Pest Megyi Hírlap, 1980. március (24. évfolyam, 51-76. szám)

1980-03-11 / 59. szám

1980. MÁRCIUS 11., KEDD ’xMtab Az ÉGSZÖV növelte előnyét Öt vendéggyőzelem a megyei folytatáson A Dunakeszi továbbra is gólképtelen ® A vasárnapi fordulóban folytatta „kü­lönleges” soro­zatát a Duna­keszi Vasutas: Pollákék a ta­vaszi mérkőzé­seken még egyszer sem ta­láltak a hálóba! A dunake- sziek góliszonya ezúttal a másik megyei együttest, a Kossuth KFSE-t segítette a győzelemhez. Vácott viszont megtört a jég: a Híradás — két döntetlent és egy veresé­get követően — végre nyert! Kossuth KFSE—Dunakeszi VSE 3-0 (2-0) Szentendre, 400 néző. V.: Nagy B. KKFSE: Hornyák — Szabó S., Dózsa, Szabó L., Lieszkovszky, Schaffer (Gel­lert), Fehér, Fischl, Gáspár (Szajcz), Molnár, Becsei. Du­nakeszi: Kenesei — Lőrincz, Hanzel L., Bódi, Asztalos, Kiss L., Dévay, Császár, Han­zel J. (Nazáth), Pollák, Hor­váth. Kenesei bizonyára iri­gyelte az ellenfél portását, Hornyákot, mert míg ő per­cenként munkában volt, ad­dig a szentendrei kapuvédő­nek csupán néhány hazaadás­sal, kirúgással kellett bíbelőd­nie. Mindez nem vetett jó fényt a vendégek támadóira, akik közül csupán Horváth ügyeskedett, de mindössze ő is csak a tizenhatosig jutott. A szentendreiek viszont gyak­ran vezettek gólveszélyes ak­ciót. de találataikat mégis „ártalmatlanabb” helyzetek­ből szerezték. Az elsőnél (12. perc) a játékvezető Lőrincz vétlen, tizenhatoson belüli ke- zezését szándékosnak ítélte. A büntetőt Gáspár olyan lezse­ren rúgta, hogy a vetődő Ke­nesei kiütötte, balszerencsé­jére a berobbanó Fischl elé, aki már nem hibázott, A má­sodiknál (45. perc) Bódi haj­meresztő hibáját Molnár hasz­nálta ki. A harmadiknál (73. perc) Szajcz fejesére az ad­dig jól védő Kenesei későn vetődött, s bár megfogta a labdát, de már a gólvonalon túl. A két Pest megyei együt­tes összecsapásán, a helyen­ként jól játszó KKFSE bizto­san nyert, a kapura veszély­telen Dunakeszi ellen. Jó: Dó­zsa, Fehér, Fischl, Molnár, ill. Hanzel L., Császár. R. F. Bem SE—Dunaújvárosi Építők 1-0 (0-0) Cegléd, 1400 néző. V.: Di- vinyi. Bem SE: Rédei — Ken­derest, Olajos, Ágh, Parti, Krómer, Morvái, Gruborovics, Fekete (Károlyi) Dékány, Szabó (Zsidó). Küzdelmes összecsapást vív­tak a csapatok. A vendégek védekezésre rendezkedtek be, eleve feladták a játéktér je­lentős részét, így a Bem SE csaknem az egész játékidőt vé­gig támadta. Az Építők játé­kosai szorosan őrizték a ha­zaiakat, s mivel azok elég keveset mozogtak labda nél­kül is, igazán komoly gólhely­zet nem is alakult ki. Nagy János vezető edző is látta ezt a gyengélkedést, s az utolsó negyedórára, a csatársorban kettős cserét határozott el. A sorozatos próbálkozások vég­re a 80. percben eredményt hoztak, gyors adogatás végén Krómer 14 méteres jól elta­lált lövése védhetetlenül vá­gódott a kapu bal alsó sar­kába. Nem játszott jól a Bem SE, de ezt hiánytalan küz­dőszellemével pótolta. Ez most elég volt a .megérdemelt győzelemhez. G,: Krómer. Jó: Morvái, Ágh, Parti. (Tud.: Ungureán László.) Váci Híradás—Esztergom 2-1 (2-0) Vác, 2000 néző. V.: Lázin. V. Híradás: Pájer — Eise- mann, Misnyovszki, Straussz, Gere (Bajnóczy), Bodor (Ba­logh), Répási, Bednarik, Ács, Papp, Csima. A hazai támadá­sok a 33. percben góllá ér­tek. Csima szögletet harcolt ki, Ács beívelése a fejek fö­lött a kapus mellett a hosz- szú sarokban kötött ki. Egy perccel később ismét Csima viharzott el a bal oldalon, be­Ritkán kerültek a kiapu előterébe a budaörsi csatárok, de akkor Is elpusfcáaíiák a lehetőségeket, mint ennél a jelenetnél. Láng a földön, „hátratámaszkodva” igyekszik a labdát a U-es mezben levő játékostársának, Tőth Péternek továbbítani. Reitter László felvétele adását Papp mellel maga elé tette, s mesteri módon a háló­ba lőtt. A 80. percben Mis­nyovszki és Babai összecsa­pott, Babait a bíró kiállítot­ta, a hazai játékos sárga lapot kapott. Ezután Szenczi beíve­lését Peszeki 11. az ,elmélá­zó védelem mellett közelről a hálóba fejelte. Az első fél­időben, valamint a második játékrész elején is a Vác irá­nyított, a vendégek csak el­vétve támadtak. Ekkor a ha­zaiak igen sok helyzetet te­remtettek, de csak kettőt ér­tékesítettek. Az Esztergom a szépítés után megtáltosodott, de az eredmény már nem változott. G.: Ács, Papp. Jó: Bednarik, Csima (Tud.: László Attila). ★ A megyei bajnokság tava­szi második fordulójában jól ment a vendégcsapatoknak, öt helyen született vendéggyőze­lem. A ráckevei gárda döntet­lent ért el Százhalombattán, s így az ÉGSZÖV előnye már két pont. Dunai Kőolaj—Aranykalász SE 0-0 Százhalombatta, 800 néző. V.: Szándrő. Az első félidő­ben felváltva forogtak ve­szélyben a kapuk. Különösen Pákái, illetve Csukás helyzete volt gólszagú, ám mindketten kihagyták a lehetőséget. A továbbiakban , a ráckeveiek ügyesen alkalmazták a lestak­tikát, így a százhalombattai,ak támad ójátéka meddő maradt. Az eredmény igazságos. Jó: Pásztor, ül. Tobak, Farda, Csukás. (Tud.: Szloboda Mik­lós.) Dömsöd—Iklad 2-1 (1-1) Dömsöd, 800 néző. V.: Schő- men. Dömsöd a 4. percben szerzett előnyét tovább növel­hette volna, de kimaradtak a helyzetek. Egy ellentámadás­ból védelmi hiba segítségével egyenlített az Iklad. A máso­dik félidőben ismét a hazaiak irányítottak. Szöglet szögletet követett, mégis öngólból ju­tottak előnyhöz. A vendégele. nem adták fel, sőt erősen ro­hamoztak, de három ziccert kihagytak. A döntetlen igaz­ságosabb lett volna. G.: Árky, Kriskó (öngól), ill. Ecker P. Jó: Szili, Straub E., Árky, ill. Rébb. Farkas. Kriskó. Ceglédi VSE—Göd 2-0 (1-0) Göd, 200 néző. V.: Boros. Két ellentétes félidő. Az első­ben a hazaiak nagy fölény­ben voltak, de a legjobb helyzeteket is kihagyták. Szü­net után a tervszerűbben ját­szó CVSE átvette az irányí­tást, s megérdemelten nyert, j G.: Jurás, Kovács. Jó: Kassai, ' Darányi, Zágon, Koltai, ill. Vastagh, Berkó. (Tud.: Simkó Géza.) Érd—Szokolya 5-0 (4-0) Az Óbuda Tsz SE a Kör­Szak olya, 350 néző. V.:Soós csarnokban, rendezte ritmikus G. A mély, csúszás talajon az j sportgimnasztika viadalát az első percekben két nagy hely- j Óbuda Kupáért. A második, a zetet hagytak ki a helyiek. Az befejező napon a felnőttek nai, Zimány, iü. Turza, Fehér, Farkas. (Tud.: Grauszmann Ferenc.) Pilis—Szentendrei Petőfi 5-1 (2-0) Pilis, 500 néző. V.: Bokor. Az első félidő közepéig kel­lett várni az első gólra, ad­dig mindkét együttes idege­sen, sok pontatlan átadással játszott. A vezetés megnyug­tatta a helyieket, s emlékeze­tes 65 percet mutatott, szebb- nél-szebb gólokkal. Nagy ira­mú, kemény küzdelemben a mezőnyben jól játszó vendé­gek a kapura kevés veszélyt jelentettek. G.: Haluszka (3), Perjési I., Gajdos, ill. Köves- di. Jó: Haluszka (a mezőny legjobbja), Perjési I., Rigó, Osztos, ill Kövesdi, Kovács, Oszlányi. (Tud.: Csikós Pál.) ÉGSZÖV—Perbál 3-0 (3-0) Kiskunlacháza, 700 néző* V.: Gál. Az igen jói kezdő_ lacházi együttes a jelentős előfty bir­tokában szünet után leféke­zett. G.: Horák, Stabiler, Ba­lázs.- Jó: Gemdúr, Stamier (a mezőny legjobbja), Vaskor, Horák, ill. Szegedi. (Tud.: Ká- lóczi Mihály.) Vácszentlászló—Budaörs 1-0 (0-0) Mérnök utca, 200 néző. V.: Gsönge. A 65. percben dr. Tóth lyukat rúgott, s Rab ezt ki­használva szerezte az összé- szokottabb, rutinosabb vendé­gek győztes gólját, a pálya­korszerűsítés miatt a fővá­rosban játszó budaörsiek el­len. G.: Rab. Jó: Rab, Basa, Malm, ill. Csiszár. Sülysáp—Gödöllő 1-0 (0-0) Gödöllő, 400 néző. V.: An­gyal. Jó iramú, élvezetes mér­kőzésen az első félidőben ki­egyenlített játék folyt mind­két oldalon, kimaradt helyze­tekkel. Szünet után a hazai csapat elfáradt, s a több hely­zetet teremtő Sülysáp nyert. G.: Békési. Jó: Motolai, Lányi, Hencz, Kovács, ill. Katona, Kar tali MEDOSZ—KSC 3-1 (2-1) Kerepestarcsa, 500 néző. V.: Ádám. Kiegyenlített, lendüle­tes első félidő után felülkere­kedett a vendégcsapat, amely három góljából kettőt öngólból szerzett. A KSC 11-esből szé­pített. G.: Magony, Baran G. (öngól), Máró (öngól), ill. Sán­dor L. (Tud.: Sólyom József - né.) Labdarúgó­táblázatok NB II 1. Csepel 24 19 3 2 48-11 41 2. V. Izzó 24 15 6 3 59-29 36 3. SZEOL AK 24 12 8 4 39-20 32 4. Bem SE 24 10 7 7 32-22 27 5. Kecskemét 24 9 8 7 44-29 26 6. Bp. Spartacus 24 10 6 8 35-35 26 7. KKFSE 24 11 3 10 34-32 25 8. BKV Előre 24 7 11 6 31-30 25 9. Dunaújv. Ép. 24 9 7 8 32-35 25 10. Vác 24 7 10 7 30-25 24 11. Bp. Építők 24 8 8 8 33-33 24 12. Budafok 24 7 9 8 32-36 23 13. Ganz-M. 24 8 6 10 29-35 22 14. Szegedi D. 24 9 3 12 33-34 21 15. 22. sz. Volán 24 5 11 8 31-40 21 16. Pénzügyőr 24 7 5 12 33-40 19 17. BVSC 24 6 6 12 26-31 18 18. Esztergom 24 4 9 11 24-39 17 19. Dunakeszi 24 1 2 15 22-40 16 20. Jánoshalma 24 4 4 16 23-74 12 Megyei bajnokság 1. ÉGSZÖV 19 13 5 1 45-14 31 2. D. Kőolaj 19 10 9 — 47-12 29 3. Érd 19 13 3 3 40-17 29 4. Kartal 19 11 7 1 39-17 29 5. Aranykalász 19 10 6 3 51-20 26 6. Dömsöd 19 8 8 3 38-22 24 7. Gödi TK 19 7 8 4 24-21 22 8. Pilis 19 8 4 7 38-32 20 9. Sülysáp 19 6 7 6 23-22 19 10. Vácszentl. 19 7 3 9 22-31 17 11. Ceglédi VSE 19 5 6 8 23-22 16 12. Gödöllő 19 6 4 9 20-35 16 13. Iklad 19 5 4 10 23-38 14 14. Sz. Petőfi 19 4 5 10 18-31 13 15. Perbál 19 3 5 11 21-35 11 16. KSC 19 3 4 12 22-49 10 17. Szokolya 19 2 5 12 15-60 9 18. Budaörs 19 2 3 14 24-55 7 Vasas-győzelem A labdarúgó NB I 19. for­dulójának vasárnapi találko­zóján a Vasas a DVTK-t fo­gadta. A bajnokjelölt piroské­kek (Váradi, Kiss, ill. Kere­kes góljával, Tompa furcsa stílusú játékvezetése mellett) 2-1-re győztek — a vártnál jóval nehezebben. Az újabb két ponttal a Vasas közvetle­nül a listavezető Bp. Honvéd mögé zárkózott fel. Két telitalálat A totó 10. fogpótlási hetén két pályázó ért el 13 + 1 találatot, egyenként 809 ezer 553 forint nye­reménnyel. A 14 darab 13-asra szelvényenként 132 672 forintot fi­zetnek. Tizemketties 469, 11-es 5049, 10-es £9 732 drjrab akadt. Nyeremé­nyek, egyenként: 3017, 280, ill. 71 forint. Totóe^edmények: 2, 1, X, X, X, 1, 1, 1, 1, X. 1, 1, 2, L Amerikai sportk Moszkvában, Az Egyesült Államok sport­köreiben határozottan elítélik a washingtoni kormányzatnak a moszkvai nyári játékok el­len indított hadjáratát. A sportélet képviselőit, mély felháborodással tölti el a Fehér Ház felhívása az olimpia bojkottálására. Ennek során rámutatnak, hogy a kormányzat, megsértve az olimpiai elveket, a politi­kai zsarolás eszközévé változ­tatja a sportot. Az amerikai sportolókat ko­molyan nyugtalanítja, hogy a kormány ténykedései követ­keztében kárba veszett fárad­sággá válhatnak a több éves előkészületek és elveszhetnek a sportolók képzésére fordított dollármilliók — mondotta a tudósítóknak Philip Shnnick, egyik vezetője annak a sport­küldöttségnek, amely most tért vissza a Szovjetunióból. Mint közölte, éppen az olim­piai játékok sorsáért érzett aggodalom késztette őket ar­ra, hogy elutazzanak az olim­pia vendéglátóihoz, és szemé­lyesen győződjenek meg arról, miként készülnek a szovjet emberek a nyári játékokra. — Hét napon át, amelyet küldöttségünk a Szovjet­unióban eltöltött, lehetőségünk volt arra, hogy találkozzunk a szovjet spor­toló társadalom képvisélőivel, megtekintsük Moszkva és Leningrád olimpiai létesítmé­nyeit, elbeszélgessünk a kü­szöbönálló olimpiai verse­nyekre készülődő szovjet spor­tolókkal. Mindaz, amit lát­tunk, csupán megerősíti azt a véleményünket, hogy a Szov­jetunió teljés mértékben ké­szen áll az olimpia lebonyolí­tására — ‘mondotta. Rodnyináék nélkül Nem lesz már ott a ma Dort- mundban kezdődő műkorcsolyázó- világbajnokságon a kétszeres olimpiai bajnok Irina Ro dny ina, Alekszandr Zajcev kettős. Rodnyi- na, aki tízszeres világbajnok, az egyik moszkvai edzésen bukott» és a vállán megsérült, Irina Rodnyina bejelentette, hogy ezért már hamarabb, a világbajnokság előtt kénytelenek búcsút monda­ni az aktív versenyzői pályafu­tásuknak, de azért ott lesznek a viadalon, mégpedig a vasárnapi gálán lépnek fel utoljára. Ismételt a C Március 9-én, a nemzetközi nőnap tiszteletére furcsa hely­zet alakult ki Szentendrén: nőuralom. Nők versenyeztek nők bíráskodtak, csak a druk­kerek népes tábora oszlott meg férfiakra és nőkre. A Szentendrei Petőfi SK autósszakosztálya rendezte meg az immárón hagyomá­nyos autóvezetői ügyességi versenyt, amelyet az autós­szakosztályon kívül a Közle­kedésbiztonsági Tanács is pat­ronált. Először KRESZ-tudásukról kellett tanúbizonyságot ad­niuk a nőknek; Katona Antal­Ä Külker lobban hajrázott Az NB Il-es röplabda Téli Kupa újabb fordulójában a Kossuth KFSE férficsapata Budapesten, a KÜLKER-te- remben lépett pályára. KÜLKER SC—KKFSE 2:1 (17:5, 7:9, 32:15) Kossuth KFSE: Zatrok T., Gyurity P., Thurzó, .Podani, Gyurity I., Dancsó. Csere: Kertész, Harcos. Edző: Podani István. A szentendrei kezdő hatos­ban ezúttal Thurzó is helyet kapott, s csereként szóhoz ju­tott a sérüléséből felépült Harcos. 1 :l-es játszmaáyásig szoros küzdelmet vívott a két csapat, különösen a második játékrész hozott szép labda­meneteket. A döntő szettben a nyitásokat jobban fogadó KÜLKER bírta jobban a hajrát. A Pest megyei csapat ezúttal főleg a háló játékban, a támadások befejezésében mu­tatott szép megoldásokat, míg a védekezést és a mezőny­munkát kissé „elhanyagolta”. 'Jó: Zatrok T., Kertész. összeszokottabb, rutinosabb Érd gyorsan magára talált. Szünet után. kiegyenlítettebb játék folyt. A 89. percben szépíthetett volna a hazai gár­da, de a közeli lövés az üres kapu fölé szállt. G.: Kapa (3), Pauli, Berényi. Jó: Kapa (a mezőny legjobbja), Pauli, Vár­Ritmikus sportgimnasztika Óbudai sikerekkel kettő Óbuda), 3. jGálfy (BEAC) 37 ponttal. Az ifjúsági, a ser­dülő és a gyermek korcsoport­ban is óbudai győztest avat­tak, Balossal, Kiss J. és Mak- ray révéin. A négy korcsoportban elért helyezésiek döntötték el a csa­pa tsorrendet: 1. Óbuda Tsz SE A (Sziráczky, Balassai, Sü­tő, Makray) 125,05. 2. Óbuda B 124,40, 3. KVSE 124,05, 4. BEAC A 123,80, 5. Szolgáltató Spar­tacus 123,30, 6. FTC 120,70. viadala Ígérte a legnagyobb küzdelmet, hiszen csupán egy tized választotta el Sziráczky Brigittát, a fiatal Gálfytól. Végülis, izgalmas - (buzogány­gyakorlat) után, a Pest megyei versenyző végzett az élen. Felnőttek: 1. Sziráczky Bri­gitta 37,20 2. Fajt 37,10 (mind­Váratkn esemény Legutóbbi kosárlabdameccsén némiképp formája alatt játszott Mary West, az egyik floridai főiskolai kosárlabdacsapat sztárja, kiváló védőjátékosa: csak négy pontot szerzett csa­patának, hattal kevesebbet, mint korábbi mérkőzésein át­lagosan. Edzője először azzal magyarázta a kitűnő sportoló­nő gyengébb játékát, hogy fö­lös kilókat szedett magára. A formaingadozásra azonban alighanem a kosárlabda-törté­nelem eddigi legkülönösebb magyarázata adható: a 190 cen­timéter magas kosárlabdázón ő 31 órával a mérkőzés után egy csaknem háromkilós gyerme­ket szült. Mary West edzője el­mondta: a lánynak fogalma sem volt arról, hogy terhes. Az újdonsült anya és gyermeke kitűnően érzi magát. Tornászmeglepetés Teljes amerikai sikert ho­zott a New Yorkban rendezett Amerika Kupa férfi és női tornászviadal. Thomas és nem kis meglepetésre a nőknél Talavera személyében hazai versenyző szerezte meg az egyéni összetett győzelmet. Magyar Zoltán a 3. helyről az 5-re csúszott, míg Flander Erika 8. lett. ★ Londonban a magyar lá­nyok biztos győzelmét hozta a Magyarország—Nagy-Bri- tannla tornaviadal. A vég­eredmény: 185,95—183,25 a magyarok javára. A Jugoszláviai Jesenicében vé­get ért az ifjúsági jégkorong Európa-bajnokság. Az első helyet eldöntő találkozón Ausztria 4:1 fi sl, 2:0, 1:0) arányban verte Ju­goszláviát. Magyarország hetedik lett. né, a Szentendrei Petőfi SK versenyzője végzett az első helyen. Ezután került sor a Duna-parton a Bacsó Béla sé­tányon az ügyességi viadalra, ahol a 24 induló négy géposz­tályban mérte össze az erejét. Bőgtek a motorok, gyűrték a gumikat a fordulókban, s a drukkerek, de főleg a férfiak méltán állapították még: tud­nak ezek a nők! Éles szlalo­mok, centiméter pontosságnyi beállások, fordulások és tola­tások tették izgalmassá a küzdelmet. Az első géposztályban dr. Majzik. Gabriella, a Csepel Autó versenyzője, a második géposztályban Farkas József- né ugyancsak a Csepel Autó versenyzője, a harmadik gép­osztályban ismét dr. Majzik Gabriella és a negyedik gép­osztályban Kardos Péterilé, a Fehérvári Áruház versenyzője végzett az első helyen. A csa­patversenyben első lett a Cse­pel Autó sportköre, második a Fehérvári Aruház verseny­zői s harmadik a Szentendrei Petőfi SK autósszakosztálya. K. L Röplabda BEK és KEK A csehszlovákiai Jicinben befejeződött a női röplabda Bajnokcsapatok Európa Kupá­jának négyes körmérkőzéses döntője. Az utolsó játéknapon a magyar bajnok NIM a cseh­szlovák aranyérmes Ruda Hvezda Prága együttesével csapott össze, amelytől 3-0 (9, 7, 8) arányban vereséget szenvedett, s harmadik lett. ★ A hollandiai Voorburgban rendezett női röplabda KEK- döntőben a Bp. Vasas Izzó együttese utolsó mérkőzésén 3-0 (14, 9. 13) arányban győ­zött a nyugatnémet USC Münster ellen és ezzel meg­szerezte a Kupagyőztesek Európa Kupáját. Megyei totóeredmények 1. KKFSE—Dunakeszi 2. Bem SE—Dunaújváros 3. Vác—Esztergom 4. Kerepestarcsa—Kartal 5. Szokolya—Érd 6. Dömsöd—Iklad 7. Göd—CVSE 8. Gödöllő—Sülysáp i