Pest Megyei Hírlap, 1984. április (28. évfolyam, 78-101. szám)

1984-04-17 / 90. szám

Tisza hibázott a Tisza menten Jól kontrázott a A területi labdarúgó-bajnok­ság Duna-csoportjának élén szinte állandó a helycsere. Most ismét a Dunaújváros ve­zet jobb gólkülönbségével, a Ráckevei Aranykalász döntet­lené miatt. Értékes pontot szerzett Oroszlányban a döm- södi gárda. A Mátra-csoport­ban a helyzet változatlan, hi­szen az éllovas Vác és a rivá­lis Honvéd Papp József SE egyaránt ikszelt, s megmaradt az Izzó ötpontos előnye. DUNA-CSOPORT Érd—Ikarus 2-1 (1-0) Érd, 1000 néző. V.: Ferencz. Érd: Fellegi — Kellner (Gel­ler), Várnai, Jagicza, Kiss — Habos, Gombos, Gálvölgyi — Király (Huszár), Pauli, Sze- kulidisz. Két újonc is szóhoz jutott a hazaiaknál, Keller és Gombás, akik az ifjúsági csapatból ke­rültek a felnőttekhez. A tizedik percben Pauli lövése kipat­tant a kapusról, s a szemfüles Szekulidisz közelről nem hi­bázott. Az első ellenakciót pa­rádés védéssel hárította Fel­legi. Szünet után a vendégek já­tékosa Lánczi, kihasználva a pillanatnyi megingást, egali­zálni tudott. A 60. percben Várnai az alapvonal közelé­ben, de már a 16-oson belül csatázott a labdáért, amikor a pettyesbe az égyik vendég védő, ízzel beleütött. A partjelző se­gítségére sietett a bírónak, aki megítélte a jogos 11-est, amit Pauli értékesített. ■ Szerencsés győzelmet arat­tak az érdiek* csapatukból senki sem játszott átlagon fe­lül. H. J. Dorog—SZTK 4-0 (2-0) Dorog, 1500 néző. V.: Tar. Szigetszentmiklósi TK: Bor­sos — Somogyi,-Kiss, Metzger (Okner), Pirisi, Kántor, Balázs, Molnár, Kartali, Kónya, Al- mási (Juhász). Az első húsz percben vé­delmi hibákWÍ-tfíra'mfir5ft a Dorog amely közvetlenül szünet után Somogyi öngóljá­val növelte előnyét. Megérdemelten, de túl nagy gólkülönbséggel nyert a hazai csapat. Szorosabb lett volna az eredmény, ha a Pest me­gyeiek szünet után nem hagy­ják ki helyzeteiket, Kartali például két nagy ziccert ügyet­lenkedett el. Ny. Viscosa—Ráckeve 1-1 (1-0) Nyergesújfalu, 600 néző. V.: Plasek. Aranykalász: Horváth — Stier, Bodoki, Dani, Nagy, Godán, Drahos, Hangai, Vaj­da (Cséve), Törő (Csordás), Kapusi. Ha az első félidőben a ven­dégcsapat gólhelyzeteinek csupán a felét értékesíti, a második félidő már csak for­maság. A ziccerek kimarad­tak, csak Törő célzott ponto­san egyszer, a 15. percben. Szünet után ismét a szőke center került tiszta helyzetbe, de rontott. Ezután fordult a kocka, a Nyergesújfalu foci­zott jobban és a 72. percben kiegyenlített. Gól: Törő. Jó: Stier, Bodo­ki. Kossuth KFSE-Szfv. MÁV 3-1 (1-0) Szentendre, 250 néző. V.: Kaufmann. KKFSE: Schromreisz — Nagy (Tóth), Pecsenyinszki, Takács, Vincze, Stefanov, Zsi- vótzki (Marosi), Wíicsek, Fü- löp, Spáth, Kiss. Ismét a Dózsa György úti füves pályán fogadta ellenfe­lét a KKFSE. A hazaiak job­bára védekezésre kényszerí­tették a fehérváriakat, de pontos befejezés csak egyszer sikerült: Wlicsek beadását Zsivótzki nemcsak látványo­san, hatásosan is fejelte. A két hete mesterhármast elérő Fülöp ezúttal is szem- fülességéről volt nevezetes, a szünet után két alkalommal s jókor érkezett, s találataival fontos két ponthoz juttatta a veszélyes zóna közelében ta­nyázó szentendreieket. i*Yt ­iM íá Szekulidisz, az első hazai gól szerzője elől ezúttal a vendégek kapuvé­dője, Koós megszerzi a labdát. Háncsa vszki János felvétele Gól: Fülöp (2), Zsivótzki. Jó: Kiss (a mezőny legjobbja), Wlicsek, Fülöp. R. F. Dömsöd—Oroszlány 1-1 (1-0) Oroszlány, 400 néző. V.: Bikszádi. Dömsöd: Lázár — Imre, Bieber, Elekes, Bilek, Tóth, Aszalai, Havasi, Tóbisz (Csil- ló), Kádár G. Fekete (Szabó T.). Az elsőségre is pályázó ha­zaiakat meglepte a Dömsöd taktikus és jó játéka. A Pest megyeiek védekezésből indí­tott kontra akciókkal veszé­lyeztettek és a 85. percig ve­zettek. Ekkor védelmi hibá­ból Csorba egyenlített. A hely­zetek alapján a Pest megyei együttes több találatot is sze­rezhetett volna. Gól: Aszalai. Jó: Bieber, Bi­lek, Aszalai, Tóbisz, G. Feke­te. MÁTRA-CSOPORT Rccsk—V. Izzó MTE 0-0 Recsk, g0ü néző. .V.: Lója II. Vác: Pleskó — Kurnász, Krő- zsel, Strausz, Szalai, Steidl (Friedmann), Polonyi (Bera), Kása, Csikós, Kovalik, Adi. A salakos pályán inkább a küzdelem jellemezte a két csa­pat összecsapását. A kapuk is ritkán kerültek veszélybe, mi­vel mindkét együttes sok hi­bával játszott. A döntetlen eredmény igazságosnak mond­ható. Jó: Krőzsel, Strausz. L. A. TISZA-CSOPORT Tiszavasvári—Bem SE 2-1 (0-0) Tiszavasvári, 500 néző. V.: Fodor F. Bem SE: Aszódi — Szőke, Medgyasszai, Nyerges, Ecser, Dán, Badar, (Kukla), Sólyom, Garai, Tubák, Varga. Óriási lendülettel kezdett a kiesés ellen küzdő Tiszavas­vári, a ceglédieket védekezés­re kényszerítette. Fölényüket egy kihagyott 11-es — az NB I-et is megjárt Tisza büntető­jét Aszódi kivédte —, s két kapufa jelezte. A hazaiak a 70. és a 84. percben szerzett gólokkal két­gólos vezetést szereztek, amit a hátralevő időben a Bem SE már csak csökkenteni tudott. Tubák harmadik nagy helyze­téből talált kapuba, i ■, "Ä lelkesebb, Y goira: Tiszavasvári megérdemelten szerezte meg a győzelmet. Gól: Tubák. Jó: Medgyasz- szai, Tubák, Garai. U. L. 1984. Április n. (íyeplaMa Szoros meccs NB I. A-csoport: Építők BVM SC —Gödöllői SC I. 2-1 (0-0). Népli­get, Építők-pálya. V.: Hamikus J., Losonezi I. Kiegyenlített első félidő után a gödöllőiek szerezték meg a veze­tésit Prutek János révén. Aztán az Építők BVM SC felgyorsította a já­tékot, és már meg is fordította a mérkőzés állását. A vendégek is­mét feljöttek, és majdnem sikerült egyenlíteniük. Jó: Prutek János, Prutek István, Heim, Mészáros. , Ökölvívás Óbudai siker Nagyszerű élményben volt része vasárnap az esztergomi ökölvívók­nál: és szurkolóknak: a csarnok­avató keretében az esztergomi 317. sz. DSK csapatversenyt rendezett. A nagy érdeklődéssel kísért össze­csapások során 16 pár mérte össze erejét. Győztesek. Óbuda Tsz SE: Kovács, Bizjnger, Csubák, Arvay, Sarudi. Almádi A. A legtechniká­sabb ökölvívó: Csubák. A leghar­cosabb: Tóth (Dorogi AC). Csa­patversenyben : 1. Óbuda Tsz SE, 2. Esztergomi 317. sz. DSK. 3. SZIM, Székesfehérvár, 4. Dorogi AC. Telitalálat 2 milliónál több A totó 15. játékhetén 1 darab 13+1-es találat akadt, amelynek nyereménye 2 295 298 forint. Á 4 db 13 találatosra 8G0 737 forintot fi­zetnek, A tizenkettesekre 16 029, a tizenegyesekre 795, a tízesekre 117 forintot fizetnek. A telitalálatos szelvényt l, 2, 1, x, 2, 1, 1, x, 2, 1, 1, 2, x, 1. Megyei totó Sok döntetlen 1. Érd—Ikarus 2,Oroszlány—Dömsöd 3LNy.-újfalu—Ráckeve 4. Recsk—Váci Izzó 5. Babas—Bag 6. Sülysáp—T.-szentmárton x 7. P.-vörösvár—Szentendre x 8. Dunakeszi—VOSE I Isméét a (■«<! az eS««í Fekete volt a Fehér Akác A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság tavaszi hete­dik fordulójában kikapott az eddig még pontot sem vesztett Bag a dabasiaktól. Az élen ismét helycsere volt, mert a Göd biztosan győzött, a Kartal viszont csak döntetlent ért el. FEHÉR AKÁC—BAG 3-0 (1-0) Dabas, 800 néző. V.: Bakos. Sportszerű mérkőzésen, kitű­nő játékvezetés mellett a lel­kesen és nagyon jól játszó hazaiak megérdemelten győz­ték le a bagiakat. Gól: Szolnoki, Becséri, Krajcs. Jó: Szolnoki (a me­zőny legjobbja), Bálint, Da- basi, Krajcs, ill. Sápi, Tóth, Katona. (Ifi: Fehér Akác— Bag 1-2). SÜLYSÁP—T.-SZENTMÁR­TON 3-2 (1-0) Sülysáp, 500 néző. V.: Tóth T. A két régi rivális találko­zóján meglepő döntetlen szü­letett, a hazaiak ugyanis esé­lyesebbek voltak. Az ered­mény igazságos. A vendégek vezetését Merczel, a találkozó lefújása előtt öt perccel egali­zálta. Gól: Merczel (2), ill. Szabó P. (öngól), Kovács B. Jó: Mer­czel, Zima, Tóth S., Szabó P., ill. Mester, Laczkó J., Ko­vács B., Safranyik. (Ifi: Süly­sáp—T.-szentmárton 2-1. Tud.: Csaba János.) CEGLÉDI VSE—FÓT 2-0 (1-0) Cegléd, 200 néző. V.: Keré- nyi. Az első félidőben a ceg­lédiek, szünet után a fótiak támadtak többet. A második félidőben a hazaiak saját ne­velésű fiatal szélsője, Ssabj S. biztosította be csapata győze'- mét. Gól: Fekete T., Szabó S. Jó: Klein (a mezőny legjobbja), Gracza, Zágon, Sós, ill. Majer, Antal, Ivanovics. (Tud.: Un- gureán László.) PSC—SZ. PETŐFI 0-0 Filisvörösvár, 300 néző. V.: Horváth G. Közepes színvona­lú mérkőzésen kemény csatá­ban a tartalékos hazai gárda közelebb állt a győzelemhez. A bíró két-két hazai, ill. szentendrei játékosnak mutat­ta fel a sárga lapot.' Jó: Pogács, Krammer, Bartl, ill. Pölcz, Fodor, Bánfi (Ifi: PSC Sz.—Petőfi 0-1. Tud.: Gúth Márton.) D. KŐOLAJ—FERIHEGY SE 5-0 (3-0) Százhalombatta. 300 néző. V.: Győr. A szétesően játszó vendégek ellen helyzeteiknek csupán egy részét rúgták be a helyiek. Gól: Móczár, Pálcái (2—2), Fodor. Az ifjúsági mérkőzés­re a Ferihegy nem érkezett meg. (Tud.: Szvoboda Miklós.) DUNAKESZI—VOSE 4-0 (2-0) Dunakeszi, 300 néző. V.: Kálmán. Nem játszott jól a Vasutas, de ez a teljesítmény is elég volt a többet támadó hazai csapatnak a biztos győ­zelemhez. Gól: Nazáth (2), Herr (2). Jó: Szilágiji. Szaniszló, Szabó, ill. Szolnoki, Lelovics, Deák. (Ifi: 3-0. Tud.: Suchard Ti­bor.) GÖD—SZIGETÜJFALU 5-0 (2-0) Göd. 200 néző. V.: Nagy J. A nagy kedvvel játszó hazaiak nagyobb arányú győzelmét a vendégkapus kitűnő védése akadályozta meg. A 70. perc­ben az újfalui Brusztot kiál­lították. Gól: Mudri, Mészáros ill­ésből). Bucsek. Bencze, Papp. Jó: Petró, Mudri, Bucsek, Papp, Sebők, ill. Potuzzi (a mezőny legjobbja), Nyusa, Lerner. (Ifi: 4-2. Tud.: Simkó Géza.) KARTAL—K.-LACHÄZA 2-2 (2-0) Kiskunlacháza, 400 néző. V.: Sebők. Az első félidőben könnyen jutott vezetéshez az éllovas. Szünet után mintha kicserélték volna a hazai csa­patot, szinte egy kapura ját­szott, s akár a győzelmet is megszerezhette volna. Gól: Nagy J., Száraz A., ill. Stamler (11-esből), Ferkó. Jó: Pásztor, Misnyovszki, Nagy J., ill. Hencz, Stamler, Kovács J., Ferkó (Ifi: Kartal—K.-lac- háza 7-1. Tud.: Deák László.) Megyei bajnokság 1. Göd 22 15 4 3 65-21 34 2. Kartal 22 14 6 2 49-19 34 3. D. Kőolaj 23 12 8 3 50-18 32 4. Dabas 22 13 4 5 53-31 30 5. Cegléd 22 10 5 7 45-38 25 6. VOSE 22 11 3 8 40-25 25 7. Bag 22 10 5 7 35-37 25 8. Szigetújfalu 22 9 6 7 36-33 24 9. Dunakeszi 22 9 5 8 35-29 23 10. Szentendre 22 7 7 8 37-26 21 11. Fót 23 8 4 11 36-31 20 12. Sülysáp 22 6 6 10 31-50 18 13 T.-márton 22 3 7 12 14-38 13 14. Ferihegy SE 22 5 2 15 23-62 1*> 15. Pilisvörösváf 22 2 5 15 14-58 9 16. K.-lacháza 22 2 5 15 19-67 9 Azonos pontszám esetén az Ifi­csapat jobb helyezése dönt. Sxovjef nyilatkozat Május végért döntenek A szovjet sportolók komolyan készülnek a Los Ange­les-! nyári olimpiai játékokra, és azon minden verseny­számban részt akarnak venni. Csupán azt kívánják, hogy az olimpiai chartával, az olimpiai mozgalom hagyomá­nyaival összhangban álló igazságos, mindenki máséval egyenlő elbánást biztosítsanak számukra — jelentette ki hétfői moszkvai sajtóértekezletén Marat Gramov, a Szovjetunió Állami Sportbizottságának és Nemzeti Olim­piai Bizottságának elnöke. A két bizottság más veze­tőivel együtt tartott nemzet­közi sajtóértekezleten Gramov leszögezte, hogy á Szovjetunió az olimpiai eszme, az olimpiai játékokon való részvétel elkö­telezett híve. Súlyosan nyug­talanítják azonban a játékok szervezőinek, s az amerikai hivatalos hatóságoknak az olimpiai chartával, az olim­piai hagyományokkal össze nem egyeztethető, sok esetben az alapokmány tételes előírá­sait is sértő, politikai indítta­tású lépései. Ezek között em­lítette, hogy bár a charta a játékok szervező bizottságát teszi meg az olimpiával kap­csolatos ügyek felelősévé, az amerikai hatóságok a Los An- geles-i szervezők beleegyezése ellenére megtagadták a beuta­zóvízumot a Szovjetunió kine­vezett olimpiai attaséjától. Az olimpiai mozgalom ha­gyományaival ellentétes, hogy a szervezők tisztán pénzügyi vállalkozásnak tekintik a Los Angeles-i olimpiát, kiárusítják az olimpiai lángot, s akár az, olimpiai eszme kárára is min­denáron való pénzszerzésre törekednek. Ezeket a kérdése­ket a NOB április 24-i rendkí­vüli lausanne-i ülése fogja megvitatni. A Szovjetunió Nemzeti Olim­piai Bizottsága június 2-a, a nevezési határidő lejárta előtt, május végén dönt arról, hogy indul-e a szovjet csapat az olimpián. A Szovjetunió sem­miféle ürügyet sem keres a tá­volmaradásra, az olimpia boj­kottjának gondolata fel sem merül benne. A részvétellel ■kapcsolatos döntés meghozata­lában kizárólag az vezeti, biz­tosítva lesz-e a szovjet spor­tolók diszkriminációtól men­tes, az olimpiai chartává!, a mozgalom hagyományaival összhangban álló részvétele a nyári játékokon — szögezte le végezetül Marat Gramov. Larliázi crossparádé Százhuszonötös nyitány Repülve érkezik le a dombról a 250- es géposztály győztese, Gyurászik László. Trencsényi Zoltán felvételei Kiskunlacházán rendezték vasárnap a motocross OB idei második fordulóját. Egyben érdekes premierre is sor ke­rült, a 125-ös géposztály első bajnoki futamára. — Kellemes időben, jól elő­készített pályán mintegy nyolcezer néző előtt zajlottak a küzdelmek — tájékoztatott Fejérdy Győző, a Kiskunlac- házi KSK motocross szakosz­Rajtol az L osztályúak mezőnye. — ~ tályának vezetője. Az edzése­ken 124-en szálltak nyeregbe, a bajnoki futamon már vala- mivel kevesebben indultak. A 250-eseknél az első bajno­ki futamban Németh Kornél { ütközött és kiállt. A második­ban azonban ismét raj thoz állt, s hatalmas küzdelmet vívott Gyurászik Lászlóval. A kö­zönség hangorkánja kísérte párviadalukat, amely Németh Kornél sikerével végződött. Az összesítésben azonban nem juthatott dobogóra, hiszen a két futam összpontszáma dönt Az 500-asoknál Borka János mindkét futamban a második helyen végzett. I. osztály, 250 kem: I. Gyu­rászik L. (HPSE), 2. Halász (ZMMK), 3. Náto (HPSE). ... 7. Erdős László (Kiskunlac­háza). 500 kem: 1. Czuni (Zalka Máté Motoros Klub), 2. Borka '(Kiskunlacháza), 3. Szabó (HMSE). 125 kem: 1. Ifj. Horváth (Hódgép) Ez a kategória egyébként a Hódgép verseny­zőinek sikerét hozta, akárcsak a II. osztály összevont futama (250—500 kem), amelyet ifjú Horváth Pál nyert meg. m Nem Isíríak egymással Kimaradtak a büntetők A kézilabda NB I/B-ben nem sok siker kísérte a Pest megyeiek sze­replését, Szilasmenti SX—TFSE 25-25 (10-12) Csömör, 490 néző. V.: Dobos, Lo­vas. Szilasmenti SK: öry — Trnka, Tóth-Fekete (2), Bá.ovszki (2), Paúlinusz. Mihályi (8), Fábián P. (4). Csere: Fábián F.. Békás! (7), Szovszki (1). Krizsán (1). Mindkét csapatnak nagy szüksége lett- volna a győzelemre, de ezúttal nem bírtak egymással. Vál óit ve­zetés után izgalmas hajrába« ala­kult ki a vér eredmény. A Csömör több büntetőt kihagyott. Jó: Öry, Békási. Fábián P. Szondi SE—PEMU SE 21-20 (12-11) Székesfehérvár, 200 néző. V.: Gő- zsy, Völgyi. PEMÜ: Kárpáti — Kovács (7). Debreceni (4), Kádár (2). Holczer (2), Szőke (4), Müller J. Csere: Müller M., Berényi, Gács. Géber (1). Sok helyzetet kihagyott az ele­jén a Pest megyei gárda, a talál­kozó hajráiában néhány bírói té­vedés is őket sújtotta, s így egy pontot sem sikerült elhozniuk ide­genből. Asztalhcnisz EB A nők jobbak A moszkvai asztalitenisz Európa- bajnokságon befejeződtek a cső- portküzdelmek, amelyen a nők­nél a következő eredmény szüle­tett: 1. Magyarország, 2. Hollandia, 3. Svédország (4—4 pont). A fér­fiak szereplését nem kísérte sze­rencse, mert csoportjukban csak a harmadik helyet tudták megszerez­ni. A nők az 1—4. helyért, a férfiak viszont csak az 5—8. helyért játsz­hatnak. Labdarúgó NB I Ráadás Egy találkozó vasárnapra maradt a labdarúgó NB I-ben: szikrázóan kemény mérkőzé­sen a Csepel 2-1-re legyőzte az; MTK-VM-et. Szerdán lesz a ZTE—Vasas meccs — a te­levízió nyilvánossága előtt — a többi meccset szombaton- vasárnap játsszák.