Pest Megyei Hírlap, 1983. március (27. évfolyam, 50-76. szám)

1983-03-15 / 62. szám

Szép voll a vasárnap Nyomasztó fölény Cegléden Jó napjuk volt vasárnap a területi labdarúgó-bajnokság­ban szereplő Pest megyei együtteseknek, öt gárda győ­zött, egy döntetlent ért el, kettő pedig kikapott. Megle­petés: az Érd a fővárosban, a Vác Bélapátfalván nyert. DUNA-CSOPORT Pénzügyőr—Dunakeszi 1-0 (0-0) Marcibányf tér, 400 néző. V.: Komáromi. Dunakeszi: Rotherme l — Horváth, Szilágyi, Kiss, Ba­logh, Dévai, Németh, Bodó, Bursi (Tóth), Herr, Nazáth. A második félidőben volt élénk a játék, a Dunakeszi jól védekezett. Már úgy tűnt, a Pénzügyőr ellőtte a puskapo­rát, amikor egy rosszul ellőtt labdát Koniitár elcsípett, s be­adásából gól született. Jó: Kiss, Nazáth, Bodó. B. T. Kossuth KFSE-BVSC 4-0 (1-0) Szentendre, 150 néző. V.: Kara. v KKFSE: Szieben — Smut- zer, Bánfi, Molnár, Takács, Krukk, V.'icsek, Zakar, Sz ike, Csiki, Halász. Az eiső gólt a 36. perc hoz­ta, Smutzer 17 méteres rava­szul csa / art szabadrúgását Szekeres csak nézte. A szünet után Halász pillanatonként forgatta meg a Vasutas-vé­delmet. A 78. percben eldőlt a találkozó: parázs tűzijáték után Takácsot a tizenhatoson belül felvágták, a büntetőt Za­kar értékesítette. Gól: Smutzer, Zakar (2—2). Jó: Szieben, Smutzer, Zakar, Halász. R. F. Érd—Építők 2-0 (1-0) Népliget, 200 néző. rencz. V.: Fe­Érd: Fellegi — Rozinái, Vígh, Boross, Borbély, Pauli, Várnai, Balogh, Juszkó, Kapos, Szekulidisz. Pauli húszméteres szabad­rúgásból lőtt gólja nem volt váratlan, végig a vendég ér­diek vezették a találkozót, s megérdemelten jutottak a két bajnoki ponthoz. Gól: Pauli, Szekulidisz. Jó: Rozinái, Pauli, Várnai. H. J. III. kér. TTVE-ÉGSZÖV 1-0 (0-0) Hévízi út 300 néző. V.: Ren­deld. A vendégegyüttes portása nagyon jól védett, de egy eset­ben ő is tehetetlen volt. Az 53. percben a lacházi Balázst ki­állította a bíró. D unaú j vár os—Ráckeve 1-1 (1-0) Ráckeve, 600 néző. V.: Illa. Aranykalász: Fekete — Csé­ré, Dani, Bodoki, Nagy, Réká- si (Hangai), Huber, Drahos, Vajda, Csordás (Törő), Kapo­si. Balszerencsésen ért véget az első negyedóra a keveiek szá­mára. Egy lövésbe Bodoki be­leért, s öngólként hullott a hálóba a labda. Noha ezután feltámadt az Aranykalász, a dunaújvárosi kapuvédő élete talán legjobb formájában játszva csak a 87. percben en­gedélyezett egy gólt. Gól: Hangai. Jó: Vajda, Hangai. T. L. KÖRÖS-CSOPORT Dömsöd—Szarvas 2-1 (1-0) Dömsöd, 400 néző. V;. Kiss. Dömsöd: Lázár — Elekes, Bieber, Bilek, Havasi, Csá­szár (Máté), Fekete, Tóth, Aszalai, Zima, Simon. Az első negyedóra végén az önzetlen Simon Havasi elé tálalt, aki a hosszú sarokba lőtt. Bár a fordulás után vé­delmi hibát kihasználva egyenlített a Szarvas, az 58. percben újabb találatot értek el a hazaiak. Gól: Havasi, Máté. Jó: Si­mon, Havasi. B. F. TISZA-CSOPORT H. Bem J. SE— Püspökladány 4-0 (1-0) Cegléd, 600 néző. V.: Kól. H. Bem J. SE: Nyárádi — Kertész, Nagy, Rajzinger, Sza­kái, Jerabek (Németh), Len­gyel, Tóth, Kovács, Néder, Voltig. Az utolsó negyedóra kivéte­lével, amikor a vendégek több­ször átjutottak a félvonalon, nyomasztó fölényben játszott a Bem SE. A listavezető gár­da még nagyobb különbséggel is győzhetett volna. Gól: Néder, Kovács, Voltig, Lengyel. Jó: Tóth, Lengyel, Kertész. U. L. MÁTRA-C SÖPÖRT Váci Izzó—Bélapátfalva 1-0 (0-0) Bélapátfalva, 500 néző. V.: Kálmán. Váci Izzó: Pleskó — Sebes­tyén, Rotyis, Strausz, Szalai, Kurnász (Szávai), Bér a, Frid- mann, Bartik, Szabó, Tóth. A 75. percben a bélapátfalvi kaputól mintegy húsz méterre szabadrúgáshoz jutott az Izzó. Bartik éles lövését Bera a hosszú sarok felé fejelte, a a labda a kapufa tövéről ki­pattant, a szemfüles Szávai Tóthhoz perdítette, aki öt mé­terről lőtt a hálóba. Gól: Tóth. Jó: Pleskó, Strausz, Bera, Bartik, Tóth. L. A. Gyengélkedik a Kőolaj * Úri pályán remek iram A vendégcsapatok sikerét hozta a megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság 17. forduló­ja. Négy együttes győzött ide­genben, egy pedig döntetlent ért el. Sok gól is született: hu­szonnyolcszor rezdültek meg a hálók, ez jobb a mérkőzésen­kénti hármas átlagnál. Pedig hat csapat csatárai tehetetle­nek voltak. Az első hat közül csak a tavasszal gyengélkedő Dunai Kőolaj. FŐT—TÖRÖKBÁLINT 3-0 (0-0) Törökbálint, 450 néző. V.: Temesvári. A hazai csapat lelkes játéká­val csak az első félidőben tud­ta megakadályozni a fótiakat a góllövésben. Gól: Kökény, Tóth, Novak. Jó: Fábián, Misnyovszki, Nó­rák, Tóth, illetve Gonda. SÜLYSÁP—DABAS 1-1 (1-0) Űri, 300 néző. V.: Hűvé. A jól előkészített úri pályán remek iramú találkozót vív­tak, ellentétes félidőkkel. A 27. percben Merczel szerzett vezetést. Az egyenlítő talála­tot Pál szerezte. Gól: Merczel, Pál. Jó: Gá­bor, Merczel, ill. Pál, Szolnoki (Tudósító: Csaba János). FERIHEGY SE—PILISVÖ- RÖSVÄR 7-1 (3-0) Vecsés, 400 néző. V.: Nagy. A 43. percben már három góllal vezettek a helyiek, s később is tetszés szerint sze­rezték a gólokat. A vörösvá­riak dicséretére szól: az utolsó pillanatig küzdöttek. Gól: Buronyi (2), Szécsényí (2), Molnár (2), Osváth, ill. Haluk. Jó: Buronvi. Kiss, Mol­nár, Szepesi ill. Vidor, Gubán. GÖD—IKLAD 4-0 (1-0) Iklad, 400 néző. V.: Lázár. A 10. percben reklamálásért kiállították az ikladi Bazsikot. A megfogyatkozott gárda a sokkal erősebb gödi rohamok­nak egyre kevésbé tudott el­lenállni, az ellenfél könnyedén szerezte góljait. Gól: Vásári, Kovalik, Petró, Nagy. Jó: Zámbó, Kovalik. KARTAL—D. KŐOLAJ 2-0 (1-0) Kartal, 1000 néző. V.: Ső­men. A múlt heti vereségét feled­tetni akaró Kőolaj támadásai borzolták fel először a nézők kedélyeit. Ám a szervezetten védekező Kartal visszaverte azokat, s a 17 esztendős Tóth vezetést szerzett. A találkozó második felében még izgalma­sabbá vált a játék, a 72. perc­ben Száraz kiállítása miatt tíz főre fogyatkozott a helyi gárda. Gól: Tóth, Galambos. Jó: Gerhard, Nagy J., Jakus, ill. Ferenci, Pákái. (Tudósító: Szászi József.) dunavarsAny—szent­endrei PETŐFI 4-0 (1-0) Szentendre, 250 néző. V.: Oláh. Az első gólt Glász fejelte, sokak szerint ez volt a legmu- tatósabb a négyből. A szent­endreieknek alig alkadt hely­zetük. Gól: Kende (2), Glász, Po- gács. Jó: Stammler, Kende, Császár. (Tudósító: Barna Barnabás.) SZTK—TÄPIÖSZENTMÄR- TON 1-0 (0-0) Tápiószentmárton, 400 néző. V.: Horváth. Vendégtámadások után hazai fölény alakult ki, de az med­dő maradt. Szögletrúgást köve­tően fejesgóllal nyerte meg a csatát a bajnokesélyes. A szentmártoniak tartalékosán álltak ki, s nem érdemeltek vereséget. Gól: Kirchner. Jó: Lévai, Sárközi, Szántó, ill. Laczkó, Keiner. (Tudósító: Mészáros Károly.) VOSE—CEGLÉD 4-0 (1-0) Soroksár, 200 néző. V.: Kál­mán. A 44. percig hárítani tudták a VOSE erőtlen támadásait a vendégek, szünet előtt Szolno­ki Tibor rezegtette meg a há­lót. Később a mind jobb és ötletesebb soroksáriak könnye­dén szerezték góljaikat. 1983. MÁRCIUS 15. Sok telitalálat Százezer felett A totó 11. játékhetén 41 pályázó­nak volt 13+1 találata. Nyeremé­nyük egyenként 102 288 forint. 13-ast 50 fogadó ért el, erre szel­vényenként 72 725 forintot fizetnek. Tizenkettes 1103, tizenegyes 11711, tízes 70 169 volt. Nyereményük egyenként 2198, 207, 52 forint. A helyes tippek: x, x, 2, 1, x, 1, 1» I» 1* 1, x, 1, 1. Mrgyei totó Csak egy X 1. Pénzügyőr—Dunakeszi 2. III. kér. TTVE-ÉGSZÖV 3. Építők—Érd 4. Sülysáp—Dabas 5. VOSE—CVSE 6. Ferihegy SE—P.-vörösvár 7. Kartal—D. Kőolaj 8. Törökbálint—Fót Ka a hollandok ellen Nagyszerű folytatás A magyar csapat második gólja. Menyhárt (17) átadásából Kereszty (7) talált a hálóba. Trencsényi Zoltán felvétel* Erre senki sem számított. Hétfő délelőtt 10 órakor mint­egy ötezer lelkes hokibarát előtt kezdődött a Budapest Sportcsarnokban a C-csopor- tos jégkorong-világbajnoksá­gon a magyar együttes har­madik találkozója. Jó ötletnek Budapestről Isaszegre Csodás tájon át haladva Szikrázó napfény és mínusz ötfokos hideg fogadta a Ská­la Aruház parkolójában gyüle­kező túrakerékpárosokat, va­sárnap reggel. Szerencsére az előbbire hallgattak. Márciusi hangulatban ültek nyolc óra­kor a nyeregbe, ki egyszerű gépen, ki öt sőt tízsebességes „paripákon”. Az alkalomhoz illően — hi­szen a KISZ Budapesti Bi­zottsága a forradalmi ifjúsági napok részeként hirdette és szervezte a kirándulást — a Petöfi-hídon kerekeztek át Bu­dáról Pestre. A Mező Imre, a Kőbányai és a Jászberényi úton haladtak tovább, majd a Péceli úton hajtottak me­gyénkbe. Űtközben egyre gya­rapodtak itt, is, ott is, csatla­koztak a közeli bringások. Pécelt elhagyva csodálatos tájra értek, az 1849-es isasze- gi csata színhelyére. A leg­frissebbek tizenegy óra körül értek a célhoz, a honvédem­lékműhöz. A szomszédos köz­ségekből, és Gödöllőről össze­gyűlt kerekesek fogadták őket. A márciusi hangulat már­cius 15-i hangulattá vált, so­kan feltűzték a kokárdát a műsort hallgatva. Ezer kétkerekű pihent a földre döntve, vagy egymás­nak állítva, amíg ismerkedtek a negyven kilométeres táv le- küzdői. Ősz hajú, dús bajuszú bácsi, a 71 esztendős Weisz Weisz Ferenc, a kerékpáros veterán A szerző felvétele Ferenc nagy érdeklődést kel­tett 1939-ben készített, tíz­sebességes gépével. — A váza még hibátlan, a köpenyeket sokszor cseréltem már. Tavaly Székesfehérvár­ra hajtottam, 1981-ben Auszt­riában tapostam a pedált, Ti­rolban, a veterán világbaj­nokságon. — mesélte, majd kalapját levéve felballagott a honvédsírokhoz. Vajon hány mostani tizen­évessel találkozunk majd öt­ven év múlva, kerékpárral, ugyanitt? (balázs) bizonyult, hogy a diákokat in­gyen engedték be az arénába, de érdekes módon, nem ők voltak többen ... A publikum nagyszerű han­gulatot teremtett, ám a Koreai NDK elleni vezető gól sehogy- sem akart megszületni. Pedig, annyi lövés ment Pák Hyong kapujára, olyan tűzijátékot rendeztek Palláék a síkos ta­lajon, hogy a derék hálóőr sokszor azt sem tudta, hol á pakk. Találat viszont nem esett. — Csak az első legyen bent, aztán jön a többi — hallottuk a tribünön. így is lett. A jeget, vagyis a KNDK-beliek ellen­állását a 22. percben sikerült megtörni. Palla kitűnő átadá­sából Szajlai, az ördöngős csa­tár ütött gólt. S, nem volt megállás. Amikor ötödször nyúlt maga mögé, Pák Hyong, edzője lehívta, s Kim Giet küldte be. Ez sem használt, ebben a harmadban ő is ka­pott egy négyest. A folytatásban is nagyon Jól játszott a csapat. A legszebb találatot a védő Balogh érte le, az volt a 11. A vendégek 13-0 után szépítettek, Szó Csangnak nagy boldogságot okozott, hogy be tudta venni a Kovalcsik várát. Az utol­só gólt Búzás ütötte. —• A hollandok ellen is nyerni akarunk — mondta a meccs végén Boróczi Gábor, a válogatott mestere. A véde­kezésünket nagyon meg kell szervezni, s gyors ellentáma­dásokat vezetni. Gólütő: Búzás (3), Szajlai (2), Kereszty (2). Gogolák, Pal­la, Menyhárt, Bálint, Ancsin, Balogh, Flóra. (őbp) A még nem közölt eredmények: Hollandia—Koreai NDK 11-1, Dá­nia—Spanyolország 4-0, Kína—Bul­gária 5-1. Tegnap játszották. Franciaország —Hollandia 0-10, Dánia—Bulgária 4-5. A Spanyolország—Kína mér­kőzés lapzártánk után fejeződött be. A mai program: Koreai NDK- Franciaország (16), Magyarország— Hollandia (19). Honor, Omszki park, Rio Ügyes lányok és gyors fiúk Motocross A zenészek aligha mondanák a mutocross rajongóira, hogy vájt- fíilűek. Hiszen, mi szép, mi érde­kes is lehet a bivalyerős motorok bőgésében? Nos, az, a két és fél­ezer szurkoló, aki vasárnap Mo­noton megnézte az első hazai hosszú távú megbízhatósági páros versenyt, meg tudná mondani. Az eredetileg négy kilomé­teres pályát egy kilométerrel megrövidítették, így a közön­ség végig figyelemmel kísér­hette a kegyetlenül kemény kö­rök eseményeit. A legnagyobb élmény a Gyurászik—Borka és a Taraszov—Magyar párharc, vagy a helybeli Szilágyi test­vérek kockáztató stílusa jelen­tette. Végül nekik éremesé­lyes pozicíóban, sebességváltó hiba miatt kellett feladniuk a versenyt. Gyurászik és Taraszov ki­emelkedett a mezőnyből. A verseny első harmadában a magyarok előnyre tettek szert. Ekkor jött Taraszov, s csodá­latos dolgokat produkált. — Rakétán ül ez a fiú? — kér­dezte az egyik néző, amikor a szovjet versenyző egy félóra alatt ledolgozta hátrányát. Ám jött Gyurászik kiegyenlített és végül ő és társa Borka vehette át az első díjat. Második a Taraszov—Magyar páros lett. V. J. Slalomverseny Ragyogó napfény és ragyogó hölgyszemek az Omszki parkban, s mindenki a rajtot várja. Erre a napra a szentendreiek vették bir­tokukba a szovjet testvérmegyénk­ről elnevezett területet. A Petőfi SK Autós Szakosztálya, a városi és járási sportfelügyelőség és Közlekedésbiztonsági Tanács, va­lamint a Pest megyei Művelődési Központ autósversenyt rendez a gyengébb nem számára a nem­zetközi nőnap alkalmából. Bemelegítésnek egy szellemi vetélkedő és máris következik a verseny-útvonal bemutatása. Soltész Zoltán, szakosztályel­nök, Pólyák Ferenc, csapatve­zető és Botár Emil, gazdasági vezető viszik végig először gyalog a mezőnyt az általuk tervezett pályán. Majd egy is­merkedő kör kocsival, s meg­állapíthatják a résztvevők, hogy jó vonalvezetésű, gyors pályát jelöltek ki. Elcsitulnak a nézők és bele­hasít a csendbe az első ver­senyzőnő Trabantjának motor- bőgése. A zöld kisautó billeg­ve kanyarog a zászlók között és kitűnő idővel érkezik a célba. Mint később kiderül dr. Majzik Gabriella, mert ő a pilóta, ezzel első, sőt a III. kategória győztese is ő, Ladán. A II. kategóriát Benedek Já­nosáé, a IV-et Farkasné Besz- teri Éva nyeri. Forma-1 A mesés szépségű Rio de Janeiroba ment a Forma-1 me­zőnye, hogy megkezdje az idei pontvadászatot. A Jacarepagua pá­lya a Csendes öccán partján he­gyek lábánál fekszik, s a Dél Amerika-i nyárban ideális szín­helyet biztosít az idénynyitóra. A helyi hős, Nelson Piquet a második sorból rajtol, s már a második körben előzi Prost-ot, majd Rosberg szél­árnyékában utazik, mígnem őt is otthagyja és egyre növelve előnyét vágtat az élen. A ver­seny eldőlt — gondoltuk — csak az a kérdés; bírja-e a brazil fiú és kocsija a hátra­lévő távot. Mindkettő bírta. Amikor kiáll kerékcserére, s ezzel 17,5 másodpercet veszít, még mindig vezető helyre 16- heti vissza magát. Végül előt­te csapódik le először a koc­kás zászló. A tavalyi világbajnok, Keke Rosberg úgy vág a távnak, mint egy amerikai dragsteres. mintha csak negyedmérföld lenne a táv, ám később átadja a vezetést a volt világbajnok Piquet-nek, majd beáll a boxba, s egyszercsak lángok csapnak fel kocsijában, a tűzoltók bravúros gyorsaság­gal, csírájában fojtják el a tüzet, oly gyorsan, hogy Keke visszaülhetett és friss gumik­kal elcsípi a kilencedik helyet. Vad üldözésbe kezd és végül a második helyre tornássza fel magát. Világbajnoki hidegvér és küzdenitudás! Ez azonban kevés, mert óvás után diszkva­lifikálják. A veterán Lauda a kilence­dik rajthelyen, de hamarosan visszaesik a tizenegyedikre. Féltáv körül aztán elindul. Akkora már ellőtték puskapo­rukat a zöldfülűek, s kipo­tyogtak néhányan. Valamennyi ellenfelét megelőzi, kivéve élen vágtató tanítványát. Tíz körrel a cél előtt utoléri Ros­berg, a Lauda, a Komputer ismét jól számol, nem veszi fel a harcot, ernyedő gumijai­val elégedetten utazik a har­madik helyre. Nem rajta múlt, hogy az óvás után mégis má­sodik lett. A befutó után karneváli a hangulat, csak egy labdarúgó­siker örömmámorához hason­lítható. Vagy a riói karnevál­hoz? R. P. > Gól: Szolnoki T., Dániel, Csajka, Molnár. Jó: Megyesi, Molnár, Réti, ill. Petró, Klein. A BAJNOKSÁG ALLASA 1. Göd 17 12 4 1 31-10 28 2. SZTK 17 11 6 — 31- 8 £8 3. Fót 17 12 1 4 38-19 25 4. D. Kőolaj 17 10 3 4 34-23 23 5. Kanal 17 8 7 2 30-15 23 6. VOSE 17 10 2 5 34-15 22 7. Tápiószentm. 17 6 7 5 20-17 18 8. Dabas 17 7 3 7 31-20 17 9. Dunavarsány 17 6 4 7 27-22 16 10. Cegléd 17 4 5 8 25-20 13 11. Vecsés 17 5 3 9 30-39 13 12. Sülysáp 17 4 4 9 16-28 12 13. Pilis vörösvár 17 4 3 10 19-48 11 14. Szentendre 17 2 6 9 11-30 10 15. Iklad 17 3 1 13 15-43 7 16. Törökbálint 17 1 4 12 11-46 6 (Azonos pontszám esetén az ifi­csapat jobb helyezése dönt.)