Pest Megyi Hírlap, 1981. március (25. évfolyam, 51-76. szám)

1981-03-24 / 70. szám

1981. MÁRCIUS 24., KEDD “xJíwúfW Nőtt az Aranykalász előnye LabdarúgódöntetlenekVáctól Pilisig ® A Középcso­port 25. fordu­lójának sláger- merkőzésén a Bem SE. a lis­tavezető SZE- GL együttesét fogadta. A ven­dégek 3:0-ra nyertek, s meg­erősítették vezető pozíciójukat. A Váci Izzó otthon, a Kossuth KFSE idegenben játszott dön­tetlenre. Pénzügyőr—Kossuth KFSE 0-0 Pasaréti út, 1000 néző. V.: Bodrogi. KKFSE: Varga — Huszárik, Palotás, Polónyi, Stefanits, Flórián, Tóth, Gáspár (Schusz- ter), Schaffer, Kotul, Erdővégi (Csórná ny). A hagyományosan szép szá­mú pasaréti szurkolókat meg­szeppentette a vendégek 20 percen át tartó fölénye. Nem kellett félniük, hiszen Gáspár hetek óta tartó gólképtelensé­gét erre a találkozóra is „át­mentette”. A félidő második felében a hazaiak 1-es számú játékosának, Lestinek ügyes fejese, a szentendreiek szeren­cséjére csak a kapufáig jutott. Szünet után folytatódott a küzdelmes játék, közepes szín­vonalon. Flórián labdája oko­zott gondot Balázsi kapusnak, majd Csomány bombája an­nak a nézőnek, aki a kapu mögött vállalt önkéntes lab­daszedői szerepet. A finisre mindkét csapat elfáradt, és megérdemelte az egy-egy pon­tot. Jó: Palotás, Schaffer, Fló­rián. R. F. SZEOL—Bem SE 3-0 (1-0) Cegléd, 2400 néző. V.: Kuti. Bem SE: Bata — Kelemen, Borsányi (Ágh), Olajos, Na- hóczky, Krómer, Morvái, Há- jer, Horváth (Fekete), Móz- ner, Krisztin. A mezőnyben párokat alkot­va nagy küzdelmet vívtak a játékosok, a kapuk viszont _ szinte alig forogtak veszély­ben. Az első játékrész egyet­len gólhelyzetét Kun értéke­sítette, a 29. percben. Szünet után az első negyedóra a ceg­lédieké volt, de tehetetlen tá­madósora képtelen volt arra, hogy lövőhelyzetbe jusson. A SZEOL kapusának egyetlen védeni valója sem akadt. A vendégek könnyedén verték vissza az erőtlen hazai táma­dásokat, adódó két helyzetü­ket viszont értékesítették, így a 72. percben már 3-0 volt a javukra, bebiztosították tehát megérdemelt győzelmüket. Az erősen közepes színvonalú ösz- szecsapáson a Bem SE mélyen tudása alatt játszott, a SZEOL- nak nem kellett különleges teljesítményt nyújtania ahhoz, hogy megérdemelten nyerje meg a számára oly fontos baj­noki pontokat. A Pest megyeieknél senki sem dicsérhető. Váci Izzó—Balassagyarmati SE 0-0 Vác, 3000 néző: V.: Palotai. V. Izzó: pálinkás — Valuch, Horváth, Strausz, Ádám (Ja­nik), Bera, Varga. Schumann, Moizer, Szávai, Sipőcz (Cseri). Ha a Duna vízállása lenne A teljesen automatizált Észak-pesti Betongyár kedvező szociális és bérezési feltételekkel FELVESZ: gépkezelőket, betanítható segédmunkásokat, lakatosokat és hegesztőket Vidékieknek munkásszállásról gondoskodunk Cím: Budapest XIII., Cserhalom u. 6. Megközelíthető a Váci útról, a Láng gépgyári és a Csavargyár utcai megállóktól. annyival alacsonyabb, ameny- nyivel a váci találkozó szín­vonala „alulmúlta” a várako­zást, most nem lennének gond­ban a folyópartiak. Az első percekben a vendégek voltak fölényben, aztán lassan magá­hoz tért a hazai gárda. Schu­mann, Varga, majd Strausz veszélyeztetett, közben Szávai nagy helyzetben a kivetődő Balázs kezébe lőtte a labdát. A kék-fehérek már a 32. perc­ben cserére kényszerültek egy sérülés miatt, de ettől sem vál­tozott a játék képe. Felváltva kerültek helyzetbe a két csa­pat támadói, és felváltva hi­bázták el a lehetőségeket. Szü­net után sem segítettek a cse­rék. Sipőczöt gyenge teljesít­ményéért, Ádámot viszont sé­rülése miatt kellett felváltani. A szakállas balhátvéd a mér­kőzés hőse volt: önfeláldo- zóan, nagy erőbedobással akasztotta meg a gyors, jól cselező BSE-csatárokat. Aztán kétszer is a földön fetrengve fogta a hasát, de korántsem nevettében, hanem fájdalmá­ban ... A mérkőzést nagyvo­nalúan, bár nem hibátlanul vezető Palotai két váci sárga lap felmutatásával színesítette a találkozót. A csatárok nem jeleskedtek: egy kézen meg le­hetett volna számolni a két kapura küldött lövéseket. Jó: Palotai (a mezőny leg­jobbja). a közvetlen védelmek és az időjárás. Várkonyi Ferenc ★ A megyei bajnokság 21. fordulója elsősorban az éllovas Ráckevei Aranykalásznak ho­zott szerencsét. A vetélytársak erejéből ugyanis csak döntet­lenre telt, s a keveiek növel­ték előnyüket. A vasárnap egyébként döntetlendömpinget hozott, öt meccsen volt pont- osztozkodás. Az NB Il-t hoz­zászámítva hét ilyen ered­mény született Váctól Pilisig. Sülysáp—Ceglédi VSE 3-0 (0-0) Sülysáp, 800 néző. V: Szabó J. Váratlanul jól kezdtek a ceglédiek, több helyzetet te­remtettek, s ez a rajt bizony meglepte a hazaiakat. Szünet után nagyobb sebességre kap­csolt a Sülysáp, s a hajrában 20 perc alatt három találattal bebiztosította győzelmét. G: Bakos, Pászti, Motolai. Jó: Zima,} Andreadisz, Berényi, ill. Kökény, Kazai, Klein. (Tud.: Káldy Ferenc.) Tápiószentmárton—Perbál 1-0 (1-0) Perbál, 100 néző. V: Temes­vári. A Tápiószentmárton vé­gig veszélyesebben támadott, s az első félidő utolsó percé­ben lőtt góllal megérdemelten nyert. A Perbál továbbra is gólképtelen. Kartal—Fóti Tsz SE 1-0 (0-0) Kartal, 700 néző. V: Silye. Elegáns Puma-dresszben fut­balloztak a fótiak (a mezen büszkén virított: Tsz SE), ám az irigylésre méltó szerelés ke­vés volt az üdvösséghez. A Kartal kezdettől fogva egyirá- nyúsította a játékot, s csak a labdavonzó Galántai kapuson múlt, hogy a mérkőzés hajrá­jáig nem esett gól. És ilyen a labdarúgás: a 76. percben ép­pen a termetes portás hibája döntötte el a két pont sorsát. Egy veszélytelennek látszó be­ívelést követően Galántai kiej­tette a játékszert, s a közel­ben tanyázó Nagy J. a hálóba kotorta a labdát. 1-0. Az ál­landóan ostromló kartaliak megszolgálták a győzelmet, a fótiak tanulsága: egy kapus egyedül nem nyerhet meccset. G: Nagy J. Jó: Nagy J., Ur- bán. ill. Misnyovszky. Csiszár. (Hegyi) Érd—Dunavarsány 0-0 Érd, 1300 néző. V: Tóth. A védekezésre berendezkedett, játékot lassító vendégek jól ..semlegesítették” a hazai me- zőnyfölénvt. A kitűnően védő varsányi kapus minden veszé­lyes helyzetet tisztázott. Vég­eredményben: a „sztárok” nél­kül kiálló vendégek megérde­melten vitték el az egyik pon­tot. A hazaiaknál senki nem dicsérhető. a vendégeknél Wgndler (a mezőnv legjobbja): Kénig. Glász és Kiss jeleske­dett. (Tud.: Neménvi Béla.) ÉGSZÖV MFDORZ—Iklad 1-1 (1-1) Iklad, 300 néző. V: Halász J. A 17. percben az ikladi Agócs nem éppen szabályosan, kézizei akarta menteni a lab­dát, s ennek 11-es lett az ára. A büntetőből szerzett vendég­vezetés után Rózsavölgyi 12 méterről vette be a vendég­kaput. Bár szünet után mind­két együttes nagy erőbedo­bással küzdött, a hálók érin­tetlenek maradtak. G: Stander (11-esből), ill. Rózsavölgyi. Jó: Pirisi, Horváth, ill. Adamek, Rébib, Gergely L., Rózsavölgyi. (Tud.: Nagy Lajos.) Pilis—Göd 1-1 (1-0) Pilis, 500 néző. V: Keller. Az ötödik percben elért talá­lat után újabb gól — gólok szerzésével próbálkoztak a ha­zaiak, nem sok sikerrel. Szünet után feljöttek a vendégek, ők is veszélyeztettek, s jogosan vitték el az egyik pontot. G: Gajdos, ill. Murányi. Jó: Ba­lázs, Gajdos, Perjési, ill. Mol­nár, Murányi, Halupka. (Tud.: Csikós Pál.) Dunakeszi VSE— Vácszentlászló 0-0 Dunakeszi, 300 néző. V: Tóth T. Az első félidőben csupán a dunakeszi Sólyom kapufája jelentett eseményt. Szünet után mindkét kapu előtt pa­rázs helyzetek adódtak. A vé­dekezésre berendezkedett Vác­szentlászló két csatárral ve­szélyeztetett. A Dunakeszi mé­lyen formája alatt játszott. Jó: Herczeg, Dévai, ill. Tóth J„ Szőlősi, Balogh T. (Tud.: Solymosi László.) Dömsöd—Dunai Kőolaj 0-0 Dörnsöd, 500 néző. V: Oros­házi. Végig jó, küzdelmes, ke­mény. mérkőzésen a dömsöd i csapat fölényben játszott, de nem boldogult a jól védekező vendégekkel. Jó: Bieber, Hor­váth, Máté, ill. Kovács, Sági, Lengyel. (Tud.: Ujj Lajos.) Aranykalász—Gödöllő 3-2 (2-1) Ráckeve, 800 néző. V: Fe­kete. Közepes színvonalú mér­kőzésen csak nehezen szüle­tett meg a hazai győzelem. G: Csordás, ill. Heimann, Dévé­nyi, Vargg. NB II Makói selejtező A héten a fiatal labdarú­gók EB-selejtező-scrozaita is nagy lendületet vesz. Március 25-án, szerdán öt mérkőzést játszanak kontinensszerte és pályára lép a magyar ifjúsá­gi válogatott, is. A selejtező 11. csoportjában Románia az ellenfele, amelyet Makón lát vendégül. A visszavágót áp­rilis 8-án játsszák. NB l-es helycserék A labdarúgó NB I 24. for­dulójának vasárnap lejátszott három mérkőzése után több helyen is változott a tabella, a módosulások közül a legfonto­sabb: jobb gólkülönbségével a Bp. Honvéd és a Videoton he­lyet cserélt, most a piros-fe­héreké a harmadik hely. Győ­zelmének köszönhetően a Cse­pel is feljebb ment két hellyel, míg az alsó régióban az az ér­dekesség, hogy az MTK-VM már megint utolsó előtti... TATABÁNYA—BP. HONVÉD 2-2 (1-0) Tatabánya, 600 néző. V: Szá- vó. Góllövők: Kovács P., Nagy, i'll. Bodonyi, Esterházy. CSEPEL—ZALAEGERSZEG 2-0 (1-0) Csepel, 2500 néző. V: Pálvöl- gyi. Góllövők: Tulipán, Tóth. KAPOSVÁRI RÁKÓCZI — D. KOHÁSZ 1-1 (1-1) Dunaújváros, 4000 néző. V: Tompa. Góllövők: Szlovák, ill. Fajkusz. NB I 4 46-23 35 5 47-33 31 5 34-24 31 7 39-30 31 6 46-34 29 6 39-29 28 7 37-35 28 25 9 10 6 28-28 28 25 12 3 10 51-34 27 25 7 12 6 43-37 26 25 7 10 8 34-31 24 25 14 25 11 24 12 25 13 25 10 24 10 24 10 1. SZEOL AK 2. Ganz-M. 3. Kecskemét 4. Balassagy. 5. Bem SE 6. Budafok 7. MÁV Előre 8. Pénzügyőr 9. Szegedi D. 10. Vác 11. KKFSE 12. BVSC 25 8 7 10 27-34 23 13. Dorog 25 7 8 10 31-33 22 14. 22. SZ. Volán 25 7 7 11 34-47 21 15. Építők 25 7 7 11 29-43 21 16. Bd. Spartacus 25 8 4 13 26-36 20 17. DÉLÉP 25 7 6 12 32-48 20 18. Dunaújv. Ép. 25 6 7 12 30-37 19 19. BKV Előre 25 5 9 11 19-41 19 20. Oroszlány 25 4 7 14 23-38 15 Megyei bajnokság 1. Aranykalász 21 17 2 2 52-18 36 2. Érd 21 12 7 2 48-18 31 3. ÉGSZÖV 21 10 8 3 40-18 28 4. Dömsöd 21 8 10 3 38-21 26 5. D. Kőolaj 21 8 9 4 27-14 25 6. Dunavarsány 21 7 9 5 22-21 23 7. Főt 21 9 5 7 37-28 23 8. Dunakeszi 21 9 4 8 28-20 22 21 6 10 5 20-17 22 21 5 11 5 22-24 21 21 7 5 9 20-29 19 21 7 3 11 26-45 17 21 5 6 10 21-30 16 21 5 6 10 25-31 16 21 6 4 11 19-30 16 21 4 7 10 25-46 15 21 4 4 13 28-54 12 21 2 6 13 15-48 10 A félbeszakadt Pilis—Dunavar­sány találkozó két pontját a pá­lyán elért eredménnyel (1-0) a Pi­lis javára írták. A múlt héten „bepótolt” Dunakeszi—Tápiószent­márton meccsen a hazaiak 1-0-ra győztek. Azonos pontszám esetén az ifi­csapat helyezése dönt. 9. Kartal 10. Göd 11. Vácszentl. 12. Pilis 13. Cegléd 14. Sülysáp 15. T.-mártom 16. Gödöllő 17. Iklad 18. Perbál 1. Vasas 24 14 7 3 51-25 35 2. Ferencváros 24 13 8 3 53-26 34 3. Bp. Honvéd 24 13 6 5 45-25 32 4. Videoton 24 14 4 6 42-27 32 5. Tatabánya 24 10 9 5 35-23 29 6. Békéscsaba 24 11 6 7 33-28 28 7. Nyíregyháza 24 9 9 6 22-18 27 8. Debrecen 24 9 6 9 24-23 24 9. Ü. Dózsa 24 7 10 7 42-42 24 10. Pécsi MSC 24 7 9 8 30-29 23 11. Volán 24 8 6 10 30-38 22 12,Gsspel 24 6 9 9 27-26 21 13. Rába ETO 24 6 8 10 27-28 20 14. ZTE 24 8 4 12 39-46 20 15. Diósgyőr 24 4 9 11 16-31 17 16. Dunaújváros 24 4 2 18 29-56 16 17. MTK-VM . 24 3 9 12 20-40 15 18. Kaposvár 24 4 5 15 23-57 13 A viadal abszolút győztese, az I. osztályú Ferjáncz—Tandari páros (Bp. Volán) lett Renault 5 Alpine gépkocsival. Képünkön; átkelés a patakon Rendkívül szép és kedvező időben bonyolították le szom­baton és a szombatról vasár­napra virradó éjjel — az or­szágos bajnokság első futama­ként — a 14. Mecsek autós rallye-t Pécsett. A másodosz­tályban 99 versenyzőből hat- vanan értek célba, míg az el­ső osztályban 67-ből 44 fejezte be. A II. osztályban 188 km volt a táv, melyből 69 volt a gyorsasági szakasz, az I.-ben 470 'kilométerből 186 volt a gyorsasági táv. A versenyt 15 ezernél több néző tekintette meg. A rallye II, harmadik géposz­tályában az óbudai Wirtmann —Schneer duó szerezte meg az elsőséget, s egyben az abszo­lút győzelmet. Csapatban áz Síírek Quiniről Három héttel azután, hogy elra­bolták Enrique Castro Quinit, a Barcelona válogatott játékosát, vá­ratlan fordulatot vett az ügy. A „La Vanguardia Espanola” cí­mű barcelonai lap szerint Quini és elrablói a francia Pirenneu- sokban, Perpignan városában tar­tózkodnak. a játékos felesége, só­gora és legjobb barátja, Alesanco (szintén barcelonai játékos) a határra utaztak, de csak Alesanco ment át Franciaországba, ahol kapcsolatba lépett a bűnözőkkel. Az újabb fejlemény tovább bo­nyolítja az ügyet, ugyanis az em­berrablók 2,5 millió márkát köve­téinek, azonban a spanyol törvé­nyek nem teszik lehetővé ekkora összeg kivitelét az országból... Áfor mögött az Óbuda Tsz SE következett a második he­lyen. A rallye I kategóriában a Leitold—Raffinger kettős har- maddikként érkezett célba a hatodik géposztályban. Innen-onnan ® A női kosárlabda-bajnokság utolsó fordulójában a BSE már „vesztettnek látszó” mérkőzésen, a sírból hozta vissza a győzelmet a Vasas Izzó ellen, s ezzel meg­nyerte a bajnokságot. H Fort Worth-ban az Amerika Kupa nemzetközi tomászverseny egyéni összetett viadala kettős amerikai sikerrel zárult. Mind a férfi, mind a női találkozó hazai győzelmet hozott, a mezőnyben szerepelt Egervári Márta, aki be­jutott a döntőbe, de az utolsó, nyolcadik helyen végzett. Bánlaki most sem vesztett Kiütéses ceglédi győzelem A férfi asztalitenisz NB I tavaszi fordulójában rang­adóra került sor, a Ceglédi VSE a Postás SE együttesét fogadta. A ceglédiek némi szo­rongással készültek az össze­csapásra, hiszen tavaly mind­két találkozót a fővárosiak nyerték. Most a revans fénye­sen sikerült, a Marossfy át­igazolása után meggyengült Postás nem tudta kétségessé tenni a hazaiak sikerét. Ceglédi VSE—Postás SE 19-6 Már az első kör után gon­dolni lehetett a fölényes győ­zelemre. Gyura simán verte Kelement, Németh pedig — szintén két játszmában — diadalmaskodott a válogatott Kézilabda-egyveleg VE-beosztás, Kölniben elkészítették az 1982. február 23. és március 7. közötti A-csoportos férfi kézilabda-világbajnokság cso­portbeosztását. Magyarország válogatottja Spanyolországgal, Svédországgal és az afrikai csoport egyelőre még ismeret­len válogatottjával küzd. Zana Ilona hár aranya A labdarúgás mellett talán a másik legnépszerűbb sport­ág a fogyasztási szövetkezetek tömegsportmozgalmában az asztalitenisz. A Pest megyei MÉSZÖV—KPVDSZ Kupa idei bajnokságán is népes mezőny vetélkedett. A most Egerben megrendezett Kongresszusi SZÖVOSZ Kupa ’81 országos döntőn kétszázhatvanán áll­tak asztalhoz. 19 megye és Bu­dapest leg jobbjaiként. Pest megyéből tizenegyen: a Dél- Pest megyei és a gödöllői áfész versenyzői. Eddigi kimagaslóbb sikerét aratta a SZÖVOSZ Kupa asz­talitenisz-bajnokságok óta a Pest megyei gárda. A 7 arany­éremből hármat szereztek, to­vábbá egy ezüstöt és két bron­zot. Aranyérmesek: a Dél-Pest I ményt. megyei női csapat (Balogh Jú­lia, Zana Ilona), a női páros: Badogh, Zana, valamint a ve­gyes páros: Mádi Béla, Zana Ilona (Zana tehát 3 aranyat nyert.) Ezüstérmes: Farkas Endre, a Gödöllői Áfész ver­senyzője, aki a férfi egyéni döntőt a budapesti Faházival vívta. A Dél-Pest megyei férfi­csapat (Kókai László, Mádi Béla), valamint a gödöllői fér- fipáros (Farkas Endre, Hor­váth András) bronzérmet szer­zett. A megyék közötti pontver­seny győztese Pest megye lett, s ezzel elnyerte a rende­ző Heves megyei MÉSZÖV kü- löndíját. Az egriek kitűnő ren­dezésükkel tették emlékezetes­sé a színvonalas sportese­A négyszer 4 válogatottat felsorakoztató csoportokból az első hármak jutnak tovább, és alkotják a tizenkettes közép­döntőt — a VB e fázisában kétszer hatos csoportot hoz­nak létre. A négyes csoportok­ból továbbjutók a 12 közé vi­szik magukkal korábbi ered­ményeiket. rk A férfi kézilabda MNK 12- es döntőjének utolsó csoport- mérkőzéseit vasárnap játszot­ták. Győrött az első félidőben még a Dunai Kőolaj vezetett 14-9-re, végül is 30-26-ra ki­kapott a Rába ETO-tól. A Pest megyei gárda két ponttal a 6., az utolsó helyen végzett, s a másik csoportból a Csepel lesz majd az ellen­fele. Az azonos helyezettek ugyanis április 3-án, illetve 5-én megmérkőznek a végső sorrend eldöntéséért. Az első­ségért Elektromos—Tatabanya döntő lesz. A csapatok 10 mérkőzést játszottak, o Kőolaj egyetlen győzelmét az utolsó előtti for­dulóban, a DÉLÉP ellen arat­ta, 28-26-ra. A Pest megyei gárda a magasabb osztályú együttesek társaságában nem vallott szégyent. Kreisz ellen. 12-3 után rövid időre megtorpant a Pest me­gyei gárda, a vendégek egy­más után három partit nyer«, tek. Ezzel el is lőtték „pusk# porukat” és a postások, ment 16-2 után már csak a ceglé­diek neve mellett szaporodott a győzelmek száma. Kreiszt a kitűnő formában játszó Bán­laki is legyőzte, ezzel — csak­úgy, mint Tatabányán — most is megőrizte veretlenségét. Ez sikerült a tovább t javuló Né- methnek is. Az új ütővel játszó Karsai — a pénteki ed­zésen eltört ütőjét ki kellett cserélnie — nyertes mérkőzé­sei közül Lőrinczi ellen izzadt meg a legjobban. Az utolsó fordulóban Gyula értékes győ­zelmet aratott Iharos ellen. Győztek: Bánlaki, Németh (5—5), Karsai (4), Péter (3), Gyura (2), ill. Kreisz (3), Mi­los (2), Lőrinczi (1). Jó hír még a ceglédi asz­taliteniszezők háza tájáról, hogy az ifjúsági és serdülő Európa-bajnokságra készülő válogatott keretbe Harczi és Gyura is meghívást kapott. Ungurán László Négy telitalálat A totó 12'. fogadási hetén négy pályázó ért el 13 + 1 találatot, egyenként 556 ezer 662 forint nye­reménnyel. A hat darab tizenhár- masra egyenként 371 108 forint jut. Tizenkettes 269, tizenegyes 3516, tízes 25101 darab akadt. Nyere­mények egyenként; 5518, 422, ill. 89 forint. Totóeredmények; 2, 1, 2, 1, x, x, x, x, x, 2, 2, 1, X, x. Megyei totóeredmények 1. Bem SE—SZEOL AK 2. Pénzügyőr—KKFSE 3. Váci Izzó—Balassagy arm. 4. Iklad—ÉGSZÖV 5. Kartal—Főt 6. Pilis—Göd 7. Sülysáp—CVSE 8. Érd—Dunavarsány Mecsek Rallye, Pest megyeiekkel