Pest Megyi Hírlap, 1980. november (24. évfolyam, 257-281. szám)

1980-11-10 / 263. szám

1980. NOVEMBER 10., HÉTFŐ Az NB I élén Három húszpontos A labdarúgó NB I 14. for­dulójából nem hiányoztak a meglepetések. A legjelentősebb Nyíregyháza újpesti győzelme. Eredmények: Ü. Dózsa— Nyíregyháza 1-2, Diósgyőr— Bp. Honvéd 0-2, Zalaegerszeg —Videoton 1-3, Debrecen—Du­naújváros 3-0, Vasas—MTK- VM 3-0, Csepel—Kaposvár 3-1, Pécsi USC—Rába ETO 1-0, Bé­késcsaba—Ferencváros 1-1, Vo­lán—Tatabánya 0-2. NB I 1. Ferencváros 14 8 4 2 31-14 20 2. Vasas 14 8 4 2 30-15 20 3. Videoton 14 9 2 3 27-17 20 4. Bp. Honvéd 13 8 2 3 27-15 18 5. Nyíregyháza 14 7 4 3 14- 8 18 6. Tatabánya 14 5 5 4 17-12 15 7. Ü. Dózsa 14 5 5 4 27-23 15 8. Békéscsaba 14 6 3 5 18-18 15 9. Pécsi MSC 14 5 4 5 16-19 14 10. Csepel 14 5 3 6 20-16 13 11. Debrecen 14 6 1 7 17-18 13 12. Volán 14 4 5 5 18-24 13 13. Rába ETO 14 3 5 6 14-17 11 14. ZTE 14 4 3 7 21-30 11 15. Diósgyőr 14 3 4 7 11-20 10 16. Kaposvár 14 3 3 8 15-27 s 17. MTK-VM 14 2 5 7 11-23 9 18. Dunaújváros 13 2 2 9 17-36 6 Visszavágó A miskolci mérkőzés után a budapesti Sportcsarnokban zsúfolt nézőtér előtt ismét ösz- szemérte erejét Magyarország és Anglia ökölvívó-váloga­tottja. Végeredményben Ma­gyarország 16-4 arányban győzött Anglia ellen és alapo­san visszavágott a miskolci 12-10-es vereségért. hmen-oniwn • Tizenegy pont különbségű vereséget szenvedett a BSI2 női kosárlabda-együttese Bécsben, BBK-mérkőzésen az osztrák UBLV Wientől. Az osztrákok 87:76 (42:44) arányban győztek a magyar baj­nokcsapat elten. ■ A labdarúgó UEFA Kupában az 1. FC Kölntől elszenvedett 4-0- ás vereség következmó-ye: Kubala László helyett Helenio Herrera ve­szi át a Barcelona szakvezetését. Kubala a klubnál marad, de más beosztásban. • Befejeződött a röplabda Ma­gyar Népköztársasági Kupa döntő­je. A háromnapos mérkőzéssoro­zaton a nőknél a Bp. Vasas Izzó, a férfiaknál a Csepel csapata sze­repelt a legjobban. ■ Asztalitenisz BEK-mérkőzésen a nyolcba jutásért a Marczibányl téri termében fogadta az osztrák bajnokcsapatot a Statisztika. Ez­úttal sem okozott gondot a 13- szoros magyar bajnoknak a to­vábbjutás. statisztika—Atus Juden- burg 5:1. Megyei totóeredmények 1. Bem SE—MÁV Előre x 2. KKFSE—Ganz-MAVAG x 3. Váci Izzó—Oroszlány 1 4. Dunakeszi—Gödöllő 1 5. Perbál—Ráckeve 2 6. ÉGSZÖV—Érd 1 7. D. Kőolaj—Sülysáp 1 8. Iklad—Göd 1 ! Asztalitenisz VVK Az Alkotmány Kupa csoportgyőztesei Dunakeszi, Cegléd, Iklad és Martul Kétszer 2-2 az NB ll-ben © NB Il-es csa­pataink elma­radtak ugyan a múlt heti, szerepléstől, amikor is ide­genben 5 pon­tot gyűjtöttek, de a 15. fordulót is veretlenül vették. A Váci Izzó győzött, másik két együttesünk egy­aránt 2-2-es döntetlent ért el. Váci Izzó—Oroszlány 1-0 (1-0) Vác, 1000 néző. V: Barna. Vác: Pajer — Valuch, Strausz Schuster, Ádám, Szolnoki (Bera), Varga, Schumann, Ki­rály, Czanka, Sipöcz (Szávai). Korán esett a találkozó egyet­len gólja. A 6. percben Strausz szabadrúgása a kapusról ki­pattant, s a berobbanó Szol­noki a hálóba lőtt. Ezután is állandóan a hazaiak voltak fölényben, de sorozatos tá­madásaik már nem hoztak újabb gólt. A nagyiramú, színvonalas találkozó hajrájá­ban, a 83. percben megfo­gyatkozott a vendégcsapat, a 83. percben ugyanis Klárist szándékos utánrúgásért kiállí­totta a bíró. G: Szolnoki. Jó: Schumann, Ádám, Schuster, Czanka. Kossuth KFSE— Ganz-MAVAG 2-2 (1-1) Szentendre, 300 néző. V: Rúzsa. KKFSE: Varga — Sza­bó S., Szabó L., Polonyi, Ste­fanies, Schaffer, Gellért (Pa­lotás), Rubold, Molnár, Cso- mány, Becsei. A múlt héten feltámadt KKFSE és a baj­nokságban előkelő helyen ta­nyázó MÁVAG összecsapása jó meccset ígért. Az „ígéret­ből” a találkozóra kevés ma­radt és a hazaiak alig köze­pes játékkal is az első fél­idő jelentős részét uralták. A vendégek főként védekeztek, de, hogy nem sziklaszilárdan, ezt Csomány már az elején alátámaszthatta volna, ha a meccs legnagyobb helyzetéből nem fölé lő. A 30. percben Molnár már nem volt ilyen kegyes, Becsei leheletfinom beadását közelről bebombáz­ta (1-0). A gól után a MÁ­VAG is előremerészkedett és a 44. percben a szentendrei védelem sebezhetősége is be­bizonyosodott (1-1). A máso­dik félidőre Csomány már góllövőcipőt húzott és az 55. percben vezetést szerzett (2-1). Ez volt az utolsó örömteli hazai pillanat a meccsen, mert a 73. percben az egyéb­ként semmi különöset nem mutató vendégek könnyen egyenlítettek f2-2). A hátra­levő időben mindkét csapat rendkívül óvatos játékkal a megszerzett egy-egy pont fö­lött őrködött... G.: Molnár, Csomány. Jó: Szabó S., Po­lonyi, Molnár. R. F. Székesfehérvári MÄV Előre —Bem SE 2-2 (1-1) Cegléd, 900 néző. V.: Mézes. Bem SE: Lázár — Kenderest, Borsányi, Olajos, Náhóczky, Krómer, Morvái, Gruborovics, Rózsavölgyi (Fekete), Dékány (Nyúl), Krisztin. Kezdeti bi­zonytalanság után a Bem SE egyre inkább fölénybe ke­rült, az első gólt mégis a ven­dégek szerezték, ritkán látha­tó körülmények között. Lázár — miután biztosan lehúzott egy magas beadást és indíta­ni akart — kezéből kicsúszott a labda, s a mellette álló csa­tár máris kipúposította a há­lót. Ez egy rövid időre meg­zavarta a ceglédieket, de utá­na már újra ők támadtak, Morvái, majd Rózsavölgyi előtt adódott jó helyzet, a 43. percben viszont már a gól­lövés is sikerült: Dékány nagy erejű lövését a kapus még védte, de a labda Krisztin- hez került, aki nem hibázott. Szünet után is támadásban maradtak a honvédek, s ez az 52. percben gyümölcsözött: Krisztin jó cselek után az alapvonalig futott el, az ötö­sön belülről középre gurított, s a menteni akaró Rábaközi a helyzeteket hibázó ceglédiek segítségére sietett, bevarrta a labdát a bal felső sarokba. Továbbra is a Pest megyeiek irányították a játékot, veszé­lyes helyzetek elsősorban pont­rúgásokat követően alakultak ki, Gruborovics szögletei és szabadrúgásai után. Kissé váratlanul jött a MÁV Előre i egyenlítő gólja, amit Nagy szerzett éles, lapos lövéssel, egy szögletrúgást követően. A döntetlen igazságos. G: Krisztin, Rábaközi (öngól). Jó: Krisztin, Náhóczky, Krómer. llngureán László NB II . Középcsoport Dunakeszi. V: Kalmár. A jobban játszó Vasutas ebben az arányban is megérdemel­ten nyert. G: Sólyom (2), Tóth. Jó: Sólyom, Szabó Z., Roller, ill. Kolozs. Iványi, Kustra. (Tud.: Solymosi Lász­ló.) Aranykalász SE —Perbál 5-3 (2-3) Perbál. V: Császár. A jó iramú, izgalmakban bővelke­dő találkozó első félidejében lelkesebben és jobban játszot­tak a hazaiak, amit az ered­mény is bizonyít. Szünet után a helyzeteit jól kihasználó ráckevei gárda a maga javára fordította az eredményt. G: Kelemen (2), Ajj (2), Lerner (11-esből), ill. Kristály (2), Csíki. Jó: Ájj, Tobak, Molnár, ill. Kristály, Bánhegyi, Ri- móczi L. (Tud: Bélilc Pál.) Pest megyei totó \ lapunkból kivá- tt szelvényt bori­kban vagy levelc- lapra ragasztva, vember 15-ig, ambat délig kell zerkesztőségünkbe küldeni: Pest me* ei Hírlap, Bp. Pf. L. Irányítószám: 16. Az eredménye- t november 18-án, dden, a nyertesek vsorát november •án, csütörtökön izöljük. A szelvény -3. helyén NB II- . a 4—10. helyen egyel I. osztályú ibdarúgó-mérközes erepel. 1 Dorog—Váci Izzó 2 Építők SC—Bem SE 3 4 22. Volán—KKFSE Göd—Dömsöd — 5 CVSE—D. Kőolaj 6 Tápiószentmárton—Ráckeve 7 Dunavarsány—Dunakeszi 8 Iklad—Perbál POTMÉRKOZÉSEK ó ÉGSZÖV—Kartal KJ Érd—Pilis FELADÓ: f 6 1. Budafok 15 8 5 2 33-22 21 2. Ganz-M. 15 8 4 3 33-22 20 3. SZEOL AK 15 7 5 3 24-16 19 4. Pénzügyőr 15 6 7 2 23-17 19 5. DELEP 15 6 6 3 26-21 18 6. Kecskemét 15 7 3 5 20-18 17 7. Balassagy. 15 7 3 5 24-26 17 8. Váci Izzó 15 4 7 4 28-23 15 9. Bem Se 15 4 7 4 23-22 15 10. MÁV Előre 15 5 5 5 22-23 15 11. Bp. Építők 15 5 5 5 17-21 15 12. Szegedi Dózsa 15 7 — 8 23-24 14 13. BVSC 15 5 4 6 14-21 14 14. KKFSE 15 5 3 7 21-22 13 15. Dorog 15 5 3 7 17-22 13 Bp. Spartacus 15 5 3 7 17-22 13 17. Oroszlány 15 4 4 7 15-17 12 18. 22. sz. Volán 15 3 5 7 21-27 11 19. BKV Előre 15 3 4 8 11-26 10 20. Dunaújv. Ép . 15 3 3 9 17-24 9 ★ A labdarúgó Alkotmány Kedves előjáték vezette be a Perbál—Ráckeve lab­darúgó Alkotmány Kupa mérkőzést. Most búcsúztat­ták a három évtizedes já­tékvezetés után visszavo­nuló Császár Ferencet. Csí­ki Károly, a PLSZ főtitká­ra köszöntötte a sípmestert, majd mindkét csapat kapi­tánya virágcsokorral és ajándékkal kedveskedett a búcsúzó bírónője, aki a per­báli meccs levezetése után sem tétlenkedik, társadalmi aktívaként tovább tevé­kenykedik. TOTO-l-OTTO MINDEN HETENI Kupa csoportküzdelmeinek befejező fordulóját szomba­ton tartották. A Dunakeszi Vasutas, a Ceglédi Vasutas és a Kartali MEDOSZ oly előny­nyel vezetett, hogy elsősége már nem forgott veszélyben. Csupán a harmadik csoportban volt kérdéses a végső sorrend. Mivel az Iklad 1-0-ra győzött; ez is tisztázódott, Iklad javá­ra. így ez a négy együttes folytatja majd szereplését, a trófea elhódításáért. A finálét, elsősorban a rossz idő miatt, gyér érdeklődés kísérte, álta­lában 100—100 néző volt a mérkőzéseken. I. csoport Dunakeszi—Gödöllő 3-0 (1-0) II. csoport Ceglédi VSE—Vácszentlászló 1-1 (1-0) Vácszentlászló, 100 néző. V: Fekete. Igazságos és békés döntetlen született, egyik csa­pat sem erőltette magát túl­ságosan. G: Varga, ill. Bande. Jó: Zágon, Varga, ill. dr. Tóth, Balogh M., Bende. (Tud.: Sára Vendel.) ÉGSZÖV MEDOSZ—Érd 3-1 (1-1) Káskunlacháza, 300 néző. V: Szarka. Mindkét együttes tar­talékosán állt ki, de ugyan­akkor a szabályok szerint há­rom ifistával. Említésre mél­tó, hogy az ÉGSZÖV mind­három gólját ifjúsági játékos szerezte, a helyenként túl ke­mény találkozón. Hazai gól­szerzők: Császár és Vadász, ők ketten voltak a legjobbak, míg a vendégeknél a védelem jeleskedett. III. csoport Iklad—Gödi TK 1-0 (0-0) Iklad. V: Bállá. Jó talajú pályán, küzdelmes mérkőzé­sen, akárcsak a bajnoki ta­lálkozókon most is sok hely­zetet teremtett az Iklad, de csak egyet tudott értékesíte­ni. G.: Angyal. (Tud.: Nagy La­jos.) Dunai Kőolaj—Sülysáp 5-1 (3-0) Százhalombatta. V: Silye. Jól kijött a lépés a hazaiak­nak, ilyen nagy arányú győ­zelmet az őszi bajnoki talál­kozókon még nem arattak. A három ifjúsági labdarúgó ki­tűnően illeszkedett be az együttesbe. G: Sági (2). Schróth, Králik, Trója, ill. Wittmann. (Tud.: Szloboda Miklós.) IV. csoport Kartal—Pilis 3-1 (0-0) Kartal. V: Balázs. Az első félidőben kiegyenlített játék volt, szünet után a hazai csa­pat jól kihasználta helyzeteit. G: Tóth, Jakus (11-esből), Gerhát, ill. Juhász. Jó: Csá­ki, Nagy J., Szászi, Jakus, ill. Balázs, Cseszneki, Juhász. (Tud.: Sinkó István.) Győzelem 65 perc alatt Belgiumból 21 órán át tar­tott az út Ceglédig. A Palette Gembloux három játékosa egy vezető kíséretében gép­kocsin tette meg az utat Pest megyébe, úgy hogy ketten kétóránként váltották egymást a volánnál. A Brüsszeltől 100 kilométerre lévő városkából szombat este érkeztek meg Ceglédre. Nagy tudáskülönbség mu­tatkozott a Vasutas l(u!túrott- honban tegnap sorral keyült találkozón a hazaiak' javára. Szinte csak az volt a kérdés, hogy vesztenek-e játszmát a vasutasok, vagy sem? Végül is egyet vesztettek Péter „jó­voltából”, aki a második szet­tet könnyedén vette, s kika­pott. A Pest megyei gárda győzelmével a legjobb 16 kö­zé jutott. Ceglédi VSE—Palette Gembloux 5-0 így következtek a mérkő­zések: Németh—Baise 2-0 (12, 13), Bánlaki—Grandjean 2-0 (16, 10), Péter—Pózzá 2-0 (17, 12), Németh—Grandjean 2-0­(11, 15), Péter—Baise 2-1 (13, —10, 7). Még annyit a belga együt­tesről: hazájuk NB I-es baj­nokságában a mezőny köze­pén tanyáznak. Persze, figye­lembe kell venni a két ország asztaliteniszsportja közötti különbséget — a magyarok jajára. ______ U. L. A 45. hét A november 9-i. 45, heti hiva­talos totóeredmények: 1. Fiorenlina—Cagliari 0-0 X 2. Napoli—Avellino 1-0 1 3. Perugia—Juventus 0-0 X 4. Roma—Catanzaro 0-0 X 5. Atalanta—Milan 1-3 2 6. Bari—Genoa 2-0 1 7. Monza—Lanerossi 2-2 X 8. Palermo—Pisa 0-1 2 9. Rimini—Lecce 4-0 1 10. Spal—Lazio 1-1 X 11. Taranto—Cessna 1-2 2 12. Varese—Catania 1-1 X 13. Verona—Pescara 2-0 1 13 plusz 1: 14. Sampdoria—Foggia 0-1 2 Ünnepi sekkverseny Vásott Vácott minden évben meg­rendezik november 7. tisztele­tére az ünnepi sakkversenyt. Az idei viadalon a legtöbb in­duló az úttörő- és az ifjúsági korcsoportban volt. Űttörők. Leányok: 1. Busái Erika (Váchartyán), 2. Varga Ágnes (Sződliget). Fiúk: 1. Soós Sándor (Dunakeszi 4. sz. isk.), 2. Pálinkás József (Váci 204. sz. isk.), 3. Kovács István (Sződliget). Ifjúságiak. Leányok. 1. Ka- rasi Gabriella (Vác, Sztáron gimn.), 2. Busái Julianna, 3. Szabó Mónika (mindkettő Vác­hartyán). Fiúk: 1. Palásti Ist­ván, 2. Balogh István (Duna­keszi SE), 3. Simon György (Vác, 22. sz. Volán). APRÓHIRDETÉSEK ÁLLÁS Gödöllői Vegyesipari Szövetkezet Gödöllőre cipész szakmunkást és Mogyoródra átalánydíjas férfifodrászt KERES FELVÉTELRE Jelentkezni: Gödöllő, János u. 5. sz. alatt, a szolgáltatás­vezetőnél. Telefon: 19, vagy 78: HIRDESSEN A PEST MEGYEI HÍRLAPBAN! Felvételre keresünk tervezésben és kivite­lezésben jártas épí­tészmérnököt vagy ál­talános építésztech­nikust, építésvezetői munkakörbe. Magas­építési munkában jár­tas, legalább 5 éves gyakorlattal rendelke­ző szakemberek je­lentkezését várjuk írásban vagy szemé­lyesen. ipari Műszer- gyár (Iklad), Személy­zeti és Oktatási Fő­osztály. Felvételre keresünk asztalos szakmunká­sokat, faipari gép­munkásokat, női és férfi munkaerőket, betanított és segéd­munkára. Jelentkezni lehet: az ÉPFA Fe­rencvárosi Gyár, Ócsai Üzeménél. Öcsa, Baj­csy-Zs. u. 108. ADAS- ft; VÉTEL 3 éves, mfv. pej, négy­lábára kesely, kanca csikó eladó. Lovaglás­ra is megfelelő. Ér­deklőim : Kiss István, Becsk, Kékes büfé, 15—18 óra között. Monori gyáregysé­günkbe gépipari tech­nikusi végzettségű művezetőt keresünk, trak- vagy forgácsoló gyakorlattal, „Gya­korlott vezető PmH 12 549” jeligére a ki­adóba. Jó állapotban levő sztereó lemezjátszó két hangfallal és le­mezekkel együtt eladó. Érdeklődni: Nagykő­rös, Körösi Csorna 5. sz., délután 4 után. Eladó Gödöllő köz­pontjában idős házas­pár által lakott, 3 szobás összkomfortos családi ház. Egy szo­ba beköltözhető. Ér­deklődni: Kossuth u. 10. sz. Kertes családi ház sürgősen eladó. Gö­döllő, Isaszegi út 40. Személygépkocsl-vc­zetői tanfolyamot in­dít — gyorsított átfu­tási idővel — az ATI váci kirendeltsége. Jelentkezés: Vác, MüM Szakmunkás- képző Intézetben. CORSO CIPŐBEN, CORSO CIPŐVEL GÖDÖLLŐN IS JÓL JÁR November 10-től 15-ig CORSO- HÉT a gödöllői dfesz áruházban Cipők, csizmák nagy választékban. Most jöjjön, most érdemesI nrPT lirPVC U Dl AD A Maavar Szocialista Munkáspárt Pest megye! Bizottsága és a Pest megye! Tanács lapja. Megjelenik - Hétfő kivételével - naponta. - Főszerkesztő- Sági Agnes. — ILOl IYILÜIlI nUlLnr Főszerkeszlü-helyeties: Arkus István és Mészáros János. - Szerkesztőség: Budapest VIII.. Somogyi Béla u. 6. Postacím: Budapest, Pf 311 tránvltőszám • 1446 - Kiadta a Hírlapkiadó vállalat. Budapest. Blaha Lujza tér 3. 1858. Felelős kiadó: Till Imre igazgató. - A szerkesztőség és a kiadóhivatal központi telefonja: 343-100 és 336-130. - Szerkesztőségi-- titkárság: 142—228. nuks/IKKKS/rOSfCElNR: Ceglédi Hírlap, Cegléd. Kossuth tér t.. Pf. 19. 9701, Telefon: 11—40« — Gödöllői Hírlap, Gödöllő, Szabadság út 3 pf ti 3100 Teleíon- 81-98 Monori Hírlap, Monor, Kossuth u. 78. Pf. 51. 2201. Telefon: 157 - Nagykőrösi Hírlap, Nagykőrös, Hösök tere 7. 2750. Telefon: 398. - Vári Hírlap. Vác. Lenin út 45. pf 32. 2601. Telefon- 10—095. - A lapot’ elölálKHa a Szikra Lapnyomda. Budapest. Felelős vezető: Csöndes Zoltán vezérigazgató - Terleszti a Magyar Posta. - Előfizethető bármely postahivatalnál, a kézbesítőknél és a posta Központi Hírlap Irodánál (Postacím: Budapest V.. József nádor tér l. - 1900). személyesen vagy postautalványon, valamint átutalással a KHJ 315-98 162 pénzforgalmi trlzőszámra. Előfizetési díj eev hónapra: 30.- Ft. ISSN 0133 — 0659 Pest mtgyel Hírlap (Index: 25 084 HU) ISSN 0133-2600 (Ceglédi Hírlap) ISSN 0209-5467 (Érdi Hírlap) ISSN 0133-1957 (Gödöllői Hírlap) ISSN 0133-2651 (Monori Hitlap) ISSN 0133-2708 (Nagykőrösi Hírlap) ISSN 0133-2759 (Váet Hírlap)