Pest Megyei Hírlap, 1984. október (28. évfolyam, 231-256. szám)

1984-10-02 / 231. szám

Máiéi knpavfsszavítgók Elsőként a Videoton Ezen a héten ismét a nem­zetközi kupamérkőzéseik ke­rülnek előtérbe, kedditől csü­törtökig bonyolítják le a BEK, a KEK és az UEFA Kupa 1. fordulóinak visszavá­góit. A négy magyar együt­tes' közül a Videoton kedden Prágában 17 órakor a Dukla ellen játszik, s 1-0-ás előny­nyel startol a csehszlovák fő­városban. Szerdán a Bp. Honvéd (BEK) 14 órakor fogadja a Grasshopperst, a svájciak 3 li­es előnyt szereztek a hazai találkozón; ugyanezen a na­pon a győri Rába ETO az UEFA Kupában a Manches­ter United ellen 0:3-as hát­rányról indul a 19 órás ösz- szecsapáson, míg a KEK-ben a Siófok görög földön a La- rlssza ellen 14.30 órakor ját­szik, az első mérkőzés 1:1 volt. A székesfehérvári gárda hétfőn reggel 9 órakor repült el Ferihegyről Prágába. Az indulás előtt Kovács Ferenc szakvezető nyilatkozott az esélyekről. — A mérkőzésen nyílt tá­madójátékkal próbáljuk meg­lepni a csehszlovák csapatot, mert meggyőződésem, hogy csak akkor juthatunk tovább, ha gólt, vagy gólokat rúgunk, Ügy érzem, esélyünk a ^to­vábblépésre” 50 százalékos. A Békéscsaba elleni kezdőcsa­pattal állunk ki. A Videoton összeállítása: Koszta — Végh, Díszt! L., Csuhay, Horváth G. — Bur- csa, Csongrádi, Vadász — Májer, Szabó, Novath. Sok a telitalálat Keveset fizet A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a totó 39.. hetére játékba érkezett 6 775 GC8 darab szelvény. A nyeremény- alan 16 463 269 forint. A nyermé- nyek: 13 plusz 1 találatos szel­vény 828 darab volt, nyeremé­nyük egyenként 3839 forint. 13 ta­lálatos szelvény 884 darab akadt, nyereményük egyenként 2308 fo­rint A 24 671 12 találatos szelvényre egyenként 107 forintot, a 153 195 11 találatos szelvényre egyenként 43 forintot fizetnek. A 10 találatos szelvények nyereménye nem éri el a 10 forintot, ezért a részvételi szabályzat értelmében a nyere­ményalapjuk a 11 találatos szel­vények között került felosztásra. Totóeredmények: 1, 1, 1, l, 2, 1, 1, l, x, x, X, x, 1, x. Tartalékos gödöllői gárda Hazai gyeplabdasiker \B I. A-csoport: Gödöllői SC I—Auras SE 2-1 (0-0). Gör döllő. V.: Nagy Z., Puskás. GSC I: Prutek L. — Mészá­ros, Prutek I., Pukszkler, Nagy F. — Dóka Cs., Hegedűs P., Bogár — Prutek József, Tóth I., Ladvanyicza. Edző; Matuz Sándor. A tartalékosán felálló gödöl- lőieknek meg kellett küzde­niük a két pontért. A vendé­gek szívósan küzdöttek, külö­nösen az első félidőben ját­szottak jól. Szünet után töb­bet támadott a GSC I. G.: Dó­ka Cs., Tóth T. Jó: Prutek I., Dóka Cs.. Tóth T. A bajnokság állása 1. Építők SC I. 2. Budai Ped. 3. Gödöllő I. 4. K. Sörgyár 5. Volánbusz I. 6. Auras SE 7. Építők SC II. 8. XVI. k. Tan. 10 9 9 5 10 ----------­5 1 5 1 2 — 1 1 i 1 1-32-5 19 3 1 25- 9 13 4 211-11 12 4 27-15 11 3 14- 9 11 6 7-22 4 8 7-32 3 8 4-37 3 Döntés a befejező futamban Nagy győzött és bajnok Vasárnap Pécelen bonyolí­tották le az autócross orszá­gos bajnokság 9., egyben befe­jező futamát. A szegedi Nagy Sándor végső i'-elsőségét nem sok tényező veszélyeztette, igazi küzdelem csak a máso­dik helyért volt várhátó Sza­bó, Darázs és Hellinger között. Az EB-n nemrégiben szerepelt Darázs a középfutamban mű­szaki hiba miatt kiállni kény­szerült. Az történt, amit vártak: Nagy Sándor fölényes győzel­met aratott, bajnok lett. Sza­bó ezüstérmes reményei ha­mar szertefoszlottak, mert por­lasztója a futam közben egy­szerűen szétesett. Így aztán Hellinger jutott lehetőséghez, amivel élt is, vasárnapi máso­dik helye egyben bajnoki ezüstérmet jelentett számára. A vasárnapi 9. forduló él­lovasai: 1. Nagy Sándor (BMW — 11. sz. Autójavító, Szeged) 20 pont, 2. Hellinger Gusztáv (Volvo — FŐTAXI) 15, 3. Hamria-Barna CLaflá' — EME' —MHSZ) 12. Az autócross országos baj­nokság érmesei: 1. Nagy Sán­dor 120 pont, 2. Hellinger G. 91, 3. Darázs A. 80. Meglepetések Megyei totó Hódgép Metripond—Vác x Göd—Bem SE 1 Ráckeve—KKFSE 2 Rákóczi—Érd törölve Szigetújfalu—Dány 1 Bag—D. Kőolaj 2 Dunakeszi—VOSE 1 Főt—Tápiószentmárton 2 Szentendre—SZTK 2 füóMön lelkes picii cs két pont Idegenben váci döntetlen Az újabb bajnoki labdarúgó-fordulóban a váciak ke­mény csatában szerezték meg Hódmezővásárhelyen az egyik pontot. A Gödnek végre sikerült: 3-2-rc verte a H. Bem SE-t. Ugyancsak sikerrel zárta ezt a hétvégét az SZTK: idegenben Szentendrén nyert 3-1-re. HÓDGÉP METRIPOND—VÄC 1-1 (1-0) Hódmezővásárhely, 2500 né­ző. V: Szeles. Váci Izzó MTE: Brockhauser — Kurnász, Krőzsel, Rotyis, Szalai — Kása, Polónyi, Bera Csikós — Mózner, Adi. Csere: Polónyi helyett Kovalik a 34. percben, Mózner helyett Fried­mann a 66. percben. Sárga lap: Kása a 20., Polónyi a 23., Szenti a 25., Maján a 80. percben. A Váci Izzó a Siófok elleni hazai kisiklás után látogatott a középmezőnyben tanyázó Hódgép Metripond otthonába. Mivel a hazaiak sem jelesked­tek az előző fordulóban, így mindkét együttest a bizonyí­tás vágya fűtötte, ez rendkí­vül küzdelmessé, keménnyé változtatta magát a mérkőzést, amelyen két ellentétes félidőt Láthatott a közönség. Az első 45 perc a hazaiak meziőnyfölényát hozta, amely „alaphangját” már a 3. perft- ben megadták egy szépségdíjas góllal: Zakar jobb oldali be­adását követően Adorján 6 méterről kapásból lőtt a há­lóba. Ezután nem alakult ki igazán folyamatos játék, amelynek oka főként a sok szabálytalanságban keresendő. Fordulás után hamar meg­született az egyenlítő gól: az 55. percben Kovalik, mintegy 15 méterről a kapura lőtte a labdát, és az a kapust is érint­ve jutott a gólvonalon túlra Ez a találat megzavarta a ha­zaiakat, és a mérkőzés , hátra­levő részében a Váci Izzó ural­ta a pályát. Sikerült is több veszélyes helyzetet teremte­niük a hazaiak kapuja előtt, de ezeket nem tudták újabb gólokkal befejezni. A mérkő­zés végül is 1-1-es döntetlen­nel ért véget. Góllövőik: Adorján, illetve Kovalik. Jók: Szenczi, Fehér, illetve Krőzsel, Bera. "Á DUNA CSOPORT EREDMÉNYEI: NYERGESÜJFALU— DÖMSÖD 2-2 (1-1) Nyergesújfalu, 500 néző. V: Nyúl. Dömsöd: Lázár, Kiss, Biber, Elekes, Bilek, Berta, Aszalai, Tóth K., Havasi, G. Fekete, Tóbisz. Csere: Pribeli, Zima. A nagyon jól kezdő vendé­gek több helyzetet teremtettek, de csak keveset tudtak értéke­síteni. Szokványos hazai tá­madásokat láthatott a szép­számú közönség. A kezdés után rövidesen gólt értek el a dömsödiek, de kapushibából egyenlíteni tudtak a hazaiak. Crosscsaták és gépMhák Gyúr úszik László — arany Piliscséven a kiépített mo- tocroiSö-pálya adott otthont vasárnap az országos moto- cross-bajnokság nyolcadik, s egyben befejező ■ futamának. Az országos I. és II. osztá­lyú versenyre, több .ezren voltak kíváncsiak, hiszen iitt dőlt el, ki lesz a bajnok. A találkozó résztvevői ki­tűnő pályán, nagyszerű idő­járási viszonyok között in­dulhattak el a 2 ezer méte­res távon. Ott voltak a Hon­véd Petőfi SE, a Kiskunlac- háza, a Volán Surján, a HMCSE, a SZMCSE, a VO­SE, a tápióbicskei Április 4. Tsz, a Monor, a Sümeg, a Gyál, a Veszprém legjobb motocrossversenyzői. Délután 13 órakor indítot­ták el a futamokat a külön­böző géposztályokban. Fel­bőg íek a motorok, s megkez­dődött a porfelhőlovagok nagy csatája. A versenyen elindult Németh Kornél, a Volán Surján SE versenyzője Yamaha típusú 250 köbcenti­méteres gépével az I osztály­ban. Az első futamban tönk­rement a kitűnő versenyző gépe, így kénytelen volt fel­adni a versenyt. Nem kedve­zett a szerencse Gyurászik Lászlónak, a HPSE verseny­zőjének sem. ö Honda gépé­vel indult, s az első futamot meg is nyerte, de a második futamban géphiba miatt, fel­adta a versenyt. Ennek elle­nére a bajnokságban első he­lyen végzett, második Halász László (ZMMK), harmadik pe­dig Nátó János (HPSE) lett. A közönség, a verseny egész ideje alatt, rendkívül fegyel­mezett volt, s nagy tapssal honorálta a látványos talál­kozó izgalmas pillanatait A piliscsévi versennyel egyéb­ként még nem ért véget az idei motocross csapatbaj­nokság, hiszen a befejező fu­tamokra Kaposvárott a sur- jáni _pályán kerül sor. Eredmények: 250 köbcenti­méteresek, I. osztály Nátó János (HPSE), 2. Nátó Lász­ló (HPSE), 3. Gyurászik Kál­mán (KKSK) 500 köbcenti­méteresek I. osztály 1. Czu- ni László (ZMMK), 2. Borka János (KKSK), 3. Juhász Sándor (ZMMK), II. osztály meghívásos: 1. Zoltán Attila (ZMMK), 2. Kamros Károly (ZMMK), 3. Wagensommer János (KKSK). Nagy Péter János A siratófal ezúttal is alaposan próbára tette a versenyzőket... Trencsényi Zoltán felvétele A második félidő gyors góllal kezdődött a vendégek kapu­védőjének hibájából. Egy tá­madás során Tóth Kálmán egyenlített. A hátralevő idő­ben nem sikerült a győztes gólt megszereznie a dömsödi csapatnak. Góllövők: Aszalai, Tóth K., ill. Lipót 2. Jók: Bilek, Aszalai, Tóth K., Havasi, ill. Lipót. Tóth Zoltán GÖDI DUNAMENTI TSZ SK —BEM SE 3-2 (0-1) Göd, 300 néző. V.: Szarka. Göd: Benes — Juhász P., Hornyák, Dunai III., Mi s- nyovszky, Sebestyén, Mudri, Bencze (Zámbó), Boskovics, Papp, Vanda R. Edző; Bun- dzsák Dezső. Bem SE: Aszódi — Gracza, Szőke, Fábián, Mo­hácsi, Varga, Garai (Fodor), Brankovics, Dán, Bodor, Feke­te (Benkovics). Edző: Szarka György. Az első félidőben jó iramú, változatos küzdelmet láthatott a közönség. Mindkét csapat bátran támadott, de kevés helyzet alakult ki. Meglepe­tésre a vendégek szerezték meg a vezetést: a 30. percben Bodor ért el találatot. Az ed­dig győzelem' nélkül álló gö­diek lelkesen harcolták az egyenlítésért, de erre sokáig kellett várni. A 65. percben Molnár öngóljával sikerült az egyenlítés. A 70. percben szerencsés cserére szánta el magát Bundzsák Dezső: Zámbót küldte a pályára. A csere után a „veterán” Zámbó vezetésé­vel a tavalyi sikercsapat nagy akarással harcolt, hogy végre megszerezze első győzelmét a területi bajnokságban. A 85 percben „Dózsa-gól” követke­zett: Juhász P. jobb oldalról remekül nyesett egy szögletet a kapu elé, és a jól érkező Dunai III. a hálóba lőtt. A 87. percben jobb oldali támadás után Mudri beadását Papp- vágta a hálóba. A 88. percben a gödi jobb oldali védelem hi­báját a honvédek kihasználták — Benkovics névén szépítet­tek. , Simkó Géza RÁCKEVE—KOSSUTH KFSE 0-2 (0-2) Ráckeve 400 néző. V.: Hor­váth. Ráckeve: Fekete, Szabó, Bodoki, Hangari, Nagy P., Drahos, Cséve, Czikora, Vaj­da. Molnár, Juhász. Csere: Gerendái, Höbereich. Kossuth KFSE: Schormeisz, Zsivoczki, Farkas, Pecse- nyiczki, Jerem, Jagodics, Ga­lambos, Földes, Kiss, Spáth, Fekete. Csere: Fodor. A helyzeteit jobban kihasz­náló csapat megérdemelten nyert. Az első gól kapu előtti kavarodásból a 25. percben esett. Fekete talált a hálóba. A második gól óriási vé­delmi hiba után született: Földes 5 méterről helyezte a labdát a kapuba. Góllövők: Fekete, Földes. Jók: a Ráckevéból senkit sem lehet kiemelni, illetve Schormeisz, Jerem, Földes, Fekete. B. J. További eredmény: Építők —Érd 4-1 (1-1). A MEGYEI I. OSZTÁLY EREDMÉNYEI: Sülysáp—Dabas 1-1 (1-1) Sülysáp. V.: Kerényi. Élvezetes nagy iramú mér­kőzésen jól szórakozott a szép számú közönség. A ha­zaiak 11-esből jutottak előny­höz, a vendégek két percen belül kiegyenlítettek. A vé­delmek remekeltek, a csatá­rok jobbnál jobb helyzeteket hagytak ki. Góllövők: Motolai, ill Sza­bó. Jók: Győri, Motolai, Békési ill Ludányi, Krajcs, Szabó. Ifi: 3-1. (Tudósító: Csaba János). Sz.-újfalu—Dány 3-1 (3-0) Szigetújfalu. V.: Toldi. 400 néző. A hazai csapat már az el­ső percben vezetést szerzett. Ezután Lerner 25 méteres bombája, illetve 40 méteres szabadrúgása következett, amelyet a kapus nem tudott védeni. A lendületes első fél­idő után a hazai csapat leállt és az ellenfél szépített. Góllövők: Lerner 2, Kele­men, ill. Németh. Jók: Lerner, Kelemen, Patuzi, Mihályi, ill: Bajnóczi, Németh, Halászi. Ifi: 4-3. (Tudósító: Amb- rózy István). Dunakeszi VSE—VOSE 3-0 (1-0) Dunakeszi VSE. V.: Gál. 400 néző. Az első félidő eseményei: a 15. peícben' lőtt hazai gól és kát kimaradt gólhelyzet. A 61. és 83. percben növel­te előnyét a Vasutas. A ven­dégek csapatától jobb játékot láttunk, mint a táblázaton el­foglalt helyüktől várni lehe­tett. Góllövők: Harmincz, Varga, Mészáros. Jók: Lőrincz, Etlényí, Na- záth, il. Tuza, Deák. Ifi: 0-1. (Tudósító Buchard Tibor). FöT—T.szentmárton 0-1 (0-0) Főt, V.: Bíró. 300 néző. A fóti csapat sok hibával, rendkívül idegesen játszott. Még a kulcsjátékosaik sem tudtak eredményt elérni. Az ellenfél kemény, harcias tel­jesítményt nyújtott, míg a fótiaktól elpártolt a szeren­cse, egyetlen gólhelyzetet sem tudtak kihasználni. Gól: Milik. Jók: A fóti csapatból sen­kit sem lehet kiemelni, ill. az ellenfél csapatából Milik. Ifi: 5-2. (Tudósító: Richter János). Cegléd VSE—Kartal 1-1 (0-1) Cegléd; V.: Győr. 300 né­ző. Jobban játszottak a vendé­gek, s ezt az első játék­részben Barna révén szerzett góljukkal realizálták is. A ceglédiek teljesítménye elma­radt a várakozástól, egyen­lítőgóljukat is a középhátvéd Petró lőtte. A Kartal játék­ká alapján közelebb állt a győzelemhez. Góllövők: Barna, ill. Petró. Jók: Barna, ill. Petró. •■Ifi: 4-1. (Tudósító: Ihigu* reán László). Dunai Kőolaj—Bag 5-0 (1-0) GalSahéviz. V.: Kálmán 800 néző. A hazaiak harminc percen 1984. OKTÓBER 2. keresztül rohamoztad, de a vendégek hálóőrzője mindent • hárított. A 32. percben a bat- taiak fejesét Király kapus ki- ejtette és a befutó játékos megszerezte a vezetést. A szü­net után a hazaiak két hely­zetének kihagyása után egy bági hazaadás kicsúszott a kapus kezéből, s a hálóba gurult a labda. Két perc el­teltével lesgóllal tovább nö­velte előnyét a vendég együt­tes, majd az összeroppant ha­zaiak ellen uralták a me­zőnyt. Góllövők: Fodor, Móczár, Palotai, Mészáros, Ferenczi. Jók: Ferenczi a mezőny legjobbja. Palotai, Fodor. A hazaiak közül senkit sem le­het kiemelni. Ifi: 1-0. (Tudósító: Nagy Károly). Szentendre—SZTK 1-3 (1-2) Szentendre. V.: Lovász, 150 néző. A győzelmet jobban akaró vendégcsapat megérdemelten győzött. A 17. percben ve­zetést szereztek a *niklósiak, majd a 31. percben távoli lö­véssel kiegyenlített a Szent­endre. A 42. percben a této­vázó védők között a vendé­gek vezetést szereztek. A 65. percben szabadrúgással bizto­sították be a győzelmüket. Góllövők: Micna, ül. Szabó 2, Kiss. Jók: Micna, Szabó, Kiss. Ifi: 3-1. (Tudósító: (Kovács József). Budaörs—Vecsés 4-1 (2-1) éudaörs. V.: Födi. 300 né­ző. Jó iramú mérkőzésen a helyiek ilyen arányban is megérdemelten győztek a lel­kesen játszó vendégekkel szemben. Góílővők: Kiss 2, Szabó, Kármán, ill. Kovács. Jók: Búzás, Kibs, ill. Ko­vács. Ifi: 3-1. (Tudósító: Kovács István). A sors oly gyakori iróniája: a hazaiak támadtak és a vendégek lőttek gólt. Felvételünk, amely a második félidőben készült, nem tükrözi a D. Kőolaj—Bag mérkőzés eredményét. Az elszánt bagl szélső magát alig „vonszoló” védő mellett iramodik el Balázs Gusztáv felvétele Expcrtmunkára felveszünk alumíniummunkákban jártas hegesztőket, lakatosokat és szerelőket Jó kereseti lehetőség. t Jelentkezni lehet: a PEFÉM munkaügyi osztályán Sződliget (Sződrákos)