Pest Megyi Hírlap, 1981. szeptember (25. évfolyam, 204-229. szám)

1981-09-29 / 228. szám

í 1981. SZEPTEMBER 29., KEDD Síf^rf f scfímtm NB II: divat a 0-0 Érden és Vétett Jut a " ® Lám, milyen «4 futball! Né­hány hete még (nyeretlenül) a táblázat alsó régióiban ta-' nyázott a Váci Izzó MTE, ám elég volt három jól sikerült játéknap (és három győzelem) ahhoz, hogy a váci gárda im­már dobogós posztot foglaljon el. A másik két Pest megyei NB II-es együttesnek be kel­lett érni egy szerény, gól nél­küli döntetlennel. VÄCI IZZÓ MTE— 22. VOLÁN 2-1 (2-0) Rákoscsaba, 2000 néző. V.: Tátrai. Vác: Pálinkás — He­réit, Asztalos, Strausz, Ádám, Kisteleki (Schuster), Bera, Varga, Németh, Tóth, Szakái. Akárcsak egy hete Vácon, ezúttal is már a mérkőzés ele­jén bevette az ellenfél kapu­ját a minden idegszálával gól­ra törő Tóth. Jó labdát kapott középen a 3. percben, fakép­nél hagyta a védőket, kicselez­te a kapust is, és laposan, 5 méterről a hálóba lőtt, 1-0. Fél órával később a kapufán csat­tant a középcsatár lövése, a kipattanó labdával már nem tudtak mit kezdeni a vendég­csapat csatárai. A 42. percben aztán Strausz rúgott gólt az előző heti találatához hasonló, körülmények között: egy legu­rított szabadrúgást 18 méterről védhetetlenül lőtt a hálóba — a jobb kapufáról pattant be a labda, a Vácról átrándult szurkolók nagy örömére, 2-0. Szünetben kettős cserét ha­tározott el a hazaiak edzője, de a második játékrészben is a váciaknak volt több gólhely­zetük. A 83. percben mégis szépített a Volán. Aranyosi szabadrúgását Bartosik fejelte közelről a hálóba, 2-1. Egy rendkívül lelkesen, tu­datosan játszó vendégcsapat­tal találta magát szemben a rákoscsabai együttes. Az Izzó az első percéktől kezdve irá- .nyitotta a játékot, s az első félidőben óriási iramot diktált. A Volán ennek nem találta az ellenszerét, a szünetben át is szervezte csapatát. Ezzel a me­zőnyben egyenrangú ellenféllé váltak a hazaiak, de parányi esélyük sem volt az egyenlí­tésre. Jó: Asztalos, Strausz, Ádám, Bera. Várkonyi Ferenc BEM SE—DEBRECENI USE 0-0 Cegléd, 1200 néző. Vezette: Dömény. Bem SE: Győri — Nahóczky, Borsányi, Kelemen, Mater (Czigány), Csepregi, Or­bán, Baumann, Paják (Varga), Krisztin, Supka. A Bem SE ezen az össze­csapáson is határtalan lelkese­déssel játszott, de tudomásul kell venni, hogy ez ma már egymagában kevés a győzelem kivívásához. Ez az együttes jó­val szerényebb képességű, mint az előző bajnokságban szereplő volt, a maiak annyit tudnak, amennyit most is nyújtottak. A találkozó a mezőnyben jobban játszó debreceniek fö­lényéi hozta, ettől csupán a második játékrész eleje volt a kivétel, amikor kiegyenlített volt a játék. Az első helyzet a vendégek előtt adódott, ami­kor a 6. percben Kincses köze­li beadása elsuhant a kivető­dő Győri keze mellett, de a kapu előterében helyezkedő Mater menteni tudot't. Ebben a félidőben Krisztin szerezhe­tett volna vezetést a Bem SE- nek, de csúsztatott fejese elsu­hant a felső léc fölött. Szünet­ben két debreceni és egy ceg­lédi játékos kényszerű cseréjé­re került sor, sérülések miatt. Ebben nagy része volt a rend­re hibásan ítélkező játékveze­tőnek Is, aki például sárga lappal jutalmazta — nem tud­ni, miért — Baumann belépő­jét, ugyanakkor csak sárgát osztott ki Nahóczkynak is, aki rászolgált a pirosra is. A ceglédiek jól védekeztek, de; a 73. percben csak a sze­rencse mentette meg kapuju­kat a góltól; Lakatos 20 mé­teres lövése a bal oldali kapu­fáról pattant vissza á mezőny­be. A másik oldalon, a 80. percben, Krisztin nagy gól­szerzési lehetőséget hagyott ki, de három jó csel után a vető­dő kapus lábának lőtte a lab­dát. A DUSE hiába állt közelebb a győzelemhez, a kapura ke­vés veszélyt jelentett, így meg kellett elégednie a döntetlen­nel. Jók: Kelemen, Baumann, Krisztin. U. L. BUDAFOK—KKFSE 0-0 Budafok, 600 néző. V: Ko­vács. Kossuth KFSE: Pleskó — Huszárik, Tóth, Polonyi, Ste­fanies, Paksi, Szőke, Csikós, Kalmár (Schusztpr), Szávai (Erdővégi), Flórián. A fiatalon elhunyt budafoki játékos, Mészáros Béla emlé­kére egyperces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés. Az első félidőben alig történt említés­re méltó esemény, a második játékrészben viszont a Buda­fok beszorította ellenfelét, ám hiába teremtette egymás után a gólalkalmakat, nem tudott élni ezekkel. A Kossuth KFSE örülhet az idegenbeli pontosz­tozkodásnak ... Jó: Huszárik, Tóth, Stefa­nies. Keleti csoport 1. Debreceni K. 7 5 1 113-5 11 2. Eger 7 4 2 1 11- 6 10 3. Kazincbarcika 7 3 2 2 ,11- 6 S 4. Kódmezővás. 7 4 — 3 11- 6 a 5. Papp J. SE 7 4—3 11-12 £ 6. Szabó L. SE 7 3 2 2 10-11 £ 7. Gyula 7 4 - 3 7-88 8. Gyöngyös 7 3 2 2 0- 7 8 9. Salgótarján 7 2 3 2 9- 7 7 10. Szolnok 7 3 1 3 7- 7 7 11. Debreceni Un. 7 2 2 3 7- 8 6 12. Bem J. SE 7 2 2 3 7-96 13. Szarvas 7 2 1 4 11-12 5 14. Asztalos J. SE 7 2 1 4 7-13 5 15. MVSC 7 1 2 4 6-15 4 16. Lehel SC 7 115 3-83 Középcsoport 1. MTK-VM 7 6 — 1 20- 4 12 2. Dorog 7 5 — 2 9- 5 10 3. Vác 7 3 3 1 12- 8 9 4. Kecskemét 7 3 3 1 10- 7 9 5. KKFSE 7 3 2 2 12-11 8 6. Pénzügyőr 7 2 4 1 7- 8 8 7. Budafok 7 2 4 1 4- 6 8 * 8. Szí. MÁV Előre 7 3 1 3 8-12 7 9. 22. SZ. Volán 7 3 — 4 13- 8 6 10. Balassagyarm. 7 2 2 3 13-11 6 11. Ganz-MAVAG 7 2 2 3 10- 9 0 12. szegedi D. 7 2 2 3 13-13 6 13. BKV Előre 7 1 3 3 7-10 5 14. Bábolna 7 2 1 4 7-22 5 15. BVSC 7 2 - 5 6- 9 4 16. Építők SC 7 115 7-15 3 ★ A területi labdarúgó-bajnok­ság Duná-csoportjában folytat­ta diadalútját a listavezető ér­di társulat. Az egykori ferenc­városi, majd csepeli csatár, Né­meth Miklós vezette együttes ezúttal idegenben győzött — meggyőző fölénnyel. ÉRD—MEDICOR 3-0 (2-0) Soroksári út, 600 néző. V.: Kára. Érd: Fellegi — Vígh, Hor­váth, Balogh, Csaja, Tátrai, Gálvölgyi — Pauli, Nagy And­rás, Kapa, Szekulidisz. Az idény eddigi legjobb já­tékával rukkolt ki az érdi gár­da, amely már az első perc­ben vezetést szerzett: Gálvöl­gyi szögletét Szekulidisz fejelte be, 1-0. A 20. percben jött a második: Pauli ugrott ki, és szólója végén higgadtan a há­lóba talált, 2-0. A 66. percben Gálvölgyi is feliratkozott a gól­listára, egy okosan a bal fel­ső sarokba nyesett szabadrú­gással, 3-0. A 90. percben Ka­pát („szövegért”) kiállították. A mérkőzésié jellemző, hogy a mezőny legjobbja Szigeti, a MEDICOR kapusa volt... Jó: Balogh, Gálvölgyi, Pauli, Szekulidisz. MÄNY—VÖRÖS OKTÓBER SE 2-1 (1-1) Soroksár, 300 néző. VOSE: Szarka — Tóth, Sik­lósi, Frankó, Réthy, Molnár, Hoffmann, Káposztás, Balogh (Szondi), Dáiíiel, Fejérvári (Szabó). A vendégek szereztek veze­tést a 40. percben, ám egy perccel később, egy villám­gyors akció végén Káposztás egyenlített. A szünet után ál­landóan a VOSE támadott, ám képtelen volt újabb gólt szerez­ni, pedig helyzete akadt bő­ven. S míg az egyik oldalon kimaradtak a ziccerek, a má­sikon a Mány — hét perccel a befejezés előtt — eldöntötte a mérkőzés sorsát. A VOSE csa­patából senkit sem lehetett ki­emelni .... D. ÉPÍTŐK—DÖMSÖD 2-2 (1-0) Dömsöd, 500 néző. V.: Csiz­madia. D. TszSK: Lázár — Polgár, Bieber, Aszalai, Hegedűs, Ka­rácsony (Straub), Tóth, Bileg (Konta), Tóbisz, Durgonics, Szurgent. A jó dömsödi kezdés után hidegzuhanyként hatott a ven­dégcsapat gyors gólja. Ez meg zavarta a Pest megyeieket, és a Dunaújváros ebben a játék­részben akár több találatot is elérhetett volna, Szünet után a cserék segítségével feljavult a hazaiak teljesítménye, egyen líteltek, majd egy kihagyott 11-es után előnyhöz jutottak. A 85. percben egalizált a vendég­csapat. G.: Aszalai (2). Jó: Bie­ber, Aszalai, Straub. ARANYKALÁSZ se— TOLDI SE 4-1 (0-1) Ráckeve, 800 néző. Az első félidőben az Aranykalász (ért­hetetlen módon) csak játszado­zott, ugyanakkor a Toldi SE Obuk révén vezetést szerzett. A második játékrészben már nemcsak kidolgozta — be is rúgta helyzeteit a ráckevei együttes, amely a mérkőzés összképe alapján nagyobb kü­lönbséggel is nyerhetett volna. Külön ki kell emelni a játék­vezetői hármas és főként Haza­fi bíró kitűnő teljesítményét: a sípmesterek általános elis­merést vívtak ki maguknak. A hazai gólokat (Csordás (2), Rá­kosi és Birgel szérezték, a ráckevei gárdából Bodoki, Hajduska, Csordás és Rékasi futballozott átlagon felül. ★ A területi bajnokság Duna- csoportjának további eredmé­nyei : Mezőfalva—ÉGSZÖV MEDOSZ 1-0 (erről a találko­zóról nem kaptunk tudósítást), Ikarus—Oroszlány 3-1,-Eszter­gom—ESMTK 2-2, Szondi SE —Tatai AC 0-1, Rákóczi SE— III. kér. TTVE 1-0. Területi bajnokság Duna-csoport 1. Érd 7 4 3 — 15- 3 11 2. Ikarus 7 5 — 2 16- 8 1D 3. Rákóczi 7 4 2 1 14- 8 10 4. Aranykalász 7 4 2 1 12- 6 10 5. Oroszlány 7 3 3 1 11- 7 9 6. ÉGSZÖV 7 4 1 2 9- 8 9 7. Mánv 7 3 2 2 J4- 7 8 8. VOSE 7 3 2 2 12-11 8 9. Esztergom 7 15 1 13-11 7 10. Dömsöd 7 2 3-2 11-13 7 11. MEDICOR 7 15 15-77 12. III. kér. TTVE 7 2 2 1 10- 9 6 13. ESMTK 7 1 4 2 7- 5 6 14. Mezőfalva 7 3 — 4 6-15 6 15. Tatai AC 7 1 3 3 2- 3 5 16. Szondi SE 7—34 1-10 3 17. Toldi SE 7 — 2 5 5-15 2 18. D. Építők 7 — 2 5 5-17 2 Megyei totóeredmények X. 22. Volán—Vác 2 2. Budafok—KKFSE x 3. Mezőfalva—ÉGSZÖV 1 4. Dömsöd—D.-újváros x 5. Dunavarsány—D.-keszi 2 6. Gödöllő—CVSE 2 1. Szentendre—SZTK 2 8. Kartal—Iklad 2 Az Iklad Kartalon is folytatta Megszakadt dabas A megyei labdarúgó-bajnok­ság rangadóján a Dunai Kő­olaj győzött, s ezzel a Dabast beíratta a vesztesek sorába. A kartali szomszédvárrangadón a feljavult Iklad folytatta jó szereplését. Dunai Kőolaj—Dabas 1-0 (1-0) Százhalombatta, 800 néző. V: Kálmán. Jó iramú mérkőzésen a Kőolajnak volt több helyze­te. Az egyetlen találat 20 mé­teres szabadrúgásból esett, amikor is Dómján, a vendég­kapus kicsit késve mozdult a labdára. A hajrában az újonc Dabas meddő mezőnyfölény­ben volt. G: Kránicz, Jó: Nagy János, Kránicz, Eleki, ill. Bá­lint, Kosztyn. (Tuti: Szloboda Miklós.) Cegléd—Gödöllő 2-0 (1-0) GEAC-pálya, 200 néző. V.: Halász. A technikásabb Cegléd sportszerű találkozón megér­demeljen nyert. Az első fél­idő vegén a gödöllői Zlatnyik nagy helyzetben hibázott. G: Fekete, Zágon. Jó: Kreisz, Fekete, Zágon, ill, Torbács, Görbe, Kolozs. (Tud.: Bán László.) SZTK—Sz. Petőfi 2-0 (1-0) Szentendre, 300 néző. V: Horváth J. A védelmi hibából elért szigetszentmiklósi veze­tés után a hazai csapat táma­dott, de csak két kapufára telt erejéből.- Szünet után kemé­nyebb lett a játék, amit egy- egy sárga lap is tanúsított. G: Kiss T. (2, egyet 11-esből). Jó: Kiss T. és a védelem, ill. Dombai, Lévai. Főt—Sülysáp 5-0 (3-0) Tábor utca, 500 néző. V: Sebőmén. Változatos, jó iramú mérkőzésen nagyobb arányban is nyerhetett volna a Főt a vé­dekezésre berendezkedett, gyors lefutásokkal próbálkozó Sülysáp ellen. G: Papp (2), Be­csei, Csiszár, Karácsony. Jó: Papp, Becsei, Galántai, Kará­csony, ill. Wittmann, Kiss. (Tud.: Földes György.) Göd—PSC 5-2 (2-2) Göd, 400 néző. V: Boros. A hazaiak vezetését az első fél­időben mindkétszer kiegyenlí­tette a Pilisvörösvár. Szünet után a helyiek nagyobb sebes­ségre kapcsoltak, s Kovalik vezérletével elhúztak. G: Mé­száros (2), Kovalik (2), Nagy, ill. Nemes, Stribik. Jó: Bu- csányi, Vásári, Kovalik, Mé­száros,- ill. Stribik, Király. Blind. (Tud.: Simkó Géza.) Iklad—Kartal 1-0 (0-0) Kartal, 700 néző. V: Angyal. A megfiatalított, ügyesen és nagy lelkesedéssel játszó ven­dégcsapat ellen az első fél­időben 11-est hibázó kartaliák nem tudtak kibontakozni Nagy küzdelemben született meg a vendégsiker. G: Boda. Jó: Kaluzsa (a mezőny leg­jobbja), Ró/savölgyi, Angyal, Boda, ill. Magony. (Tud: Sim- kó István.) Dunakeszi—Dunavarsány 5-1 (2-0) ESMTK-pálya, 400 néző. V: Bokor. Kitűnően játszott a Vasutas. G: Sólyom (3, egyet 11-esből), Szabó Szaniszló, ill. Patai. Jó: az egész dunakeszi csapat, Sólyom a mezőny leg­jobbja volt, ill. Horváth. (Tud.: Barna Barnabás.) Tápiószentmáríon—Pilis 3-0 (3-0) Tápiószentmáríon, 400 néző. •Távoli góllal szereztek előnyt a hazaiak, Simon révén, majd Nagy Gábor duplája követke­zett,. s már az első félidőben megszületett a végeredmény. Jó: Nagy Gábor, Halmi, Si­mon, ill. Sedró, Sárán, Ha- luszka. 1. SZTK 6 5 1 — 15- 2 11 2. D. Kőolaj 6 5 1 — 11- 2 11 3. Iklad 6 5 — 1 12- 3 10 4. Dunakeszi 6 4 — 2 16- 8 8 5. Ceglédi VSE 6 3 2 1 9- 5 8 6. Göd 6 3 1 2 13- 8 7 Dabas 6 2 3 1 13- 8 7 8. Fát 6 3 — 3 16- 9 6 9. T.-szentmárton 6 2 2 2 6- 7 6 10. Sülysáp 6 2 2 2 9-12 6 11. Kartal 6 2 1 3 7- 9 5 12. Pilisvörösvár 6 2 — 4 14-15 4 13. Szentendre 6 2 r— 4 10-17 4 14. Dunavarsány 6 1 4 1 19rl7 3 15. Pilis 6 — — 6 2-18 — 16. Gödöllő 6 — — 6 5-28 — Sportolók haléin Hírügynökségek — a lengyel televízió adására hivatkozva — jelentették, hogy Bronislaw Malinowski, a 3000 méteres akadályfutás olimpiai bajnoka gépkocsibaleset áldozata lett. A 30 éves versenyző hosszú évek óta a- világ legjobb atlétái közé tartozott, s moszkvai győ­zelme jelentette pályafutása csúcsát. ★ Halálos baleset történt va­sárnap a lengyel fővárosban megrendezett motorcsónak- nagydíjon. Az 500 kem-es sporthajók kategóriájában a csehszlovák Jaroslav Kubista úgy bukott, hogy hajója ket­tétörött. A versenyző eköz­ben olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy kórházba szállítását követően meghalt. Teniszhírek Az athéni amatőr tenisz- bajnokságon szép magyar si­kerek születtek: az AP hír- ügynökség jelentése szerint a nők 21 éven aluli versenyében Temesvári Andrea, a férfi pá­rosok hasonló korú vetélkedő­jében pedig a Guti János, Kiss Sándor kettős győzött. ir Két nagy meglepetést hozott a nemzetközi teniszverseny negyeddöntője: Connors és McEnroe, a világ első számú játékosa is kiesett. Előbbit az amerikai Teacher 6:4, 7:5, utóbbit az ugyancsak ameri­kai Scanlon 3:6, 7:2, 6:2 arány­ban győzte le. Pingpong tízek Szentendrén Nyolc sportkör — Nagykő­rösi Kinizsi, Ceglédi VSE, Váci Izzó, Vecsés, Tököl, Tá- pióbicske, Monor, Szentendrei Petőfi — képviseltette ma­gát a Szentendrén sorra ke­rült' serdülő és újonc fiú, va­lamint női felnőtt tízek baj­nokságon. A Felszabadulási lakótelep iskolájában rende­zett versenyen a következők jutottak dobogóra. Serdülő fiúk: 1. Harczi Zsolt, 2. Nagy Miklós (ceglé­diek), 3. Pölcz Csaba (Vác). Újonc fiúk: 1. F. Molnár Ferenc (Vecsés), 2. Orosz Ta­más, 3. Halmai Attila (ceglé­diek). Női felnőtt: 1. Szabó Orso­lya (Tököl), 2. Gyimesi Judit (Monor), 3. Kocsis Józsefné (Tápióbicske). Egy telitalálat A totó 39. játékhetén egy darab telitalálatos szelvény akadt, a szerencsés pályázó 2 millió 413 ezer 923 forintot nyert. Tizenhár- _mas nem volt, a 12-esekre 38 ezer 934, a il-esekre 2110, a 10-eseRre 360 forintot fizetnek. FegathcjSő kmiHák Az egyik orgoványi fogatot + *■ a 15 esztendős Szabó Erika hajtotta, mögötte test­vére István segédkezett. A bogyiszlói kocsin elöl a pa­pa, Berkó János, mögötte a fia iilt. S amikor vasárnap Tápió- szentmártonban rendre be­mutatták a lovaspálya sze­replőit, az is kiderült: a magyar kettes fogatok heg­jobbjai randevúznak a szom­baton kezdődött eseményen. A győztes Duna Kupa-csapat tagjai mind eljöttek. Szombaton a bemutatás után a maratonhajtás várt a fogatos mezőnyre. A házigaz­dák, annak érdekében, hogy minél jobb pályát készítsenek, csaknem egy napig hordták a vizet az árokba. Kevesebbre volt szükség a lovaspáiyán a vasárnapi akadályhajtáson. A „paradicsomlé’’ feliratú — ez alkalommal vízhordó-tartály- lyal csak egyszer kellett for­dulni. Érthetően, ez a verseny­szám érdekelte legjobban a közönséget, hiszen ebben in­dult a helyiek kiválósága, a kétszeres nemzetközi Duna Kupa-gyöztes Bozsik József. A 100x40 méteres „terepen” nem most hajtott először, de mivel minden erőpróbára más-más útvonalat jelölnek ki, másként következnek a fordulók, akadályok: ez az út számára is ismeretlen volt. S amikor az összevetés, a hibátlanul versenyzők plusz­feladata után győztesként kö­szöntötték, elmondta: az el­múlt évhez hasonlóan idén is a „második félidőben” aratta egymás után győzel­meit. Most immár a negye­diket. A fogatosokon kívül sok más látványosság szórakoztat­ta a több ezer nézőt a nyárias melegben. Díjugratás, díjlo­vaglás, a pusztaötös bemu­tatója — csak néhány látvá­nyosság a sok közül. A helyiek, így Kárteszi Ist­ván, dr. Túli György, Anka János, Jámbor Károly — örömmel újságolták: a mos­tani az eddigi legsikeresebb lovasnapjuk. Az elmúlt két esztendő is szép sikert ho­zott, de az idei mindent felül­múlt. S akik a szervezésben, rendezésben közreműködtek — sorukban Szabados Gyula, az országos szövetség aktívája — azokat az Aranyszarvas Terme­lőszövetkezet emléklappal ju­talmazta a legjobb verseny­zőkkel egyetemben. Ez az esemény is jól szol­gálta a magyar sikersportág­nak számító fogathajtás, s egyben a lovaglás népszerű­sítését. A siker nyomán a Tápiószentmártoni Tsz SK-nak máris újabb terve van. Sze­retnék, az egykori Székesi-le- gelő helyén létrehozott pályát mintegy 20 méterrel megtol­dani. A 15 esztendős Szabd Erika, mögötte segédhajtó testvére Hazai győztest avattak a tápió­szentmártoni fogathajtó versenyen. Bozsik József folytatta sikersoro­zatát, most is nyert tyégezetül nézzük csak az ' eredményeket. Fogat­versenyben: 1. Bozsik József (Tápiószentmáríon) 40, 2. Kecskeméti László (Kiskun­félegyháza) 68, 3. Szabó Erika (Orgovány) 91, 4. Bársony Jó­zsef (Kiskunfélegyháza) 91.5 hibaponttal. Az ifjúsági díj­ugratásban a kecskeméti Ja­nik Attila mögött a tápióbics- ksi Sárfi Zoltán következett, a kezdő lovak díjugratását a kecskeméti Varga András nyerte. Kép és szöveg: Reitter László