Pest Megyi Hírlap, 1979. május (23. évfolyam, 101-125. szám)

1979-05-15 / 111. szám

MT9. MÁJtTS 15.; KEDD A befejezés előtt' öt fordulóval: A Dunai Kőolaj már megyéi bajnok Váci pontok a túlpartról Szőnyi útiak tovább növelték előnyüket. Jó: Hanzel. H. L ★ A megyei I. osztályban már befejezés előtt öt fordulóval eldőlt: a 12- ponttal vezető Du­nai Kőolaj a bajnok. Megkapó vendéggyőzelmek tarkították a vasárnapot, így a Gödöllő Bu­daörsön, a Pilis pedig Süly­sápon nyert. A második es harmadik helyezett semleges pályán, Gödöllőn sorra került találkozója kartali* sikert ho­zott. Kartali MEDOSZ— Vácszentlászló 1-0 (1-0) Gödöllő, GEAC-pálya, 1100 néző. V.: Balia. K. MEDOSZ: Moór — Magony, Gábor, Szá­raz A., Bozsik, Deme, Berecz- ki, Gerhát, Száraz Z., Kovács, Jakus. Vácszentlászló: Róják — Mészáros,- Pető, Balogh, Mi­hály, Fodor, B<ua, Köti, Rab, Kovalik, Galambos, Szabó. Már a 9. percben eldőlt a mérkőzés sorsa, ekkor született az egyet­len gól. Az első félidőben a MEDOSZ irányította a játé­kot, s a csapat a 41, percben Kovács kiállása miatt — aki másodszori reklamálás után jutott erre a sorsra — 10 főre olvadt. A Kartal megfogyat­kozva is lelkesen, ügyesen vé­dekezett, s jó néhányszor tá­madásra is vállalkozott a má­sodik félidőben, összességé­ben: megérdemelten nyert. G.: Kovács. Jó: Bereczki (a me­zőny legjobbja), Magony, Szá­raz Á., Gerhát, ill. Balogh, Kö­ti. (Tud.: Sinkó István) Dunai Kőolaj—Gödi TK 2-0 (0-0) Százhalombatta, 400 néző. V.: Bokor. Az első félidőben a gödi kapus védései jelentettek eseményt. A második játék­részben két kimaradt hazai helyzet után az 53. percben esett az első, majd a félidő de­rekán a második Kőolaj-gól. G.: Ferenczi, Csemány. Jó: Fe- rencai (a mezőny legjobbja), Murzsa, Nagy János, ill. Gere, Takács. (Tud.: Poszmik Fe­renc) Albertirsa—Óbuda Tsz SE 1-1 (1-0) Albertirsa, 400 néző. V.: Bo­ros. Élénk szélben, alacsony színvonalú játék folyt. Mind­két kapu elérti akadt helyzet, s a 23. percben előnyhöz jutot­tak a helyiek. Szünet után a vendégvédők kétszer is a gól-' vonalról mentettek. A 93. perc­ben közvetett szabadrúgásból egyenlített az Óbuda. G.: Pet­ri, ill. Dombai, Jó: Tóth, Erős, ill. Dombai, Baumeister. (Tud.: Fazekas Tamás) Dömsöd—Cegiédbercel 6-3 (1-1) Dömsöd, 500 néző. V.: Gál József. Közepes színvonalú mérkőzésen Ceglédbercel csak az első félidőben tudott ellen­állni a hazai rohamoknak. Szü­net után teljesen összeroppant, ekkor szinte tetszés szerint lőtte góljait a Dömsöd. G.: Ár­ki (2), Szurgent (2), Polgár, Straub E., ill. Szukái, Kreisz, Sahter. Jó: Ispán, Polgár, Ár­ki, ill. Zsíros, Kreisz, Kassai. Gödöllői SC—Budaörs 2-1 (1-1) Budaörsi út. V.: Sillye. Ala­csony színvonalú, közepes ira­mú mérkőzésen győztek a ven­dégek, annak ellenére, hogy az első gólt Budaörs lőtte. G.: Csépány, Szabadi A., ill. Papp (11-esből). Jó: Kőszegi, Csé­pány, Lukovszki. A budaörsiek közül senki sem dicsérhető. (Tud.: Kovács István) , Kerepestarcsai SC—Perbál 1-0 (1-0) Kerepestarcsa, 300 néző. V.: Temesvári. Közepes színvona­lú mérkőzésen a szerencsésebb csapat győzött. G.: Maiina. A helyieknél a'gólszerzőn kívül a közvetlen védelem jeleske­dett. EGSZÖV MEDOSZ— Ceglédi VSE 1-1 (1-0) Cegléd, 300 néző. V.: Szend- rő. ÉGSZÖV: Gergely — Czi- bere, Zalai, Marozsán, Török, Pest megyei jläfläpSBk rangadót ját- ”-8 szottak a lab- darúgó NB II vasárnapi for­WÍP V dulójában: a Kossuth KFSE a Váci Híradás együttesét fogadta. Meglepe­tésre, a vendégek mind a két pontot elhozták a Duna túl­partjáról, Szentendréről, így a főiskolások a negyedik helyre estek vissza a tábláza­ton. A Bem SE is idegenben ért el döntetlent, míg a Du­nakeszi vereséget szenvedett a BVSC otthonában, s ezzel újabb lépést tett a szakadék felé... , Váci Híradás—Kossuth KFSE 1-0 (0-0) Szentendre, 1200 néző. V.: Tóth ' Vác: Hámori — Szu- nyogh, Garaoa, Varga, uere, Bodor, Strausz, Sólyom (De­ák), Balogh (Répasi), Acs, Friedmann. KKFsE: hornyán — Eger, Giron, Szikszói, Há­mori Gy., Amorus, tiojiK, Fe­hér, Fischli, Hámori L. (Mol­nár), Becsei P. Egy félidőn keresztül szinte szünet nélkül rohamozott a Kossuth KFaE — eredmény nélkül, a máso­dik Játékrészben váratlanul idlámaaott a Híradás, es a 04. percoen egy Acs—Friedmann akciót követően megszerezte a vezetést. Mint később kide­rült, ez a gól a győzelmet je­lentette az esélytelenebb vá­ciak számára. A mérkőzés kró­nikájához tartozik, hogy az 50. percben Garabát és Becseit kiállították.. Jó: llámori, Szu- nyogh, Varga, Strausz, ill. Ambrus, Rój ik, Éger. Bem SE—Bp Spartacus 0:0 Bp., Kőér utca, 300 néző. V.: Hartmann: Bem SE: Kollár — Parti (Borics). Bársony, Ko­vács, Bajnóczi, Csuhay, Dá­niel, Gruborovics, Tassi (Sko­da), Dékany, Szabó. Mindkét csapat elsősorban a bizton­ságra ügyelt. Az első félidő­ben a hazaiak valamivel töb­bét támadtak, de a Bem SE védelme jól állt a lábán, biz­tosan verte vissza ezeket a pórbálkozásokat. Szünet után az első tíz percben nagy erő­vel támadott a Bem SE, a megzavarodott védelem mel­lett helyzeteket is sikerült ki­alakítani, de ezek kihasználá­sába már hiba csúszott. A hátralevő időben is ^fölényben maradtak a ceglédiek, a Spar­tacus főleg ellentámadásokkal' kísérletezett, melyek végén Kollár bizonyíthatta, hogy jó formában van. A második félidöbén a Bem SE jobban játszott és győzelmet érdemelt volna. Jó: Kollár, Kovács, Dé- kány, Szabó. BVSC—Dunakeszi VSE 3-0 (2-0) Szőnyi út, 600 néző. V.: Koszó. DVSÉ: Kenesei — Lő- rincz, Hanzel, Kiss J., Aszta­los, Győrök, Dévay. Császár, (Kiss L.), Koós, Lipniczky, Na- záth. Láthatatlan mezszámok­kal futballozott a BVSC, lát­hatatlan csatársorral és kife­jezett balszerencsével a VSE. A hazai vasutascsapat két „leventególlal” húzott el. Az elsőnél Bodnár középre per- dítése Lőrincznek túl sok, Aranyosinak annál kevesebb gondot okozott: a hátvéd tes­téről elpattant labdát a csa­tár könnyedén vághatta a há­lóba. A- második sem volt kü­lönb: Aranyosi csaknem a szomszédos bakterháztól cél­zott, Kenesei pedig elfelejtett reagálni a lövésre. A két ta­lálat között Kiss J. is elérhe­tett volna ekyet, de fejesét a gólvonalról mentették a vé­dők. Szünet után váratlanul felbátorodott, és közel került az egyenlítéshez a VSE. Han­zel betyárosan eltalált szabad­rúgása a felső lécről Nazáth elé pattant, a szélső ismétlé­sét megintcsak a kapuvonal­ról vágták ki a hazaiak. Nem sokkal később Nazáth állva hagyta a védőket, ám olyan helyzetből, amilyet a grundon sem illik elhibázni, gyéngécs- kén mellé gurított. A kiha­gyott ziccerek visszavetették a Dunakeszit, s a hajrában a Pásztor (Pikli), Gyengési, Bé- di, Horák, Balázs B., Horváth. CVSE: Csató — Jurás, Halász, Ecser, Zsilka, Szaller, Zágon, Süveges, Enzsöl, Bazsánt (Du­dás), Vígh. A vendégek az alacsony színvonalú első félidő utolsó percében szerezték meg a ve­zetést. Szünet után a széllel szemben játszó ceglédiek ma­gukhoz ragadták az irányítást, s a 65. percben kiegyenlítet­tek. A 75. percben megfogyat­kozott az ÉGSZÖV csapata, Vígh és Gyengési összecsa­pott, majd Gyengési akkor rúgta meg a Vasutas játékosát, amikor a labda már nem is volt ott. A hajrában a CVSE nem tudta emberelőnyét ki­használni. Második félidei tel­jesítménye és a helyzetek alap­ján a Cegléd közelebb állt a győzelemhez. G: Horák, ill. Sü. veges. Jó: Zalai, Marozsán. Ba­lázs, ill. Zágon, Vígh, Halász. (Tud.: Ungureán László) Pilis—Sülysáp 3-1 (2-lJ Sülysáp, 800 néző. V.: Toldi A 15. percben már 1-1 volt az eredmény, majd egy közvetett szabadrúgást követően a ven­dégek szereztek vezetést. A második gól megzavarta az eddig jól játszó Sülysápot, és a lehiggadt pilisiek a hazai vé­delem újabb megingását ki­használva szünet után bebiz­tosították győzelmüket. G.: Ha- luszka (2), Kuszenda, ill. Lász­ló. Jó: Opálszki, Gál, Gyenge- liczki, Kuszenda. A hazaiak­nál nem akadt kiemelkedő teljesítmény. (Tud.: Zima Ká­roly) Nagykörös! Kinizsi— IM Vasas 4-2 (1-2) Nagykőrös, 300 néző. V.: Horváth J. A nagykőrösi csa­pat idei legjobb játékával győzte je a mezőnyben jólador, gató, és sokáig vezető ellen­felét. A jó iramú és sportszerű találkozón a hazaiaknak szü­net után minden bejött. G.: Kovács II. (2), Kecskés III., Horváth, ill. Ecker P., Huszár. Jó: Várkonyi, Kovács I., Ko­vács II., Kecskés III., Orbán, ill. Huszár, Ecker P. (Tud.: Pé- , esi Sándor) Labdarúgó­táblázatok nb n 1 Középcsoport 1. Volán 31 17 10 4 47-24 44 2. BVSC 33 14 13 6 45-38 41 3. Szegedi Dózsa 31 13 13 5 41-31 39* 31 15 8 8 50-37 38 31 13 9 9 50-40 35 33 11 13 9 38-30 35 32 11 13 8 44-37 35 31 12 10 9 48-40 34 31 14 6 11 38-32 34 31 11 12 8 39-36 34 31 12 8 11 34-35 32 32 8 12 12 39-42 28 31 10 7 14 37-33 27 31 6 15 10 39-40 27 31 10 7 14 35-52 27 5 15 11 28-33 25 6 13 13 18-34 25 4. KKFSE 5. Budafok 6. Bem SE 7. SZEOL 8. 22. Volán 9. Balassagy. 10. Vác 11. KSC 12. Spartacus 13. BKV Elölte 14.. Építők 15. Pénzügyőr 16. Gänz-MAVAG 31 17. Dunakeszi 32 18. Dunaújváros 19. Ikarus 4 11 16 33-56 19 4 9 18 22-55 17 Megyei bajnokság 1. D. Kőolaj***** 29 24 2 3 63-19 55 2. Kartal** 3. Vácszentl.1*** 4. ÉGSZÖV***** 5. Dömsöd** 6. Iklad*** 7. Pilis**** 8. Gödöllő*** 9. CVSE* 10. Gödi TK** 11. Budaörs** » 12. Albertirsa^ 13. Kerepest.** * 14. Óbuda*** 15. Perbál 16. Sülysáp* 29 17 7 5 55-23 43 29 17 3 9 55-42 40 29 11 10 8 63-31 37 29 15 5 9 70-47 37 29 12 7 10 52-44 34 29 11 6 12 43-39 32 29 10 7 12 40-46 30 29 11 6 12 50-49 29 29 12 3 14 35-52 29 29 9 8 12 41-64 28 29 10 6 13 40-47 26 29 9 6 14 26-51 26 29 10 8 11 44-41 25 29 10 5 14 45-45 25 29 9 6 14 40-55 25 17. Nagykőrös*** 29 7 6 16 37-50 23 18. Ceglédbercel* 29 4 5 20 29-83 14 *=plusz pontok futógyőzelme­kért. Az Óbuda Tsz SE csapatától hat büntetőpont levonva. Remek hajrá Csömörön Két meccs - két pont A kézilabda férfi NB 'i B­ben győztek otthon a csömö­riek, míg a ceglédiek egy gól­lal alulmaradtak hazai pá­lyán. Szilasmenti SK—Várpalota 27-13 (12-7) Ideális sportidőben, a ko­rábbi mérkőzéseknél nagyobb érdeklődés, növekvő nézőszám mellett az első negyedórában 3-3, majd 6-6 volt az ered­mény. Sőt a 20. percben a vendégek vezettek 7-6-ra. Ez­után a helyiek ötgólos előnyt szereztek. A második félidő­ben szintén a hajrában tett ki magáért a Pest megyei gárda, a szebbnél szebb akciókat parádés gólokkal fejezték be. Jó: Öry és Paulinusz. Ózdi Kohász—Űttröszt KÖZGÉP SE 26-25 (16-14) Izgalmakban bővelkedő, ki­egyenlített mérkőzést vívtak a csapatok. A Cegléd kezdett jobban, 3-0-ra, majd 8-6-ra vezetett. Ezután a vendégek percei következtek, a hazaiak bizonytalan védekezését ki- nasználva sorrendben hét gólt dobtak, ebből kettőt ember- hátrányban! A KÖZGÉP nem adta fel, felzárkózott, sőt 22-21-nél átvette a vezetést. A hajrában a bajnoki címre is esélyes Ózd jobban értékesí­tette helyzeteit. Jó: Túlik, Gyenes, Turóczi. U. L. Telitalálat nélkül A totó 19. heti játékhetén 13+1 találatos szelvény nem volt. 13 találatot egy fogadó ért el, nye­reménye 1 millió 497 ezer 370 fo­rint. A hatvanhat darab 12 talá­latos szelvény egyenként 15 ezer 125 forintot ér. A tizenegyesekre 737, a tízesekre 114 forintot fizet­nek. Totóeredmények: 1, 2, x, 1, 1, 1, x, l, x, x, x, 2, x. 1, Megyei totóeredmények 1. BVSC—Dunakeszi 2. Bp. Spartacus—Bem SE 3. KKFSE—Vác 4. Cegléd—ÉGSZÖV 5. Sülysáp—Pilis 6. Nagykőrös—Iklad 7. K.-tarcsa—Perbál 8. Budaörs—Gödöllő irány Szaloniki A magyar férfi kosárlabda­válogatott vasárnap a késő éj­szakai órákban utazott el Athénen keresztül Szaloniki - be, ahol szerdán kezdődik az Európa-bajnoki selejtező. A csapat az első nap a görögök­kel, május 17-én a finnekkel, majd az osztrákokkal, a své­dekkel és végül a törökökkel játszik. Igaza van... Grauszmann Ferenc szoko- lyai olvasónk észrevételének helyt adva, közöljük, hogy május 9-i számunkban Ünne­pi mérkőzés a Duna partján című cikkünkben a képalá­írásban tévesen írtuk a szoko- lyai Klaáb helyett a váci Ba- lápovics nevét. A képen tehát Láng, Prohászka János és Klaáb látható. Kézilabda NB I Súlyos vereség Szegeden Három nap leforgása alatt kétszer léptek pályára az NB I-es férfi kézilabdacsapatok, köztük a Dunakeszi VSE is. Sajnos, a Pest megyeieknek nem termett sok babér: pén­teken otthon, az Elektromos­tól. vasárnap Szegeden a Vo­lántól kaptak ki Gendur Pál edző tanítványai. A DVSE a táblázat utolsóelőtti helyén áll... Szegedi Volán— Dunakeszi VSE 38-18 (17-7) Szegedi sportcsarnok, 1500 néző. V.: Gyulai, ’ Keszthelyi. A listavezetővé előlépett Vólán nem osztott kegyelmet: az első félidőben szerzett tíz­gólos előnyét a szünet után megduplázta. Csupán a gól- különbség volt kétséges, a végeredmény egy pillanatig sem... Népstadion, Szentendre Hetvenezren m Melyiket válasszam? — bizonyára sokan tették fel ezt a kérdést vasárnap a Pest megyei sportkedvelők közül. Mert, ugye, a Népsta­dionban ezúttal rendezték a gyermekévi majálist, ugyanakkor a szent­endrei ifjúsági napon is tárt karokkal várták a tömegsport híveit. A kellemes dilemmát a legmozgékonyabbak oldották meg a legfrappán­sabban: előbb kiautóztak Szentendrére, aztán bekoesiztak a Népsta­dionba. Lehetett fordítva is, ám hogy a legeknél maradjunk: min­denképpen a legfürgébbek jártak á legjobban a sportnak e májusi ünnepén... Nyereséges mérleg: vasár­nap Szentendrén „eladták” a sportot. Elhitették velünk, hogy nincs ennél jobb portéka a világon, s mi, húszezren — pedig, sokunknak tán eszünk ágában sem volt „vásárolni” — hagytuk magunkat elcsábí­tani. így persze, könnyű — mondtuk a kínálók hódító esz­köztára láttán. ^ Az MHSZ haditechnikai be­mutatót'tartott; a vízen a széllovasok vitorláinak sóhaj­tására a motorcsónakok robaja felelt. Oszeczki Sándor kajak­kal csinálta a bukófordulót. — Az az utolsó mutatvány, az eldobott lapáttal ügyes volt.— gratuláltunk. — Örülök, hogy úgy tűnt — válaszolta a kaja­kos —, én mindenesetre két­ségbe estem egy pillanatra... A Mindenki pódiumáról Grosics Gyula, Monspart Sa- Fiatalok Ismerkednek a parton rolta és dr. Frenkl Róbert ági- pihenő kajakokkal. Verőd Zsuzsa női nemzetközi nagymester húsz ellenféllel játszott szabadtéri szimultánt Szentendrén, s tizennyolc győzelem, valamint Két döntetlen volt a mérlege. Hálmágyi Péter felvételei fóZt. Saci nemrég épült fel sú­lyos betegségéből, most so­vány volt, halvány mosollyal állt a színpadon. És minden szavánál többet mondott, hogy újra köztünk lehetett... Másutt repülőemberek re­pülőmasinákat nyűgöztek a fák között: a ballonosoknak erős volt a szél, de az Eszter­gom nevű vitorlázógépbe bele lehetett ülni, és körül lehe­tett csodálni a nagykovácsi Rozmaring Tsz sárkányait. Motor feszült a traverzek fö­lé, rotorja mahagóniból ké­szült. — És repül is? — kérdeztük Hlács Ferencet. — Azért épí­tettem — hangzott a válasz itthon négyszáz méterre emel­kedett, de Csehszlovákiában a nyolcszázat is elérte. —* A leg­közelebbi feladat? — Gre- noble-ban a világbajnokság ... Szóval az „eladókon” sem­mi sem múlott, legföljebb mi, „vevők” kérettük magunkat. Mert hogy néz az ki: áz'utcán pingpongozni, idegenekkel sak­kozni, a világ szeme előtt a korláton erőlködni... Régi idegenkedésünk ez, s csak las­san változó az emberi termé­szet. Azért a húszezerből min­dig jutott valaki a lábteniszre, nem állt üresen a ring és a birkózószőnyeg sem, s ha le­hetett volna, akad tán vállal­kozó a lovaglásra is. — Ezt akartuk elérni — mondta Babati Lajos, a KISZ Pest megyei bizottságának sportfelelőse —, vagyis, hogy mindenki kedvére válogathas­son. Abban a ■ sportágban, amelyik a legkedvesebb, bárki annyit sportoljon, amennyi jólesik. A tő szervező talán nem is gondolta, de ez volt a legjobb „üzleti fogás”. Ezekből az „ügyeskedésekből” — a gon­dolkodó rendezők, az ötletes végrehajtók munkájából — adódott, hogy akár ki lehe­tett volna tenni a táblát: el­kelt a sport Szentendrén. ★ Apróságok a Népstadion­ban! Nosza, gondolták a vatta­cukor-árusok, ma a Hűvös­völgy és a Városliget helyett — irány Zugló! Nem is okos­kodtak rosszul: régen lehetett akkora forgalmuk, mint ezen a vasárnapon ... Se nagy meccs, se SZŰR nem volt, mégis vagy negy­venezren igyekeztek a stadion felé. És gyanítjuk: ők még a, nyalánkságot kínálóknál is sokkal, de sokkal jobban jár­tak. Hány és hány szívet do­bogtatott meg a sok száz ma­gasba emelkedő léggömb? Mennyien könnyezték meg a budapesti XI. kerületi óvodá­sok tipegő-topogó tornabemu­tatóját? És tetszenek tudni, hány embernek kell kuncog­nia, hogy nevetéstől vissz­hangozzék a stadion? A har­sány kacagás pedig alaposan fölverte a környéket. Először akkor, amikor a KSI súlyeme­lő-növendékei súlyzóval a há­tukon szaladtak a gyepre, aztán, mikor az MHSZ repü­lőgép-modellezői egy libát kötöttek az egyik mini gépma­dár után. Az állatbarátok megnyugtatására: müliba volt... No, és el ne felejtsük: még a legblazírtabbak is mo­solyogtak, amikor a kavalkád fénypontjaként Makray Kati és gyermekei negyvenezer em­bert tornáztattak meg a hely­színen. Sokan még a felhangzó szignált is énekelték: Egy ki­csi mozgás mindenkinek kell... Délután már nemcsak a sta­dion, a J.égszínház, az Olim­piai csarnok és minden létesít­mény a gyerekeké volt. Egy­mást követték a tréfás verse­nyek, a kicsinyek talán egy hétig is mulattak volna. Ám a „majálisengedély” csak egy napra szólt. Viszont az egész esztendő az övék. Hegyi Iván — Major Árvácska