Pest Megyi Hírlap, 1979. október (23. évfolyam, 230-255. szám)

1979-10-30 / 254. szám

»79. OKTOBER 30., KEDD MFCYtt W \7iimw A megyei labdarúgó-bajnokságban: Tizenegy gólképtelen ® A labdarúgó NB II 13. for­dulójában pa­pírforma-vere­séget szenve­dett a Kossuth KFSE gárdája, annál váratla­nabbat viszont a Váci Híradás együttese. SZEOL AK—Váci Híradás 2-1 (1-1) Szeged, 12Q0 néző. V.: Szent­kút!. Vác: Pájer — Eisemann, Misnyovszky, Strausz, Bajnó- czi, Bodor, Bera. Répási (Ge­re), Sólyom, Balogh (Fried­mann), Acs. Gyorsan gólt ka­pott a Híradás: az ötödik perc­ben Kozma Gy. szabadrúgá­sát követően a sorfalról a bal­szélső Jemei elé pattant a labda, s ő közelről, Pájer mel­lett a hálóba talált. A huszon- kilencedik percben különleges találattal egyenlített a váci gárda. Acs a bal oldalról vé­gezhetett el szögletrúgást, és olyan jól találta el a labdát, hogy az érintés nélkül a ka­puba hullott. A következőkben sajnálatos sérülések szakítot­ták meg a játékot. A negyven- harmadik percben, egy össze­csapást követően Répásit kel­lett letámogatni a pályáról (lá­bán a nyílt sebet a szegedi sebészeti klinikán varrták ösz- sze), majd Hágelmann „talál­kozott” a levegőben Gerével és az összefejelés nyomán a hazai középpályás agyrázkó­dást szenvedett. A mérkőzés még izgalmasabbá vált a haj­rában. A nyolcvanhetedik percben a Ceglédről Vácra visszatért Bera meccslabdát hí-, bázott, és az ellenakcióból — ilyen a futball — Repka a SZEOL-nak szerzett gólt... G.: Ács. Jó: Ács, Strausz. Csepel—Kossuth KFSE 2-0 • (0-0) Csepel, '£51)0 néző. V.: Jaczi- <na. KKFSE: Uormják — Sza­bó, Gellért. Petneházi, Liesz- kovszki, Gáli, Molnár (Tasná­di), Fehér, Takács, Gáspár, Fischli. Csaknem hetven per­cen keresztül döntetlenre állt a mérkőzés és a 0-0 minden­képpen kedvező lett volna a vendégcsapat számára. A hat­vannyolcadik percben azon­ban Vincze közeli fejesét nem Hornyák, hanem a hátvéd Sza­bó ütötte ki a gólvonalról, és a nyilvánvaló 11-esből Tóth megszerezte a vezetést. Hat perccel később a bizonytalan­kodó főiskolás védők között Tulipán kiugrott, és Hornyák mellett a hálóba helyezett. A mérkőzés krónikájához tarto­zik még, hogy a játékvezető­vel szemben tiszteletlen Fehért Jaczina a kilencvenegyedik percben kiállította. Jó: Hor­nyák, Lieszkovszki. Dunakeszi—Esztergom 2-0 0-0) Dunakeszi, 500 néző. V.: Pá­dár. Dunakeszi: Kenesei — Lő- rincz, Hanzel L., Asztalos, Bo- dó, Császár, Pollák. Kiss L., Hanzel 1., Tóth, Nazáth. Ha­sonlóan a csepeli mérkőzés­hez, itt is a hatvannyolcadik és a hetvenedik percben es­tek a gólok. Az elsőnél Nazáth futott el a balszélen, és pon­tos átadását Hanzel l. öt mé­terről továbbította a hálóba. A második találatot megelő­zően nagy kavarodás támadt az esztergomi kapu előtt, vé­gül Tóth 12 méterről a jobb sarokba lőtt. G.: Hanzel I., Tóth. Jó: Lőrincz. Kecskeméti SC—Bem SE 1-1 (1-0) Kecskemét, 2000 néző. V.: Győri. Bem SE: Redet — Ken­derest, Csuhay, Olajos, Parti, Krómer, Morvái, Gruborovics, Károlyi (Zsidó), Dékány, Sza­bó (Havasi). Élénk iramú, jó játékkal kezdődött a mérkő­zés, a kapuk felváltva kerül­tek veszélybe majd a 24. perc­ben egy ártalmatlannak tűnő támadás végén a hazaiak ve­zetést szereztek. Szünet után a Bem SE magához ragadta az irányítást, s Dékány remek szólóját követően az 57. perc­ben ki is egyenlített. A hajrá is a Pest megyeieké volt. El­lentétes félidőket hozott az összecsapás, előbb a KSC, majd a ceglédiek játszottak jobban. G.: Dékány. Jó: Ken- deresi, Csuhay, Morvái, Dé­kány. U. L. NB II Középcsoport 1. Csepel 13 12 _ 1 28- 5 24 2. Vasas Izzó 13 8 4 1 28-15 20 3. Vác 13 5 6 2 21-11 16 4. SZEOL AK 13 5 5 3 18-13 15 5. Budafok 13 5 5 3 20-16 15 6. Kossuth KFSE 13 7 1 5 23-20 15 7. BVSC 13 5 4 4 18-14 14 8. Dunaújváros 13 4 6 3 17-18 14 9. Dunakeszi 13 6 1 6 13-15 13 10. Bem SE 13 4 4 5 19-13 12 11. Szegedi Dózsa 13 5 2 6 20-17 12 12. Ganz-MAVAG 13 5 2 6 17-17 12 13. BKV Előre 13 2 8 3 15-15 12 14. Bp. Építők 13 5 2 6 15-16 12 15. Kecskemét 13 3 4 6 20-17 10 16. 22. sz. Volán 13 1 8 4 14-22 10 17. Bp. Spartacus 13 3 4 6 12-21 10 18. Pénzügyőr 13 3 3 7 13-23 9 19. Esztergom 13 2 5 6 15-26 9 20. Jánoshalma 13 2 2 9 9-41 6 Gólszegénység jellemezte a megyei bajnokság 12. fordu­lóját. Tizenegy csapat ered­ménytelen volt. Vácszentlászló—Pilis 0-0 Vácszentlászló, 300 néző. V.: Silye. Gyenge színvonalú mér­kőzésen, igazságos döntetlen született. Jó: Balogh M., He­gedűs F., Mészáros, ill, Ku- szenda, Gajdos. (Tud.: Sára Vendel.) Gödöllő—Iklad 2-0 (1-0) Iklad, 200 néző. V.: Angyal P. Kitűnő játékvezetést, köze­pes. színvonalú mérkőzést lát­hattak a didergő nézők. A vendégek háromszor lőttek kapura, s ebből kettő gólt ho­zott. A hazai csatárok lövé­seit az igen jól védő Katona biztosan hárította. G.: Szaba­di, Lukoviczky. Jó: Katona F. (mezőny legjobbja), Horváth, Lukoviczky, Szabadi, ill. Far­kar. (Tud.: Nagy Lajos.) Érd—Gödi TK 3-1 (1-1) Érd, 900 néző. V: Fekete. A közepes iramú és színvonalú első félidőben a hazalaff ve­zetését már kiegyenlítették a vendégek. Szünet után meg­változott a játék képe. Mind­két csapat nagy akarással, len­dülettel támadott, időnként ötletes, színvonalas játék volt. Az 56. és 60. percben szerzett góllal biztosította győzelmét a listavezető. G.: Kapa, Tátrai, Pauli, ill. Gyetvai. Jó: Hor­váth, Tátrai, Vass, Pauli, ill. Gere, Szúnyogh, Puskás, Gyet­vai. (Tud.: Neményi Béla.) Dunai Kőolaj—Perbál 2-0 (0-0) Perbál, 100 néző. V.: Opálsz- ki. Közepes iramú mérkőzé­sen kiegyenlített első félidő után az 50. percben jutott előnyhöz a Kőolaj, amely a gól után is jobban játszott. Az utolsó 20 percben Perbál tá­madott többet, de a vendég­védelem jól rombolt. A 83. percben egy ellentámadásból született meg a végeredmény. A helyzeteit jobban kihaszná­ló vendégcsapat megérdemel­ten nyert a mezőnyben egyen­rangú, de góliképtelen Perbál ellen. G.: Schrott (2). Jók: Schrott, Eleki, Horváth, ill. Szegedi, Kovács I. (Tud: Bé- lik Pál.) Dömsöd—Budaörs 4-0 (2-0) Dömsöd, 500 néző. V.: Hor­váth J. A végig fölényben ját­szó Dömsöd helyzeteinek csak kis részét tudta értékesíteni a mezőnyben ügyesen adogató Budaörs ellen. G.: Szurgent (3), Konta (11-esből). A ha­zaiaknál Hegedűs, Polgár és Szurgent tűnt ki. Szokolya—ÉGSZÖV MEDOSZ 0-0 Szokolya, 350 néző. V.: Híd­végi. Elkészült a hazai pálya és végre saját otthonában lát­hatta csapatát, figyelhette a 90 perces drámai küzdelmet a népes szurkológárda. A méltó ellenfélnek bizonyuló hazai labdarúgók önfeláldozóan küzdöttek, a vendégek pedig a legbiztosabb helyzeteket is ki­hagyták. Jó: Paulistyák (a mezőny legjobbja), Bőgér, La- kati, ill. Zalai. (Tud: Grausz- mann Ferenc.) Kerepestarcsa— Szentendrei Petőfi 2-1 (1-0) Szentendre, 200 néző. V.: Horváth G. A hazai támadá­sok csupán egy gólt hoztak, azért csak ennyit, mert a csatárok sorra kihagyták a helyzeteket, vagy pedig a ven­dégkapus bravúrral mentett. Egy ellentámadásból a KSC szerzett vezetést, s szünet után növelte előnyét. G.: Baran, Mika (öngól), ill. Gyenes (11- esből). Jó: Nagy, Baran, Szől- lős, Herceghalmi, ill. Kovács, Gion, Dombai. (Tud.: Sajn Sándor.) Ceglédi VSE—Kartal 0-0 Cegléd, 150 néző. V.: Ha­lász. Túlnyomórészt mezőny­játékkal teltek a percek. A mérkőzés kritikája — hogy bár mindkét oldalon adódtak helyzetek — a kapusoknak nem akadt komoly védeniva- lójuk. A pontosztozkodás igazságos, bár a Vasutas va­lamivel közelebb állt a győ­zelemhez, de még az üres ka­puba sem sikerült belőniük a labdát. A második félidő kö­zepe táján Zágontól Jurás ka­pott kitűnő átadást, a kapus elvétette a labdát, de a csa­tár mellé gurított. Az ala­csony színvonalú összecsapá­son senki sem nyújtott átla­gon felüli teljesítményt. Sülysáp— Ráckevei Aranykalász SE 0-0 Sülysáp, 500 néző. V: Ádám. Sülysáp: Hencz — Ko­vács, Zima, Kosik, Mázs, Tóth, Motőlai, Rafael, Mércéi (Hő­sek), Berényi, Szabó (Andris­ka). Aranykalász SE: Szeles — Kiss, Sinkó, Varga, Leitner, Csukás, Farda, Rékási, Tóth (Faragó), Szigeti, Földes. A hazai csapat irányította a mérkőzést. A Ráckeve nem igazolta korábbi hetekben mutatott jó teljesítményét, vé­dekezésre rendezkedett be. A Sülysáp . több nagy helyzetet kihagyott, így Rafael kétszer a kapufát tsiáJáa eI- Jó: Tóth (a mezőny legjobbja), Zima, Kovács,~ilT. 'Széles, Sfnkó, Var­ga. (Tud.: Káldi Ferenc.) Megyei bajnokság 1. Érd 2. ÉGSZÖV 3. D. Kőolaj 4. Kartal 5. Dömsöd 6. Gödi TK 7. Aranykalász 8. Pilis 9. Gödöllő 10. Sz. Petőfi 11. Iklad 12. VácszentlászL 13. Szokolya 14. Ceglédi VSE 15. Perbál 16. Sülysáp 17. KSC 18. Budaörs 12 9 3 — 27-10 21 12 8 3 1 29-11 19 12 6 6 — 28- 9 18 •12 6 5 1 26-13 17 11 6 3 2 24-12 15 12 5 5 2 15-11 15 12 5 4 3 34-17 14 12 5 3 4 21-23 13 12 5 3 4 15-18 13 12 3 5 4 14-16 11 12 4 3 5 14-19 11 • 12 4 2 6 14-20 10 12 2 4 6 10-34 8 12 2 3 7 15-18 7 12 2 3 7 15-21 7 11 1 4 6 12-17 6 12 2 2 8 15-36 6 12 1 1 10 16-39 3 Búcsú az NB I B-tól A kézilabda NB I B utolsó fordulójában az Üttröszt KÖZ­GÉP kézilabdásai biztos győ­zelmet arattak, majd izgátot- tan várták a híreket Zalaeger­szegről: hogy végzett a vetély- társ? A megszerzett 23 (!) pont végül is kevésnek bizo­nyult a bennmaradáshoz, hi­szen a zalaiak is nyertek, így a Cegléd rosszabb gólkülönb­ségével búcsúra kényszerült. Üttröszt KÖZGÉP—TFSE 24-13 (14-5) KÖZGÉP: Turóczi — Gye­nes (2), Cseh, Jónás (7), Tóth (4), Malizs II (4), Túlik (3). Csere: Győré — Pásztor (2), Lengyel (2), Ignácz. Már az első félidőben el­dőlt a bajnoki pontok sorsa, a nagy erővel rohamozó Pest megyeiek 9-1-re elhúztak, s a játékrész végéig ezt az előnyt még egy góllal növelték. A túlzott magabiztossággal ját­szó TFSE (ők is 23 pontot gyűjtöttek, de a kiesés ellen küzdők közül nekik volt a leg­jobb a gólkülönbségük) szünet után már zártabban védeke­zett, ekkor nem potyogtak már olyan sűrűn a gólok. Jó: Tu­róczi, Malizs 11, Túlik. Ungureán László Százhalombattán Harmadszor is Vasárnap befejeződött Száz­halombattán a Dunai Kőolaj hagyományos Olaj Kupa női asztalitenisz-versenye, ame­lyen a Hollandiában BEK- mérkőzést játszó Tolnai Vörös Lobogó csapatán kívül a leg­jobb magyar versenyzők álltak asztalhoz. (A Vörös Lobogó 5-2-re nyert a TIM Amster­dam ellen.) Az előcsatározások során Oláh Gárdosnét 3-2-re, Magos Judit Kisházit 3-1-re győzte le. Mivel meghúzódott Magos nemrégen műtött lába, sport­orvosa javaslatára az utolsó mérkőzését feladta. így egyé­niben, akárcsak tavaly. Oláh és Magos foglalta el az első két helyet. A Statisztika asztalitenisze­zői nemcsak itt ismételtek, hanem az összesített pontver­senyben is, immár harmadszor végeztek az élen, s hódították el a vándorserleget. A házigazda Dunai Kőolaj versenyzői a 16 közé jutásért nehéz ellenfeleket kaptak. Gáthy II-t Magos, Szabó Zsu­Az országos ökölvívó-bajnokságon A bírók is főszerskaptak Vasárnap a döntőkre került sor az 56. felnőtt egyéni ökölvívó-bajnokságon. Az aranyéremért 12 egyesület 24 ökölvívója mérkőzhetett vol­na, de csak húszán léptek szo- rífcóba: pehely- és nagyváltó- súlyban ellenfelük sérülése miatt Németh Rezső és Bakos újabb küzdelem nélkül jutott a bajnoki címhez. A bajnokok papírsúlyitó'l'föl- f elé :«H«lata=l<Bp..’HóWVéd^ésak nagy . bírói melléfogásnailL kö-_ szönhebte győzelmét Simonies ellen), Orbán Sándor (Bp. Honvéd, immár ötödször lett bajnok), Dudus (ÉVIG, a haj­rában kerekedett felül Botos T.-vel szemben), Németh R. (SZIM Vasas), Takács (Borsodi Bányász, gyakran megsorozta Dezamitsot), Botos András (Salgótarján, hetedszer lett'el­ső), Danyi (Bp. Honvéd, egy perc alatt „végzett” Borbély- lyal). Bakos (Oroszlány), Pém (Vasas, ő kapja a legtechniká­sabb ökölvívó címét), Kuzma (Tatabánya, tisztán, határo­zottan bokszolt), Lévai (Ü. Dó­zsa, noha Alvics volt a jobb), Somodi (Tatabánya, egyoldalú küzdelemben). Második hely Befejeződött Luzernban a nemzetközi négyes kézilabda- torna, amelyen a magyar vá­logatott is indult. Faludi Mi­hály együttese az erős me- ZQnyben'.^a második helyen végűé?'.':'’ csak1 a Szovjetunió előzte meg. Az utolsó játéknapon Ma­gyarország 27-24-re győzött Jugoszlávia ellen, a Svájc— Szovjetunió találkozó pedig 20-20-a,s döntetlennel zárult, így a következő végeredmény alakult ki: 1. Szovjetunió 5 pont, 2. Magyarország 4, 3. Svájc 2, .4. Jugoszlávia 1. Egyedül Milosevits... Kettős vereség röplabdában A férfi röplabda NB II leg­utóbbi fordulóiban a KKFSE csapata két mérkőzésen sze­repelt, előbb Szentendrén, majd Budapesten, a Műszaki Egyetemen. Borsodi Bányász—Kossuth KFSE 3-2 (—6, 6, —7, 11, 8) Kossuth KFSE: Milosevits, Máli B., Kuti, Podani, Pálfal- vi, Palotai. Cserg: Locskai, Dancsó, Zatrok T., Gyurity P., Kertész Gy., Vékony, Németh J., Bendes. Edző: Podani Ist­ván. MAFC—Kossuth KFSE 3-0 (4, 14, 10) Kossuth KÉSE: Pálfalvi, Mi­losevits, Podani, Palotai, Máli B„ Zatrok T. Csere: Locskai, Dancsó, Kertész Gy„ Gyurity P., Németh J., Agócs. Edző: Podani István. Az első mérkőzésen 2-1-es vezetésnél a Pest megyei csa­patnak jó esélyei voltak a nye­résre, azonban a vendég bor­sodi gárda némi szerencsével fordított. A szentendreiek az idei leghosszabb, 110 perces mérkőzésüket küzdöttek vé­gig. A budapesti találkozóra már kissé fáradtan állt fel a KKFSE, s ezt a műegyetemis­ták mintegy 70 perc alatt ki­használták. Érdekesség, hogy a második játszmát 13-11-es vezetésről veszítették el a Pest megyeiek, a harmadik játsz­mában négy mérkőzéslabdát hárítottak. Jól játszott az első találkozón Kuti, Milosevits, Palotai és Zatrok, míg a má­sodikon csak Milosevits di­csérhető. Vadász Károly kórházban Szomorú hírt kaptunk az István Kórház IV. számú bel­gyógyászati osztályáról: a múlt héten a fővárosi intézet­be szállított Vadász Károly, a Váci Híradás NB Il-es labda­rúgócsapatának vezető edzője szombaton este elvesztette, és azóta sem nyerte vissza esz­méletét. A kiváló szakember állapota súlyos. A Híradás labdarúgóinak edzéseit jelenleg Czimmer- mahn Gyula, az együttes pá­lyaedzője irányítja. Elkészült az úszók rangsora Tizenkét amerikai az élen Igaz, még nem fejeződött be az úszók 1979. évi szezon­ja, mégis a jelenlegi világ­ranglista nemcsak érdekes ké­pet mutat, hanem következ­tetni is enged az erőviszo­nyokra. Elkészült az év első kilenc hónapjának eredményei alapján a számonkénti 25—25 legjobb rangsora, s ezeken 13 magyar sportoló található. A férfiaknál nyolc verseny­zőnk szerepel, s közülük Wla- dár Zoltán és Vermes Albán dicsekedhet a legjobb helye­zéssel : mindketten harmadi­kok. Ugyancsak jó helyet fog­lal el Verrasztó Zoltán, Wla- dár Sándor és Dzvonyár Já­nos. A nők mezőnyében né­gyen iratkoztak föl a legjob­bak közé: Fodor Agnes, Ver­rasztó Gabriella, Gulyás Klá­ra és Kindl Gabriella. Fodor a 100 méteres hátúszásban a tizedik, mfg a többiek hát­rább foglalnak helyet a listá­kon. Az egyéni számokat tekint­ve a férfi „versenyben” a Szovjetunió és az Egyesült Államok 5—5 elsőségen osz­tozik míg az NSZK és Auszt­rália 1—1 vezető pozíciót fog­lal el.. A nőknél a tavalyi VB-n óriási fejlődést muta­tott amerikaiak hét számban első helyen állnak, mögöttük az NDK (3) és a Szovjetunió (2) következik. Wartburg és Óbuda A Leitold—Raffinger páros (az Óbuda Tsz SE versenyzői) a nemzetközi Wartburg-raly- lye-n kategóriájában a har­madik helyen végzett, az ab­szolút versenyben a 17. lett. A Dunai Kőolaj két versenyzője, balról: Szabó Zsuzsa és Patonai Katalin. A százhalombattai viada­lon jól kezdtek, de a 1$ közé jutá­sért Kisházi, illetve Bogyó megállí­totta ókét. zsát Kisházi, Patonai Katalint Bogyó, Gáthy I-et Urban állí­totta meg a továbbjutásban. Az ifjúságiaknál négy száz­halombattai sportoló indult, közülük Csernyi Éva jutott el a legtovább, a 32 közé. Itt Várnaitól, a KS'I sportolójától kapott ki. A tökölj színeket képviselő Szabó első mérkőzé­sét játék nélkül nyerte, majd alulmaradt a Bp. Spartacus versenyzőjével, Moórral szem­ben. Szer Mihály, a Kőolaj tech- hikai vezetője elmondta: a versenyzők elégedetten véle­kedtek a látottakról, a jó ren­dezésről. A kétnapos viadalt megtekintette két külföldi sportvezető is: Premysl Fulin és Vladimir Miko, a csehszlo­vák felnőtt-, illetve az ifjúsági válogatott központi edzője. Fu­lin a jövő év elejére csehszlo­vákiai vendégszereplésre hívta meg a Dunai Kőolaj három if­júsági és három felnőtt ver­senyzőből álló együttesét. A prágai találkozót a csehszlo­vák együttes százhalombattai visszavágója követné. Az Olaj Kupa eredményei. Női I. osztályú egyes. 1. Oláh Zsuzsa, 2. Magos Judit, 3. Kis­házi (valamennyi Statisztika) és Gárdosné (BSE). Páros: 1. Szeder, Lukács (Bp. Spartacus), 2. Magos, Ku- chár (Statisztika), 3. Oláh (Statisztika), Urbán (BSE) és Gárdosné, Tihanyi (BSE). Ifjúsági leány egyes: 1. Szé­les Rita, 2. KTüller, 3. Fazekas (valamennyi Statisztika) és Gazsi (Bp. Spartacus). Az Olaj Kupa pontversenyé­ben: 1. Statisztika 77, 2. BSE 46, 3. Bp. Spartacus 34 pont­tal. Próbaverseny Megtartották az első próba- versenyt a moszkvai olimpia fedett kerékpáros stadionjá­ban. Bár a krilatszkojei olim­piai központban felépült léte­sítményben még folynak a belső szerelési munkák, nincs még készen a lelátó, s az öl­tözők egy része, a pálya már használható, s a próbaverseny résztvevői szerint kitűnő mi­nőségű. Három telitalálat A totó 43. játékhetén három fo­gadó is 13 + 1 találatot ért el, nye­reményük egyenként 1 millió 428 ezer, 214 forint. A négy darab ti- zenhármas is jól ..kamatozott”, hi­szen egy-egy ilyen szelvényért 521 ezer 175 forintot vehetnek át a szerencsés pályázók. A 175 tizenkét találatosra egyenként 8 ezer 33, a 2324 tizenegy találatosra egyenként 605, a 17 773 tiztalálatos szelvényre egyenként 119 forintot fizetnek. Megyei totóeredmények 1. Kecskemét—Bem SE 2. SZEOL AK—Vác 3. Dunakeszi—Esztergom 4. Szokolya—ÉGSZÖV 5. Érd—Göd 6. Perbál—D. Kőolaj 7. Iklad—Gödöllő 8. Vácszentlászló—Pilis X 1 1 X 1 2 * X