Pest Megyei Hírlap, 1984. március (28. évfolyam, 51-77. szám)

1984-03-20 / 67. szám

Dana menti gólínség Strauss jól Á területi labdarúgó-bajnok­ság Duna-csoportjában mind­három otthon játszó csapa­tunk csak döntetlent ért el. Ez az eredmény született Szent­endrén a Dömsöd elleni me­gyei rangadón is. A korábbi listavezető ráckevei gárda most már ponthátránnyal áll a Dunaújváros mögött. A Pest megyeiek közül az egyetlen győzelmet a Váci Izzó arat­ta. DUNA-CSOPORT Nyergesújfalu—SZTK 2-0 (1-0) Nyergesújfalu, 300 néző. V.: Nyúl. SZTK: Zádor — Somogyi, Kovács, Metzger, Kiss J. (Gyökér), Kántor, Ockner, Mol­nár, Kartali (Juhász), Kónya, Almási. Kiegyenlített erők küzdel­me. A kapu előtt határozot­tabb hazái csapat megérde­melten nyert a több biztos helyzetet kihagyó Szigetszent- miklós ellen. Jó: Molnár. B. A. Érd—H. Rákóczi SE 0-0 Érd, Ófalu, 1200 néző. V.: Tar. Érd: Fellegi— Jagicza, Várnai, Vigh, Jordáki — Ki­rály, Pauli, Gálvölgyi — Hu­szár (Szekulidisz 54. p.), Ka­pa, Habos (Gellért 54. p.). Az újfalui füves pályát kí­mélendő az ugyancsak hepe­hupás ófalui grundra vitte a mérkőzést az Érd, mint a ké­sőbbiek során kiderült, saját kárára. A rossz talajon nem alakulhatott ki folyamatos já­ték, bár ebben nem kis szerep jutott a jól romboló; vendégek­nek is. '' é : A 14. percben nagy érdi helyzet maradt kihasználatla­nul, ketten is lőhettek volna, végül Vigh ügyetlenkedte el a, lehetőséget. A 38: percben Pauli szabadrúgása alig száll a jobb kapufa mellé.-A második-játékrészt-végig­támadta a hazai gárda, s bár az 54. percben kettős cserét határozott el Németh Miklós, az érdi edző, ez sem segített. Az 57. percben a felső lécen csattant Pauli huszonkétmáte- res bombája, majd három perc múlva javíthatott szögletrú­gásból a hazai csatár, labdája.; •érintés nélkül szállt a bal fel­ső pipa felé, de mentett a ven­dégek kapusa, ; Az érdi gárda tizennyolc szögletet rúgott (három elle­nében), de egyszer sem sike­rült bevenniük a rendkívül fegyelmezett és lelkes honvéd- csapat kapuját. Ezt a pontrú­gást gyakorolni kellene! Jók: Fellegi. Király, Habos, illetve a vendégkapus Simon. R. P. Ráckeve—Esztergom 0-0 Ráckeve, 400 néző. V.: Ju­hász P. Aranykalász: Horváth — Cséve, Bodoki, Dani, Nagy, Godán (Csordás), Drahos, Hangai, Vajda, Törő (Szántó), Kapusi. Az első félidőben a hazaiak diktálták az iramot, de mind­ez csak mezőfölényre volt elég. A csatárok a kapu előtt bele­bonyolódtak a helyzetekbe, s gólszerzési lehetőségeik rend­re kimaradtak. A védekezésre összpontosító Esztergomnak — mint kide­rült — csak az első negyvenöt percet kellett megúsznia, mert szünet után már csak némi bátorság kellett a játék, teljes kiegyenlítéséhez. Jó: Dani, Nagy, Hangai. Kossuth KFSE—Dömsöd 1-1 (1-1) Szentendre, 300 néző. V.: Horváth. KKFSE: Schromreisz — Nagy, Pecsenyinszky, Zsivócz- ki, Stefanov (Szőke), Vincze, Wlicsek, Kiss, Tóth, Takács (Albitz). Spáth. Dömsöd: Lázár — Kádár (Imre), Elekes, Bilek, Bieber, Aszalni, Tóbisz, Tóth K., Sza­bó (Fenyő), G. Fekete, Havasi. Kevés elképzelés, sok hiba jellemezte a mérkőzést. A ha­zaiak többet támadtak, de ak­cióik a dömsödi védelmet nem Kérés az ENSZ-lie* Megőrizni a hagyományt Ez az érdi szöglet sem hozott gólt. Simon kapus lehúzza a labdát. Kapa hiába ugrik, a háttérben Király ugrásra készen figyel. Hancsovszki János felvétele tették igazán próbára. Fel­jegyzésre méltó eseményt csu­pán a két gól jelentett A 31. percben Wlicsek a lest rekla­máló védelem mellett elhúzott és Lázárral szemben már nem völ-t nehéz dolga. Mindössze három percig tartott a Kos- suth-előny, amikor G. Fekete a hazai védelem jószívű kísé­retével az ötösig ért és egyen­lített.' Gól: Wlicsek, ill, Fekete, Jó: Nagy, Zsivóczki, Spáth, ilt Bilek, Bieber, G. Fekete. R. F. 1. Dunaújváros 20 14 2. Ráckeve 20 12 3. Oroszlány 20 11 4. Dorog 20 10 5. Építők SC 19 10 6. Esztergom 20 10 1. Dömsöd 20 ' 8. Pénzügyőr SE 18 9. Rákóczi SE 20 10. Budafok 20 11. Nyergesújfalu 20 12. Érd 20 13. Vasas Ikarus 20 14. KKFSE 20 15. TFSE lS 16. Szív. MÁV E. 20 17. Szív. Ikarus 20 18. Szigetszentm. 19 3 40-13 31 2 32-12 30 5 47-23 26 5 35-29 25 5 33-18 24 7 37-21 23 5 35-21 23 4 27-18 22 4 24-22 22 8 29-23 21 6 24-22 21 6 39-38 20 7 28-34 19 9 28-33 18 5 3 10 19-31 13 4 — 16 18-54 8 3—17 20-72 6 1—18 13-54 2 4 5 4 3 7 8 6 6 10 9 3 7 7 6 8 8 7 7 4 MA ÍR A -CSOPORT Vác—Borsodi B. 2-1 (2-0) Vác: 2000 néző. V.: Maros­vári.­-Váci Brockhauser----- Kur* ná sz, Rotyis, Strausz, Szalai — Kása, Bera, Steidl, Száva (Po- lónyi), Kovalik, Fridmanh, (Adi) Az első félidőben a hazaiak játszottak fölényben, de a bá­nyászok védelme önfeláldozó- an védte a 16-os előterét. A 30. percben azonban már nem volt ellenszerük. Kosa a felső kapufát találta telibe, a kipat­tant pettyes a kaputól 18 méterre álló egyik vendégvédő kezét érte. A bíró szabadrú­gást ítélt, amelyet Strausz a sorfal fölött a hálóba csavart. Három perc múlva Kovalik jobb oldali szögletét Kosa fel­hőfejessel juttatta a hálóba. Szünet után a bányászok mindent egy lapra feltéve tá­madtak, s kiegyenlítettebb lett a játék. A 70. percben sike­rült szépíteniük, s az utolsó negyedórában is akadt helyze­tük. Gól: Strausz, Kósa. Jó: Strausz, Kosa, Steidl, Adi. 1. Vác 18 14 2 L. A. 2 41- 4 30 2. Papp J. SE 18 12 2 4 36-22 26 3. Sál”. Síküveg 18 8 6 4 29-20 22 4. Hatvan 18 8 6 4 26-21 22 5. Bélapátfalva 18 6 8 4 22 23 20 8. Borsodnádasd 18 6 8 4 19-23 20 7. Borsodi Volán 18 7 5 6 33-28 19 8. Gyöngyös IN 8 3 7 29-27 19 9. Recsk 11 8 2 8 26-28 18 10, BVSC 7 3 8 31-24 17 11. Edelény 18 6 5 7 19-15 17 12. B.-gyarmat Hl 4 7 7 21-36 15 13. B. Bányász lf 3 7 8 15-23 13 14. Sa.lóBábony 13 4 5 9 16-25 13 15. Nagybátony 18 4 4 10 19-32 12 16. Petőflbánya 18 2 1 15 12-43 5 TISZA-L S O P O RT Rakamaz—H. Bem SE 2-0 (2-0) Rakamaz, 600 néző. Vezette: Fodor F. Bem SE: Aszódi — Szőke, Medgyasszai, Nyerges, Eecser — Keszthelyi (Pálfi), Garai, (Bodor), Kukla — Varga, Só­lyom, Fekete I. A többet' kezdeményező ha­zaiak támadásait többé-kevás- bé sikeresen verték vissza a ceglédiek. A Bem SE eleve védekezésre rendezkedett be, s erejéből csak szórványos el­lentámadásokra futotta. A ka­pura ezek az akciók szinte ve­szélytelenek voltak, s számíta­ni lehetett rá: ha gólt kap a csapat, veszít! A Rakamaz jobb teljesítmé­nyét két gól jelezte, ami meg­érdemelt győzelmüket jelen­tette. Góljaikat „pontrúgások­ból”, (ll-esből és szabadrúgás­ból) szerezték. Jók: Aszódi, Sólyom, Varga. U. L. 11. Játékhét Nyeremények A totó 11. játékhetének eredmé­nyei: 1, 2, 2, x, 1, 1, 1, x, x, 1, 1, 1, 1, +1. 1. Négy fogadónak volt 13+1 a, nyereményük egyenként 892 ezer 598 forint. Ugyancsak négyen ér­tek el 13 találatot, ezekre 535 ezer 553, a tizenkettesekre 14 ezer 573, a tizenegyesekre 1008, a tízesekre 176 forintot fizetnek. Az évfordulón Lövészversenyek Mozgalmas hát vége vár a lövészekre: a Pest megyei Lövész Szövetség a Tanács- köztársaság évfordulója tiszte­letére megrendezi a Március 21. emlékverseny elnevezésű viadalt. Két helyszínen tartanak célra a versenyzők, Budapes­ten, a Mexikói úti lőtéren, il­letve Szentendrén, a Kossuth KFSE bázisán. Pénteken- szombaton egyaránt 8 órakor kezdődnek a versenyek. Szombaton és vasárnap ugyanezen a kát helyszínen a Rádai Imre futóvadlövő-via- dal szólítja a lőállásokba a versenyzőket. Már hosszú ideje foglalkoz­tatja a nemzetközi sportköz- ! véleményt a Los Angeles-i , Olimpiai Szervező Bizottság (LAOOC) azon döntése, mi­szerint az Egyesült Államok területén haladó olimpiai fák­lyavivő stafétának bárki tagja lehet — 3 ezer dollár lefize­tése után. Az elmúlt hét vé­gén újabb fórumon vitatták meg a kérdést: az ókori olim­piák színhelyén, a görögorszá­gi Olympiában, ahol 15 ország — köztük a Szovjetunió és az Egyesült Államok — 350 kép­viselőjének részvételével ren­deztek nemzetközi konferen­ciát. A tanácskozáson jelenlévő sportolók, politikusok, tudósok határozatot fogadtak el. A dokumentum élesen elítéli az olimpiai fáklya áruba bocsá­tását. A résztvevők kéréssel fordultak az ENSZ-hez, hogy a világszervezet mindent te­gyen meg az „olimpiai eszme kiárusítása” ellen. Szpirosz Fotinosz, a 700 lelket számláló görögországi városka polgár- mestere örömmel újságolta, hogy Javier Pérez de Cuellar ENSZ-főtitkár táviratban kí­AszíaSStcnisz XB I Janikán nem múlott Ganz-MAVAG—ÉGSZÖV ME- DOSZ 13-12. A lacházi műve­lődési .házban vendégeskedő gépgyári csapatnak éppen olyan fontos volt ez a mér­kőzés, mint a hazaiaknak. Azt kevesen várták, hogy nyerni is tudnának a lacháziak, de senki nem számított ilyen szoros eredményre. Végig' fej fej mellett halad­tak a csapatok, látványos, iz­galmas mérkőzéseket játszot­tak a játékosok. Nem min­dennapi esemény játszódott le 10-9-es hazai vezetésnél. Az Asztalos—Faházi mérkőzés el­ső játszmájában már 15-13 volt az állás a gépgyári játé­kos javára, amikor a külön­böző húzásairól nevezetes Ja- náka keresztülesett a térelvá­lasztó deszkákon. Egy jó lab- Öamenet során történt mindez és rövid ápolás után — sport­szerűen Asztalos beleegyezé­sével —, folytatódott a küzde­lem. Az első játszmát még si­került megnyerni a fővárosi versenyzőnek, de a második­ban 21-19 volt Faházi javára, és a döntő, harmadikban is­mét a hazai versenyzőnek si­került nyernie. Fontos és sorsdöntő találko­zónak lehettek szemtanúi nemcsak az a pár sportrajon­gó szurkoló, hanem játékos is, 12-12 állásnál. A Samu—Pin­tér mérkőzés döntött el min­dent ezen a napon. Meg .kell hagyni azt is, nem egy rutin-- tálán, kedveszegett fiatal ver­senyzőnek. kellett volna meg­váltani a csapat becsületét, hanem a nagyobb tudású és rutinosabbaknak. A két fiatal versenyző sok tapsot kapott szép játékáért, de a végső győzelmet a gépgyáriaknak Pintér szerezte, megérdemel­ten. Faházi 5, Marosffi 4, Ku- delich 2, Gutmayer 1 mérkő­zést nyert, Samu nyeretlen maradt. B. F. Vánt sok sikert a konferencia munkájához, majd bejelentet­te: „amennyiben a LAOOC nem változtat korábbi elkép­zelésein, Olympiából nem in­dul el az olimpiai láng az Egyesült Államok felé”. A hét végi konferencia sporr tolókból, és békeharcosokból álló testületet hozott létre; amelynek feladata, hogy fel­támassza és megőrizze az óko­ri ötkarikás játékok hagyomá­nyait. Kettes nélkül Megyei totó KKFSE—Dömsöd Érd—Rákóczi SE Ráckeve—Esztergom Sülysáp—Ferihegy Bag—Főt Dabas—VOSE D. Kőolaj—Göd Dunakeszi—Szigetújfalu x X 1 1 1 X X Három úszó Tegnap elrepült A legjobb magyar úszók az elmúlt napokban részt vettek az Elektroimpex ’84 verse­nyen, amelyen néhány szakál­las csúcsot sikerült átadni a múltnak. Az olimpiai kiküldetésre is esélyes három legjobb férfi­úszó Wladár Sándor, Vermes Albán és Darnyi Tamás, Széchy Tamás vezetésével hétfőn az Egyesült Államokba repült. Egy hétig edzenek, majd március 27—30. között részt vesznek az Indianapolis- ban megrendezendő amerikai fedettuszodai bajnokságon. Kosarnssikerek Játékos Kőolaj-edző A kosárlabda NB II-ben a Dunai Kőolaj női csapata a fővárosban, a férfigárda ott­honában nyert. Nők D. Kőolaj—Kertészeti Egye­tem 52-43 (28-27) D. Kőolaj: Molnár (7), Ve- csési (18), Bálint (15), Szabó (2), Balázs (8). Csere: Szeitli (2), Szőcs. Szoros első félidő után a véghajrában Bálint eredmé­nyessége segítségével nyert a Kőolaj. Férfiak D. Kőolaj—KSI 81-72 (38-39) D. Kőolaj: Szűcs (19), dr. Aradszky (17), Dani Cs. (13), Dani I. (21), Baricza (6). Cse­re: Körmendi (5). Az első félidőben a KSI meglepte a hazaiakat, főleg rendkívül magas, két, 205 cen­tis centerük jó játéka révén. Fordulás után Szűcs Béla pa­lánk alatti játéka eredmé­nyesnek bizonyult. Érdekes­ség: a betegség miatt megfo­gyatkozott játékosállományt Körmendi edző szünet utáni csatasorba állással enyhítette. Jó: Szűcs Béla, dr. Aradsz­ky, Dani István. Gyephoki — csalódással Vereség a Pedagógustól Hiába hajráztak jól a gödöllői fiatalok a terembal nokságban, mégis csak a negyedik helyein tud­Pontosztozkodás a rangadón Találat a zászló mellől A 22. percben elért bagi ta­lálat után feltámadt a Főt, de nem tudta a bagi védelmet áttörni. A 60. percben a bíró megsértése miatt kiállították a fóti balhátvédet. A 70. percben esett a második bagi találat. Dicséret illeti a kapusokat. Gól: Szabó, Boda. Jó: Ki­rály, Ecker, Boda, Barna, Bu­dai, ill. Gerdán, Antal lvano- vics. (Ifi: 0-2 tudósító: Nagy Károly.) T.-MÁRTON—SZENTENDRE 2-1 (2-0) Tápiószentmárton, 400 néző. V.: Kapitány. Kezdeti bizonytalanság után a hazai csapat fokozatosan át­vette az irányítást. Gól: Kellner, Safranik, ill. Vörös (ll-esbőí). Jó: Bata, Kellner, Adamik, ill. Vörös. (Ifi: 3-0, tudósító: Kudelich Ferenc). 1. Göd 18 12 4 2 54-18 28 2. Kartal 18 11 5 2 41-16 27 3 D Kőolaj 18 8 8 2 34-13 21 4. Dabas 18 10 4 4 43-24 24 5. VOSE 18 10 2 6 36-18 22 G. Szihetújfalu 18 8 5 5 32-24 21 7. Cegléd 18 8 4 6 38-36 20 8. Bag 18 7 5 G 28-32 19 9. Dunakeszi 18 7 4 7 26-23 18 10 Szentendre 18 ft 6 6 33-22 18 11. Főt 18 7 3 8 28-22 17 12. Sülysáp 18 4 4 10 24-4G 12 13. T.-márton 111 I 1 12-29 !•> 14. Ferihegy SE 18 5 2 11 19-45 1? 15. K.-lacháza 18 2 4 12 14-54 8 16. P.-vörösvár 18 1 4 13 9-49 6 Azonos pontszám esetén az ifi­csapat jobb helyezése dönt. A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság tavaszi har­madik fordulójában döntetlent hozott a Dunai Kőolaj—Göd rangadó. A gödiek előnye egy pontra csökkent, az idegenben diadalmaskodó Kartal előtt. DUNAI KŐOLAJ—GÖD 0-0 Százhalombatta, 200 néző. V.: Bokor. A 90 percből nyolcvanat a Kőolaj támadott, de meddő csatársora ellenében a rutinos vendégvéde’.em mindent hárí­tott. Jó: Fülöp, Pákái, ill. Benes, Juhász P., Papp. (Ifi: 0-1, tu­dósító: Szvoboda Miklós.) SZIGETŰJFALU—DUNA­KESZI 1-1 (1-0) Dunakeszi, 200 néző. V.: Oláh. Az 5. percben előnyhöz ju­tott a vendégcsapat. Egy jól eltalált távoli lövés a későn mozduló kapus mellett jutott a hálóba. Csak a 74. percben tudott egyenlíteni a Vasutas. A jó iramú mérkőzésen a he­lyiek többet támadtak, a ven­dégek kontraakciókkal veszé­lyeztettek. Kiállítva: Feszt (Sz.) az 52. percben. Gól: Sztraka, ill. Bodó. Jó: Nyusa, Mihályi, Lerner, Sztra­ka, ill. Lörincz, Szilagyi, Gyetvai. (Ifi: 1-0 tudósító: Buchard Tibor.) CEGLÉD—K.-LACHÁZA 3-0 (1-0) Cegléd, 400 néző. V.: Tóth. A végig fölényben játszó Vasutas nagyobb arányban is nyerhetett volna. A helyzetek- nak csak egy részét használták ki, és a 88. percben 11-est is hibáztak. Gól: Fekete T. (2), Kista- más. Jó: Zágon, Fekete T., Gracza, Sós. (Ifi 4-1, tudósító: Ungureán László.) SÜLYSÁP—FERIHEGY SE 1-0 (0-0) Sü’ysáp, 400 néző. V.: Bállá. Jó iramú, közepes színvona­lú mérkőzésen a gólratörőbben játszó Sülysáp a 81. percben elért szép fejes góllal nyert. A Vecsés. minden erejét a véde­kezésre fordította. Gól: Huszárik. Jó: Béres. Turcsik, ill. Bajkó (a mezőny legjobbja), Bende, Molnár B. (Ifi: 2-0, tudósító: Csaba Já­nos.) tak kikötni végeredményben. Az is igaz, hogy korábbi jobb szereplé­sükkel elkényeztettek szurkolóikat, akik dobogós helyet vártak fiaik­tól. Az is tény. hogy „menetköz­ben” nem szabad lett volna any- nyi pontot elhullajtaniok. A bajnokság tanulságait bizonyá­ra értékelik maid, az ifjúságiak edzője, id. Bankó Sándor (ma i.s a nagycsapat egyik erőssége) ösz- szekovácsoüa a csapatot. A Kertészeti Egyetem tornacsar­nokában szombaton értek véget s bainokság küzdelmei. Gödöllői SC—XVI. kér. Tanács KSE 4-0 (1-0). V.: Marosi. Nagv Z. G.: Ifj. Bankó S., Hegedűs, Léber, Tóth. Gödöllői SC—K. Sörgyár 4-1 (3-1). V.: Kertész. Puskás. G.: Ledvanyi- cza (2), Tóth (2). Budai Pedagógus—Gödöllői SC 5-1 (l-l). V.: Losonczi I., Puskás. G.: Ledvanyicza. A bajnokság végeredménye 1. Volánbusz 12 10 1 1 52-30 2J 2. B. Pcd. 12 9 — 3 56-29 18 3. Énítők SC 12 8 1 3 35-24 17 4. GSC 12 5 2 5 37-39 H» 5. XVI. kér. Tan. 12 2 3 7 3G-47 7 G. Auras SE 12 1 3 8 23-47 5 7. K. Sörgyár 12 1 2 9 21-44 4 Vasárnapi ráadás Volán-fiaskó A labdarúgó NB I-bsn egy találkozó vasárnapra maradt: Tatabányán a Volán 4-1-re kikapott a bányászoktól. Pe­dig az előző kát fordulóban érintetlen maradt a fővárosi együttes hálója. A tabellát a 25 pontos Budapesti Honvéd vezeti, megelőzve a Videotont (24) és az Űjpesti Dózsát (24). A hét végén lesz Győrben talán a tavaszi idény legna­gyobb meccse, szombaton este fél 6-kor a Bába ETO otthonában fogadja a listave­zető Honvéd-legénységet. FEHÉR AKÁC SE—VOSE 3-0 (0-0) Dabas, 600 néző. V.: Mocsai. Az első félidő meddő hazai támadásokkal telt el, a sorok­sári védelem jól rombolt. Szü­net után nagyobb sebességre kapcsolt a Fehér Akác és 8 perc alatt három találatot szerzett. A leglátványosabb Pál érintés nélküli szöglet­gólja volt. Gól: Szolnoki. Szlama Pál. Jó: Szolnoki (a mezőny leg­jobbja), Borbás, Kiss, Szlama, Bálint, ill. Mcgyesi, Molnár, Váczi. (Ifi: 0-1.) KARTAL—PSC 2-1 (1-1) Pilisvörösvár, 400 néző. V.: Bakos. Bánhegyi nagyszerű góljával a hazai csapat szerzett veze­tést. Később kapkodni kezdett a Pilisvörösvár és fordított a Kartal. A döntetlen igazságo­sabb lett volna. Gól: Száraz L., Barna. ill. Bánhegyi. Jó: Pásztor, Ma- gony, Barna, ill. Vidor, Po- gács. Bánhegyi. (Ifi; 1-1, tu­dósító: Gúth Márton.) BAG—I ÖT 2-0 (1-0) Galgahéviz 600 néző. V.: Szarka.