Pest Megyei Hírlap, 1982. szeptember (26. évfolyam, 204-229. szám)

1982-09-21 / 221. szám

Irdi beiratkozás Későn ébredt a Vác A labdarúgó területi baj­nokság Duna-csoportjában Érd beiratkozott a győztesek sorába. A dunakeszi rangadót a Kossuth KFSE biztosan nyerte. Az Aranykalász érté­kes két ponttal tért haza Óbu­dáról, az ÉGSZÖY pedig ott­hon nyert. A másik három csoportban csak egy döntetlen termett a Pest megyeiek szá­mára. A Bem SE kikápott Balmazújvárostól és legyőzője váltotta fel a ceglédi gárdát az élen. A Váci Izzó későn éb­redt Hatvaniban. Duna-csoport KKFSE—Dunakeszi 3- 0 (2-0) Dunakeszi, 300 néző. V.: iKärsäi KKFSE: N ziehen — Gróf, Mészáros, Havasi, Smutzer, Paksi, Hofmeister (Horváth), Halasz, Törő, Héhl, Csehi, (Si­mon). Dunakeszi VSE: Herczeg — Lőrincz, Dévai, Kiss, Szilagyi, Bodó, Balogh, Szaniszló, Só­lyom, Nazath, Herr, (Bursi), Bayer. A szentendrei támadások, a 36. és a 38. percben gólt hoz­tak. Előbb Paksi a kifutó ka­pus mellett lőtt a hálóba, majd Halász kicselezve a védőket növelte az előnyt. Az 55. perc­ben Halász 10 méteres lövése a kapufáról visszapattant, sa játékos másodszorra már nem hibázott. A 65. percben Kiss szépíthetett volna, de lövését . bravúrral mentette a kapus. G.: Halász (2), Paksi. Jó: Gróf, Halász, Paksi, ilL Lő­rincz, Kiss, Szaniszló. Solymosi László ÉGSZÖV—BKV Előre 4- 2 (1-0) fCiskunlacháza, 900 néző. V.: Havasi. ÉGSZÖV: Pálinkás — Ki­rály, Pirisi, Patkós, Horváth (Zeidl), Répási (Rozsnyó), Ba­lázs, Kiss, Ács, Kindornai, Kónya. Az első negyedórában Ki­rály, majd Kindornai hagyott ki nagy helyzetet. A 22. perc­ben büntetőből jutott előnyhöz az ÉGSZÜV. Nem sokkal ez­után Kapcsost “ kiüStlítoítSk, mert sportszerűtlen megjegy­zést tett. Szünet után 3-1-re elhúzott a lacházd gárda. Az utolsó tíz perc- sok izgalmat hozott. Tizenegyesből 3-2-re feljött az Előre, majd az újabb hazai találat megnyug­tatta a kedélyeket. A közlekedésiek tíz fővel sem játszottak alárendelt sze­repet, védelmük azonban se­bezhető volt, s kapusuk hibá­zott a góloknál. G.: Kiss (2, egyet 11-esből) Kindornai, Kónya. Jó: Király, Ács, Kindornai, Kónya. Bálint Ferenc Érdi VSE—Oroszlány 1-0 (1-0) Érd, 500 néző. V.: Marton. Érd: Fellegi — Sebestyén, Vígh, Boross. Borbély, Balogh, Pauli, Gálvölgyi, Várnai (Go- lecz). Kapa, Karalyos. Az első szép alakításra fél órát kellett várni, amikor Pauli beadását az előrevetődő Kapa alig fejelte mellé. Az ér­di fölény a 40. percben érett góllá. Várnait a büntetőterüle­ten szabálytalanul szerelték, s a büntetőt Pauli értékesítette. A félidő vége előtt, egyenlít­hetett volna a Bányász, de Csorba lövését Fellegi hárítot­ta. Szünet után néhányszor a szerencse mentette meg az ér­diek hálóját, akkor a vendégek veszélyeztettek. A következő félórában az Érd egyre-másra teremtette helyzeteit ered­ménytelenül. Jobb helyzetkihasználással nagyobb arányú győzelmet is arathatott volna a határtalan lelkesedéssel küzdő hazai csa­pat. G.: Pauli (U-esből). Jó: Se­bestyén, Boross, Pauli. H. J. Aranykalász— * III. kér. TTVE 2-0 (1-0) Hévízi út, 300 néző. V.: Ko­vács L. Ráckeve: Fekete — Stier, Bodoki, Dani, Nagy, Cséke Vajda, Drahos, Csordás (Kán­tor), Huber, Kapusi. A 15. percben a ráckevei csapat jutott előnyhöz szabad­rúgásból. A helyi próbálkozá­sok eredménytelenek voltak. A 63. ‘percben Kapusi 11-esét a hazai kapus kiütötte, balsze­rencséjére pont Kapusi elé, Erden mindenki csak nézi a sóiba tartó labdát, kivéve a léc mellett lesen &lló Kapát, aki belelépett a labdába. Így les elmén nem adta meg a gólt a biró Hancsovszki János felvétele aki másodszorra már a háló­ba talált. Korszerű, lendülete­sebb játékával vívta ki győ­zelmét a Pest megyei gárda. G.: 'Drahos — Kapusi (11- esből). Jó: Bodoki, Dani, Fe­kete, Huber. Kőrös-csoport Kun Béla SE—Dömsöd 1-1 (0-0) Kiskunfélegyháza, 800 néző. V.: Ancsin. Dömsöd: Szőke — Jaksa, Bieber, Egervári, Szili, Elekes, Aszalni, Zima, Bilek Császár (Fekete), Gyurovácz. Az első félidőben a honvéd csapat támadott többet, de a 16-osnái elfogyott a tudomá­nyuk. A beívelt labdákat Bie- berék rendre hárították. A dömsödi kontraakciók veszé­lyesek voltak, többször csak a szerencse mentette meg a ha­zai kaput. A 86. percben esett az^első gól, a hazaiak jutottak előnyhöz, de a hátralévő négy percben a Pest megyei gárda még egyenlíteni tudott. G.: Zima. Jó: Szőke, Bieber, Egervári, Zima, Gyurovácz. Mátra-csoport Hatvani lyVSC—Váci Izzó 2-1 (1-0) " Hatvan, 800 néző. V.: Zvolenszki. Váci Izzó: Pajer — Bucsek, Asztalos, Schuster, Ádám, Kiss (Bartik), Strausz, Janik, Sebestyén, Fridmann (Cseri) Tóth. A lelkesebben játszó Hatvan a 23. percben egy gyors jobb oldali támadás végén előnyt szerzett az elmélázó váci vé­delem mellett. Ebben a játék­részben a váciak néhány távo­li kapuralövéssel kísérleteztek, a labda csak centiméterekkel suhant el a léc mellett. Köz­vetlenül szünet után növelte előnyét a Hatvan. A gól fel­rázta a lagymatagon játszó Pest megyi gárdát, s a 60. percben Strausz lapos lövés sei szépített. A hátralévő idő­ben az Izzó irányított, de nem tudta bevenni az eredmény tartására törekedő hazaiak kapuját. G.: Strausz. Jó: Schuster, Strausz. László Attila Tisza-csoport Balmazújváros—Bem SE 1-0 (1-0) Cegléd, 500 néző. V.: Nagy. Bern SE: Tóth I. — Lengyel, Baumann, Kertész, Szakái (Ne­meth), Csornai, Petrák (Kovács) Tóth K., Néder, Bozsik, W öltig. A Bem SE már az ötödik percben megszerezhette volna a vezetést: Bozsik három mé­terről előre vetődve fejelte kapura a labdát, de a kapus reflexmozdulattal szögletre mentett. Közben kiegyenlített lett a játék. A legnagyobb ha­zai helyzet Woltig előtt adó­dott, aki kiugrott, de a part­jelző zászlója tévesen lesen állította meg. A két bajnoki pont sorsát eldöntő gól a 37. percben esett, amikor Kegyes a kiinduló kapus fölött a léc alá ívelte a labdát. Szünet után időnként nyo­masztó fölényben játszottak a Pest megyeiek és bár táma­dásaikat körülményesen, las­san szőtték, gólhelyzeteket is kidolgoztak — eredménytele­nül. A befejezés előtt öt perc­cel Kovács betalált, de a já­tékvezető les címén érvényte­lenítette a gólt. Az akcióval vonalban állók véleménye sze­rint tévesen. A célratörőbben játszó Bal­mazújváros — kapusuk reme­kül védett —, megérdemelten nyerte a rangadót a sok hibá­val játszó Bem SE ellen, és így a bajnokságban kétpontos előnyre tettek szert. Jó: Baumann, Csornai, Ker­tész. Ungureán László 1982. SZEPTEMBER 21. Váci győztes Casco Rallye A Főtaxi SC és az Állami Biztosító közösen rendezte a Casco Rallye autóversenyt Bu­dapest környékén. A rallye I. osztályban 17, a II. osztályban pedig 8 gyorsaságit teljesített a mezőny. Rallye I. osztály: VI. gépo.: 1. Leipold, Kiss (AFIT Vác) Wartburg 3 884 hp. Öt telitalálat A totó 38. fogadási hetén 5 pá­lyázó ért el 13 + 1 találatot, egyen­ként 172 763 forint nyereménnyel. A 15 darab 13-asra egyenként 163 066 forint Jut. Tizenkettes 499, tizenegyes 6378, tízes 45 271 akadt. Nyeremények egyenként: 3248, 254, ill. 54 forint. Totóeredmények: 1, 1, 1, X, 2, 2, 1, X, X, 1, X, 1, 1, X. Szerdán Válogatott-nagyüzem „Meghalt a király, éljen a király” szokták mondani, és ez érvényes a futballsportra is. A spanyolországi VB már a múlté, az európai országok figyelme most az EB-selejte- ző felé fordul, a legjobbak ki akarják harcolni az 1984-es franciaországi döntőben való részvételt. A kontinens különböző vá­logatottjai hét csoportban küz­denek, a rajt már megtörtént, s szerdán újabb öt meccs kö­vetkezik. Három barátságos válogatott mérkőzés is lesz szerdán, az •NSZK Belgiummal játszik Münchenben 20.15 órai kezdet­tel, Magyarország—Törökor­szág mérkőzés lesz Győrött és NDK—Románia 90 perc Gerá- ban. A szerdai monstre futball- programhoz tartozik még két UEFA Kupa találkozó is. A Magyarország—Törökor­szág találkozó bevezetője ma délután 4 órakor Tatabányán lesz, a két ország utánpótlás válogatottjának találkozója. Megyei totó 1. Dunakeszi—KKFSE 2. Érd—Oroszlány 3. ÉGSZÖV—BKV Előre 4. Dunavarsány—Főt 5. Göd—SZTK 6. Szentendre—D. Kőolaj 7. Vecsés—Dabas 8. Soroksár—Sülysáp ■' Magyar sikert hosott a világi}''; első, hajón rendezett nemzetközi sakkversenye. A Hamburg—Oslo— Koppenhága—Stockholm—Helsinki —Lenin grád—Gdynia—Bornholm— Hamburg érintésével lezajlott két­hetes körutazás alatt 6 nemzet­közi nagymester, 2 nemzetközi mester, valamint 2 mester mérte össze képességeit az MS Astor fe­délzetén. A FIDE 8-as kategóriájú tornát Bárczay László, a ZTE já­tékosa nyerte 6 ponttal. Ma dclnlán A Fradi az SZTK-nál A • labdarúgó NB I-ben va­sárnap két mérkőzést játszot­tak a negyedik forduló befe­jezéseként: Tatabánya—Békés­csaba 2-2 (1-1), Videoton— Nyíregyháza 4-0 (3-0). Szombaton este a Csepel 2-1- re verte az Ü. Dózsát. A (cse­peliek 7 ponttal vezetik a sort, a 6 pontos Rába ETO és Bp. Honvéd előtt. Az ötpontos, negyedik helye­zett Ferencváros ma délután 15 órakor Pest megyében ját­szik barátságos mérkőzést, a Szigetszentmiklósi TK vendé­ge lesz. Kézilabda XII II Csoportelső lila-fehérek A kézilabda férfi NB II. leg­utóbbi fordulójában győzött a csoportelső Pest megyei csapat. Főt—Testvériség 20-18 (11-10) Fót, 300 néző. V.: Farkas, Péntek. Fóti Tsz SK: Márta — Ko- dor (1), Oroszi (5), Székely L., Hekker (1), Ricsovocsics (4), Kovács K. (2). Csere: Guzsaiy (6), Rigó (1), Székely I. (2), Ke- lényi (1), Kottlári. Jó: Márta, Guzsaiy, Oroszi, Rigó, Ricso- vics, Székely I. A fóti lila-fehér gárda ér­tékes győzelmével megtartotta vezető helyét az NB II Közép­csoportjában. Gynrászik volt a leggyorsabb Motocross CSB Lacházán Kiskunlacházán 8 ezer néző volt kíváncsi az országos mo- tocross csapatbajnokság második fordulójára. Csapatban: 1. Kaposvári KSE, 2. Ajkai Alumínium, 3. Tápióbicske. Egyé­niben: 1. Gyurászik (Kiskunlacháza) Suzuki motoron, 2. So­mogyi (Ajka) KTM, 3. Szabó Cs. (VOSS) KTM. Most is nagy sikert aratott Kiskunlacházán a bajnoki műsort színesítő, oldalkocsis motocrossbcmutató Bálint Ferenc felvételei Edzőtábor Nagykőrösön Megyei HKL-döntö Nagykőrösön, az MHSZ kor­szerű lőterén megrendezett Honvédelmi Kupa-lövészver­Három vendéggyőzelem tar­kította a megyei első osztá­lyú labdarúgó-bajnokság ha­todik fordulóját. A listaveze­tő Kőolaj Szentendréről hozta el a két pontot, a Fót pedig öt találatot elérve Taksony­ból. A Pi lis vörös vár. most nyert először idegenben. FÓT—DUNAVARSÄNY 5-2 (4-1) Taksony, 500 néző. V. Nagy J. Fóti Tsz SK: Gerdán — Mis- nyovszki, Mészáros, Bódis, Fábián, Novák, Papp, Kö­kény (Galántai), Tóth, Becsei, Varga. Dunavarsány: Bírta — Kö- nigh, Perényi, Kreisz (Kanta), Tóth I., Kovács G. (Császár), Pogács, Ferkó, Kende, Szeke­res. A 20. percben 11-esből a hazaiak jutottak előnyhöz. Ezután ritkán látható bra­vúrral 4-1-re fordított a Fót, úgy hogy középcsatáruk 10 perc alatt mesterhármast ért el. Szünet után a Dunavar­sány egyre-másra teremtette helyzeteit, de csak szépíteni tudott. G.: Kökény (3), Papp, ’Var­ga, ill. Pogács (11-esből), Kanta. Jó: Kökény (a me­zőny legjobbja), Misnyovszki, s a többi fóti játékos is dicsé­retet érdemel. A hazaiaknál senki nem tűnt ki. (Tud.: Barna Barnabás.) SZTK—GÖD 1-1 (1-0) Göd, 400 néző. V. Angyal. Jó iramú mérkőzésen az első félidőben a Szigetszentmiklós volt mezőnyfölényben s veze­tést is szerzett. Szünet után 3 hazaiak átvették az irányí­tást, a vendégek beszorultak. A hazaiak sok helyzetük kö­zül csak egyet tudtak értéke­síteni. G.: Kovács B., ill. Krő- zsér. Jó: Lévai, Kirschner, ill. Zámbó, Mudri, Herédi. (Tud.: Simkó Géza.) Vezet a Kőolaj Fóti ötös Taksonyban KARTAL—TÖRÖKBÁLINT . 2-0 (1-0) Kartal, 600 néző. A hazai csapat már az 5. percben ve­zetést szerzett, a vendégek lelkesen, sportszerűen játszot­tak. Szünet után is állták a hazai rohamokat. Befejezés előtt szerzett újabb gólt a Kartal. G.: Nagy J., Urbán, Jó: Nagy J„ Magony, Németh, Jakus, ill. Farkas, i Feldhoff er, Pénzes, Gonda. (Tud.: Szászi József.) PSC—IKLAD 3-1 (1-1) Iklad, 100 néző. V.: Mészá­ros. A lelkesen játszó, meg­fiatalított Pilisvörösvár meg­érdemelten nyert, Blind II., Csete és Kimmel góljával' A gólszerzőkön kívül Jónás di­csérhető, aki a mezőny leg­jobbja volt. VECSÉS—DABAS 4-2 (1-0) Vecsés, 700 néző. V.: Te­mesvári. A nagy lendülettel kezdő hazaiak már az 5. perc­ben előnyhöz jutottak. Tíz perccel később Nagyfej eő ki­állítása miatt megfogyatkozott a hazai gárda. Szünet után 4-1-re elhúzott a Vecsés. A hajrában a dabasiak négy-öt nagy helyzetet puskáztak el. A tartalékos Vecsés tíz em­berrel is kitűnően játszott a gyenge napot kifogó Dabas ellen. G.: Tóth S. (2), Miskol- czi, Buronyi (11-esből), ill. Haraszti, Kmetyó. Jó: Mis- kolczi (a mezőny legjobbja), Kiss A., Tóth S., Szepesi. A dabasiak közül senki sem di­csérhető. (Tud.: Fekete Jó­zsef.) T.-MÁRTON—CEGLÉD 3-1 (0-0) V.: Lázár. Végig a hazai csa­pat irányított a jó iramú mér­kőzésen. Az első félidőben sorra kihagyta a ziccereket. Szünet után a játékosok már megtalálták a góllövő cipőt, a Cegléd csak szépíteni tudott. G.: Simoi» II., Kellner, Bez- zegh, ill. Fekete. Jó: Laczkó, Vér, Kellner, Simon II., ill. Andrus, Fekete. (Tud.: Mészá­ros Károly.) VOSE—SÜLYSÁP 4-0 (1-0) Soroksár, 300 néző. V.,: Kálmán. A hazai fölény csalt a 30. percben ért góllá. Szü­net után az elfáradó vendé­gek már nem tudtak ellenáll­ni a VOSE-rohamoknak. G.- Dániel (2), Molnár (11-esből), Tóth B. Jó: Hofman, Tóth. Molnár, Dániel, ill. . Szabó. Motolai, D. KŐOLAJ—SZ. PETŐFI 1-0 Szentendre. ★ ifjúsági eredmények. Duna­varsány—Fót 0-2, Göd—Szi­getszentmiklós 3-1, Iklad—Pi­lisvörösvár 2-4, Szentendre— Dunai Kőolaj 0-0, Tápiószent- márton—Ceglédi VSE 1-2, Ve­csés—Dabas 2-9, Soroksár— Sülysáp 4-0. Megyei I. osztály 1. D. Kőolaj 2. Gödi Tsz SK 3. SZTK 4. Kartal 5. Dabas 6. Fóti Tsz SK 7. VOSE 8. D.-varsány 9. Cegléd 10. Pilisvörösvár 11. T.-márton 12. Sülysáp 13. Vecsés 14. Iklad „ ., , , „ 15. T.-bálint Tapiószentmarton, 300 néző. i6. Szentendre 6 5 1 — 12- 3 11 6 3 3 - 10- 4 9 6 3 3-10-3 9 6 3 3-11-4 9 6312 13-10 6 3 12 16-10 6 3 1 2 14- 4 3 7-9 3 15- 6 3 7-16 2 3 4 4 4 4 3 — 2 1 2 1 1 3 1 2 2 — 1 1 1 1 — 2 5- 7 7-15 9-15 5-14 4-17 3-14 senyen 13 terület (9 járás-vá­ros, 3 város, 1 nagyüzem) vá­logatottjai mérték össze tudá­sukat. A legjobban a követke­zők szerepeltek a megyei dön­tőben. ’ Kispuska Felnőtt férfiak: 1. Nyikos Dénes (Nagykőrös) 20/176, 2. Szatmári Sándor (dabasi já­rás) 173, 3. Czombos István (ceglédi járás-város) 173/ Ifjúsági fiúk: 1. Fekete Já­nos (ceglédi járás-város) 20/171, 2. Vágó Zsigmond (Nagykő­rös) 165, 3. Hamkó Géza (szent­endrei járás-város) 159. Nők: 1. Keidl Matyásné (Csepel Autógyár) 20/167, 2. Kaiser Lászlóné (szentendrei járás-város) 164, 3. Válóczy Tiborné (nagykátai járás) 164 köregységgel. Légpisztoly Ifjúsági fiúk: 1. Szabó Sán­dor (váci járás-város) 20/156, 2. Adamecz József (nagykátai járás) 146, 3. Oláh György (Nagykőrös) 145. Nők: 1. Mezei Gáborné (vá­ci járás-város) 20/162, 2. Ré- thy Andrea (Nagykőrös) 157, 3. Koieszár Márta (Százhalom­batta) 149 körrel. Siandardpisztoly Felnőtt férfiak: 1. Pálfy An­dor (dabasi járás) 20/180, 2. Mezei Gábor (váci járás-város) 181, 3. Ebergényi Ede (nagyká­tai járás) 180 kör. Csapatversenyben. A váciak elsőségéhez nagymértékben be­segített a Mezei házaspár re­mek teljesítménye: 1. váci já­rás-város (Hajdú József, Sza­bó Tibor, Rehák Etelka, Sza­bó Sándor, Mezei Gáborné, Mezei Gábor) 120/962, 2. Nagy­kőrös 929, 3. ceglédi járás-vá­ros 926, 4. szentendrei járás 868, 5. dabasi járás 866, 6. nagykátai járás 839 összkörrel. Megyénk legjobbjai október elején ötnapos nagvkőrösi ed­zőtáborozással készülnek a HKL országos döntőjére, amelyre 9—10-én Kaposvárott kerül sor. Sulyok Zoltán