Pest Megyei Hírlap, 1983. október (27. évfolyam, 232-257. szám)

1983-10-11 / 240. szám

Váci gólzápor szélviharban Döntetlen a rangadón A területi labdarúgó-bajnok­ság kilencedik fordulójában a legnagyobb arányú győzelmet a Váci Izzó aratta, 8-0-ra nyert, s ezzel folytatja ragyo­gó szereplését. A megyei rang­adón Ráckevén kitűnő mér­kőzésen — melyet a sárga­lapok találkozójának is ne­vezhetnénk — nem bírt egy­mással a két gárda. így már második pontját vesztette el az Aranykalász szűkebb pát­riánk együttesei ellen. A listavezetőt verte meg a ceglédi H. Bern J. SE, ám nem tudott feljebb kapaszkodni a tabellán. A Dömsöd otthoná­ban hullajtott pontot, s ami már nem is meglepetés — igaz, a Dunaújvárosi Kohász­tól nem szégyen kikapni — is­mét nem szerzett pontot a Szigetszentmiklós így, a száz tagú me«őny egyetlen pontat­lanjai. A fővárosban a félidő­ben még vezetett a Kossuth KFSE, ám végül az Építők fordított. D L NA-CSOPORT Építők—Kossuth KFSE 2-1 (0-1) Népliget, 200 néző. V.: Ko­máromi. Kossuth KFSE: Schromeisz — Nagy, Hegyi, Molnár, Hor­váth — Bódi, Wlicsek, Smuczer, Fülöp (Berecz) — Krukk (Ko­vács), Jagodics. Edző: Faragó Lajos. Kellemetlen időben, mély talajon küszködött egymással a két együttes. A hazaiaknak ez­úttal jobban ment széllel szemben, s fordítani tudtak. A jól kezdő szentendreieknek bár voltak helyzeteik, semmi sem sikerült. Gól: Tóth (11-esből), Már­ton, ill, Horváth (11-esből). Jó: Schromreisz. R. P, Dunaújváros— Szigetszentmiklósi TK 5-0 (3-0) Szigetszentmiklós, 300 néző. V.: Juhász. SZTK: Zádor — Kovács F., Somogyi, Kiss, Ladányi — Ko­vács T-, Metzger, Szilágyi — Kónya (Takács), Okner (Pa­taki), Kartali. Edző: Raduly József. Végig a vendégcsapat irá­nyított, a hazaiak csak lelke­sedésben voltak egyenrangú partnerek. Jó: Kiss, Kovács T. B. A. II. Rákóczi SE—Dömsöd 1-1 (1-0) Dömsöd: Lázár —• Imre, Bieber, Havasi, Aszali — Ele­kes, Szabó T., (Tóbisz), Tóth — Csilló (Zima), Szabó A-, Fekete. Edző; Szurgent Lajos. A honvédek ügyesen kom­bináltak. a hazaiak több hely­zetet kihagytak. A 36. percben a dömsödi védelem asszisztálása mellett született meg a vezető gól, majd Tóth Kálmán 11-es- ből egyenlített. A tataiak ka­pusa bravúrosan védett, a rosszul játszó hazaiak örül­hetnek az eredménynek. Gól: Tóth K. (11-esből). Jó: Imre, Elekes, Tóth K. B. F. Aranykalász Tsz SK— Érdi VSE 1-1 (1-1) Zsó­sötétmezes ráckevei Halla Igyekszik Gálvölgyit szerelni. Mellettük Szekulidisz kíséri az akciót. Hancsovszkl János felvétele Ráckeve: 500 néző. V' tér. Aranykalász Tsz SK: Fekete — Stier, Bodoki, Cséve, Nagy (Dani) — Halla. Drahos, Hú- ber — Vajda, Csordás, Törő. Edző: Vellai István. Érdi VSE: Fellegi — Kiss (Győri) Vigh, Balogh, Csaja —, Juszkó (Boross), Pauli, Gál- völgyi —, Huszár, Kapa, Sze­kulidisz. Edző: Németh Miklós. A hazai piros-kékek kezd­tek jobban, az ötödik percben Húb’er hozta fel a labdát, át­adásával Vajda kiugrott, lövé­se a kifutó Fellegiről kipattant és Vajda megszerezte a Rác­keve számára a vezetést. A folytatásban a vendégek kerül­tek fölénybe, előbb Huszár hagyott ki ígéretes helyzetet, majd távoli lövések jelezték az érdiek fölényét. Az első ne­gyedóra végén egy hazai sza­badrúgás nyomán Halla lö­vése a felső lécen csattant. Továbbra is a vendégek birto­kolták többet a labdát és a 24. percben sikerült is egyen­líteniük, amikor is a tizenha­toson belül cselező Huszár la­pos átadását Pauli a hálóba bombázta. Az első félóra vé­gén Csordás előtt nyílt hely­zet. de a kifutó Fellegi lábbal hárított. Az esetnél Kiss Csa­ba a vendégek kemény hát­védje megsérült, helyét a fia­tal Győri foglalta el. akit első közbelépése után Törő ökölví­vó mozdulattal ütött ki — ő is ápolásra szorult. Szünet után fokozódott az iram, mindkét kapu előtt adód­tak helyzetek, Huszár két íz­ben is hibázott, ígéretes hely­zetben, de Drahos és Csordás is hagyott ki helyzeteket. A küzdelem hevességére jellem­ző, hogy a játékvezető a ta­lálkozón hat sárgalapot osztott ki, — egyenlő arányban — az indulatok megfékezésére. Az utolsó negyedórában nagy hajrába kezdtek a hazaiak, de a vendégvédelem jól verte vissza a megújuló rohamokat. összességében a végig he­ves küzdelmes találkozón a látottak alapján igazságos eredmény született. Gól: Vajda, ill. Pauli. Jó: Bodoki, Halla, Húber, Drahos, 1. Aranykalász 2. Dunaújváros 3. Pénzügyőr SE 4. Oroszlány 5. Dorog 6. Nyergesújfalu 7. Építők SC g. Dömsöd 9. Kossuth KFSE 9 10. Esztergom 11. Rákóczi SE 12. Vasas Ikarus 13. Érd 14. TFSE 15. Budafok 16. Szív. Ikarus 17. Szfv. MÁV E. 18. Szigetszentm. 7 6 6 5 5 3 4 4 4 4 2 2 2 3 3 ■ 3 — 9 1 — 9------­TI SZA-CSOPORT II. Bem J. SE— Hajdúböszörmény 1-0 (1-0) Cegléd, 200 néző. Vezette: Kozsla. Bem SE: Nyárádi — Molnár, Megyasszai, Nyerges, Ecser — Dán, Kiss, Kovács — Voltig, Tubák, Varga. Edző: Darányi Miklós. A listavezető vendégek — akik vereségük ellenére meg­tartották első helyüket — eny­he mezőnyfölényt harcoltak ki. Távoli lövésekkel kísérletez­tek, melyek rendre célt tévesz­tettek. A Bem SE a 32. perc­ben szerezte a találkozó egyetlen gólját: Kovács szög­letét Tubák, a kapujában ra­gadt kapus mellett közelről a sarokba fejelte. Szünet után a vendégek nagy erővel rohamoztak az egyenlítő gólért, próbálkozásai­kat viszont a lelkesen és szer­vezetten védekező ceglédiek sorra visszaverték. A 63. perc­ben viszont már csak a sze­rencse segítette, a Bocskai ritkán látható helyzetet ha­gyott ki. Előbb Sugár 5 mé­terről a felső kapufát talál­ta el, a lepattanó labdát Papp két méterről csúnyán fölé rúgta, pedig őt senki sem zavarta. Veszélyesek voltok a Bem SE kontratámadásai. Tu­bák és Voltig növelhette vol­na az előnyt, de ez nekik sem sikerült. Gól: Tubák. Jó: Nyárádi, Voltig, Megyasszai, Nyerges. U. L. MÁTRA-CSOPORT Váci Izzó—Petőfibánya 8-0 (6-0) Vác, 1500 néző. V.: Bognár I. Váci Izzó: Pleskó — Krözsel, Rotyis, Strausz, Szalai — Kása, Bera J., Csikós (Steidl) — Fridmann, (Tóth Cs.), Kovalik, Adi■ Edző: Both József. Változás történt az előzete­sen kihirdetett összeállítás­ban, mert Kurnász megbetege­dett, Krőzsel került a kezdő­csapatba. A találkozó előtt óriási szélvihar volt, de az sem riasztotta el a nézőket. Meg is érte kintmaradniuk, ugyanis pazarul játszott a hazai gár­da. Az első gól a 7. percben esett, majd hosszabb szünet következett. Az utolsó negyed­órában ötször voltak eredmé­nyesek az izzósok. Szünet után a 0-6 ellenére sem roppant össze a Petőfibá­nya. A 83. percben Rotyis fe­leslegesen szabálytalankodott, de a 11-est Pleskó nagysze­rűen hárította. Érdekesség: mind a nyolc találatot más és más játékos rúgta. Gól: Fridmann, Csikós, Strausz (11-esből), Kása, Krő­zsel, Kovalik, Adi, Bera J. Jó: Strausz, Bera J., Steidl, Kova­lik. 1983. OKTÓBER 11. Válogatott Tatai edzés Hétfőn a tatai edzőtáborban két edzéssel folytatta a felké­szülést az angolok elleni szer­dai mérkőzésre a magyar lab­darúgó válogatott. Megérke­zett Ausztriából Tatára a két „idegenlégiós”, Nyilasi és Szo- kolai, mindketten egészsége­sek. Velük együtt van már a 16 tagú keret. Kedden délelőtt taktikai értekezlet lesz, vár­hatóan ekkor jelöli ki Mezey György szövetségi kapitány a szerda este pályára lépő 11 já­tékost. A vasárnap érkezett angol játékosok a Fáy utcában gya­korolnak. Motorverseny Az M-ötösön Az országos gyorsasági mo­torkerékpár-bajnokság 2. for­dulóját rendezi a Bp. Honvéd Petőfi Sportegyesület és a Tápióbicsikei Április 4. Tsz sportkör az új M5-ös autópá­lyán október 15—16-án. A versenyen a teljes hazai élmezőny részt vesz, köztük Drapál János a 125—250 kein­es géposztály versenyzője, többszörös BBK- és VB-fu- tamgyőztes. A hazai verseny­zők mellett indulnak NDK-'be- li, csehszlovák, lengyel és szovjet motorosok. Elveszett gödi veretlenség Újfalu újabb diadala Nem kedvezett az idő a me­gyei labdarúgó-bajnokság va­sárnapi mérkőzéseinek. Eső és hűvös szél. zavarta ,a küzdel­meket. A' nyolcadik forduló­ban a három veretlen közül kettő egymással mérkőzött, s az újonc Szigetújfalu folytat­va jó sorozatát legyőzte Gö­döt. Így most már csak a lis­tavezető. a legutóbbi akadályt is fölényes győzelemmel vevő VOSE. valamint a Szigetújfa­lu veretlen- Meglepetés a Ceg­léd súlyos veresége Foton. SZIGETŰJFALU—GÖD 2-1 (1-0) Szigetújfalu, 600 néző. V. Kálmán. Sz.-újfalu: Hevér — Mihályi, Tajti, Nyusa, Barcza, Oláh. Lerner. Vigh. Kelemen, Feszt (Szabó), Kaltenecker (Brust). Edző: Ambrózy István. Göd: Gere ~~ Roller, Juhász. Csider, Mudri, Sebestyén (Pet- ró), Bucesk (Kiss), Sebők, Ge­re G., Papp, Mészáros. Edző: Bundzsák Dezső. A jól kezdő hazaiak már a 8. percben vezetést szereztek- Ezután is több helyzetet te­remtettek a helyi csatárok, de ezeket kihagyták, illetve Gere jól védett. A kontratámadá- sokkal operáló Göd szünet után védelmi hibából egyenlí­tett. Később ismét a hazai gárda kezdeményezett, s Mi­hályi 14 méteres bombagólja a Szigetújfalu megérdemelt győ­zelmét jelentette. Gól: Feszt. Mihályi, ill. Ge­re G. Jó: Mihályi, Vigh, Ke­lemen, Feszt, ill. Gere, Csider, Gere G. (Ifi -.1-2), C<7 PFTfíl7I— PILISVÖRÖSVAR 3-0 (0-0) Szentendre, 200 néző. V.: Illyés. Az első félidőben jól tartot­ta magát a vendégcsapat, szü­net után jobb erőnléte segit­H. J. — 18- 4 16 1. Vác 9 8 1 L. A. — 28- 1 17 2 19- 7 13 2. Salg. Síküveg 9 5 3 1 14- 8 13 2 13- 6 13 3. Hatvan 9 5 2 2 15-10 12 2 27-12 12 4. Papp J. SE 9 6 — 3 16-13 12 2 20-17 12 5. Bélapátfalva 9 3 4 2 15-12 10 1 11- 5 11 6. BVSC 9 4 2 3 11-10 10 2 14- 9 11 7. Bors. Bányász 9 2 5 2 8- 8 9 2 13- 8 11 8. Borsodnádasd 9 2 5 2 8-10 9 3 14-13 10 9. Borsodi Volán 9 3 2 4 15-16 8 4 16-11 9 10. Gyöngyös 9 3 2 4 12-14 8 3 13-14 8 11. Balassagyarm. 9 2 4 3 9-11 8 3 10-16 8 12. Edelény 9 2 4 3 5- 7 8 4 20-14 7 13. Recsk 9 3 1 5 11-12 7 5 12-17 7 14. Sajóbábony 9 2 3 4 8-13 7 6 13-17 6 15. Nagybátony 9 1 2 6 9-19 4 6 12-25 6 16. Petőfibánya 9 1 — 8 5-25 2 8 9 6-30 5-31 2 Az olimpiai mozgalom A békés világért Szófiában vasárnap véget ‘ért a 3. nemzetközi elméleti konferencia, amelynek fő témája „az olimpiai mozgalom a békés világért’’ volt. A tanácskozást a Bolgár Olimpiai Bizottság megalakulása 60. évfordulójának tiszteletére rendezték. Az eseményen többek közt jelen volt Juan Antonio Sa­maranch, a NOB, Primo Nebiolo, a Nemzetközi Atlétikai Szövetség és Nikolaos Nisiotis, az Olimpiai Akadémia el­nöke. A magyar küldöttséget Páder János, az OTSH elnök- helyettese vezette, és előadást tartott dr. Kutasi László, a Testnevelési Főiskola egyetemi tanára. Az évforduló alkalmából a NOB elnöke több bolgár sportvezetőnek adott át kitüntetést. ★ Todor Zsivkov, a Bolgár Kommunista Párt Központi Bizottságának főtitkára, a Bolgár Államtanács elnöke hét­főn fogadta a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnökét, akinek az olimpiai mozgalom fejlesztésében szerzett ér­demeiért kitüntetést nyújtott át. gégével felülkerekedett a P*- tőfi. ,, . Gól: Miskolczi (2), Erdové- gi• Jó; Vaizer, Kovács, Mis­kolczi, Michna, ill. Vidor. (Ifi: 1-2). VOSE—DUNAKESZI 4-0 (2-0) Haraszti u., 300 néző. V.S Bállá. . 2 A hazaiak a tőlük megszo­kott lendülettel kezdtek, s a 15. percben Váczi gólt szer­zett. Nemsokkal később ugyan ő növelte az előnyt. Szünet után a veterán Bene fejelt a hálóba, s végül Váczi állította be a végeredményt. Nem volt egy súlycsoportban a két csa­pat. Gól: Váczi (3). Bene. Jó: Viczkó. Dániel, Váczi, ill- Szi­lágyi, Körmendi. (Ifi: 0-4.) BAG—DABAS 2-2 (0-2) Hévízgyörk, 300 néző. V.: Kapitány. Már a 3. percben gól esett, 11-esből a vendégek jutottak előnyhöz, s a 36. percben már 2-0-ra vezettek. A szünet utáa a gyors hazai támadások ered­ményeként a 65. percben szépí­tett a Bag, majd befejezés előtt 7 perccel megszületett az igazságos döntetlent jelentő ta­lálat. Gól: Barna, Angyal, ilL Krajcs, (11-esből). Becséri. Jó; Angyal, Budai, Suhánszki. ilL Dabasi, Becséri. (Ifi: Dobás— Bag 1-0. Tud: Nagy Károly). KARTAL—ÉGSZÖV 9-1 (4-1) Aszód, 450 néző. V.: Toldi. A két régi rivális csatájában a minden részében jobb Kar- tal ebben az arányban is meg­érdemelten nyert. Gól: Gerhát (2), Nagy J. (2), Barna (2), Száraz A., Vrbán, Ja- kus József, ill. Balázs. Jó: Gerhát (a mezőny legjobbja), Nagy J., Jakus János. Kolozs. (Ifi: 5-1, Tud: Szászi József.) FERIHEGY SE-D. KŐOLAJ 0-0 Vecsés, 200 néző- V.: An­gyal. Viharos szélben, esőben a jó talajú pályán végig a Kőolaj támadott, de nem tudta hely­zeteit értékesíteni. Senki nem nyújtott átlagon felüli teljesít­ményt. (Ifi: 0-7.) FÓT—CEGLÉD VSE 5-1 (1-1) Fót, 400 néző. V.: Szarka. Az első félidei közepes já­ték után nem lehetett ráis­merni a fóti együttesre, kitű­nően játszott, szépségdíjas ta­lálatokat szerzett, s akár na­gyobb arányban is nyerhetett volna. Gól: Mojzes (2, egyet 11-es­ből), dr. Bíró (2), Bódis. ill. Kazai (11-esből). Jó: Gerdán, Kriz, Bahor. Mojzes. dr. Bíró, ill. Kazai, Fekete T. (Ifi: 2-0): (Tud: Richter János.) T.-MÄRTON—SÜLYSÁP 0-0. Tápiószentmárton, 200 néző. V.: Gál. A küzdelmes mérkőzésen szünet utáni jobb játékával közelebb állt a győzelemhez a hazaj gárda. A színvonal a kö­zepes alatt maradt, s ebben közrejátszott. hogy nem akadt az átlagosnál jobb teljesít­mény. (Ifi; l-o. Tud: Kudelich Ferenc.) MEGYEI BAJNOKSÁG 1 25-13 12 1 22- 7 12 3 19-17 9 2 16- 6 9 220-16 9 3 14-13 9 3 14-10 8 3 14-10 8 4 8-15 8 4 5-16 5 4 4-10 4 5 10-20 4 6 2-25 2 . , - 6 4-28 2 Azonos pontszám' esetén az ifi­csapat jobb helyezése dönt. 1. VOSE 8 7 1 2. Szigetújfalu 8 6 2 3. Göd 8 5 2 4. Kartal 8 5 2 5. Ceglédi VSE 8 4 1 6. D. Kőolaj 8 3 3 7. Dabas 8 3 3 8. Ferihegy SE 8 4 1 9. Fót 8 3 2 10. Szentendre 8 3 2 11. Dunakeszi 8 2 2 12. Bag 8 1 3 13. T.-márton 8 4 14. Sülysáp 8 1 2 15. P.-vörösvár 8 _ 2 16 . ÉGSZÖV 8 — 2 ATagy nyeremények A 41, hét A tóté 41. játékhetén S pályázó __e* telitalálatot, egyenként 704 720 forint nyereménnyel. A 38 db 13-asra egyenként 81 146 forint jut. 12-es 1264, 11-es 14 440 10-es 91 954 darab akadt. Nyereményük egyenként 1840, 161, ill. 38 forint. Totóeredmények: 2, 2, x, 2, x. 1. x, 1, x, X, 1, 1, x, 2. Megyei totó Kettes nélkül 1. Aranykalász—Érd 2. Dömsöd—Rákóczi SE 3. Építők—Kossuth KFSE 4. Bem SE—Hajdúböszörm. 5. Szigetújfalu—Göd 6. Ferihegy SE—D. Kőolaj 7. Bag—Dabas 8. Szentendre—PSC x X 1 1 1 x X 1 Birkózócirkusz Pankráció kánkáncipőben Fenevadakból alaposan ki­jutott az utóbbi időben. Ta­valy cápashow. idén vérszom­jas medveóriás egy rockfesz­tiválon, az elmúlt hét végén pedig egymást péppé verő gladiátorok, azaz profi birkó­zók, pankrátorok. őket a Bu­dapest Sportcsarnokban lát­hatta a nagyérdemű, csekély 120 forintért. A rikító plakát világ- és Európa-bajnokokat, világverő izompacsirtákat, s nem utolsósorban profi birkó­zók zónaközi döntőjét, vagyis sportversenyt (!) ígért. A „ver­seny” kánkáncipőben pompá­zó, nagyhasú, öreg ripacsokat vonultatott fel, akik egymást össze (mű) vérezték, az előre beporozott ringpadlóhoz csap­kodták, a közönséget harsá­nyan froclizták, és egymást még véletlenül sem bántot­ták. A nézők maguk sem tudták, hogy sírjanak, vagy nevesse­nek ezen a semminek sem nevezhető műdurvaságon. Fü­tyültek, Hököm színpadot em­legettek, és követelték vissza a belépőjegy árát. Vagyis vé­gül igazi pankrációvá fejlő­dött a dolog, ami az előadás ismeretében nem csekély ered­mény. Lehet azonban, hogy nem is a versenyzők a hibásak, hi­szen ők tették a dolgukat, tu­datában annak, hogy a pank­ráció nem több, csak pankrá­ció. S ha a szervezők mulat­ságot hirdetnek, nem birkózó zónadöntőt, talán a megfakult aranycsillagok is vidámabban ragyognak a rikító kánkánci- pőkön. Kép és szöveg: Trencsényi Zoltán