Pest Megyei Hírlap, 1985. május (29. évfolyam, 101-126. szám)

1985-05-20 / 116. szám

A. Megérdemelt ráekeTei siker Vácott meglepetés A labdarúgó NB II vasárna­pi fordulója szenzációt hozott: a hosszú hetek óta élen álló Bp. Volán Salgótarjánban fél­tucat gólt kapott, s mivel az eddig második helyezett Sió­fok idegenben két pontot szer­zett, a Balaton-parti együttes átvette a vezetést a magyar labdarúgás második vonalá­ban. A Vác döntetlennel is tartja harmadik helyét, és van még reménye arra, hogy él­vonalbeli lehessen. Az alsó­házban a Bakony Vegyész fel­tűnő különbséggel fektette két vállra a reménytelen hely­zetben lévő Tapolcát. Ezzel a veszprémiek egy hellyel elő­rébb rukkoltak. Ugyanígy tá­volabb került a veszélyes zó­nától az idegenben győztes Nagykanizsa. Váci Izzó—D. Kinizsi 2-2 (1-1) Vác, 3000 néző. V.: Nagy Bé­la. Vác: Pleskó, Szabados, Krö- zsel, Strausz, Szálai, Kása, Po- lónyi, Bera (Csikós), Kovalik, Kromer (Gádor), Moznér. Gól: Fehér, öngól, Kovalik, ill. László (2). A váci csapat ahhoz szo­kott, hogy a pályájukra láto­gató ellenfelek rendre véde­kezési taktikával állnak ki el­lenük. Meglepetésre azonban a debreceniek kezdettől fogva nyílt játékkal rukkoltak ki. Nem álltak be védekezni, szo­ros emberfogással küzdöttek, és miután jó ütemű megelőző­zó szerelésekkel megszerezték a labdát, kitámadtak, és két előretolt ékjük, László és Bru- zer jól használva gyorsaságát, nem egy esetben veszélyes helyzetet alakítottak ki a vá­ci kapu előtt. A hazaiak pró­bálkozásait egy Strausz- sza- . badrúgás és egy Kósa-helyzet jelezte az első negyedórában. A váciak szerencsés góllal szereztek vezetést, a 27. perc­ben. Fehér hazagurított, de nem vette észre, hogy kapu­sa kimozdult, így Labdája a bal alsó sarokba gurult. Két perccel később egyenlített a vendégcsapat: Bruzer beadását röviden ütötte ki, és László az 5- ösről a kapu közepébe fe­jelt. Szünet után nagyobb sebes­ségre kapcsolt a Vác, ám egy ártatlannak látszó ellentáma­dás után Polónyi hibájából Fehérhez került a labda, a középpályás átívelését László a balösszekötő helyéről, 14 méterről a kapu közepébe fe­jelte. A hazaiak ezután mindent egy lapra téve rohamoztak, és a 85. percben az első igazán szép akciójuk után Gádor be­adását Kovalik fejelte a kapu közepébe. A Vácnak az utol­só percekben három lehetősé­ge is volt a győzelem meg­szerzésére, de Vadon bravú­ros megmozdulásai értékes pontot jelentettek a vendé­geknek. Jó: Szabados és Strausz. Spangel Péter Az NB II. 31. fordulójának további eredményei: Siófok—Kazincbarcika 1-0 (0-0), Salgótarján—Bp. Volán 6- 0 (2-0), Keszthely—Dunaúj­város 0-0, Baja—Hódmezővá­sárhely 1-1 (0-0). Nagykanizsa —22. sz. Volán 2-0 (1-0), Ba­kony Vegyész—T.alpoca 7-0 (5-0), Sopron—Ózd 3-1 .(1-0), Diósgyőr—Szekszárd 4-1 (0-0), Szolnok—Nyíregyháza 1-0 (1-0). A területi bajnokság Duna- csoportjában idegenben nyert a Ráckeve, biztosan tartotta otthon a két pontot a Dömsöd, míg az érdieknek be kellett érniük egy ponttal Ráckeve-II. Rákóczi 3-1 (1-1) Tata 300 néző. V: Gacsai. Ráckeve: Fekete, Rekasi, BodfOki, Dani, Varga, Molnár (Kamrás), Nagy, Barna, Ge­rendás (Hőbenreich), Schnei­der, Juhász. A 10-ik percből szerezte meg a vezetést a Ráckeve: Molnár ment el a jobb olda­lon, és beadását Juhász per- dítette a hálóba. Tíz perccel ezután — óriási védelmi hiba nyomán —, egyenlített a Rá­kóczi. A második játékrészben a 65-ik percben Kamrás távoli lövésével szerzett újfent ve­zetést a Ráckeve. Ezután a 82-ik percben Juhász egyéni akció után lőtt védheíetlenül a jobb felső sarokba, és ez­zel alakult ki a végeredmény. Ellentétes félidők után a második játékrészben a hely­zeteit jobban kihasználó Rác­keve megérdemelten győzött. Jó: Fekete, Bodoki, Schnei­der, Barna és Juhász. B. J. Dömsöd—Ikarus 3-0 (0-0) Dömsöd, 800 néző. V.: Kas­sai. Dömsöd: Lázár, Kiss, Pie- 'def, Bilek, Elekes, Berta, Ha­vasi, Tóth, Feszt (Szabó T.), Fekete, Pribeli. Az első félidőben a főváro­si csapat tetszetősebben ját­szott. A hazaiaknál a fáradt­ság és enerváltság mutatkozott ■meg. Ez jellemezte a- helyze­teket is, amit az ellenfél ka­puja előtt teremtettek. A 20. percben Feszt megsérült, a mérkőzés végén agyrázkódás gyanújával a mentő kórházba szállította.- A sérült játékos helyett Szabó jött be, de ő is megsérült a második játék­részben. A 76. percben jobb oldalon indított hazai táma­dás végén Havasi lőtt 20 méterről a kapu bal sarkába. A 78. percben Porzsét kézzel lökték a 16-oson belül, de a játékvezető továbbot intett. A 87. percben Pribeli jobbra be­ívelt szögletével Kiss felug­rott a védők közül és közelről a hálóba fejelt: 2-0. Egy perc­cel később kényszerítőzés után Tóth lefordult a védőkről és közelről nagy gólt lőtt. Gól: .Havasi, Kiss, Tóth. Jó: Lázár, Kiss, Berta, Tóth. Bálint Ferenc Érd—Esztergomi NIM 2-2 (1-0) Érd, 500 néző. V.: Pain. Érd: Simánál, Ziniányi (Kiss), Pál, Boros, Borbély, Rozinál (Gálvölgyi), Takács, Jordáki, Juszkó, Kapa, Nagy. A megfiatalított hazai csa­pat félórai mezőnyfölény és elpuskázott gólszerzési lehető­ség után Kapa védhetetlen lö­vésével szerzett vezetést. Szü­Atlétika — Mobil Grand Prix Ezután legális pénzdíjak Május 25-én a kaliforniai San Jóséban megkezdődik a nemzetközi atlétikai szövetség (IAÁF) új versenysorozata, amelyet támogatójáról Mobil Grand Prix néven hirdettek meg. Az IAAF és a Mobil londoni közös sajtótájékozta­tóján elhangzottak szerint ösz- szesen 16 erőpróbából áll az új esemény, amelynek csúcs­pontja a szeptemberi római döntő. Az atlétika -új sponsora a versenysorozat első három évére 542 ezer dolláros pénz­díjat szavazott meg: ebből a GP-döntő legsikeresebb férfi és női szereplője 25—25 ezer dollárhoz jut. a második he­lyezettek 15, a harmadikok 10 ezer dollárhoz. Külön díjazzák az egyes versenyek legjobbja­it is,. Az IAAF azt remiéli a Mobil Grand Prix versenyek­től. hogy a pénzdíjak legális kifizetésével,.az anyagi kérdé­sek rendezésével stabilizáló­dik a helyzet a sportág élvo­nalában, . megszűnnek a „rá- ígérések”, véget ér a licitálás a rendezők és a menedzserek között — hangsúlyozta a lon­doni sajtókonferencián John Holt. Az 1985-ös Mobil GP egyik rangos eseménye az au­gusztus 4-i budapesti gála. net után változatos mezőnyjá­ték alakult ki, és a 72. perc­ben Nagy bombagóljával már 2-0-ra vezettek a hazaiák. Ekkor úgy tűnt, hogy biztosan nyerik a találkozót. A befeje­zés előtt tíz perccel azonban Szilágyi kihasználva a hazai védők hibáit, szépített, majd 3 perccel a befejezés előtt meg­szerezte a vendégek egyenlítő gólját. Az alacsony színvonalú ta­lálkozón a több helyzetet ki­dolgozott hazai csapat köze­lebb állt a győzelemhez. Gól: Kapa, Nagy. Jó: Pál, Boros, Juszkó. Hancsovszki János 1985. MÁJUS 20., HÉTFŐ Tenisz Körverseny Temesvári Andrea. is indul a ma kezdődő nemzetközi te­niszviadalon, amely a körver­seny 100 ezer dolláros pénz­díjjal dotált állomása. Közeleg az ököUívó>ED Papp László búcsúzik? Hosszú esztendők óta lehe­tett az EB Rómában, Madrid­ban, Belgrádban, Kölnben, Tamperében vagy Várnában, mindenütt az ökölvívás le­gendás egyénisége, a világszer­te kedvelt Papp László volt a legnépszerűbb szereplő. Nem nehéz megjósolni, hogy a szom­baton kezdődő XXVI. Európa- bajnokságon is a magyar vá­logatott háromszoros olimpiai bajnok és kétszeres EB-arany- érmes szakvezetője lesz a kö­zönség kedvence. A budapesti nagy verseny a tizenötödik EB, amelyen Papp László részt vesz, de szakve­zetőként minden valószínűség szerint az utolsó ilyen fellé­pése. Erről nyílátkozott Bos- kovics Jenőnek, az MTI fő- munkatársának : — Nincs szándékomban nagy ügyet csinálni, de az EB után elköszönök a válogatott irányításától. Versenyzőként és edzőként, amatőrként és hiva­tásosként majd fél évszázadot töltöttem a szorítóban, vagy annak., sárkában.' Aki csinálta ezt, tudja, mjt jelent.' Belefá­radtam a munkába, no meg a' tervék megvalósításával kap­csolatban az örökös nehézsé­gekbe, bonyodalmakba. Külön­ben is egyszer valakinek a he­lyembe kell lépni, eljárt az idő, itt az alkalom. — Mikor lesz elégedett a budapesti EB-n? — Ha egy aranyat nyerünk, de ha kettő lenne, akkor sem esnék kétségbe... de nemcsak érmekben éntékelek. A sport­ban a jobbtól kikapni sohasem szégyen. — Mikor lenne csalódott? — Ha legalább két ökölví­vónk nem kerülne a döntőbe. — Mit vár még a budapesti ökölvívó show-tói? — Hogy jöjjön nagy tömeg­ben a közönség, szeresse meg újra ezt a csodás sportágat, s buzdítsa legényeinket az első naptól az utolsóig. Kicsit ösz- szeszorul a szívem a búcsú miatt, meg azért is, hogy saj­nos én sohasem küzdhettem a mi nagyszerű szurkolóink előtt Európa legjobbjaival. Kérem, jöjjenek sokan és segítsenek. Gyaloglók programja Edzés vasárnap is mm m i Vasárnap délelőtt is edzettek a GEAC atlétikai szakosztályá­nak gyaloglói. Örömmel készülnek a középiskolások országos versenyére, mivel a szombati váci versenyen bekerültek a 3000-es országos csapatba. Barcza Zsolt felvételt Kétszer is vezetett a VOSE Pontot vesztett a Kőolaj A 20. hét Totóeredmények A tótó 20. heti szelvényén sze­replő mérkőzések eredményei a következők; 1. Mannheim—Hamburg 2-Vfb Stuttgart—Mönciiegl. 3. Dar msta dt—H e rth a BSC 4. Oberhausen—Stuttg. Kickers 5. Solingen—Nürnberg 6. St. Pauli—Saarbrücken 9. PC Hafabufg^BEännoyer 16. '£ómb—Milan -"v'"' ****v 11. Lazio—Juventus 12. Cesena—Pisa 13. i*arma—Pescara Pótmérkőzések: 14. Campobasso—Catania 15. Monza—Genoa 16. Taranto—Bologna 1 i l x l 1 A megyei labdarúgó I. osz­tályban e hét végén szomba­ton játszották a mérkőzéseket. A forduló meglepetése, hogy pontot vesztett a Dunai Kő­olaj Szigetszentmiklóson. A Kartal biztosan győzött a Ve- csés ellen, míg á Cegléd ugyancsak nagy gólarányú győzelmet aratott. CEGLÉDI VSE—DANY 5-2 (2-0) Cegléd, 200 néző, vezette: Kálmán. Két kimaradt nagy ceglédi helyzet után szép gólokkal két­gólos vezetést szerzett a Vas­utas. A 46-ik percben 11-esből a Dány még szépített, de rö­viddel utána kapusa nagy ott hibázott, így a 64-ik percben 5-1-re vezetett á CVSE. A helyzetek alapján a hazaiak ilyen különbséggel is megér­demelten nyertek. Gól: Fe­kete (2), Kertész, Zágony, Ke­resztúrij .illetve Németh- (11 -es- bői) Bokros. Jó: KértéSz Zá­gony, Kazal, Nydrádi, illetve Halászi Németh. dunakeszi—sülysáp 2-0 (1-0) Dunakeszi, 200 néző. V.; Szabó Károly. Nem sok izgal­mat hozott a nézők számára Nehéz helyzetben az Eger Debreceni bravúr A Debrecen—Videoton mér­kőzéssel már pénteken elkez­dődött a labdarúgó NB I 25. Madrid várja a Videotont Biztosak a győzelemben A Videotonra váró spanyol fővárosban 130 perces „hang­próbát” tartott szombaton es­te a Real szurkológárdája. A Bernabeu stadionban több mint 80 ezren voltak kíván­csiak a két örök ellenfél, a Real Madrid—Barcelona össze­csapásra. A Liga Kupa ne­gyeddöntő a hosszabításban sem hozott döntést. Így 11-es rúgásokra került sor, amely­ben 4-1-re a Madrid bizonyult jobbnak. A vendéglátóé ki­váló formában levő kapusa, Miguel Angel két büntetőt vé­dett ki. A győzelem utáni percekben 80 ezren felállva kiabálták: „resultado Videoton” — ez lesz a Videoton elleni ered­mény is (4-1). „Madrid az UEFA Kupa-győztes” — hir­dették a feliratok ezrei. A szerdai döntőre készülő spanyol fővárosban el sem tudták képzelni, hogy valami kisiklás történhet, itt már „leírták” a Videotont. Csupán néhány rádiókommeiítátor fi­gyelmeztet arra, hogy bár a Real tetemes előnyre tett szert a székesfehérvári 3-0-ás győ­zelmével, de a mérkőzés még nincs lefutva. „Ha a Videoton teljes csapatával tud kiállni — hangsúlyozza a Radio Ná­ciónál —, nagyon megnehezít­heti dolgunkat. Ne igyunk a medve bőrére.” Stielike szereli Palkovicaot a fehérvári mérkőzésen Trencsényi Zoltán felvétele fordulója, s vasárnap a déli órákban fejeződött. be a Cse­pel—Éger találkozóval. Szom­baton a Népstadion fogadta ál-* landó vendégeit, a négy fővá­rosi együttest. A pontvadászat rohamosan közeledik a befe­jezéshez, még ötször lépnek pályára a csapatok. DMVSC—Videoton 1-0 (1-0). A jóiramú, de közepes szín­vonalú mérkőzésen a helyze­tek alapján a lendületesebb csapat megérdemelten győzött. Vasas—Bp. Honvéd 2-2 (1-0). Bár a Honvéd többet támadott, s jelentős erőnléti fölényben is volt, az ügyes Vasas pont­szerzése sem érdemtelen. Ferencváros—Ü. Dózsa 1-0 (0-0). Alacsony színvonalú mérkőzésen hiába támadott többet a Dózsa, a Ferencváros ellenakciói veszélyesebbek vol­tak. Haladás VSE—Békéscsaba 3-3 (0-0). Az első játékrészben a szurkolók nem sok labdarú­gást láttak. Szünet után telje­sen megváltozott a játék, és ez gólokban is megmutatko­zott. ZTE—SZEOL AK 1-0 (0-0). Álmos találkozón az erőtelje­sebb ZTE egy szerencsés kö­rülmények között eset góllal nyert. Pécs—Rába ETO 2-0 (1-0). A helyzetek sokaságát kihagyott Rába miután egy váratlan el­lentámadásból gólt kapott, képtelen volt gólt lőni a pé­csieknek. . Tatabányai Bányász—MTK- VM 4-3 (2-2). Jóiramú mér­kőzésen hét gól született, időnként túl kemény össze­csapások - között. A hazaiak győzelme nem forgott veszély­ben. Csepel—Eger 1-0 (1-0). A második félidőre feljavult Cse­pel jobb helyzetkihasználásá­nak köszönhetően győzött. az igen gyenge iramú mérkő­zés. A hazai csapat jobban ki­használta helyzeteit és ezzel győzött. A gólok a 17. és a 68. percben estek. Az 54. percben a sülysápi Merczelt, a 84. percben a dunakeszi Mészá­rost a játékvezető kiállította. Gól: Varga, Bodó. Jó: Lőrinci, Kiss Z., Varga, ill. Tóth. Dinnyés, Győri. (Ifi: 3-1, tud,: Buchard Tibor.) T.-8ZENTMÁRTON—VOSE 3-3 (0-1) Tápiószentmárton, 150 néző. Végig a mérkőzés folyamán a VOSE vezetet, kétszer is két góllal. Előbb 2-0, majd 3-1 volt a soroksáriak előnye, amelyet a 91. percben egyen­lítettek ki a hazaiak. KARTAL—VECSÉS 9-0 (3-0) Kartal, 400 néző. V.: Sily'e, A minden csapatrészébeh jobb Kartal helyzetei alapján meg nagyobb arányú győzelmet is .arathatott; volna a szétesoea játszó-, vendégek- ellen.- - Gél: Kovács 2, Barna 2, Morvái 2, Száraz, Nagy J. és Berták. Jó: Barna, Kolozs, Urbán és Szá­raz. (Ifi: 13-4, tud.: Szász) József.) BUDAÖRS—SZIGETŰJFALU 0-0 Budaörs, 200 néző. V.: Se­bők. Közepes iramú mérkőzé­sen inkább küzdelem volt, mint játék. A helyiek többet támadtak, de a jól záró ven­dégvédelem mindent hárított. Jó: Csiszár, Adorján, Báder, ill. Kökény, Szabó és Med-, gyasszai. (Ifi: 5-1, tud.: Ko­vács István.) SZENTENDRE—BAG 0-0 Szentendre, 150 néző. A Kő­zúzó utcai salakos pályán lei játszott mérkőzésen többet támadott á Szentendre, de gólt' nem sikerült elérnie. (Tud.: Granek István.) SZTK—DUNAI KŐOLAJ 2-2 (1-1) Szigetszentmiklós, 350 néző, V.: Toldi. Színvonalas, nagy iramú mér­kőzést vívott egymással a két csapat. Már az első negyedóra is bővelkedett izgalmakban. A kapuk váltakozva kerültek ve­szélybe, amely során a Kőolaj védelmi, hibából a 18. percben jutott vezetéshez. A 37. perc­ben sorozatosan kihagyott helyzetek után Metzger egyen­lített. A második játékrészben az SZTK óriási iramot dik­tált, és nagyobbnál-nagyobb helyzeteket teremtett, de a kapu előtt a csatárok rendre hibáztak. Az 59. percben Tyu- kodi egy perc leforgása alatt három ziccert hagyott ki, és még ugyanennek a percnek a végén egy előrevágott labdá­ból a vendégek szereztek ve­zetést. A gól után a hazaiak tovább fokozták az iramot, amely a 82. percben Tyukóéi jóvoltából gólt eredményezett. Gól: Metzger, Tyukodi, ill. Palotai, László. Jó: Metzger, Galambos, Juhász Barna, ill. Palotai. Pákái és Lengyel. (Ifi: 1-3. Tud.: Váczi István.) FŐT—DABAS 0-1 (0-0) Főt, 300 néző. V.: Csőn se. A fóti csapat rengeteg gólhely­zetet hagyott ki, saját magát verette meg. A második fél­időben a szerencsésebb csapat egy góljával elvitte a két pon­tot. Gól: Gomola. Jó: Dabasi. Szolnoki és Gomola, Mészáros (a mezőny legjobbja) (Ifi: 0-2, tud: Richter János.)