Pest Megyei Hírlap, 1984. október (28. évfolyam, 231-256. szám)

1984-10-30 / 255. szám

I íjonerangadó Rssdalirson Mózner ismét főszerepben Gólzápor Érden A labdarúgó-bajnokság vasárnapi fordulójában vál­takozó sikerrel szerepeltek a megyei csapatok. A sláger- mérkőzésre Vácott került sor, mégpedig a várakozásnál kevesebb néző előtt. Ennek oka részben a múlt heti, Du­naújváros elleni váratlan pontvesztés, ráadásul az idő­járás sem vette kegyeibe a váciakat. Both József legény­sége szerencsére túljutott a holtponton, bár a helyzetki­használással ezúttal is hadilábon álltak játékosai, a győ­zelmet jelentő gólt azért sikerült összehozniuk. A Vác az újabb két ponttal tartja vezető helyét a tabellán, s pil­lanatnyilag csak a Volán SC tartja velük a lépést. A területi bajnokságban csak az Érd tudott nyerni, méghozzá gólzáporos mérkőzésen. A Bem SE idegenben maradt alul, a Dömsöd pontot szerzett, míg a testvér­rangadó, a Ráckeve—Göd találkozó ugyancsak pontosz­tozkodással zárult. Halassal, Jrhoda Három MNK- bronzérem BaJassai Judit szalaggyakorlata Trenesényi Zoltán felvétele Kézilabda Arccal a BVB felé 180 cm-es átlagától. Ferjánczék év végi hajrája Hatodikként ötödikek ját. Az izgalmakban bővelke­dő, magas színvonalú verse­nyen két Pest megyei spor­tolónő is eredményesen sze­repelt: mindketten az Óbuda Tsz SE tagjai. Balassai Judit a labda- és a buzogánygya­korlatok értékelése alapján mindkét szerrel harmadik he­lyezést harcolt ki, míg klub­társnője, Jehoda a szalaggya­korlatban ért el 3. helyet. Gyeplabda Tartalékosán... NB I. A-csoport. Építők SC II.—Gödöllői SC I. 3-1 (0-1). Népliget. Építők-pálya. Ügy látszik, hogy a gödöl­lőiek nem bírják el három kulcsemberük hiányát. A múlt héten hazai pályán is csak döntetlenre futotta a serghai- tó XVI. kér. Tanács ellen, most meg az Építők SC „fakó- csapatától” szenvedtek veresé­get. Az első félidőiben még sok támadást intéztek a vendégek, s az egyikből Frutek István gólt is szerzett, de ezzel el is lőtték puskaporukat. A fiata­lokból álló hazai együttes szü­net után bebiztosította győzel­mét. A GSC I.-ből csak Prutek István játszott átlagon felül. Madarász István főtitkár azzal folytatta, hogy már a jö­vő évi legnagyobb erőpróbára, a B-csoportos vilás'oajnoksá"- ra kell előretekinteni A főtit­kár ismertette, a decemberi NSZK-beli viláigversenyen 36 együttes küzd azért, hogy a továbbjutást jelentő első nyolc hely valamelyikét megszerez­ze. A mezőny nagyon erős lesz, hiszen a magyar csapat mel­lett a szovjet, az NDK-beü, a csehszlovák, valamint a len­gyel válogatott is harcol az A- csoportba kerülésért. Az eredményes felkészülést szolgálja az 1985. évi I. osz­tályú női bajnokság március 31-én kezdődik, s már tavasz- szal 16 fordulót lejátszanak az együtteseik, hogy kevesebb kö­telezettség maradjon az őszi idényre. Váci Izzó—Szekszárd 1-0 (1-0) Vác, 3000 néző, vezette: Benkő. Vác: Pleskó — Kumász, Krőzsel, Polónyi, Csikós — Szabados, Mózner (Gódor), Bera, Fridmann — Kovalik, Adi. Megcsappant érdeklődés kí­sérte a váciak újabb rohamát az oly fontos bajnoki ponto­kért. A hazaiak igyekezetét ezúttal több siker koronázta, mint egy héttel korábban, amikor is a vendég dunaújvá­rosiak szinte kivédekezték a listavezető rohamait, s elvit­tek egy pontot. Most a 18. percben gólt ért el a váci gár­da: a jobb oldali ék, Kovalik szögletére az elmúlt héten or­dító gólhelyzetet hibázó Móz­ner robbant be, s fejese véd- hetetlenül vágódott a hálóba. Mózner tehát ezúttal is főszere­pet kapott, csak most pozitív előjellel oldotta meg a kínál­kozó lehetőséget. A nagy ira­mú 90 perc során különösen az első játékrészben volt meg­győző a Vác, játékosai ekkor további két kapufával is ve­szélyeztették a vendégek ka­puját. Fordulás után elsősor­ban a küzdő jelleg dominált, a hazaiak támadásaiban ekkor már kevesebb volt az átütő­erő. A Vác újabb győzelmével tartja dicséretes első helyét a tabellán, a Szolnok veresége következtében a 3. helyezettel szemben már két pont előnye van. Jók: Polónyi, Fridmann, Be­ra, Szabados, Kovalik, ill. Né­meth, Kanász Halápi. TERÜLETI BAJNOKSÁG DUNA-CSOPORT Érd—Ikarus 4-3 (1-1) Érd: 500 néző. V.: Martikán. Érd: Fellegi — Kellner, Várnai, Boross, Tóka — Gom­bás (Huszár), Takács, Pál, Gálvölgyi (Kiss) — Pauli, Ka­pa. Edző: Németh Miklós. Eseménytelen, sok átadási hibával tarkított első negyed­óra után a mezőnyfölényben játszó hazaiak szép támadás végén Pauli góljával vezetést szereztek. Az egygólos előny birtokában kényelmesen szö­vögették támadásaikat, ez ki­fejezetten kedvezett a mátyás­földieknek, mert az első fél­idő befejezését jelző sípszó előtt a hazai védelem „díszkí­sérete” mellett sikerült egyen­líteniük. Szünet után is közel fél óráig álmos, minden elképze­lés nélküli focit láthatott a közönség. A 73. percben meg­indult a gólgyártás. Kezezés miatt a 16-os vonaláról sza­badrúgáshoz jutott az Érd, és a „mesterlövész” Pauli lapos lövéssel ismét vezetéshez jut­tatta csapatát. Két perccel ké­sőbb a „cserék” akciója nyo­mán Huszár tálalt Kiss Csaba elé, aki könnyedén gurította a pettyest az Ikarus hálójába. Nem sokkal később a mezőny legjobbja, Pál, ragyogó csel­sorozat után lőtt a vetődő ka­pus mellett a hosszú sarokba. A nagy gólarányú vezetés birtokában azonban sikerült ismét „felsegíteni” a padlón levő ellenfelet, mert a befeje­zés előtti percekben két súlyos védelmi hiba után szorossá tették a végeredményt. Gól: Pauii 2, Kiss, Pál. Jók: Pál, Pauli és Kapa. Hancsovszki János Aranykalász SE—Gödi Tsz SE 0-0 Ráckeve, 200 néző. V.: Schömen. Aranykalász SE: Fekete — Szabó, Boöoki, Hangai, Csáve, Nagy, Czikora, Juhász, Ge­rendái, Vajda, Hőbereich. Gödi Tsz SE: Benes — Fet- ró, Juhász P., Hornyák, Bos­kovics, Tóth F. (Záriibó), Ben- cze, Dunai, Mudri, Papp, Ge­re. A szemerkélő esőben izga­lommentes kilencven percet látott a közönség. A két ti­zenhatos közti mezőnyjátékba mindkét részről sok hiba csú­szott, a pontatlanságok ala­csony színvonalúvá tették a mérkőzést, s egyik gárda sem érdemelt győzelmet. Jó: Bodoki, Hőbereich, ill. Juhász P., Gere. KKFSE—Nyergesújfalu 1-1 (1-0) Nyergesújfalu, 400 néző. V.: Juhász. KKFSE: Hornyák — Marosi, Farkas, Övári, Jerem, Kiss, Galambos, Jagodics (Nemes), Fülöp, Spáth, Fodor (Fekete). Értékes döntetlennel zárult a szentendrei gárda nyerges­újfalui kiruccanása. A főisko­lások már a 10. percben meg­szerezték a vezetést, Spáth fellökéséért Ítélt büntetőből, amit maga a sértett hajtott végre. A sportszerű mérkőzés második félidejének elején egyenlített a hazai gárda. Ez­után ismét a vendégek irá­nyítottak, több ziccerük akadt a győzelem megszerzéséhez, de a csatárok a lehetőségeket rendre elpuskázták. Gól: Spáth (11-esből). Jó: Farkas, Jerem, Spáth. Reitter Ferenc Rákóczi—Dömsöd 1-1 (1-1) Tata, 100 néző, vezette: Ila. Dömsöd: dr. Habaz — Kiss, Bieber, Elekes, Bilek — Asza- lai, Tóth, Havasi — G. Fekete, .Tóbisz (Szabó T.), Pribeli (Zi- ma). Az esőtől felázott, csúszós talajon jól kezdett a körülmé­nyekhez rugalmasan alkalmaz­kodó Pest megyei vendég­együttes, amely Havasi lövé­sével a vezetést is megszerez­te. A félidő végéhez közeledve a Rákóczi egyik támadásánál Habaz kapus kiejtette a lab­dát, s ezt követően a hazaiak­nak sikerült az egyenlítés. A második 45 percben már egyik kapu sem forgott különöseb­ben veszélyben, így maradt a döntetlen, amely megfelel a játék képének. Gól: Havasi. Jók: Elekes, Bilek, Havasi. III. kér. TTVE—Bem SE 3-1 (3-1) Hévízi út, 200 néző, vezette: Mi ráki. Bem SE: Aszódi — Gracza (Benkovics), Varga, Molnár, Keszthelyi — Fábián, Branko- vits, Szőke, Badar — Garai, Fekete (Fodor). A Bem SE hamarabb ka­pott lábra, s már a 6. perc­ben meg is szerezte a veze­tést. Az előnynek nem sokáig örülhettek a vendégek, ugyan­is újabb hat perc elteltével már a hálójukban volt az egyenlítő gól. A következő tíz percben el is dőlt a találkozó sorsa: 3-1-re megugrott a TTVE, hogy azután a ceglé­diek mezőnyfölénye dacára biztos győzelmet arasson. Gól: Garai. Jók: Szőke, Brankovits, Ga­rai. Ungureán László MEGYEI I. OSZTÁLY Ceglédi VSE—Fehér Akác SE 1-0 (1-0) Cegléd, 300 néző, vezette: Kapitány. Nyomasztó dabasi mezőny­fölényt követően a 30. perc­ben a dabasi Szolnoki a ka­pussal szemben sem tudott a hálóba lőni. A 32. percben vi­szont Fekete szögletéből Petró megszerezte a találkozó egyet­len gólját. Szünet után is a Dabas irányított, de a CVSE védelme jól rombolt. A dön­tetlen valósabb eredmény lett volna. Jók: Nyárádi (kapus, a me-, zőny legjobbja), Ecser, Zágon, Petró, ill. Krajcs, Dabasi. (Tudósító: Ungureán László.) Bag—Sülysáp 1-2 (1-1) Galgahéviz, 250 néző, vezet­te: Mócsai. A gyengélkedő hazaiak a 10. percben kapushibából jutot­tak vezetéshez, a sülysápiak a hátrányt a 28.' percben egyenlítették ki. A bagiak so­rozatos támadásait a vendég­kapus bravúrok árán tette ártalmatlanná. Végül a süly- sápi Tóth lövése eldöntötte a két pont sorsát. Gól: Győri (öngól), ill. Tur­csik, Tóth. Jók: Süti (a mezőny leg­jobbja). Ifi: 0-3. (Tudósító: Nagy Károly.) Dunakeszi VSE—Szigetújfalu 4-0 (2-0) Dunakeszi, 200 néző, vezette: Tóth T. A hazaiak lendületes táma­dásokat vezettek és a 17. és a 39. percben lőtt gólokkal 2-0- ás vezetést szereztek. A második félidőre a na­gyon feljavult Szaniszló és Szabó vezérletével még lendü­letesebb támadásokat vezetett a Dunakeszi. Az 50. és a 78. percben lőtt gólokkal tovább növelte előnyét a Vasutas. A vendégek szórványos támadá­sai szinte semmi veszélyt sem jelentettek a hazaiak kapu­jára. Gól: Bodó, Mészáros, Sza­bó (2). Jók: Kiss J„ Szaniszló, Sza­bó, illetve: Karteneckel, Ko­roknak Ifi: 4-3. (Tudósító: Buchard Tibor.) Szentendre—Kartal 1-2 (1-0) Szentendre, 100 néző, vezet­te: Nagy. A lelkesebb, a győzelmet jobban akaró vendégcsapat megérdemelten győzött a má­sodik félidőre erősen vissza­eső hazaiak ellen. Gól: Lehel, ill. Bélák, Ko­vács. Jók: Száraz, Kovács, Nagy. ill. Miskolczi. Ifi: 3-1. (Tudósító: Kovács József.) Főt—Dunai Kőolaj 3-0 (2-0) Főt, 200 néző, vezette: Földi. A fóti gárda csak 15 percig tudott egyenlő ellenfele lenni a minden csapatrészében jobb százhalombattaiaknak. A ven­dégek két gólja súlyos védel­mi hibából, egy pedig minta­szerű támadásból esett. Gól: Móczár (2), Fodor. Jók: a Fótból senki, ül. Mó­czár, Fodor, Ferenczi. Ifi: 0-0. (Tudósító: Richter János.) SZTK—VOSE 0-1 (0-0) Szigetszentmiklós, 150 néző, vezette: Angyal. A gyenge iramú, alacsony színvonalú mérkőzésen jobbá­ra csak a mezőnyben folyt a játék, a kapuk ritkán kerültek veszélybe. A hazaiak egy ka­pufájára, a vendégek egy gól­lal tudtak válaszolni, s ez döntött. Gól: Baji. Jók: Pirisi, Metzger, Galam­bos, ill. Viczkó, Baji, Deák, Beyer. Ifi: 3-2. (Tudósító: Váczi István.) További eredmények: Budaörs—Dány 2-4 Tápió- szentmárton—Vecsés 2-0 (0-0). (Ifi: 3-0.) 1984. OKTOBER 30., KEDD Ezen a héten Keveset fizet A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a 43. heti totónyeremények az illeték levo­nása után a következők: 13 plus2 I találatos szelvény 79 darab volt, nyereményük 43 388 forint. 13 ta­lálatos 80 darab akadt, nyeremé­nyük 25 967 forint. A 954 12 talála­tos szelvényre 2885 forintot, a 9194 II találatos szelvényre 299 forin­tot, míg a 81 466 10 találatos szel­vényre egyenként 49 forintot fi­zetnek. Totó eredmények: x, x, x, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1. 1885. júniusának utolsó előt­ti napján alakult meg a Ma­gyarországi Tornászegyletek Szövetsége, ettől az időtől szá­mítják a hazai tornasport kez­deteit. Jövőre tehát születés­napját ünnepli a sportág. Az évforduló előtt rangos rendez­vényekkel tiszteleg a magyar tornasport vezetése. Hétfőn megalakult az a szervező bizottság, amely az 1985-ös százéves jubileum ün­nepi eseményeit készíti elő, bonyolítja le. A bizottság el­nöke Forgács Róbert, a Ma­gyar Torna Szövetség főtitká­ra. A rendezvények sorából kiemelkedik az 1985. június 12—17. közötti héten — ké­sőbb véglegesítik a négy ver­senynapot — lebonyolításra kerülő nagyszabású nemzet­közi viadal a Budapest Sport- csarnokban. Erre, a szerenkén- ti döntőkből álló erőíelmérőre, a világ legjobbjait hívják meg. Bemutatják tudásukat a sportakrobatika legjobbjai is, akik a tornászverseny előtt a Nemzeti Sportcsarnokban lép­nek fel a magyar nemzetközi bajnokságon. Ugyanígy terve­zik a ritmikus sportgimnasz­tikában is egy meghívásos verseny lebonyolítását. , Szó esett az alakuló ülésen különféle kiadványok szer­kesztéséről is. Népszerűsítő szándékú könyv emlékezik a sportág legkiemelkedőbb ered­ményeire, egyéniségeire. An­gol nyelvű kiadványt külde­nek külföldre azért, hogy a társszövetségek is megfelelő módon értesüljenek az ünne­pi évről. Budapesten ülésezik majd az Európai Torna Szö­vetség kongresszusa. A szervezőbizottság pályá­A Nemzeti Sportcsarnokban bonyolították le a ritmikus sportgimnasztika MNK finálé­zatot hirdet — esetleg más szervek bevonásává^ — a ma­gyar tornasport történetével kapcsolatos témák feldolgo­zására, es rendeznek díszülést, melyen több száz meghívott vesz részt. Hétfőn a Magyar Kézilabda Szövetségben megbeszélést tar­tottak az NB I-es nőd együt­tesek vezetői részére.' A leg­főbb téma a női válogatott el­múlt négyévi szereplése volt, de szó esett a nemrég véget ért I. osztályú bajnokságról és a kezdődő nemzetközi kupa- küzdelmekről is. Csik János vezető edző utalt arra, hogy az 1980-ban 28,4 év átlagéletkorú együttesből ná- hányan (Sterbinszky. Vadász­ná, Leflkesné, Berzsenyi, Csik- né) kiváltak,' s helyükre meg­felelő utódokat kellett keresni. A fiatalítás ugyan sikerült (jelenleg 24,8 év az átlagélet­kor), de gondot okoz, hogy a válogatott átlagmagassága — 168 cm — jóval elmarad a szovjet együttes 182 cm-es, a jugoszflávok 181 cm-es, vala­mint az NDK válogatottjának A legjobb magyar autós pá­ros, a Ferjáncz—Tandari duó, a rallye Eurőpa-bajnokság küzdelmeiben az elmúlt hét végén a 20. Catalonia Rallye-n vett részt. A rendkívül nehéz feltételű versenyen 1340 kilométert mentek, akik végig bírták, eb­ből hatszázharminchat volt a harmincnyolc gyorsasági sza­kasz össztávja. Előzetes terveik szerint az első nyolc között szerettek vol­na végezni Ferjánczék, és si­került is teljesíteniük ezt, a hatodikok lettek a végelszá­molásnál. Négy hazai és egy olasz hölgyversenyző előzte csak meg a magyar duót. Ez tizennyolc EB-pontot hozott a konyhára, s az összesítésben 174 ponttal az ötödik helyen várják a folytatást, a 11. San Marino Rallye-1. Mint Léhi Sándortól meg­tudtuk, a fékek rákon cátlan- kodtak, s egymás után minden alkatrészt ki kellett cserélni. Ráadásul az időjárás is meg­tréfálta a magyar kettőst, egyszer zápor söpört végig a rajtnál, esőgumit szereltek, a pályán pedig száraz talaj várt rájuk, de előfordult az ellen­kezője is. Az EB-pontvadászat össze­tett versenyének állása: 1. Ca­pone 422 pont, 2. Toivonnen 369. 3. Demuth 200, 4. Servia (a mostani győztes, aki hatvan pontot kasszírozott) 192 és 5. Ferjáncz 174. R. P. Megyei tol» Papírforma Vác—Keszthely 1 Ráckeve—Göd x Rákóczi—Dömsöd x Érd—Ikarus i SZTK—VOSE 2 Főt—Dunai Kőolaj 2 Cegléd—Dabas 1 Dunakeszi—Szigetújfalu 1 A fehérmezes Kapa ezúttal két Ikarus-védővel csatázik. Kapa három gólpasszal járult hozzá csapata győzelméhez. Hancsovszki János felvétele Az első fecske vízilabdában Faragó Düsseldorfban Pont került egy hosszabb ideje húzódó és gyakran em­legetett vízilabda-átigazolás végére: dr. Faragó Tamás, a Vasas válogatottja november 1-től az SC Düsseldorf csapatát erősíti. Az olimpiai, világ- és Európa-bajnok játékos az első magyar pólós, aki külföldön folytathatja pályafutását. , — Több külföldi klub is megkeresett — ezzel kezdte válaszát a 32 éves játékos —, s nekem azért esett a vá­lasztásom a düsseldorfiakra, mert az NSZK-ban azt is biztosították, hogy szakmámban, állatorvosként is dol­gozhassak. Miután itthon a szükséges munkavállalási engedélyt megadták, megköthettük a szerződést a düs­seldorfiakkal, akik természetesen sokat várnak tőlem. Ügy állapodtunk meg, hogy egy évig szerepelek majd a csapatukban, de hosszabbításról is szó lehet. Tizenöt évet töltöttem a Vasasban, ugyanennyi ideje játszot­tam a válogatottban, tehát nem lesz könnyű a búcsú... Tornászjubileum előtt