Pest Megyi Hírlap, 1979. május (23. évfolyam, 101-125. szám)

1979-05-08 / 105. szám

f«r____ _ Mi .cyrt •W'gy0 1979. MÄJUS 8., KEDD Hét pont Vastól Kecskemétig Hazai siker a lacházi rangadón Jó napjuk volt vasárnap ”•£ a Pest megyei NB II-es labda­rúgócsapatok­nak : a négy együttes közül három nyert, csupán a Dunakeszi veszített egy pontot. Igaz, ez a döntet­len most már valóban veszé­lyes helyzetbe sodorta Virágh István gárdáját, mert hiszen a győzelem talán a DVSE szá­mára lett volna a legfonto­sabb ... Váci Híradás—Budafok 2-1 (2-1) Vác, 1500 néző. V.: Kóródi. Híradás: Hámori — Szúnyogh. Varga, Garaba, Gere, Bodor, Strausz, Sólyom, Balogh (Mis- nyovszky), Ács (Deák), Fried­mann. Már a 8. percben veze­tést szerzett a Híradás, ám a Budafok nem jött zavarba, és félóra elteltével egyenlített. A félidő utolsó előtti percében Sólyom váratlan gólt lőtt, és erre a találatra szünet után nem tudták válaszolni a ven­dégek. Ennek ellenére a játék képe alapján a döntetlen igaz­ságosabb lett volna. G.: Var­ga, Sólyom. Jó: Varga. Ger» Sólyom. Dunakeszi—Bp. Spartacus 0-0 Dunakeszi, 500 néző. V.: Fü- zessy. DVSE: Láboniczki — Lőríncz, Hanzel, Győrök, Kiss J., Dévay, Kiss L., Császár, Ka- tonka (Horváth), Lipniczki (Bodó), Nazáth. A 8. percben Dévay 25. méterről a lécet, ta­lálta el, s ekkor még kevesen gondolták volna, hogy ez lesz a mérkőzés egyetlen említésre méltó jelenete... A látottak alapján egyik csapat sem ér­demelt volna két pontot. A 84. percben Pécsit (Bp. Spartacus) kiállították. Jó: Győrök; Kiss J., Dévay. S. L. Bem SE—Ganz-M.AVAG *s í idjr-.i '•fcésV#áfi^0lhé;zp. 1?.: Hdíáfc1 Bem SE; Kollár'*-* Parti, Bár­sony, Bajnóczi, Kovács, Csu- hay, Bera, Gruborovics, Tassi (Skoda), Dékány (Dániel), Sza­bó. A védekezésre berendezke- dfctt vendégek ellen nagy len­dülettel támadott a Peat me-1 gyei gárda. A 8. percben Ko­vács hatalmas lövése a kapu­fán csattan, majd a 24. perc-* bén Csuhay lövése a léc fölé szállt. Közben a másik oldalon Kollár bravúrosan‘.hárított. ,A me/.őhybán szépen játszott a házai, foppst, dé támadásai csak szünet után hoztak ered-' ményt. A 65. percben Grubo- rpvics több csel .után sikerrel célozta meg.;- a kaput. Szünet után kétSzér is nyílt" lehetőség a-.: vendégek előtt, -flé mindkét­szer közelről a kapu fölé fe­jelték, illetve .iptták a labdát. A; 74. percbe«' esett második házai gól után- sie addig véde­kező vendégcsapat támadásba lendült át, de mégis a hazai­aknak volt újabb helyzetük, Gruborovics lövését1 a .felső kapufa mentette. G.: 'Grúbo- rpvics, Sz^ibó. Jó: Bera, Kol­lár, .Gruborovics, Bársony. Kossuth KF.SE— Kecskeméti SC 2-0 (1-0) Kecskemét,. 20(H) néző. V.* Szőke. KKFSE: Hormják — Eger, Giron, Szikszai, „Hámgri Gy., Ambrús, Rojík, Becsei Fischli, Hámori L., Fehér. Hiá­ba játszott mezőnyföl-ényben a KSC, a Pest megyeiek az ide­genbeli játék .magasiskoláját mutatták be. A rémekül' záró Védelem, s a rendkívül sokai mozgó középpályások vitték a prímet. Nemcsak a védőmun­kában jeleskedtek, hanerp a támadások. iháí|ág+,an- is. Á 9 percben az ördöngössri cselező ^ischfljvájrsfjfj a másódi-k félidő elejánf+MJlandó ■ gijlveszály: jelentő-|jáAáfi . Ll talált a há­lóba. 'Jóí. Tlpji'k, SziksZai, AiJib- rus, Fischfl; ' R. F. . ★ A megyei bajnokság tavaszi 11. fordulójában az ÉGSZÖV —Dömsod szbmszédvár rang­adót a hazaiak nyerték. Az el ső három helyézett "egyaránt győzött, Kártál idegenből, Pi­lisről hb'ztá él"a Két pontot. 1 ÉGSZÖV MEDDSZ— Dömsöd 3-2 (2-0) Kiskunlacháza, 1200 néző. V.: Ádám. ÉGSZÖ.V-: ' Gergely -r Czibere, Zalai, Marozsán, Tö­rök, Pásztor, Gyengési, Király (Horváth), Balázs, Horák, Be­ái. Dömsöd: Necsász — And­riska (Amb.ruska), Varsányi. Jaksa, Hegedűs, Polgár, Ispán. Árki, Straub (Gálpál), Tóbísz, Szurgent. A 16. percben a he­lyiek 25 méteres szabadrúgása a rosszul felállt sorfal mellett vágódott a hálóba. A gól után a hazaiak átvették az irányí­tást, de sok helyzetük közül csak egyet értékesítettek a 44. percben. Szünet után a felja­vult dömsödi gárda kiegyenlí­tett. A hazai csapat nem adta fel, s a 69. percben ismét övék volt az előny. A hajrá, izgal­mas küdzelmet hozott, de az eredmény már nem változott. G.: Marozsán, Gyengési, Hor­váth (11-esből), ill. Jaksa, Tó- bisz. Jó: Zalai,. Marozsán, Ho­rák, Pásztor, ill. Varsányi, Jak­sa, Polgár, Tóbisz. (Tud.: Gunszt Ferenc) Kartali MEDQSZ— Pilis 2-1 (1-1) Pilis, 400 néző. V.: Schö- men. Alacsony színvonalú, csapkodó játék jellemezte a mérkőzést. A pilisiek 25. perc­ben szerzett góljára három perccel később válaszoltak a vendégek. Szünet után is a ha­zai csapat támadott többet, de elképzelés nélküli játéka nem hozott eredményt. Nem sokkal a befejezés előtt lőtt szeren­csés góllal vívta ki a győzel­met a MEDOSZ. G.: Kovács, Száraz Z., ill. Kuszenda. Jó: Kovács, Bereczki, Száraz Z., 111. Kuszenda, Rigó. (Tud.:.Csi­kós Pál) Sülysáp—Ceglédbercel 3- 1 (1-0) Ceglédbercel, 200 néző. V. • Balázs. Mindkét együttes nagyi aka rással, lelkesen - küzdött, de az összjátékba sok-JÖbfe "csú­szott. A Sülysáp jól' kihasznál^ vT á.,bp-ai vádolom megingá­sáig bercáliök; viszont még az üres k&pubá-\:.serty ...tüdfök betalálni. A jobb helyzetki­használás segítette a vendége­ket a győzelemhez. G.: Heré­nyi (2), Tóth, ill. Senkel (11- esből). Jó: Berényi, László, Bo­ri, Tóth,’ ill. Senkei, Kassai. (Tűd.: Karsai Márton) Gödi TK—Nagykőrös 2-0 (1-0) Göd, 200 néző. V.: Kálmán. A 13. percben lőtt hazai gól után ellaposodott a játék. Szü­net után a helyi- gárda egyre- másna -.teremtette helyzeteit, közülük' csak egyet tudott ér­tékesíteni. G.: Takács, Hor­váth. Jó: Gare, Szabadi. Hor­váth, ill. Tóth, Kovács I., Tor­ma. (Tud.: Simkó Géza) Perbál—Gödöllő 2-1 (1-0) Perbál, 300 néző. V.: Tóth. A jó .iramú, közepes színvo­nalú rnárkőzésen a többet tá­madó Perbál a 29. perobsn szerzett efpnyt. Ezt a 80. perc­ben kiegyenlítették a gödöl­lőiek. A hajrában nagy küz­delem alakult ki a győzelem kivívásáért, mely végül is a helyieknek sikerült. A lelke­sebb Perbál gólratörőbb játé­kával nyert. G,: Albert (2). ill. Csépán. Jó: Albert, Szegedi, Kovács II„ ill. Kőszegi, Tamás I., Katona. (Tud.: Bélik Pál) Vácszentlászló— Kerepestaresa 4-0 (1-0) Vácszentlászló, 450 néző. V.: Szórádi. A képzettebb hazad csapat ragadta magához a kez­deményezést, és sok helyzete közül négyet értékesített. G.: Rab (2), Kovalik, Szabó. Jó: Köti (a mezőny legjobbja), Rab, Kovalik, Szabó, Mészá­ros, ill. Maiina, Baran I., Nagy Csaba. (Tud.: Goda István) Dunái Kőolaj—Budaörs 4- 0 (1-0) Százhalombatta, 500 néző. V.: Halász, A 44. percben Nagy János kapura lövése a menteni gkaró .budaörsi játékosról ju­tott .a . kapuba. Szünet után újabb három hazai gól követ­kezett szép akciók révén, G.: Csomány (2), Ferenczi, Seffer (öngól). Jó: Nagy János, Ele- ki, Pákái,-Ferenczi,-ül. Papp, Búzás. Ceglédi VSE—Óbuda Tsz SE 2-1 (1-0) Szentendre-Izbég, 300 né­ző. V: Ivádi. A lelkesebben és tervszerűbben játszó CVSE megérdemelten nyert a gyen­ge napot kifogó hazaiak ellen. G.: Enzsöl (2), ill. Bonifert. Jó: Enzsöl, Csató, Halász, ill. Roszbora. IM Vasas—Albertirsa 3-2 Iklad. Labdarúgó• táblázatok NB II Középcsoport Volán 30 16 10 Szegedi D. KKFSE BVSC Bem SE SZEOL AK Budafok 22. sz. Volán Balassagy. Vác Kecskemét BKV Előre 30 13 13 4 30 15 8 7 31 12 13 6 31 11 12 8 31 11 12 8 30 12 9 9 30 11 10 9 30 13 6 11 30 10 12 8 30 12 8 10 30 10 7 13 !. Bp/Spartacus 31 8 11.12 Építők SC Pénzügyőr Ganz-M. Dunakeszi Dunaújv. Ép. Ikarus 30 6 14 10 30 10 6 14 31 5 15 11 31 6 13 12 30 4 11 15 30 4 8 18 45-32 42 41-29 39 50-36 38 40-37 37 37- 28 34 4S-37 34 47-39 33 45-39 32 36-32 32 38- 36 32 33-33 32 36- 3í 27 39- 42 27 37- 38 26 33r50 26, 28-33 25 18-31 25 32-53 19 22-55 16 Megyei bajnokság 1. D. Kőolaj**»** 28 23 2 3 61-19 53 2. Kartali* 28 18 7 5 64-23 41' 3. Vácszentl.**'* 28 17 3 8 55-44 40 4. ÉGSZÖV***** 28 11 9 8 62-30 3G 5. Dömsöd** 28 14 5 9 64-43 35 6. Iklad*** 28 12 7 9 50-40 34 7. Pilis**** 20 10 0 12 40-38 30 8. Gödi TK** 28 12 3 13 35-50 29 9. CVSE* '28 11 5 12 49-48 23 10. Gödöllő*** 28 9 7 12 38-45 28 11. Budaörs** 28 9 8 11 40-62 28 12. Perbál , 28 10 5 13 45-44 25 13. Albertirsa 28 10 5 13 39-46 25 14. Sülysáp* 28 9 6 13 39-52 25 15. Óbuda*** 28 10 7 11-43-40 24 16. Kerepest.** 28 8 6 14 25*51.24 17. Nagykőrös*** 28 6 6 16 33-48 21 18. Ceglédbercel* 28 4 5 19 26-77 14 * = pluszpontok futógyőzaimé­kért. Az Óbuda csapatától 6 büntető­pont levonva. Ökölvívó EB ­Lévai és Dudus is Kölnben a 23. ökölvívó Eu- rópa-bajnokságon a hétfő dél­utáni műsorban újabb két ma­gyar lépett szorítőba. Har­matsúlyban Dudus, nehézsúly­ban pedig Lévai győzött, s ez­zel hatra emelkedett a ma­gyar győzelmek száma. B. Restout, az EABÁ, az európai szövetség francia elnöke a magyarok kitűnő szereplését az Európa-bajnokság kellemes színfoltjának minősítette. Igén sok az elismerő vélemény sportolóink szerepléséről. Megyei totóeredmények 1 Kecskemét—KKFSE 2 2. Dunakeszi—Bp. Spartacus x 3. Vác—Budafok 1 4. Pilis—Kartal 2 5. ÉGSZÖV—Dömsöd 1 6. C—bercel—Sülysáp 2 7. Göd—Nagykőrös 1 8. Perbál—Gödöllő 1 Húrom telitalálat A vasárnapi totófordulóban há­rom pályázó ért el 13 + 1 talála­tot, egyenként 575 ezer 769 forint nyereménnyel. A három darab 13 taláíatosra szelvényenként 240 ezer 524 forint jut. Tizenkettes 217, ti­zenegyes 3 ezer 345, tizes 25 ezer 219 darab akadt. Nyeremények egyenként: 4 ezer 434, '288, illetve 57 forint. Totóeredmények: 'X, X, 2, T, 2, X, 1, X, l, 1, lfc X, X, 1. VÍZILABDA Amikor vasárnap, a, késő éjszakai órákban a , rijekai Hotel Kvarner nagytermében végétért a Fina Kupa 79nem­zetközi vízálabdatorna jó hau-, gulatú záróestálye, a résztve­vők így búcsúztak egymástól: viszontlátásra jövőre, ■ a moszkvai nyári olimpián! Alberto Amaya, a FINA ví­zilabda technikai bizottságának kubai elnöke ' a következőket mondotta: ... — Az első Világ Kupa kiírá­sának gondolatát sikeres rajt követte — kiváló rendezésben. Ügy vélem, hogy a vil-ás leg­jobb nyolc válogatottjának, ez a seregszemléje is .nagymérték­ben hozzájárult a'sportág fej­lődéséhez, népszerűsítéséhez. Gratulálok a magyaroknak a győzelemhez! Ante Lambasa, az Európai Üszői iga (LEN) és a jugo­szláv szervező bizottság elnö­ke elégedettségének adott hangot, amikor azt hangsú­lyozta, hogy mindenki min­dennel elégedett, volt.­— A magyar csapat egyen­letes, jó játékával feltétlenül megérdemelte a győzelmet. A torna végeredménye: 1. Magyarország 11, 2. Egyesült Államok 10, 3, Jugoszlávia 10, 4. Szovjetunió 9, 5. NSZK 8, 6. Olaszország 4, 7. Románia 3, 8. Bulgária 1 ponttal. Phenjani gyorsmérleg Hat számban új győztesek • Csak Kína női csapata tud­ta megvédeni világbajnoki cí­mét a phenjanj.' sportcsarnok­ban, a további 6 számban új győzteseket avattak.,Már. ez.a tény is bizonyítja, hogy a 35. VB sok mindenben eltért a korábbiaktól, s a versenyfutás még nagyobb volt mint az elő­ző csúcstalálkozókon. A ' pá­ratlan hagyományokkal büsz­kélkedő magyar asztaliteniszt pedig dicséri, hogy ebben a hatalmas verseng'ésben nem­csak lépést tudott tartani, ha­nem az egyik legklasszikusabb számban, a férfi csapatban el­ső lett, (az egyetlen a tavalyi EB-győztesek közül, amely VB-aranyát nyert), s nem sok múlott, hogy a második arany ,— férfi párosban — is Budapestre kerüljön. Az el­szalasztott lehetőség még hét­főn is sokszor volt beszédté­ma, Jónyer István nem is tit­kolta: — Nagy világversenyen még soha nem vesztettünk a Sur- bek, Sztipancsics pár ellen, kár, hogy az éppen itt követ­kezett be —■. mondta. — Saj­nos nem tudtunk olyan eré­nyeket felvonultatni, mint ’ a csapabtalálkozókon, pedig va­lóban nagyon igyekeztünk. Jupp Schlaf, az európai unió elnöke így nyilatkozott: • — Hála a magyaroknak és a jugoszlávoknak, megmutat­tuk, hogy Európában a flrfi asztalitenisz .. világszínvonalon áll. De más a helyzet a nők­nél, akik időnként szinte gye­rekcipőben jártak ellenfeleik mögött. Nem elég gyors, nem elég korszerű, nem elég ütő­képes az európai női aszta­litenisz sport. . . „ . Ez lényegében a magyarokat is érinti, mert Szabó Gabi ugyan bekerült a legjobbnyolt; közé, de aztán már nem bol­dogult — igaz a világbajnok- nőtől kapott ki. .. A női pá­rosban viszont feltétlenül előbb kellett volna végezni. Feltűnt viszont, hogy pél­dául a svédek, az angolok és a nyugatnémetek messze el­maradták régebbi sikereiktől, őnáluk a legszembetűnőbb 1 á visszaesés. — Jól sikerült világbajnok­ság volt, Kína, Japán' Ma­gyarország és Jugoszlávia' tűnt a legeredményesebbnek . — összegezte a látottakat Roy Evans, a nemzetközi szövetség elnöké. A VB érem táblázata ar,any ezüst bronz Kína .4 4 7 Magryarország 1 1 , — Japán 1 — 2 Jugoszlávia 1 1 — 1 Koreai NDK — 2 1 Csebszloyálda — . < T 1 Franciaország — — 1 Szovjetunió-1­1 Hegyen-völgyön játék TömegsporTnap Gödöllőn es Törökmezőn Jelenet a kézilabdatornáról. Ebben a sportágban a nagymarosi lérfi-, valamint a verőcemarosi női csapat vívta ki az elsőséget A völgyben a törökmezői turistaház melletti részen a lábteniszezők csatáztak, s fel­felé haladva más-más sporté ágak hívei vetélkedtek. > A hegytetőn például kézilabdá­zók s a labdarúgók szállták meg az alkalmi pályákat. Szí­nes, mozgalmas volt a kép o megyei Edzett ifjúságért sport­napon, amelyet a váci járási békenap keretében rendeztek. Igaza volt annak, aki azt ja­vasolta: helikopterről, a ma­gasból lehetne igazán jól be­látni a hegyen-völgyön zajló játékot,1 a többezer részt­vevőt. A nézők alkal­mi természetjárókká vál­tak, hiszen a völgyből jókora távot kellett megtenniük vala­mennyi pálya felkereséséhez Igazi turisták is voltak, pon­tosabban : a természetjárók stílszerűen gyalog tették meg az utat Szobról, Nagymaros­ról, Zebegényből Törökmezőre. Tizenkét labdarúgó-, három kézilabdapálya 'várta-többek k$zÖft*?a,*tömégsportnap rész* vevőit. Az alkalmi labdaker- getők. pedig, — akik nem az ünnepi torna keretében ját­szottak — ugyancsak megta­lálták maguknak a helyet. ÍHogy a terep kicsit göröngyös •volt? Ugyan, ez nem zavarta .őket..1,. Kilenc sportág mellett a tizediket az összetett1 honvé­delmi verseny jelentette. ' ' •?V ■ r Kispályás labdarúgásban a fér­fiaknál Václiartyán, Márianosztra, Váci Izzó sorrend született. Ké­pünkön: jelenet az Iooiydrv'ásd— Márianosztra találkozón Barna József, a megyei sporthivatal elnöke, valamint Turóczi Béla elnökhelyettes elégedetten állapították meg: nagyon helyes volt a megyei Edzett ifjúságért sportnapot a váci járás hagyományos ren­dezvényével, a békenappal összekapcsolni. Spielenberg Lászlói a váci járási pártbizottság titkára az együttműködés sikereként könyvelte el a népes mezőnyt, megemlítve: szeretnének még ennél is több résztvevőt moz­gósítani. Krima Jánosba váci járási hivatal elnöke a hagyo­mányos . majálishangulatojl emelte ki, s ő is pártfogolta azt a javaslatot, högy kétszer évente tartsanak■ itt nagyszat bású, ,.ezreket megmozgató töfnegsportnapot. Természetesen a törökmezői táj, a hegyek, a völgyek min-, dig várják a természet híveit, fi testmozgásra: - vágyókat. Kép és szöyeg: • Reitter László Az Edzett ifjúságért mozga­lom törökmezői sportnapján kívül Gödöllőn tartották Pest megye másik központi rendez­vényét, éspedig a KISZ Ta­nácsköztársasági Kupa ver­senysorozatának döntőjét. Az ünnepi megnyitóra zászlók alatt vonultak be a sportte­lepre az eiőcsatái'ozások leg­jobbjai, a járások versenyzői, akiket dr. Husii István, a KISZ Pest megyei Bizottsá­gának első titkára köszöntött Beszédében méltatta a rend­szeres testedzés, az Edzett if­júságért mozgalom jelentősé­gét. Az ünnepélyes megnyitó után benépesültek a pályák. Kispályás labdarúgásban a férfiaknál a Gödöllői Vízmű, Cegléd város, Szentendre vá­ros sorrend született, míg a nők­nél a ceglédi, a nagykátai és a gödöllői ^árós követte esy- mást.,.A kézilabdázóknál gö­döllői győzteseket‘ avattak, a férfiaknál a Váci Mihály KISZ-alapszervezetét, s a nők­nél a Török Mihály Gimná­zium csapatát. Hét sportágban avattak ayőztest, s. az összesített pont­verseny végeredményét a má­jus 13-i, szentendrei ifjúsági találkozó keretében ismerte­tik. Csiba József A legifjabbak, a gyerekek sem maradtak ki a sorból; játékos vetél­kedő, „talicskázás”, szülői segédlettel * i