Pest Megyi Hírlap, 1981. június (25. évfolyam, 127-151. szám)

1981-06-16 / 139. szám

1981. JÚNIUS 16., KEDD sm*m> 7 A Tábor utcai vendégségben Elmaradt a dömsödi örömünnep NB il: kárbaveszett pályae!őny Bár mindhárom NB II-es csapatunk otthon játszott, mégis mindegyik kikapott. Igaz, csupán a Bem SE szá­mára jelentett tétmérkőzést a találkozó, hiszen versenyben van a 3. helyért. SZEOL AK-Kossuth KFSE 3-U (1-0) Szentendre, 300 néző. V.: Jaczina. KKFSE: Varga — Huszár, Palotás, Polonyi, Stejanits, Schaffer, Flórián, Csikós, Er­dővégi, Rubold, Gáspár (Gö- cző). A szegedi együttes már két fordulóval korábban bebizto­sította bajnoki címét. Így hát nem volt különösebb tétje a találkozónak, amelyen a ha­zaiak mérsékelten játszottak, ugyanakkor kidomborodott a vendégek nagyobb tapasztala­ta, biztosan nyertek. A 35. percben Hágebnan egyéni ak­ció után a 11-es pont tájéká­ról a tehetetlen Varga mellett a hálóba lőtt Nem sokkal szünet után Kovács 27 méte­res szabadrúgása a sorfalat érintve a jobb sarokba vá­gódott Pontrúgás előzte meg az újabb szegedi találatot Polyvás szabadrúgását a be­robbanó Hágelman közelről a léc alá fejelte. A Pest megyeieknél csupán Flórián és Rubold dicsérhető. BVSC—Bem SE 1-0 (0-0) Cegléd, 1600 néző. V.: Győ­ri. Bem SE: Bata — Kelemen, Olajos, Z imonyi, Nahóczky, Krómer, Morvái, Ágh, Krisz­tin (Rózsavölgyi), Mózner fflorváth), Zsidó. Az első félidő változatos, jó iramú játékot hozott, mely­ben a Bem SE enyhe me­zőnyfölényt harcolt ki. A szervezetten védekező ven­dégekkel szemben helyzeteket is kialakítottak, de ezek — — elsősorban Flakk kitűnő vé­dései miatt — kimaradtak. A vendégek kapusa a 34. perc­ben védte a legnagyobbat amikor Krisztin 14 méteres kápáslövését hihetetlen ref­lex mozdulattal öklözte visz- sza a mezőnybe. Ugyanakkor a BVSC nem mondott le az ellentámadás , lehetőségéről sem, többször veszélyeztettek ők is. Ettől élvezetessé vált a játék. Szünet után ellaposodott a játék, erősen visszaestek a ceglédiek. A fővárosi együt­tes a 84. percben szerezte meg győztes gólját, Sas révén. Ért­hetetlen a Pest megyeiek má­sodik félidei gyenge játéka, ráadásul Mózner cseréje is visszavetette az addig sem tündöklő támadósor teljesít­ményét. Ebben a játékrészben egyetlen helyzete sem volt a csapatnak. Jobb második félidejével a határtalan lelkesedéssel küzdő BVSC meglepő, de megérde­melt győzelmet aratott. Jó: Olajos, Zimonyi, Móz­ner. Ungureán László BKV Előre—Váci Izzó 4-1 (2-0) Vác, 600 néző. V.: Egri. V. Izzó: Pálinkás — Valuch, Schuszter, Strausz. Gere, Bo­dor, Bera, Király (Adám), Tóth, Varga, Czanka. Rossz folytatása volt a váci búcsúnak az MTE pályá­ján. Nem volt sikere a-- itteni Kirakodóvásárnak. amelyben Schuszter mindjárt az elején csinos kis köténykét kapott, a nagy méretű „céllövöldében” pedig Böröczkv ért el telitalá­latot már a 2. percben. Ka­pott is érte mézes csókokat a játékostársaktól. A 15. perc­ben. aztán a játékvezető szin­tén megkapta a magáét a kö­zönségtől, a sebtiben megítélt büntető miatt, melyet a „sér­tett”, Gubán értékesített. Az első félidőben Garééket több­ször beültették a hintába a közlekedésiek. A végig papri­kás hangulatú találkozón már a 26. percben le kellett cse­rélni egy BKV-s sérültet. Változatos játék közben a hazái csatársor mind a négy tagja szerezhetett volna gólt, de Fortuna — például etgy ka­pufa képében — ugyancsak ellenük fordult A másik ol­dalon is csattant kétszer a kapufa, majd villant a sárga lap • Csorba labdaelrúgása miatt. A 63. percben Ádám szabadrúgása után Tóth be­bűvölte a labdát a hálóba. Tíz percre rá megint Gubán hűtötte le góljával a kedélye­ket majd a végeredményt Balogh állította be egy véd- hetetlen találattal. G.: Tóth. Jó: Bera, Tóth. percben előnyhöz jutottak a neiyiek, melyet a felidő dere­kán kiegyenlített a uóinsod. Az 55. percben megfordult a xocka, a vendégek jutottak elónynöz, kapushiba segítsé­gévei. Nem sokKai ezután ki­egyenlítettek a hazaiak, s a hajrában újabb két találattal oeoiztosí tolták győzelmüket. G.: Misnyovszki (2), Boais, Köböl (ll-esből), ill. Tóbisz, Havasi. Jó: Misnyovszki, Bó- dis. Köböl, ill. Szalai, Hor­váth. (Tud.: Földes György.) Dunakeszi—Iklad 2-2 (1-0) Iklad, 300 néző. V.: Gaál. A találkozót nagy hazai fölény jellemezte. A vendégek jól kihasználták helyzeteiket, a hazaiak 2-0 után egyenlítet­tek. Hogy többször nem ve­hették be a hálót, azt Herceg, a vendégkapus akadályozta meg. G.: Szabó, Sáfár, ill. Bayer, Rózsavölgyi. Jó: Her­ceg, Pollák, Sáfár, ill. Kriskó, Angyal, Rózsavölgyi, Kaluzsa. (Tud.: Nagy Lajos.) Kartal—Pilis 3-0 (1-0) Várltonyi Ferenc NB II. Középcsoport 1. SZEOL AK 37 23 9 5 65-30 55 2. Ganz-M. 37 15 15 7 73-52 45 3. Bem SE 37 16 13 8 61-46 45 4. Baiassagy. 37 17 11 9 56-41 4a 5. MÁV Előre 37 16 13 8 58-50 45 6. Kecskemét 37 16 12 9 49-33 44 7. Budafok 37 17 8 12 57-42 42 8. Pénzügyőr 37 14 13 10 46-42 41 9. KKFSE 37 11 16 10 54-47 38 10. Szegedi D. 37 14 8 15 66-52 36 11. Váci Izzó 37 11 13 13 55-54 35 12. Dorog 37 12 10 15 46-48 34 13. Építőit 37 12 10 15 42-54 34 14. 22. sz. Volán 37 11 12 14 41-55 34 15. BKV Előre 37 9 14 14 29-49 32 16. BVSC 37 11 9 17 36-52 31 17. DELEP 37 11 9 17 46-64 31 18. Bp. Spart. 37 11 8 18 40-56 30 19. Dunaújv. Ép. 37 8 7 22 43-70 23 20. Oroszlány 37 ★ 5 10 22 31-57 20 Mintegy 100 dömsödi szur­koló érkezett a Tábor utcába azzal a tervvel, hogy a terü­leti bajnokságba feljutott csa­patokat .kőszontsék. Az .öröm­ünnep a Fót győzelme miatt azonban elmaradt, s meg kell várni a vasárnapi finálét, amikor is kialakul a végső sorrend. A Sülysáp vendégség­ben furcsa eredménnyel, gól­záporral nyert, Iklad csak döntetlent ért el otthonában, ezzel szinte bizonyosra vehe­tő, hogy a Perbál mellett az Iklad a másik búcsúzó a me­gyei labdarúgó-bajnokságban. Érd—Perbál 6-0 (3-0) Érd. 500 néző. V.: Silye. A lendületes hazai támadások­nak csak nehezen tudott ellen­állni a perbáli csapat. Ha Sze­gedi kapus nem véd olyan jól, akár kétszámjegyű győzelem is születhetett volna. A ven­dégek szórványos támadásai elhaltak a hazai tizenhatosnál. G.: Kapa (2), Pauli (2), Nagy, Gálvölgyi. jó : Vígh, Pauli, Ka­pa, Sinkó, ill. Szegedi, Ollári, Bajkó. (Tud.: Neményi Béla.) Göd—Aranykalász 2-1 (0-0) Göd, 300 néző. V.: Angyal. A mérkőzés bevezetőjeként egyperces gyászszünettel adóz­tak a pénteken elhunyt volt gödi labdarúgó. Uram József emlékének. Huszonöt perc el­teltével feljöttek a gödiek, s két kihagyott helyzet után két szép egyéni akcióból elhúz­tak. A hajrában rákapcsoltak a ráckeveiek, de csak szépíte­ni tudtak. G.: Mészáros, Pus­kás, ill. Molnár. Jó: Gere, Murányi, Vastagh, Mészáros, ill. Bodoki, Lerner, Csordás. (Tud.: Simkó Géza.) Fót—Dömsöd 4-2 (1-1) Tábor utca, 500 néző. V.: Ádám. Izgalmas, változatos küzdelemben vérbeli tétmér­kőzés folyt. Már a második Kartgl, 200 néző. V.: Kapi­tány. Az első félidőben szinte állandóan a pilisi térfélen folyt a játék, de csak egy gól esett. Szünet után kiegyenlí­tett 45 perc következett. G.: Száraz A. (2), Nagy. Jó: Tóth, Urbán, Nagy J., (a mezőny legjobbja), Száraz Árpád, ill. Balázs, Sedró, Gál. (Tud.: Sinkó István.) Sülysáp—Dunavarsány 7-1 (4-0) Dunaharaszti, 300 néző. V.: Oláh. Már az első perc süly- sápi találatot hozott. A benn­maradásért harcoló vendégek irányították a játékot, s fölé­nyesen nyertek a szétesően játszó hazaiak ellen. G.: Be- recz (3), Wittman (2), Béres (2), ill. Kreisz. Jó: Berecz, Wittman, Békési, Hősek, ill. Sass, Kreisz. (Tud,: Káldy Ferenc.) ÉGSZÖV—Ceglédi VSE 4-0 (1-0) Kiskunlacháza, 500 néző. V.: Csönge. A hazaiak jó já­tékkal akartak búcsúzni lel­kes közönségüktől, s ez sike­rült is. Már a negyedik perc­ben a hálóba találtak, majd ezután is formás támadásokat vezettek. A második játékrész három látványos gólt . hozott. G.: Kovács, Palicskó, Rozs­nyó, Kindomai. Jó: Stamler, Kindomai, ill. Zágon. Dunai Kőolaj—Vácszent- 1 ászló 2-1 (1-0) Vácszentlászló, 400 néző. V.: Dorozsmai. Jó iramú mérkő­zésen két szerencsés fejes­góllal nyert a Kőolaj. A ven­dégkapus bravúrral védett, a döntetlen igazságosabb lett volna. G.: Králik (2), ill. Szöllősi. A hazaiaknál Mészá­ros és Maim jeleskedett. Tápiószentmárton—Gödöllő 1-1 Tápiószentmárton. Megyei bajnokság 1. Aranykalász 2. ÉGSZÖV 3. Érd 4. Dömsöd 5. D. Kőolaj 6. Kartal 7. Fót 8. Dunakeszi 9. Göd 10. Dunavarsány 11. T.-márton 12. Pilis 13. Cegléd 14. Gödöllő 15. Sülysáp 16. Vácszentl. 17. Iklad 18. ’ Perbál A június 21-i, 33 22 8 33 19 10 33 18 10 33 16 12 33 16 11 33 12 14 33 14 33 14 3 75-27 52 4 77-36 48 5 70-33 46 5 72-35 44 6 53-21 43 7 39-23 38 9 10 58-46 37 7 12 55-36 35 33 7 18 8 32-37 32 33 9 11 13 32-53 29 33 9 9 15 34-46 27 33 10 6 17 38-72 26 6 13 14 28-43 25 7 11 15 37-73 25 9 6 18 50-55 24 8 8 17 30-49 24 7 9 17 48-79 23 4 8 21 22-80 16 . az utolsó forduló műsora: Kartal—ÉGSZÖV, Pilis- Érd, Perbál—Iklad. Dunakeszi— Dunavarsány. Sülysán—Fót, Döm­söd—Göd. Ráckevei Aranykalász— Tápiószentmárton. Gödöllő—Vác­szentlászló, D. Kőolaj—Ceglédi VSE. Helyezések szárazén és vízen Jónyer második Hongkongban befejeződött az asztaliteniszező mesterek tornája, amelyen Jónyer Ist­ván négyszeres világbajnok bejutott a döntőbe. A magyar sportoló az idei egyéni világ­bajnok kínai Kuo Yao-hua el­len játszott és 3-0 arányú ve­reséget szenvedett. A játsz­mák: 21-13, 24-22, 21-12 vol­tak. A másik magyar résztve­vő, Gergely Gábor a 11. he­lyen végzett. Az MLSZ elnökségének leg­utóbbi ülésén áttekintették a válogatott csapatok tavaszi szereplését. Megállapították, hogy az A- és U-válogatott a terveknek megfelelően készült fel és elfogadhatóan szerepelt. Döntések születtek a további programot illetően és ezek sze­rint a válogatott keret tagjai­nak kötelező háromhetes sza­badságuk lesz. Ezt követően július 13—28. között Tatán közösen készülnek és a ter­vek szerint több előkészületi mérkőzést játszanak itthon és külföldön az őszi VB-selejtező előtt. Krizsán József főtitkár elő­terjesztésében napirenden volt az MLSZ második félévi mun­ka- és ülésterve. Végül az el­nökség jóváhagyta a FIFA-, UEFA-, valamint az országos játékvezetői keretet. Ennek Kairóban véget ért az Egyiptom—Magyarország Da­vis Kupa teniszanérkőzés. A találkozó sorsa már a páros mérkőzést követően eldőlt — továbbjutott a magyar együt­tes —, ezt követően már csak „a rend kedvéért” játszották le az utolsó két egyest, ame­lyek közül az egyiket Machán megnyerte, a másikat pedig Benyik elvesztette. Így ala­kult ki a 4-1-es végeredmény. A teniszezők Davis Kupa­tornáján vasárnap mindenütt befejeződtek az európai zóna két csoportjának negyeddön­ATLÉTIKA. Az Újpesti Dó­zsa Szilágyi utcai versenyén több helyezést szereztek a GEAC sportolói. 110 m gát: 3. Vaszil 14 mp. 400 m gát: 3. Paulinyi 52,1, 4. Dobos 53,3. Kalapács: 2. Tamás 70,06. GYEPLABDA. NB I. Gö­döllőiek a Téglaégető utcában. Volánbusz I.—GSC II. 5-0 (2-0). GSC I.—Volánbusz II. 1-0 (1-0). G. Hegedűs E. A értelmében az új FIFA-, UEFA-játékvezetői keret: Győ­ri, Jaczina, Kőrös, Kuti, Nagy Miklós, Palotai, Pádár. Innen-onnan ♦ íjászvilágbajnokok: Laasonen (Finnország) és Butuzova (Szov­jetunió). Nagy Béla 7. lett. O Befejeződött Romániában a IV. Béke-Barátság Kupa autós rallye futama, mely egyben ket­tes szorzójú Európa-bajnoki fu- taim is volt. Az 1059 kilométeres távon 36 gyorsasági szakaszt ren­deztek. Á gyorsasági távja 340 km volt. A magyar Ferjáncz— Tandari páros abszolút első lett. A Nemzetközi Sakk Szövetség (FIDE) elnöke, az izlandi Fridrik Olafsson a szövetség székhelyén, Amszterdamban közölte, hogy a sakkvilágbajnoki címért esedékes páros mérkőzés a cím védője, a szovjet Anatolij Karpov és kihí­vója, Viktor Korcsnoj között az eredetileg tervezettnél egy hónap­pal később, azaz október 19-én kezdődik. tő-mérkőzései. Az elődöntő párosítása: Spanyolország—Monaco és Mágyarország-^lzrael. Lényegében befejeződött a legjobb európai góílövők ve­télkedése az Adidas „arany­cipőjéért”. A sort a ferencvá­rosi Nyilasi vezeti, akinek még van lehetősége tovább ja­vítani sorozatát a szerdai baj­győztes csapatban Prutek Já­nos, Prutek T. és Dóka tűnt ki. A tavaszi idény befejez­tével: 1. Volánbusz I. 19. ...4. GSC I. 15, ...11. GSC II. 3 ponttal. EVEZÉS. Az MTK-VM eve­zős versenyén a Váci Hajó férfi felnőtt sportolói több helyezést szereztek. Kormá­nyos négyes: 3. Vác. Kormá­nyos nélküli négyes: 3. Vác. Kormányos kettes: 2. Vác (Hé- nap, Bácskai, kormányos: K rali esek). Nyolcas: 3. Vác. Gyenge ismében... A röplabda NB II tizedik fordulójában a KKFSE férfi­csapata salgótarjáni vendége­ket fogadott szentendrei csar­nokában. Salgótarjáni TC—KKFSE 3-1 (—3, 8, 6, 2) KKFSE: Zatrok, Thurzó, Podani, Kovács, Locskai, Mi- losevits. Csere: Száz G., Bíró L. Edző: Podani István. A Málit nélkülöző Pest me­gyeiek a fölényesen megnyert első játszma után kissé elbiza­kodottan játszottak, főleg ütésben és nyitásban, s a fel­jövő vendégek kihasználták a KKFSE „kisiklott” formáját. Jó: Milosevits, Thurzó. Dobogón a Cegléd TAVASZI VÉGEREDMÉNY ASZTALITENISZ NB I. Férfiak 1. Bp. Spart. 11 11 — 216- 59 22 2. BVSC 11 10 1 199- 76 20 3. Ceglédi VSE 11 9 2 169-106 18 4. Postás SE 11 7 4 138-137 14 5. Ganz-M. 11 7 4 147-128 14 6. MEMTE ll 6 5 136-139 12 7. DÉLÉP SC 11 5 6 147-128 10 8. Veszpr. V. 11 4 7 122-153 8 9. Csepel SC ll 3 8 118-157 6 10. Kilián SC 11 3 8 102-173 6 11. Tatabápya 11 1 10 98-177 3 12. Medicor 11 — 11 58-217 — noki mérkőzésen. A mögötte állók közül erre még a Vasas Kiss Lászlójának van esélye, a többiek már nem léphetnek előre, mivel befejeződött or­szágaik labdarúgó-bajnoksága. Az élen a helyzet: 30 gólos: Nyilasi (Ferencvá­ros), 29 gólos: Rummenigge (Bayern München)) 28 gólos: Szarmach (Auxerre), 27 gó­los: Burgsmüller (Borussia Dortmund), 26 gólos: Rado- vics (Rijeka), 25 gólos: Kiss (Vasas). Egy telitalálat A totó 24. játékhetén négy pá­lyázó ért el 13 -f 1 találatot, 1 610 555 forint nyereménnyel. Az 5 darab 13-asra egyenként 381 431 forint jut. Tizenkettes 157, 11-es 1993, tízes 14 628 darab akadt. Nye­remények egyenként: 8077. 636. ill. 130 forint. Totóeredmények: X, 1, 1, 1, 2, 2, 1, 2, 2, 2, 2, X, X, 1. Megyei totóeredmények 1. Bem SE—BVSC 2 2. Vác—BKV Előre 2 3. KKFSE—SZEOL AK 2 4. Iklad—Dunakeszi x 5. Kartal—Pilis 1 6. ÉGSZÖV—CVSE 1 7. V.-szentlászIó—D. Kőolaj 2 8. Göd—Ráckeve 1 A válogatottaknak Hárem hét szabadság Kairói DK-fínáiégyőzelemmel Nyilasi az élen Kiss még labdába rúghat DUNAKESZI ÁBUHÁZ Tegye hangulatossá a lakását! ízlésének megfelelő poszterek és tapéták közöl választhat Pest megyei Iparcikk Kiskereskedelmi Vállalat i i