Pest Megyi Hírlap, 1979. június (23. évfolyam, 126-151. szám)

1979-06-05 / 129. szám

1979. JŰNITTS 5., KEDD \MR,m A kiesés ellen küzdők jóvoltából Felborult a vasárnapi paprtféhna Bár még két forduló van hátra a labda­rúgó NB II- ben, a Debre­cen és a Volán előnye már be­hozhatatlan, a Keleti és a Középcsoport lis­tavezetője már bejutott az NB I-be. Vasárnap csak há­rom Pest megyei csapat sze­repelt — a Dunakeszi szabad­napos volt — a Bem SE. s a Vác győzött, a Kossuth KFSE váratlan nagy arányú veresé­get szenvedett. Bem SE—SZEOL AK 2-0 (2-0). Cegléd, 2000 néző. V.: Lá­zin. Bem SE: Kollár — Parti, Kovács. Patkós, Bajnóczi, Csu- hay, Bera (Gombos), Grubo- rovics, Tassi (Dániel). Dékány, Szabó. Előbb Dékány és Tassi csak egy védővel állt szem­ben, de Dékány átadása hosz- szúra sikerült, így oda lett a helyzet. Ezután Jernei elől Kollár kapus nagy bravúrral mentett. A hazaiak a 20. perc­ben szerezték meg a veze­tést, Gruborovics érintés nél­kül csavarta a kapuba a lab­dát. Ugyancsak remek egyéni megoldásból született a Bem SE második gólja: Tassi 18 méteres jól eltalált lövése zsinórként vágódott a kapu jobb alsó sarkába, a 43. perc­ben. Szünet után kiegyenlített mezőnyjáték folyt, helyzeteit ekkor már egyik csapat sem tudta értékesíteni. A ceglédiek megérdemelten győztek az egykor szebb napokat látott, de ma még a közepes telje­sítményre is alig képes SZEÓL ellen. G.; Gruborovics. Tassi. Jó: Bajnóczi, Kollár, Kovács, Gruborovics. BKV Előre—Kossuth KFSE 4-1 (1-1) Knopp u„ 600 néző. V.: Hartmann. KKFSE: Hornyák — Pozsgai (Hámori Gy.), Gi­ron, Szikszói, Eger, Rojik, Ambrus, Fehér (Gellér), Fischl, Hámori L., Becsei. Az első negyvenöt perc lagymatag, ke­vés elképzelést tükröző játéka után, nem gondolt senki arra, hogy megsemmisítő vereséget szenved a bajnokság vége felé egyre többet botladozó KKFSE. Sőt. Ebben a játékrészben me­zőnyfölényben játszott a ven­dégcsapat és ha helyzeteinek csupán felét kihasználja, már a második félideji védelmi csőd sem jelenthetett volna reményt a hazaiaknak a győ­zelemre. Így azonban örülniük kellett a szentendreieknek, hogy a közlekedésiek vezető góljára Hámori L. válaszolni tudott. Szünet után, már csak az Előre volt a pályán. A fő­iskolás védelem elképesztő hi­bákat vétett, a hazaiak ál­landóan létszámfölényben ro­hamozták Hornyák kapuját és most már a szentendreiek számára volt hízelgő, hogy csupán háromszor került há­lójukba a labda G.: Hámori L. R. F. Váci Híradás—Ganz-MÁVAG 2-1 (0-1) Vác, 1000 néző. V.: Bognár. Vác: Hámori — Kurnász, Mis- nyovszky, Varga, Fóner, Strausz (Répási), Bodor, Bed- narik, Ács, Friedmann (Ba­logh), Deák. Nemcsak a nagy meleg, az első félidő játéka is bágyasztólag hatott a nézők­re. Némi élénkséget csak a 38. perc hozott, ám a hazai szur­kolók számára ez sem jelen­tett nagy örömet: Herédi feje­sével a Ganz-MÁVAG jutott előnyhöz. Szünet után cserélt a Híradás — sikerrel. Az újonnan beállt Répási előbb gólpasszt tálalt Ácshoz, majd maga fejezett be találattal egy váci akciót. így 0-1-ről 2-1-re alakult az eredmény. A talál­kozó krónikájához tartozik, hogy az 58. percben a ven­dégektől Márkust kiállították. G.: Ács, Répási. Jó: Mis- nyovszky, Bednarik, Répási. Felborult a papírforma a megyei labdarúgó-bajnokság vasárnapi, 32. fordulójában. A Váratlan eredménye’- n a ve­szélyes zónában levő - kiesés ellen küzdő csapatok szolgál­tatták. így elsősorban az ide­genben diadalmaskodó Albert- irsa. Sülysáp és a Nagykőrös. A Perbál és az Óbuda hazai pályán jutott az értékes két ponthoz, a Kerepestarcsa pe­dig az egyikhez. A listavezető Dunai Kőolaj 5-2-re kikapott Kiskunlacházán, de ez a ki­siklás inkább csak szépséghi­ba. A vereség elsőségét nem befolyásolja. ÉGSZÖV MEDOSZ—Dunai Kőolaj 5-2 (2-0) Kiskunlacháza, 500 néző. V: Gál B. ÉGSZÖV: Gergely — Czibere, Zalai, Marozsán, Ko­vács B., Gyengési, Pásztor, Bédi. Horák, Balázs, Király. D. Kőolaj: Hencz (Berta) — Nagy, Horváth, Murzsa, Cseh (Sági), Palotai, Ferenczi, Pá­kái, Tóth, Csomány, Lengyel. A jóiramú találkozó elején a vendégek voltak fölényben, majd a hazai csapat vette át az irányítást, s a széleken ve­zetett támadások eredménye­ként elhúzott. A második fél­idő derekán kiengedtek a lac- házaiak, s ekkor nyolc perc alatt 3-2-re feljött a Kőolaj. A hajrá ismét a helyieké volt, s ezt az újabb két góljuk is bizonyította. G: Marozsán, Gyengési, Pásztor, Bédi, Ki­rály, ill. Ferenczi, Pákái. Jó: Marozsán, Horák, Király, ill. Murzsa, Ferenczi (a mezőny legjobbja). Lengyel. (Tud.: Gunszt Ferenc). Nagykőrös—Ceglédbercel 5-1 (3-1) Ceglédbercel, 200 néző. V.: Temesvári. A 10. percben a hazai védelem súlyos védelmi hibáinak „segítségével” már 2- 0-ra vezetett a Nagykőrös, ezután szépítettek a berceliek. Szünet után növgite előnyét a vendégcsapat az alacsony szín­vonalú, sok hibával tarkított mérkőzésen, amelyen a ber- celi Udvaros 2 öngólt is vé­tett. A többi körösi gólt, Hor­váth. Németh és Kecskés III. szerezte, a hazaiak becsület­gólját Peszeki. Jó: Juhász, Né­meth, Kovács. A helyieknél senki sem dicsérhető. (Tud.: Karsai Márton.) Perbál—Dömsöd 4-2 (4-0) Perbál, 300 néző. V.: Csá- nyi. A nagy becsvággyal küz­dő Perbál remek játékkal, négygólos előnnyel zárta az első játékrészt. Szünet után a magára talált Dömsöd vette át az irányítást, húsz perc alatt 4-2-re szépített. Ebben a játékrészben Perbál elfáradt az első félidőben diktált iram­tól. ennek ellenére megérde­melt győzelmet aratott G.: Kovács I. (Il-esből). Kovács II., Kovács III.. Albert, ill. Árki (2). Jó: Bajkó, Faragó, Kovács I., ill. Árki Polgár, Ambruska. (Tud.: Bélik Pál). Vácszentlászló—Ceglédi VSE 1-0 (1-0) Vácszentlászló, 450 néző. V.: Angyal. A jó iramú, izgalmas mérkőzésen az egyetlen gól a 35. percben esett, amikor is Galambos beadását Kovalik továbbította a hálóba. A hazai csapat mindkét félidőt végig támadta, de a csatársor több biztos helyzetet kihagyott. G.: Kovalik. Jó: Balogh I.. Kóti, Basa. Rab. Szabó. ill. Halász, Bazsánt és Csató a kapus. (Tud: Sára Vendel). Albertirsa—Pilis 3-1 (1-1) Pilis, 1000 néző. V.: Bokor. Az irsai vezetést az első fél­időben még kiegyenlítették a hazaiak. Szünet után a lelke­sen és jól játszó Albertirsa bebiztosította evőzelmét. A 15. percben Hegedűs (P) és Szeidl (A) a kiállítás sorsára jutott. G.: Petrik (2), Jansik, ill. Gás­pár. Jó: Abonyi, Terjési, Pet­rik. Erős, ill. Czinege. (Tud.: Csikós Pál). Óbuda Tsz SE—Gödi TK 3- 1 (3-0) Szentendre, 200 néző. V.: Horváth B. Jóiramú, küzdel­mes mérkőzésen az Óbuda a 24. percben már 3-0-ra veze­tett. A vendégek a 70. percben szépítettek. G.: Tóth, Takács, Farkas L., ill. Takács Gy. Jó: Papp, Tóth, Dombai, ill. Gere, Takács. Végh. IM Vasas—Budaörs 4-1 (2-1) Iklad, 200 néző. V.: Ivádi. A 15. percben lőtt váratlan ven­déggól megzavarta a helyieket, akik csak a 40. percben tud­ták bevenni az ellenfél háló­ját, majd nem sokkal ezután előnyt is szereztek. Szünet után már gördülékenyebb volt az ikladiak játéka és Huszár látványos góljaival elhúztak. A hajrában Vanó Mihály 11- esét, Furák, a budaörsi kapus kivédte. Az IM Vasas az el­múlt fordulókhoz viszonyítva javuló játékot mutatott, s biz­tosan nyert. G.: Huszár (2), Kaiser, Vanó, ill. Papp. Jó.: Ecker I.. Huszár, Kiss, ill. Fu­rák, Búzás. (Tud.: Gohér Mi­hály). KSC—Kartali MEDOSZ 0-0 Kerepestarcsa, 600 néző. V.: Orosházi. Közepes színvonalú, jóiramú mérkőzésen a hazai csapat irányított. Több hely­zete volt, de egyiket sem tud­ta értékesíteni. Egyrészt azért, mert csatárai hadilábon álltak a góllövéssel, másrészt pedig Moór, a vendégkapus kitűnően védett. A KSC győzelmet ér­demelt volna. Jó: Kardos, Ma- J lina, Baran J.. Nagy Csaba, I ill. Moór (a mezőny legjobb- ' ja), Gerhát, Száraz Z. (Tud.: Küldi Ferenc). Sülysáp—Gödöllői SC 1-0 (0-0) Gödöllő, 200 néző. V.: Boros. Vendégtámadásokkal kezdő­dött a találkozó, s a 6. perc­ben nagy helyzetet hagytak ki a sülysápiak. Csapkodó, ala­csony színvonalú játék jelle­mezte az első félidőt. Szünet után élénkült a küzdelem. Az 55. percben esett a mérkőzés egyetlen gólja. A felforgatott hazai csapat nagy csalódást okozott. A vendégek megérde­melten jutottak a számukra oly fontos bajnoki pontokhoz. G.: Motolai. A győztes csapat valamennyi játékosa dicsére­tet érdemel, a gödöllőiek kö­zül senki sem említhető. (Tud.: Dán László). NB II Középcsoport 1. Volán 34 19 10 5 52-26 48 2. Sz. Dózsa 34 14 15 5 51-36 43 3. BVSC 34 14 14 6 47-40 42 4. 22. sz. Volán 34 15 10 9 60-42 40 5. KKFSE 3i 16 8 10 57-45 39 6. SZEOL AK 35 13 13 9 48-39 39 7. Budafok 34 14 10 10 55-44 38 8. Bem J. SE 35 12 14 9 40-30 38 9. Kecskemét 34 14 9 11 41-37 37 10. Balassagy. 34 15 6 13 39-36 36 ll. Vác 34 12 12 10 41-40 36 12. BKV Előre 34 12 7 15 42-35 31 13. Építők 34 8 15 11 43-45 31 14. Pénzügyőr 34 11 8 15 41-59 30 15^ Bp. Spart. 34 8 13 13 42-47 29 16. Ganz-M. 34 5 16 13 31-42 26 17. Dunakeszi 34 6 14 14 18-37 26 18. Dunaújv. Ép. 34 5 11 13 37-68 21 19. Ikarus 34 4 9 21 23-60 17 Megyei bajnokság 1. D. Kőolaj****** 32 26 2 4 75-26 60 2. Kartal*** 32 18 8 6 56-24 47 3. Vácszentl.**** 32 19 3 10 60-48 45 4. ÉGSZÖV***** 32 13 10 9 72-34 41 5. Dömsöd*** 32 16 5 11 78-59 40 6. Iklad*** 32 13 7 12 59-53 36 7. Pilis**** 32 12 6 14 52-49 34 8. Cégi. VSE** 32 12 6 14 55-53 32 9. Gödöllő*** 33 10 8 14 41-49 31 10. Gödi TK** 32 13 3 16 38-53 31 11. Kerepest.*** 32 10 8 14 29-53 31 12. Óbuda**** 32 12 8 12 50-47 30 13. Albertirsa 32 12 6 14 46-54 30 14. Sülysáp** 32 11 6 15 45-59 30 15. Budaörs** 32 10 8 14 45-70 30 16. Perbál 32 12 5 15 51-49 29 17. Nagykőrös**** 32 9 6 17 44-54 28 18. C.-bércéi** 32 5 5 22 34-91 17 * = pluszpontok futógyőzelmekért. Az Óbuda csapatától hat bünte­tőpont levonva. Tornász Világ Kupa Tokióban, a Yoyogi-sportpá- lotában véget ért a tornászok Világ Kupájának összetett versenye, amely kettős szovjet sikert hozott a férfiaknál Gyityatyin, a nőknél Zaharova lett az első. Alekszandr Gyi­tyatyin 1 tized ponttal verte meg a japán Kaszamacut, s 0,15 ponttal a nemrégen össze­tett Európa-bajnokságot nyert bolgár Delcsevet. Donáth Fe­renc a hatodik helyen végzett, A nőknél Zaharova igen ma­gabiztosan verte meg a román Eberlet és honfitársnőjét, Ki­met, nagy meglepetésre a ro­mánok olimpiai, világ- és Európa-bajnoknője, Comaneci csak a 4. helyre került. A ma­gyarok közül Kalmár Zsuzsa holtversenyben 7—8., Övári ugyancsak holtversenyben 9— 10. lett. Tokióban a tornászok Vi­lág Kupájának szerenkénti döntőjében három bronzérem jutott a magyaroknak. A fér­fiaknál korláton és gyűrűin Do­náth Ferenc révén. A nőknél Kalmár Zsuzsa felemás korlá­ton a 3—5. helyen végzett. Óbudai edzőmsccs A labdarúgó Dunakanyar Kupa­tornára készülődés jegyében szer­dán újabb előkészületi mérkőzést vív a Pest megyei válogatott ke­ret. A labdarúgók 13.30-kor talál­koznak az Arpád-híd budai híd­főjénél, a 142-es autóbusz vég­állomásán, Innen közösen mennek az Óbudai Hajógyár sporttelepére, ahol a Pénzügyőr ellen játsza­nak barátságos mérkőzést. A Du­nai Kőolaj és a Dömsöd játékosai erre a napra felmentést kaptak, mert kupameccset játszanak. A következő 18 játékos köteles fel­függesztés terhe mellett részt ven­ni a mérkőzésen. Kerepestarcsai SC: Nagy Csaba, Baran János, Maiina. ÉGSZÖV: Marozsán, Horák, Király. Gödöllői SC: Kőszegi, Tamási, Szabadi. Vácszentlászló t. Galambos, Mészá­ros. Szabó. Ceglédi Vasutas SE: Halász, EnzsÖl, Zágon. Gödi TK: Gere. Ceglédbercel: Földi, Karsai, Zsíros. Megyei időeredmények í. Vác—Ganz-MÁVAG 1 2. Bem SE—Szeged 1 3. BKV Előre—KKFSE 1 i. Óbuda—Göd 1 5. ÉGSZÖV—D. Kőolaj 1 6. Gödöllő—Sülysáp 2 7. C—bercel—Nagykőrös 2 8. Pilis—Albertirsa 2 Két telitalálat A vasárnapi totófordulóban két pályázó ért el 13 + 1 találatot, egyenként 386 653 forint nyere­ménnyel. Az öt darab tizenhár- masra szelvényenként 178 455 forint jut. Tizenkettes 202, tizenegyes 2514, tízes 16 966 darab akadt. Nye­remények egyenként: 4123, 331, illetve 74 forint. Totóeredmények: 1, 1, 2, 1, X, 1, 1, X, X, 2, 1, X, 2, X. A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság tájékoztatása szerint az e heti totószelvényen szereplő olasz B-mérkőzéseket szombaton játsz- szák le, ezért a 23. heti totószel­vények beérkezési határideje a A második félidőben Elhúzott a Bp. Spartacus Vasárnap, a kézilabda férfi NB I tavaszi fináléján ide­genben lépett pályára a Duna­keszi VSE csapata. Az együt­tes a Bp. Spartacussal mérte össze erejét a Kőér utcában, s szoros első félidő után tizen­egy gólos vereséget szenvedett. Bp. Spartacus—Dunakeszi VSE 28-17 (13-10) V.: Gőzy, Völgyi. Dunakeszi VSE: Borka — Borbély, Fá­bián (2), Szalka (6), Valentin I. (5), Valentin 11., Varga. Cs.: Merkl (3), Czipó (1), Rixer, Szabó I., Seres. Edző: Gendur Pál. Jól tartotta magát a Duna­keszi az első harminc perc­ben. A 10. percben 4-2, a ti­zenötödikben 7—6, a huszon­negyedikben 10-9 volt az állás az ellenfél javára. A Pest me­gyei csapat erénye a támadás volt, Valentin 1. és Szalka re­mekül lőtte át a Bp. Sparta­cus „falát”, a többiek pedig ügyes betörésekkel próbálkoz­tak. A védekezés már gyen­gébben ment. Sokszor üres folyosók tátongtak a Dunake­szi hátsó sorában, s ezt a szö­vetkezetiek rendre kihasznál­ták. A második félidőben vál­tozott a játék képe. Fokoza­tosan elhúzott a Bp. Spartacus. Ezt elsősorban a gyors indítá- sos támadások eredményezték: Fábiánék nem tudták követni az akciókat. A 41. percben 18-12, az ötvenharmadikban 24-12 volt az állás. A több gólos előny természetesen ked­vét szegte a dunakeszieknek: sokszor azok a megoldások sem sikerültei?, amelyek más­kor mindig gólt eredményez­tek. 1. k. g. Műrepülők Békéscsabán Békéscsabán, az MHSZ-repülőtéren vasárnap megnyitották a szociális^ ta országok műrepülőinek versenyét. A megnyitón az_ MHSZ és a magyar néphadsereg mürepülői, kötelékrepülői és ejtőernyősei tar+ tottak bemutatót • Asztalitenisz NB I Tavaszi ötödik a A tavaszi idény utolsó for­dulójában a Ceglédi VSE biz­tosan szerezte meg a két baj­noki pontot. A csapat így a bajnokság félidejéig aratott hét győzelmével újra bekerült a legjobb hat közé, az őszi folytatást az ötödik helyen állva várja a gárda. Ceglédi VSE—Kaposvári Rákóczi 20-5 A vendégek egy pillanatig sem tudták kétessé tenni a ta­lálkozó sorsát. Kudelich tart­ja jó formáját, valamennyi j ellenfelét legyőzte, Szeri csak I vele szemben maradt alul. Gyura már korábban játszott I az NB I-ben, de eddigi vala­mennyi mérkőzését elvesztett te. Most megtört a jég, a fiatal játékos három ízben is diadal­maskodott: a Haiser elleni si-í kere volt kellemes meglepetés) Győztek: Kudelich (5), Be- leznay, Karsai,.Németh (4—4),’ Gyura (3), ill. Szeri (4), Ba­lázs M. (1). Ungureán László ,j Moszkvában, az olimpiai regatta­pályán nagy nemzetközi evezős­versenyt rendeztek. Az indulók között magyarok is voltak, Amb­rus Mariann szép sikert ért el: első lett a női egypárevezős szám­ban. A magyar női négypáreve- zős a második helyen végzett, a4 NDK hajója mögött. APROfflRDETESEK Olcsó gyöngyselyem- garbó fehér, fekete, piros, több színben, minden méretben, extra 3-as, 4-es, 5-ös méretben is kapható. Olcsó nyári blúzok készítőnél: Frigyesné, Nagykőrös, Hősök te­re 1. __________________ El adó BL—12 tip. dí­zelmotor szivattyúval külön-külön is. Érdek­lődni lehet Cegléd, Görbe utca 11. szám Beköltözhető ház el­adó. Érdeklődni: 14— 16 óráig. Cegléd, Víz utca 1._________________ Pilisen villaszerű új ház fürdőmedencével, kis hobbifölddel azonnal beköltözhe­tően eladó. Víz, vil­lany van. Érdeklődni Bernula Istvánnénál, Pilis, Homoki szőlő 8. Két sodrott csikó, minden munkára al­kalmas, egy pár új ló­szerszám. billenős ko­csi sürgősen eladó. — Vecsés, Kölcsey u. 8. Nagykőrös, Kecskemé­ti út 45. alatti kétszo­bás, fürdőszobás csa­ládi ház beköltözhe­tően eladó. Érdeklőd­ni bármikor. _________ Pi ros 1200-as Zsiguli 1981-ig érvényes mű­szaki vizsgával eladó. Nagykőrös IV., Csoko­nai u. 1._______________ Cs aládi ház eladó. Nagykőrös IV. kér. Báthory utca 12/a. Ér­deklődni kedden és csütörtökön. Eladó Nagykőrös II. járás Barátszilas dűlő 34. sz. alatt jó állapot­ban levő tanya, két család részére is al­kalmas, 1100 négyszög- öles telekkel sürgősen. Eladó törzskönyves 7 hónapos magyar vizsla kan, kalapácsos daráló 5 kW-os vil­lanymotor. Nagykőrös III. kér. Béke útja 22. Ceglédi 3 szobás csa­ládi ház azonnal be­költözhetően eladó. — Érdeklődni Ároád ut­ca 16. szám. 15 órától 18 óráig. ______________ Me legvizű strandfür­dőhöz közel zárt kert eladó. — Cím: Boros Károly, Tápiószent- márton, Bem utca 1. 2711. Motoros permetezők, nagy teljesítményű utánfutős tartállyal v. anélkül eladók. Ceg­léd, Török Ignác ut­ca 20. szám. Eladó Cegléden, Ma­dár u. 22. sz. ház 349 négyszögöl telekkel, szoba, konyha, spejz és melléképület. Be­költözhető. Érdeklődni lehet Nagykőrös, Kos­suth L. 32. sz. Tel.: 540. egész nap. ________ El adó egy jó karban levő Puch férfikerék­pár. Nagykőrös VII., Baross Gábor u. 6. Kétszobás családi ház beköltözhetően eladó. Garczár Lajosné, Érd- parkváros, Fűzfa út 356/1. 2030. Albertirsa központjá­ban 150 négyszögöl házhely építési enge­déllyel és építkezési anyaggal eladó. Ér­deklődni lehet Al­bertirsa, Köztársaság út 38. Benke Jánosnál. Használt barokk bútor eladó. Cegléd, Vadász utca 2. Mátrakeresztesen 130 n.-öles telek eladó. — Érdeklődni lehet: Ceg­léd, Wesselényi u. 32., este 5 után. Most vizsgázott Raj Gaz gépkocsi eladó. — Cegléd VIII. kér. Sarló utca 13. _________ Üj Akai 4000 DS hifi orsós magnó, Akai fejhallgató eladó. Bu­dapest, Szentmihályi út 31. ni. 12. 1144. — Nagy. Erdőkertesen 380 n.-öl, szőlővel telepített, épí­tési telek főútvonalon eladó, esetleg fizetési kedvezménnyel. Tel.: 163—708, este. mm Közületek, figyelem! Két gazdasági épü­letemet, mely ,210 nm- es és 230 nm-es, bár­milyen célra raktárhe­lyiségnek kiadnám. — Érdeklődni a helyszí­nen minden nap. Sai- getszentmiklós, Laki­hegy, Híradó u. 72. Mész 5 kilótól állan­dóan és egyéb építő­anyag kapható. Bur­kolóanyag bő válasz­tékban. Várhidi Ró­bert, 832—022. XIV., Gyarmat utca 57. Nyit­va: 6—16 óráig. Elcserélném nagymé-*' r.etű tanácsi bérlaká­somat tanácsi kertes házra. Nagykőrös, Dó-? zsá Gy. lkt. B. ép. 1/8. özv. Járó Jánosné. 350 kem-es VeloreX gépkocsi jó állapot* ban. üzemképes eladó. 15 000 kilométert fu­tott. Irányár 14 000 Ft.' Seres István, Tiszaje- nő, Széchenyi út 3. sz. Konyhabútor 400 elő­leggel 12 havi részlet-, re. Népszínház 24. Mész, csempe, mett­lachi és mindenféle építőanyag. Rákoske­resztúr, Kalács u. 16. (Csabai úti fürdőnél). Telefon: 481—520. Orvos—tanár házas­pár bútorozatlan v. bútorozott lakást (rak­tározási lehetőséggel) bérelne Dunakeszin június l-től szeptem­ber 30-ig. ..Csak 3 hó­napra PMH 58 714” Jel­igére a kiadóba. !—II. osztályú bányakavics és homok közületek, magánosok részére sapható Fát — Csomádi bányáinkban! Szemét, bontási törmelék lerakási lehetősége ugyanitt, Budapesttől 14 kilométerre. Cím: Főt, Béke Mgtsz Kavicsbánya­üzeme. Telex: 226834. Telefon: Fót—22. Szállítást vállalunk! Selyempóló, női nyári blúzok selyemjersey- ből több színben: pi­ros, kék, fehér, feke­te, 3-as, 4-es és 5-ös nagyméretben is kap­hatók. Selyemgarbó, olcsó blúzok 170,—Ft- tól készítőnél: Fri­gyesné. Nagykőrös, Hősök tere 1. Kato­likus templomnál.