Pest Megyi Hírlap, 1981. november (25. évfolyam, 257-280. szám)

1981-11-24 / 275. szám

1981. NOVEMBER 24., KEDD x/unav Érdi kudarc Erzsébeten Döntetlenek Ceglédtől Döntsöélg w A labdarúgó NB II 15. for­dulójában ! egyetlen lista­vezető sem győzött. Az MTK-VM ha­zai pályán ka­pott ki a Ganz-MÁVAG-tól, s először lőtt vendégegyüttes gólt a Hungária úti stadion­ban. A Debreceni Kinizsi ide­genben hagyott egy pontot, a Nagykanizsa pedig otthon nem bírt a MÁV DAC-cal, a Nagy­kanizsa először nem nyert eb­ben az idényben hazai pályán. A Pest megyeiek közül, a KKFSE már szombaton leját­szotta mérkőzését, 1-1-es ered­ményt ért el az Előre ottho­nában. A Vác győzelemmel zárta az első fél évet, a Bem SE döntetlennel, sorozatban immár a hatodikkal.. VÁC—BÁBOLNA 2-1 (1-0). Vác, 300 néző. V.: Ágoston. Váci Izzó MTE: Pálinkás — Herédi, Strausz, Asztalos, Ce­re (Adám), Kisteleki, Bera, Varga, Szakái, Tóth (Szabó), Adu Már a nézőszám- is sokat árult el a váci együttes idei formájáról, s még többet az, hogy a sereghajtó Bábolna el­len is szenvedni kényszerült az Izzó. Bera ugyan már a 18. percben vezetést szerzett, ám á folytatás elmaradt, sőt a második félidő elején a bá­bolnai Borsfái egalizált (1-1). Az 55. percben — Ágoston síp­mester jóvoltából — ismét előnyhöz jutott a Vác, A játék­vezető jóindulatú 11-est ítélt az Izzó javára, s Varga belőt­te a büntetőt, 2-1. Az alacsony színvonalú találkozón az Izzó némi szerencsével győzött... Jó: Bera, Strausz, Kisteleki. BEM SE—EGER Ó-0. Cegléd, 1500 néző. V.: Ben- kő. Bem SE: Tóth 1. — Mater, Hájer, Nahóczky,. Kelemen (Supka), Horváth, Csepregi, Orbán (Wunder), Peják, Krisz­tin, Petrák. Élvezetes mezőnyjátékban a vendégek kezdtek magabizto­sabban, de 10 perc elteltével a Bem SE magára talált, át­vette a játék irányítását, s fö­lénye tartóssá vált. Az első nagy helyzetet Petrák hagyta ki, amikor Csepregi átadását közelről kapu mellé gurítot­ta. Az első játékrészben még két nagy helyzete volt a Bem SE-nek, de Peják és Orbán is hibázott. Szünet után is támadásban maradtak a Pest megyeiek, és a 63. percben Fitala sérülése miatt emberelőnybe is kerül­tek (az egriek már kihasznál­ták mindkét cserelehetőségü­ket). Ezután, főleg a hajrában nyomasztó lett a hazaiak fö­lénye, s az újabb helyzetek sem hiányoztak. Az utolsó ne­gyedórában először Krisztin lőtt gyengén 5 méterről, a ka­pus vetődve védeni tudott. A 88. percben szöglet után ala­kult ki gólszerzési lehetőség, majd a 89. percben a közép­csatár posztján a balhátvéd Nahóczky remekül fordult le a védőről, de lövését a remek ütemben kifutó Baár mente­ni tudta. Az Eger jól megszervezte védőjátékát, de összteljesítmé­nye csalódást keltett, Tóth ka­puját egy alkalommal sem ve­szélyeztették. Ugyanakkor a honvédeknek legalább öt holt­biztos helyzetük volt, s első­sorban azért nem győztek, mert ezeket nem sikerült ki­használni. Ráadásul az in- diszponáltan működő játék­vezető is rendre őket sújtotta ítéleteivel, így két jogos bün­tetőt sem ítélt meg javukra. Persze, hogy gól szülessen, azokat is ki kellett volna hasz­nálni. Jók: Nahóczky, Mater, Hor­váth. Ungureán László 1. MTK-VM Középcsoport őszi végeredmény 15 12 — 3 40-10 24 2. Dorog 15 9 1 5 21-11 19 3. 22. sz. Volán 15 8 2 5 25-14 18 4. Kecskemét 15 6 6 3 21-15 18 5. Szív. MÁV E. 15 7 4 4 21-18 13 6. Ganz-M. 15 6 5 4 20-15 17 7. Pénzügyőr 15 5 6 4 17-19 16 8. Balassagy. 15 5 5 5 24-21 15 9. Vác 15 6 3 6 17-21 15 10. KKFSE 15 5 4 6 21-25 14 11. BVSC 15 6 1 8 19-20 13 12. BKV Előre 15 4 4 7 15-21 12 13. Budafok 15 3 6 6 13-24 12 14. Építők 15 4 3 8 20-27 11 15. Szegedi D. 15 4 3 8 20-28 11 16. Bábolna 15 2 3 10 14-42 7 Keleti csoport 1. Debr. Kinizsi 15 9 1 5 29-13 23 2. Eger 15 8 6 1 20-11 22 3. Kazincbarcika 15 8 4 3 24-12 20 4. Hódmezővh, 15 7 3 5 22-15 17 5. Gyula 15 7 3 5 24-19 17 6. Szabó L. SE 15 6 4 5 20-23 16 7. Szarvas 15 6 2 7 25-22 14 8. Debr. USE 15 5 4 6 14-16 14 9. Papp J. SE 15 5 4 6 17-21 14 10. Szolnok 15 4 5 6 11-14 13 11. Asztalos J. SE 15 4 5 6 16-22 13 12. Bem J. SE 15 2 8 5 14-18 12 13. Saig. TC 15 3 6 6 13-19 12 14. Gyöngyös 15 4 4 7 13-12 12 15. Miskolci VSC 15 3 5 7 18-33 11 16. Lehel SC 15 ★ 4 2 9 7-16 10 A>területi bajnokság Duna- csoportjának kellemetlen meg­lepetése a listavezető Érd ve­resége. A Pest megyeieket a Rákóczi SE váltotta fel az élen. Dömsödön és Ráckevén egyaránt gól nélküli döntet­len született. DÖMSÖD—S. VOSE 0-0. Dömsöd, 200 néző. V.: Ren- deki. A csatárok nem bírtak a jól záró védelmekkel, s mindkét oldalon kihagyott helyzetek is hozzájárultak a találat nélküli­séghez. A soroksári kapus, Szarka, a harmadik percben megsérült, helyére Koós állt be. Jó: Tóth. K., Bene, Horváth, ill. Megyesi, Molnár, Siklósi. ESMTK—ÉRD 4-0 (2-0). Pesterzsébet, 800 néző. V.: Tóth. Érd: Fellegi — Kiss Cs., Horváth, Boross (Várnai), Csa­ja, Tátrai, Gálvölgyi, Balogh — Pauli, Nagy A., Kapa. Bizony, ezen a napon job­ban szerették volna az érdi já­tékosok, ha szurkolóik nem annyira hűségesek, mint hír­lik! Ezúttal az erzsébeti pályán várta szinte hazai közönség — közte az újdonsült tanácsel­nök, Mógor Béla — az érdiek jó játékát és természetesen — győzelmét. Mert ugyan mi mást ígérhetett a papírforma, mint a bajnokesélyes több gólos si­kerét a sereghajtó erzsébe­tiekkel szemben. Aztán, ahogy ez már lenni szokott a labdarúgásban, fej- reállt a papírforma, s habár a várt nagy gólkülönbségű győ­zelem nem is maradt el, a gó­lokat ezúttal nem Kapáék, ha­nem az erzsébetiek rúgták. S hogy nem érdemtelenül, azt az is mutatja, hogy Fellegi kapus teljesítménye akár a jók közé is sorolható... Egyetlen tizen­egyessel szemben három akció­gól született — ez még azokra a bőszült érdi szurkolókra is rácáfolt, akik a vereségért nem csapatukat, hanem a játékve­zetőt okolták. ÉGSZÖV—D. ÉPÍTŐK 1-0 (0-0). Dunaújváros, 150 néző. V.: Csizmadia. ÉGSZÖV: Gendúr — Pirisi, Stamler, Konrád, Rozsnyó, Zeidl (Kónya), Gádor, Király, Berecz, Kende, Horváth F. Gyenge iramú mérkőzésen nem érvényesült a lacháziak fölénye, mert a játékvezető két gólt — egyiket a partjelző ja­vaslatára — nem adott meg javukra. Egyébként az egyet­len és két pontot érő gól szer­zője Berecz volt. Jó: Stamler, Konrád, Berecz. ARANYKALÁSZ— OROSZLÁNY 0-0. Ráckeve, 300 néző. Vezette: Hazafi. Aranykalász: Horváth — Stier, Bodoki, Nagy, Perényi, Cséve, Geiger (Ligeti). Tatár, Dani (Lerner), Csukás, Pirgel. A kellemes, napsütéses idő­ben egy vendégjátékos igazo­lására várva húszperces késés­sel kezdődött el a mérkőzés. Gyenge, alacsony színvonalú találkozón nem sok mindent 1. Rákóczi SE 15 10 3 2 32-15 23 2. Érd 15 9 3 3 33-12 21 3. Oroszlány 15 7 7 1 19-10 21 4. Ikarus 15 8 3 4 23-18 19 5. S. VOSE 15 6 6 3 25-18 18 6. ÉGSZÖV 15 8 2 5 19-17 18 7. III. kér. 15 7 3 5 29-18 17 8. Aranykalász 15 7 3 5 26-22 17 9. Dömsöd 15 5 7 3 21-25 11 10. Mány 15 5 5 5 23-17 15 11. Mezőfailva 15 6 3 6 22-25 15 12. Medicor 15 4 7 4 17-20 15 13. Esztergom 15 4 6 5 21-19 14 14. Toldi SE 15 3 5 7 18-24 11 15. Taiei AC 15 4 3 8 12-29 11 16. ESMTK 15 3 4 8 19-21 10 17. Szondi SE 15 — 5 10 11-32 5 18. Dunaújv. Ép. 15 — 3 12 11-39 3 láthatott a labdarúgásból a gyér számú közönség. A kapuk egyik oldalon sem voltak igen nagy veszélyben, így a nézők­nek volt idejük megbeszélni az előző forduló eseményeit, meg azt is, hogy ilyen gyenge mér­kőzésre érdemes-e kijönni. Egyöntetű vélemény alakult ki abban is, hogy a mutatott játék alapján igazságos pont- osztozkodás történt a pályán. Egyik csapat sem érdemelt győzelmet. B. F. A Duna-csoport további eredményei: Esztergom—Me- zőfalva 2-1, Ikarus—Medicor 1-0, III. kér. TTVE—Mány 3-0, Toldi SE—Tatai AC 6-1, Rá­kóczi SE—Szondi SE 7-3. Duna-csoport Tornász VB Vasárnap este a Rosszija szállodában tartották a tor­nász-világbajnokság megnyitó ünnepségét. Anatolij Kosz- tyenko üdvözölte a résztvevő­ket és kísérőiket, valamint a VB tudósítására készülő új­ságírókat, kommentátorokat, fotósokat és filmeseket, majd megnyitotta a szépnek és Rendkívül színvonalasnak ígér­kező VB-t. Látványos sport­műsor következett ezután, fia­tal tornászok és a szovjet rit­mikus sportgimnasztikai válo­gatott közreműködésével, majd kulturális programot láthattak a jelenlevők, sok zenével, tánc­cal. ___________ Ts litMat-dömping A totó 47. játékhetén 32 telitalá- latos szelvény akadt, a nyeremény egyenként 266 ezer S26 forint. A 13-asok ICO ezer 435, a 12-esek 2935, a ll-ecek 271, a 10-esek 61 forintot érnek. ^ Jegesek Újpesten A tavaszi időjárás miatt a Kis­stadionban nem tudnak megfelelő jeget előállítani, ezért a szerdán 17.31) órakor kezdődő magyar—ju­goszláv ifjúsági válogatott jégko­rongmérkőzést a Megyeri úti új­pesti Dózsa-pályán játsszák le. Megyei totóeredmények 1. Bem SE—Eger x 2. BKV Előre—KKFSE x 3. Aranykalász—Oroszlány x 4. Dunaújváros—ÉGSZÖV 2 5. Dunakeszi—Sülysáp 1 6. Göd—Kartal x 7. Szentendre—Gödöllő x 8. Dabas—CVSE 2 A megyei I. osztályban Pontrubló sereghajtó A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság őszi, utolsó előtti fordulójában a Cegléd dabasi győzelme, valamint a Kartal és Gödöllő pöntráblá- sa számít meglepetésnek. Fót—Tápioszentmárton 2-1 (2-0) Tábor utca, 4U0 néző. V.: Si- lye. Jó első félidei játék után visszaesett a Fót, s ekkor szé­pített a vendégcsapat. G.: Pa- csek, Becsei, ilL Tóth A. Jó: Karácsony, Mészáros, ill. Bez­zeg, Laczkó. Sz. Petőfi—Gödöllő 2-2 (2-2) Szentendre, 100 néző. V.: Bokor. A sereghajtó vendégek gyors támadásai meglepték a helyieket, már a 3. percben gólt kaptak. Nemcsak kiegyen­lített, de a 18. percben már ve­zetett is a hazai gárda, de 10 perccel később ismét a gödöl­lőiek találtak a hálóba. Ezután egyre-másra teremtette hely­zeteit a Petőfi — eredményte­lenül. G.: Spáth, Gyenes, ill. Hermann (11-esből), Varga. Jó: Dombai, Mika, Kovács, ill. Horváth, Hermann. (Tud.: Ba­dacsonyi Gyula.) Dunai Kőolaj— Dunavarsány 5-1 (2-0) Százhalombatta, 300 'néző. V.: Orosházi. A 10. percben már 2-0-ra vezetett a Kőolaj. Ezután a vendégcsapatból Sár­közit megjegyzés miatt kiállí­tották. Az esemény fura mó­don, a hazaiakat zavarta meg. A varsányi gárda feljött, s a 16-osig ügyesen adogatott. A szünet utáni újabb találat megnyugtatta a helyieket. G.: Henrik (3), Pákái, Cseh, ill. Nagy. Jó: Kránicz, Oláh, Cseh, Henrik, ill. Hegyi, Horváth Z. (Tud.: Szvoboda Miklós.) Göd—Kartal 1-1 (1-1) Göd, 200 néző. V.: Hűvé. A Kartal többet és veszélyeseb­ben támadott, a döntetlen a hazaiakra nézve hízelgő. G.: Kovalik, ill. Gábor. Jó: Murá­nyi, Vastag, Varnyaczki, áll. Nagy J„ Urbán, Száraz Z. (Tud.: Simkó Géza). Dunakeszi VSE— Sülysáp 4-0 (1-0) Dunakeszi, 200 néző. Vri Varga dr. A hazai csapat len­dületesen, helyenként ötlete­sen játszott. A szünet után el­fáradt Sülysáp ellen a helyze­tek alapján akár kétszámieuyű is lehetett volna az eredmény. G.: Kiss F.. Sólyom ni-e’bnll, Nazáth. Tóth. Jó: Szilágyi, Dé- vay, Kiss F.. Sólyom, ill. Hencz. (Tud.: Solymosi László.) PSC—Pilis 4-0 (1-0) Pilisvörösvár, 300 néző. V.: Angyal. Közepes színvonalú mérkőzésen biztos hazai győ­zelem született. G-i Blind (11- ésbol), Herr,' Gábri, Kerkápoly. SZTK—Iklad 3-1 (2-0) Téglaégető utca, 300 néző. V.: Toldi. A Szigetszentmikló- si TK helyzetei alapján több gólt is lőhetett volna a fegyel­mezetten, sportszerűen játszó Iklad ellen. G.: Kiss Tibor (3), ill. Bayer. Jó: Kovács F. (a mezőny legjobbja), Kiss T., Ladányi, Szántó, ill. Ecker D., Bazsik. Ceglédi VSE— Dabas 1-0 (0-0) Dabas, 400 néző. V.: Schő- men. Kiegyenlített küzdelem­ben a játék képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. A dabasi csatárok to­vábbra is gólképtelenségben szenvednek. G.: Kassai. Jó: a közvetlen védelem, Kassai, Zajon (a mezőny legjobbja), ill. Szabó. Borbás. (Tud.: Gon­dos Imre.) 1. Dunakeszi 14 10 2 2 37-12 22 2. SZTK 14 10 2 2 32-10 57 3. n. Kőolaj 14 10 1 3 27-11 21 4. Göd 14 7 5 2 32-10 19 5. Ceglédi VSE 14 6 5 3 17-13 17 6. Kartal 14 6 3 5 22-20 15 7. F6t 14 6 2 6 34-21 14 a. Iklad 14 7 — 7 24-35 14 9. D.-varsány 14 6 2 6 25-20 14 10. Sülysáp 14 4 5 5 17-33 1’ 11. Dabas 14 4 4 6 20-21 12 12. T.-márton 14 4 4 6 13-13 12 13. Pilisvörösvár 14 5 1 8 32-?2 11 1J. S’^ntendre 14 4 3 7 19-28 n 15. Pi’is 14 1 3 10 19-37 5 16. Gödöllő 14 — 2 12 15-52 2 Azonos pontszám esetén az ifi­csapat jobb helyezése dönt. Salvador a tize Tegucigalpában befejeződ­tek a labdarúgó-világbajnok­ság concacaf csoportjának se­lejtezői. Az utolsó mérkőzésen Mexikó Honduras ellen csak 0:0 arányú döntetlent ért el, s ezzel kiesett a versenyből. Honduras mögött Salvador, mint 19. résztvevő vívta ki a spanyolországi indulás jogát. Salvador másodszor vesz részt a világbajnokságon, először 1970-ben indult. A salvadori csapat a mostani selejtező cso­portban mindössze két gólt lőtt és egyet kapott, ez is ele­gendő volt a továbbjutáshoz. Az eddigi 19 VB-résztvevő: Spanyolország (házigazda), Argentina (védő), Peru, Brazí­lia, Chile, Lengyelország, Bel­gium, NSZK, Skócia, Algéria, Magyarország, Olaszország, Szovjetunió, Anglia, Eszak-lr- ország, Jugoszlávia, Ausztria, Honduras és Salvador. A további öt helyre Európá­ból Csehszlovákia és Francia- ország, Afrikából Kamerun és Ázsiából Kína, Üj-Zéland és Kuvait közül két csapat esé­lyes az indulásra. Los Angeles Kapzsi szervezők A TASZSZ jelentése szerint változatlanul eredménytelenek a tárgyalások a Los Angeles-i olimpia szervező bizottsága — és az európai tv-társaságok képviselői között. A megbeszé­lések az olimpia ideje alatt külföldre menő tv-közvetíté- sek jogi kérdéseiről folynak. Az erről szóló megállapodást még az idén alá kellene írni, de a szervező bizottság „csil­lagászati” összeget kér a tv- közvetítések jogáért. Az utób­bi időben még az amerikai sajtóban is mind gyakrabban mutatnak rá az olimpiai szer­vező bizottság nyílt kapzsisá­gára, amely maximálisan ki akarja használni az olimpia adta lehetőségeket. Bomba a pályán • • Összeomlott a lelátó A Deportes Tolima Ibague —Deportivo Cali kolumbiai kupamérkőzés, amely a ne­gyeddöntőbe jutást döntötte volna el, el sem kezdődhetett. A 15 ezres nézőteret sokkal többen töltötték be, és rövid­del a játékvezetői kezdő síp­szó előtt az egyik lelátó össze­omlott. Óriási pánik tört ki a nézők között, a tumultus so­rán tizenheten életüket vesz­tették. 11 szurkolót életveszé­lyes sérüléssel szállítottak kórházba. A találkozó termé­szetesen elmaradt. ★ A holland bajnokságban a Den Haag—Utrecht mérkő­zés az első félidő 41. percében félbeszakadt, miután már két bomba robbanj a pályán. Az első az egyik belső épület te­tején — ekkor két percre szü­neteltette a játékot a bíró. A második detonáció már a pá­lyatér közvetlen közelében történt, egy nagy lyuk maradt utána, úgyhogy a játékvezető véget vetett a mérkőzésnek. Sérülés nem történt. A rendőr­ségnek nincs ismerete arról, hogyan, mily módon és milyen célból kerültek a bombák a futballpályára. Sokan az Ut­recht szurkolóit vádolják, hi­szen csapatuk pályáját az eu­rópai kupamérkőzésekre be­tiltották ... ★ Vasárnap a Fiorentina—Ge­noa első ligás labdarúgó-mér­kőzésen a Fiorentina és az olasz válogatott játékmestere, Giancarlo Antognoni súlyos sérülést szenvedett. A 27 éves játékos a levegőben összeütkö­zött a kapus Silvano Martiná­val, és a feje annak térdén csattant. Antognoni ott maradt a fűvön, mintha meghalt vol­na. s a szíve 25 mp-re meg­állt. Az odarohanó csapator­vos szívmasszázst és szájon át való lélegeztetést alkalmazott, és a gyors beavatkozás ered­ményeképpen újra megindult a szívműködés. A mentők An- tognonit egy firenzei kórház­ba szállították, ahol dupla ko­ponyatörést diagnosztizáltak. A kiadott orvosi közlemény szerint a kiváló labdarúgó már nincs közvetlen életveszélyben, de hetekbe telik, amíg felgyó­gyul. Elen a Tatabánya A labdarúgó NB I tizenne­gyedik fordulója után a már 15 mérkőzést játszott Tatabá­nya áll a táblázat élén. Vesz­tett pontokat tekintve viszont a Bp. Honvéd van a legelő­nyösebb helyzetben, 9 pontot hullajtottak el, míg a Tatabá­nya tizet. Már nem annyira tömör az élboly, mint az elő­ző forduló után, de azért így is szoros a helyzet. A SZEOL AK kivételével a kiesés ellen harcolók között is alig van pontkülönbség, a 12. Ózd és a 17. Diósgyőr között mind­össze 2. A bajnok Ferencvá­ros a Videoton elleni győzel­mével előbbre lépett. A vasárnapi eredmények: Tatabánya—ZTE 3-1, Debre­cen—Rába 3-2, Békéscsaba— Nyíregyháza 3-3, Ferencváros —Videoton 3-0, Ózd—Haladás 0-0, SZEOL AK—Volán 2-0, PMSC—Ű. Dózsa 2-2. NB I 1. Tatabánya 15 7 6 2 31-23 20 2. Bp. Honvéd 14 8 3 3 25-15 19 3. Ü. Dózsa 14 6 6 2 24-14 18 4. Vasas 14 6 5 3 20-22 17 5. Videoton 14 7 3 4 21-18 17 6. Rába ETO 14 7 2 5 40-30 16 7. Haladás 15 6 4 5 21-19 16 8. Ferencváros 14 7 1 6 32-23 15 9. Nyíregyháza 14 5 5 4 16-18 15 10. Pécs 14 6 2 6 24-21 14 11. Csepel 14 4 6 4 14-16 14 12. Ózd 14 4 4 6 22-21 12 13. Debrecen 14 4 4 6 22-25 12 14. Békéscsaba 14 3 6 5 19-24 12 15. Zalaegerszeg 14 4 4 6 13-22 ,12 16. Volán 14 2 7 5 17-22 li 17. Diósgyőr 14 2 6 6 18-30 10 18. SZEOL AK 14 2 — 12 9-33 4 Elázik-e Bokori ruhája? A különlegesen levegőtlen, trópusi „éghajlatúK Komjádi-uszodában nem hozott forró csatát a vízilabda Magyar Népköztársasági Kupa idei döntője. A bajnok Vasas fürdőzö tempóban, „aranyos” eleganciával verte a nem régen még igazi rivális OSC-t, így játékosai tag- , sági igazolványt kaptak a legszorgalmasabb nemesfém­gyűjtők társaságától. A kincsvadászok közül főként Kenéz lehetett büszke vasárnapi produkciójára: sorozat­ban adta a gólpasszokat, a nézők joggal hihették, hogy még a sapkáján is szeme van. Az OSC-s Sudár meg is haragudott az angyalföldi karmesterre, mert a mérkőzés vége felé az arcába fejelt a nem éppen sudár termetű dirigensnek. Szerencsére, a botrány most elmaradt (né­hány évvel ezelőtt épp' egy Vasas—OSC rivalizálás vál­tozott át bokszmeccsé). így felhőtlenül lelkendezhetett a lelátóan a Vasas-tábor. A győztesek mestere, Bobori György viszont tartott egy kissé az ünnepléstől, mert idejekorán fürdőnadrágra vetkőzött, nehogy — amint az ilyenkor szokás — ruhástul dobják a vízbe. Igaz, a mér­kőzés utáni pezsgőbontáskor, a Komjádi-uszoda társal­gónak beillő büféjében bevallotta: Barcelonában, a BEK- döntőn legelegánsabb öltözékét sem féltené. Mellesleg, mi se bánnánk, ha az európai kupafinálén csavarni le­hetne a vizet az ifjú és módfelett sikeres szakvezető sze­reléséből... (hegyi) Röplabda Bronzérmes a KKFSE A röplabda NB II idényzá­róján a KKFSE férficsapata otthonában a harmadik hely sorsát eldöntő mérkőzésen győ­zött. Kossuth KFSE—Gyöngyös 3:2 (—5, 6, —14, 9, 9) KKFSE: Kuti, Tári, Bukri, Podani, Kovács, Kása. Csere: Szokol, Harcos, Thurzó, Né­meth, Zsolnay, Zsidei, Szabó. Edző: Podani István. Igen éles, kétórás küzdelem­ben a két csapat egymás kö­zött döntötte el, ki lesz az őszi harmadik. A szentendrei csa­pat végül színvonalasabb ütő­teljesítményével és jó előké­szítő játékával kerekedett felül. Jö: Tári (a mezőny legjobbja), Kóvács, Kuti, Bukri, Szokol. Innen-onnan 6 A bolognai nemzetközi tenisz- versenyen Taróczv Balázs Páros­ban, a csehszlovák Tomas Smid társaságában a döntőig jutott, ott azonban vereséget szenvedtek. A döntő eredménye: S. Giammalva, H. Leconte (amerikai, francia) — Taróczy. Smid 7:6, 6:4. H Zágrábban befejeződött az Arany Piruett nemzetközi műkor­csolyázó- és légtáncverseny. Ez utóbbiban az elsőséget a magyar Péterfy Judit, Bálint Csaba kettős szerezte meg.