Pest Megyei Hírlap, 1983. június (27. évfolyam, 128-153. szám)

1983-06-07 / 133. szám

Területi kapuzárás előtt Pauli mesterhármasa Egy héttel a kapuzárás előtt a labdarúgó területi bajnokság­ban csapataink változó sikerrel szerepeltek. Érd és Vác bizto- san nyerték mérkőzésüket, Dömsöd, valamint az Aranyka­lász a nagy meleget egy pont erejéig bírta. A KKFSE és a ceglédi Bem J. SE vesztesen vonult le a pályáról. Az érdi labdarúgó Pauld ragyogó for­mában volt, mesterhármasával jelentősen hozzájárult csapata győzelméhez. DUNA-CSOPORT Érd—Bábolna 4-1 (1-0) Érd, 600 néző. V.: Fehér. ÉRD: Sarlós — Rozinái, Várnai, Horváth, Kiss, Balogh, Csaja (Sebestyén), Gálvölgyi, Kapa (Pörzse). Pauli, Szekuli- dlsz. A jól kezdő hazaiak már az első percben vezetéshez jut­hattak volna, de Kapa nagy helyzetben hibázott. A félidő vége felé nagy nyomás nehe­zedett a vendégek kapujára — akik igen sokat kapkodtak és veszekedtek egymással. Érd a 40. percben szerezte meg a ve­zetést. Fordulás után fokozó­dott az iram, javult a játék színvonala. Különösen Pauli volt elemében, aki mesterhár­masával a mezőny fölé nőtt. Bábolnának sikerült szépíte­nie, majd az utolsó percben Szekulidisz saját térfeléről ki­indulva, még a kapust is ki­cselezte, beállította a végered­ményt. Jó: Pauli (a mezőny leg­jobbja), Várnai, Gálvölgyi, Szekulidisz. Kartal—Dunavarsány 2-1 (1-1) Dunavarsány, 200 néző. V.: Horváth J. Az első félidő 1-1-es állásá­nál a hazaiak szabályos gólját a játékvezető les címén nem adta meg. A vendégek győz­tes gólja a 75. percben esett. A döntetlen eredmény jobban megfelelt volna a játék képé­nek ______ -.......... G.: Szabó, Galambos, ill. Pár Jó: Száraz A., Galambos, ill. Császár, Pál. Tud.: Barna Barnabás VOSE—SZTK 4- 1 (2-1) Szigetszentmiklós, 700 néző. V.: Bállá. Nyomasztó VOSE-fölény jel­lemezte a találkozót, a már bajnok SZTK legénysége lát­hatóan igen könnyelműen vet­te a találkozót, vereségük bi­zony elkeserítette népes szur­kolótáborát. G.: Molnár, Gobari, Csajka, ill. Berek, Kirchner (öngól). Jó: Simon, Megyesi, ill. Ko­vács, Tóth. D. Kőolaj—Törökbálint 11-1 (6-0) Százhalombatta, 200 néző. V.: Lázár. A nagy fölényben játszó ha­zai gárda minden megerőlte­tés nélkül érte el nagyarányú győzelmét a végig igen sport­szerűen küzdő vendégek ellen. G.: Nagy (5), Pákái (3), Len­gyel, Perjék (2), ill. Gonda. Jó: Nagy (a mezőny leg­jobbja), Pákái, Lengyel. Dabas—Ceglédi V$E 5- 0 (3-0) Cegléd, 200 néző. V.: Csön- ge. A ceglédiek erőtlenül, kö­rülményesen játszottak. A sokkal frissebb vendégcsapat ilyen arányban is megérde­melten nyert. G.: Szolnoki (3), Dabasi, Be­cséri. Jó: Dabasi (a mezőny leg­jobbja), Szolnoki, Becséri, Szabó. tlngureán László Esztergom— Aranykalász SE 1-1 (1-0) Esztergom, 1000 néző. V.: Tar. Aranykalász SE: Fekete — Rékasi (Cséve), Bodoki, Han- gai. Nagy, Drahos, Pandúr, ItSff «ásás» Az érdi Horváth, külön&sen az első félidőben gyakran tört előre és a légicsatákból la rendre győztesen került ki. Fotó: Hancsovszki János Huber, Vajda, Törő (Csordás), Kapusi. Gólszüretre gondolt a káni­kulai időben focipályát válasz­tó szép számú hazai nézősereg. Még egy perc sem telt el és ' a ráckevei kapuba került a lab­da. A pillanatnyi védelmi za­var után rendezte sorait a ven­dégcsapat, és a félidő további részében több egyenlítési lehe­tősége is akadt. Ezek közül ki­emelkedett Vajda ziccere: a kévéi jobbszélső ügyes kénysze­rítőzés után kiugrott, három védőt kicselezve már csak a kapussal állt szemben, de szép­ségdíjas találat helyett fölé lőtt... A második játékrész hajrá­jáig kiegyenlített játék folyt. A finisben felülkerekedett az Aranykalász, kapujához sze­gezte ellenfelét és a 86. perc­ben pontot érő gólt szerzett: ka­varodást követően az ötösön ál­ló Huber a hálóba passzolta a Labdát. ­.............. Gól: H uber. Jó: Fekete, Bo­doki, Hangai. Oroszlány—KKFSE 3-1 (2-1) Oroszlány, 300 néző. V.: Pla- sek. Nagy fölényben játszott az első félidőben a hazai csapat. Ebben a játékrészben akár több gólt is rúghattak volna. A má­sodik félidőre szinte „feltá­madt” a KKFSE, azonban a be­fejezésekkel adósak maradtak. És ahogy ez lenni szokott, új­ból a hazaiak értek el újabb gólt. G.: Csíki. Dunaújváros—Dunakeszi 1-0 (0-0) Dunaújváros, 600 néző. V.: Nyúl. MÁTRA-CSOPORT Váci Izzó—Olefin SC 2-0 (0-0) Vác, 500 néző. V: Balogh. Váci Izzó: Pleskó — Kurnász, Rotyis, Strausz, Szalai, Mundi (Zrava), Bera, Tóth, Sebestyén, Szávai, Adi. Ellentétes félidőket vívott a két csapat. Az első játékrész­ben gyengén játszottak a stran­dolásra inkább alkalmas fül- lesztő melegben. Fordulás után mindketten rákapcsoltak. Köl­csönösen veszélybe kerültek a kapuk, egy-egy kapufa is fű­szerezte a perceket. A helyze­teit jobban kihasználó Duna- parti gárda Strausz szabadrú­gásgóljával, s Adi 89. percben szerzett, szólóját befejező talá­latával megérdemelten nyert. A győzelem értéke: az Izzó a bajnokság hazai mérkőzésein veretlen maradt. Jó: Adi. Pleskó, Rotyis, Strausz, L. A. KÖRÖS-CSOPORT DÉLÉP—Dömsöd 2-2 (1-0) Szeged, 300 néző. V.: Hajdú. G.: Takács, Tóbisz. TISZA-CSOPORT R&kamaz—Bem J. SE 3-1 (1-1) Cegléd, 200 néző. V.: Hu­nyadi. BEM J. SE: Nyárádi — Lechner, Nagy, Nyerges, Sza­kái, Kertész, Rajzinger, Ko­vács, Voltig, Tubák (Kiss), Só­lyom. A hazai csapat mindhárom gólját óriási védelmi hibából kapta, amihez bizony a kapus is „hozzájárult”. Kovács volt a Bem SE góllövője, majd egy kapufát is lőtt. A vendégek győzelme megérdemelt volt. Jó: Kovács, Nyerges, Raj­zinger. V. L. Öt kettes Megyei totó 1. DÉLÉP—Dömsöd 2. Oroszlány—KKFSE 3. Esztergom—Aranykalász 4. Iklad—T.-szentmárton 5. P.-vörösvár—Sülysáp 6. CVSE—Dabas 7. SZTK—VOSE 8. Dunavarsány—Kartal i>OSt megyei Hírlap SPORT 1983. JÜNIUS 7. Eltemették Szántó Györgyöt Hétfőn a Farkasréti teme­tőben mély részvéttel kísér­ték utolsó útjára Szántó Györgyöt, a Képes Sport 53 éves korában elhunyt főszer­kesztő-helyettesét. A ravatal­nál a Képes Sport szerkesztő­sége képviseletében Orbán László, a sírnál volt munka­társai nevében Kocsis L. Mi­hály búcsúzott Szántó György­től. G y érékeknek : Sportnapközi A Váci Izzó MTE nyári sportnapközit indít július 18. és augusztus 12. között. A gyermekek választott sportág, illetve érdeklődési körüknek megfelelően sajátíthatják el a sportágakat. Lehet karatézni, atlétizálni, kézilabdázni, teni­szezni, focizni. A gyermekek szülei Vácott a 10-222 tele­fonszámon érdeklődhetnek a sportegyesület vezetőinél. Női osztályozó Az NB I-be való jutásért Kaposváron rendezték meg a női röplabda osztályozó el­ső fordulóját az NB I-be való jutásért. A megyénket képvi­selő dunavarsányi csapat sze­replését nem kísérte szeren­cse. A Szegedi Építők Sparta­cus csapatától 3-0-ra, a Ka­posvári Vasastól 3-0-ra, a Debreceni ÜSE együttesétől szintén 3-0-ra kapott ki. Elke­seredésre azonban nincsen ok, mert a torna tovább folyik valamennyi csapat otthoná­ban. Az első fordulóban az alábbi sorrend alakult ki: 1. Kaposvár, 2. Debrecen, 3. Szeged, 4. Dunavarsány. Az osztályozó következő körmérkőzése a hét végén Debrecenben lesz. Kikapott a megyebajnok Ferihegyi-bravúr Gödön A megyei labdarúgó-bajnok­ság utolsó előtti fordulója is­mét szolgált több meglepetés­sel. A legváratlanabb ered­mény kétségtelenül Gödön szü­letett. ahol a vecsésiek az idény legjobb játékát produkálva fö­lényes győzelmet arattak a volt NB I-es játékosokkal telitűz­delt gödi csapat ellen. Megle­petés a VOSE nagyarányú győ­zelme a már aranyérmes szi- getszentmiklósd csapat ellen. Idegenben diadalmaskodott Kartal is Dunavarsány ottho­nában. Ferihegy SE—Göd 5-2 (2-1) Göd, 200 néző. V.: Győr. A nagy melegben lejátszott mérkőzésen a hazaiak az idény leggyengébb játékát nyújtották. A vendégek nagyobb lelkesedé­se nem várt sikert hozott szá­mukra. G.: Szécsényi (2), Buronyi, Nagyfejed, Tóth S. Jó: Szepesi, Buronyi, Kári. Tud: Simkó Géza Tápíószentmárton—Iklad 6-1 Sülysáp—Pilisvörösvár 3-2 (1-0). Pilisvörösvár, 400 néző. V.: Silye. Az első félidő közepe táján jutott vezetéshez a vendégcsa­pat. A hazai kapus többször is csak bravúrral hárított. Szünet után már az első percekben zörgött a hazai háló. Feljavult a helyi gárda és két gyors ta­lálattal máris 2-2-re alakult az eredmény A mérkőzés utolsó percében egy gyors lefutás vé­gén alakult ki az eredmény. G.: Békési, Béres, Merczel. Szentendre—Főt 2-1 A TABELLA ALLASA 1. Sz.-szentmik. 29 19 9 1 60-23 47 29 19 5 5 70-24 43 29 17 7 5 62-27 41 29 15 11 3 53-26 41 29 18 4 6 65-25 40 29 16 4 9 65-39 36 29 12 9 * 56-33 33 29 11 7 11 39-35 29 9. Dunavarsány 29 9 8 12 48-37 26 10. Ferihegy SE 29 10 4 15 50-61 24 2. D. Kőolaj 3. Göd 4. Kartal 5. VOSE 6. Fót 7. Dabas 8. T.-szentmár. 11. Cegléd 12. Sülysáp 13. Szentendre 14. P.-vörösvár 15. Iklad 16. Törökbálint 7 8 14 44-38 22 7 8 14 30-53 22 6 10 13 27-51 22 7 4 18 32-80 18 4 3 22 26-77 11 2 5 22 18-91 9 Bérlet a hazaiaknak Egy helyes döntés Mint ismeretes, október utolsó hetében a Budapest Sportcsarnokban kerül sor a 22. tornászvilágbajnokság­ra, a sportág idei legnagyobb eseményére, amely egyben olimpiai minősítő verseny, azaz elővizsga a Los Ange- les-i játékok előtt. A világbajnokság szervező bizottsága kötelességé-: nek érzi, hogy elősorban a tornasport hazai szurkolóinak teremtsen lehetőséget a VB-re szóló bérletek megvásár­lására, s különösen azok után, hogy a világverseny iránt a vártnál nagyobb a külföldi szövetségek, turistacsopor­tok és egyéni utazók érdeklődése. A VB házigazdái ezért — öt hónappal a VB előtt — úgy határoztak, hogy hoz­zákezdenek a hazai bérletánisítás megszervezéséhez. Az október 23-i megnyitó ünnepségre, ugyanúgy az október 24-től kezdődő és 30-án záruló versenysorozat minden napjára érvényes bérletet a Népstadion központi jegy­irodájában (1146, Istvánmezei út 1—3., Népstadion to­ronyépület) írásban lehet igényelni, a bérletárusítás felelőse Molnár Lajosné. A VB-bérletek ára egységesen 650 forint a felnőtteknek, 300 forint a diákoknak. A Népstadion jegypénztára az igénylőlevelekre folyama­tosan választ ad, annak feltüntetésével, hogy hol és mi­kor lehet átvenni a belépőket. Fontos tudnivaló, hogy a bérlettulajdonosok jogosultak a négy napig tartó csa­patversenyek, a két napon át megrendezésre kerülő egyéni összetett versenyek, továbbá a két részre bontott — férfi és női — szerenkénti döntők megtekintésére, továbbá a VB nagyszabású megnyitó ünnepségére, amely a hazai kulturális élet különleges seregszemléjé­nek ígérkezik. Egyenlő pontszám esetén az ifjú­sági csapatok jobb helyezése dönt. Alboreto az amerikai specialista Prost előnye csökkent £ Forma—1 futam i la ^ Monte-Carlo az Cjvllágban £ Detroitban. Akárcsak a £ klasszikus mediterrán ver- í senyén, itt is egy város, az Í amerikai autógyártás fővá- £ rosának utcáin futnak a vi- 2 lág leggyorsabb autóiban a ^ világ legirigyeltebb villám- / emberei. Tavaly a sárga Renault szí­neiben Prost volt az edzésel­ső, idén az akkori márkatárs Arnoux indulhatott az élről, ám ezúttal a Ferrari csapatá­ban. Ahogy a tavalyi első rajt­kocka nem hozott sikert, ugyanúgy az idei sem. A tech­nikás pályán nincsenek fö­lényben a turbósok, egy éve a McLarenes Watson, az idei harmadik, nyert. Első a második A rajttól a legjobban a má­sodik helyről induló Piquet jött el, ő vezette a mezőnyt a nyomában száguldó Amoux- val. A Brabham—Ferrari csa­ta a harmincadik körig tar­tott, amikor a kék-fehér autó­ban fogyni kezdett az üzem­anyag, s Piquet tankolni ment Arnoux tűzpiros Ferrarijának gumijai nem bírták, ő is be­lőtt a boxba. Rosberg, a finn világbajnok hozta élre ezután zöld-fehér Williamsét. Okosan verseny­zett, kímélte kocsiját, s már egy közelgő nagy siker má­morát kóstolgatta gondolatban, amikor több támadási kísérlet visszaverése után nem tudta megakadályozni, hogy az olasz Alboreto megelőzze. Ez az öt­venegyedé körben történt, s az amerikai-specialista olasz — eddig csak egy versenyt nyert a múlt évi Las Vegas-it — megtartotta első helyét a hát­ralevő kilenc körben. Ezzel is­mét a már sokszor leírt Ford Cosworth motorral nyertek VB-futamot. Sőt, ami emberemlékezet óta nem fordult elő, csupán há­rom pont jutott a turbósok­nak! Piquet gyengébb szerep­lésében nemcsak a Brabham­Aranyérmes az ifjúsági csapat Ráckevei röplabdasiker A röplabda NB II Déli cso­portjában szereplő ráckevei Aranykalász SE is befejezte bajnoki küzdelmeit. Bár több játékossal gyengült a gárda első NB II-es idényében elő­kelő helyen végzett a tabel­lán. Az ifjúsági csapat egyenle­tes, jó játékkal megnyerte a bajnokságot. Orkovits József- né gondos felkészítésének eredménye ez. A nyári szünet­ben sem pihennek a csapatok készülnek a következő hóna­pok különböző kupáira, mi több, az őszi nyitányra. Felnőtt 1. Külker SC 21 18 3 56:24 39 2. H. Mezőfi SE 21 17 4 56:30 38 3. DUTÉP SC 21 15 6 51 :31 36 4. Kandó Főiskola 21 14 7 54:39 35 5. Aranykalász SE 21 12 9 44:36 33 6. H. Steinmetz 21 11 10 35:42 32 7. Élgép SC 21 10 11 43:39 31 8. K. Lombik* 21 9 12 39:44 29 9. U. PEAC 21 8 13 39:45 29 10. Bácsbokod* 21 6 15 23:51 27 11. Pécsi VM 21 — 21 2:63 20 A Békéscsaba a tavaszi fordu­lótól visszalépett. * ■= Ki nem állásért egy-egy büntetőpont levonva. Ifjúsági 1. Aranykalász SE 15 14 2. DUTÉP SC 3. U. PEAC 4. Pécsi VM 5. K. Lombik 6. ÉLGÉP SC 7. Külker SC 8. Bácsbokod 9. Békéscsaba 1 42: 7 29 15 14 1 43: 8 29 15 9 6 31 :20 24 15 6 9 21 :29 21 15 5 10 15:27 20 15 3 12 12:34 18 15 3 12 12:35 19 15 2 13 7:37 17 8 6 2 20:37 14 taktika (fél tankkal Startol és féltávnál tankol) sikertelensé­ge, hanem egy gumihiba is közrejátszott. Tambay még a verseny elején összetörte Fer- rariját. Laffite, a veterán francia nagy rutinnal hozta Williams kocsiját a két pontot hozó ötö­dik helyre, míg az egykor szebb napokat megélt —, s Chapman elárvult helyét be­tölteni képtelen — Lotus-csa- patnak az eddig nem túl sike­res Mansell hozott egy pontot hatodik helyével. A pontszerzők Az összesítésben azért vál­tozatlanul Prost vezet, de már csak egy ponttal Piquet előtt, harmadik Tambay. Az idei hetedik futam vég­eredménye (Detroit): 1. Mi­chele Alboreto (B-Tyrrell, 2. Rosberg (SF) Williams, 3. Watson (GB) McLaren, 4. Pi­quet (BR) Brabham—BMW, 5. Laffite (F) Williams, 6. Man­sell (GB) Lotus. Következik a hét végén a kanadai Grand Prix. Roóz Péter 2». játékhét Nyeremény- dömping A 23. heti totóeredmények rég lá­tott nyeremenydömpinget hozott. A 200 darab 13-f-l-es szelvényekre egyenként 9538 forintot fizetnek. A 13-as 5165, a 12-cs 168, a U-cs 30, a 10-es pedig 11 forintot ér. Dunakanyar Kupa A Nagymarosi SE kajak-ke­nu szakosztálya augusztus 27. és 29. között rendezi meg a Dunakanyar Kupa-versenyt immár 28. alkalommal. Eddig 25 sportegyesület jelentkezett a versenyre mintegy 1000 résztvevővel. Az Izzó Léván Visszavágó A Váci Izzó labdarúgócsa pata a múlt héten a lévai Slovan Agro Levice második ligás csehszlovák gárdával vívott barátságos edzőmérkő­zést. Vácott 3-1 -es vendégsi­ker született. A visszavágót szerdán Léván játsszák. WML V XE V- ON NA N JBM ■ A hét végén kétfrontos talál­kozót vívott a magyar és a lengyel ifjúsági tornászválogatott. Duda pesten a férfi, Lodzban a női csa patok találkoztak. Mindkét szinté ren magyar siker született, s ami ről csak hé.tfőn érkezett jelentés: a lengyelországi városban a magva» fiatalok 187.15:183.15 arányban győz­tek, míg az egyéniben Bartalf\ Krisztina vitte el a pálmát. Ugyanő három szeren, az ugrásban, a ta iajon és a gerendán is a legjobb­nak bizonyult. ál A nemzetközi női maratoni futóversenyen az amerikai Julie Brown 2:26:24 órával nyert, az AJP hírügynökség szerint olyan Idővel, amelyet női atléta még egyetlen olyan maratoni viadalon sem fu­tott, amelyen kizárólag csak női 'utók szerepeltek. M A francia nemzetközi tenisz- bajnokságon aratott győzelmével vannick Noah átvette a vezetést r 'írand Prix-ranglistán, és megelőz­te a döntőben legyőzött Wilandert