Pest Megyi Hírlap, 1979. október (23. évfolyam, 230-255. szám)

1979-10-23 / 248. szám

1979. OKTÓBER 23., KEDD NB II: felejthető forduló... Ráckevei Aranykalász—Budaörs W-5! Az Érd folytatta, a KSC elkezdte A labdarúgó NB II tizen­kettedik for­dulója aligha lesz különö­sebben emlé­kezetes a Pest megyei együt­tesek számára. A Bem SE ott­honában kapott ki a Vasas Izzótól, a Dunakeszi idegen­ben a Szegedi Dózsától. A Vác sem remekelt, hiszen a Pénzügyőr „pontosan” távo­zott a Híradás-sporttelepről. A mérleget csupán a Kossuth KFSE hazai győzelme javítot­ta valamelyest... Pénzügyőr—Váci Híradás 1-1 (1-1) Vác, 3000 néző. V.: Bodrogi. Híradás: Pajer — Eisemann, Misnyovszky, Strausz, Kurnász, Répást, Sólyom, Bednarik (Bodor), Balogh, Ács, Fried­mann (Deák). Nem sok öröme telt csapata játékában a ha­zai szurkolótábornak, amely az Előre elleni idegenbeli győzelmet követően többre számított... A végeredmény már az első húsz percben ki­alakult. Előbb Mozner szöglet­rúgását a középhátvéd Bog­dán továbbította-fejjel a háló­ba, majd a Balogh buktatá­sáért megítélt büntetőből Kur­nász szerzett gólt. A hátralevő hetven játékperc meglehető­sen alacsony szívonalú játék­kal telt el. G.: Kurnász (11-es- ből). A váci együttesből sen­kit sem lehet kiemelni... Szegedi Dózsa—Dunakeszi 3-0 (2-0) Szeged, 1500 néző. V.: Eöry. DVSE: Kenesei — Győrök, Dévay, Asztalos, Bodó, Csá­szár, Pollák, Kiss L., Hanzel I., Tóth, Nazáth (Kiss KJ A szegediek látszólag könnyű győzelméből aktívan kivették részüket a dunakeszi védők is ^ARt^ben Dévay, az egyetlen csapata sém adhat *a másiknak. A harmadik szege­di találat kivételesen nem dunakeszi, hanem hazai lábról került a hálóba, a gólszerző Csömör volt. A DVSE több ígéretes akciót is vezetett, de csatárai nem bizonyultak a hátvédekhez hasonlóan ered­ményesnek... Jó: Bodó, Tóth. Kossuth KFSE—Kecskemét 2-1 (0-0) Szentendre, 500 néző. V.: Urban. KFSE: Hornyok — Szabó, Palotás (Gál), Petnehá- zi, Lieszkovszky, Gellért, Szajcz, Fehér, Molnár (Ta­kács), Gáspár, Fischl. Egyik csapat sem panaszkodhat a másikra, hatvanöt percen át rémisztő hibák, vaktában el­lőtt labdák követték egymást — büntetlenül. S miután egyik játékos sem tudott öt embert kicselezni, futtából le­venni egy labdát és 20 méter­ről eltalálni kaput (pedig gyakran akart), nemhogy gól, de gól veszélyes akció sem szülefett. Ez az állapot a 65. percig tartott, ekkor tizenha­toson belüli kez-szésért, jogos tizenegyeshez, majd három perccel később buktatásért, 20 méretes szabadrúgáshoz jutott a hazai gárda. A két pontrú­gás, két ügyes végrehajtója, Gáspár és Fehér révén szer- -zett váratlan előnyt a szent­endrei csapát. Az örömöt a finisben a KSC szépítő gólja csitította, de az egyenlítésért küzdő rohamok már elkéstek. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen rendkívül nehezen nyert a Pest megyei együttes — de ezt a nehézséget nem a Kees» kémét okozta... G.: Gáspár, Fehér. Jó: Palotás, Fehér, Gáspár. R. F. Vasas Izzó—Bem SE 3-1 3-0) Cegléd, 2000 néző. V.: Ur- bán. Bem SE: Rédei—Kenr deresi, Csuhay, Borics (Zsidó), Parti, Kromer, Horvai, Gru- borovics, Károlyi, Dékány, Havasi (Szabó). Az NB I-st is megjárt fővárosi csapat csak­nem negyed óra alatt három­gólos előnyre tett szert a ceg­lédi védők hibáit kihasználva. Szünet után; a Pest megyei gárda csak szépíteni tudott, s végeredményben a rutinosabb tővárosi együttes első félidei játékával megérdemelten nyert. G.: Zsidó. A gólszerzőn kívül Morvád tűnt ki a ceg­lédieknél. ■ár Vízilabda-eredmény szüle­tett a megyei labdarúgó-baj­nokság 11. fordulójában: Aranykalász SE—Budaörs 10-5. A listavezető Érd Pilisen is folytatta jó szereplését a Kerepestarcsai SC pedig most aratta első győzelmét. Dömsöd—Szokolya 2-0 (1-0) Dömsöd, 500 néző. V.: Soós G-, Gyenge iramú mérkőzésen a helyiek nehezen tudták be­venni a védekezésre beren­dezkedett, alig csak néhány elfutásra vállalkozó' szoko- lyaiak hálóját. A gyenge já­tékra némi gyógyírt jelentett Straub Endre látványos gólja, 11 méterről kapásból bombá­zott a hálóba. G.: Straub E., Konta (11-esből). Jó: Murár, Jaksa, Árki, ill. Drajkó kapus­sal az élen a vendégvédelem. Érd—Pilis 3-1 (3-1) Pilis, 600 néző. V.: Kiss. Már az első harminc percben eldőlt a mérkőzés sorsa, há­rom szerencsés góllal elhúzott az Érd. A félidő végén szépí­tett a Pilis, s szünet után tá- mad'gatott, de ♦eredménytele­nül. Az éllovas megérdemel­ten nyert a szétesően, ener- váltan játszó helyiek ellen. G.: Pauli (3), ill. Gyengeliczki. Jó: Pauli (a mezőny legjobbja), Mészáros, Kiss, ill. Csetneki, Kuszanda. (Tud.: Csikós Pál.) KSC—Ceglédi VSE 2-1 (1-0) Kerepestarcsa, 400 néző. V.: B. Tóth. Jó játékvezetés mel­lett, jó iramú, élvezetes mér­kőzés folyt. Szünet után a helyiek átvették az irányítást a kapkodóan és idegesen ját­szó CVSE ellen, amely a haj­rában l^ét játékos .kiállítása miatt megfogyatkc®iatkin,í A minden részében jb®b'.’Tiélyi gárda megérdemelten nyert. G. Sándor (2), ill. Darányi. Jó: valamennyi hazai játékos, ill. Zsemle és Darányi. Gödöllő—Perbál 2-0 (1-0) Gödöllő, 200 néző. V.: Tabá- nyi. A közepes színvonalú, jó iramú' mérkőzés első félidejé­ben a hazaiak játszottak me­zőnyfölényben, de gólt csak a 35. percben értek el. A máso­dik félidőt bevezető hazai ro­hamok újabb. gólt hoztak. A hajráiban feljöttek a vendé­gek, de nem boldogultak a jól záró gödöllői védelemmel. G.: Varga, Csépány. Jó:, Katona, Horváth, Szabadi, Sárréti, ill. Tóth Kálmán. (Tud.: Dán László.) Gödi TK—Iklad 1-0 (1-0) Göd, 200 néző. V.: Toldi. Az eredmény1 nem tükrözd hűért a látottakat. A Göd nagy fö­lényben volt, de tehetetlen csatársora a sok helyzetből csak egyet tudott értékesíteni. G.: Gyetvad. Jó: Szúnyogh, Horváth, Vastagh, ill. Rózsa­völgyi, Angyal, Vanó P.‘ (Tud.: Simkó Géza.) Dunai Kőolaj—Szentendrei Petőfi 1-1 (1-1) Százhalombatta, 200 néző. V.: Szarka. A Kőolaj az első percekben szerzett góllal el­lőtte puskaporát, fokozatosan visszaesett. A Szentendre egyenlő ellenfél volt, s ki­egyenlített. Szünet után csap­kodó, nagyon alacsony szín­vonalú játék folyt. A szent­endreiek megérdemelten sze­reztek pontot a lélektelenül, elképzelés nélkül játszó Kő­olajtól. G.: Ferenczi, ill. Gyenes. A vendégeknél a gól­szerző Gyenes tűnt ki, a he­lyieknél senki sem dicsérhető. (Tud;: Poizmik Ferenc.) Aranykalász SE—Budaörs 10-5 (5-1) Kelenvölgy, 100 néző. V.: Szendrő. Mindkét csapat tá­madó szellemben játszott Á jó csatároknak és a gyenge védelmeknek „köszönhető” a sok gól. G.: Ligeti (5, egyet 11-esbŐl), Földes (3), Farda, Tóth, ill. Siklósi (3, ' egyet 11-esből), Láng, Kármán. Jó: Ligeti (a mezőny legjobbja), Drahos, Földes, Lelner, ill. Siklási. (Tud.: Kovács Ist­ván.) Karjai—Sülysáp 3-2 (2-1) Kartal, 500 néző. V.: Gál J. K. MEDOSZ: Mór — Magony, Száraz, A., Tóth — llkö, Ger- hát, Deme, Vrbán, Száraz Z., Kovács (Mogyorósát), Nagy J. Sülysáp;. Hencz — Kosik, Zi- ma, Lányi, Kovács, Leskó, MötoVai, Hoschek (Mencel), fél nagy akarassal küzdött, de a játék a közepesnél mégsem volt jobb. A Sülysápot' meg­zavarta a 22. és 23. percben kapott két gyors gól. Szünet után a vendégek támadtak, mégis a MEDOSZ növelte elő­nyét. G.: Száraz Z. (2), Ko­vács, ill. Kosik, Rafael, Má­zás. (Tud.: Simkó István.) ÉGSZÜV MEDOSZ—Vác- szentlászló 5-0 (2-0) Kiskunlaciháza, 400 néző. V.: Bállá. Bár fölényesen nyert a hazai együttes, de az igazi jó játékkal adós maradt. G. Stamler, Pitrisi, Balázs, Gyen- gési, Vaskor. Jó: Stamler (a mezőny legjobbja), Pirisi, Za­lai, Czibere, ill. Rabb, Balogh M. (Tud.: Gunszt Ferenc.) Elültek a női Portisch és Verőci továbbjutott Elültek az izgalmak Rio de Janeiróban, befejeződtek a sakk-világbajnok jelöltek ver­senyének több hétig tartó küz­delmei^ s a zárás magyar szempontból • is örvendetesen végződött. A függőjátszmák során a holland Timann a kubai Gracia ellen csak dön­tetlent ért el, így nem lett né­gyes holtverseny. Portisch La­jos a nyugatnémet Hübner és a szovjet Petroszjan társasá­gában továbbjutott. Az élcsoport: 1—3. Hübner (nyugatnémet), Petroszjan (szovjet) és Portisch 11,5—11 5, 4. Timann 11, 5—6. Ivkov és Sunye 9,5—9,5, 7—9. Balasov, Sax és Torre 9—9 ponttal. A női mezőnyben is befeje­ződtek a csatározások, igaz ezek már nem érintették a magvar Verőci Zsuzsát, aki a mezőny második helyén vég­zett és ő is előbbre léphetett. A továbbjutók: Joszeliani (szovjet) 14 5, Verőci 12, Alek- szandrija (szovjet) 11 ponttal. ★ A spanyolországi Alicanté- ban megkezdődött a női egyé­ni sakkvilágbajnokság másik zónaközi döntője, ahonnan ugyancsak három versenyző szerez jogot a világbajnokje- lölti párosmérkőzéseken való részvételre. Ebben a csoport­ban játszik Ivánka Mária nemzetközi nagymester, nyolc­szoros magyar bajnok, a ma­gyar női bajnokság védője. Az 1. fordulóban az Ivánka —Keller játszmára nem került sor, mert az ausztrál verseny­ző nem érkezett meg időben a verseny színhelyére, ezért a játszmát az október 24-i sza­badnapra halasztotta a ver­senybíróság. A 2. játszmában Ivánka Mária sötéttel a jugo­szláv Markovics ellen játszott, és a találkozó a magyar ver­senyző gyalogelőnyével függő­ben maradt. A 3. fordulóban Ivánka — világossal — Save- reide ellen ül asztalhoz. Megyei totóeredmények 1. Szegedi D.—Dunakeszi 1 2. Vác—Pénzügyőr X 3. Bem SE—Vasas Izzó 2 4. Göd—Iklad 1 5. Pilis—Érd 2 6. Kerepes tárcsa—CVSE 1 Z Gödöllő—Perbál 1 8. Budaörs—Ráckeve 2 Négy tizenhármas A totó 42. játékhetén a maximu­mot a 13 találat jelentette, amelyet négy pályázó ért el, egyenként 443 ezer 823 forint nyereménnyel. Ti­zenkét találatos szelvény 116, 11-es 1780, 10-es 14 ezer 973 darab akadt. Nyeremények egyenként: 10 ezer 203, 665, ill. 119 forint. T3otóeredmények: 2, 2, X, 2, 1, 1, l, X, törölve, X, 2, X, 1, 2, X. Győzelemmel végezte rövid moszkvai vendégszereplését a ma­gyar vízilabda-válogatott: otthoná­ban vasárnap 7-6 (0-2, 1-1. 3-2, 3-1) arányban győzte le az erős és igen ambiciózus szovjet együttest. A mérkőzés hőse Kuncz volt, aki egymaga négy gólt dobott. A Fradi-vereségek hátteréről Ebetflimegsértődött Myiksi vis A sikeres bajnoki rajt után a két váratlan veresig, az újonc Volán és a Pécsi VSK csapatától, nemcsak a ferenc­városi szurkolók körében, ha­nem az egész labdarúgó-köz­véleményben élénk visszhan­got váltott ki. Sokat beszél­nek erről is, arról is. Sze­mélyes ellentétekről, edzői cse­réről. — Mi az igazság, mi a helyzet a Ferencvárosban? — kérdez­tük Harót Jánost, az egyesü­let ügyvezető elnökét. — Sajnáljuk, hogy „napi­renden” vagyunk, de valóban helyes tiszta vizet önteni a pohárba, elmondani, mi történt az Üllőd úton — válaszolta. — Először az Ebed­li—Nyilasi „üggyel” szeret­nék foglalkozni. A Volán el­leni mérkőzés titán a két játé­kos felkeresett, s olyan beje­lentést tették, hogy hern óhaj­tanak a továbbiakban nálunk Ceglédi VSE-Donald Heuseux 5-0 Edzőmérkőzés" — a VVK-ért // A hideget árasztó Vasutas­csarnokban hosszadalmas cere­mónia vezette be a viadalt, így aztán a Kovács Károly tanács­elnök által köszöntött asztali­teniszezők csupán félórás ké­séssel kezdhették meg a küz­delmet. A fagyoskodó nézők abban reménykedtek: a játék majd félmelegíti őket. Nem így történt, bár erről a legke­vésbé sem a ceglédiek tehet­tek ... i Péter Aladár—Dominique Lhomme 2-1 (11, —18, 14) A szemüveges CVSE-ver- senyző kiegyensúlyozottabban játszott, az önmagát mormolva bíztató, balkezes Lhomme mu­tatós „kifliket” követően gyer­meteg hibákat vétett. A tömzsi Dominique igy is „elcsente” a második szettet, ám a döntő játszmában Péter ismét „oda­figyelt” — és ezzel csöppnyi esélyt sem hagyott a belgá­nak. Németh György— * Jósé Christophe 2-0 (9, 11) Németh pillanatok alatt 10-3-ra húzott el, Christophe többször is tanácstalanul pis­logott a kispadon helyet fog­lalt társára, Lhomme-ra. A másik sem tehetett mást, meg- adóan tárta szét a karját: „Mit csináljunk, ez van..Németh valóban látványosan iskolázott, az első szettben, 14-7-nél a meccs poénját „védte ki”. So­rozatos bravúrokra azonban korántsem volt szüksége ... Kudelich Géza—Jean Lam- quin 2-1 (—18, 13, 14) Az amolyan tornából felmen­tett mazgású Lamquin túlon­túl „szögletesen”, de módfelett türelmesen tologatta ellenfele térfelére a labdákat, s e kü­lönös monotónia alaposan meg­zavarta a magyar fiút. Kude- lich a játszmák elején (ki tud­ja, miért?) átvette a pötyögte- tő stílust, ám amint bátran vállalkozott, sorra nyerte a poénokat. Mindenesetre, ez volt a leghosszabb és a nézőket (le­hettek vagy százötvenen) leg­inkább mosolygásra késztető mérkőzés... N imeth—Lhomme 2-0 (11, »> Tavaly júliusban került elő­ször kibocsátásra, s rövid idő alatt népszerű lett a nemzet­közi olimpiai sport-lottó. Az eddigi öt kibocsátás alkalmá­val 13,6 millió szelvényt adtak el, jól sikerültek a műsorral egybekötött nyilvános sorsolá­sok. Kedden 6. alkalommal vizs­gázik a közkedvelt akciór; amelynek sorsolása november 14-én Varsóban lasz. A 6. sorozatban négymillió szelvény kerül kibocsátásra, s a jövő évi olimpiáig még két­szer ismétlik meg. A sorsolá­sokat Berlinben és Moszkvá­ban tartják. Újdonság, hogy a mostani első sorsolást első íz­ben automata gép végzi. A szelvényeket húzzák a tárgy- nyeremény-sorsoláson ez no­vember 20-án lesz), s a fódí­jak közé tartozik a moszkvai olimpiai utazás, a Lada és a Moszkvics személygépkocsi. A ceglédi együttes, balról jobbra: Németh Kudelich, Péter és a játé­kos-edző, Karsai. Sok gondjuk nem akadt... Halmágyi Péter felvételei A legnagyobb izgalmat az jelentette, hogy" Lhomme a ta­lálkozó kezdete előtt .váratla­nul eltűnt. Aztán mégis előke­rült, ekkor viszont Németh jó­voltából a labdák tűntek el a belga fiú szeme elől... Péter—Lamquin 2-0 (7,15) Péter a .közeljövőben, tét­meccsen aligha kap majd ha­sonlóan könnyű ellenfelet. Ö is érezhette ezt, mert kedvé­re „mulatott”, megoldásaival is szórakoztatva. Nem vélet­len, hogy egy bravúros poftt- tal a különben csöndes este legnagyobb ovációját vallotta ki (5-0). A VVK-mérkőzésen fölénye­sen győzött hát a CVSE, ám sikerét kellő mértéktartással kell fogadnunk. Tudniillik.- ahogy Magyarországon játsszák ezt a játékot — az asztalite­nisz, ahogy Belgiumban — az pingpong. És azért ez nagv különbség. Hegyi Iván szerepelni. Együtt jöttek, de Ebedli és Nyilasi más-mus, kórtjés. Ebedli sértődött volt, mert edzője néhány alkalom­mal lecserélte, nem játszatta vele végig a 90 percét, pried-: manszky Zoltán viszont nyil­ván azért cselekedett így, mert elégedetlen volt játékával. Lab­darúgónknak jobban . kellett volna igyekeznie, hogy ké­pességei, tudása alapján is­mét egyik főszereplője legyen mérkőzéseinknek. De egyéb­ként sincs lehetősége szezon közbeni leállásra, más klub­hoz való távozáshoz. Külön­ben is változatlanul rendelke­zésünkre áll. Nyilasi úgy nyilatkozott, hogy be akarja fejezni aktív pálya­futását. Egyébként tavaly, a világbajnokság után is tétt már hasonló kijelentést. Sze­rinte az utóbbi időben Ha­gyom sok negatív hatás érte őt, s ez idegileg alaposan meg­viselte. Megállapodtunk, hogy egyelőre Pihenjen, gondolja msg a jövőjét, p aliét második felében labdarúgó-szakosztá­lyunk vezetőségével együtt új­ból megbeszéljük, mi legyen. Kár lenne, ha az FTC, ha a magyar labdarúgás '■ elvesztené egyik tehetségét, értékét, — És mi a helyzet Fried­manszky edzővel? — Az égvilágon semmi, vál- tozatlamjl a vezető edzője szakosztályunknak. A jövőben is az eddigihez hasonlóan .végzi tevékenységét. Egyesü­letünk elnöksége pedig min­dent megtesz, hogy a lehető legrövidebb időn belül tejes nyugalom legyem, és 'útból jó eredményeket érjünk el — fe­lezte be nyilatkozatát Haró* Jánps, ügyvezető elnök. Labdarúgó­táblázatok NB II Közepcsoport . l. Csepel 12 11 — 1 26- 5 22 2. izzó . 12 7 4 1 24-15 18 3. Vác 12 5 6 1 2Ö- 9 16 4. KILÓSÉ 12 7 1 4 23-18 lő 5, Budaiak 12 5 4 3 19-15 14 6. SZEÜL AK 12 4 5 3 16-12 13 ' 7. Szegedi Dózsa 12‘ 5 X 5 20-14- 12 8. BVSC ' 12 4 4 4 16-13 12 9. Dunaújv. Ép. 12 3 6 3 14-18 12­10. Dem SE 12 4 3 5 18-12 11 11. Ganz-MAVAG 12 5 1 6 16-16 11 12. BKV Élőre 12 2 7 3 14-14 11 13. Dunakeszi 12 5 1 6 11-15 11 14. Bp. Építők' 12 4 2 6 12-16 10 15. Bp. Spartacuis 12 3 4 5 12-17 10 , 13. Kecskemét 12 3 3 6 19-16 A 17. 22. sz. Volán 12 1 7 4 13-21 9 18. Esztergom 12 2 5 5 15-24 9 19. Pénzügyőr 12 3 3 6 12-21 9 20. Jánoshalma 12 2 2 8 9-38 $ Megyei bajnokság 1. Érd 11 8 3 — 24- 9 1* 2. ÉGSZÖV 11 8 2 1 29-11 18 3. D. Kőolaj n 5 6 — 26- 9 16 T 4. Kartal íi 6 4 1 26-13 18 5. Göd ii 5 5 1 14- 8 15 6. Aranykalász ii 5 3 3 34-17" 18 7. Dömsöd 10 5 3 2 20-12 13 8. Pilis u 5 2 4 21-23 12 9. Sz. Petőfi 11 3 5 3 13-14 .11 10. Iklad 11 4 3 '4 14-17 11‘ 11. Gödöllő 11 4 3 4 13-18 11 12. Vácszentl. 11 4 1 6 14-20 f 13. Perbál 11 2 3 6 15-20 7 14. Szokolya 11 2 3 6 10-34 T; 1.5. Ceglédi VSE 11 2 2 7 15il8 « 16. Sülysáp 10 1 3 6 12-17 5 17. KSC íi 1 2 8 13-35 4 18. Budaörs íi 1 1 9 16-35 t Az első mérkőzés: háttal Dominique Lhomme, szemben a későbbi győzte*, Pét«* Aladár. Jő rajt volt •.,