Pest Megyei Hírlap, 1984. április (28. évfolyam, 78-101. szám)

1984-04-03 / 79. szám

, I ' . Érdi fél tucat a megyei rangadón Kisiklott az Ikarus A területi labdarúgó-baj­nokság Duna-.csoportjában fél tucatot rúgott az Érd az SZTK-nak. A megyei csapa­tok közül a Bem SE vereség­gel távozott Hajdúszoboszló­ról, a Vác tovább növelte elő­nyét — a vetélytárs döntetlené miatt — a táblázat élén. DUNA-CSOPORT Érd—SZTK 6-1 (5-0) Gálvölgyi bomba formában játszott a megyei rangadón, háromszor zör­gette meg a szigetszentmiklósiak hálóját. < Hancsovszkl János felvétele Érd, 900 néző. V.; Horváth J. Érd: Fellegi — Jagicza (Kel­ler), Várnai (Vigh), Kiss — Huszár, Pauli, Gálvölgyi — Király, Kapa, Habos, Szekuli- disz. SZTK: Zádor — Somogyi, Kovács, Pirisi, Metzger — Ba­lázs, Gyökér, Molnár — Kó­nya, Kartali, Almás. A vendégek nem sokáig tud­tak éllentállni 3 hazaiak gyors rohamainak’., mert a 8. perc­ben Gálvölgyi 18 méterről le­adott kapáslövése az elalvó Zádorról a hálóba jutott, A 20. percben Pauli távoli szép lövéssel tovább növelte a ha­zaiak előnyét. Két perc múl­va Gálvölgyi a tizenhatosról lövésre szánta el magát, la­píts lövése a rosszul vetődő Zadort érintve jutott a hálóba. A 40. percben ismét zörgött a vendégek hálója, a késlekedő védők és a rosszul kiinduló vendégkapus között Kapa el­vitte a labdát és látványos fe­jessel négyre növelte a hazai gólok számát, majd Pauli be­adását Kapa fejelte a hálóba. 5- 0. Szünet után, két kihagyott Habos-helyzet után először tá­madt veszélyes helyzet a ha­zaiak kapuja előtt, de Molnár fejesét Fellegi bravúrosan há­rította. Az 57. percben Gálvöl­gyi harmadik találatával már 6- 0-ra vezettek a hazaiak. A befejezés előtt Kónya beadása nyomán Gvökér megszerezte a vendégek beosületgóliát. Gól: Gálvölgyi 13), Kapa (2), Pauli, illetve Gyökér. Jó: Vár­nai, Kiss. Gálvölgyi, illetve Pirisi, Molnár. H. J. Dömsöd—Szív. Ikarus 4-1 (2-0) Székesfehérvár, 200 néző. V.: Virágh. Dömsöd: Lázár (dr, Habaz) — Imre, Bieber, Elekes, Bilek — Tóth K., Aszalai, Havasi — Tóbisz, Csilló (Kádár), G. Fe­kete. Aszalai remek csukafejessel ozerzett vezetést a Pest me­gyei csapatnak, majd a félidő végéig növelték előnyüket a dömsödiek. Szünet után to­vább tartott a vendégek fölé­nye, s ez gólokban is megmu­tatkozott. A hétről hétre jól játszó dömsödiek tetszetős játékkal rukkoltak ki. s ilyen arány­ban is megérdemelten nyertek a már alacsonyabb osztály fe­lé kacsingató fehérváriak el­len. Gól: G. Fekete (2). Aszalai, Tóbisz. Jó: Elekes, Tóth K., Tóbisz, G. Fekete. Pénzügyőr—Ráckeve 1-1 (0-0) Pasarét, 500 néző. V.: Bolla. Ráckevei Aranykalász: Hor­váth — Stier, Bodoki, Dani, Nagy — Halla, Vajda, Cséve (Andai 74. p.) — Drahos, Tö­rő (Szántó 80. p.), Kapusi. Vellai István edző azt mond­ta a mérkőzés elején, hogy győzni jöttek a fővárosba. A meccs azonban nem így in­dult, nagy hazai nyomás ne­hezedett a Pest megyei gárda kapujára, de sikerült kibek- kelni az első negyedórát, s fokozatosan kiegyenlített lett a játék, sőt Drahos, Törő és Ka­pusi előtt is adódott gólszer­zési lehetőség. A második játékrész máso­dik percében Vajda bevere- kedte magát a tizenhatoson belülre, s az alapvonal köze­lében két hazai védőtől szo­rongatva elesett. A bíró szá­jába vette a sípot, de az néma maradt. A 71. percben veze­tést szereztek a budapesti zöl­dek. Am nem sikerült a Pénz­ügyőrnek megőrizni előnyét, mert szép egyéni akció végén, amit egy köténnyel színesített, Vajda a kifutó kapus mellett a hálóba lőtt a 81. percben. Gól:- Vajda. Jó: Horváth, Dani (a mezőny legjobbja) és Vajda. R. P. Kossuth KFSE-TFSE 5-0 (2-0) Szentendre, 200 néző. V.: Schlick. KKFSE: Schromreisz — Nagy, Pecsenyinszki, Albitz, Takács, Vincze, Stefanov, Wli- csek, Kiss (Marosi), Fülöp, Spáth (Szőke). Az első játékrészben Wli- csek, a másodikban Fülöp re­mek dolgokat produkált, ket­ten szerezték csapatuk öt ta­lálatát. A 15., majd a 42. perc­ben a fürge jobbszélső Wli- csek ügyeskedett, szünet után pedig Fülöp folytatta — mes­terhármassal. A szentendrei gárda a tava­szi idényben először rukkolt ki eredményes és mutatós fo­cival, remélve, ez a forma nemcsak a gyengécske TF el­len, hanem a következő for­dulókban is dominál... Gól: Fülöp (3), Wlicsek (2). Jó: Nagy, Wlicsek (a mezőny legjobbja), Fülöp. R. F. TISZA-CSOPORT Hajdúszoboszló—Bem SE 3-0 (1-0) Hajdúszoboszló, 300 néző. V.: Szakács. Bem SE: Aszódi — Ecser, Medgyasszai, Nyerges, Pálfi — Dán, Kukla (Varga), Só­lyom — Garai (Badar), Tubák, Fekete 1. Az első félidőben, három óriási gólhelyzetet hagyott ki az enyhe mezőnyfölényben játszó Bem SE. A két bajno­ki pont sorsa 20 perc alatt dőlt el: még az első játékrész végén, s a második elején, a ceglédiek védelme háromszor is súlyosan hibázott, ezeket a hazaiak rendre góllal használ­ták ki. Az utolsó félórára új­ra kiegyenlített lett a játék. A Pest megyeiek még öt méter­ről is képtelenek voltak a ka­puba találni, így még. a szé­pítő gólt sem tudták megsze­rezni. A Bem SE-ből — akarásáért — Ecser és Dán dicsérhető. U. L. MÁTRA-CSOPORT Vác—Bélapátfalva 2-0 (0-0) Vác, 2000 néző. V.: Kálmán. Az Izzó gólszerzői: Frid- mann és Kovalik. A helyiek szerda délelőtt 10.30-kor ba­rátságos mérkőzésen az NB I-es Tatabányai Bányászt fo­gadják. 1984. ÁPRILIS 3. 13 darab 13+1 -es A 13. hét A totó 13. játékhetén 13 pályázó ért el 13+1 találatot, egyenként 229 175 forint nyereménnyel. A 20 darab 13-asra szelvényenként 124 130 forintot fizetnek. 12-es 1280, 11-es 19 CG4, tízes 142 747 darab akadt. Nyeremények egyenként 2134, 143, ill. 30 forint. Totóeredmények: 2, l, 1, 2, 2, 1, X* 1» 1» xi 1» 2, 1, Megyei toló Sok a kettes 1. H-szoboszIó—Bem SE 1 2. Szív. Ikarus—Dömsöd 2 3. Pénzügyőr—Ráckeve x 4. Bag—VOSE 1 5. Dunakeszi—Főt x 6. D. Kőolaj—Kartal 2 7. Sülysáp—Szentendre 1 8. Pilisvörösv.—Ferihegy SE 1 Végcél Ma: Vácott A Megyénk körül megyünk körül fuíőakcióban ma a 11., befejező nap következik. A rajt 9 órakor lesz az aszódi főtéren. 10: Gödöllő bejárat, 10.15: Gö­döllő kijárat, 10.25: Szada be­járat, 10.40: Szada kijárat, 10.45: Veresegyház, 10.50: Veresegy­ház általános iskola. Ebéd és pihenő után 12 50-kor haladnak tovább. 12.55: Veres­egyház kijárat, 13.10: örbotv- tyán bejárat, 13.15: örbottyán kijárat, 13.25: Vácrátót bejárat, 13.30: Vácrátót kijárat, 13.55: Vácduka bejárat, 14.00: Vácdu- ka kijárat, 14.20: Vác bejárat, 14.30: Vác főtér. A napi össztáv: 42 kilométer. A Rag jól folytatta Gödi gólok szünet A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság rangadóján — mint már megírtuk — a Kar­tal 3-1-re nyert Százhalombat­tán, s egy ponttal leszakadva követi a listav^eijp Gödöt. Bag továbbra is tavhsfci százszáza­lékos. GÖD— KISKUNLACHÄ7A 2-0 (0-0) Göd, 100 néző. V.: Veres. A lelkes vendégek hatvan percig kétségessé tették a hazaiak győzelmét. A gyenge napot ki­fogó Göd csak a hajrában ját­szott elfogadhatóan. Gól: Sebestyén, Mészáros. Jó: Sebestyén, Zámbó, Hor- nyálc, ill. Császár, Horváth F., Horváth G. (Ifi: 8-1, tudósító: Simkó Géza.) PSC—FERIHEGY SE 4-1 (1-0) Pilisvörösvár, 200 néző. V.: Lovász. A 30. percben dulako­dásért Harnischt (PSC) a bíró kiállította. Ügy látszik, ez nem különösebben viselte meg a hazaiakat, mert csonka csa­pattal is simán legyőzték a vecsésieket. Gól: Bartl, Váradi, Turpisz, Benge (öngól), ill. Szécsényi. Jó: Riczi (a mezőny legjobb­ja), Schreck, Váradi, Bartl, ill. Gergely. (Ifi: 0-1, tud.: Gúth Márton.) SÜLYSÁP—SZ. PETŐFI 1-0 (1-0) Sülysáp. 500 néző. V,: Oláh. A Merczelt és Motolait nélkü­löző hazaiak csak nehezen győztek a lelkes Szentendre el­len. Az egyetlen találat a 43. percben esett. Gól: Béres (11-esből). Jó: Béres. Tóth S., Huszárik, Zi- ma, 111. a vendégvédelem. (Ifi: 8-1, tud.: Csaba János.) FEHÉR AKÁC—T.-MÁRTON 1-0 (0-0) Dabas, 300 néző. V: Darnylk. Sok helyzetet kihagytak a dabasiak a szívósan védekező tápiószentmártoniak ellen. Szünet után fokozódott az iram, és a 65. percben Szolno­ki levésével megszerezték a győzelmet a helyiek. Gól: Szolnoki. Jó: Dómján (a mezőny legjobbja), Bálint Bálint 11., Dabasi, ilL Laczki, Kiss. (Ifi: 1-3.) CEGLÉD—SZIGETÜJFALU 0-0 Cegléd, 300 néző. V: Szarka. Szüpet után a széllel szemben játszó Cegléd nyomasztó fö­lénybe került, de helyzeteit nem tudta értékesíteni. A CVSÉ közelebb állt a győze­lemhez. Jó: Petró, Kazai, ill. Tajti, Sztraka. (Ifi: 2-1.) FÓT—DUNAKESZI 1-1 (0-0) Dunakeszi, 100 néző. V,: Debre. Itt is nagy szél zavarta a játékot, mindkét együttes sok helyzetet hagyott ki. A 71. percben szerzett vendéggólra a 87. percben válaszoltak a he­lyiek. Gól: Ivanics, ill. Herr. Jó: Gerdán, Bódis, Mayer, ill. Bo- dó. (Ifi: Fót—Dunakeszi 1-0. tud.: Buchard Tibor.) BAG—VOSE 2-0 (1-0) Galgahévíz, 700 néző. V.: Sómén. A 25., majd a 67. perc­ben kiállítás miatt megfogyat­kozott a vendégcsapat. Az el­ső találat a 38. percben, a má­sodik a hajrában esett. Gól: Boda, Szabó. Jó: Boda (a mezőny legjobbja), Sápi, Budai, Suhánszki, Barna, ill. Megyesi, Szolnoki. (Ifi: 2-0. tudósító: Nagy Károly,) ★ A megyei II. osztályú labda­rúgó-bajnokság negyedik for­dulója. A-csoport: Iklad—Nagykáta 0-0 (ifi: 2-1), Tápiószecső— Nagykőrös 2-0 (2-2), Kakucs— Gyömrő 4-1 (5-1), Aszód—Pá­céi 2-1 (5-0), Üllő—Hernád 1-1 (3-1), Vácszentlászló—Ptifs 2-2 (2-1). B-csoport: Szokolya—Diósd 3-2 (1-2), Veresegyház—Fortu­na SC 1-0, Budaörs—Dunake­szi SE 9-0 (7-0), Pomáz—Tö­köl 3-0 (2-2), Verőcemaros— Esze Tamás SE 2-0, Perbál— Törökbálint 2-0 (1-0), Sziget­halom—Halásztelek 1-1 (0-0). Zárójelben az ifi-eredmé­nyek. Megyei I. osztály 1. Göd 20 14 4 2 60-19 32 2. Kartal 20 13 5 2 45-17 31 3. D. Kőolaj 20 9 8 3 39-16 20 4. Dabas 20 11 4 5 45-28 26 5. VOSE 20 11 2 7 39-20 24 6. szigetújfalu 20 9 6 5 35-24 24 7. Bag 20 9 5 6 32-33 23 8. Cegléd 20 8 5 7 38-37 21 9. Dunakeszi 20 8 5 7 30-26 21 10. Fót 20 7 4 9 30-26 18 11. Szentendre 20 6 6 8 34-25 18 12. Sülysáp 20 6 4 10 28-47 16 13. T.-márton 20 3 6 11 12-33 12 14. Ferihegy SE 20 5 2 13 22-52 12 15. Pilisvörösvár 20 2 4 14 13-53 8 10. K.-lacháza 20 2 4 14 14-60 8 Azonos pontszám esetén az If­júsági csapat jobb helyezése dönt. A felszabadulás évfordulója alkalmából Kitüntetéseket adtak át Hazánk felszabadulásának 39. évfordulója alkalmából hét­főn délelőtt a Belügyminisztérium művelődési házában az OTSH ünnepséget tartott, s ennek keretében a testnevelési és sportmozgalom területén végzett munka elismeréséül kitünte­téseket adtak át. Buda István államtitkár, az OTSH elnöke megemlékezett a felszabadulási ünnepről, majd Munka Ér­demrend arany és bronz, valamint Sport Érdemérem arany, ezüst és bronz fokozatú kitüntetéseket adott át. A Minisztertanács hazánk felsza­badulásának 39. évfordulója alkal­mából a testnevelési és sportmoz­galomban szerzett kiemelkedő ér­demeik elismeréséül a Magyar Népköztársaság Sport Érdemérem arany fokozata kitüntetést adomá­nyozta: Dr. Becset Józsefnek, a Békés megyei Tanács elnökhelyettesének, Bikás Ernőnek, a BKV Előre Sport­klub elnökének, Borbély Pálnak, a Népsport szerkesztő bizottsági tag­jának, Dömötör Zoltánnak, a Köz­ponti Sportiskola vízilabda-szakág- vezetöjériek, Földvári Ernőnek, a Györ-Sopron megyei Tanács V. B. testnevelési és sporthivatala főelő­adójának, Gombócz Istvánnak, a Magyar Honvédelmi Szövetség or­szágos központja osztályvezető-he­lyettesének, Grónal Alfonznak, az Országos Testnevelési és Sporthivatrl személyzeti és oktatási főosztály­vezető-helyettesének, Józsa Imré­nek, a Testnevelési Főiskola személy­zeti önálló csoportvezetőjének, Lip- pay Antalnak, a Baranyai megyei Atlétikai Szövetség elnökségi tagjá­nak, Madarász Istvánnak, a Ma­gyar Kézilabda Szövetség főtitká­rának, dr. Mezöszentgyöigyt László­nak, a Fejér megyei Tanács V. B. testnevelési és sporthivatala osz­tályvezető-helyettesének, Orosz Ot­tónak, a Baranya megyei Tanács V. B. testnevelési és sporthivatala elnökének. Paku Ernőnek, az Or­szágos Testnevelési és Sporthivatal iskolai és utánpótlás-nevelési önál­ló osztály nyugállományú munka­társának. Péntek Mihálynénak, a Népstadion és Intézményei sze­mélyzeti és munkaügyi osztályve­zetőjének. Pénzes Lászlónak, s Nemzeti Sportuszoda főgépészének, Sass Tibornak, az Országos Test- nevelési és Sporthivatal nyugállo­mányú csoportvezetőjének, Szálkái Jenőnek, a pásztói városi tanács vb egészségügyi és sportosztá'.ya sportfelügyelőjének, Varga Ferenc­nek, a Magyar ökölvívó szövetség elnökének. Varga Gábornak, az Országos Testnevelési és Sporthiva­tal főelőadójának. A sport érdemérem ezüst fokoza­tát 17-en, a bronzfokozatot 23-ar kapták. Sportszerű volt a Lehel Otthon maradt a serleg A hét végén Ikladon, a he­lyi IMI kézilabda villámtornát rendezett, amelyen az Ipari Műszergyárral kooperáló vál­lalatok is részt vetteik. A hazai pálya előnye érvé­nyesült, mert a szép serleget saját vitrinjükbe tehették, megelőzték a Lehel Hűtőgép­gyárat, a Transelektro Külke­reskedelmi Vállalat csapatát, valamint a veszprémi Bakony Műveket, A legjobb kapus Kovács László (Transelektro), a leg­jobb játékos Liszkai József (Iklad) lett. Elter Csaba, a he­lyiek üdvöskéje vívta ki a gólkirályi címet. A sikeren felbuzdulva az ikladiak jövőre öt évre szóló IMI Kupát alapítanak. Rafiái, a hazaiak játékosa betalál a veszprémiek hálójába. Kép és szöveg: Balázs Gusztáv Szűcs remekelt Jól dobtak távolról A kosárlabda férfi NB XI. közép­csoportjában: Dunai Kőolaj—Pak­si Atomerőmű 94-83 (42-37). D. Kőolaj: Szűcs B. (24), dr. Aradszki (10), Dani Cs. (20), Dani I. (16), Baricza (20). Csere: Borsos (2), Bitai (2). A vártnál nehezebben nyert a Kőolaj, mert a vendégek megle­pően Jól dobtak távolnil. Az első félidőben a helyiek nem tudták ér­vényesíteni magassági fölényüket. 54-54-es állásnál 3 perc alatt 16 pontot értek el a százhalombat- taiak, s ez végül a javukra billen­tette a mérleget. Jó: Szűcs B., Ba­ricza. Csapatban magyar, egyéniben szovjet siker Mogürt Salgó Rallye Motorberregéstől volt han­gos a hegykoszorúval övezett Salgótarján és környéke a hét Körösi csapatelsoség Serdülők a szőnyegen Gyermekzsivajtól volt hangos a Dunakeszi VSE sportcsarnok. Itt rendezték a megyei serdülő sza­badfogású birkózóbaj nokságot. Csak 5 egyesület képviseltette ma. gát 54 versenyzővel. Monor, Ceg­A válogatott labdarúgók Isztambulba érkeztek Hétfőn délelőtt rövid, ké­nyelmes repülőút végén a MALÉV különjáratával Isz­tambulba érkezett a Magyar Labdarúgó Szövetség félszáz tagú küldöttsége, amelynek élén Szepesi György, a szövet­ség elnöke áll. Két magyar válogatott is a történelmi vá­ros vendége, a Temesvári Miklós vezette utánpótlás­együttes (21 éven aluliak) ked­den, a Mezey György irányí­tása alatt álló „nagycsapat” pedig szerdán mulathatja be tudását a vendéglátók hason­ló tizenegyei ellen — barátsá­gos találkozókon. A magyar válogatott eddigi 576 mérkőzéséből csak négyet játszott Törökország ellen, há­romszor győzött, egyszer kika­pott. Mezey György a Szabadkán járt 18-as keretből csak az újoncként biztatóan bemutat­kozott Szabó Ottóról kénysze­rült lemondani, aki a Jugo­szlávia elleni összecsapás utol­só percében megsérült. A szö­vetségi kapitány új játékost nem hívott a helyére. léd, Alsónémedi, Nagykáta és Vác nem Indított birkózót. 42 kg.: i, Bartha Antal (Abony), 2. Zsákai Zoltán (Abony), 3. Tóth Tamás (Nagykőrös). 45 kg.: 1. Budavári László (Abony), 2. Farkas Zoltán (Nagy­kőrös), 3. Joszkin Gergely (Csepel Autó). 49 kg.: 1. Török Béla (Nagykő­rös). 53 kg.: 1. Csuvár Tibor (Dunake­szi), 2. Petrák József (Nagykőrös), 3. Tóth Ferenc (Abony). 57 kg.: 1. István Sándor (Abony). 2. Farkas Csaba (Nagykőrös), 3. Farkas Tamás (Nagykőrös). 62 kg.: 1. Kovács Tamás (Duna­keszi), 2. Krizsánovits András (Cse. pel Autó), 3. Deák Csaba (Nagy­kőrös). 67 kg.: 1. Plangár József (Abony). 2. Paros György (Nagykörös), 3. Kősa Ambrus (Nagykőrös). 72 kg.: 1. Khirer Csaba (Nagy­kőrös). 78 kg.: 1. Majoros László (Duna­keszi), 2. Zagyva Csaba (Dunake­szi), 3. Vároczi Sándor (Nagykő­rös) . +78 kg.: 1. Koselák Zsolt (Nagy­körös). 2. Kiss István (Dunakeszi), 3. Lovas Attila (Dabas). Csapatverseny: 1. Nagykőrös 31 pont, 2. Abony 29 pont, 3. Dunake­szi 17 pont. N. P. J. végén. A Mogürt Salgó Rallye idei versenye a Béke és Barát­ság sorozat második, egyben a magyar bajnokság első futa­ma volt. Merényi Tibor, a MAMSZ rallye szakbizottság vezetője, a nemzetközi zsűri elnöke sze­rint: — jól előkészített ver­senyt láthattunk, ötvenkét autó érkezett a célba, negy­vennégy teljesítménye volt ér­tékelhető. Külön említést ér­demel a több tízezres nézőse­reg fegyelmezettsége. A verseny abszolút győzte­se Tammeka—Kulgeve (szov­jet), 2. Hideg—Bán (Honvéd, Volán Surján SE), 3. Hristov— Radev (Bulgária). Csapatban: 1. Magyarország, 2. Szovjetunió, 3. Csehszlová­kia. A magyar bajnokságban: 1. Hideg—Bén, 2. Ranga—Kurucz; 3. Maruzsi—Kaszás. yyfy-oyyaWW 0 Marseltle-ben megkezdődött a hat válogatottat felvonultató nem­zetközi vtzllabdatorna. Az első szenzációt a magyar csapat szerep­lése okozta, amely kétgólos vere­séget szenvedett Ausztráliától. 0 A brit rögbiszövetség péntek esti londoni ülésén — nagy szó­többséggel — úgy döntött, hogy en­gedélyezi a brit válogatott május- júniusi dél-afrikai mérkőzéssoro­zatát.