Pest Megyei Hírlap, 1982. szeptember (26. évfolyam, 204-229. szám)

1982-09-07 / 209. szám

Kisknnlacházl tűzijáték Gólparádé a rangadón A hétvégi forlulóban a te rületl labdarúgó-bajnokságban szereplő Pest megyei csapa­tok ötvenszázalékos ered­ményt értek el. Három együt­tes — az ÉGSZÖV, a KKFSE, a Bem SE — győzött, kettő — Dunakeszi, Ráckeve — talál­kozója végződött döntetlenre, míg a Váci Izzó, a Dömsöd — mindketten idegjenben — ve­reséget szenvedett, s az Érd sem gyarapította pontjainak számát. Igaz, ők- a Pest me gyei rangadón, a KKFSE-től kaptak ki. A nyolc csapat közül csak három szerepel az éllovasok között. A Duna-csoportban az ÉGSZÖV 7 ponttal a második, a Kossuth KFSE 6 ponttal a harmadik. A Tisza-csoportban a Bem SE 7 pontos, ezzel a tabella második helyén áll. Duna-csoport Kossuth KFSE—Érd 4-0 (2-0) Érd. 800 néző. KKFSE: Pleskó — Gróf, Mé­száros, Szőke, Havasi, Paksi (Csehi), Hetzmann, Halász, Hehl, Simon (Szieben), Törő. Érd: Fellegi — Sebestyén, Vigh, Balogh, Kiss, Juszkó (Boross), Karalyos (Várnai), Gálvölgyi, Pauli, Kapa, Szeku- lidisz. Változatos, jó iramban kez­dődött a találkozó, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek. A félidő utolsó harmadában feljött a főiskolás gárda és négy perc alatt két gólt ért el. Előbb Juszkó ártatlan helyzet­ben, a 16-os sarkánál szabály­törő, a KKFSE csatára nagysze­rűen játszott Hancsovszki János felvétel« talankodott, a megítélt bünte­tőt Gróf a bal sarokba rúgta. Nem sokkal ezután a félpályá­nál sorra hibáztak a hazai vé­dők, Halász szerezte meg a labdát, kapura tört és máris 2-0 lett az eredmény. Szünet után erősíteni próbált az Érd, több gólhelyzetét is kihagyott, mígnem az 53. percben ismét védelmi hibából Törő, Fellegi fölött átívelve fejelt a hálóba. Továbbra is változatos volt a találkozó, mindkét oldalon többször csattant a kapufán a labda. Az utolsó negyedóra elején a csereként beállt Szie­ben jobb oldalról lőtt a kapu­ra. s találatával beállította a végeredményt. G.: Gróf, Halász, Törő, Szie­ben. Jó: Pleskó. Szőke. Gróf, Törő, ill. Balogh. H. J. Dunakeszi VSE—Építők 0-0 Dunakeszi, 400 néző. V.: Ra­dies. Dunakeszi VSE: Herczeg — Lőrincz, Dévai, Szilágyi, Kiss, Szaniszló, Sólyom, Bodó, Herr (Bursi). Nazáth, Bayer (Tóth). Jó iramú, de sok hibával tar­kított első félidőt láthattak a nézők. A 43. percben Herczeg nagyot védett, s góltól mentet­te meg csapatát. Szünet után több helyzetet hagyott ki a hazai csapat. A 48. percben például Bayer. Szaniszló volt a labda útja, a középpályás a jobb oldalon futott el. lőtt, a pettyes a kifutó kapus felett a felső lécen megcsúszva hagy­ta el a játékteret. A látottak alapján a Dunakeszi megérde­melte volna a győzelmet, Jó: Dévai, Lőrincz, Szilágyi Kiss. Solymosi László ÉGSZÖV —Pénzügyőr 2-0 (0-0) Kiskunlacháza. 1000 néző, V.: Windisch. ÉGSZÖV: Pálinkás — Kon­yád, Pirisi (Zeidl), Patkós. Gó­ró, Horváth, Kiss, Kónya, Ki­rály (Rozsnyói), Kindornai, Ács. Két jó képességű csapat ví­vott nagy küzdelmetszép számú nézősereg előtt. Az el­ső komoly lövésre a 15. percig kellett várni, Patkós bombáját hárította Balázsi, az ellentá­madásnál' Pálinkás Schuma- chert idéző'mozdulattal hiúsí­totta meg a gólszerzésben Fo- garasit. „Jutalma” sárga lap volt. Nem sokkal ezután Ács szólózott, kiugratta Kindornait, de a középcsatár hibázott. Vál­tozatos volt a játék, de a szü­netig nem született gól. For­dulás után Ácsot vágták fel nem messze a kaputól. A sza­badrúgást a sértett végezte el, lövése a lécről pattant ki. Pár perc múlva Rozsnyó suhintott kapura, de Balázs jó relexszel védett. Érett a hazai gól. A Pénzügyőr-játékosok egyre in­kább elfáradtak. A 75. percben megzörrent a vendégek háló­ja. Kónya indította Kisst, Ma­joros hibázott, a középpályás közelről kotorta kapuba a lab­dát. S jött a folytatás, nem is akármilyen góllal, A forduló legszebb találata volt, az bi­zonyos. Gara ment el a bal ol­dalon, pompás labdát tálalt kö­zépre, Ács jókor érkezett, job­bal, kapásból óriási gólt lőtt. Zúgott a vastaps. Folytatódott a tűzijáték. Kónya két alka­lommal is jó helyzetbe került, de a labda először mellé, majd fölé ment Színvonalas, jó já­tékkal, igen erős Pénzügyőrt vert meg az ÉGSZÖV. G.: Kiss, Ács. Jó: Pálinkás, Komád, Gara, Kiss, Ács. 0. B. P. Bábolna—Ráckeve 1-1 (0-0) Bábolna. 300 néző. V.: Már­ton. Az első félidőben a Bábolna játszott jobban, az eléggé kö­zepes színvonalú mérkőzésen. Szünet után azonnal gólt ért el a hazai csapat. Ideges, fe­szült lett a játék. A lefújás előtt mintegy tíz perccel egy jobb oldali beadást Vajda fe­jelt a hálóba. G.: Vajda. Jó: Bodoki, Csé-- ve, Fekete. Mátra-csoport Lehel SC-Váci Izzó 2-0 (0-0) Jászberény, 800 néző: V.: Kurmai. Váci Izzó: Pajer — Kurnász, Asztalos, Schuster, Ádám, Be- ra, Strausz. Bartik (Sebestyén), Szabó (Cseri), Tóth, Fridmann. Az első játékrészben mind­két csapat igen gyenge teljesít­ményt nyújtott alacsony, szín­vonaltalan, minden elképzelés nélküli volt a játék. A máso­dik félidőben mindez annyiban változott, hogy a hazai együt­tes magáratalált, viszont a vá­ci gárda továbbra is enervál- tan focizott. Jó: Pajer. László Attila Tisza-csoport II. Bem SE—Ilajdúböszörm. 3- 2 (2-0) Cegléd, 600 néző. V.: Virágh. Bem SE: Tóth 1. — Jerabek, Baumann, Kertész, Szakái (Lengyel, Petrák), Csornai, Kovács, Tóth K., Néder, Bo- zsik. Voltig. Hosszú percekig alacsony színvonalú, csapkodó , volt a játék. Szakái megsérült, s emiatt a hazai csapat átcso­portosította hadrendjét. A Bem SE első gólveszélyes támadá­sára 24 percet kellett várnia, ekkor Lengyel lövését még védte a kapus. A következő akciónál viszont Voltig minta­szerű fejesével szemben már tehetetlen volt. A félidő hajrá­jában Voltig beadását Bozsik értékesítette.. Szünet után a vendégek kezdtek jobban, egy­szer a kapufát találták el, majd Kertész mentett bravú­rosan gólhelyzetben. Nem sok­kal később ismét Bozsik szer­zett gólt. Ezután érthetetlenül kiengedett a főiskolás együt­tes, s ez csaknem megbosszul­ta magát. A vendégek a 68. perc­ben szépítettek, a 76. percben pedig már második góljukat is megszerezték. Az utolsó pil­lanatra is jutott izgalom: óriá­si helyzetben Néder hibázott. A Bem SE gyenge napot fo­gott ki, de ennek ellenére há­romgólos vezetést szerzett. Az előny kényelmessé tette a fiú­kat, s nem sok hiányzott, hogy a vendégek kiegyenlítsenek. G.: Bozsik (2). Voltig. Jó: Kertész. Baumann. Ungureán László- Kőrös-csoport Szarvas—Dömsöd 4- 0 (1-0) Szarvas, 600 néző. V.: Kérdő. Dömsöd: Szőke —; Jaksa, Bieber (Zima), Egervári, Bilek, Aszalai, Elekes, Tóth, Fekete (Szili), Máté, Gyurováth. Ezen a mérkőzésen is tovább tartott a dömsödi gárda gól­szegénysége. Csatárai a leg­jobb helyzeteket is kihagyták, az ellenfél viszont az összes adandó alkalmat kihasználta. A volt NB Il-es csapat egysé­gesebb volt, játékosai jobban bírták erővel a 90 percet, és megérdemelten nyertek. A gólarány azonban túlzott. Jó: Bilek, Aszalai, Gyuro­váth. Tóth István 1982. SZEPTEMBER 7. Edzés Sopronban ZZ Őszi rajt Az őszi mérkőzésekre ké­szülő magyar labdarúgó válo­gatott keret tagjai hétfőn dél­előtt találkoztak Mészöly Kálmán szövetségi kapitány­nyal, és -ebéd után elutaztak. Kilenc játékos szállt fel a társasgépkocsiba, a többiek Győrött és Sopronban csatla­koztak a küldöttséghez. Az út első állomása Sopron, itt hét­fő délután már edzést is tar­tott a szakvezető a 17 jelölt­tel. Kedden reggel utazik át a küldöttség a burgenlandi Kismartonba, ahol szerdán 19 órai kezdettel az Eisenstadt csapatával mérkőzik. Mészöly Kálmán elmondot­ta, hogy valamennyi kerettag­nak játéklehetőséget biztosít. Az utazó 17 játékos: Ka- tzirz, Kiss 1., Csonka, Kerekes, Garaba, Vörös, Tóth J., Péter, Hannich, Nyilasi, Póczik, Bar­csa, Lazsányi, Nagy 1., Boros­tyán, Szentes, Pölöskei. ★ A labdarúgó NB 1 második fordulójában, vasárnap ját­szották le Székesfehérvárott a Videoton—PMSC mérkőzést, melyet a hazai csapat 3-1 (2-l)-re nyert meg. TápiúMeskei diadal Jól motorozott Ajkán 10 ezer néző előtt, nagyon nehéz, de jól előké­szített pályán rendezték meg az országos motocrossbajnok- ság hatodik fordulóját. A II. osztályban a tápióbicskei Ko­csi Sándor szerezte meg a győzelmet. Szélvitorlások a bányatávon Vége a tilalomnak Háttérben az Óbuda Tsz üvegházai, és elfitérben a szélvitorlások Hosszabb ideig szünetelt a víziélet a Szentendrei út men­tén az Óbuda Tsz kavicsbá­nyájában. A hatóságok nem engedélyezték a szélvitorlás sport űzését, tekintettel a bá­nyakavics kitermelése miatt. Néhány hete azonban a víz szerelmesei ismét birtokuk­ba vehették ezt a vízfelületet. Annak idején élénk élet volt itt, hiszen a tó gazdájának az Óbuda Tsz-nek széllovas szak­osztálya is volt, amelyet a ti­lalom kezdetekor szélnek eresztettek. Most tehát van vízi élet, tiltó táblák azonban vannak, de nem veszik figye­lembe a fürdőzők, bár egyér­telműen rájuk vonatkozik, hogy a tóban fürödni tilos. A hétvégeken sokan keresik fel a bányatavat, minden esetre ahova több mint ezer ember kirándul megfelelő kultúrájú szolgáltatás is kellene. Gondo­lunk itt elsősorban büfére és megfelelő illemhelyre. Kép és szöveg: Koppány György Hlíéri lenne most másképp? Kétpontos hazautazás Az asztalitenisz NB I őszi hetedik fordulójában az el­múlt évi bajnok, a Bp. Spar­tacus csapata látogatott Ceg­lédre, s Jónyer, valamint Mol­nár vezérletével biztosan győ­zött, Bp. Spartacus—Ceglédi VSE 17-8. Kezdetben a hazaiak na­gyon jól tartották ma­gukat, sőt 4-2-re még ők ve­zettek. Ezután a fővárosiak egyenlítettek, majd beindult a Spartacus-henger. 5-5 után Junior pólózók A vártnál gyengébben Várnában befejeződött a júnior vízilabda Európa-baj- nokság, amelyen a magyar fia­talok csak az 5—8. helyért játszottak. A csapat az utol­só mérkőzésén Spanyolország ellen 7:7 (2:0, 3:3, 1:3, 1:1) arányú döntetlent ért el, és ezzel a 6. helyen végzett. A A ütegjei I. osztályban Ikladi meglepetés Minden hétre jut meglepe­tés. Az előző fordulóban a Fót—Törökbálint mérkőzés ho­zott nem várt eredményt, most pedig az Iklad szolgáltatta a szenzációt azzal, hogy legyőz­te az éllovas Dunavarsányt. KARTAL—CEGLÉD 1-0 (0-0) Kartal, 500 néző. V.: Mo- csai. Hazai rohamokkal kezdődött a mérkőzés, de a jól záró ceg­lédi védelem minden esetben biztosan mentett. Később ki­egyenlítetté vált a játék, mindkét kapu előtt egyfor­mán adódtak helyzetek. Szü­net után ismét a Kartal tá­madott többet, s Galambos jól eltalált lövéssel szerezte meg a vezetést — mint később ki­derült, a két pontot jelentő győzelmet is. A gól után a Cegléd mindent egy lapra telt fel. sokat támadott, de nem volt szerencséje. G.: Galambos. Jó: Száraz Pásztor Galambos, 111. Fekete. Záport. (Tud.: Szászt József). pilisvörösvár— tápiöszentmArton 1-1 (1-1) Pilisvörösvár, 200 néző. V.: Dr. Varga A. A tápiószentmártoni pálya átépítése miatt a két együttes felcserélte a pályaválasztói jer got, így került sor a mérkőzés­re Pilisvörösvárott. A hazaiak gyengén, a ven­dégek lélfektelenül játszottak így az eredmény igazságosnak mondható. G.: Blind II., ill. Bezzegh. Jó: Gubán, Vidori, Blind II., ill. Bezzegh. (Tud.: Sodró Ist­ván.) GÖDI TSZ SK—FŐT 1-0 (1-0) Göd, 300 néző. V.: Sómén. Jó iramú mérkőzésen jobb középpályásai révén, a hazaiak irányították a játékot. A ta­lálkozó hajrájában a vendégek feljöttek, de egyenlítésre már nem futotta erejükből. G.: Marosi. Jó: Krözsér, Zámbó, Vásári, Nagy T., ill. Fábián, Tóth, Papp. (Tud.: Simkó Géza.) KŐOLAJ—VECSÉS 3-0 (1-0) Vecsés, 800 néző. V.: Kál­mán. A hazaiak lendületes roha­mokkal több jó helyzetet pus­káztak el, majd a 44. percben a Kőolaj óriási potyagóllal ju­tott vezetéshez. Fordulás után nem sokkal szögletrúgás után növelték előnyüket a vendé­gek. Teljesen átvették a játék irányítását, s a 78. percben állították be a végeredményt. Ezt követően a vecsési Mol­nárt feleselés, a 86. percben a szintén hazai Törököt pedig durva játék miatt a bíró ki­állította. A minden csapatré- szében jobb Kőolaj megérde­melten nyert a gyenge telje­sítményt nyújtó hazaiak ellen. G.: Lengyel, Nagy, Pákái Jó: Rása, Lengyel. Eleki Kránicz. A Vecsés csapatából nem lehet senkit sem kiemel­ni. (Tud.: Fekete József.) DABAS—VOSE 1-0 (1-0) Soroksár, 400 néző. V.: Gál. A mérkőzés hasonlított a VOSE Dunai Kőolaj elleni ta­lálkozójára, amikor szintén potyagóllal kapott ki a hazai gárda. Ezen az összecsapáson egy „eltévedt” labda az elmé­lázó Szarka mögött hullott a hálóba. Ezután hiába játszott nagy fölényben a VOSE, csa­tárai nem jelentettek veszélyt a dabasi kapura. G.: Szolnoki. Jó: Borbás, Szolnoki, Zöldi. ill. Csajka. Molnár. SZTK—Szentendre 5-0 (5-0) Szentendre, 300 néző. V.: Nagy J. Az első félidőben a vendég­csapat nagyszerűen játszott, és nagyarányú vezetésre tett szert. Fordulás után az SZTK lefékezett, a hazaiak jobban látszottak, de az eredmény nem változott. G-: Kovács B. (4), Szabó Jó: Kovács B.. Szabó, Kiss. A Szentendrében senki nem ját szott az átlagos fölött. SÜ L1SÄP—TÖRÖKBÁLINT 1-1 (0-0) IKLAD—DIJNAVARSANY 1-0 (0-0) ★ Ifjúsági eredmények: Kar­tal—Cegléd 6-6, Vecsés—D. Kőolaj 2-2, Gödi Tsz SK—Fót 2-1, Iklad—Dunavarsány 2-2. VOSE—Dabas 3-1, Szentendre —SZTK 1-5. Pilisvörösvár— Tápiószentmárton 2-2, Süly­sáp—Törökbálint 2-0. négyes döntőben Olaszország 11:6 arányban nyert Románia ellen, míg a Szovjetunió 12:7- re győzött az NSZK-val szem­ben. Végül Olaszország veret­lenül lett Európa-bajnok. A végső sorrend: 1. Olaszország, 2. Románia, 3. Szovjetunió, 4. NSZK, 5. Spanyolország, 6. Magyarország. A magyar csapat szereplé­sét dr. Bodnár András, a szö­vetség alelnöke, a küldöttség vezetője, az egykori kiváló já­tékos értékelte: — Nem lehet mentségünk a 6. helyre, még az sem, hogy a torna elején gyomorfertőzés miatt 8 játékosunk beteg lett, közülük négyen súlyosabban — mondta. — Igaz, ez erőnléti visszaesést okozott, de ettől függetlenül fiataljaink játéka elég lassú, és a helyzetkihasz­nálásokban rendkívül sok a hiba. A középdöntőben a szov­jet, az olasz és a jugoszláv csapattal kerültünk össze, s innen nem sikerült előbbre lépnünk. Ha vasárnap a spanyolok ellen a második pontot megszerezzük, akkor 5. a válogatott, de sok változást ez sem jelentett volna. sorrendben nyolc győzelmet arattak Jónyerék, s 13-5-nél már biztos volt, hogy két pont­tal a tarsolyukban utaznak haza. Jónyer és Molnár 5—5, Ká­posztás 4‘, Simon 2, Kaiser 1, győzelmet aratott. A hazaiak­nál Karsai, Németh és Péter kétszer—kétszer, Harczi és Horváth pedig egyszer—egy­szer diadalmaskodott. Szombaton az idény egyik legfontosabb mérkőzését vív­ják a Pest megyeiek, délután 2 órakor a Ganz-MÁVAG csapatát fogadják. A ceglé­diek vereség esetén nagyon- messze kerülnének tervüktől, a harmadik hely megvédésé­től. Ha viszont megverik a vasgyári együttest továbbra is versenyben maradhatnak a dobogós helyezésért. A leg­utóbbi két összecsapást a CVSE nyerte. Miért lenne most másképp? ü. L. Ismeretes, hogy október 5— 9. között Hongkongban kerül sor a III. asztalitenisz Világ Kupa versenyre, amelyen kon­tinensek szerint a sportág leg­jobbjai vesznek részt. A részt­vevők között — a helyezések szerint — 45 ezer dollár kerül kiosztásra. Indul a tavalyi világbajnoki döntős kínai Chai Yen-hua, az 1979-es VB-győztes japán Seiji Ono, továbbá Douglas (angol), Orlowski (csehszlovák), Grub- ba (lengyel), Secretin (francia), Appelgren (svéd), Jónyer és Gergely (magyar), Hsie Sai-ke (kínai). Park Lee Hee (dél­koreai), Vila (dominikai), Pin- kewich (ausztrál), Eboh (nigé­riai), Vong Lu-veng (hong­kongi), míg az amerikai játé­kos még nincs kijelölve. Agárdi tenisz Konsumex Kupa Szeptember 10—12. között Agárdon rendezik a Konsu­mex Kupa amatőr teniszver­senyt. Férfi egyesben és pá­rosban mérkőznek meg a résztvevők. Feltétel: a fő- és mellékfoglalkozású edzők, il­letve a ranglistán helyezett versenyzők nem indulhatnak. Kezdés: pénteken 14 órakor, Nevezési határidő: egy óráivá! a rajt előtt. A korábbi értesí­téssel ellentétben tehát a hely­színen is lehet nevezni. A Touring Hotel melletti pályákon rendezik a kupát, melynek első 16 helyezettje részesül jutalomban. Megyei totó Három egyes 1. Dunakeszi—Építők 2. Érd—KKFSE 3. Bábolna—Ráckeve 4. Göd—Fót 5. Vecsés—D. Kőolaj 6. Szentendre—SZTK 7. Iklad—Dunavarsáhy 8. Kartal—Cegléd % 2 x 1 3 2 I I 36. játékhét Sok a helyes tipp A totó 36. játékhetén 21 fogadó ért el 13 + 1 találatot, nyeremé­nyük 132 010 forint. A 69 darab IS találatos szelvényre 36 ezer 724 forintot fizetnek. Az 1760 darab 12 találatos szelvény nyeremény® egyenként 960 forint. A 38 839 da­rab 11 találatosra egyenként 43 forintot fizetnek. 10 találatos szel­vény 97 016 akadt, nyereményük 30 forint. A helyes tipp: 1, 1, 2, 1, X, t, 1* 1« 1» 1* 1* 1, 1» 2.