendégek a 75. percben egyenlítettek ki. A mérkőzés befejezése előtt 5 perccel Si- dó lőtte a győztes budaörsi gólt. Gól: Sidó (2), ill. Molnár. Jó: Búzás, Sidó, Szélesi, ill. Molnár, Bejer. (Ifi: 1-1. Tud.: Kovács Ist­ván.) Építkezők! Beszerzési gondjaik megoldására felajánljuk a segítségünket. Boltunkban rövid szállítási határidőre megrendelhető: méretre vágott öntött és síküveg, hajlított betonacél, fa nyílászárók (ajtók, ablakok), lakatosszerkezetek, EB ŐO/19-es födémbéléstest, transzportbeton. Kedvező áron kínálunk: építési anyagokat, festékeket, burkoló- és hőszigetelő anyagokat, vízvezeték- és fűtésszerelési anyagokat, villanyszerelési anyagokat, szerszámokat és kisgépeket, gépkocsialkatrészeket, barkácsanyagokat. Címünk: 26. sz. Állami Építőipari Vállalat építők boltja, Dunaújváros, Papírgyári út 17. 2401 (az Épületelemgyárral szemben). Telefon: (25) 16-473. telex: 29-329. A bolt munkanapokon 9 órától 17 óráig áll a kedves vevők rendelkezésére.