Pest Megyei Hírlap, 1985. április (29. évfolyam, 76-100. szám)

1985-04-22 / 93. szám

Éi'tékes ráckevei győzelem Hengerelt a Váci Izzó—Tapolca 5-0 (3-0) Vác: 4 ezer néző: V.: Lója. Váci Izzó: Pleskó, Szabados, Krözsel, Strausz, Szalai, Ká­sa, Pólónyi (Fridmann), Bera (Csikós), Kovalik, Krómer, Mózner. ,A Vác azonnal támadólag lépett föl, és már az első per- cár alapján érezni lehetett: a vendégek alárendelt szerepet fognak játszani ezen a talál­kozón. A hazai játékosok rend- .kívül sokat mozogtak, a kö­zéppályás sor kitűnően szer­vezte az akciókat, a csatárok minden megmozdulása ve­szélyhelyzetet jelentett a ta­polcaiak kapuja előtt. A hazaiak már a 9. perc­ben megszerezték a vezetést, Mózner kitűnő labdájával Krómer betört, és a balössze­kötő helyéről, hét méterről a hálóba lőtt. Négy perccel ké­sőbb újabb gólnak tapsolhatott a váci közönség. Ezúttal Móz­ner volt eredményes, aki a csa­tár Détári szerdai mérkőzésen szerzett parádés /gólját fcopí- rozta le. Sorozatos váci táma­dások után a 18. percben is­mét Krómer volt eredményes. A váci csapat ellenállhatatlan támadójátékot nyújtott. A kö­zönség igen jól szórakozott, többször is vastapssal jutal­mazták kedvenceik élmény­számba menő produkcióit. A tapolcaiak kétségbeeset­ten védekeztek, védelmük megoldhatatlan feladatot ka­pott, egyedül a lestaktikát tud­ták eredményesen alkalmazni. Még ebben a játékrészben is több ízben lett volna a váciak­nak lehetőségük az újabb gól megszerzésére, de ez csak az 56. percben sikerült nekik. Elekor Szalai bal oldali beadá­sát Mózner fejjel továbbcsúsz­tatta, és Kovalik öt méterről csapata negyedik gólját sze­rezte. Ezt követőleg a Tapol­ca kitámadott, tetszetős adó­Kovalik ezúttal is a jók között szerepel. gatásokkal jutottak el a váci kapuig, és a 78. percben addi­gi legnagyobb helyzetüket hagyták ki: Kovács nagy hely­zetben mellédurrantott. Nyolc perccel később Móz­ner szemfülessége a váciak ötödik gólját eredményezte. Egy lepattanó labdát a csatár 14 méterről továbbított a ka­pu j6bb sarkába. Parádés el­ső félidő után a második já­tékrészben a Vác valamelyest visszafogottabb volt, helyze­teik alapján akár kétszámje­gyű győzelmet is arathattak volna. Jó: Szalai, Strausz, Krómer, Kovalik, Mózner, ill. Ormai. Spangeí Péter Az NB II. további eredmé­nyei: Keszthely—Nagykanizsa 3-1, Debreceni Kinizsi—Metripond 1-0, Dunaújvárosi-Siófok 0-3, 22. sz. Volán—ózd 1-0, Baja —Diósgyőr 2-3, Kazinbafcika —Bp. Volán 1-0, Bakony Ve­gyész—Szolnok 2-1, Sopron— Nyíregyháza 2-0, Szekszárd— Salgótarján 3-2. A területi bajnokságban fon­tos pontokat szerzett a Rácke­ve, a Bem SE legyőzésével, Kellemetlen' fiaskó a Dömsöd és a KKFSE veresége. Az Érd az elmúlt heti 1-6 után még nem tért magához, Pasarétről távozott pont nélkül. Pénzügyőr—Érd 2-1 (2-0) Pasaréti út, 600 néző. V.: Kaufmann. Érd: Fellegi —- Zimány, Várnai, Boros, Borboly (Rozi­na), Pál, Takács, Gálvölgyi, Kiss, Pauli, Nagy. A Pénzügyőr együttese kezdte a játékot. Fergeteges rohamokat indított az érdiek ellen. A 26. percben szerezte meg a vezetést a Pénzügyőr. Hernádi óriási gólt lőtt. A 30. percben durva játékért Boros sárga lapot kapott, s ettől kezdve hol az egyik, hol a másik csapat folytatott igen kemény játékot. A 31. percben Herédi fejesgólt ért el. A szü­net után lanyhult a Pénzügy­őr játéka. Ültek a babérjaikon. Ezt használta ki az Érd, s a 81. percben szépített Takács révén. A találkozó krónikájá­hoz tartozik még, hogy a Pénzügyőr játékosát, Saffert kiállították, és hasonló sorsra jutott az érdi Rozina is. N. P. J. Ráckeve—Bem SE 2-0 (1-0) Ráckeve, 500 néző. V.: Gál. Ráckeve: Fekete — Szabó, Bodoki, Tóth, Nágy, Molnár, Schneider, Cziköra, Gerendái, Vajda, Voltig. Csere: Höben- reich és Barna. Bem SE: Molnár — Bacsó, Fábián, Lovas, Kistamás, Keszthelyi, Tóth, Fodor, Kó­nya, Krómer, Fekete. Csere: Pásztor. Már az első percben veze­tést szerzett a Ráckeve. Ge­rendái beadását Vajda fejelte a hálóba. Ezután még az első 45. percben három ráckevei kapufa következett, de újabb gól nem esett. A 30. percben Bodoki lerántotta Feketét a 16-oson belül: 11-es. A vendég Fekete büntetőjét a hazái hálóőrző Fekete hárította. A második játékrészben is a Ráckeve támadott, a 70. perc­ben Voltigot a 16-oson belül a kapus szabálytalanul szerelte: li-es. A hazai Molnár bünte­tőjét, a vendégek kapuvédője, Molnár nem tudta hárítani. Teljesen megérdemelt győzel­met aratott a ráckevei gárda a lelkesen és fegyelmezetten játszó Bem SE ellen. Jók: Fekete, Schneider, Molnár, ill. Molnár, Fekete. B. J. Kikapott a Verőcemaros Zsámbéki pontrablás Labdarúgás, megyei II. osz­tály. , Az Á-csoportban nehezen nyert a GEAC. A Hernád na­gyobb arányban is győzhetett volna. A Kiskunlacháza meg­keserítette a hazai csapat győzelmét. A B-csoportban a Zsámbék pontot rabolt a baj­nokjelölttől. A váci katona­csapat közelebb állt a győze­lemhez, mint a Pilisvörösvár. Verőcemaros is kikapott és így a vezető hármas nem tud elszakadni egymástól. Hernád—V ácszentlászló 5-0 (1-0). Hernád, 300 néző. A hazai csapat saját magá­nak nehezítette meg a mér­kőzést, játékosainak fegyel­mezetlenségével. Szolnokit a játékvezető már az I. félidő tizedik percében kiállította. A szünetben rendezték so­raikat a hernádiak, és ez meg is látszott a teljesítményükön. Gól: Hoffman 2 (11-esből), Vám, Elek, Dániel. Jó: Vass, Hoffman, Dániel, ill. Meszes, Durgonics. (Ifi: 9-0, a hazaiak javára.) További eredmények, A-cso- port: Bugyi SK—GEAC 0-1, Monor—Örkény 2-0 (Ifi: 7-1), Tápiószele—Kakucs 1-1 (4-3), Pilis—Üllő 2-0 (2-0), Gyömrő —Iklad 0-1 (2-2), Nagykáta— Kiskunlacháza 1-0 (2-1). ' B-csoport: Halásztelek— Zsámbék 2-2 (4-1), Pécel— Diósd 2-2 (0-1), Dunavarsány —Veresegyház 3-1 (1-0), For­tuna SC—Szokolya 1-2 (3-4), Törökbálint—Verőcemaros 2-1 (1-2), Pilisvörösvör—H. Esze T. SE 2-2, Pomáz—Nagymaros 2-0 (5-1). BVSC—Kossuth KFSE 1-0 (0-0) Szőnyi út, 100 néző. V.: Ka­ra. KKFSE: Hornyák — Zsi- vóczki, Farkas, Pecsenyiczki, Nemes, Kőhalmi, Kiss, Galam­bos, Fekete (Székely), Földes, Klivinyi (Tóth). \ Három biztosnak látszó gól­lehetőséget hagyott ki az első játékrészben a vendég gárda, de a legnagyobb ziccert ott puskázta el, hogy „pontatlan- nul” távozott a döcögő Vas­utas otthonából. A hazaiak a szünet után már lábrakaptak, s mezőnyfölényüket a 71. percben gólra váltották. A maroknyi publikum csak a nagyszerű napsütést élvez­hette, a játéktéren alig történt valami. A BVSC létfontosságú két pontot szerzett, s ezen túl még annak is örülhetett, hogy ez, ilyen teljesítménnyel is si­került .., R. F. GÖD—SZONDI SE 4-0 (1-0) Göd: 150 néző. V.: Halmosi. Göd: Ragodics — Petró, Horváth, Hornyák, Dunai III., Mudri, Vásári, Papp, Gere. Noficer. Végigtámadta a Göd a mér­kőzést, mégis sok helyzet ma­radt kihasználatlanul. Az első gólt Gere, a másodikat Mudri, a harmadikat Noficer, a negye­diket Tóth szerezte. A talál­kozón az ellenfél egyik játé­kosát durva játék miatt kiál­lította a bíró. Nincs kettes Váci Izzó—Tapolca 1 Ráckeve—Bem SE I BVSC—Kossuth KFSE 1 Építők—Dömsöd 1 Sülysáp—Dány 1 Bag—Dabas x Dunakeszi—D. Kőolaj 1 Főt—Kartal 1 Cselgáncs Ügyes gyerekek A Budaörsi SC cselgáncs­szakosztálya a Budapesti Spar­tacus által rendezett körzeti rangsorversenyen kimagasló eredményeket ért el. Az ifjú­ságiak II. korcsoportjában a 68 kilogrammosok között Ko­vács Sándor az ötödik, a plusz 82 kilogrammban Fiedrich Ferenc az el>ső helyet szerezte meg. A serdülők között, a 60 ki­logrammosok versenyében Petrik István első, a plusz 68 kilogrammosoknál Fazekas Csaba szintén első, Fiedrich Gábor pedig más-odik lett Megyei 1» x, 2 A 16. hét Totóeredmények A totó 16. heti szelvényén sze­replő mérkőzések eredményei: 1. Bochum—Bremen t 2. Hamburg—Bayern München 1 3. Schalke 04—1. FC Köln 2 4. Frankfurt—VfB Stuttgart 1 5. Fortuna Köln—Blau Weiss 90 1 6. Stuttgarter Kickers—Offenbach 1 7. Ascoli—Juventus 8. Lazio—Sampdoria 2 9. Milan—Verona 10. Napoli—Internazicwiale 1 11. Udinese—Koma 2 12. Bologna—Catania x 13. Genoa—Lecce 1 Pótmérkőzések s 14. Padova—Campobasso x Listavezetők, rangadója Élre tört a Dunakeszi Ideális fociidőben., verőfé­nyes napsütésben bonyolítot­ták le e hét végén a bajnoki labdarúgó-fordulót. A megyei I. osztályban igazi rangadó­nak adott otthont Dunakeszi, hiszen idelátogatott a listave­zető,.Dunai-.,Kőolaj. E rendkí­vül fontos találkozón a ha­zaiak szerezték meg a győ­zelmet, így a tabellán átvet­ték a vezetést. DUNAKESZI VSE— DUNAI KŐOLAJ 2-0 (1-0). Dunakeszi, 700 néző. V.: Bo­kor. Dunakeszi: Gravjár — Lő- rincz, Eszlényi, Kiss J., Szi­lágyi, Szaniszló, Varga, Bo- dó, Mészáros, Fekete, (Zeit- ner), Nazáth. D. Kőolaj: Barta — Török, Térjék, Fülöp, Oláh, Palotai, Fodor, Lengyel, Ott (Tákai), Ferenci, Csikós (Móczár). Nagy lendülettel kezdett a vendég Kőolaj. Fölényét négy szöglet is jelezte. A 19. perc­ben egy jó hazai támadást szögletre mentettek a vendé­gek, Nazáth nagyszerűen ível­te be a labdát, amelyet Kiss József fejelt a hálóba. A 36. percben Palotai kecsegtető helyzetben lőtt fölé, két perc­cel később Mészáros fejese kerülte el a kaput. A máso­dik félidőt a hazaiak roha­mai vezették be, a támadá­sok az 58. percben ismét gólt eredményeztek. Ugyancsak Nazáth ívelte be a labdát, de most Szaniszló fejéről került a hálóba a labda. A mérkő­zésből hátralevő időben a vendég Kőolaj támadott töb­bet, de a vasutasvédelem si­keresen hárított. Nagyon jó, sportszerű, nagy iramú mérkő­zést hozott a két éllovas ta­lálkozója. Jó: Kiss J., Eszlényi, Szilágyi, Bodó, Varga, ill. Fü­löp, Lengyel, Palotai. (Ifi: 1-2, Tud.: Buchard Tibor.) CEGLÉDI VSE—VECSÉS 8-0 (3-0). Cegléd, 200 néző. V.: Tóth T. Kihagyott helyzetek után a 22. percben esett az első ha­zai gói. Az utolsó tíz perc­ben háromszor is kapuba ta­lált a CVSE. Helyzeteik alap­ján a ceglédiek még ilyen kü­lönbséggel is megérdemelték a győzelmet. Gól: Fekete (3), Ecser (2), Szanyi, Zágon, Ker­tész. Jó: Kertész, Ecser, Fe­kete, Zágony. (Ifi: 7-1, Tud.: Ungureán László.) SZENTENDRE— SZIGETŰJFALU 2-1 (1-1) Szentendre, kétszáz néző. V.: Olajos. Izgalmas mérkőzésen a ven­dégek szerezték meg Kelemen József révén a vezetést a 10. percben. Ezt a hazaiak csak a félidő végén Kindornai András találatával tudták kiegyenlíte­ni. A második és egyben győ­zelmet jelentő gólt szintén Kindornai lőtte, a második félidőben. Jó: Kindornai, Sán­dor D.,rAfifhna. (Ifi: 4-4,'Tud.:- Granek István.) BUDAÖRS—VOSE 4-1 (1-0) Budaörs, háromszáz néző. V.: Toldi. Élénk, jóiramú mérkőzésen ilyen arányban is megérde­melten győztek a hazaiak a mezőnyben jól játszó vendé­gek ellen. Gól: Bäder, Kár­mán (2), Horváth, ill. Bay. Jó: Kármán, Horváth, Adorján, Hermann, ill. Bay és Glassz. (Ifi: 5-0. Tud.: Kovács István.) SZTK—T.-MÄRTON 4-1 (3-0) Szigetszentmiklós, 350 néző. V.: Sebő. A nagy lendülettel kezdő ha­zaiak Faggyas révén már a ha­todik percben megszerezték a vezetést^ majd ugyancsak Faggyas két góljával a 21. percben már 3-0-ra alakult a mérkőzés eredménye. A máso­dik játékrészben az SZTK visszafogott játéka miatt ki­egyenlítetté vált a küzdelem. Az 57. percben lőtt újabb Faggyas-gól megpecsételte a vendégek sorsát. A 78. perc­ben a sok helyzetet kihagyó vendégek Erdei révén szépítet­tek. Jó: Faggyas (a mezőny legjobbja), Galambos, Metz­ger, ill. Aszódi, Bezzeg. (Ifi: 9-1. Tud.: Váci István.) SÜLYSÁP—DÁNY 3-1 (0-0) Sülysáp, 600 néző. V.: dr. Varga. Remek labdarúgőidöben, szikrázó első félidei játék után a második játékrészben muta­tott teljesítményével megérde­melten nyert a hazai csapat. Az első negyvenöt percben a dányi kapus bravúros védések sorozatát mutatta be, míg a második negyvenöt percben a nagy nyomást már nem bírta idegekkel. Az 57., 58. és 59. percben esett gólokkal 2-1-es vezetést szereztek a hazaiak. A legszebb gól a 84. percben esett, amelyet Dinnyés Zol­tán rúgott. A mérkőzésen a nagyszámú közönség jól szó­rakozott. Gól: Motolai (2), Dinnyés Z., ill. Sinkó. Jó:Mo- tólai, Tóth S., Dinnyés Z., Tur­csik, ill. Sinkó, Simon és Gá­dor J. (Ifi: 0-1. Tud.: Csaba János.) BAG—DABAS 2-2 (2-1) Galgahéviz, 800 néző. V.: Oláh. Az ötödik percben született a vendégeik vezető gólja és ez felrázta a hazaiakat, akik a I Salakmotoros világliafiiokság Hárman továbbjutottak Vasárnap délelőtt Miskolcon 7000 néző előtt a Népkerti sporttelepen került megrende­zésre az idei salakmotoros egyéni világbajnokság egyik selejtezője. A 16 versenyző kö­zött három magyar is szeren­csét próbált, és a miskolci szurkolók legnagyobb örömé­re valamennyien kiharcolták a továbbjutást. A győzelmet kü­lön futam után a káprázatos formában versenyző Kuznye- cov szerezte meg a lengyel Za­luski előtt. A magyarok közül a nyíregyházi Petrikovics nyújtotta a legegyenletesebb teljesítményt, 3 futamgyőzel­met is szerzett. ‘Egyetlen bukás és motorhi­ba sem fordult elő. A verseny végeredménye: 1. Kpznyecov (Szovjetunió) 14, 2. Zaluski (Lengyelország) 14, 3. Petrikovics (Magyarország) 12, ... 5. Tihanyi (Magyarország) 11,... 7. Sziráczki I. (Magyar- ország) 9 pont. Eger kontra Ferencváros MTK- VM-bravúr Pécsett Bár eget-földet megrengető szenzációval eleve nem szol­gálhatott a labdarúgó NB I 22. fordulója, hiszen még minden szurkoló a szerdai, nagy jelentőségű világbajnoki selejtezőn aratott győzelem­mel van eltelve, mégis akadt meglepetés. Az élre kívánkozik a ta­vasszal gyengébben szereplő MTK-VM bravúrja: a kék­fehérek idegenben arattak meggyőző játékkal sikert. A ferencvárosiak is kitettek ma­gukért, pontrablásuk a Video­ton sóstói stadionjában min­denképpen dicséretes. Ügy tű­nik, Sárosi László rendezi a sorokat, bár a viharfelhők még korántsem tűntek el az Üllői útiak feje fölül. Elsősor­ban azért nem, mert az Eger SE gárdája lelépte a Békés­csabát. Eredmények: Ferencváros—Videoton 2-2 30. illetve a 40. percben lőtt góljaikkal áítvették a vezetést. A második játékrészben több kihagyott hazai helyzet után a 65. percben a bíró egy, a kapu­fáról kipattanó dabasi lövést gólnak ítélt, ezzel alakult ki a végeredmény. Gól: Barna, Bo- da. ill. Kopasz (2). Jó: Sápi, Tóth, ill.. Kopasz, Dabasi S. (Ifi: 0-0. Tud.: Nagy Károly.) FŐT—KARTAL 3-0 (2-0) Főt. 1000 néző. V.: Simon. .Élvezetes; jó színvonalú ta­lálkozón a veszélyesebb hazai gárda a 10. percben a kapufát találta el. Ezután Varga-pará­dé következett. A fóti támadó a szünet előtt kétszer, majd a második játékrészben egyszer vette be a kartali kaput. Kitű­nő játékvezetés mellett, biz­tos hazai győzelem született. Gól: Varga (3, egyet 11-esből). Jó: az egész fóti csapat, ill., Gerhát. (Ifi: 1-1. Tud.: Richter János.) A megyei bajnokság állása 1. Dunakeszi 23 16 5 2 53-19 37 2. D. K'őolaj 23 16 4 3 61-19 36 3. Kartal 23 15 6 2 49-21 35 4. Dabas 23 14 6 3 61-18 34 5. Bag 23 14 2 7 62-27 30 6. Cegléd 23 9 10 4 43-21 28 7. Fót 23 8 8 7 36-35 24 8. Szigetújíalu 23 7 6 10 43-42 20 9. Dány 22 8 4 10 44-43 20 10. SZTK 23 9 2 12 48-57 20 11. Budaörs 23 8 3 12 36-53 19 12. VOSE 23 6 4 13 19-45 16 13. Sülysáp 23 5 6 12 30-54 16 14. T.-márton 23 5 4 14 23-54 14 15. Szentendre 23 4 6 13 31-40 14 16. Vecsés 22 1 1 20 7-98 3 Azonos pontszám esetén az ifi- csapat jobb helyezése dönt. (1-1). Székesfehérvár, 20 000 néző. V.: Divinyi. Gól: Zsinka, Fischer, ill. Szabó 2 (egyet 11-esből). Mindkét együttes di­cséretes küzdőszellemről tett tanúbizonyságot; a jó iramú 90 perc eseményei alapján a Ferencváros pontszerzése meg­érdemelt. MTK-VM—Pécsi MSC 3-1 (1-1). Pécs, 7000 néző. V.: Hu­ták. Gól: Boda, Fodor, Fülöp, ill. Mészáros. A hazaiak gyors vezető gólja sem volt elég ah­hoz, hogy megszerezzék első tavaszi győzelmüket, mivel az MTK-VM következetes játéká­val átvette az irányítást és egyre inkább felülkerekedett. Éger—Békéscsaba 3-0 (1-0). Eger, 3000 néző. V.: Szabó B. Gól: Horváth, Kovács I., Kiss Gy. A kiesés elleni harcban létfontosságú két pontot meg­szolgálta az egri gárda, mivel jobban akart nyerni, mint el­lenfele.' Csepel—Haladás VSE 0-0. Csepel, 1500 néző. V.: Puhl. A két csapat ugyan az élme­zőnyben foglal helyet, ez al­kalommal azonban a mutatott játékból erre nem lehetett kö­vetkeztetni. Ű. Dózsa—Rába ETO 1-1 (0-0). Megyeri út, 4000 néző. V.: Kovács I. L. Gól: Schróth, ill. Weimper. A televízió sok száz ezres nézőserege ugyanúgy csalódással kínlódta végig a 90 percet, mint a helyszínre kilátogatók. A gólhelyzetek alapján az újpestiek nyerhet­tek volna. DMVSC—SZEOL AK 2-0 (0-0) Debrecen, 4000 néző. V.: Bognár. Gól: Mörtel, Szabó J. Az idén még pont nélküli debreceniek ezúttal nyerni tudtak, mert az adódó lehető­ségeket ki is használták. Bp. Honvéd—ZTE 3-1 (3-0) Kispest, 12 000 néző. V.: Szi­lágyi. Gól: Gyimesi, Détári, Bodonyi, ill. Csepregi (11-es- ből). A bajnoki címvédő és listavezető Honvéd alkalmi könnyelműsködései dacára is magabiztosan tartotta otthon a két bajnoki pontot, s ezzel to­vább növelte előnyét a Video­tonnal és a Rába ETO-val szemben. Tatabánya—Vasas 1-1 (1-1). Tatabánya, 6000 néző. V.: Győ­ri. Gól: Plotár, ül. Csík. Nagy iramú, izgalmas mérkőzésen mindkét védelem nagyszerűen rombolt. A döntetlen igazsá­gos. Miniportré A biatorbágyi százéves Százéves. így nevezik Bia- torbágy nagyközség lakosai, a Viadukt Sportkör focistái és szurkolói Lantos György Fe­rencet, az ificsapat megbízott edzőjét. — Miért? — kérdeztem a csupaszív sportembert; — A történet 28 évre nyú­lik vissza — kezdte beszélgeté­sünket. — Ugyanis 1957. ja­nuár 1-én igazolt le labdarúgó csapatába a községi sportkör. Remek társak közé kerültem. Jól is ment a játék. A ma is élő Torma Feri bácsi volt az edzőm. — Tehát azért hívják önt 100 évesnek, mert 1957-től en­nél a csapatnál kezdett, és ma sem szakadt el tőle? — Igen. Először úgy volt, hogy kapus leszek, de balszél­sőt játszottam. Később aztán kapus is voltam. — Sok gólt kapott? — Hát... az is előfordult. Ám az is, hogy a kétfordulós bajnokságban 9 gólt rúgtam balszélsőként. Az akkori járá­si válogatottban egy alkalom­mal szerepeltem. — Sportpályafutásához mit szólt a családja? — A feleségem kezdetben korholt. Mondogatta: minek kell neked a pályán lenni? De aztán megértette, hogy a sport az életem egy része. Egyébként a gyerekeim is sportolnak. — Hány mérkőzésen vett részt? — Mintegy 600 alkalommal rúgtam a bőrt, és 150 góllal terheltem meg az ellenfél há­lóját. Lantos György Ferenc 41 éves és több generációval ját­szott együtt a nagyközség fo­cistái közül. Nagy Péter János