Pest Megyei Hírlap, 1984. november (28. évfolyam, 257-281. szám)

1984-11-13 / 266. szám

Várról ingázik St útlapé*! re A szupermaratoni hőse Pajor Tibor futás után Trencsényi felv. A kép annyira éles, mintha most is ott állnék a sziget- szentmiklósi tornacsarnokban, amelynek birkózószőnyegeit november 5-én ellepték az I. Duna menti szupermaratoni fu­tóverseny első napjának cél­ba érkezett résztvevői. Közöt­tük volt a váciak reménysége, a szőke hajú, pirospozsgás fia­talember, Pajor Tibor is. Bár csak néhány perccel a befutás után érkeztem a szőnyegen heverésző atléta mellé, halálos fáradtságnak nyoma sem lát­szott. Pedig bőven lett volna oka fuj tatásra a 30 éves gépészmér­nöknek, hiszen a nyitónapon — csekélység — 68 kilométert kellett maga mögött hagynia, méghozzá nem is eszményi körülmények között. Rajta azonban mindez nem hagyott nyomot; türelmesen várta a sorát, amíg a mindentudó masszőr, Schirilla György oda nem érkezik hozzá, hogy keze­lésbe vegye meggyötört izom- zatát. Közben beszélgettünk. — Tulajdonképpen nem va­lami hosszú az én pályafutá­som — szabadkozott a váciak büszkesége —, négy évvel ez­előtt kezdtem el futni. — Nem sok időm van az edzésekre, mivel Vácról naponta ingá­zom Budapestre. Munkahelye­men, a MERT-nél egyetlen perc munkaidő-kedvezményem sincs, így be kell érnem net) három edzéssel. Egyszer a Margitszigeten futok időre, míg két alkalommal Váctól északra, Naszály környékén ro­vom a kilométereket. A spanyol és német nyelvis­merettel rendelkező Pajor Ti­bor formailag mégis az igazolt versenyzők táborába tartozik: a VM Közért sportolója. Ed­zője, Urbán Ákos dirigálja, ő állítja össze azt az edzéstervet, amelynek alapján lefutja a he­tenkénti 50-60 kilométert. — Bár nagyon szeretek fut­ni, a jelenleginél többre, más­féle életmódra nem is akarok gondolni. A MERT-nél import berendezések munkavédelmi és műszaki vizsgálatával fog­lalkozom, menyasszonyommal is szeretnék néha-néha talál­kozni, így a heti három edzés beszorzásához is jól kell az idővel gazdálkodni. Szerencsé­re számomra a futás egyszerre kikapcsolódás és szórakozás. Meggyőződéssel állíthatom, hogy aki rendszeresen rója a kilométereket, az lelkileg és fizikailag egyaránt sokkal ki­egyensúlyozottabb. stabilabb. Remélem, ezt az állítást a sa­ját példámon még sokáig lesz módom bizonyítani. Az első napot követően Pa­jor Tibor ha lehet, még fokoz­ta a tempót, s végül összesítés­ben az igen előkelő 6. helyen fejezte be a szupermaratonit. Ezzel a sikerével tovább gya­rapította eddig elért, figyelem­re méltó eredményeinek sorát: a három Pest megyei futóak­ció, a kétszeri Balaton-kerülés után most a 200 kilométeres Duna menti szupermaratoni teljes:'esével bővítette reper­toárját. Nem véletlenül jegyez­te meg Kraivich József, a szu- permaratonisták Magyar Atlé­tikai Szövetsége által megbí­zott fővédnöke, a népszerű Do- dó, hogy Pajor Tibire 1985- ben már a nagy európai hösz- szútávfutó viadalokra készülő magyar versenyzők egyikeként számít. Jocha Károly Sportgimnasziika EB Becsben Ma utazik Bécsbe a magyar ritmikus sportgimnasztikai válogatott, amely a kéziszer- csapatviadalon, illetve Túrák Zsuzsa és Sinkó Andrea révén az egyéni versenyben vesz ré?2t, 3A; kéíiszércsápat össze­tételé;' Molnár Anna, Balassai Judit,-Jehoda Judit, Boleeskó Emese, Kiss Ildikó, Sütő Érika. Az EB műsora: Csütörtök: a Csapatok 1. bemutatója. Pén­tek: egyéni verseny, két szer­rel. Szombat: a csapatok 2. bemutatója (a legjobb nyolc döntőbe kerül), majd újabb két egyéni szer, bajnokavatás az összetettben. Vasárnap: egyéni szerenként! döntők, majd a csapatok nyolcas dön­tője. 1984. NOVEMBER 13., KEDD Ezen a héten Keveset fizet A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a 45. heti tötónyermények az illeték levoná­sa után a következük: 13 plusz 1 találatos szelvény 151 darab volt, nyereményük egyenként 32 498 fo­rint. 13 találatos szelvény 153 da­rab akadt, nyereményük egyen­ként 14 217 forint, az 5365 12 talá­latos szelvényre egyenként 4SI fo­rintot, a 4.9 936 ii találatos szel­vényre egyenként 58 forintot, míg a 241 797 10 találatos szelvényre egyenként 22 forintot fizetnek. Totóeredmények: 1, x, törölve, 1, 1, 1, X, 2, 2, 1, x, 1, x, 1, 1* Cselgáncs Fiatalok sikerei Az Ű. Dózsa Megyeri úti sport­csarnokában rendezték meg az úttörő-olimpia budapes­ti területi cselgáncsverseny se­lejtezőjét. A rangos viadalon Csorba Miklós edző vezetésé­vel hat fiatal tatamira lépett a budaörsi szakosztályunk szí­neiben is. Plusz 68 kilo­grammban Fiedrich Gábor arany-, Fazekas Csaba ezüst-, Petrik István pedig bronzér­met nyert. A három dobogós versenyző továbbjutott az or­szágos döntőbe, amelyet Pak­son rendeznek még december­ben. @omsod cs És’tS hazai sikere Rövidzárlat a Baja ellen Két évvel ez­előtt a területi bajnokok tor­náján Baja— Érd párviadal volt az NB II- be jutásért. Akkor mindkét találkozón alulmaradt a Pest megyei együttes. Most a Vác baja volt a Baja. Hazai, váratlan vere­sége miatt a második helyre szorult az Izzó. Baja-Váci Izzó 1-0 (0-0) Vác, 5000 néző. V.: Lovassy. Váci Izzó MTE: Pleskó — Szabados, Krőzsel, Strausz, Csi­kós — Kósa, Polónyi (Szalai, 65. p.). Bera (Fridmann, 68. p.), Mózner — Kovalik, Adi. Azok, akik olvasták Both József vasárnap megjelent nyilatkozatát, bizonyára úgy gondolták: van abban egy jó adag udvariasság is, amit el­mondott. A váciak mestere ugyanis jócskán dicsérte az ellenfelet, akiknek erényeit, jó tulajdonságait több alkalom­mal is feltérképezték. A va­sárnapi váci 90 perc azután alaposan felborította a papír­formát, s a látottak alapján senki előtt nem kétséges, hogy ez alkalommal a vendégek voltak jobbak. A hazai gárdának csak az a vigasz maradt, hogy a 16. for­dulót követően egyedüli má­sodik, előnye 3—3 pont a har­madik helyet elfoglaló Szol­nok, illetve az ugyancsak 20 pontos, a negyedik helyen ta­nyázó, NB I-es álmokat szövö­gető Siófok előtt. A 90 perc során egyébként nem sok feljegyzésre méltó Fer jáncz—dr. Tandari kiestek Csapattársak az élen Nem kísérte szerencse a sok­szoros . magyar rally.e. bajnok- pár szereplését a 11. San Re­mo Rallye-n. Az egyik gyor­saságin felforrt a Renault—5— Turbó vize, s hengerfejes lett az autó, így nem folytathatták a versenyt. Így sajnos nem sikerült pon­tot szerezniük az igen fontos év végi pontvadászat-fináléin. Hogy lesz-e folytatás és javí­tási lehetőség, az csak a kö­zeljövő tárgyalásain dől el. Sikeresen szerepeltek vi­szont a Váci Autójavító Kis­vállalat autós szakosztályának itthon maradt tagjai a Nép­sport-Ezermester rallye-n. A második osztályban a 700 köbcentiméteresek kategóriá­jában nyert a Koncsik-Zahár páros Trabanttal. Az 1150- esek között harmadik helyre autózott be a Gyimesi-Majo- ros egység Skodával. Az első osztályban bajnok­ságot nyert a Hidegh-Bán kettős, ők a Volán Surján SE versenyzői. / R. P. Visszavágóit a Vasutas Fóti foci fordulatok Gól: Varga (2), Kömény, Tel- ler, Roller, ill. Bokros (2), Pé­ter, Hofmann. Jó: Varga, Kö­kény, Teller, Roller, ill. Baj- nóczki, Péter, Bokros. (Ifi: 1-0. Tud.: Richter János.) Megyei bajnokság A tavalyi bajnokságban a Bag 1-0-ra nyert Dunakeszin. A D. Vasutas most visszavágott ko­rábbi vereségéért, s továbbra is a második helyen áll a me­gyei I. osztályú labdarúgó-baj­nokságban, az idegenben dia­dalmaskodó D. Kőolaj mögött. D. KŐOLAJ—T.-MÁRTON 5-0 (1-0) Tápiószentmárton. 300 néző. V: Győr. A hazai csapat 40 percig miág ellenállt. A képzet­tebb vendégek szünet után helyzetüket értékesítették. Gól: Palotai (3), Fodor (2). Jó: Pa­lotai, Fodor, Ferenczi, ill. Lacz- kó, A.dám. (Ifi: 2-2, tudósító: Kudelich Ferenc.) DVSE—BAG 2-0 (0-0) Dunakeszi, 200 néző. V: Bal­ia. Az első negyedórától a ha­zai csapat nagy fö'énvben ját­szott, de csak szünet után volt eredményes, a 67. és a 86. perc­ben. Ebben a játékrészben a Bag szórványos lefutásokkal, kontraakciókkal próbálkozott. Gól: Varga, Bodó. Jó: Kiss J„ Bodó. Harmincz, ill. Boda. Bu­dai, Tóth. (Ifi: 2-0, tud.: Bu- chord Tibor.) SZENTENDRE—VECSÉS G-0 (3-0) Szentendre, 150 néző. V: Szabó K. A jobb erőben levő. technikásabb hazai gárda na­gyobb arányú győzelmét a ki­tűnően védő vendégkapus aka­dályozta meg. Gól: Vajzer (4). Lehel. Miskolczi. Jó: Miskol- Czi. Michna. Fodor. A vecsési ificsapat gépkocsihiba miatt nem érkezett meg. (Tud.: Ko­vács József.) DABAS—SZTK 3-2 (2-0) Szágetszentmiklós. 450 néző. V: Somén. Az első játékrész­ben mindkét kapu előtt adód­tak helyzetek. A vendégek né­mi bírói segédlettel két gólt szereztek. Szünet utón fokozó­dott az iram. Az SZTK dön­tetlent érdemelt volna jól ját­szó ellenfelével szemben. Gól: Kmetyó (2), Szolnoki (limes­ből), ill, Pirisi (2. egyet 11-es- ből). Jó: Kmetyó, D'abasi. Szol­noki, ill. Pirisi, Kartali. (Ifi: SZTK—Dabas 2-1. Tud.; Váczí István.) CEGLÉD—SZIGETÚJFALU 1-0 (0-0) Cegléd. 150 néző. V: Kiss. Amíg erővel bírták, a me­zőnyben a vendégek játszot­tak jobban, de komolyabb helyzetet nem tudtak kidol­gozni. Szünet után a Vasutas átvette az irányítást, kapura veszélyesebben játszott. Ezt a 75. percben Fekete kapufája, majd a 86. percben a győztes találat is jelezte. Gól: Zágon. Jó: Nyárádi, Ecser. (Tud.: Un- gureán László.) BUDAÖRS—SÜLYSÁP 0-0 Budaörs, 100 néző. V: Tóth T. Küzdelmes mérkőzésen a többet támadó hazai csapat nem tudta bevenni a védeke­zésre berendezkedett Sülysáp kapuját, Jó: Búzás, ill. Tóth. (Ifi: 3-1. Tud.: Kovács István.) KARTAL—VOSE 2-1 (1-1) Kartal. 400 néző. V: Toldi. A kitűnő napot kifogó vendégek ellen a helyiek nehezen szerez­ték meg a fontos két bainoki pentot. A 60. percben egy 11­est is kihagytak. Gól: Száraz (2), ill. Bali. Jó: Nagy J., Szá­raz. Nagylaki, Gerhát, ill. Bali. Viczkó. (Ifi: 1-1. Tud.: Szászi József.) FŐT—DÄNY 5-4 (3-1) Főt, 400 néző. V: Ilyés. A fordu’átokban gazdag mérkő­zés 30. percében 3-0-ra veze­tett a Főt. Ezután rákapcsolt a vendégcsapat, s a második félidő derekán 4-4 volt az ered­mény. Befejezés előtt 3 perccel e-ett a győztes hazai ta'álat. 1. D. Kőolaj 13 9 4 — 43-13 22 2. Dunakeszi 13 9 3 1 33-11 21 3. Dabas 13 7 5 1 29- 7 19 4. Kartal 13 8 3 2 33-11 19 5. Cegléd 13 6 5 2 23-12 17 6. Dány 13 7 2 4 30-22 16 7. Bag 13 7 — 5 37-20 14 8. Szigetújfalü 13 5 2 6 25-25 12 9. VOSE 13 4 3 6 13-21 11 10. Fót 13 4 3 6 21-29 11 11. Sülysáp 13 2 5 6 17-30 9 12. SZTK 13 4 1 8 28-37 9 13. Szentendre 13 2 5 6 23-23 9 14. Budaörs 13 4 1 8 20-39 9 15. T.-márton 13 4 1 8 14-33 9 16. Vecsés 13 — 1 12 6-61 1 Azonos pontszám esetán az lfl- csapat jobb helyezése dönt. bagi kapus hiába vetődik, Botló megszerzi a Dunakeszi Vasutas második gólját Beitter László felvétele esemény történt. A gól nélküli első játékrészt követően a ven­dég bajaiak a 63. percben Pri- kidánovics 17 méteres jól el­talált lövéséből szerezték meg a találkozó egyetlen gólját, amelyet az elkeseredetten ro­hamozó, de kellő átütő erő nélkül játszó váciak nem tud­tak kiegyenlíteni. A területi bajnokság 14. for­dulójában a Dömsöd és Érd otthonában nyert, a Göd ér­tékes pontot hozott el Dorog­ról, a Ráckeve pedig a Szőnyi útról. Nem járt viszont siker­rel a Kossuth KFSE és a Bem SE utazása. Dömsöd-Esztergom 3-1 (2-1) Dömsöd, 600 néző. V.: Bo- rossay. Dömsöd: Lázár — Kiss P., Bieber, Bilek, Elekes, Havasi, Berta, Tóth K., Tóbisz (Zima), Cs. Fekete, Pribeli. A 3. percben jobb oldali szögletrúgás után Elekes csu­kafejessel küldte a hálóba a labdát. A 21. percben Fekete tört előre középen, és a kifu­tó kapus felett átívelt labdája a kapu közepében kötött ki: 2-0. A 30. percben zavar a ha­zai védelem soraiban, és már­is szépít az Esztergom. 2-1. A 62. percben a Fekete buktatá­sáért megítélt büntetőt Pribe­li értékesítette: 3-1. A 85. percben 11-esí rúgott a ven­dégcsapat, de a jól helyezkedő Lázár kapus szögletre ütötte a labdát. A Dömsöd megér­demelten győzött a jó játék­erőt képviselő Esztergom el­len. Gól: Elekes, Fekete, Pribeli (11-esből). Jó: Lázár, Elekes. B. F. BVSC-Ráckeve 2-2 (1-0) Szőnyi út, 200 néző. V.: Mi­ráki. Ráckevei Aranykalász SE: Fekete — Szabó, Nagy, Dani, Cséve, Kalapács (Varga), Czi- kora, Juhász, Gerendái, Hőbe- reich. Az unalmas első félidő 44. percében Dani röviden szaba­dított fel, s a hazaiak veze­tést szereztek. Szünet után új­ra a hórihorgas kévéi védő került főszerepbe: az 55. perc­ben beszédért kiállították. A létszámhátrány, meglepetésre nem okozott gondot a vendé­geknek, és egy perccel később Juhász egyenlített. A 61. perc­ben jogos büntetővel ismét a hazaiak szereztek előnyt. Ne­gyedórával később a legveszé­lyesebb kévéi támadó, Juhász ügyesen kilépett, s bár szoron­gatták, a hálóba lőtt. A második félideji játéká­val teljesen megérdemelt pon­tot szerzett a Ráckeve, pedig a Pest megyeiek sérülések, sárga lapok miatt tartaléko­sán, mindössze egy cserejáté­kossal szerepéitek. Gól: Juhász (2). Jó: Nagy, Czikora, Juhász, Hőbereich. B. J. Dorog-Göd 1-1 (0-1) : Dorog, 1500 néző. V.: Topán­ka. Göd: Benes — Petró (Mis­nyovszki), Juhász P., Hornyák. Gere, Mudri, Dunai III., Ben- cze, Sebestyén (Horváth Z.), Papp S., Zámbó. Jól játszott a gödi csapat, 1- 0-ás vezetéssel fordult az élmezőnyben tanyázó Dorog otthonában. Gól: Mudri. Jó: Juhász P„ Benes. Pénzügy őr-KKFSE 1-0 (0-0) Pasaréti út, 300 néző. V.; Budaházi. KKFSE: Schromreisz — Ma­rosi, Farkas, Jerem, Óvári, Jagodics, Kiss, Spáth (Fodor), Földes, Galambos, Pecse- nyinszki. Gyengén játszott a szent­endrei csapat, de a győzte» hazai együttes sem remekelt. Bp. Építők-Bem SE 2- 1 (1-1) Népliget, 100 néző. V.: Deb- reczeni. Bem SE: Molnár 11. — Lo­vas (Krascsenyics), Molnár I., Fábián, Keszthelyi, Szőke, Ba­dar, Brankovits, Garai, Fodor, Fekete. A hazaiak védelmi hibából már a 6. percben megszerez­ték a vezetést. Ezután fokoza­tosan fölénybe került a Bem SE, s ki is egyenlített. A mér­kőzés sorsát eldöntő gól a 47. percben született 11-esből. Gyenge játékvezetés mellett a jó iramú összecsapáson a Pest megyeiek a döntetlenre rászolgáltak volna. Gól: Garai (11-esből). Jó: Molnár 11., Garai. U. L. Érd-Budafok 3-1 (2-0) Érd, 2500 néző. V.: Major. Érd: Fellegi — Kellner, Vár­nai, Kiss, Takács, Pál, Gombás, Gálvölgyi, Pauli, Kapa, Sze- kulidisz (Huszár). A kezdést jelentő sípszó után rögtön a hazai csapat lendült támadásba, fölényüket negyedóra elteltével sikerült gólra váltaniuk. Ezután buda­foki rohamok következtek, majd egy újabb hazai gól: az egykori válogatott Pál ragyo­gó egyéni alakítás után volt eredményes. A szünet után tovább tar­tott a hazaiak mezőnyfölénye, és az 55. percben Kapa rezeg- tette még az ellenfél hálóját. A 72. percben büntetőből szé­pített a Budafok. Gól: Pauli, Pál, Kapa. Jók: Várnai, Gombás, Pál, Pauli. H. J. Talán készül a válogatott Ciprus —fontos mérkőzés Hétfőn délelőtt az MLSZ- ben találkoztak a szombati Ciprus elleni világbajnoki se­lejtezőre meghívott magyar labdarúgó-válogatottak. Mezey György szövetségi kapitány rövid értekezletet tartott, majd sajtókonferencia következett, ahol az újságírók kérdéseket tehettek fel a szakvezetőknek és a játékosoknak. — Fontos mérkőzés előtt állunk, s tudjuk, hogy az NB I-es találkozókon tapasztalt lanyhuló tempónál lényegesen nagyobbra íesz szükség a 11- massoli VB-selejtezőn — mondta Mezey György. A kö­vetkező ellenfélről, a ciprusi válogatottról nem áll túlságo­san sok információ a magyar szakvezetés rendelkezésére. Amit sikerült megtudni: nyár óta a bolgár Vaszil Szpaszov helyét egy ciprusi edző vette át a szövetségi kapitányi posz­ton, s ez a játékoskeret némi változásával járt. Nem szabad „lenézni” a kis országnak az európai „sereghajtók” közé tartozó válogatottját, hiszen tavaly hazai pályán döntetlent harcoltak ki Olaszország és Csehszlovákia ellen is. — Olyan belső tartásra, len­dületre és küzdőmodorra lesz szükség a fölöttébb gyenge já­tékterű és világítású limassoll stadionban, mint ami Rotter­damban meghozta a szép si­kert — folytatta Mezey György. Mezey György még elmond­ta, hogy bármilyen arányú magyar győzelem jól jönne Limassolban, de a vágy telje­sülése sem jelent teljes biz­tonságot a továbbjutás szem­pontjából. Megyei <©<ó Hat egyes Vác—Baja Dorog—Göd Dömsöd—Esztergom Érd—BMTE Szentendre—Vecsés Dunakeszi—Bag Cegléd—Szigetújfalu Főt—Dány 2 x 1 1 I 1 1 1