Pest Megyei Hírlap, 1985. április (29. évfolyam, 76-100. szám)

1985-04-01 / 76. szám

1985. Április i. A nyolcadik nap Megyénk körül... »Megyénk k&rtti >oc — — megyünk öö tórí&J« V,' fUtfy*ö'ü. Megyénk körül megyünk körül futóakció résztvevői ma Várról Szentendrére utaznak, s onnan haladnak tovább. A Móricz Zsigmond Gimnázium elől 11 órakor rajtol a me­zőny, s 11,15-kor hagyják cl a várost. 11.30: Pomáz bejá­rat, 11.40: Pomáz kijárat. 12: Csobánka bejárat, 12.05: Cso- bánka kijárat. 12.30: Pilis vö­rösvár bejárat, 12.40: Pilis vö­rös vár kijárat, 13.05: Piliscsa- ba sporttelep. Délután 4 órakor a piliscsa­bai tanácsház elől indulnak tovább. 10.25: Tinnyc bejárat, 16.35: Tinnyc kijárat, 10.50: Perbál bejárat. 17: Perbál ki­járat, 17.10: Tök bejárat, 17.20: Tök kijárat, 17.30: Zsámbck, főiskola. Területi dön^edendoimpiiig Fontos pont a Volántól A hét vége slágermérkő­zésére nagy $ számban ér­keztek a szur­kolók. Hogy Vácról meny­nyien jöttek nehéz megmon­dani, de az biztos a hangulatot — egy nagydob segítségével — Sic teremtették. Élvezetes ta­lálkozón a Vác fontos pontot szerzett, s csak azt bánhatja, hogy a rivális Siófok nyert és elfoglalta a táblázat második helyét. Volán—Vác 1-1 (0-0) Czabán Samu tér, 8000 né­ző. V.: Jaczina. Vác; Plcskó — Szabados, Polonyi, Krőzsel, Szalai, Strausz, Csikós, Bera (Móz- ner). Kása, Gádor. Küzdelmes, de különös ese­ményt nem hozó negyedóra vé­gén Strausz 25 méteres lövé­sét védte bravúrral Varga, majd a kipattanó labdával Po- lónyi duplázott, de beleléptek. Az iramra továbbra sem lehe­tett panasz és a következő le­hetőség ismét a Vác előtt adó­dott: Szalai szorongatott hely­zetből gyengén lőtt. A félidő végén a hazaiak kellemetlen­kedtek, Fischli majd Morgós hozta nehéz helyzetbe Ples- kót. Szünet után szorongatott a Vác. A 49. percben Kósa pazar labdával indította Kovalikot, ám a center korán és erőtlenül lőtt. Két perccel később Kását szerelték szögletre kecsegtető helyzetben. Tíz perc múlva szépségdíjas akció végén Gá­dor beadását a lokomotívlen- dülettel érkező Kovalik a há­lóba fejelte (1-0). A listaveze­tő a gól után hamar lábra ka­pott és a 65. percben a tétová­zó váci védelem mellett a ki­lépő Hegedűs egyenlített. A hajrában mindkét együttes már az eredményt őrizte, hely­zet egyik kapu előtt sem adó­dott. Gól: Kovalik. Jó: Pleskó, Szalai, Krőzsel, Gádor. Ucitter Ferenc Döntetlendömping volt a te­rületi bajnokság Duna-cso- portjában. Váratlannak számít a Dömsöd és az Érd hazai .pontvesztése, kellemes megle­petés a Kossuth KÉSE eredmé­nye (0-0) az éllovas Oroszlány ellen. Bem SE—Szondi SE 1-1 (1-1) Dana csoport. Bem SE— Szondi SE 1-1 (1-1). Cegléd, 00 néző. V.: Budaházi. Bem SE: Molnár — Borsó, Gracza, Fábián, Lovas, Keszt­helyi, Fodor, Krémer (Till), Krascsenyics (Kisstamás), Tóth, Fekete. Az első félidőben két gól Szanyi a „négyszúzasok klubjában” Erős fiuk Égerszögen A zalaegerszegi sportcsar­nokban vasárnap délelőtt újabb két súlycsoport küzdel­meivel folytatták a Pannónia Kupa nemzetközi súlyemelő- viadalt. A 90 és 100 kg-osok között nem volt neves külföl­di, így a jó formában levő ma­gyarok szereztek újabb első helyeket. A zalaegerszegi közönség joggal ünnepelte Szanyi An­dort, aki a 100 kg-os kategó­riában nemcsak ellenfeleit győzte le, hanem két saját or­szágos csúcsát is. Már szakí­tásban rekord javítással pró­bálkozott, de a 183,5 kg nem sikerült. így ebben a fogásban 180 kg-on maradt. Mindez nem tántorította el terveitől: támadást indított a 400 kg-os álomhatár ellen. A 212,5 kg-os első lökéssel bebiztosított, az­tán 220 kg-ra ment. Azt meg­lepően könnyedén kilökte, s ezzel két csúcsot javított: lö­késben 218-ról 220-ra, össze­tettben 305-ről 409-ra. Szanyi ezzel belépett a négy­százasok irigyelt klubjába, ö az egész világon e társaság 173. tagja. Magyarországon a negyedik emelő, aki elérte ezt a különleges teljesítményt Ré­ti, Balázs és Jacsó után. A 100 kg-osoknál Bökfi is remek formában küzdött: 218,5 kg-on lökésben országos csúcs­csal is próbálkozott — siker­telenül. A 90 kg-osok versenyét Kalmár nyerte könnyebb test­súllyal Kovács előtt. A két magyar győzelem azért is említésre méltó, mert ezek­ben a súlycsoportokban 1980 óta először végzett élen ma­gyar súlyemelő a Pannónia Kupán. A 13. hét Totóeredmények 1. Bielefeld—Hamburg 1 2. Dortmund—VfB Stuttgart 1 3. Braunschweig—Möncheng» 2 4. D! au-Weiss 90—Nürnberg 2 5. Bürstadt—Solingen 1 (i. St. Pauli—Hannover x 7. Sampdoria—Verona x 8. Torino—Juventus 2 9. Udinese—Internazionale 1 10. Cagliari—Pisa 1 11. Cesena—Genoa 1 12. Parma—Bologna 1 13. Sambrnodettcsc—Tricstina x Pótmérkőzés: 11. Taranto—?»lonza 1 küzdjek. Egyébként ők lesznek az idegesebbek, mert nekik csak a gyözelom lenne az elfo­gadható eredmény. Csapata elég megsemmisítő vereséggel vonult le a liver­pooli pályáról. Milyen tanulsá­gokat hozott ez a BEK-ne­gyeddöntő osztrák szemszög­ből nézve? — A rendkívül kemény tél miatt három hónapot kellett a teremben játszanunk, s mindössze egy, helyi kupa­meccsel a lábunkban fogadtuk az angol bajnokot. Még így is nyerhettünk volna Bécsben 2-0-ra, de végül 1-1 lett, az­után Liverpoolban a négy tar­talékkal felállva már nem tud­tunk igazi ellenfelek lenni. Másfél év után már jól is­meri az osztrák labdarúgást. Vajon a hazai futballról mi­lyen információi vannak? — Olyan antennát szereltet­tem fel, amelyen a magyar tévét is lehet fogni, így leg­utóbb a Tatabánya—ZTE meccset is láttam. Természe­tesen megkülönböztetett figye­lemmel várom a híreket a Fe­rencvárosról: a szerdai két pontnak különösen örültem. FJstas cSűít Ha már szóba került a Fra­di, arról is mondjon valamit, hogyan állnak a dolgai volt klubjával? — Az alapszerződés értel­mében két év múlva, azaz ez év nyarán a Ferencvárosnak további, még nem megállapí­tott összeget kell kapnia utá­nam az Austriától. Mit gondol, megújítja szer­ződését az Austria Wien? Négy évvel ezelőtt például Prohaska hiába szerepelt ki­tűnő formában, kényszerűség­ből mégis eladták. Ha ma kel­lene dönteniük, úgy érzem megtartanának. Ez azonban csak az én pillanatnyi hangu­latom, talán holnap már mást mondanék. Jocha Károly esett és ezenkívül — a lelkes játékon kívül — nem történt említésre méltó. A 23. perc ben a ceglédiek szerezték meg a vezetést. Gracza hosszú in­dításával Tóth ugrott ki, meg­várta, amíg elmozdul a <tapus majd a hosszú sarokba helye­zett. Negyedórával később egyenlítettek a vendégek, a beívelt szögletnél Molnár a gólvonalon ragadt, Pintér ezt kihasználva közelről fejelt a kapuba. Szünet után nagy lendület­tel kezdett a Bem SE. A szé­kesfehérváriak védekezésre kényszerültek, ennek ellenére szerencséjüknek és a hazai gyámoltalan támadóknak kö­szönhetik, hogy nem került be újra kapujukba a labda. Eb­ben a játékrészben a Pest me­gyeiek öt száz százalékos hely­zetet hibáztak el. Gól: Tóth. Jó: Fábián, Fe­kete, Keszthelyi. Ungurcán László Esztergom—Ráckeve 2-0 (2-0) Esztergom, 1000 néző. V: Halmosi B. Ráckeve: Fekete — Rékási Schneider, Nagy, Varga, Czi- kora (Hangai), Vajda, Molnár, Juhász, Tóth. Voltig (Geren­dái). Az első félidőben kiegyenlí­tett játék folyt, a hazaiak szer­vezett csatárjátékkal beállítot­ták a végeredményt. Szünet után a Ráckeve volt mezőny- fölényben, jól és tetszetősen játszott, kapufát is lőtt. Jó: Nagy, Juhász. Németh Ferenc ÉrtT—III. kér. TTYE 0-0 Érd, 800 néző. V.: Kara. Érd: Fellegi — Kiss, Vígh, Boros (Várnai), Borbély, Pál, Jordáki, Gálvölgyi, Nagy, Pau­li, Szekulidisz. Negyven percet kellett vár­ni az első hazai kapuralövés- re. Szünet után már aktívab­bak voltak az érdiek, de a helyzetkihasználás most sem ment. Az 52. percben új szín­foltot jelentett a vendégeknél Umoh csatasorba állása, akit Vígh kitűnően semlegesített. Németh Miklós edző a lábado­zó sepregetőt, Várnait ékként állította be a csapatba, de ez sem segített a csatárjátékon. A G0. percben Szekulidisz sárga lapot kapott, majd Pál két le­hetőséget is kihagyott. Az Érd támadott, de széteső, elképzelés nélküli játékuk a göröngyös ófalui pályán nem veszélyeztette a rendkívül lel­kesen, néha túl keményen ját­szó területiek kapuját. Jók: Kiss, Vígh, Boros. KKFSE—Oroszlány 0-0 Szentendrén szerepelt az él­lovas Oroszlány. A rendkívül küzdelmes mérkőzésen a he­lyi csatársor a jobbnál jobb helyzeteket is kihagyta. A 80. percben a vendégek 11-est hi­báztak. A 87. percben két szentendrei csatár tört kapu­ra, de a játékvezető lefújta az akciót. Az eredmény a vendé gek számára hízelgő. Budafok—Göd 1-0 (0-0) Budafok, Promontor utca, 700 néző, Göd: Ragaaics, Peiró, Ju­hász P. (Paulusz), Hornyák, Boskovics, Mudri, Noficzcr, Horváth, Papp, Benczc (Tóth F.), Rosta. Az első húsz perc a hazaiak fölényével telt el. Mégis, a 22. percben Papp került ke­csegtető helyzetbe, de figyel metlensége miatt az utolso pillanatban szerelték. A 44. percben Rosta betört a buda toki büntető területre, feilök- ték, de a játékvezető nem sí­polt. Az 53. percben a mér­kőzés legnagyobb helyzete maradt ki. Juhász remekül szöktette Pappot, aki elhúzott n kapus mellett, de tiszta helyzetben a kapu mellé gu­rított. A 76. percben jobb ol­dali támadást vezetett a Bu­dafok, a beadásnál a gödi vé­dők el méláztak, s a hazaiak fejesgóllal megszerezték a két pontot. A Göd végig egyenrangú ellenfele volt a bajnokságra törő Budafoknak. Jók: Petró, Juhász P., Nof- ficzer, Horváth. Dömsöd—Dorog 1-1 (0-0) » Dömsöd, 800 néző. V.: Pain. Dömsöd: Lázár — Berta (Pörzsc), Elekes, Kiss, Bilek, Zima, Tóth, Havasi, G. Feke­te, Feszt (AszcUai), Pribeli. Kellemes időben jó futballt láthatott a közönség« A döm- södi csapat tucatnyi gólhely­zetet dolgozott ki. A vendé­gek szervezett védekezésből kontráztak. A Dömsöd csak a 83. percben tudott egyenlíte­ni. A látottak alapján a dön­tetlen igazságos. Jó: Lázár, Elekes, Bilek és Havasi, Fiatalok viadala Tóth duplázott Cegléden, a Vasutas sportcsar­nokban rendezték meg a megyei serdülő és újonc asztalitenisz ku­pa III. fordulóját. Lányok Serdülő egyéni (11 induló): 1. Tóth Krisztina (Gödöllő), 2. Matz (Vác), 3. Sallai (Szentendre) és Cziffra (Nagykőrös). Üjonc egyéni (5): 1. Tóth Krisz­tina (Gödöllő), 2. Sallai, 3. Her­mann (Vecsés) és Bárd (Gödöllő). Párosban (5 induló): 1. Matz Krisztina, Sallai Tünde (Vác, Szentendre), 2. Tóth, Bándi (Gö­döllő), Hermann, Rónai (Vecsés, Vác) és Cziffra, Járó (Nagykőrös). Érdekesség, hogy valamennyi versenyszám döntőjében a győztes 2-0-ra diadalmaskodott. Megyei 1, x, 2 Kettes nélkül X. Volán—Vác 2. Esztergom—Ráckeve 3. KKFSE—Oroszlány 4. Bem SE—Szondi SE 5. Kartal—Dunakeszi 6. SZTK—Cegléd 7. Főt—Szentendre 8. Dabas—Dány Fölib mint 30 találat Nőtt a Kőolaj előnye A megyei labdarúgó bajnok­ság listavezetője a Dunai' Kő­olaj otthonában biztosan győ­zött. A tavaszi ötödik fordu­lót a Kartal—Dunakeszi rang­adó gazdagította. A kartali döntetlen segítsé­gével három pontra nőtt a D. Kőolaj előnye. Sok gól, har­mincegy találat volt. SZTK—CEGLÉD 3-3 (2-2) Szigetszentmiklós, 400 néző. V: Ilyés. Az első félidőben a hazai vezetést mindkétszer kiegyenlítette a vendégcsapat, sőt szünet után előnyhöz is ju­tott. A hajrában mentette meg az egyik pontot a- sok helyzetet kihagyó Szigetszent­miklós. Gól: Tyukodi, Szabó, Faggyas, ill. Fekete T., Zágon, Kertest. Jó: lnáncsi, Galam­bos, Baksa, Lánczos, ill. Nyá- rúdi, Zágon, Klein. (Ifi: 3-0, tud.: Váczi István.) VOSE—SÜLYSÁP 3-1 (1-0) Haraszti út, 100 néző. V.: Tomesvári. VOSE: Nagy — Meder, Be­yer, Viczkó, Jurecska, Bánhe­gyi, Glász (Telek), Dauer, Va- lovics, Baji (Tuzai), Hentes. Sülysáp: Fehér — Mihály, Győri, Tóth K., Salvári (Ecse- di), Motolai, Nagy, Turcsik, Merczel, Dinnyés, Tóth S. A hazai gárda többet tá dott, több\ helyzetet teremtett. A vendégek 2-0 után szöglet- rúgást követően szépítettek. Gól: Hentes, Baji, Bánhegyi, ill. Tóth S. A hazaiaknál a há­rom gólszerző és Bánhegyi, a vendégeknél Tóth S. tűnt ki. (Ifi: 3-0.) D. KŐOLAJ—SZIGETŰJFALU 3-0 (1-0) Százhalombatta, 300 néző. V.: Tóth T. Mindkét félidő el­ső tíz percében betalált a ka­puba a Kőolaj. A harmadik gól a nyolcvanadik percben esett. A sportszerű, lelkes ven­dégek ellen biztosan nyert az éllovas. Gól: Palotai (2), Pá­kái. Jó: Ferenczi, Fodor, Pá­kái, ill. Kelemen, Stefka. (Ifi: 5-1, tud: Szvoboda Miklós.) BAG—VECSÉS 4-0 (1-0) Vecsós, 200 néző. V: Dörnyei. A minden csapatrészében jobb bagj csapat ilyen arányban is megérdemelten nyert. Gól: Húszai (3), Tóth L. Jó: Húszai (a mezőny legjobbja), Tóth L., Valup, ill. Zoltán és Szűcs. (Ifi: Bag—Vecsés 1-3, tud.: Ungvá­ri László.) DABAS—D.ANY 4-2 (1-0) Dabas, 500 néző. V.: Veres. A nagy iramú mérkőzésen a gyorsabb dabasiak nagyszerű játékkal nyertek. A Dány egy szerencsés góllal, valamint 11- essel szépített, A helyiek sok helyzetet kihagytak, két kapu­fát is lőttek. Gól: Szolnoki (2), Kopasz. Kmctyó, ill. Péter, Né­meth (11-esből. Jó: Dabasi, Szolnoki, Szabó, Mráz, ill. Pé­ter, Fejszés, Halászi, Németh. (Ifi: 0-1.) KARTAL—DUNAKESZI 2-2 (0-1) Kartal, 600 néző. V: Oláh. Kartal: Katona — Morvái, Magony, Száraz, Nagylaki, Gerhát, Nagy, Galambos, Bertok, Kovács, Barna. Csere: Szabó. Dunakeszi: Kravjár — Lő- rincz — Szilágyi, Kiss, Zech- ner, Szaniszló, Varga, Bodó, Mészáros, Fekete, Nazáth, Cser: Túri, Sáfár. A forduló rangadójának ne­vezett mérkőzés heves iramú játékot hozott. Az első félidő­ben a Dunakeszi szerzett veze­tést Mészáros révén. A máso­dik félidőt a Dunakeszi ismét góllal kezdte. Ezután a helyiek mindent egy lapra feltéve ki- támadtak. és Száraz Árpád két találatával kiegyenlítettek. Ezek után még lehetőségük volt a győzelem megszerzésé­re, de adódó helyzeteiket sorra kihagyták. Gól: Száraz A. (2), ill. Mészáros, Varga. Jó: Szá­raz Árpád, Galambos, Barna, Morvái, ill. Mészáros, Bodó, Szilágyi. (Ifi: Kartal—Duna­keszi 6-0, tud.: Szászt József.). FÓT—SZENTENDRE 3-0 (0-0). Fót, 400 néző. V.: Kiss Ti­bor. Az első félidőben a Szentendrei Petőfinek volt több gólhelyzete, de ezek be­fejező csatár „hiányában” ki­maradtak. A 25. percben a fó­tiak közül Szabó Sándort ki­állították. A hazai csapat a második félidőben 10 ember­rel játszva rúgott három gólt. Gól: Gelics, Varga, Kökény. Jó: Misnyovszki, Gáspár, Rol­ler, Bíró dr., ill. Vajzer. T. MARTON—BUDAÖRS 1-0 (1-0). Tápiószentmárton, 200 néző. V.: Lovász. A nagy lendület­tel kezdő hazai együttes már a 8. percben látványos, 23 méte­res góllal vezetést szerzett. A vendég együttes csak a véde­kezésre szorult. Az eredmény a vendégcsapat számára hí­zelgő. Gól: Mester. Jó: Mester, Mózes. Bezzegh, ill. Bitzás, Adorján. Láng. (Ifj.: 2-1, tud.: Czenky Tibor.) Göteborg! asztalitenisz Formában a női csapat Az Európa-bajnok Szovjet­unió legyőzésével' nagy tekin­télyt vívott ki magának a ma gyár női asztalitenisz-válo gatott. A mérkőzésről mér­kőzésre jobb formába len dűlő csapat vasárnap reg­gel a göteborgj Scandinavium sportcsarnokban hatodik talál­kozójára Svédország csapata ellen állt ki. Az első meglepe­tés a házigazdák összeállítása volt: kihagyták a kontinens legjobbjai közé tartozó Marie Lindhbladot. — Nincs sok esélyünk a ma­gyarok ellen, ezért bajnoknőn­ket „tartalékoljuk” a jugoszlá- vok elleni sorsdöntő összecsa­A kistermelőktől nagy mennyiségben felvásároljuk a korai, primőr zöldségeket és gyümölcsöket Érdeklődni lehet 6 és 14 óra között: a Budapesti Zöldért Vállalat telefonján: 338-770, 338-594, 137-909. pásra. Lindhbladot csak a pá­rosban játszatom — magya­rázta G. Lindstriím, a svéd nőj válogatott edzője. Volper László, a magyarok edzője a megszokott Oláh— Bátorfi duót szerepeltette, de mint később kiderült, mind- kettejüknek nagyon meg kel­lett küzdeniük a csapatgyő­zelemért. A svédek a közönség biztatást élvezve nemcsak lelkesen, hanem ponterősen is játszottak. Ellásson és Wiktors- son igen keményen ütött, és a kontrákban is nagyon ottho­nosak voltak. A magyarok 2li­es vezetésénél Oláhnak a má­sodik játszmában 5 mérkőzés­labdája is volt, de valameny- nyit elvesztette — akárcsak a döntő szettet. Végül Bátorfi Csillára maradt a döntés. Ö is­mét bizonyította tehetségét, így a csapat 3:2-re nyert. Jó hatással volt a magyar férfiválogatottra a nők egy­más utáni, két bravúros győ­zelme: vasárnap délben rend­kívüli küzdelemben 5:2 arány­ban sikerült nyerni Csehszlo­vákia ellen. A sportág törté­netében a csehszlovákok min­dig a magyarok legnagyobb ellenfelei közé tartoztak, a ta­lálkozók rendre kétesélyesek voltak, így most is, sőt inkább Orlowski és társai voltak az esélyesek. A találkozók rendkívüli szorosságát mutatja, hogy a hét mérkőzés közül hat csak a harmadik játszmában d"lt el, s minden labdáért nagy versengés alakult ki. A ma­gyar csapatnak Klampár Ti­bor volt a vezéregyénisége, mind a három mérkőzését megnyerte, s úgy küzdött, mint _ ahogy azt régen tette, vesztésre álló játszmákat is megfordított. Érthető, hogy elsőként ő kapta a gratuláció­kat.