Pest Megyei Hírlap, 1985. március (29. évfolyam, 50-75. szám)

1985-03-04 / 52. szám

Érd nyerít a rangadót Váci bravúr ® Jól rajtolt a Váci Izzó T'B II-es labdarú­gócsapata, mindkét pon­tot elhozta Szekszárdról. Egyébként az első négy helye­zett egyaránt győzött. A 4 ponttal vezető Volán mögött a Vác, majd 1—1 ponttal lesza­kadva a Siófok és a Szolnok következik. Váci Izzó—Szekszárd 3.1 (1-1) Szekszárd, 1500 néző V.: Molnár L. V. Izzó: Pleskó — Kurnász, Polónyi, Krőzsel, Szalai, Kása, Mózner (Strausz), Gádor, Csi­kós, Kovalik, Adi. A hazaiak kezdtek jobban. A 29. percben Megyeri jó cse­lek után kapura húzott. A 16- oson belül felvágták, s a bíró büntetőt ítélt. A 11-est Kovács B. a jobbra mozduló Pleskó mellett a bal sarokba lőtte. A 40. percben egyenlített az Izzó. Több helyi játékos is elvétette a labdát, így Gódor beadása akadálytalanul jutott Kásához, aki közelről a hálóba küldte a pettyest. Az első félidei hazai fölényt szünet után váci támadások váltották fel. Két perc alatt 2 találatot ért el a Pest megyei gárda. Az 57. percben Kovalik 11-esből megszerezte a Vácnak a vezetést. Nem sokkal ezután Adi a tétovázó védők közül ki­lépve laposan kapura lőtt. Labdája a bal oldali léc éléről vágódott a hálóba. Gól: Kása, Kovalik (11-es- ből), Adi. Jó: Gódor, Strausz, Adi, Pleskó. Az NB II további eredmé­nyei: Bp. Volán—Metripond 1-0, Nyíregyháza—Debreceni Kinizsi 0-1, Keszthely—Ka­zincbarcika 2-2, Salgótarján— Dunaújváros 0-6, Szolnok— Nagykanizsa 2-0, Soproni SE— 22. sz. Valón elmaradt, Diós­győr—Siófok 1-5, Ózdi Kohász —Tapolcai Bauxitbányász 4-0, Bakony Vegyész—Baja 1-1. A területi labdarúgó-bajnok­ság tavaszi nyitányán hazai sikert hozott az Érd—Göd me­gyei rangadó. Az érdieken kí­vül csupán Dömsöd játszott otthon. Többi csapatunk ven­dégeskedett — kevés sikerrel. Érd—Göd 3-1 (1-0) Érd, 500 néző. V: Szarka. Érd: Fellegi — Borbély, Vár­nai, Boros, Jordáki, Pál, Ta­kács, Gálvölgyi, Pauli, Kiss, Nagy István. Göd: Ragodics — Petró, Ju­hász, Horváth, Gere, Mudri, Dunai, Pap, Tóth, Vásári, Ros­ta. Csere: Zámbó. A hazai fölény a 10- perc­ben érett góllá, amikor is Pál megkeverte a gödi védelmet, és a kipattanó labdát Pauli értékesítette. A folytatásban bátran támadott a Göd, de helyzetei nemigen akadtak. A féRdő hajrájábárr-femét'aZ’ér. diek remekeltek, de gólt nem sikerült szerezni. Szünet után Pauli újabb góljára csak szépítés követke­zett. A befejezés előtt Juhász Péter könnyelműsködését az érdi csapat újonca. Nagy Ist­ván használta ká, és ezzel be­állította a 3-1-es, megérdemelt hazai győzelmet. Jó: Várnai, .Boros, Takács, Pál, Pauli, ill. Ragodics. Hancsovszki János Esztergom—Bem SE 2-1 (1-0) P. Esztergom, 500 néző. V: Kiss Bem SE: Molnár (Erdélyi) — Gracsa, Nyultóth, Borsó, Fábián, Keszthelyi, Tóth (Till), Fodor, Kiss —k Tamás, Lovas, Fekete. A nagy iramban kezdő ha­zaiak két helyzetet kihagytak, majd kiegyenlített játék 'kö­vetkezett. A szoros emberfo­gást alkalmazó Pest me­gyeiek ellen a 35. percben ju­tottak előnyhöz a helyiek. Az 57. percben Keszthelyi jobb oldali szabadrúgásból egyenlí­tett, nem sokkal később esett a győztes hazad találat. Mély talajú pályán lelkese­désből, küzdeni akarásból jól vizsgáztak a csapatok. A Bem SE 1-1 után rákapcsolt, de helyzetet nem tudott terem­teni. Gól: Keszthelyi. Jó: Nyul­tóth, Fábián, Keszthelyi, Lo­vas. Németh Ferenc Pénzügyőr—Ráckeve .........................1.0 (1-0) Mar czibányi tér, 150 néző. V: Tar. R. Aranykalász: Fekete — Cséve, Bodoki. Dani, Nagy P., Godán, Molnár, Czikora, Ge­rendái, Juhász (Vajda), Hőbe- reich (Varga). A Pénzügyőr többet és gól- veszélyesebben támadott, a Ráckeve jól védekezett. Az első félidő 45. percében leállt a Pest megyei csapat, hiszen már időt kiabált a közönség. Többen az órájukat nézték, amikor a Pénzügyőr csatárar Novák kapuja előtt termett, s a pillanatnyi zavart kihasznál­va gólt szerzett. A találkozót Nyilasi Tibor Záhonyi Iván felvétele Austria és a Rapid Angliában,1 Magyarországon és Jugoszlá­viában túráztak. A VB-keret első erőpróbáját a március 12- én a Spartak Trnavá elleni összecsapás jelenti, amelyet március 17-én, Tbilisziben a Szovjetunió—Ausztria találko­zó követ. Április 17-e előtt egy nálunk szokatlanul hosszú, öt­napos edzőtáborozással érke­zünk el a Hannapi stadionba, a Magyarország elleni nagy je­lentőségű mérkőzésre. A papírforma ez idő tájt fel­tétlenül a magyarok mellett szól. Vagy talán ön másként látja? — Én is osztom ezt a véle­ményt: Magyarország a legna­gyobb esélyes. Ez persze még semmit nem jelent. A bécsi visszavágón ugyanis egy égé szén más szellemű osztrák együttes lép majd pályára, amely mindent elkövet majd a győzelemért. Ha ez sikerülne, úgy reális esélyeink leimének a csoportelsőségre. Egyébként ennek csak azért lenne jelen­tősége, mert a győztesnek nem kell újabb mérkőzéseket ját szania, hanem egyenes ágon bejutva a mexikói döntőbe, egy év nyugodt készülődéshez nyerne időt. Abban ugyanis biztos vagyok, hogy végül mindkét ország legjobbjai el­jutnak majd a Mundiálra. Világrekord Az áprilisi a 127-ik lesz az osztrák—magyar találkozók sorában. Egy esetleges magyar győzelem ritkíthatná a későbbi évek hagyományos vetélkedé­seit? — A kapcsolat a két ország labdarúgó szövetsége között egyedülállóan jó; nincs még a világon két olyan válogatott, amely ennyiszer összemérte volna tudását egymással. Meg győződésem, hogy a barátság folyamatos marad, s bár a mexikói VB-döntő után azon­nal kezdődnek az Európa-baj- noki csatározások, az évenkén ti erőpróbákra mindenképpen meg fogjuk találni a kölcsönö sen megfelélő időpontokat. Jocha Károly egyébként sok bírói tévedés tarkította. Nyolcvan percig uralta a ha­zai pályát a Pénzügyőr. Az utolsó 10 percben a Ráckeve hajrázott, de gólt nem tudott elérni. A Ráckeve csapatából senkit sem lehet kiemelni. N. P. J. Budafok—KKFSE 3-1 (0-0) Budafok, 250 néző. V: Kara KKFSE: Hornyák — Zsi- vótzki. Farkas, Nemes, Pecse- nyiczki. Kiss, Fekete, Földes, Galambos, Tóth (Kőhalmi), Klivinyi. A percről percre nehezedő játéktéren egyik gárda sem kí­mélte magát, erőszakos, ke­mény játék alakult ki. Csak a kapuk maradtak háborítatlanul, pedig góllehetőség bőven adó­dott mindkét porta előtt az el­ső félidőben. A második játékrészben to­vább fokozódott az iram és az izgalom. Most már beindult a gólgyártás, ám az elosztás nem a szentendreieknek ked­vezett. A 70. percben már 3-0- ra vezetett a Budafok. A ven­dégek dicséretére írandó a je­lentős hátrány ellenére sem adták fel, és Kliv-inyi találata után, ha egy kicsit ügyeseb­bek, a meglepetés sem lett volna meglepetés ... Gól: Klivinyi. Jó: Hornyák, Fekete, Klivinyi. R. F. Dömsöd—Oroszlány 0-0 Dömsöd, 300 néző. V: Bik- szádi. Dömsöd: Lázár — Kiss, Bieber, Bilek, Szabó, Elekes, Havasi, Zima (Imre), Pörzse, G. Fekete (Feszt), Príbeli. Az élvezetes 90 perc igaz­ságos pontosztozkodást hozott. Jó: Bieber, Elekes, Pribeli. 1985. MÁRCIUS 4. Debrecenben Vasas-siker A labdarúgó NB I tavaszi idényét a listavezető Videoton egri vendégjátéka, 3-1-es győ­zelme vezette be. Szombat-va­sárnapi eredmények. A veszé­lyes zónában levő Ferencváros alulmaradt Békéscsabán. A Vasas megfosztotta hazai Tétlenségétől a Debrecent. HALADÁS—MTK-VM PÉCS—CSEPEL BÉKÉSCSABA—FTC RÁBA ETO—ZTE , DERECEN—VASAS TATAB.—BP. HONVÉD Ű. DŐZSA—SZEOL ve­1-0 0-0 3-1 2-1 1-2 0-3 3-1 Légfegyveres lövészet Csapatarany Várnában vasárnap befeje­ződött a 15. légfegyveres Euró- pa-bajnokság. A futóvadlövé­szet fényes magyar sikert ho­zott, a csapatversenyt a Bod­nár Tibor, Doleschall András, Péni István összetételű gárda 1132 körrel, világcsúcs-beállí­tással nyerte. Az aranyérmes magyar trió mögött a Szovjet­unió 1123, Lengyelország pedig 1119 körrel végzett. Egyéniben a csehszlovák Jan Kennet 383 körrel nyert, Bodnár Tibor lett az ezüst-, Doleschall András a bronzér­mes, mindketten 379 kört tel­jesítettek. Kézilabda Badapest-bajnokság A PEMÜ SE nagy skalpja A hétvégén ismét a BHG Hauszmann utcai csarnoká­ban zajlottak a Cséfay Sándor emlékverseny — egyben Bu- dapest-bajnokság — mérkőzé­sei, miután az egy hét előtti műszaki hibákat kijavították a házigazdák. A szombati ta­lálkozók közül a két Pést me­gyei NB I/B-s gárda, a Fóti Tsz SE és a solymári PEMÜ SE csatája emelkedett ki; mindketten élvonalbeli gárdá­val találkoztak. Fuíi kapkodás Először a Fóti Tsz SE csa­pata lépett pályára. Az ellen­fél a norvégiai B-világbaj- nokságon szerepelt Jegenyést és Bordást nélkülöző, 13-szo- ros magyar bajnok Budapesti Honvéd volt. Bár fölényes Honvéd-siker született, a já­ték alapján sokkal szorosabb is lehetett volna az eredmény. Bp. Honvéd—Fóti Tsz SE 33=26 (15:12) Fóti Tsz SE: Lukácsi — Marton 2, Takács 2, Tóth 2, Bicsovics 13, Boskó 4, Hekker 1. Csere: Danyi (kapus), Oro­sz! 5, Székely 1. Parrag, Rigó. A honvédos, 207 centiméter magas Szabó Lászlót még az első játékrészben kiállították szövegért, a fótiak ezt sem használták ki. Játékukban csak szakaszonként érződött tudatosság, a helyzetkihaszná­lás akkor is csapnivaló volt. Védekezésben pedig gyakran lekéstek, vagy egyáltalán nem sáncoltak, ezzel jelentősen megkönnyítették az ellenfél magas átlövőinek dolgát. Bodnár József edző: — Ez alkalommal érthetet­lenül a kapkodás lett úrrá já­tékosainkon, akik tálcán kí­nálták a Honvédnak egyik leghatásosabb fegyverét, a gyors indításokat. Solymári győzelem Közvetlenül a fótiak után a solymári PEMÜ SE az Elek­tromossal mérte össze tudását. Bár a Tromosból a válogatott Kovács Mihály, valamint a kétméteres átlövő Urszuly is hiányzott — a PEMÜ-nél Debreczeni sérülés miatt pi­hent —, a solymáriak győzel­me így is figyelemre méltó. PEMÜ SE Solymár- Elektromos 24:22 (11:10) PEMÜ SE: Kárpáti — So­mogyi 4, Kántor 3, Berényi 1, Holczer 7, Kral 6, Szőke 3. Csere: Ugyan (kapus), Kádár, Gách. A Ferencváros elleni talál­kozó óta a lelátóra kénysze­rült edző, Kocsis Pál hol örült, hol bosszankodott a lüktető iramú, látványos megoldások­kal, nagy átlövésekkel. olykor viszont bosszantó hibákkal tarkított találkozó során. A második félidő közepére elol­vadt a néhány perccel előbb még négygólos előny ,(17:13 után 17:17 lett az eredmény), majd 20:19-re, 21:20-ra és 22:21-re is az Elektromos ve­zetett. Ekkor azonban Kárpáti többször is bravúrral hárított, az ellentámadások pedig gó­lokkal fejeződtek be. Kocsis Pál szerint a két hónapja végzett következetes gyakor­lás nyomait ez alkalommal le­hetett először felfedezni a PEMÜ SE csapatmunkájában. (jocha) Atlétáink az EB-«Iokogón Távolugrók öröme Ta^krnti torna Kitűnő rajt A taskenti nemzetközi ifjú­sági labdarúgótorna jól kezdő­dött az UEFA-tornára készülő magyar válogatott számára, mert az első fordulóban 2:0 (0:0) arányban legyőzte Cseh­szlovákiát. A gólokat Szőcei és Kanál szerezték. Képünkön: az EB-érme» két atléta: Szalma Pálóczi Gyula László (baloldalt) Záhonyi Iván felvétele Athénban, a fedettpályás atlétikai Európa-bajnokságon nagy magyar siker született férfi távolugrásban: az arany-, érmet Pálóczi Gyula szerezte meg 8:15 m-rel, az ugyanennyit teljesítő Szalma László előtt. Kettejük között a jobb. harmadik kísérlet döntött Pálóczi javára. A fedettpályás atlétikai Európa-bajnokságon még egy nagy magyar siker született: a 60 méteres férfi gátfutásban Bakos György az első helyen végzett. Pontot vesztett a Dunakeszi Jól kezdett a Kőolaj A megyei labdarúgó-bajnok- f” ság első két helyezettje ide- • genben szerepelt a tavaszi nyitányon. A listavezető Kő­olaj győzelemmel tért haza Soroksárról. A második helye­zett Dunakeszi csak döntetlent ért el Cegléden. Irreális csú­szós talajon zajlottak a mér­kőzések. CEGLÉD—DUNAKESZI 1-1 1-0) Cegléd, 250 néző. V.: Nagy József. CVSE: Gyikó, (Nyárádi) — Balogh, Kreisz, Ecseri, Klein, Kazal, Kertész, Zágon, Feke­te T., Bódi, Szanyi. • Dunakeszi :'-j$iaviár.‘— Lőr rincz, Etetényi, Zeitner, Kiss, Szaniszló, Fekete Z., Bodó, Var­ga, Mészáros, Nazáth. A jobban kezdő CVSE már a 13. percben megszerezte a vezetést: Kertész remek át­adását Fekete T. értékesítette. Szünet után az egyenlítésért nagy erővel küzdő Dunakeszi próbálkozását a 66. percben siker koronázta: Varga 20 mé­terről, nagy erővel talált a fel­ső sarokba. A havas, jeges, salakos édzőpályán vívott mérkőzésen mindkét gárda bebizonyította, hogy jól felké­szült a tavaszi idényre. Gál: Fekete T., illetve Var­ga. Jó: Zágon, Nyárádi, Klein, Fekete T., ill. Bodó, Klaviár, Etelényi, Kiss. (Ifi: 1-1.) Ungureán László DUNAI KŐOLAJ—VOSE 4-0 (1-0) Haraszti út, 100 néző. V.: Horváth. D. Kőolaj: Berta — László, Térjék, Párái, Fülöp, Palotai, Lengyel, Ferenczi, Fodor, Pá­kái (Móczár), Csomós. VOSE: Nagy — Néder, Be­yer, Telek, Judecska, Valovics (Hentes), Viczkó, Galambos, Bauer, Baji, Grafl. Az edzőpályán, irreális, csú­szós talajon kidomborodott a listavezető battai csapat na­gyobb tudása, rutinja. Gól,: Palotai (2), Fodor, Pá­rái. A három gólszerző dicsér­hető, a hazaiaknál pedig Be­yer és Viczkó. (Ifi: D. Kőolaj —VOSE 1-0.) SZTK—Sülysáp 3-1 (2-1) Csepel, 250 néző. V.: Gál. Nagy küzdelemben Elbukott az Aranykalász Szerdán a röplabda MNK- ban a legjobb nyolc közé ju­tásért játszott az Aranykalász SE férficsapata a KSC-veí. KSC—Aranykalász SE 3-1 (9, 3, —11, 10) (Aranykalász SE): Horváth — Homoki — Bukri — Pál- falvi — Széplaki — Zólyomi. Csere: Bóna — Palásti — Mi­zik. Edző: Borkovits Józsefné. Az Aranykalász a második szett kivételével egyenrangú ellenfele volt a válogatottal is rendelkező tavalyelőtti bajnok KSC-nek, olyannyira, hogy a harmadik játszmában is végig vezetett, de ezután rutino­sabb, nagyobb ütőerőt képvi­selő KSC nyerte a játszmát, vele a mérkőzést is. Így nem került be a legjobb 8 közé az Aranykalász. A ráckeveiek azonban így is szép sikerként könyvelhetik el a találkozót, hiszen egy szetet raboltak a volt bajnok­tól. Jó: a KSC-ből Demeter és Szabó, az Aranykalászból: Horváth, Pálfalvi, Bukri, Zó­lyomi. Palotai (D. Kőolaj) két góllal Já­rult hozzá csapata győzelméhez. Hancsovszki János felvétele Inkább küzdelem folyt, mint jó játék. Helyzeteit jobban ér­tékesítette az SZTK. Gól: Kartali (2), Galambos, ill. Merczel. Valamennyi SZTK- játékos dicséretet érdemel, a vendégeknél pedig Merczel és Tóth Pál. dfi:3-l, Tudósító: Vaczi István.) BUDAÖRS—SZENTENDRE 1-1 (0-1) Budaörs, 100 néző. V: Bállá. Az első félidőben a Szentend­re, szünet után a hazai csapat volt a jobb. Igazságos dön­tetlent hozott a jó iramú ta­lálkozó. Gól: Pataki, ill. Kon. csog: Jó: Búzás, Csiszár, Heri marin, ill. Fodor, Tankovics, Seres. (Ifi: 1-1, tud.: Kovács István). DABAS—VECSÉS 7-0 (3-0) Vecsés, 100 néző. V.: Győr. A szellemesen játszó, technikás dabasiak nagyobb arányban is győzhettek volna. A vecsésiek igyekeztek, de az erőfölény el­len nem volt ellenszerük. Gól: Szolnoki (3), Becséri, Kmetyó, Bálint, Gomola. Jó: Szolnoki, Bálint, Gomola, Sinkó, ill. Mo­hácsi, Szécsériyi. KARTAL—DÁNY 4-2 (2-1) Kartal, 300 néző. V.: Gál. A hazaiak biztosan nyertek Ko­vács L. (3), és Száraz Árpád góljaival. (Ifi: 3-1.) FŐT—BAG 2-2 (1-0) Főt, 250 néző. V.: Veres. A fóti csapat könnyedén vette a mérkőzést. Bár kétszer is vezetett, mezőnyben végig jobb volt az ellenfél. A fóti csapattól a vezetőik és a szur­kolók többet vártak. Gól: Dra- hobina, Mészáros, ill. Lipcsei, Gönczöl. Jó: a bagi Rózsavölgyi, Lip­csei és Tóth. (Ifi: 3-1, tud.: Richter János.) T.-MÁRTON—SZ.-ŰJFALU 3-3 (1-1) Tápiószentmárton, 200 né­ző. V.: Temesvári. Jobb volt a hazai együttes, a vendégek három lefutása gólt hozott. A helyieknél Er­délyi (2) és Minik volt ered­ményes. (Ifi: 1-6, tud.: Brinza István.)