Pest Megyei Hírlap, 1985. április (29. évfolyam, 76-100. szám)

1985-04-29 / 99. szám

X Közbeszólt a Dorog • • 7 Öngól döntött Siófokon A Pest megyei futballrajon­gók totónkban a Siófok—Váci Izzó mérkőzést háromesélyesre vették. Az NB II rangadóján a Duna-parti város csapata ön­góllal alulmaradt a szintén bajnokaspiráns Siófokkal szemben. A tabellán tehát helycsere történt. Siófok—Váci Izzó 2-1 (1.0) Siófok, 5000 néző. V.: Mol­nár. Vác: Pleskó — Szabados, Krőzsel, Strausz, Szalai, Kása, Polónyi, Bera (Krómer), Csi­kós, Kovalik, Mózner. Az első félidőt a Siófok vé­gig támadta, a Pest megyei csapat hősies védekezésre kényszerült. Mégis Bera révén egy gyors kontratámadás során csak a kitűnően védő Horváth Il.-nek köszönhető, hogy nem szerzett vezetést az éllovas. A 42. percben Szalai becsúszva próbálta szerelni Brétnert, a Siófok jobbhátvédjét. A bíró tizenegyest ítélt. Pardavi kö­nyörtelen végrehajtó Volt. A második játékrészben a Pest megyei csapat ritmust váltott, tetszetősen, tudatosan játszott. A Siófok beszorult, az 53. percben Kovalik, később Kása hagyott ki nagy helyze­tet. A 61. percben Mózner bal­oldali szögletét Kása a hálóba továbbította. A lendületben le­vő Vácot hidegzuhanyként ér­te, hogy a 84. percben Boda jobboldali beadását a Horváth I. előtt menteni akaró Polóni] a saját kapujába vágta. A hideg idő ellenére is nagy iramú mérkőzést láthatott a szépszámú közönség. Külön dicséret illeti a Pest megyei város szurkolóit, akik végig buzdították a csapatot. A bal- szerencsés körülmények között elvesztett mérkőzésen a játé­kosok mindent megtettek a győzelemért. Gól: Kása. Jó: Krőzsel, Szalai, Kosa, Mózner, Spangel Pcter Az NB ír további eredmé­nyei : Salgótarján—Keszthely 1-0, Nyíregyháza—Szeltszárd 2-0, Métripond—Dunaújváros 0-0, Szolnok—Sopron 4-0, Bp. Vo­lán—Bakony Vegyész 3-2, Ka­zincbarcika—Diósgyőr 1-0, Özd —Baja 1-0, Tapolca—22. sz. Volán 2-2, Siójok—Váci Izzó 2-1, Nagykanizsa—Debreceni Kinizsi 3-1. Áz NB II állása 1. Bp. volán 28 17 6 5 58-32 40 2. Siófok 28 16 6 6 50-29 38 3. Vác 28 14 8 6 50-26 2G 4. Szolnok '24 14 6 8 50-30 34 5. Nyíregyháza* 28 15 7 6 43-23 33 6. Salgótarján 28 13 7 8 36-27 33 7. Debr. Kinizsi 28 12 8 8 44-40 32 8. Sopron 28 12 8 8 36-32 32 0. Kazincbarcika 28 10 10 8 37-34 30 10. Dunaújváros 28 10 8 8 34-36 30 II. Diósgyőr* 27 11 8 8 43-43 26 12. Métripond 27 9 8 10 30-28 26 13. Ózd 28 9 7 12 32-35 25 14. Keszthely 28 9 5 14 34-35 23 15. Baja 28 8 7 13 31-41 23 16. Nagykanizsa 28 7 8 13 39-53 22 17. Szekszárd 28 6 9 13 27-45 21 18. Bakony V. 28 6 6 16 25-49 18 19. 22. SZ. Volán 28 4 6 18 31-61 14 20. Tapolca 28 3 8 17 28-65 14 *: a Nyíregyházától és a Diós­győrtől 4—4 büntetőpont levonva. A területi bajnokság Duna- csoportjában négy csapatunk otthon játszott, de csak az Érd és a Dömsöd nyert. A Kossuth KFSE elvesztette tavaszi hazai veretlenségét, a Dörög mindkét pontot elvitte. ~ ~ Dorog—KKFSE 4-1 (2,0) Szentendre, 100 né?ő. V.: Ju- 1?.#?. J\.2L. s .. .m Kpftóuth KFSE: Hornyuk - Zsivótzki, Farkas, Pecsenyinsz- ki, Nemes, Kőfialmi (Fekete K.), Kiss, Galambos, Fekete Z; Földes, Klivinyi (Fodor). A viharos széiben nagy lendülettel kezdett a vendég­csapat, s már a 7. percben gólt rúgott. Az első félidő be­fejezése előtt már 2-0 volt az eredmény. Ebben a játékrész­ben mindkét csapat ordító helyzeteket hagyott ki. A második félidő, derekán Feke­te Z. a dorogi kapuba kotorta a labdát. A szentendreiek tel­jesen kitámadtak, s a fellazult védelem a 80. percben újabb gólt kapott. A negyedik doro­gi találat a mérkőzés befeje­zését jelző sípszó előtt már csak kegyelemdöfés volt Gól: Fekete Z. BVSC—Bem SE 1-0 (0.0) Cegléd, 200 néző. V.: Martin. Bem SE: Molnár — Borsó, Gracza, Fábián, Lovas, Keszt­helyi, Krémer (Till), Fodor, Tóth, K rases enics, (Kónya), Fekete. A BVSC meddő mezőnyfö­lénye néhány távoli lövésben jelentkezett -Az utolsó ne- ^^dŐrájVá^’Éierri ’SB kezdte jobbatl. BVjfeét'é’* áilö&leté után Fodor kihagyta csapata első s egyetlen helyzetét., A 77. perc­ben a védelem pillanatnyi megingását kihasználva sze­rezte Gyimesi a vendégek győztes találatát. Az alacsony színvonalú ösz- szecsapáson egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet. Jó: Fábián, Lovas. Ungureán László Érd—Rákóczi SE 3-1 (1.1) Érd, 400 néző. V: Nagy G. Érd: Fellegi — Zimányi (Nó- bula), Várnai, Jordáki, Bor­bély, Pál, Takács, Gálvölgyi, Pauli, Kiss, Nagy. Az örökmozgó Kiss szerzett vezetést az Érdnek, de ezt a Rákóczi SE csapata még ega­lizálta. A második félidő ele­jén előbb Kiss lőtt újabb gólt, majd Pauli állította be a vég­eredményt. A csúszós talajon egyenlő erők küzdelme zajlott. A kitű­nő játékvezetés mellett a sze­rencsésebb hazaiak szerezték meg a két pontot. Gól: Kiss (2), Pauli. Jó: Borbély, Nagy, Kiss. Dömsöd—Pénzügyőr 5-4 (2-4) Dömsöd, 300 néző. V.: Kara. Döansödr Lázár — Kiss, Bie­ber, Eilek, Elekes, Feszt (Asza- lai), Havasi, Szabó, Tóth K., Berta (Fekete), Pribeli. A kellemetlenül hideg, sze­les időben sorra került mér­kőzés 3. percében Szabó meg­szerezte a vezetést a hazai csapatnak. Ezt az előnyt 2 perccel később Il-esből egyen­lítette ki a vendégcsapat. A gól felhozta a Pénzügyőrt. Át­vették a játék irányítását, és a Dömsöd védelmének hibáit ki­használva a 27. percben már 4-1-re vezettek. Szünet után hazai találatok következtéit. A győztes gól a 76. percben esett, amikor Havasi 2 méterről lőt­te a hálóba a labdát. Gól: Szabó, Elekes, Havasi, Fekete, Pribeli (11-esből). Jó: Bieber, Bilek, Feszt, Szabó. Bálint Ferenc Oroszlány—G öd 1-1 (0-0) Oroszlány, 200 néző. V.: Ren- deki. Göd: Ragadics — Petró, Hornyák, Gere, Mudri, Dunai 111., Tóth, Noficzer, Vásári, Papp (Zámbó), Rosta. Az első félidőben az Orosz­lány egykapura játszott, azon­ban nem tudta fölényét gólok-' ra váltani a szervezetten, jól védekező vendégegyüttessel szemben. A II. félidőben tel-' jesen kiegyensúlyozott volt a, küzdelem, sőt a vendégek gólt is szerezhettek vófna. 'Á'iűhso- dÍK félidő 70. percébeh Nofi1 ezer szép gólt lőtt. Majdnem meglepetés született Orosz­lányban. Három perccel a be­fejezés előtt nagy gödi hely­zet maradt ki. Így az Orosz­lány örülhetett a döntetlennek. Jó: Rosta, Gere, Mudri, Du­nai, Vásári. Gól: Noficzer. Bükki József Ráckeve—Szondi SE 3-1 (1.1) Székesfehérvár, 100 nézó. V: Nyúl. Szünet után fordította a maga javára az eredményt a Pest megyei csapat a sereghaj­tó otthonában. Gól: Vági (2), Molnár. A megyei labdarúgó-bajnok-j Ságban az otthonában diadal­maskodott Dunai Kőolaj ismét az élre került. A Dunakeszi ugyanis kikapott Dabason. DAB AS—DUNAKESZI 2-0 (1-0). Dabas, 600 néző. Dabas: Dómján — Szabó, Dabasi K., Mráz J., Bálint, Sinkó, (Dabasi S.), Szolnoki, Ludányi, Mráz I., Pál, Kopasz (Kmetyó). Dunakeszi DVSE: Kravjár — Lörincz, Etlényi, Kiss, Szilá­gyi, Szaniszló, Varga, Bodó, Mészáros, Fekete, Nazáth. A Dabas megérdemelten nyerte a rangadót a változatos, látványos mérkőzésen. Gól: Ludányi, Sinkó. Jó: Da­basi K., Ludányi, Sinkó, Pál. (Ifi: 3-3). VOSE—CEGLÉD 3-2 (1-1) Haraszti út, 100 néző. V.: Kapitány. A ceglédiek gyors vezetését — már a 3. percben a hálóba találtak — a 20. percben ki­egyenlítette a VOSE. Szünet után a vendégek kezdeményez­tek többet, s ismét előnyhöz jutottak. A hazaiak nem tör­tek el, sőt fokozatosan rákap­csoltak, s befejezés előtt két perccel a győztes találatot is megszerezték. Gól: Jurecska, Viczkó, Bán­hegyi, ill. Kertész, Sándor. Jó: Viczkó, Jurecska, Kóbor, ill. Kazai, Kertész, Fekete. (Ifi: Cegléd—VOSE 1-0, tud.: Szacsky Zoltán.) D. KŐOLAJ—BUDAÖRS 3-1 (1-0) Százhalombatta, 200. V.: Dörnyei. A jobb erőben levő, képzettebb hazaiak irányítot­ták a játékot. A védekezésre berendezkedett Budaörs kont­raakciókkal próbálkozott. Az első gól a 20. percben esett, s a második félidő derekáig nem változott az eredmény. (Ifi: 5-1.) T.-MÁRTON—SZENTENDRE 3-1 (1-0) Tápiószentmárton, 300 néző. V: Csönge. Alacsony színvo­nalú, mérkőzésen igazságos ■eredmény született A hazai psap^t több^ helyzetet .'-'terem-; tett. és ezeket jói értékesítet­te. Gól: Bezzeg (2), Erdélyi, ni. Juhász. (Ifi: 1-1, tud.: Czen- ky Tibor.) FÓT—VECSÉS 5-0 (1-0) Vecsés, 200 néző. V: Lovász. Szünet utáni jó játékával nyert a Főt az első félidőben sok heiyzetet kihagyó. helyiek ellen. Gól: Varga (2), Mészá­ros (2), Gelics. Jó: az egész fóti csapat, ill. Bajkó (a me­zőny legjobbja), Miskolczi, Bende. (Ifi: Fót—Vecsés 0-2, tud.: Ungvári László.) KARTAL—SZTK 1-0 (0-0) Kartal, 400 néző. V: Győr. A széltől támogatott helyiek az első félidőben sok helyzetet hagytak ki. Szünet után Szá­raz húszméteres lövésével szerezték meg a győzelmet. Gól: Száraz A. Jó: Nagy Jó­li. KORCSOPORT DSK-győztesek. Lányok. 200 m: Varga (Monor), 400 m: Völgyesd (Vác), 800 m: Deszk (Vác). Fiúk: 100 m: Nagy (Vác), 200 m: Szabadi (Vác), 400 m: Dián (Vác), 800 m: Bükk (Vác), 1500 m: Debre (Vác). Az igazolt versenyzők mező­nyében. Lányok. 100 m: Né­meth (Cegléd), 200 m: Karczag (Vác), 400 m: Bozlák (Nagy­körös),'800 m: Ka jós (Vác). Fiúk. 100 m: Breitner (Érd), 200 m: Szabó (Vác), 400 m: Arany (Cegléd), 1500 m: Ben­ézik (Vác). Csapatversenyben a lányok­nál a Vác lett az első a DSK- kluboik közül, míg az egyesü­leti versenyzőknél ugyancsak váci siker született. Nagy Péter János ★ Esős időben, sáros talajú pályán rendezték meg tegnap a GEAC sporttelepén a Pest megyei serdülő A-kategóriás és ifjúsági atlétikai bajnoksá­got. A rossz idő is közreját­szott ábban, hogy a vártnál gyengébb eredmények szület­tek. Ifjúságiak Fiúk. 100 m: 1. Bágyi Startol a női 10» méteres első időfutama pvölgyl Attila az Érdi VSE atlé- három számban nyert irány­ár met Zsuffa Dóra a Nagykörös! Kinizsi versenyzője 35.20 centiméteres do­bással nyerte a gerelyhajítást (GEAC) 400 m: 1. Tóth Imre (GEAC) 800 m: 1. Gál (GEAC). Súlylökés: 1. Farkas (VOSE). Gerelyhajítás: 1. Székely (Nagykőrös). Magasugrás: 1. Tóth (Érd). Távolugrás: 1. Káplán (Nagykőrös). Hármas­ugrás: 1. Stigár (DVSE). Leányok. 100 m: 1. Berai (Érd) 800 m. 1. Kerti (GEAC). Távolugrás: 1. Baán (GEAC). Magasugrás: 1. Bérezi (Érd). Diszkoszvetés: 1. Ladányi (GEAC). Serdülők Fiúk. 100 m: 1. Szűcs (GEAC). 400 m: Németh (GEAC), 800 m: Németh (GEAC). Távolugrás: 1. Tóth (DVSE). Súlylökés: 1. Szép- falvi (ÉRD). Gerely: 1. Kolo- zs.i (Nagykőrös). Magasugrás: 1. Szépfaivi (Érd). Hármasug-. rás: 1. Vámosi (GEAC). Disz­koszvezetés: 1. Szépfalvi (Érd). Lányok. 100 m: Németh (CVSE), 400 m: Szobonya (GEAC), 100 m gát: 1. Cser- geiy (VOSE). Távolugrás: 1. Heiter (SZVSC). Gerelyhají­tás: 1. Zsufa (Nagykőrös). Súlylökés: 1. Szomor (VOSE). Mágasugrás: 1. Farkas (DVSE). Diszkószvetés: I. Szőllősi (Nagykőrös). zsef, Barna, Száraz A., Ger- hát, ill. Metzger, Láncos, Be- recz. (Ifi: 1-0, tud.: Szászi Jó­zsef.) DANY—BAG 1-0 (0-0) Dány, 600 néző. V.: Silye. A nagy iramú, küzdel­mes mérkőzés első félide­jében a szél a vendégcsapatot támogatta. A második játék­részben egyre nagyobb lett a hazaiak fölénye, s ez a 85. percben fejesgóllá érett. Gól: Simon. Jó: Novák, Péter, Né­meth ,Bajnóczy. (Ifi: 1-0, tud.: dr. Kovács László.) LABDARŰGÖ NB I. Újpesti Dózsa—Bp. Honvéd 4-2 (1-0). FTC—Vasas 1-0 (1-0) SZEOL AK—Pécs 2-1 (0-1). ZTE—Eger 1-0 (1-0). Csepel—MTK-VM 2-0 (2-0). Videoton—Haladás VSE 2-0 (0-0). Békéscsaba—Rába ETO 1-1 (1-0) BMVSC—Tatabányai Bányász 2-1 (2-1) 1985. ÁPRILIS 29. Meglepetések Totóeredmények A totó 17. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredményei a következők: 1. St. Pauli—Aachen x 2. Freiburg—Kassel X 3. Blau Weiss 90—Wattenscheid 2 4. Bürstadt—Oberhausen x 5. Ascoli—Udinese 2 6. Ataianta—Milan 1 7. Avellino—Sampdoria 1 8. Como—Torino x 9. Roma—Napoli x 10. Arezzó—Monza nem jött meg 11. Campobasso—Empoii x 12. Taranto—Triestina i 13. Varese—Bari 2 14. Pescara—Catania ;< 15. Cagliari—Parma 1 16. Cesena—Sambenedettese 1 Itallyc-hajjnokság a tárgyalóasztalon Elsők lettek—nem nyertek A Ferjáncz—dr. Tanderi páros és a Rothnjans—Henault-5—Turbo egyik legszebb kanyar kijáratánál Dobogós helyért indult, de végili nem jutott el a célig a helyi hüa Banga—Kurucz páros A szerző felvételei Ferjáncz Attilát két évtize­des hazai és nemzetközi sport- pályafutása során először ki­zárták egy versenyből. A szombati Mecsek Rallye-ről van szó. Már túljutott a nép­szerű bajnok Rothmans—Re­nault—5-Turbója az időmérő ponton, amikor egy a kocsiba került darázs megtámadta tár­sát, dr. Tandari Jánost, aki nem akarta, hogy megcsípje a kis döngicsslő, s sisakját levé­ve elkergette az állatkát. A szabály szerint, ha valaki gyorsaságin leveszi sisakját, ezzel azt jelzi, hogy feladta a versenyt. Ez a sisaklevétel azonban nem gyorsaságin volt. Mégis úgy döntött a zsűri, hogy megsemmisíti a Váci Autó SE versenyzőpárosának eredményét, így bár elsők let­tek, mégsem nyertek, s a pécsi Volán színeiben indult Káko- nyi—Tóth kettőst nyilvánítot­ták a pécsi futam győztesének­Ferjánczék óvását elutasítot­ta a zsűri, s a fellebbezésüket később tárgyalja a Magyar Autó- és Motorsport Szövetség. Hasonló sorsra jutott az eg­ri lvánszky—Babó pár is, egy gyorsaságán műszaki hibás Skoda 130 RS-üket javították és levették bukósisakjukat. Kizárás, óvás, elutasítás és fel­lebbezés. Nem így a Hideg—Bán duó. ők egy gyorsasági szakasz rajtjánál defektes gumijukat cserélték ki — ez is tilos —, kizárták őket, de óvásuknak helyt adtak, s értékelték ered­ményüket. A nehéz viadalon egyébként százhetvennyolc autóból csak nyolcvankettő ért célba. Nem volt közöttük a nagy favorit Ranga—Kurcz páros sem. A Felián—Gábor csapat re­mek kezdés után esett ki, a második helyen feküdtek, ami­kor leszakadt a Lada VFT3 szelepszára, Nemcsak sors sújtotta vi-. ciákról tudunk beszámolni, hi­szen megismételte salgótarjá­ni bravúros autózását a Leír told—Schönek duó. Remekül muzsikáltak, akárcsak Wart­burgjuk, s megnyerték a 1150 köbcentiméteresek kategóriá­ját, s az A-csoportban abszolút, elsők lettek. Az S—19-ben, az 1300-as Zsiguliik között harmadik he­lyen végzett a dr. Kuhajda—. Drágán egység. Az országos rsllyé-bajnok- ság második futamának eredV menye Ferjánczék fellebbézé.- sánek tárgyalása előtt igy fest: 1. Kákonyi—'Tóth (Pécsi Vo­lán), Lada 1600; 2. Hideg—Bán (Volán Surján SE), Lada VFTS; 3. Topor—Barna (Fő­taxi), Lada 1300. A csapatversenyben az I. osztályban Ferjánczék felíébr bezése előtt nem értékelhető a Váci Autó SE, a II. osztályban negyedik lett a Pest megyei gárda. Roóz Péter Mi-gvei 1, x, 2 Hazai győzelmek 1. Siófok—Váci Izzó i 2. Bem SE—BVSC 2 3. Kossuth KFSE—Dorog 2 4. Dömsöd—Pénzügyőr 1 5. Dabas—Dunakeszi 1 6. Dány—Bag ✓ j 7. VOSE—Cegléd I 8. T.-szentmárton—Sz.-endre 1 Dabasi segítséggel Ismét a Kőolaj vezet