Pest Megyei Hírlap, 1984. március (28. évfolyam, 51-77. szám)

1984-03-13 / 61. szám

Az Előre megállította az Aranykalászt Helycsere a Duna mentén • ; r Helycsere *volt a- területi baj­nokság Duna-csoportjában, A Székesfehérváron váratlan ve­reséget szenvedő Ráckevei Aranykalászt jobb gólkülönb­ségével a Dunaújváros váltotta fel az élen. A Mátra-csopart- ban a Váci Izzó mindkét pon­tot elhozta a harmadik helye­zett Hatvan otthonából. DUNA-CSOPORT Szí. MÁV—Aranykalász 3-2 (1-1) Székesfehérvár, 300 néző. V.: Komlóssy. Ráckevei Aranykalász: Fe­ltété — Godán, Bodokl, Nagy, Hangai (Szántó), Halla, Vajda, Törő, Drahas, Cséve, Kapusi. A ráckeveiek szerezték meg a. vezetést a 6. percben. Még ebben a játékrészben kiegyen­lített a MÁV Előre. A máso­dik és harmadik hazai találat kapushibábóí esett, a döntetlen jobban megfelelt volna a já­ték képének. Gól: Kapusi (11-esből). Jó: • Halla, Bodoki, Godán. Dömsöd-.Nyergesújfalu 3-0 (1-0) Dömsöd, 500 néző. V.: Tóth János. Dömsöd: házár — Kádár, Bieber, Elekes, Bilek, Tóth K., Aszalni, Havasi, Tóbisz, Sza­bó Tivadar (Zima), G. Fekete. Az első negyedóra némi fö­lénnyel és egy kihagyott hely­zettel telt el. Később a hazai csapat átvette a játék irányítá­sát. A 25. percben született az első hazai gól, amikor Tóth Kálmán szépen beívelt labdá­ját Tóbisz lőtte közelről a ka­pu jobb sarkába, 1-0. . Szünet után, az . ötvenedik másodpercben növelte előnyét a Dömsöd. Tóbisznak az alap­vonaltól visszagurított labdáját az ötös tájékáról G. Fekete ve­zette a hálóba; 2-0. Az 54. percben ismét a dömsödi csatá­tok remekeltek; Szabó, Tivadar elfutott a jobb'éíáíé'rí'Ss'á bé- fvelt labdára az örökmozgó Tóth K. csapott le, és a kapu bal sarkába fejelt, 3-0. A mér­kőzés hajrájában kicsit kien­gedett a hazai csapat és feljöt­tek a vendégek, mindenáron szépíteni szerettek volna, de Lázár, a hazai portás jól állta a rohamokat. [ Jó iramú és színvonalas ta­lálkozón, a dömsödi csapat jól ki tudta használni az ellenfél pillanatnyi megingását, így a győzelme megérdemeltnek mondható. Gól: Tóbisz, G. Fekete, Tóth Kálmán. Jó: Havasi, Tóth Kál­mán, Tóbisz. B. F. Budafok— Szigctszentmiklós 3-0 (2-0) Zádor kapus elkésett, Kovács a levegőt találta el, a budafoki Berecz kiemeli a labdát a szigetszentmiklósiak kapuja előtt, ám végül ebből nem lett gól. Hancsovszki János felvétele Érd: Fellegi — Jagicza, Vár­nai, Vígh, Jordáki — Király, Pauli, Gálvölgyi — Huszár, Kapa, Szekulidisz. Az első percek nagy dunaúj­városi nyomása után, Fajkusz vezetést szerzett a hazaiaknak. A Kohász vezető gólja után ki­támadott az Érd és két óriási helyzetet hagytak kihasználat­lanul. Az első félidő vége előtt egy belőtt szöglet után tovább növelték a hazaiak előnyüket. Szünet után, mintha kicse­rélték volna a vendégcsapatot, bátran, támadólag léptek fel. Jellemző, hogy ebben a játék­részben a hazaiak egy-két tá­voli lövésén kívül inkább a vendég Érd támadott. Nagyobb önbecsüléssel és bizalommal ezen a találkozón akár döntet­lent is elérhetett volna a ven­dégcsapat. Jó: Fellegi (a mezőny leg­jobbja), Várnai és Kapa. H. J. Rákóczi SE— Kossuth KFSE 0-0 Tata, 200 néző. V.: Rendeki. G ól nélk ül 1 d ö ri't e 11 én f- h OZOft a két honvédcsapat találkozó­ja. M \ TR 1 CSOPORT Váci Izzó—Hatvan 2-0 (1-0) Hatvan, 1000 néző. V.: Ró­zsik I. Váci Izzó: Pleskó — Kur- nász, Rotyis, Polonyi, Szalai, Strausz, Kosa, Bern, Steidl, Kovalik, Szávai (Tóth Cs., Fridmann). Kihagyott nagy váci helyzet után a 18. percben Kovalik szögletet ívelt be. A labdát Ko­sa magasra felugorva fejelte a kapuba. A 65. percben megfo­gyatkozott a hazai csapat, Bo- ricsot kiállították, mert meg­rúgta az egyik váci játékost. A 85. percben Kovalik nagyszerű labdával indította Steidlt, aki néhány lépés után a hosszú sa­rokba lőtt. Nagy iramú -mérkőzésen á Vác többet birtokolta a labdát. Időnként korszerű játékot mu­tatva biztosan nyert. Gól: Kása, Steidl. Jó: Kur- nász, Bern, Steidl, Kovalik. L. A. TISZA-CSŐ PORT Bem SE—Mátészalka 2-0 (1-0) CVSE edzőpálya, 300 néző. V.: Tóth. Bem SE: Aszódi — Keszthe­lyi, Medgyasszai, Nyerges, Ecset — Dán, Brankoviis, Só­lyom — Garai, Tubák, Fekete I. (Badar). Fekete jól futott el a bal szélen, beadását Brarikovits közelről értékesítette. Ezzel az akcióval a -Bem SE már a 2. percben megszerezte a veze­tést. A .vendégek néhány perc elteltével mezőnyfölényt har­coltak ki, de csak egy nagy helyzetet tudtak’kidolgozni:'a 61. percben. Kukás kpAőU lö­vését fíáék1" kéz­mozdulattal védte. A Mátészal­ka fölénye a második félidőre, már-már nyomasztóvá vált. A ceglédiek védekezésre kénysze­rültek, s jól rombolták ezeket a próbálkozásokat. A Pest me. gyeiek védelmi és kapushibá­ból, a 88. percben biztosították be győzelmüket. Küzdelmes, de alacsony szín­vonalú mérkőzést vívták a csal patok, a sok átadási hiba miatt nem alakult ki folyamatos já­ték. Rengeteg volt a szabá'v- talanság is, az erélytelen já­tékvezető nem torolta meg azt az esetet sem, amikor Fekete I. súlyos sérülést szenvedett. Helyzetei alánján, a Bem SE rászolgált a győzelemre. Gól: Brankovits. Tubák. Jó: Ecser, Medgyasszai, Nyerges. U. L. 1984. MÁRCIUS 13. Szerdán Erden a Fradi Március 14-én, szerdán dél­után 3 órakor a Ferencváros NB I-es labdarúgócsapata Ér­den (az óvárosi sporttelepen) barátságos mérkőzést játszik a területi bajnokságban szereplő hazai együttessel. A Kinizsi utcában Kőolaj-siker A kosárlabda férfi NB II- ben győzelemmel tért haza a fővárosból a Kinizsi utcából a százhalombattai csapat. D. Kőolaj—MAFC Martos • 76-66 (34-28) Dunai Kőolaj: Bitai (7), Nagy (2), Dani Cs. (20),. Szűcs, dr. Aradszki (6). Csere: Dani I. (30), Bőrsos (7), Baricza (4). A mérkőzés elején 10-2-re elhúzott a főiskolai csapat.. A félidő derekán már a Pest megyei gárda vezetett.’ Szünet után is a Dunai Kőolaj irá­nyított, végül 10 pontos előny­nyel zárta a találkozót. Jó: Dani I., Bariczai Sok nevezés Tehetségkutatás A Magyar Labdarúgó Szövetség, a Magyar Rádió és a Képes Sport labdarúgó tchetségkutató akciójára olyan nagy számban érkeznek a jelentkezések, hogy a szervezők a határidőt meghosszabbították. Ké­rik az iskolák igazgatóit, testnevelő tanárait, a szülőket, hogy az I97ü. augusztusi 1. M 1972,; július 31. kö­zött született fiúk. nevét,* akiket tehetségesnek • tartanak, 'a követ­kező címre küldjék: Magyar Rá­dió, 1800 Budapest. „Labdarúgó tehetségkutató akció”. Keítcs nélkül Megyei totó 1. Dunaújváros—Érd 1 2. Rákóczi SE—KKFSE x 3. Dömsöd—Nyergesújfalu 1 4. -SZTK—Budafok törölve 5. MÁV Előre—Ráckeve 1 6. Szentendre—VOSE x 7. Főt—Tápiószentmárton 1 8. D. Kőolaj—Babas 1 9. Pilis—Nagykáta x A Szigetszentmiklós—Buda­fok találkozót a pályaválasztói jog felcserélése miatt töröltük. Helyette az első pótmérkőzést vettük figyelembe. Szentendrei gólínség Bagi csárdás Budafok, 350 néző. V.: Kara. Szigetszentmiklósi TK: Zá­dor — Somogyi, Kovács, Ju­hász, Kiss, Kartali, Metzger, Kántor, Molnár (Okner), Kó­nya, Almás. A meccs előtt a nem éppen puhaságáról ismert Pirisi, aki ezúttal kiállítás miatt nem játszhatott, 2-1-es vendéggyő­zelmet jósolt. Optimizmusa elhamarko­dottnak bizonyult. Szinte ál­landóan a szigetszentmiklósiak térfelén pattogott a labda, s a Budafok kényelmesen késztet­te megadásra nyolc napon be­lül második Pest megyei ellen­felét is. A gólok: negyedóra játék után zörgött először Zádor há­lója, kavarodás utás Wastl ta­lált be, 1-0. A 39. percben Schrott növelte az előnyt. For­dulás után a hatodik percben Mártonhoz került kényszerítő­zés után a labda és lövése utat talált a hálóba, 3-0. Két perccel lefújás előtt ti­zenegyest védett, az addig har­matgyenge Zádor. ,A Pest megyei gárdából nem lehet senkit jónak minő­síteni. R. P. Dunaújváros—Érd 2-0 (2-0) Dunaújváros, 500 néző. V.: H almost A megyei I. osztályú labda­rúgó-baj nokság tavaszi máso­dik fordulójában a Sülysáp és Bag idegenben nyert. A VOSE pedig pontot hozott el Szent­endréről. A listavezető Göd biztosan diadalmaskodott a Cegléd ellenében. GÖD—CEGLÉDI VSE 3-0 . (1-0) Göd, 300 néző. V.: Győr. A listavezető már a 6. perc­ben előnyhöz jutott, s végig irányította a játékot. A ceglé­diek erejéből csrik szórványos támadásokra futotta. Gól: Papp (2), Mészáros. Jó: Papp (a mezőny legjobb­ja), Sebők, Petró, Bucsek, ill. Fekete T., Zágon, Gracza. (Ifi 1-1, tudósító: Simkó Géza.) K. LACHÁZA—PSC 1-0 (1-0) Kiskunlacháza, 300 néző. V.: Toldi. Heves küzdelem, nagy iram jellemezte a mérkőzést. Mind­két csapatnak voltak helyze­tei, s ezekből a K. MEDOSZ egyet értékesített a 20. perc­ben. Ezután, ha nehezen is, de megtartották előnyüket a Pi- lisvörösvár ellenében. Gól: Konrád. Jó: Hencz (a mezőny legjobbja), Stamler, Konrád, Horváth, 111. Nagy, Pogács, Végh. (Ifi 0-1, tudósí­tó: Deák László.) BAG—FERIHEGY SE 4-0 Vecsés, 200 néző. V.: Debre. Alacsony színvonalú mérkő­zésen megérdemelten nyert a tervszerűbben játszó Bag. A hazai csapat kapura nem volt veszélyes és helyzetet sem tu­dott teremteni. A vecsésiek. közül a második félidő dere­kán Szabó Györgyöt utánrú- gásért kiállították. Gól: Szabó J. (3. mesterhár­mas!), Demcsák. Jó: Szabó J. (á mezőny legjobbja),’ Dem­csák. (Ifi 0-0, tudósító: Maj- láth István.) SZENTENDRE—VOSE 0-0 Szentendre, 200 néző. V.: Bokor. Végig fölényben volt a Szentendrei Petőfi, de nem tudta áttörni a kitűnő vendég­védelmet. Jó: Vajzer, Kovács, ill. Megyesi. (Ifi 1-2.) D. KŐOLAJ—D AB AS 1-0 (1-0) Százhalombatta, 200 néző. V.: Szarka. A 10. percben esett a talál­kozó egyetlen gólja. A vendég Fehér Akác SE ezután fölény­be került: ezt egy érvénytele­nített gól, valamint egy kapu­fa jelezte: A Kőolaj szerencsé­sen győzött. Gól: Pákái. Jó: Fülöp, Pá­kái, ill. Kosztyu, Dómján, Szolnoki. (Ifi 4-0, tudósító: Szvoboda Miklós.) SÜLYSÁP—SZIGETÜJFALU 1-0 (1-0) Szigetújfalu, 300 néző. V.: Angyal. A 8. percben öngólból jutott előnyhöz a vendégcsapat. Ta­lálatukat válasz nélkül hagy­ták a helyiek, akik egy 11-est is kihagytak, és több gólszer­zési lehetőséget is elszalasztot­tak. Gól: Nyusa (öngól). Jó: Bé­res, Merczel, Motolái, ill. Pa- tuzzi, Nyusa, Vígh (Ifi 1-1.) FŐT—T. MARTON 3-0 (3-0) Pót ”400 néző-. V.: Nagy J. Az első félidőben a Fót jó !ü?"kfroimpex ííszoverseny Kubában gyakoroltak Csendes hónapok után éled a hazai úszósport, s a hét végén mindjárt nagy nemzetközi erő­próbára kerül sor. A Komjádi uszodában szombaton és va­sárnap rendezik a 9. Elektro- impex nemzetközi viadalt, amelyre hétfőn is több1 neve­zés érkezett. Tóth István, a sportág szak­felügyelője elmondta, hogy végleges Bulgária, Románia, Lengyelország, Olaszország és az NDK indulása. Várják még a csehszlovákok, a nyugat­németek, a svédek, a jugo- szlávok és a görögök jelentke­zését, s már Budapesten tar­tózkodnak Kuba és a Koreai NDK sportolói. Hétfőn hazaérkezett a kubai edzőtáborozáson részt vett magyar válogatott is. Amint a néhány órás időeltolódást megszokják, itthon folytatódik az erőteljes gyakorlás, s ter­mészetesen Wladár Sándor és társai is ott lesznek az Elektro- impex viadalon. Szombaton és vasárnap dél­előtt 9.30 órától időfutámokat rendeznek, a döntők mindkét napon 17 órakor kezdődnek. A műsorban 26 szám szerepel, csak váltók nem lesznek. Rajt- kőre állnak a nemzetközi Are­na Kupa keretében az 50 mé­teres férfi és női gyorsúszásra benevezettek is. Labdarúgó NB I. Meglepetések A labdarúgó NB I-ben va­sárnap két mérkőzést játszot­tak, s mindkettő nagy megle­petéssel végződött. Az egyik bajnokaspiráns, a Videoton 3-0 arányú vereséggel távozott, a Volán otthonából. Nem kí­sérte szerencse a múlt szer­dán a skótok ellen győztes újpesti lila-fehérek szombat- helyi kirándulását sem: 1-0-ra kikaptak a Haladástól. ÁZ ÉLMEZŐNY ÁLLASA: 1. Bu­dapesti Honvéd (24 pont) 2. Videoton (24), 3. Ü. Dózsa (23), 4. Rába ETO (21). Az alsó­házban a Nyíregyháza és a Diósgyőr áll az utolsó két he­lyen. A Marezibányi téren Országos leánycsúcs A százhalomhattai MHSZ Olaj Lövész. Klub serdülő •leány légpuskacsapata a fővá­rosi Mdrczibányi téren meg­rendezett Ságvári Kupán re­mekül szerepelt a hét végén. A Joó Éva, Fischer Zsófia, Macha Andrea összeállítású trió 1082 körös teljesítménnyel új országos csúcsot állított fel. Természetésen ezzel a bajnok­ságot is megnyerték. Pávai Zsuzsa első lett az ifjúsági leányok légpuskaversenyében és Békési Attila a serdülök között szintén a dobogó leg­magasabb fokára állhatott fel. A Ságvári Kupát az MHSZ KLK nyerte minimális kü­lönbséggel a Pest megyeiek előtt. Gyephoki Tömörülés az élen A gyeplabdaszövetség vezetősége — Jatya — raz ifjúsági terepibajnok­ság sikerét — kétfordulósra emel-. te a bajnoki pontért folyó küzdel­meket. ... '! r%\ Legutóbbi a.'Kertészeti Egyetem tornatermében már a „második fél-' idő’* összecsapásai kerültek sorra. A Gödöllői SC ezúttal nem szere­pelt valami fényesen, mert há­rom mérkőzésen mindössze egy árva pontocskát tudott szerezni. Volánbusz—Gödöllői SC 2-2 (2-1). V: Molnár I., puskás. G: Levanyi­ca, Léber. Auras SE—Gödöllői SC 4-3 (2-2). V: Kertész, Losonczi I. G: Léber (2), Ledvanyica. Építők SC—Gödöllői SC 6-1 (3-1). V: Lo­sónezi i„ Molnár I. G: Léber. Szombaton lesz a bajnokság haj­rája, ugyancsak a Kertészeti Egyetem tornacsarnokában. Ekkor tisztázódik a bajnoki cím sorsa. Jelenleg a Volánbusz, az Építők SC és tőlük egy ponttal lemaradva a Budai Pedagógus áll az élmezőny­ben. ó. Közeleg a tavaszi rajt Készülnek az öregfiúk A labdarúgó öregfiúknál is lassan véget ér a téli holt­szezon. A BLSZ öregfiúk Bi­zottsága a múlt héten intézői ér tekszleten ismertette a tavaszi rajttal kapcsolatos feladato­kat. A résztvevőket dr. Hor­váth Károly elnökhelyettes üdvözölte, majd Hernádi Jó­zsef elnök ismertette az el­játékkal elhúzott. Szünet után, az előny birtokában lefékezett, s ekkor kiegyenlített játék folyt, mindkét oldalon kima­radt helyzetekkel. Gól: Szabó S., dr. Bíró, Ma­jor. Jó: Gerdán, Antal, Iváno- vics (a mezőny legjobbja), Szabó S.,* Puskás, ill. Sza- mosújvári, Szitái. (Ifi 1-1, tu­dósító Richter János.) K ART AL—DUNAKESZI 1-0 (0-0) Kartal, 600 néző. V.: Márk. A találkozóval egy időben kezdődő hózivatar rányomta bélyegét a mérkőzésre. A jól záró vendégvédelmet csak a befejezés előtti percekben tudták áttörni a helyiek. Gól: Száraz A. Jó: Gerhát, Nagy J., Száraz A., Galambos, ill. Décsei, Szilágyi, Kiss, Bodó. (Ifi 1-0, tudósító: Szászi Jó­zsef.) Megyei bajnokság 1. Göd 17 12 3 2 54-18 27 2. Kartal 17 10 5 2 39-15 25 3. D. Kőplaj 17 8 7 2 34-13 23 4. Dabas 17 9 4 4 40-24 22 5. VOSE 17 10 2 5 36-15 22 6. Szigetújfalu 17 8 4 5 31-23 20 7. CVSE 17 7 4 6 33-36 18 8. Szentendre 17 6 fi 5 32-20 18 9. Dunakeszi 17 7 3 7 25-22 17 10. Fót 17 7 3 7 28-20 17 11. Bag 17 6 5 6 26-23 17 12. Ferihegy SE 17 5 2 10 19-44 12 13. Sülysáp 17 3 4 10 23-46 10 14. T.-márton 17 2 6 9 10-23 10 15. K.-lacháza 17 2 4 11 14-51 8 16. P.-vörösvár 17 1 4 12 8-47 6 Azonos pori’tszáfn eáeté’n az 'ifi­csapat jobb helyezése dönt. képzeléseket. Mint ismeretes, a Marcibányi SK csapatát tö­rölték, de a létszám mégsem csökken. Helyére a jelentkező MTK-VM együttesét osztották be a szervezők. Így a bajnoki rajt 72 öregfiúk csapatot szólít a zöld gyepre vagy a salakra. Március 19-től június 4-ig tart a tavaszi idény. Egy fordulót hét közben játszanak le. Április 23-án és 30-án nem lesz forduló. Dr. Hegedűs Lóránt, az öregfiúk baráti körének veze­tője ismertette az Alkotmány Kupa kiírását. Ezt a bajnoki év zárása után rendezik meg, kieséses rendszerben. A for­dulók száma attól függ, hogy hány csapat adja le a neve­zését a március 20-i határ­időig. A döntő a tervek sze­rint augusztus 20. körül lesz. Eldöntik a 3. és a 4. hely sor­sát is. A négy első helyezett csapat oklevél és plakett díja­zásban részesül, a győztes egy évig a kupa védője lesz. Reméljük, hogy a Pest me­gyei 15 csapat jól felkészül a bajnoki rajtra és minél töb­ben beneveznek a kupaküz­delmekre is. Ny. J. A 10. héten Sok telitalálat A totó 10. fogadási hetén 30 pá­lyázó ért el 13+1 találatot, nyere­ményük egyenként 121 923 forint. A 28 tizenhármasra egyenként 74 142 forintot fizetnek. Tizenkettes 1503, tizenegyes 16 672, tizes 106 626 darab volt. Nyereményük egyen­ként: 1907, 172, illetve 40 forint. Totőeredméhyek: 2, 1, x, 1, X, x, 2, 2, 1, x, 2, x, x, x. i