Pest Megyei Hírlap, 1982. március (26. évfolyam, 51-76. szám)

1982-03-02 / 51. szám

Donrfcélcn Érden Sárdagasstás — sárga lappal Váci Izzó-Pénzügyőr 1-1 (0-0) A váci Strausz becsúszó szerelése a Pasaréti út. 1200 néző. V.: Büki. Vác: Pálinkás — Mudri. Ádám (Gere), Asztalos, Kiste­leki, Strausz, Cseri, Bera, Szolnoki (Szabó), Szakái, Tóth, A Pénzügyőr-pályán két órára kitehették a megtelt táblát és ez nem csak a „fizető” lelá­tóra vonatkozott, hanem a Pasaréti út felőli „kerítésen át” részre ugyanúgy. Lesti, a hazaiak első számú üdvöskéje mindjárt az elején gondot oko­zott a váci védelemnek: ügyes szólóját csak szabálytalanság árán tudták semlegesíteni. Nincs elveszett labda — volt a jelszó mindkét együttesnél. Húsz perc után piperkőcnek számított, akinek mezén a számából még valamit látni lehetett. Egyre inkább a vá­ciak kerültek mezőnyiölénybe. Az ifjú Cseri nagy fiúsán trük­csúszós talajon a Pénzügyőr ellen Erdősi Agnes felvétele között a „darálóban”, de a hatékonyságot inkább a ru­tinos Bera képviselte. A 36. percben rongálónak titulálták, miután húszméteres lövése a felső lécet alaposan megrezeg- tette. A hatvanharmadik perc­ben már pontosabban célzott, Kisteleki beadását közelről a hálóba fejelte. A meglepetést Tóth szentesíthette volna, ha ziccerből leadott lövése nem csak a kapufáig jut. A hajrá­ban a mindent egy lapra feltévő hazaiak a 80. percben egyenlítettek: az egykoron iz- zós Valuch húszméteres sza­badrúgásból szinte berajzolta a labdát a mozdulni sem tudó Pálinkás kapujának bal felső sarkába. G.: Bera. Jó: Mudri, Ádám, Strausz, Bera. R. F. Kossuth KFSE—Bábolna 3-2 (1-1) Bábolna, 400 néző. V: Nagy. Kossuth KFSE: Pleskó — KüszáfiK.'Töth'; NI évzárás, Ha­vasi, Szőke, Hetzman (Mó­ricz a 80. percben), Csikós, Krómer, Mózner, Pribeli (Törő a 85. percben). Az első félidő hazai fölényt hozott. Az első gólt is a he­lyiek szerezték a 28. perc­ben, amelyre Pribeli válaszolt. Szünet után kiegyenlített já- fék következett. A szentend­reiek 2-1-es vezetését még ki­egyenlítette a Bábolna, a 68. percben elért szentendrei ta­lálat már válasz nélkül ma­radt. G: Pribeli, Szőke, Mózner. Jó: Mózner, Pleskó, Tóth. Bem SE—Hódmezővásárhely 2-0 (1-0) Cegléd, 1500 néző. V: Dri- .gán. Bem SE: Tóth I. — Horváth, Hájer, Kelemen, Wunder, Bo­zsik, Baumann, Csepegi, Wi­der (Kertész 43. percben) Fe­jők (Tóth Z. 65. perc), Pet­rák. Az első percekben úgy jtűnt, hogy a negyedik helyen álló vendégek lelépik a Bem .SE-t. Támadás támadást kö­vetett, s Tóthnak már a máso­dik percben alkalma nyílt be­bizonyítani. hogy már az idénynyitón is jó formában van. Csaknem húsz perc telt el az első ceglédi gólszerzési alkalomig, de ekkor Csepregi még hibázott. Nem úgy a 27. percben a honvédek egyik új Szerzeménye, Bozsik, aki egy jobb oldali szabadrúgást köve­tően két csellel három védőt is becsapott, helyzetbe került, s nem is hibázott. Nem sok­kal később Petrák kétszer is kapuba találhatott volna, de egyszer gyengén lőtt, egyszer pedig lekésett a kicsit erősre sikerült Bozsik-beadásról. A 40. percben emberhátrányba került a Bem SE. Baumann szabálytalan szerelését, mely a játékos első szabálytalansága volt — s nem is volt kirívó eset — a Bem SE-vel enyhén szólva nem szimpatizáló já­tékvezető piros lappal hono­rálta. Szünet után a Hódmezővá­sárhely nem tudott mit kez­deni az ajándékba kapott em­berelőnnyel. sőt a 75. percben újabb gólt kapott: Petrák jobb oldali beadása átszállt a vé­dők felett, éppen Csepregi elé. Ö megvárta, amig a kapus kiindul kapujából, majd önzet­lenül az üresen álló Bozsikhoz gurított. A középpályás újra pontosan célzott, s ezzel bebiz­tosította csapata győzelmét. Hiába játszott fölényben a vendégcsapat, nem tudott eredményes lenni a rendkí­vül lelkesen játszó, s jól véde­kező hazaiakkal szemben, akik veszélyes ellenakciókat is ve­zettek (még tíz emberrel is), s így teljesen megérdemelten győzték le esélyesebb ellenfe­lüket. G.: Bozsik (2). Jó: Wunder (a mezőny legjobbja). Kele­men, Hájer, Bozsik, Horváth, Tóth I. Ungureán László A területi bajnokság máso­dik fordulójában ismét megyei rangadó volt Érden. Gól nél­küli döntetlen született az ÉG- SZÖV ellenében. Az idegenben játszó VOSE mindkét pontot megszerezte Óbudán. VOSE—III. KÉR. TTVE 1-0 (0-0) Hévízi út, 200 néző. V: Kas­sai. VOSE: Szarka — Tóth, Me- gyesi, Hofmann, Réthy, Mol­nár, Dániel, Káposztás, Ba­logh, Bakos, Fejérvári. A jó iramú, kemény mérkő­zésre a két partjelző nem ér­kezett meg, Kassai egyedül bí­ráskodott. Az egyetlen gól a 60. percben esett: Fejérvári beívelését Bakos fejelte a há­lóba. Tóth és Balogh sárga lapja színesítette a mérkőzést. G: Bakos. DÖMSÖD—VASAS IKARUS 1-0 (1-0) Dömsöd, 500 néző. V: Komá­romi. Dömsöd: Szabó — Jaksa, Bieber, Durgonics, Tóth K., Aszalai, Máté (Szili), Kará­csony, Bene (Bilek), Tóbisz, G. Fekete. A sáros, mély talajon az első félidőben a hazai csapat fö­lényt harcolt ki, de a kapu előtt elakadtak az akciók. Tóth K., majd Máté látványos sza­badrúgását tapsolta meg a kö­zönség. A 43. percben Tóbisz beadását Tóth K. az ötös sar­kánál lekezelte, és a kapu jobb sarkába lőtt: 1-0. A második félidő az elsőhöz hasonlóan telt el. A 81. percben Bieber labdaelrúgását sárga lappal honorálta a bíró, amelyet nagy füttykoncert fogadott. Haso'nló okok miatt ugyanis, a főváro­siaknak is kijárt volna a szí­nesből. A találkozó krónikájához tartozik: a levonuló dömsödi középhátvédet az ellenfél ed­zője, nyomdafestéket nem tű­rő kifejezéssel sértegette. G: Tóth K. Jó: Tóth K. (a mezőny legjobbja), Durgonics, Tóbisz. — Bálint — ÉRD—ÉGSZÖV MEDOSZ 0-0 Érd, 1500 néző. V: Varga. Érd: Fellegi — Vigh, Hor­váth, Boross, Csaja, Gálvölgyi, Balogh, Pauli, Kapa, Nagy A., Szekulidisz. EGSZÖV: Gendur — Pirisi, Stamler, Patkós, Konrád, Horváth, Sárközi, Ki­rály, Berecz, (Leidl), Rozsnyó, Balázs. A közönség zúgott, Varga bíró csodálkozott, miközben Vigh Dezső és Berecz Zoltán békésen pofozkodott a pályán. A jelenet, amelyet a második félidő derekán jegyezhetett föl a krónikás, hű tükre a megyei rangadón történteknek. S bár a hazaiak győzelemért, a ven dégek pedig egyetlen pontért léptek pályára, az érd-ófalui mocsár láttán joggal jegyezték meg a hozzáértők: a legna gyobb ellenfél mindkét csapat­nak a talaj lesz. S történt: a játékosok az el­ső percek után bokáig süllyed­tek a sárban, a labda több ki­lósra szívta föl magát, s leg­följebb a partvonal mentén él­tek meg a technikásabb játé­kosok. Az érdieknél Kapa így is villogott, míg a lacháziak- nál a módszeres játékszervező, Sárközi tűnt ki. A két kapuig csak ritkán jutottak el a tá­madók, s ha mégis megtörtént volna a csoda (a zöldeknél ez időnként Szekulidisznek, a ké­keknél Patkósnak sikerült), a két kapus remekül állta — szó szerint! — a sarat. Annál nagyobb volt a hajtás a mezőnyben! A magasabb osztályokban kitanult lacháziak minden fortélyukat bevetették az érdi védők idegeinek szá­lakra szedésére. Vigh és Be­recz külön csatát ■ vívott, amennyire elfogadható volt a sokszor a szabálytalanság ha­tárát súroló ravaszkodás a kék kilencestől, annál elítélendőbb levonuláskori tette: lecserélése után elrúgta a labdát... Lac- házi támadásokkal és apró po­fozkodással, ért véget a mérkő­zés. Az érdi vezetők, sportsze­rűen, testükkel védték meg Varga bírót a hazai közönség túlcsorduló hangulatától. Jó: Vigh, Kapa, Szekulidisz, ill. Stamler, Horváth, Sárközi. (major) Gyakori volt az ilyen izgalmas je­lenet — mint most az ÉGSZÖV- kapu előtt — az érdi rangadón Hancsovszky János felvétele 1982. MÁRCIUS 2., KEDD Pontrabló BVTK Bajnoki és MNK A labdarúgó NB I 21. forduló­jának 9. mérkőzését vasárnap Ta­tabányán játszották, s meglepetés­re pontot vesztett a hazai csapat, A Diósgyőr már 2-0-ra és 3-2-re vezetett. Diósgyőri VTK—Tatabányai Bá­nyász 3-3 (2-1). Az NB I állása 1. Ü. Dózsa 21 11 8 2 39­18 30 2. Videoton 21 12 4 5 31­24 23 3. Rába ETO 21 12 3 6 62­34 27 4. Tatabánya 21 9 9 3 33­29 27 5. Ferencváros 21 12 1 8 44­31 25 C. Bp. Honvéd 21 9 5 7 32­25 23 7. Vasas 20 8 6 6 33­28 22 8. Haladás 21 7 7 7 29­28 21 9. Csepel 21 7 7 7 25­25 21 10. Pécs 21 9 2 10 31-29 20 11. ZTE 21 7 6 8 21 33 20 12. Békéscsaba 21 5 9 7 26-32 19 13. Nyíregyháza 21 6 7 8 21-29 19 14. Diósgyőr 21 5 8 8 34-40 18 15. Debrecen 21 6 5 10 23-33 17 16. Volán 20 3 9 8 24-29 15 17. Özd 21 5 5 11 31-44 15 18. SZEOL AK 21 4 1 16 17-53 9 Az MNK bizottsága elkészítette a március 10-i negyeddöntő sorsolá­sát. Két párban NB I-esek szere­pelnek egymás ellen, és érdekes­ségnek számít, hogy az Ü. Dózsa a március 3-i, szerdai, Volán elle­ni bajnoki mérkőzése után a kö­vetkező hét szerdáján ismét a közlekedési csapattal játszik négy közé kerülésért. A negyed­döntő párosítása és a kezdési idő­pont: Ü. Dózsa—Volán (17.30), Vi­deoton—MOTIM TE (14.30), Diós­győr—Békéscsaba (14.30), MTK-VM —Komló (14.00). Labdarúgó NB II Keleti csoport 1. Debr. Kinizsi IS 9 6 1 30-14 24 2. Eger 16 8 7 1 20-11 23 3. Kazincbarcika 16 8 5 3 24-12 21 4. Hódmezővh. 16 7 3 6 25-17 17 5. Szabó L. SE 16 6 5 5 25-23 17 6. Gyula 16 7 3 6 24-21 17 7. Debr. USE 16 6 4 6 16-16 16 8. Szarvas 16 6 3 7 25-23 15 9. Papp J. SE 16 5 5 6 17-21 15 10. Bem SE 16 3 8 5 16-18 14 11. Salgótarján 16 4 6 6 14-19 14 12. Asztalos SE 16 4 6 6 16-22 14 13. Szolnok 16 4 5 7 11-15 13 14. Gyöngyös 16 4 5 7 13-22 13 15. MVSC 16 3 6 7 18-33 12 16. Lehel SC 16 4 3 9 7-16 11 Középcsoport 1. MTK-VM 16 12 — 4 40-12 24 2. Dorog 16 10 1 5 22-11 21 3. Kecskemét 16 7 6 3 22-15 20 4. 22. sz. Volán 16 8 2 7 25-15 18 5. MÁV Előre 16 7 4 5 23-21 13 6. Ganz-M. 16 6 5 5 20-16 17 7. Pénzügyőr 16 5 7 4 18-20 17 8. Balassagy. 16 5 6 5 25-22 16 9. Kossuth KFSE 16 6 4 6 27-27 16 10. Vác 16 6 4 6 18-22 1G 11. BVSC 16 7 1 8 21-20 15 12. Budafok 16 4 6 5 16-23 14 13. BKV Előre 16 4 5 7 15-22 13 14. Szegedi D. 16 5 3 8 21-23 13 15. Építők 16 4 3 9 20-23 11 16. Bábolna 16 2 3 11 16-45 7 TÍZ TELITALÁLAT A totó 9. fogadási hetén IS pá lyázó ért el 13 + 1 találatot, egyen­ként 233 922 forint nyereménnyel. A 35 tizenhármasra szelvényen­ként 94 113 forintot fizetnek. 12-cs 770, 11-es 8577, 10-es 55 277 darab akadt. Nyeremények egyenként: 2852, 256, ill. 63 forint. Totóeredmények: 2, x, 1, 1, x, x, 1, 2, 2, 2, 2, 1, 2, 2. Megyei totóeredmények 1. Bem SE—Hódmezővh. 1 2. Pénzügyőr—Vác x 3. Bábolna—KKFSE 2 4. Pilis—CVSE 2 5. Gödöllő—SZTK 1 6. Szentendre—Göd 1 7. Iklad—Sülysáp 2 8. Kartal—Dabas 1 Elnta^ítoti óvás Maradt a vasárnapi 20-20 A férfi kézilabda VB-n, há­rom csoportmérkőzést köve­tően, a keresztbejátszások el­ső összecsapására vasárnap délután a mintegy 5000 néző befogadására alkalmas offen- burgi Ortenau Halléban ke­rül sor. Az ellenfél Jugo­szlávia együttese volt. Velük szemben az eddigi magyar mérleg erősen negatív: az utóbbi 9 évben Magyarország Jugoszláviával 13-szor játszott, s ebből két győzelem, három döntetlen mellett, 8 vereség rontja a statisztikát. A leg­utóbbi győri döntetlen után ezúttal sem sikerült győzni, pedig a csapat nagyon közel állt az igen fontos két pont megszerzéséhez. Magyarország—Jugoszlávia 20-20 (13-12). Hétfőn délelőtt Dortmund­ban a X. férfi kézilabda vi­lágbajnokság versenybírósága megtárgyalta a magyar csapat óvását, melyet a vasárna­pi Magyarország—Jugoszlávia mérkőzés utolsó, vitatott ju­goszláv góljával kapcsolatban adtak be. A magyar beadványt eluta­sították arra hivatkozva, hogy az időmérő és az IHF, a Nem­zetközi Kézilabda Szövetség hivatalos kiküldöttje, az utó­lagos megkérdezés során is egybehangzóan állította: a ju­goszláv együttes egyenlítő gólja a játékidőn belül esett. A csoport állása: 1. Romá­nia 4 (72-64), 2. Dánia 4 (60-60), 3. Spanyolország 3 (65-63), 4-5. Magyarország— Jugoszlávia 3-3 (60-60 mind­két csapat), 6. Svédország 1 pont. Megyei S. osztály Helycserével kezdődött Nagy meglepetésekkel in­dult a megyei első osztályú focitavasz. A listavezető SZTK kikapott a sereghajtótól, a Dunai Kőolaj elvesztette ha­zai veretlenségét, a Dunakeszi Vasutas pedig visszavágott Tápiószentmártonnak őszi ha­zai kisiklásáért. így a Vasutas került az élre. KARTAL—DABAS 3-1 (3-1) Kartal, 600 néző. V.: Kál­mán. A 600 néző nem bánta meg, hogy kilátogatott, jó mérkőzést láthatott a csúszós talajon. A technikás helyiek jobban bírták erővel, s ez döntött. G.: Gerhát, Galam­bos, Száraz Z., ill. Kmetyó. Jó: Nagy J., Gerhát, Száraz Z., Németh, ill. Szabó, Jani- csák, Kmetyó. (Tud.: Sinkó István.) DUXAVARSÁNY—PSC 5-1 (2-0) Taksony, 600 néző. V.: Oláh. A sárdagasztást látványos ak­ciógólokkal tarkította a ki­tűnően játszó Dunavarsányi Petőfi. Az első félidő végén Jónás kiállítása miatt megfo­gyatkozott a Pilisvörösvári SC. G.: Gyurgyák (2), Glász, Pa­tai?' HÖrVáth Z., ill; ' Lukács (öngól). Az egész varsányi csapat jól játszott, Glász a mezőny legjobbja volt. A ven­dégeknél Gubán és Blind di­csérhető. (Tud.: Barbna Bar­nabás.) SÜLYSÁP—IKLAD 1-0 (0-0) Iklad, 200 néző. V.: Varga dr. A második félidő közepén 11-est hibázott Iklad, három perccel később Sülysáp vi­szont értékesítette a büntetőt. Iklad többet támadott, némi szerencsével nyert a vendég­csapat. G.: Papp (11-esből). Jó: Motolai, Hencz, ill. Si- mó P.. Réb. GÖDÖLLŐI SC—SZTK 2-1 (0-0) Kerepestarcsa, 500 néző. V.: Lázár. A pályakorszerűsítés miatt albérletbe kényszerült GSC már 2-0-ra vezetett. Ezt követően Kiss K. és Megyei kiállítása miatt kilenc főre olvadt az SZTK. Kovács T. lőtte a hecsiiletsólt. SZENTENDRE —GÖDI TSZ SK 2-0 (0-0) Szentendre, 300 néző. V.: Halász. Snortszerű mérkőzé­sen egyenlő erők küzdelmé­ben a szerencsésebb, helyze­teit jobban kihasználó hazai csapat nyert. Jó: 'DornV>?>i. Ko­vács F., ill. Herédi, Vásári. CEGLÉDI VSE—PILIS 3-0 (1-0) Pilis, 500 néző. V.: Hűvé. A sáros, mély talajhoz a vendé­gek jobban alkalmazkodtak, s védelmi hibából elért góljuk után a második félidőben még két találat következett. G.: Varga, Petró, Kiss T. Jó: Csa­tó, Petró, Kiss T., Zágon, ilL Kalina, Földvárszki. (Tud.: Csikós Pál). FÓTI TSZ SK—D. KŐOLAJ 2-1 (1-1) Százhalombatta, 400 néző. V.: Temesvári. A 20. percben egy beívelt szöglet után, Ka­rácsony lövése kapushiba se­gítségével jutott a hálóba.; Büntetőből egyenlítettek a ha­zaiak, majd a győzelmet je­lentő gólt ugyancsak kapus­hiba révén érték el a vendé­gek. G.: Karácsony, Becsei, ill. Fülöp. Jó: Becsei, Kará­csony, Galántai, ill. Fülöp, Lengyel Gy., Nagy I.. Nagy J. (Tud.: Szvoboda Miklós.) DUNAKESZI— TAPIÓSZENTMARTON 2-1 (0-1) Tápiószentmárton, 300 néző. V.: Kapitány. Első félidei négy heJvzefébőV'irsrt? legyet értéke­sített a hazai csapat. Szünet után a Dunakeszi két védel­mi hibából a maga javára for­dította az eredményt. G.: Bo- dó, Dévai, ill. Czerván. Jó: Kiss. Sólyom, Szilágyi. Bodő, ill. Czerván, 111. László, Hal­mi. (Tud.: Mészáros Károly.) ISüjplahda A KKFSE kupabravúrja Egy MNK-bravúr és egy NB Il-es idegenbeli vereség a KKFSE férfi röplabdacsapa­tának heti mérlege. / KKFSE—Kőbányai Lombik 3:2 (12, 6, 14, 12, 8) A szentendreiek öt mérkő­zéslabdát hárítva (!) bravúros IPrága Ökölvívó-vereség Vasárnap rendezték meg Prágában a 35.-Csehszlovákia —Magyarország ökölvívó mér­kőzést. Papp László kemény nagy csatára számítottt, ez be is következett, a 14-10 arányú vereség viszont meglepetés. Biztos pontszerzőnek várt ver­senyzők veresége törte meg a magyar válogatott egyéves ve­retlenségét. így az EB bronz­érmes Rózsa, a harmatsúlyú Farkas. Danyi a 2. menetben megsérült és kikapott régi el­lenfelétől, Pavlovtól. hajrával az NB II egyik fa- voritját verték ki a kupából, így a harmadik MNK-fordu- lóban már NB I-es ellenfelet fogadhatnak. 22. sz. Volán—Kossuth KFSE 3:0 (7, 9, 10) KKFSE: Tári, Zsolnai, Po- dani, Kovács, Szokol, Kása. Csere: Bukri, Thurzó, Harcos, Zsidei, Németh, Szabó. Edző: Podani István. A mérkőzés a Pest me­gyeiek vezetésével kezdődött, de támadójátékuk nem volt elég hatásos a nagy formában lévő ezüstérmes ellen, így csak a játszmákat tudták szo­rossá tenni. A sérüléséből még nem teljesen felépült kezdő csapattag, Bukri, csak csere­ként szerepelhetett, s ennek kárát látta a csapatmunka. Jó: Kovács (mindkétszer a mezőny legjobbja), Szokol. Megyei I. osztály 1. Dunakeszi 16 11 3 2 40-14 25 2. SZTK 16 11 2 3 35-12 24 3. D. Kőolaj 16 10 2 4 30-15 22 4. Gödi TSZ SK 16 8 5 3 36-19 21 5. Ceglédi VSE 16 7 6 3 21-14 20 6. Kartal 16 7 4 5 27-23 18 7. Fóti Tsz SK 16 7 3 6 38-24 17 8. Dunavarsány 16 7 3 6 31-28 17 9. Sülysáp 16 5 6 5 20-35 16 10. Dabas 16 5 4 7 23-24 14 11. Iklad 16 7 — 9 24-28 14 12. Szentendre 16 5 4 7 22-29 14 13. T.-márton 16 4 5 7 16-22 13 14. Pilisvörösvár 16 5 2 9 35-39 12 15. Pilis 16 1 3 12 9-43 5 16. Gödöllő 16 1 2 13 18-57 4 Azonos pontszám esetén az ifi­csapat jobb helyezése dönt. Mar del Plata Holtverseny Mar del Platában lejátszot­ták a nemzetközi sakkver- seny utolsó fordulójában füg­gőben maradt két játszmát is. A világbajnok szovjet Karpov nyert az argentin Braga ellen, míg a dán Larsen és a svéd Andersson közötti játszma döntetlennel ért véget. Kar­pov az utolsó fordulóban szer­zett 1 ponttal felkerült a 3. helyre és holtversenyben vég­zett két további sakkozóval. Végeredmény: 1. Timman (holland) 9,5 pont, 2. Portisch (magyar) 8, 3. Polugajevszkij és Karpov (mindkettő szov­jet), Seirawan (amerikai) 7,5 —7.5, 6. And.ersson (svéd) 7, 7. Larsen (dán) 6,5. Innen-onnan ® A Szovjet Olimpiai Bizottság ülésén Szergej Pavlovot választot­ták ismét elnöknek. Az újraválasz­tott tisztségviselők között van Vi- talij Szmirnpv, a NOB alelnöke és a'elnök lett Jelcna Petuskova, az 1972-cs müncheni nyári játékok aranyérmet nyert női lovas csapa­tának a tagja. Primo Nebiolo, a Nemzetközi Atlétikai Szövetség elnöke Helsin­kiben úgy nyilatkozott, hogy min­den bizonnyal 19.90-re megvalósul az atlétika fedettpályás világbaj­noksága is. fi Alighogy befejeződött a baj­nokság, szerdától három nap alatt tebonyolítják a jégkorong MNK idei sorozatát. A részt vevő csapa­tok csak egyszer találkoznak egy­mással.