Pest Megyi Hírlap, 1981. szeptember (25. évfolyam, 204-229. szám)

1981-09-15 / 216. szám

1981. SZEPTEMBER 15., KEDD Már nem „mumus" az Sz. Dózsa Ráckevén és Dömsödön: 0-2-ről 3-2 A Váci Izzó vasárnapja volt ez a mostani a labdarúgó NB II-ben. A Je- szenszky-gár- da még egy­szer sem nyert a Szegedi Dó­zsa ellenében, ám ezúttal si­került a bravúr, s az Izzó megszerezte első győzelmét (már ideje volt...). Döntet­lent játszott a Bem SE, a KKFSE pedig — igencsak egyoldalú játék után — egy „ötössel” tért haza Balassa­gyarmatról. SZARVAS—BEM SE 2-2 (2-1) Cegléd, 1700 néző. V: Bárt- fai. Bem SE: Győri — Na- hóczky, Borsányi, Kelemen, Mater, Csepregi, Orbán, Wun­der (Hájét), Kiss (Supka), Peják, Krisztin. Védelmi és kapushibából a vendégek — Molnár révén — már az ötödik percben meg­szerezték a vezetést. Ezután a Bem SE nagy fölénybe ke­rült, de a helyzetek kihasz­nálásával hadilábon álltak a fiúk, és a játékvezető Ítélete a 17. percben is őket sújtotta: ekkor Peják a kifutó ka­pus mellett is elhúzta a lab­dát, a kaputól 14 méterre lő­ni készült, amikor hátulról elbuktatták. Bártfai — nem tudni, miért — közvetett sza­badrúgást ítélt, 11-es helyett. A ceglédiek a 22. percben egyenlítettek, amikor Krisz­tin hátrasarkalt labdáját Wunder nagy erővel a jobb sarokba lőtte. Ezután Krisz­tin a felső kapufát találta el, majd két nagy helyzet is ki­maradt: Krisztin „gólpasszát” Kiss, majd Peják hibázta el. Levegőben lógott a honvédek második gólja, áruikor újra a vendégek szerezték meg a ve­zetést: egy hosszú felszabadí­tó rúgással Tabár ugrott ki, s ő a nagy helyzetben nem hibázott. Szünet után esett a játék színvonala, s ezzel együtt a hazaiak teljesítménye is. A mezőnyben a Szarvas játszott jobban, a Bem SE pedig hagy erőfeszítéseket tett az egyenlítésért. A küzdőkedvet a 77. percben siker koronáz­ta: Krisztin 15 méterről rit­kán látható bombagólt ra­gasztott a kapu jobb felső sarkába. A hajrában még Supkúnak volt egy százszá­zalékos helyzete, de csak az oldalhálót találta el. Ellenté­tes félidőket hozott a mérkő­zés. A Pest megyeieknek több helyzetük volt,, ettől függet­lenül a pontosztozkodás igaz­ságos. Jó: Krisztin, Kelemen. Vngureán László BALASSAGYARMAT— KKFSE 5-2 (2-0) Balassagyarmat, 3000 néző. V.: Nyári. KKFSE: Pleskó — Huszárik, Tóth, Polónyi, Ste­fanies — Rubold, Paksi, Fló­rián — Szőke, Szávai, Schus­ter (Erdővégi). Egyedül Ruboldot, a szent­endrei karmestert illeti dicsé­ret a vendégegyüttesből, hi­szen ha ő nem játszik, tán még csúfosabb vereséggel tá­vozik a főiskolás gárda. iA magasra nőtt fedezet (nem mindennapi dolog) két sza­badrúgást is a hálóba kül­dött, igaz, a ritka produkció is csak szépségtapaszt jelen­tett a Kossuth KFSE számá­ra. A balassagyarmati együt­tes ugyanis a 34. percben 2-0-ra, a 65.-ben pedig' már 5-1-re vezetett, azaz, győzel­me egy pillanatig sem forgott veszélyben. A Kossuth ez­úttal kellemes ellenfélnek bi­zonyult... Jó: Rubold. VÁC—SZEGEDI 'DÓZSA 2-1 (2-0) Szeged, 1500 néző. V.: Egri. Váci Izzó MTE: Pálinkás — Herédi, Strausz, Asztalos, Ádám — Kisteleki, Bera (Schuster), Varga — Németh (Szolnoki), Tóth, Szakái. A mérkőzés előtti feszült hangulat gyorsan oldódott a pályán (legalábbis, ami a váciakat illeti). A 9. percben ugyanis Németh NB I-es in­dításával Tóth kilépett a vé­dők gyűrűjéből, s 10 méterről a hálóba gurított, 1-0. To­vábbra is a vendégek kezde­ményeztek, s a 22. percben Bera a 11-es pont tájékáról higgadtan a kapu közepébe lőtt, 2-0. A második játék­részben a hazaiak mindent egy lapra tettek fel, és Jer- nei dr. vezérletével tartós fö­lényt harcoltak ki. A váci védelem azonban jól rombolt, egyedül Szeghalmi közeli lö­vésével szemben volt tehe­tetlen az egyébként kitűnő Pálinkás kapus. A hajrában Kisteleki növelhette volna az előnyt, de óriási ^helyzetben, bár elhúzta a labdát a ka­pus mellett, hosszan szöktet­te magát. A Vác — főként az első félidő játéka alap­ján — megérdemelten nyert a szegedi „mumus” otthoná­ban. Jó: Strausz, Asztalos. Varga, Tóth. László Attila Keleti csoport 1. Debreceni K. 5 4 — 1 10- 3 8 2. Eger 5 3 118-57 3. Szolnok 5 3 116-37 4. Kazincbarcika 5 2 2 1 8- 4 6 5. Gyula 5 3 - 2 5- 3 6 6. Szabó L. SE 5 2 2 1 8- 8 6 7. Papp J. SE 5 3 - 2 8- 9 6 8. Salgótarján 5 13 16-55 9. Bem J. SE 5 2 1 2 7- 8 5 10. Hódmezövás. 5 2 - 3 7- 6 4 11. Gyöngyös 5 1 2 2 3- 6 4 12. MVSC 5 1 2 2 4- 9 4 13. Szarvas 5 113 7-93 15. Asztalos SE 5113 5-83 16. Debreceni USE 5 113 4-83 Középcsoport 1. MTK-VM 5 4 — 1 12- 3 8 2. Dorog 5 4-18-48 3. Budaiok 5 2 3 - 4- 2 7 4. 22. SZ. Volán 5 3 — 2 12- 5 6 5. Balassagyarm. 5 2 2 1 12- 7 6 6. Kecskemét 5 2 2 1 7- 6 6 7. Ganz-M. 5 2 1 2 8- 6 5 8. KRI SE 5 2 12 10-10 5 9. Váci Izzó 5 13 16-75 1». Pénzügyőr 5 13 14-65 11. Szegedi Dózsa 5 1 2 2 9-10 4 12. BKV Előre 5 1 2 2 9-10 4 13. Építők SC 6 113 6-11 3 14. MÁV Előre 5 113 6-12 3 15. Bábolna 5 113 6-16 3 16. BVSC 5 1 — 4 5-8 2 ★ A területi labdarúgó-baj­nokság Duna-csoportjában egy mérkőzést, a Vörös Ok­tóber SE—Érd találkozót, már szombaton lejátszottak. A „megyei rangadón” a két együttes megosztozott a pon­tokon. Szűkebb pátriánk va­sárnap pályára lépő csapatai viszont kivétel nélkül győz­tek, valamennyien honvéd­együttessel szemben. DÖMSÖD—TOLDI SE 3-2 (0-0) Dömsöd, 1000 néző. V.: Pál- fi. Dömsöd: Szabó — Jaska, Egervári, Szili (Szurgent), Hegedűs — Karácsony (Kon- tha), Tóth, Aszalni — Fekete, Máté, Durgonics. Bár a Toldi SE egy kiállí­tást követően a 30. percben tíz főre fogyatkozott, mégis, a második félidő elején a vendéggárda húzott el 2-0-ra. A Dömsöd a vesztes pozíció ellenére is elismerésre méltó akarással küzdött, s a lelkes játék eredménnyel járt. Má­té góljával szépített a hazai együttes, majd Aszalni egyen­lített, sőt 10 perccel a befe­jezés előtt — a Máté bukta­tásáéért megítélt büntetőből — Durgonics 3-2-re fordított. Izgalmas mérkőzésen a Döm­söd kitűnő hajrája döntött. Jó: Egervári, Hegedűs, Asza- lai, Máté. ARANYKALÁSZ SE— RÁKÓCZI SE 3-2 (0-2) Ráckeve, 700 néző. V.: Ko­vács L. Aranykalász SE: Hor­váth — Stier, Bodoki, Dani, Nagy — Cséve (Ligeti), Pir- gel, Csukás — Tatár (Takács), Kelemen, Hajduska. Érdekesen kezdődött a mér­kőzés, tudniillik Kovács bíró jó ideig egymaga vezette a találkozót — kitűnően. Az első taps a késve bár, de mégis befutó két partjelzőnek szólt, igaz, másnak nem is nagyon örülhetett a ráckevei közönség, hiszen a vendégek 2-0-ás előnyt szereztek. A szünet után — akárcsak Dömsödön — itt is fordult a kocka, s a sérüléséből fel­épült Takács vezérletével fö­lénybe került az Aranykalász. Az egyenlítést követően egy szemfüles szabadrúgásból hozta meg a házigazdák ne­hezen kiharcolt, de a második félidő alapján jogos győzel­mét. G.: Ligeti, Csukás, Ta­kács. Jó: Nagy, Kelemen, Hajduska, Takács. Bálint Ferenc ÉGSZÖV MEDOSZ— SZONDI SE 1-0 (0-0) Székesfehérvár, 400 néző. ÉGSZÖV MEDOSZ: Gendur — Stamler, Pirisi, Patkós, Borhi — Zeidl, Konrád, Rozs­nyó — Horváth, Berecz, Ken­de. Nyolcvannégy percen ke­resztül 0-0-ra állt a mérkő­zés, és úgy tűnt, döntetlen lesz a végeredmény. Ám öt perccel a befejezés előtt Hor­váth F. „bezörgetett”, s gól­jával értékes két ponthoz jut­tatta a kiskunlacházi együt­test. Jó: Gendur, Stamler, Horváth, Berecz. ★ A területi labdarúgó-bajnok­ság Duna-csoportjának továb­bi eredményei: Esztergom— III. két. TTVE 1-1, Ikarus— Dunaújvárosi Építők 4-1, ME­DICOR—ESMTK 0-0, Mezőfal­va—Oroszlány 1-3, Tatai AC— Mány 0-3. 1. Oroszlány 5 3 2 — ,9- 3 8 2. ÉGSZÖV 5 4-18-68 3. Érd 5 2 3 — 8- 3 7 4. VOSE 5 3 1 1 10- 8 7 5. Ikarus 5 3 — 2 12- 7 6 6. Rákóczi SE 5 2 2 1 10- 7 6 7. Dömsöd 5 2 2 1 9- 8 6 8. Aranykalász 5 2 2 1 6- 5 6 9. MEDICOR 5 14-4-36 10. ESMTK 5 13 15-25 11. Mány 5 1 2 2 7- 6 4 12. ni. kér. TTVE 5 1 2 2 7- 8 4 13. Esztergom 5-417-94 14. Mezőfalva 5 2 — 3 5-11 4 15. Szondi SE 5-321-43 16. Tatai AC 5-321-63 17. Toldi SE 5 - 2 3 3- 8 2 18. Dunaújváros 5 — i 4 3-11 1 Motorostalálkozó Megyei motorostalálkozót rendeztek vasárnap délelőtt Monoron. A megjelent verseny­zőket Kuszenda József, a he­lyi motorosklub vezetője üd­vözölte, majd Tinkel Loránd, a Járási Közlekedés Bizton­sági Tanács aktívája rövid is­mertetést adott Monor balese­ti helyzetéről. Ezt követően Sas Gyula, a megyei motoros- klub titkára’ nyitotta meg a vetélkedőt Az 52 résztvevő először el­méleti tudásáról adhatott ta­núbizonyságot. Az ügyessségi versenyt a Schönmann utcai lakótelep előtti téren rendez­ték meg, ahol a motorosok bi­zonyíthatták, ki a legény a nyeregben. Megtekintette a versenyt dr. Mayer Géza, a Pest megyei Természetbarát Szövetség elnöke is. A legjobban szerepelt ver­senyzők — monoriak, vecsé- siek és maglódiak — értékes tiszteledíjakat vehették át. G. J. Megyei totóeredmények 1. Sz. Dózsa—Vác 2 2. Balassagyarmat—KKFSE 1 3. VOSE—Érd x 4. Szondi SE—ÉGSZÖV 2 5. Aranykalász—Rákóczi SE 1 6. Dunavarsány—SZTK 2 7. Gödöllő—Dabas 2 8. Kartal—Dunakeszi 1 Mindkét arany a magyaroké Bozsik hibátlanul hajtott mi ' .....L * a ’ * Bozsik — útban a győzelem felé Koppány György felvétele Vasárnap húszezer néző előtt fejeződött be a Duna-Al- pesi Kupa nemzetközi kettős- fogatverseny Kecelen. A nem hivatalos Európa-bajnokság utolsó versenynapján az aka­dályhajtást bonyolították le, amely a várakozásnak megfe­lelően nagyon színvonalas és izgalmas küzdelmet hozott. A nagy számú nézőközön­ség lélegzetvisszafojtva fi­gyelte, amikor a versenyben vezető Bozsik József indult, ugyanis vetélytársa, az NSZK- beli Bien hibátlanul hajtott, Röpös nyitány — újoncokkal A KKFSE férficsapata ott­honában győzelemmel rajtolt az új rendszerű 1981—82-es NB II-es röplabdabajnokság­ban. KKFSE—Romhány 3-1 (2, —12, 6, 11) KKFSE: Túri, Bukrí, Poda- ni, Kovács T., Szokol, Kuti Z. Csere: Kása, Száz G., Thurzó, Zsidei, Harcos, Zsolnay, Szlá- vik. Edző: Podani István. A három újonccal felálló Csúcsút lőttek Szentendrén A lölapot nézegetve, balról jobbra: Csereklye István, Fodor László edző, valamint Lezsák László. A szentendreiek közül Lezsák szere­pelt a legjobban, 573 találattal hetedik lett A laikus számára olyan ez, mint egy műszaki csodavilág. A versenybíró a keverőpult­nál ül, innen irányítja az öt­ven méter távolságban lévő futóvad útját, tempóját és még sok mást. Mellette tévékészü­lék van. A másik képernyőt a lövész figyelheti. A kamera a futóvad célbaérkezése után a lőlapra „szegeződik”, s köz­vetíti neki a látnivalókat. Egy kis pálcával mutatnak arra a pontra, ahová a versenyző be- letrafált. Az országos felnőtt futóvad- lövő-bajnokság résztvevői fel­sőfokon nyilatkoztak a világ- viszonylatban is kitűnő két szentendrei futóvadlövő-pá- lyáról, amelyet a közelmúlt- bari adtak át. Minden bizony­nyal a kedvező körülmények is hozzásegítették az országos bajnokság résztvevőit a re­kordjavításhoz. A 30+30 lövéses diadalon Bodnár Tibor, (Zalka SE) 591 körről 592-re javította rekord­ját. Csapatban is új csúcs szü­letett (2339) a zalkások jóvol­tából. őket az MHSZ Keszt­hely (2281), valamint az MHSZ Miskolc (2284) követte. A házigazda Kossuth KFSE 2223 körrel a hatodik lett Az együttes tagjai: Gulyás Jó­zsef, Csereklye István, Merza Sándor és Lezsák László: Ök nem hiányoztak a másik ver­senyszám, a 20+20 találatos versenyről sem. A „szabvány” harminc las­sú és harminc gyors lövés várt az első két napon a hét klub sportolóira. A lassúnál az 50 méterre felbukkanó futó­vad tíz másodperc alatt „sza­lad át" a tíz méter széles „pá­lyán”, a gyorsnál sokkal für­gébb, csak öt másodpercig mutatja magát. A 20+20-as számnál nincs előre meghatározva a vaddisz­nó tempója, s csak amikor megjelenik, akkor teszi pró­bára a versenyzők ügyességét, reflexeit. Csak akkor derül ki, hogy gyors, vagy lassú menet következik. A mostani felnőttbajnokság után a hét végén az ifik és juniorok randevúznak Szent­endrén. Igen jó a KKFSE utánpótlása, s ott akarnak majd bizonyítani a házigaz­dák. Kép és szöveg: Reitter László Pest megyei kezdő hatos az első játszmában tíz perc alatt két pontot (!) engedélyezett ellenfelének. A második szett­ben a szentendreiek nem tud­ták sáncolni a vendégek két méter feletti első ütőjét, ám a harmadik-negyedik játék­részben ezt is sikeresen meg­oldották, így a rutinos Kuti irányításával Szokol, Bukri és Tári nagy erejű ütései, illetve szellemes megoldásai meghoz­ták az első győzelmet. A leg­jobb szentendrei támadó Ko­vács, ezúttal nyitásiban és tá­madásiban formája alatt sze­repelt. és így, ha a magyar hajtó csak egy akadályt is ver, oda az aranyérem... Bozsikot a nagy tét' sem zavarta meg, nagyszerű teljesítménnyel biz­tosította végső győzelmét, és megérdemelten nyerte az egyé­ni versenyt. A csapatviadal ünnepélyes eredményhirdeté­sekor a magyar együttes áll­hatott fel a dobogó legfelső fokára, igy mindkét aranyér­met a magyar hajtők nyerték. A Duna—Alpesi Kupa vég­eredménye. Egyéniben: 1. Bo­zsik József (Magyarország) 22, 2. Bien (NSZK) 31, 3. Merk (Svájc) 35, 4. Michelfeit (Ausztria) 48, 5. Muszkán Magyarország 55,5, 6. Berka (Magyarország) 56. Csapatban: 1. Magyarország (Bozsik József, Muszkán Ist­ván, Szegedi Gábor) 77,5, 2. Svájc 93, 3. NSZK 107, 4. Ausztria 122, 5. Olaszország 257, 6. Jugoszlávia 349,5. Kétmilliós telitalálat A totó 37. játékhetén egy 13 -f-1 találatos szelvény akadt, a sze­rencsés tippelő nyereménye 2 mil­lió 362 ezer 308 forint. Tizenhár- mas nem volt, a tizenkettesekre egyenként 20 ezer 020, a tizen­egyesekre 136,9, a tízesekre 233 fo­rintot fizetnek. Totóeredmények: 2, i, x, 2, 2» 2, x, X, 2, x, 1, x, x, x. A negyedik fordulóban Megyei mesterhármasa döntött A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság negyedik for­dulója foghíjas volt, a Dunai Kőolaj—Pilisvörösvár mérkő­zést ugyanis a battaiak kül­földi vendégszereplése miatt szerdára halasztották. Az újonc SZTK és Dabas foly­tatta jó sorozatát, mindkettő idegenből hozta el a két pon­tot. Az ugyancsak újonc Szentendrei Petőfi megszerez­te első győzelmét. SZTK—Dunavarsány 5-2 (3-2) ESMTK-pálya, 1000 néző. V: Gál. SZTK: Hegedűs — Ko­vács, Szántó, Ladányi, Kirch­ner, Tomány, Metzger, Torma, Megyei, Kiss Tibor, Kiss Ká­roly. D. Petőfi: Vajda — Kreisz, Pacsi, Hegyi, Szebelkó, Mondi, Sárközi, Glász, Konta, Tatai, Gyurgyák. A szomszéd­vár rangadón a Szigetszent- miklós a 30. percben már 3-0- ra vezetett. Amikor a levegő­ben lógott az egyenlítés, nagy védelmi hibákból 1 perc alatt újabb két gólt értek el. A tar­talékos varsányiak védelmi rövidzárlatok miatt vesztettek, de túlzott gólaránnyal. G: Me­gyei (3), Metzger, Ladányi, ill. Glász (11-esből), Konta. Jó: Hegedűs, Megyei, Kirchner, Szántó (Tud.: Barna Barna­bás). Tápiószentmárton— Ceglédi VSE 0-0 Tápiószentmárton, 500 néző. V: Kapitány. A változatos, jó iramú találkozó első félidejé­ben a hazaiak voltak jobbak, góljukat les címén nem adta meg a bíró. Szünet után fel­jöttek a ceglédiek, de a helyi védelem Aszódi kapussal az élen, mindent mentett. Jó: Aszódi, Ili, Laczltó, ill. Dudás, Fekete. (Tud.: Villisch Fe­renc.) ■ i Kartal—Dunakeszi 2-1 (1-0) Kartal, 200 néző. V: Szarka. Izgalmakban bővelkedő mér­kőzésen az első félidőben a hazaiak, szünet után a vendé­gek támadtak többet. Mindkét védelem jól zárt. G: Gerhát, Száraz A., ill. Sólyom. Jő: Tóth-Ilkó, Nagy, Gerhát, ill. Lőrincz, Kiss, Szaniszló. (Tud.: Sinkó István.) Iklad—Pilis 1-0 (0-0) Pilis, 300 néző. V: dr. Var­ga. Lelkes csapatok . érdekes küzdelmét a szerencsésebb Ik- lad nyerte. G: Boda. Jó: An­gyal, Boda, Ecker II, ill. Ba­lázs, Hegedűs, Földvárszki. Sz. Petőfi—Főt 2-0 (1-0) Szentendre, 400 néző. V: Horváth. Változatos, kemény mérkőzésen a megyei I. osz­tályhoz egyre jobban hozzá­edződő, többet támadó hazai csapat nyert. G: Nándori, Spáth. Jó: Bodnár, Lévai, Fo­dor, ill. a középpályások. Göd—Sülysáp 1-1 (1-0) Göd, 400 néző. V: Tóth T. A hazai csapat sok helyzete közül csak egyet értékesített az első félidőben. Szünet után erősen feljavult a Sülysáp. Dabas—Gödöllő 3-2 (1-2) Gödöllő, 200 néző. V: Keller. Szabadi és Zlatnyik góljával 1-0-ra, majd 2-1-re vezetett a hazai csapat. Szünet után büntetőből vívta ki győzelmét a Dabas. Ekkor a hazaiak egyenlíthettek volna, de Sza­badi közelről hibázott. Megyei bajnokság 1. SZTK 4 4 — — 13- 2 8 2. D. Kőolaj 3 3 — 9- 2 6 3. Dabas 4 3 — 1 4- 3 6 4. Iklad 4 3 — 1 7- 4 5 5. Göd 4 2 1 1 7- 4 5 6. Kartal 4 2 1 1 7- 6 5 7. Pilisvörösvár 3 2 — 1 10- 6 4 8. Dunakeszi 4 2 — 2 6- 5 4 9. Ceglédi VSE 4 1 2 1 5- 5 4 10. T.-szentmárton 4 1 2 1 3- 3 4 11. Sülysáp 4 1 2 1 6- 7 4 12. Fót 4 1 — 3 9- 8 2 13. Dunavarsány 4 1 — 3 7-10 2 14. Szentendre 4 1 •— 3 7-13 2 15. Pilis 4 — 4 2-12 16. Gödöllő 4 4 3-21 i \ 1