Pest Megyei Hírlap, 1984. szeptember (28. évfolyam, 205-230. szám)

1984-09-25 / 225. szám

KiiWéssol nyert a Dömsöd Otthonában kapott ki a Vác I * Elszenvedte otthonában első idei vereségét a Váci Iz­zó. A Dömsöd nagy gólarányú győzelmet aratott, míg a gödieknek ez a forduló sem hozott szerencsét. Igazi gól­fesztivált rendezett a D. Kőolaj, a Főt biztosan nyert Szigetszentmikláson. Pauli ll-esét egy kis szerencsével akár hirfthatta volna a vendégek kapusa az érdi mérkőzésen. Hancsovszki János felvétele Vác—Siófok 1-3 (0-1) Vác, 12 ezer néző. V.: Lója. Váci Izzó MTE: Pleskó, Kurnász, Krözsel, Strausz, Szalai, Kása, Bera, Polónyi, Csikós, Kovalik; Adi. Csere: Bera helyett Mózner a 46. percben, Polónyi helyett Friedmann az 57. percben. Gólszerző: Jankovics a 22. és az 52. percben, Tieber a 76. percben, Strauiz a 77, perc­ben. Sárga lap: Mózner az 59., Tieber a 64., Horváth l. a 67., Pardavi a 78. percben. A borús időben szép szám­mal összeseréglett szurkolók hangorkánja közepette kezdő­dött a találkozó. Az első gól­helyzet a hazaiak előtt adó­dott. Csikós fejesé nyomán Kovalik elé került a labda, aki kapásból a léc fölé lőtt. A 22. percben Adi került kecseg­tető helyzetbe a 16-oson belül, de a földre került. A játék­vezető továbbot intett, a kö­zönség 11-est reklamált. Az ezt követő ellentámadás során a jól irányító Bódi ívelt lab­dáját az üresén álló Jankovics átvette, megiramodott vele és éles szögből a kimozduló Ples­kó mellett a hosszú sarokba lőtte, A-gól felhozta- a vendé­geket,-. a. középpályás sor jól. akasztotta meg a hazai táma­dásokat, a hátvédek pedig ap­ró szabálytalanságokkal tör­delték szét a játékot, i: A szünet után nagyobb se­bességre kapcsolt a Vác, mégis' ú Siófok ért el újabb gólt, az ■52. percben. Tieber az őrizet­lenül hagyott Jankóvicshoz to­vábbított, aki a balösszekötő helyéről a kapu közepébe lőtt. Hiába rohamoztak nagy len­dülettel a váci csatárok, egy újabb ellentámadás végén a vendégek bebiztosították a győzelmet. A 76. percben Hor­váth I. jobb oldali beadását Tieber az ötösről a hálóba gu­rította. Az újrakezdés után szé­pítettek a hazaiak. Pardavi szabálytalanságáért ítélt sza­badrúgást a játékvezető, és .Csikós, 18 méterről védhetet- lenül lőtt a jobb felső sarokba. ' Ezen a napon a vendégek megfosztották hazai veretlen­ségüktől az újonc Dúna-partia- kat. A Siófok rutinos közép­pályás sora tudatos játékkal sorra megállította a hazai tá­madásokat. A villámgyors el­lentámadások után a helyze­teket magabiztosan használták ki. A váciak mezőnyfölényüket nem tudták gólokra váltani, helyzeteiket sorra elpuskázták. A jó iramú változatos mérkő­zésen a Siófoki Bányász lelkes, fegyelmezett játékával meg­érdemelten szerezte meg a két bajnoki pontot. jók: Horváth II., Brettner, Pardavi, Jankovics, illetve Strausz és Adi. Tudósító: Suránin János Érd VSE—Nyergesújfalui Vis- cosa 2-2 (0-1) Érd, 1000 néző. V.: Papp. Érd: Fellegi — Kiss, Várnai, Jordáki, Tóka — Gombás (Boross), Pál, Takács — Hu­szár, Pauli, Szekulidisz. Edző: •Németh Miklós. Rendhagyó első félidőt lát­hatott á szép számú, fázós kö­zönség. A végig nagy fölény­ben játszó hazai csapat nem tudta feltörni a lelkesen ját­szó Viscosa védelmét. Jellem­ző, hogy a félidő közepén két percen belül hat szögletet rúg­hatott a hazai csapat. Aztán, ahogy ilyenkor lenni szokott, az első kapu felé tartó lövés­ből furcsa körülmények között megszerezte a vendégcsapat vezető gólját. Történt mindez a negyvenkettedik percben, amikor a hazai kaputól 18 mé­terre feltartás miatt közvetett szabadrúgáshoz jutottak, hosz- szas huzavona után egyből kapura ívelték, s a hazaiak minden tiltakozása ellenére megadta a vendéggólt az ad­dig derekasan bíráskodó já­tékvezető. . A második játékrész elején a büntetőterületre betörő Pauli elesett, a játékvezető határozottan a büntetőpontra mutatott és a — „sértett”, ha üggyel-bajjal is, egyenlített. Az egyenlítő gól után továbbra is a hazai csapat támadott. Kiss kapufája után már úgy érez­te minden jelenlevő, hogy csak percek kérdése a vezető gól megszületése. De ismét egy vendégszabadrúgás, ismét hu­zavona és most már szabá­lyos körülmények között, is­mét nyergesújfalui vezetés. A hátralévő félórában a hazai csapat nem adta fel és nem sokkal a befejezés előtt a tá­madók megsegítésére csatárt játszó, harcos hátvéd Kiss Csaba csukafejessel egyenlít. Jók: Várnai, Jordáki, Kiss. Góllövők: Pauli 11-esből, Kiss. Hancsovszki János Budai ok—Aranykalász SE 3-2 (3-1) Budafok, 500 néző. V.: Ko­máromi. Aranykalász SE: Fekete — Szabó, Bodoki, Dani, Rékasi (Nagy), Hangaj! Drahos, Czi- kora, MolnárJ^Vajda, Voltig (Juhász). A huszonötödig perc után már mindenki, temette a Rác-, kévét. Az ambiciózus Budafok ekkor lőtte harmadik talála­tát. Hogy a hazaiak lettek-e kényelmesebbek, vagy a ven­dégek „most már mindegy” jelszóval folytatták, de tény: feltámadt a keve. A 30. perc­ben Juhász sakk-matt helyzet­ből a kapusba lőtt. Négy perccel később a fürge Mol­nár ügyesen lekötött néhány budafoki védőt és az elegán­san kilépő Drahos szépített. A második félidő első per­cében látványos akció befe­jezéseként Juhász talált a há­lóba. Az öröm csak pillana­tokig tarthatott, mert Komá­romi — nagy meglepetésre — lest látott. Lendületben ma­radt a kévéi gárda és Vajda felvágásáért ítélt büntetőből Molnár már elérhető közel­ségbe hozta az ikszet (3-2). Az egyenlítés mégsem sike­rült. Az 57. percben Czikorát egy összecsapást követően — kicsit szigorúan — kiállítot­ták. A lendületes, kemény, de nem durva találkozó követke­ző részében a játékvezetőé lett a főszerep: sűrűn és ne­hezen követhetően osztogatta a sárga lapokat. A 79. perc­ben viszont igaza volt. a fe­leslegesen utánrúgó Dani ki­állításánál. A hajrára a meg­csappant Keve már csak az eredmény tartására töreke­dett, amihez egy-két Fekete­bravúr is kellett. GóllövőU: Drahos. Molnár (11-esből). Jó: Fekete, Drahos. Molnár. Reitter Ferenc Kossuth KFSE—Gödi Tsz SK 3-2 (1-01 Szentendre, 300 néző. V.: Szabó K. KKFSE: Hornyák — Maro­si, Farkas, Pecsenyiczki, Je- rem. Zsivóczky, Földes (Fo­dor), Jagodics. Galambos. Kiss. Fekete. Göd: Benes — Vanda Z., Misnvovszki (Bucsek), Dunai. Boskovics. Papp, Hornyák. Juhász, Sebestyén (Zámbó), Mudri, Vanda R. A fiatalos lendület (KKFSE) és a technikás rutin (Göd) összecsapásán az első félidő­ben kevés esemény történt. A hazaiak azonban kihasználták csekély fölényüket és Földes jóvoltából előnyt szereztek. A szünet utáni folytatásban élvezetessé vált a találkozó. A szemre is tetszetős hazai ak­ciók az 55. percben újabb ta­lálatot hoztak: Fekete közeli bombája volt védhetetlen. Az előremerészkedő Göd a 65. perctől, Marosi kiállításától már egyértelműen uralta a mezőnyt. Mudri kapufája már sejtetett valamit, de a 75. percben elért szépítéshez Je- rem peches labdaérintésére is szükség volt. öngól (2-1). To­vábbra is a Göd támodott. de a 78. percben remek kontrá­val, Jerem pazar átadásával Galambos meglódult és ismét két gólra növelte a hazai előnyt. S még nem volt vége A 81. percben, a többször té­vedő Szabó játékvezető Bu­csek tizenhatoson belüli lé- huppanását nem tartotta vé­letlennek és a megítélt bünte­tőt Dunai látványosan értéke­sítette. Góllövők: Földes, Fekete, Galambos, ill. Jerem (öngól), Dunai (U-esből). Jó: Farkas, Galambos, Föl­des, ill. Hornyák, Juhász, Du­nai. R. F. Dömsöd—Bp. III. kerület 5-1 (3-1) Dömsöd, 800 néző. Vezette: Kassai. Dömsöd: Lázár, Kiss, Bie­ber, Elekes, Biilek, Aszalai, Tóth K., Havasi G., Fekete (Berta),* Tobisz, Pribeli. A nagyon jól kezdő ha­zaiaknak csak 15 percig tu­dott ellenállni a III. kerületi gárda. A 16—18. percben megtört a védekezés. Asza- lai két fejesgólja méltán ví­vott ki elismerést a közön­ségből. A rövid időn belül szépítő Vmo rendkívül moz­gékonyán játszott. A második félidőben ragyo­góan kezdő hazaiak Elekes profi fejesgóljával már 4-1- xe vezettek, majd Tpbisz állí­totta be a végeredményt. Á találkozó" érdekessége -volt"az a gól, amely a 35. percben Pribeli jóvoltából esett, aki egy kavarodást használt ki. Góllövök: Aszalai (2), Ele­kes, Pribeli, Tobisz, ill. Umo. Jók: Elekes, Aszalai, Tóth. Ifi: 1-0. Tóth Zoltán Oroszlányi B.—Bem SE 3-2 (2-1) Cegléd, 400 néző. Vezette: Pain. Bem SE: Aszódi — Gracza. Varga, Molnár, Fábián — Szőke, Branikovits, Badar — Garai, Dán, Fekete (Lovas, Fodor). A vendégek a 9. percben óriási kapushibából vezetést szereztek, majd egy perccel később újra betaláltak. Ez­után a Bem SE fokozatosan magához ragadta a kezdemé­nyezett, öt óriási helyzetet is kidolgoztak játékosai, de ezekből csak egyet sikerült értékesíteni. A 65. percben Dán nagy szóló végén — immár har­madszor — már csak a ka­pussal állt szemben, de ekkor is hibázott. A Bem SE kapu­jához „szegezte” ellenfelét, mégis gólt kapott. Egy kont­ratámadás végén Zsidó kö­nyörtelenül belőtte helyzetét. A remény még egyszer fel • csillant, hiszen a 78. percben szépített a Cegléd, de a haj­rában már csak az oroszlá­nyiaknak volt helyzete, kettő is. Izgalmas, jó mérkőzést vív­tak a csapatok, a helyzeteit jobban értékesítő csapat győ­zött. Góllövő: Szőke, Garai. Jók: Molnár, Brankovits. Ungureán László A megyei I. osztály eredmé­nyei: D. Kőolaj—Sülysáp 8-3 (3-1) V: Illés. 300 néző. A hazai csapat megérdemel­ten, biztos győzelmet aratott a lelkesen játszó vendégek ellen. A hat gólon kívül még két ka­pufát is lőttek, s ez is bizo­nyította a D. Kőolaj nagy fö­lényét. Góllövők: Palotai 2, Fodor, Móczárt, Rása, Tarai, ill. Győ­ri 2, Motolai. Jók: Palotai, Fodor, ill. Győri, Motolai. Ifi: 10-0. (Tudósító: Szvobo- da Miklós.) Kartal—Budaörs 4-2 (1-1) V: Márk. 500 néző. 1984. SZEPTEMBER 25. A vidék legjobbjai lehetnek Győztek a lövészlányok Az elmúlt hét végén foly­tatódott a sportlövőik mar gyár1 bajnoksága, ahol ismét Örülhettünk százhalombattai sikereknek: Bayer Ágnes 358 körrel megnyerte a serdülő lányok légpisztolyos verse­nyét, majd győzelemre vitte az Oroszt Krisztinával és Ka­Keüyszíai Yáehartyán Volt sakk, karate és vásár Váchártyánban több helyszínen rendezték meg szeptem­ber 22-én és 23-án a szolidaritási napokat, amelyeken több száz fiatal vett részt, s tett hitet a béke megvédése mellett. A művelődési ház vezetősége szombaton gazdag sport- programot, másnap pedig kulturális programokat szervezett a fiatal óiknak. A sportversenyeken lehetett asztaliteniszezni, sakkozni, karatézni A labdarúgás szerelmesei pedig váltakozó szerencsével rúghatták a bőrgolyót. A legnagyobb sikere még­is a lövészvemsenynek volt, ahol ká-ká bemüíathatta tudomá­nyát. A vasárnapi népművészeti vásár nagy sikert aratott, majd vetélkedőre került sor. Ezután a művelődési ház amatőr mű­vészegyüttesei — népi tánc, báb, színjátszó — mutatták be mű­sorukat Szűdi cselgáncsrandevú Jövőre ismét találkoznak Sződön az általános iskola tornacsarnokában rendezték meg első alkalommal a KISZ Béke Kupa nemzetközi női cselgáncsversenyt. A ta­lálkozón NSZK, lengyel, cseh és magyar cselgáncsverseny­zőn ők indultak. Ott volt a magyar válogatott is, s ha­zánk színeit 14 szakosztály képviselte. Fogassy Gergely, a Pest megyei Cselgáncs Szövetség titkárának köszöntő szavai után, dr. Sárközi Dezső, a Magyar Cselgáncs Szövetség elnöke mondott megnyitó be­szédet. Hangsúlyozta: a bé­csi nagy erőpróba előtt, most nyílóik alkalom lemérni a szakmai tudást, szeretnék ezt a találkozót ezentúl hagyo­mányossá tenni. Végül ered­ményes küzdést kívánt mind a magyar, mind á külföldi résztvevőiknek. —........- „ Ezután megkezdődtek a se­lejtezők, majd a döntők előtt a Váci Kötöttárugyár sport­szabadidős ruhabemutatójával szórakoztatta a résztvevőket. Mint az várható volt a jóval rutinosabb lengyel együttes több súlycsoportban jeleske­dett, de a magyar lányoknak is jócskán kijutott a siker­ből. Óriási volt a küzdelem, Kékesi Ibolya (Bp. Sparta­cus) és Astrid Beckhaus (NSZK) között, ahol végül is magyar győzelem született. Szűkebb pátriánkat képvise­lő sportolónőink sem szé­gyenkezhetnek, hiszen a do­bogóra állhatták ck is. Győztesek: 43 kg: 1. Horsch (NSZK), 2. Czabán Beáta (lengyel), 3. Hetyei Krisztina (Debrecen), 3. Antal Magdol­na (Szód), 52 kg: 1. Sefcik (lengyel), 2. Bahr (NSZK), 3. Varga Tünde (Debrecen), 3. Ledla- csekova (csehszlovák). 58 kg: 1. Sliva (lengyel), 2. Uhrin Tünde (Paks), 3. Gyémánt Györgyi (Debrecen), 3, Marschalek Éva (Vác). 61 kg: 1. Udych (lengyel), 2. Echhof (NSZK, 3. Kormos Zsuzsa (Szolnok), 3. Berge Julia (Debrecen). 66 kg: 1. Kékes Ibolya (Bp. Spartacus), 2. Béckhams (NSZK), 3. Nagy Mariann (Szód), 3. Mayer Henriét (Győr). 72 kg: 1. Litvinovits (lengyel), 2. Kretschmar (NSZK), 3. Popp Éva (Győr), 3. Spirengova (csehszlovák) + 72 kg: 1. Wéber (NSZK), 2. Bartosik (lengyel), 3. Varga Ildikó (Győr), 3. Dankova (csehszlo­vák). A verseny végén átadták az értékes díjakat, majd be­jelentették, hogy a Pozsonyi Nagydíjon indulnak október 6—7 között a sződi lányok, s ez a verseny is nemzetközi lesz. A csapatversenyben első Lengyelország, második az NSZK, harmadik a Debre­ceni -Dózsa. ­...... ....... N. P. J. Ezen a heten is Sokat fizet A Sportfogadási és lottó Igaz­gatóság közlése szerinti a£;38. heti toíónyeremények az illeték levo­nása után a következők; 13 plusz 1 találatos szelvény 3 darab volt, nyereményük 752 139 forint, 13 ta­lálatos szelvény 9 darab akadt, nyereményük 322 343 forint. A .267 12 találatos szelvényre 9658 forin­tot, a 3555 11 találatos szelvényre 725 forintot, míg a 28 584 10 talála­tos szelvényre egyenként 135 fo­rintot fizetnek. Totóeredmények; x, x, 1, 1, 1, 1, x, 1, 1, 2. 1, x, 1, x. Vendégsikerek Megyei totó Vác—Siófok Bem SE—Oroszlány Kossuth KFSE—Göd Érd—Nyergesújfalu Dány—Szentendre Dabas—Szigetújfalu VOSE—Bag V ecsés—Dunakeszi pusi Zsuzsával alkotott csa­patot is — 1003 körrel első helyezettek lettek. Izgalmas és magas színvonalú versenyt vívott a serdülő lányok lég­puskacsapata, az Újpesti l)ó- zsával; végül • 1081-es vég­eredménnyel (az országos csúcstól csak 10 körrel elma­radva), a mieink győztek. Az egyéniben a csapat tagjai: Fischer Zsófi második, Jó Éva harmadik, Szabó Szilvia pedig negyedik helyen vég­zett, többszörös holtverseny után. Ugyancsak kitett magáért Pávai Zsuzsanna, aki egy korcsoporttal feljebb, a 17— 20 évesek között nyert ezüst­érmet, standardpuska 60 fek­vőben, 590 pontos kitűnő eredménnyel. Bakó Károly, aki az Ifi fiúk között a standardpuska 3X20-as versenyében második volt, szintén megmutatta oroszlánkörmeit a juniorok között is. Fekvőben 199, ál­lóiban 181 kört elérve vezette a mezőnyt, de a 185 körös térdelője az idősebbek között kevésnek bizonyult, bár így is a hatodik helyen végzett. Bronzérmet nyert a Tünkéi Gábor, Kovács Csaba, Papp ■ Zoltán összeállítású serdülő fiú légpisztolyos csapat, va­lamint a serdülő lány lég­pisztolyos versenyben a Pest megyei vegyes csapat, ahol Százhalombattát Szabácsik Krisztina képviselte. A bajnokságon, melyen 56 lövészegyesület több mint ezer versenyzője mérte össze tudását, az Olaj LK. eddig 85 pontot szerzett és versenyben van a vidék legjobbja cí­mért. Sznpermaratoni ’81 Új határidő A nagy érdeklődésre való tekintettel, meghosszabbítot­ták a november 5., 6., és 7-én sorra kerülő Pest megyei Du­na menti szupermaratoni neve­zési határidejét. A versenyre — amelynek távja 200 kilomé­ter — október 15-ig nevezhet bárki a következő címre: Pest megyei Futó Klub „Szuperma­ratoni ’84” 1015 Budapest, Steindl Imre út 12. A nevezé­si díj 1500 forint, amely magá­ba foglalja többek között a négy, 4—7. közötti, éjszakai szállást, négy reggelit és a ver­senyszínhelyek közötti szállí­tás költségeit. Körzeti bajnokság Ifik tatamin Az Újpesti Dózsa Megyeri úti sportpályáján vasárnap rendezték a meg a Budapest I. körzeti cselgáncsversenyt, ahol jól szerepeltek a budaörsi cselgáncs szakosztály fiatal versenyzői. Az ifi II. korcsoportosok kö­zül Fiedrik Ferenc a 83 kg- ban az első helyezést szerezte meg, míg Kovács Sándor 60 kg-ban az ötödik lett. A ser­dülők közül Grunda Zoltán 35 kg harmadik, Petrik Zoltán 60 kg negyedik, Fazekas Csa­ba +68 kg negyedik, Friedrik Gabi pedig az ötödik helyen végzett. Az első félidő egyenlő erők küzdelmét hozta, majd a len­dületesebben játszó Kartal egymás után rúgta a gólokat, es szinte öt perc alatt eldőlt a találkozó sorsa. A kartáli já­tékosok sokat és jól támadtak. Góllövők: Barna 2, Kovács, Nagy, ül. Pintér, Kiss. Jók: a felsorolt góllövők. Ifi: 4-2. (Tudósító: Szászi József.) Fehér Akác SE—Szigetújfalu 3-0 (1-0) V: Bakos. 200 néző. Nagy iramú mérkőzésen a dabasiak végig .•támadtak,, A csatáraik több mérkőzésre va­ló helyzetet kihagytak. A szi- Eetújfalui focisták nem jelen­tettek veszélyt számúkra. A mérkőzéshez tart,ozik , még, hogy rendkívül sportszerűen zajlott le, kiváló játékvezetés mellett. Góllövők: Szolnoki 2, Ha­raszti. Jók: Szolnoki, Lúdányi, Krajcs., ill. Léner, Koroknak Ifi: 4-0. Dány—Szentendre 2-0 (2-0) V: Horváth J. 600 néző. A csapatok óriási iramban kezdték a játékot: A vendégek pontrablasra készültek, és ezt nem is titkolták. Az első fél­időben hullámzó játék folyt, egy-egy kimaradt helyzettel. A 25. percben Bokros bal oldali szöglete magasan átszállt a túlsó oldalra, Simon fejjel kö­zépre ívelt, Péter bombafejese kipattant a kapufáról, és Bu­gyi öt méterről ugyancsak fej­jel a kapuba helyezte a labdát. Ali' telt el egy perc, Simon újabb gólt szerzett. A szüne­tig a vendégek többet támad­tak, de helyzetet nem tudtak teremteni. A fordulás után ki- ■fegyenlített játék folyt, és igazságos eredmény született Góllövők: Bugyi, Simon. Jók: Péter. Németh, illetve Vajzer, Fodor, Ifi: 3-1. (Tudósító: dr. Ko­vács). Tápiószentmárton— Ceglédi VSE 1-1 (0-1) V: Debre. 300 néző. Küzdelmes mérkőzésen a vendégek az első félidő végén szereztek előnyt, s a hazaiak formás támadás végén egyen­lítettek. A hajrában a hazaiak már hiába szorongatták ellen­felüket, nem tudtak több gólt rúgni, helyzeteiket kihasznál­ni. Góllövők: Erdei, ill. Fekete. Jók: Erdei, Laczkó. ill. Bódi, irGk6t6. Ifi: 0-3. (Tudósító: Kudelich Ferenc.) SZTK—Főt 1-4 (0-1) V: Temesvári. 300 néző. A kitűnő játékvezetés mellett zajló mérkőzésen a vendégek enyhe mezőnyfölényt harcolták ki a végig elképzelés nélkül, enerváltan játszó szigetszent- miklósiak ellen. A hazai vé­delem megingásait jól kihasz­náló fótiak ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Góllövők: Szabó, Teller 2, Kökény, ill. Metzger. Jók: Gerdán, Gerics, Szabó, a hazaiaknál csak Nagy Károly játéka érdemel elismerést. Ifi: 1-0. (Tudósító: Váczi István.) További eredmények: Vecsés —Dunakeszi 1-3, ifi: 1-4. Bag —VOSE 5-0, ifi: 1-0.