Pest Megyei Hírlap, 1984. március (28. évfolyam, 51-77. szám)

1984-03-06 / 55. szám

Kérés babér a terűiden Csak az Aranykalász nyert EB-porondokon Légfegyveres aranyak Fórián Éva 38» kórról szerzett Európa-bajnokl elmet. A tavaszi nyitány kevés ba­bért hozott a területi bajnok­ságban játszó Pest megyei csa­patoknak. A ráckevei Arany­kalász kivételével többi együt­tesünk is elvérzett, a Váci Iz­zó az btthoni rangadón. Egy- gyel kevesebb meccset játszót, tak, a Pénzügyőr—Szigetszent- miklós meccset későbbre ha­lasztották. DUMA-CSOPORT Oroszlány—Érd 2-1 (1-1) Érd, 800 néző. V.: Nagy G. Érd: Fellegi — Jordáki, Vár­nai, Vígh, Kiss, Pauli, Habos, Gálvölgyi, Huszár (Jagicza), Kapa, Szekulidisz. Már az első percben hazai gólnak tapsolhatott a szép szá­mú szurkoló sereg, Pauli sza­badrúgása a felső lécről kipat­tant és a berobbanó Kapa fe­jesből megszerezte a hazaiak vezető gólját. Négy perccel ké­sőbb Csorba a hazai védők díszkísérete mellett egyenlített. Az 55. percben sorozatos vé­delmi hibák után Hetzmann hatalmas félmagas lövéssel megszerezte a vendégeknek a győzelmet jelentő gólt. A vá­ratlan találat után az idege­sen játszó hazaiak egymásután vezették támadásaikat, kapu előtt azonban elfogyott a tu­domány. A befejezés előtt egy perccel Nagy Géza játékvezető a hazai hátvédet Kiss Csabát, és a vendég Perényit kiállítot­ta. Gól: Kapa. Jó: Habos, Gál­völgyi. Dunaújváros—KKFSE 5-0 (3-0) Szentendre, 300 néző. V.: Plasek. KKFSE: Schromreisz — Nagy, Vincze, Gecse, Albitz (Zsivótzky), Marosi (Stefanov), mesék, Takács, Tóth, Szőke, Spáth. A vendégek favorithoz mél­tóan fociztak, a több újonccal felálló hazai gárda hamar re­ménytelen helyzetbe került Pedig az első, s talán a legna­gyobb ziccer a 3. percben Wlcsek előtt adódott: a gyors, de darabos szélső azonban há­jrom méterről bántóan az üres kapu fölé lőtt. Két perccel ké­sőbb megindult a dunaújváro­si gólgyártás. A második játékrész nem hozott jelentős változást. A szentendrei lelkesedés nem tudta ellensúlyozni a minden esapatrészében jobb Dunaúj­város biztos sikerét. R. F. Aranykalász—Ikarus 4-2 (1-2) Ráckeve, 500 néző. V.: Tar. Aranykalász: Fekete — Stier, Bodoki, Nagy, Godán, Halta, Vajda, Törő (Csordás), Drahos (Hangai), Cséve, Ka­pusi. A fővárosiak kihasználva a kévéi védők hibáját, a 22. pércben vezetést szereztek. A 35. percben Kapusi kiegyenlí­tett ugyan, de néhány perccel később ismét az Ikarus jutott előnyhöz. Szünet után újra Kapusi remeit, lövését a ven­dégkapus bevédte. Később el­húzott az Aranykalász, amely a 80. percben Stier kiállítása miatt megfogyatkozott. Az Aranykalász közepes tel­jesítménnyel és némi szeren­csével nyert. Az Időnként jól játszó Ikarus rászolgált volna az egyik pontra. Gól: Kapusi (2), Godán, Drahos. Jó: Kapusi, Bodoki, Nagy. B. F. Budafok—Dömsöd 1-0 (0-0) Budafok, 850 néző. V.: Ko­máromi. Dömsöd: Lázár — Imre (Fe­nyő 70. p.), Elekes, Kádár, Bie­ber, Aszalai, Bitek, Havasi, Szabó Tivadar, Fekete, Szabó Attila. A budafoki füves pályát kí­mélendő a földes talajú edző­pályán került sor a találkozó­ra, s bár a nap tavasziasan sü­tött, a pálya egyik sarkánál még havas volt a táj. Fagyos szélben kezdődött a mérkőzés és egyenrangú csapatok csa­tájában gyönyörködhettek a nézők. A 34. percben Fekete együtt ugrott fel a hazai söp­rögetővel, összefejeltek, g a védő nem tudta folytatni. Há­rom perccel később Kádár be­gyűjtött egy sárgát. A második játékrészben tá­madóbb lett a budafoki gárda játéka, s a vendégek nem vet­ték át az új ritmust. A 68. percben eldőlt a mérkőzés, egy pillanatnyi sakk-matt helyzet­ben Pozsár kilőtte Lázár ka­pujának bal alsó sarkát. Bár igyekezett a Dömsöd, nem si­került egyenlítenie. Aszalai kapufája és Fekete közeli lövé­se, amit sikeresen hárított a budafoki kapus, mutatta, hogy nem adta meg magát a Pest megyei legénység. Bilek kapott még sárgát negyedórával a le­fújás előtt. Jó: Kádár, Aszalai, Fekete. R. P. 1. Aranykalász IS lt 5 1 30- S 89 2. Dunaújváros 18 12 3 3 34-12 27 3. Dorog 18 10 4 4 33-26 24 4. Oroszlány 18 10 3 3 41-22 23 5. Építők 17 9 4 4 31-17 22 6. Pénzügyőr 17 8 5 4 26-17 21 7. Esztergom 18 9 2 7 35-20 20 8. Dömsöd 18 7 6 5 31-20 20 9. P-ákóczi SE 18 6 8 4 24-22 20 10. Érd 10 0 7 5 38-26 19 11. Nyergesújfalu 18 6 7 5 22-19 19 13. Budafok 18 7 3 8 24-2.1 17 13. KKFSE 16 7 2 9 27-32 16 14. V. Ikarus 18 5 6 7 26-33 16 15. TFSE 17 5 3 9 19-29 13 16. Szfv. MÁV 18 3 — 15 15-50 6 17. Szfv. Ikarus 18 3 — 15 19-63 6 1«. SZTK 17 1 — 16 13-49 2 TISZA CSOPORT Lehel SC—Bem SE 1-0 (0-0) Jászberény, 500 néző. V.: Nagy. Bem SE: Aszódi — Ecser, Medgyasszai, Nyerges, Pálfi, Dán, Brankovics, Sólyom, Var­ga, Garai (Badar), Tubák. A sáros, mély talajú salakos etízőpályán végig nagy iramú, Nagy meglepetéssel indult a megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság második fél­ideje. A sereghajtó Pilisvörös- vár első győzelmét szerezve nyert az éllovas Göd ellen. A Dabas mindkét pontot elhozta Szentendréről, a Főt Soroksár­ról, a Kiskunlacháza pedig az egyiket Dunakesziről. PSC—GÖD 1-0 (0-0) Pllisvörösvár, 400 néző. V.: dr. Varga. A nagy lelkesedéssel játszó hazai gárda a második félidő derekán szerezte a győzelmet jelentő találatát. Ez után Is akadtak mindkét oldalon helyzetek, a vörösvári véde­lem önfeláldozóan rombolt. Gól: Bereczki. Valamennyi hazai játékos dicséretet ér­demel, Gubán kapus a me­zőny legjobbja volt, Vidor, Bereczki és Bartl tűnt ki még elsősorban. (Ifi: PSC—Göd 2-5). DUNAKESZI—K.-LACHÁZA 1-1 (1-0) Dunakeszi, 200 néző. V.: Darnyik. A Dunakeszi Vasutas már az első negyedórában eldönt- hette volna a mérkőzést, de Bodó két ziccert kihagyott. A 60. percben viszont már beta­lált a hálóba. Egy perccel később kiegyenlített a Kis- kunlacháza, s kibekkelte a hátralévő játékidőt. Gól: Bodó, ill. Csapiár. Jó: Szaniszló, Bodó, ill. Hencz, Németh, Stornier. (Ifi: 4-0, tud.: Suchard Tibor.) SÜLYSÁP—KARTAL 4-4 (3-4) Sülysáp, 600 néző. V.: Te­mesvári. Már a 48. másodpercben ka­pushibából előnyt szerzett a Kartal. Ezután felváltva es­tek a találatok, s a 80. perc­ben egyenlített Sülysáp. A kartal: Bertókot kiállították. Gól: Béres (3, mesterhár­mas), Merczel, ill. Barna (2), Gerhát, Galambos. Jó: Tur­csik (a mezőny legjobbja), Motolai, Béres, ill. Száraz, Gerhát, Barna. (Ifi: 4-0, tud.: Csaba János). T.-MÄRTON—FERIHEGY SE 3-1 (1-0) Tápiószentmárton, 400 né­ző. V.: Gál. Már a 2. percben előny­höz jutott a hazai együttes. A második félidő közepéig ki­egyenlített küzdelem folyt, majd a vendégvédők megin­kemény mérkőzést vívtak a csapatok. A Bem SE elsősor­ban védekezésre összpontosí­tott, s szervzett játékukkal jól verték vissza a többet kezde­ményező jászberényiek próbál­kozásait. A Lehel SC megérde­melten szerezte meg a győzel­met, annak ellenére, hogy győztes gólját egy kapu előtti kavarodás után, szerencsés körülmények között szerezte. A ceglédiek elsősorban küzdő- és állóképességükért érdemel­nek dicséretet. Jó: Aszódi, Dán, Medgyasz- szai. V. L. MÁTRA CSOPORT H. Papp J. SE—Vác 1-0 (1-0) Vác, 1800 néző. V.: Osvát. V. Izzó: Pleskó — Kurnájz, Rotyis, Polónyi, Szalai, Kása, Strausz, Csikós (Tóth Cs.), Ko- valik, Bera (Fridmann), Szá­vai. A jó iramú mérkőzés első húsz percét a hazaiak irányí­tották, de támadásaik ered­ménytelenek voltak. A 18. percben a kapufát találták el. Tíz percre rá a másik oldalon Lipták a mérkőzés egyetlen gólját szerezte. Ezután ki­egyenlítetté vált a küzdelem, majd fokozatosan feljött a ven­dégcsapat. Szünet után sem változott lényegesen a játék kéDe. A váciak támadtak, kí­sérleteztek, a miskolci Honvéd- csapat azonban jól védekezett. Mindkét oldalon egy-egy sár­ga lapot mutatott fel a bíró. Jó: Szász, a vendégkapus, va­lamint Kertész és Kovács. gását kihasználva, 3-0-ra el­húzott a hazai csapat. Gól: Szabados, Szamosűjvá- ri, Szitái, ill. Szécsényi. Jó:. Sztellik, Schafranyik, Mester, Szitái, ill. Szécsényi. (Ifi: 3-0, tud.: Kudelich Ferenc). FŐT—VOSE 3-0 (1-0) Haraszti út 200 néző. V.: Szabó K. Jó iramú, küzdelmes mér­kőzésen a VOSE az első fél­időben kihagyta helyzeteit. Szünet után a Fót jól értéke­sítette lehetőségeit s megérde­melten nyert. Gól: dr. Bíró, Szabó S., Szombati. Jó: Gerdán (a me­zőny legjobbja), Antal, dr. Bí­ró, Ivanovics, Bacher, ill. Megyesi. (Ifi: VOSE—Fót 1-0). DABAS—SZENTENDRE 2-1 (1-1) Szentendre, 300 néző. V.: Kálmán. Lehel látványos találata ve­zette be a mérkőzést, majd negyedóra után kiegyenlítetté vált a játék, s 1-1-es ered­ménnyel fordultak a csapatok. Szünet után a szentendrei Erdővégi több helyzetet el­puskázott. Az ügyesen kont­rázó Dabas a 78. percben sze­rezte a győztes találatot. A döntetlen reálisabb lett volna. Gól: Dabasi, Kopasz, ill. Le­hel. Jó: Dómján, Bálint, Da­basi, Kopasz, ill. Eőri, Kor- csog, Vajzer, Lehel. (Ifi: Da­bas—Szentendre: 2-0). Mozgalmas volt a hét vége, két sportágban rendeztek Eurőpa-bajnokságot. Göte­borgban a fedettpályás atléti­kai viadalon Bakos György 60 m gáton második lett. A Budapest Sportcsarnok­ban a légfegyveres EB-n két­szer csendült fel a magyar himnusz. A női légpuskásak­nál Fórián Éva szerezte meg az aranyérmet, s futóvad-lö­vésben a junioroknál Solti At­tila állt a dobogó legmagasabb fokára. Az első napon egyéb­ként Kotroczó Lászlóné sze­repelt a legjobban a magyarok közül, bronzérmet szerzett a légpisztolyosoknál. A 19. cselgáncs Gránit Hungária Kupa kétnapos ver­seny után elégedetten nyilat­kozott Moravetz Ferenc, a ha­zai júdosok válogatottjának vezető edzője. — A súlycsoportok többsé­gében olimpiai jelöltjeink úgy versenyeztek, ahogyan azt a felkészülési időszak jelenlegi szakában elvártam tőlük — mondta. A legkitűnőbb bizonyítványt a 71 kg győztese, Nagysolymo- si Sándor kapta. BAG—SZIGETŰJFALU 3-0 (1-0) Galgahéviz, 500 néző. V.: Csörigé. ‘ Gól: Szabó (3). Jó: Szabó (a mezőny legjobbja), Barna, Szuhánszki, Ecker, ill. Potuz- zi, Nyúl, Vígh. (Ifi: Bag—Szi­getújfalu 1-2, tud.: Nagy Ká­roly). D. KŐOLAJ—CEGLÉDI VSE 3-3 (3-2) Cegléd, 200 néző. V.: Biró. A vendégek lehetőségeiket százszázalékosan kihasználva 3-0-ra elhúztak. Már-már padlón volt a Vasutas, amikor a félidő hajrájában Zágon két bombagóljával újra szorossá tette az eredményt. Szünet után a CVSE lépett fel tá­madólag, s gyorsan, a 49. percben meg is szerezte az egyenlítő gólt. Gól: Palotai, Pákái, Patai 111. Zágon (2), Soós. Jó: Palo­tai, Lengyel ill. Zágon. 1. Göd 16 11 3 2 51-18 25 2. Kartal 16 9 5 2 38-15 23 3. Dabas 16 9 4 3 40-23 22 4. D. Kőolaj 16 7 7 2 33-13 21 5. VOSE 16 10 1 5 36-15 21 6. Szigetújfalu 16 8 4 4 31-22 20 7. Cegléd 16 7 4 5 35-33 18 8. Dunakeszi 16 7 3 6 25-21 17 9. Szentendre 16 6 5 5 32-20 17 10. Fót 16 6 3 7 25-20 15 11. Fag 16 5 5 6 22-32 15 12. Ferihegy SE 16 5 2 9 19-40 12 13. T.-márton 16 2 6 8 10-25 10 14. Sülysáp 10 2 4 10 22-46 8 15. P.-.vörösvár 16 1 4 11 B-46 6 16. K.-*lacháza 16 1 4 11 13-51 6 Azonos pontszám esetén az ifi­csapat helyezése dönt. A rangos események foly­tatódnak. A Nemzeti Sport- csarnokban ma kezdődik az egész héten át tartó Pannó­nia Kupa nemzetközi súly­emelőverseny. Zsúfolt nézőtér előtt Ceglé­den a Városi Tornacsarnokban került sor a kézilabda BEK elődöntőjének visszavágó mér­kőzésére. A magyar bajnok Bp. Honvéd kilenc gólos hát­ránnyal rajtolt, s mint várni lehetett,-nem sikerült azt be­hoznia. Sőt... M. Sabac (jugoszláv)— Bp. Honvéd 24-20 (11-13) Bp. Honvéd: Jegenyés — Vi­da (3), Kovács (2), Bordás (4), Lehel (4), Kenyeres (1), Sán­dor (1). Csere: őri (5), Somo­gyi, Szabó, Csuvarszky, Kár­páti. Egy fordulóval korábban a magyar bajnok szakvezetése szerint a ceglédi szurkolóknak oroszlánrészük volt a Bp. Hon­véd továbbjutásában. A biz­tatással sokáig most sem volt hiba, 15-11-es magyar vezeté­sig szinte szünet nélkül zúgott a „Hajrá Kispest”. Ezután a piros-fehérek érthetetlenül 1984. MÁRCIUS 6. Megyei totó Három kettes 1. Ráckeve—Ikarus 1 2. Budafok—Dömsöd 1 3. KKFSE—Dunaújváros 2 4. Érd—Oroszlány 2 5. VOSE—Fót 2 6. Bag—Szigetújfalu 1 7. Sülysáp—Kartal % 8. Dunakeszi—K.-lacháza v visszaestek, a vendégek nem csak egyenlíteni, hanem fordí­tani is tudtak az eredményen. A magyar együttesből őri, Lehel és Bordás dicsérhető, ugyanakkor a két válogatott. Kovács és Kenyeres teljesít­ménye elmaradt a várttól. Ak­kor még nem lehetett tudni, de az már az első percben el­döntötte a találkozó, a tovább­jutás sorsát. Ungureán László Négy telitalálat A 9. héten A totó 9. fosadási hetén négy pá­lyázó ért el 11+1 találatot, egyen­ként 723 792 forint nyereménnyel. A hét darab 13-asra szelvényenként 377 631 forint jut. 12-es 245, 11-es 2956, 10-es 22 060 darab akadt. Nye­remények egyenként 11 303, 937, 111. 188 forint. Totóeredmények: 2, x, 2, 1, x. x, Fojts (Dabas) elfejeli a labdát s szentendrei Dalnoki (takarva) elöl. Trencsényl Zoltán felvétele El. E. Az éllovas ellen Vörösvár első győzelme A biztatással nem volt baj BEK-meccs Cegléden Vida megcélozza a jugoszláv kaput Kisfalud! István felvétele 1, x, 2, x, 1, 1, x, x. IPV Kupa ’84 a Dunakanyarban Autósok randevúja Kétszeresen is Pest megyei az IPV Kupa ’84 Duna­kanyar autós hegyiverseny. Az országos bajnokság idei első futamának házigazdája a Váci Autójavító Kisvál­lalat és a színhely a pilisi Panoráma út. Ilyen verseny még nem volt s hogy megtudhassunk egijet s mást, sajtótájékoztatót tartottak a szervezők. Moldován Tamás, az IPV (Idegenforgalmi Propagan­da és Kiadó Vállalat) idegenforgalmi igazgatója. Orosz­lán László, a Budapesti Közúti Igazgatóság műszaki igazgatója, Ferjáncz Attila, sokszoros magyar rallye- és hegyibajnok, Dávid Sándor, a neves televíziós személyi­ség, az autó-motorsport szerelmese és Margó György, a Váci Autójavító Kisvállalat képviselője. Elmondták, hogy eddig kilencvenöt nevezés érkezett, s előrelátható­lag elindul szinte a teljes magyar autóversenyző-gárda, köztük az Eiirópa-bajnoki ezüstérmes Cserkuti József. Ferjáncz Attila, Tóth János, Kiss Dezső és mindenki, aki él és mozog a hazai autózásban. A pálya 4380 méter hosszú, szintkülönbsége 312 mé­ter, s a kellemes ívű kanyaroknak hála, a leggyorsabb magyar versenynek ígérkezik. A várhatóan hatalmas érdeklődésre való tekintettel, megkezdték a jegyárusítást Szentendrén a megyei mű­velődési központban és Vácott, a Váci Autójavító Kis­vállalatnál, Híradó út 2., már kaphatók a 35 forintos belépők, amik a helyszínen március 24-én már 45 fo­rintba kerülnek. Lesz diákjegy is. A rendezők csopor­toknak utánvéttel is küldenek jegyeket (cím: Fesztivál jegyiroda, Budapest, Népköztársaság útja 18., 1061), Egyébként itt és az Utazás ’84 című kiállításon is árusí­tanak jegyeket az autóversenyre. A belépő a helyszín megközelítésére igénybevehető autóbuszokon menet­jegyként is szolgál. Lepence fürdőtől a nézőtérig, illetve Pilisszentlászlótól a pályáig. Bizonyára jó szórakozás lesz ez, s nemcsak a benzin­gőzzel beoltottaknak, s jó hírverése az autósportnak.