Pest Megyei Hírlap, 1985. május (29. évfolyam, 101-126. szám)

1985-05-13 / 110. szám

A kanizsai mérkőzésen Krómer-találat döntött A labdarúgó NB II 30. for­dulójában mindhárom a fel­jutásra eséllyel pályázó csa­pat győzött. Ez a trió még job­ban eltávolodott az üldöző­bolytól. V ác—Nagykanizsa 1-0 (0.0) Nagykanizsa. 2000 néző. V.: Kiss G. V. Izzó: Pleskó — Szabados, Krőzsel, Strausz, SzaLai, Kása, Polcnyi, Csikós, Koválik, Kró­mer, Mózner (Bera). Az első negyedórában ki­egyenlített küzdelmet láthatott e közönség, aztán fokozato­san átvette az irányítást a Pest megyei gárda. A váciak a szé­leken vezették a támadáso­kat és ezzel a taktikával rend­re zavarba hozták a hazaiak védelmét. A félidőig három nagy gólhelyzetet dolgoztak ki, de ezek kihasználatlanul ma­radtak. Fordulás után a váci csapat tovább támadott. Lát­hatóan a két pont megszerzé­sére törekedett. A 64. percben a jobb oldalon Krómer pom­pás keresztlabdát kapott, s 14 méterről nagy gólt lőtt az Olajbányász kapujába. A mér­kőzés hajrájában kitámadtak a hazaiak, de nem tudtak egyen­líteni. Gól: Krómer. Jó: Krómer, Kása. Polónyi. Az NB II további eredmé­nyei : Szolnok—Salgótarján 1- 0, Nyíregyháza—Keszthely 2- 0, Diósgyőr—Sopron 4-0, Ózd—Bakony Vegyész 0-2, Metripond—22. sz. Volán 2-1, Debreceni Kinizsi—Dunaújvá­ros 4-1, Siófok—Baja 1-0, Ta­polca—Kazincbarcika 0-2, Bp. Volán—Szekszárd 3-0. Az NB II. élcsoportja: 1. Bp. Volán 30 18 7 5 62-33 43 2. Siófok 30 18 6 6 53-29 42 3. Vác 30 16 8 6 52-26 40 4. Szolnok 30 15 6 9 51-31 36 A területi bajnokságban a megyei rangadót a Göd nyerte. A bennmaradásért küzdő Kos­suth KFSE váratlan vereseget szenvedett otthonában. Göd—Ráckeve 2-0 (1-0) Göd, 300 néző. V: Győr. Gód: Ragadics — Petro, Ju­hász, Dunai III., Hornyák, Mudri, Noficzer (Zambój, Rosta, Papp, Vásári, Vanda (Paulusz). Ráckeve: Fekete — Rékasi, Bodoki, Tóth (Dani), Schnei­der, Szikora, Nagy B„ Varga, Molnár. Vajda (Gerendái), Ju­hász. Csaknem egyformán forog­tak veszélyben a kapuk, a jobb helyzetkihasználás dön­tött a Göd javára. dói: Mudri, Rosta. Jó: Du­nai III. (a mezőny legjobbja). Ragadics, Vásári. Rosta, ill. Fekete. Bodoki. Szikora. Bem SE—III. kér. TTVE 2-2 (1-0) Cegléd. 200 nézó. V: Kauf­mann Bern SM: Molnár -v Borsó. Fábián, Kisiamás, Kónya, Till, Keszthelyi. Jecsmenn. Krascse- nyics (Tóth), Fodor. Fekete. A Bem SE már az első tá­madásból gólt ért el. Ezután a vendégek nagy mezőnyfölényt harcoltak ki, ami a második játékrész elejére már időnként nyomasztóvá vált. A kapura «okáig nem jelentettek ve­szélyt ezek az akciók, amikor a 64. percben a 16-cson lepat­tanó labdát Sólyom jól találta el, es a pettyes a ba.1 felső sa­rokban kötött ki. Az egyenlítő gó! után is a fővárosiak ma­radtak támadásban, a vezetést mégis — egy sikeres kontra­támadásból — újra a cegiediek szerezték meg a 81. percben. A vendégek két perccel ké- sób büntetőből .egyenlítettek, és ezzel beállították a végered­ményt. Bár a III. kerületi TTVE töb­bet támadott, de gólhelyzete csak elvétve akadt, így a vég­eredmény igazságos. Gól: Fodor, Tóth J. Jó: Fá­bián. Uugureán László Érd—Ikaru» 3-1 (2-1) Mátyásföld, 1200 nézó. V.: Jánosi. Érd: Fellegi — Zimány (Vár­nai), Pál, Boros, Borbély. Ro­zinái, Takács, Jordáki, Juszkó, Kapa, Nagy (Gálvölgyi). Sérüléséből három érdi já­tékos felépült, s velük kiegé­szülve már jól ment a játék. A Pest megyeiek 2-0-ás veze­tése után szépített az Ikarus, s ezt követően sok helyzetet elpuskázott. Gól: Kapa (2), Rozinái. Jó: Pál, Boros, Kapa, Rozinái, Juszkó. Dömsöd—Rákóczi SE 3-2 (2-2) Dömsöd, 600 néző. V, Zsó- tér. Dömsöd: Lázár — Kiss, Bie­ber, Bilek, Elekes. Zima (Pör- zse), Havasi, Tóth K., Feszt (Berta), Fekete, Pribeli. A Dömsöd védelmének hi­báit már a 8. percben kihasz­nálták a vendégek: Lázárnak 30 méterről lőttek hatalmas gólt. Ezt az előnyt Pribeli egy távoli szabadrúgás -.találattal egyenlítette ki. Továbbra is többet támadott a Rákóczi SE, az akciói veszélyesek voltak. Az első negyedóra végén már 2-I-re vezettek. A félidő befe­jezése előtt 10 perccel Zima kilépett a honvéd védők kö­zül, s egyenlített. A 69. perc­ben a játékvezető meglepetés­re 11-est ítélt a Dömsöd javá­ra. A büntetőt Pribeli értéke- sítette. Gól: Pribeli (2), Zima. Jó: Pribeli, Elekes. Bálint Ferenc N’yergesújfalu—KKFSE 1-0 (0-0) Szentendre, 200 néző. V.: Pain. Kossuth KFSE: Hornyák — Pecsenyinszki, Farkas, Fekete Z., Nemes, Kőhalmi, Kiss, Zsi- vóczki (Fekete K.), Ruppert, Földes, Galambos (Klivinyi). Zsivóczki korai sérülése za­vart okozott a szentendreieknél. Végigtámadták az első félidőt, lőttek két kapufát, egyszer pe­dig a vendégek gólvonalán gu­rult végig a labda. A második félidőben egy szabadrúgást élesen keresztbe­lőttek a vendégek a KKFSE kapuja előtt, s kavarodás után a hálóba találtak. Jó: Farkas, Fekete, Nemes, Földes. Megyei I, x, 2 Meglepetések 1. Nagykanizsa—Vác 2 2. Göd—Ráckeve 1 3. Bem SE—III. kér. x 4. KKFSE—Nyergesújfalu 2 5. Szigetújfalu—Dunakeszi 1 6. Sülysáp—Bag 2 7. VOSE—SZTK 2 8. Dunai Kőolaj—Főt 1 Solymáron Hazai győzelem A kézilabda férfi NB I B- ben a ' két feljutásra esélyes csapat találkozóját első félidei jobb játékával megérdemelten nyerte a Pest megyei gárda. PEMÜ—Bp. Spartacus 29-25 (17-10) Solymár, 500 néző. PEMÜ: Kárpáti — Somo­gyi (8), Kádár (5), Holczer (2), Kral (5), Berényi, Szőke (3). Csere: Debreczeni (4), Kántor, Behovics (2), Benis. Különösen az első félidő de­rekán játszott jól és lendüle­tesen a Solymár. Szünet után könnyelműsködések sorozatét mutatta be a PEMÜ. 20-14-nél kettős emberelőnyben volt a Spartacus, mégis a helyiek ta­láltak hálóba Somogyi révén. Ezzel el is dőlt a két pont sor- sa. Jó: Somogyi (a mezőny leg­jobbja), Kárpáti, Kádár, Deb­reczeni. J. K. Pcdagógnssportnap Nagykörösön Családi mezei futás Szentendrei akció a Vác ellen a kispályás focitornán. A szerző felvitele A téli pedagógussportna­pon a váratlan havazás oko­zott némi gondot a rendezők­nek: 20 perces késéssel futott be a fővárosiból a vonat Nagy­kőrösre. Tegnap a tavaszi via­dalon nem kelllett ilyesmitől tartani, sőt inkább a hirtelen jött meleg izzasztotta a spor­tolókat. A legjobb az úszók­nak volt, akik a helyi strand hús vizében tempóztak. Itt a váciak jeleskedtek. Váratlan eredmenvek Nőtt a Kőolaj előnye j A megyei labdarúgó-bajnok­ság 27. fordulójában a listave­zető Dunai Kőolaj biztosain nyert a tavasszal kitűnően szereplő Főt ellen. Meglepetés a Kartal hazai pontvesztése, valamint a Du­nakeszi veresége. D. KŐOLAJ—FŐT 4-0 (2-0) Százhalombatta. 300 néző. V.: Bállá. Nagyon igyekezett, emellett nagyon jól is játszott a százhalombattai gárda. A 4 gólon kívül két kapufát Is lőtt A lelkes Fótnak nem ment a játék. Gól: Palotai (2), László (2). Jó: Fülöp, Lengyel, Palo­tai. László, ül., Misnyovszki, dr. Bíró. (Ifi: 6-1. tud.: Szvo- boda Miklós). SZ.-ÜJFALU—DUNAKESZI 2-1 (1-0) Szigetújfalu. 300 néző. V.: Dörnyei. A 20. percben szer­zett vezetést az Újfalu, majd a Dunakeszi 11-est hibázott. Szünet után feljött, kiegyenlí­tett a vendégcsapat. A több helyzetet teremtő hazaiak a 70. percben szerezték a győztes találatot. Gól: Szauter, Kalfe- neckér, ill. Szaniszló. Jó: Szau­ter (a mezőny legjobbja), Sza­bó. Medgyaszay, ill. Lőrincz, Nazáth, Túri. (Ifi: 1-5, tud.: Ambrózy István.) SZTK—VOSE 4-2 (3-1) Haraszti út, 100 néző. V.: Tóth T. Egy partjelzővel futottak ki a pályára a csapatok. A másik partjelző csak a 13. percben kapcsolódott be a játékba. Már az 5. percben gólt ért el a Szi- getszentmiklós, s mindkét fél­időben lendületesebben táma­dott. A 24. percben „tűzijáté­kot” produkált a VOSE, de a sorozatos helyzeteket később sem tudta kihasználni. Az 57. percben a sok hibával bírásko­dó Tóth nem adta meg a VOSE gólját. Énnek ellenére megér­demelten győzött a vendégcsa­pat. Gól: Métiger (2), Berecz, Faggyas, ill. Hentes, Viczkó. Jó: Faggyas. Berecz, ill. Telek, Hen­tes. (Ifi: VOSE—SZTK 3-2, tud.: Nagy Péter János.) DÄNY—BUDAÖRS 1-0 (0-0) Dány, 400 néző. V.: Horváth. Az első félidő hazai fölénnyel kezdődött, de hiába harcoltak, támadásaik meddők maradtak. Félidő után nagyobb erővel tá­madott a dányi csapat és Sín­ké óriási kapáslövésével meg­szerezte a vezetést. Még 5—6 helyzetük volt a dánviaknak, de mind kimaradt. Gól: Sin- kó. Jó: Péter (a mezőny leg­jobbja), Németh, Halászi, No­kezdeni Dáriusz nyergében — mondta az egykori öttusázó- kolléga Pilhál György. A valóban kitűnő szovjet versenyző még ezen a verse­nyen, is javíthat, miként hosz- S7.útávon is bőven van lehető­sége, Nem így Maracskó Tibor, hiszen a csepeliek egykori klasszisa legfeljebb már csak a névélő munkában tüntetheti ki magát Évek óta nem ver­senyez. éppen ezért jócskán meglepődött, amikor megtud­ta: a szövetségnek terve van vele. — Semmi különös az egész, bár tulajdonképpen... — így Maracskó. — El akarnak ugyanis búcsúztatni, miután visszavonultam a küzdőtérről. Hát kíváncsian várom, mikor­ra sikerül összehozni az ilyen­kor szokásos miniünnepséget? Természetesen közben a pá­lyán peregték az események, a végére csak összejött négy. egy-egy verőhibás, azaz 1070 pontos teljesítmény. Érdekes módon, az élmezőny a vártnál kevésbé szakadozott szét. hi­szen a vezető magyar A-válo- gatottnak csak 130 pont az előnye a 4. helyen álló lengye­lekkel szemben. Ez pedig öt­tusában édeskevés... A lovaglás eredménye: Egyéniben: 1. Cichosz (NSZK- beli. Nevada) 1:26.0 p, 1070 pont, 2. Orosz (magyar. Pol­ka) 1:27.6 p, 1070 pont, 3. Mi- zsér (magyar A, Ravasz) 1:29.0 p, 1070 pont. Csapat: 1. Magyarország A 3060. 2. Szov­jetunió A 2980, 3. Magyaror­szág B 2948 porit. Jocha Károly Az Újpesti Dózsa nemzetkö­zi centenáriumi öttusaverse­nyén a vasárnapi víváshoz húsz csapat, közöttük öt úgy­nevezett vegyes együttes állt fel. Az ezer pont eléréséhez 39 győzelemre volt szükség, s egy-egy csörte — összesen 1540-re került sor — értéke pluszban és mínuszban 20 pon­tot ért. Közéi a verseny fél­idejéhez, hárman, a nyugat­német Sandow, a magyar Bárdi és Fábián 17—17 győ­zelemmel, míg a szovjet Káp­lánon és másik két magyar, Demeter és Pajor 15—15 győ­zelemmel állt a viadal élén. vák. (Ifi: 8-3, tud.: dr. Kovács László.) T.-.MÁRTON—VECSÉS 3-0 (3-0) Vecsés, 200 néző. V.: Bokor. Kitűnő játékvezetés mellett az idei legjobb formáját mutató Vecsés az első félidei gyen­gébb játéka miatt maradt alul. Gól: Czakó P., Papp L., Mó­zes S. Jó: Bajkó (mezőny leg­jobbja), Legendi, Bende, Tö­rök. (Ifi: 1-1, tud.: Ungvári László.) DABAS—CEGLÉD 3-1 (1-0) Dalbas, 500 néző. V.: Dar- nyik. Már a 2. percben gólt szerzett a hazai csapat, s nagy iramot diktálva biztosan nyert. A helyzetek alapján nagyobb arányban is győzhetett volna. A Cegléd a hajrában szépített. Gól: Dabasi K., Szolnoki, Kmetyó, ill. Ecser. Jó: Daba­si K., Szolnoki, Ludányi, Kme­tyó, ill. Zágon, Ecser. (Ifi: 3-1.) KARTAL—SZENTENDRE 1-1 (1-0) Kartal, 600 néző. V.: Deb- re. A mindvégig lelkesen küz­dő vendégek értékes pontot szereztek a rengeteg helyzetet kihagyó helyiektől. Gól: Ko­vács, ill. Heller. Jó: Barna, Boros és Nagy, illetve az egész Szentendre. (Ifi: 5-2, tud.: Szá- szi József.) BAG—SÜLYSÁP 6-3 (4-1) Sülysáp, 300 néző. V.: Ba­kos. Á bagiak 4-3-as vezetése­kor két helyi játékost a bíró érthetetlenül kiállított. Ezután a bagiak lőttek még két gólt a 9 emberrel játszó helyiele el­len. Gól: Demcsák (2), Bazsik (2), Rózsavölgyi, Karácsondi, ill. Juhász (öngól), Tóth Ká­roly és Motolai. (Ifi: 0-0, tud.: Csaba János.) De kezdjük az elején. Mint­egy félezren sorakoztak fel a Nagykőrösi Kinizsi-sport tele­pen az ünnepélyes megnyitóra. A helyi úttörő-zenekar muzsi­kája, valamint a körösi sport- iskolások, a Kinizsi tornászai­nak bemutatója után Hane$s László, a Pedagógusok Szak- szervezete Pest megyei bizott­ságának titkára és dr. Ma kai Katalin, a városi tanács osz­tályvezetője köszöntötte a XXI. tavaszi pedagógussportnap résztvevőit. Hat sportágban vetélkedtek résztvevők, s ki -ki a sa ját ver. senyszínhelyére indult. Csu­pán a férfi kézilabdázók, te­niszezők és kispályás focisták maradtak a Kinizsi-sporttele­pen. Kézilabda, röplabda, úszás, tenisz, s a már említett labda­rúgás mellett új számot jelen­tett a családi mezei futóver­seny. Az elnevezés is mutatja: férj-feleség és 10 éven aluli kisgyerek alkotott egy-egy csa­patot a 360 méteres távon. Hazai győztest avattak Hor­váth Ferenc, Horváthné Hanny Judit, valamint Tímea, a kis­lányuk szerepelt a győztes trióban. A nagykátai Puskás, valamint a ceglédi Pólya csa­lád következett a sorban. Vala­mennyi résztvevőt megjutal­mazták. A férfiak konzerv- és sörnyitót, a nők mosogatóken­dőt, a gyerekek pedig tej cso­kit és léggömböt kaptak. Egyébként valamennyi sport­ág győztesének a helyi üze­mek, vállalatok tiszteletdíjat ajánlottak fel. Ezenkívül szá­monként az első három helye­zett érmet és oklevelet kapott. Hogy kiknek jutott a medál­ból, erről holnap számolunk be. Reitter László A 19. hét Totóeredmények 1. Karlsruh«—Bremen x 2. Bochum—Bayern Manchen x 3. Leverkusen—Uerdingen x 4. Braunschweig—Dortmund 2 5. Duisburg—Wattenscheid x 6. Stuttgarter K.—St. Paul! l 7. Freiburg—Aachen \ 8. Atalama—Verona x 9. Avellino—Como x 10. Fiorentina—Torino x 11. Roma—International* i 12. Udinese—Napoli x 13. Cagliari—Campobasu* l Pótmérkőzések: 14. Perugia—Triestina x 15. Varese—Cesena x 1«. Pisa—Bari x Bcmotoroztak a helyi kedvencek' % Bicskei crossmajális Fábián Jól veszi az akadályt. Veress Jenő felvételei Itt pedig Szombathelyi a búcsúztatásnál, hiszen most fejezte be az ak­tív versenyzést. Szint« kánikulai melegben került sor tegnap Tápióbdcs- kén a motoorossbajnokség II. osztályában szereplő 250—500 köbcentiméteres kategóriájú motorosok idei második erő­próbájára. A viadal rangját emelte, hogy az I. osztályban szereplők számára meghívásos versenyt szerveztek. Igaz, a fa­voritok, a válogatott keret tag­jai a szovjetunióbeli BBK- futam miatt ezúttal hiányoz­tak. Ennek ellenére a közel 7 ezer néző kiválóan szórakoz­hatott. Különösen az I. osztá­lyúak között 500-as motorral induló, helybeli színekben ver­senyző Taraszov és a 250-es motort lovagló kaposvári Bar­na Attila párharca jelentett nagy élményt. Az utóbbi fiút ugyan az első futamban sport­szerűtlen motorozás miatt ki­zárták, de a második futamban ismét ő vette át a vezetést. Ké­sőbb Barna vezető pozícióból föladta a versenyt A II. osztályúak között. So­mos István (Sopron) győzel­méhez az első perctől nem fér­hetett kétség. A mögötte járók csak a helyezésekért vetélked­hettek. II. osztály: 250—500 kcm. Bajnoki for­duló: 1. Somos István (Sop­ron). 2. Wagensommen János (ZMMK), 3. Pap Ernő (Győr), 4. Ivánfi Barnabás (Tápió- bicske). I. osztály: 500 kcm: 1. Nikolaj Tara­szov (Tápióbicske), 2. Kocsi Sándor (Tápióbicske), 3. Lang Rudolf (HPSE). 250 kcm: 1. Sajti István (HMCS), 2. Lőrincz Zoltán (Szekszárd). 125 kcm: 1. Varró József (Dány), 2 Baiogi Zoltán (HPSE), 3. <Balogá Lajos (HPSE). Vereszki János