Pest Megyi Hírlap, 1979. március (23. évfolyam, 50-76. szám)

1979-03-06 / 54. szám

Buda István Algírban Dzsamal Houhounak, Algé­ria ifjúsági és sportminiszte­rének meghívására Buda Ist­ván államtitkár, az OTSH el­nöke hétfőn küldöttség élén Algériába utazott. Az észak- afrikai országban a sportkap. csolatok alakulásáról és a to­vábbi együttműködésről tár­gyalnak. Labdarúgó­táblázatok NB II Középcsoport 1. Volán 22 14 6 2 36-14 34 2. KKi SE 21 10 7 5 39-30 27 3. Budafok 22 9 8 5 30-23 26 4. SZEOL AK 22 9 8 5 33-26 26 5. Szegedi D. 21 9 8 4 25-18 26 6. Balassagy. 22 10 5 7 29-25 25 7. Bem SE n 7 10 5 27-20 24 8. BVSC 22 7 10 5 29-30 24 9. Vác 21 7 9 5 29-27 23 10. Kecskemét 21 10 3 8 24-24 23 11. Ganz-M. 22 5 12 5 24-18 22 12. Bp. Spartacus 22 7 6 9 34-33 20 13. 22. sz. Volán 22 6 8 8 30-32 20 14. BKV Előre 22 7 5 10 23-22 19 15. Bp. Építők 22 5 9 8 29-29 19 16. Pénzügyőr 22 7 3 12 26-43 17 17. Dunakeszi 22 3 10 9 13-23 16 18. Dunaújv. Ép. 21 4 5 12 24-39 13 19. Vasas Ikarus 22 3 4 15 15-43 10 Megyei bajnokság 1. D. Kőolaj*** 18 15 1 2 33-14 34 2. Kartal* 18 11 3 4 29-15 26 3. Vácszentl.** 18 9 3 6 36-30 23 4. Dömsöd** 18 8 4 6 41-26 22 5. ÉGSZÖV** 1» 7 5 6 36-18 21 6. Iklad** 18 8 2 8 33-24 20 7. Perbál 18 8 3 7 36-27 19 8. Pilis** 18 7 3 8 27-26 19 9. Albertirsa 18 8 3 7 30-32 19 10. Gödi TK 18 9 1 8 26-38 19 11. Ceglédi VSE 18 8 2 8 35-29 18 12. Gödöllő* 18 6 4 8 24-32 17 13. Kerepest.** 18 6 3 9 20-35 17 14. Sülysáp* 18 6 3 9 28-32 16 15. Budaörs* 18 5 5 8 22-45 16 16. Óbuda** líl 5 6 7 24-26 14 17. Nagykőrös* 18 4 5 9 26-30 14 18. Ceglédbercel* 18 2 4 12 18-45 9 * = plusz pontok malrő»'* íutógyőzel­meicen. Az Óbuda Tsz SE csapatától négy büntetőpont levonva. Megyei totóeredmények 1. Pénzügyőr—Bem SE 2 2. BKV Előre—Dunakeszi 2 3. Budaörs—Sülysáp x 4. Dömsöd—Kartal 1 5. Nagykőrös—Perbál 2 6. Göd—Pilis x 7. Óbuda—EGSZÖV x S. Albertirsa—Gödöllő x Egy tel’taláíat A totó’ 9. játékhetén egy teli- találatos szelvény akadt, melynek nyereménye a hivatalos közlés szerint 1 302 602 forint. Tizenhárom találatos ugyancsak egy darab volt, mely 781 561 forintot ér. A 70 darab tizenkét találatos egyenként 14 887 forintot jelent a szelvény tulajdonosának. Az 1012 darab ll­es, szelvényenként 1030, a tízes pedig, melyből 7723 volt, 202 forin­tot fizet. A 9. játékhét eredmé­nye: X, X, 1, 1, X, 1, 1, 2, 2, X, X, X, 1, X. Síverseny Galyatetőn Galyatető északi részén, ahol még megfelelő hó van, a Magyar Sí Szövetség országos sífutóversenyt rendezett vasárnap délelőtt. A fel­nőtt férfiak küzdelmében Lehoczki Endre biztosan győzött klubtársa, Szuromi György előtt. A nők 6 km-es távján az idei bajnok, Káló Mariann bizonyult a legjobbnak. A tavaszi nyitányon Kikaptak a Kőolaj vetélytársai NB il: pontok a fővárosból A labdarúgó NB II tavaszi harmadik for­dulójában — a Vác kivételével — kellemes meglepetéssel szolgáltak a a Pest megyei csapatok. A Bem SE és a Dunakeszi Vas­utas mindkét pontot elhozta a fővárosból. A Kossuth KFSIÍ otthonában győzött, s a SZEOL, valamint a Budafok váratlan veresége miatt fel­jött a nagy fölénnyel, 7 pont­tal vezető Volán SC mögé a második helyre. Kossuth KFSE—22. sz. Volán 1-0 (1-0) Szentendre, Városi pálya, 500 néző. V.: Bay. KKFSE: Hornyák, Éger, Ciron, Geller, Hámori Gy., Rojik, Ambrus, Becsei (Szikszai), Molnár, Há­mori L., Fischl. Tavaszias napsütésben, a legutóbb már dicsért Városi pályán kiegyen­lített játék — és kevés emlí­tésre méltó esemény akadt. A törzspublikum csendben fi­gyelte a szilárd vendégvéde­lem és csupán a bal oldalon némi veszélyt jelentő hazai csatársor párharcát — egészen a 37. percig. Ekkor, Hámori L.-t tiszta gólhelyzetben le­rántották, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot, nem úgy, mint a másik olda­lon a névrokon Hámori Gy. esetében, akinek megmozdulá­sát tizenegyessel „honorálta”. A megítélt büntető a legke­vésbé Hornyákot zavarta, aki Kotul lövését szögletre hárí­totta. Az elpuskázott lehetősé­get, három perccel később, a 44.-ben, még inkább megbán­hatta a vendégcsapat: Hámori L. most már ellökni sem hagy­ta magát és kiemelkedve a védők közül remekül befejel­te Becsei beadását. Ez a nyolc perc jelentette a mérkőzés Jcrónikáját. Szünet után ott folytatódott a találkozó, ahol az első harminchét percben abbamaradt. A szentendreiek minimális előnyük megtartá­sára törekedtek és erre az erőtlen Volán-támadások le­hetőséget adtak. G. Hámori L. Jó: Hornyák, Ambrus, Hámori L., Fischl. R. F. Dunakeszi—BKV Előre 1-0 (1-0) Knopp utca, 600 néző. V.: Nagy J. Dunakeszi VSE: Le- boniczky — Lőrincz, •Hanzel, Asztalos, Kiss J., Dévay, Ka- tonka (Koós), Császár, Lip- niczky, Pollák, Nazáth (Kiss L.). Sztentori hang törte meg Az első félidőben gyakran veszélyeztetett a Dunakeszi Vasutas a BKV Előre elleni találkozón. Képünk a fehér mezes Pest me­gyeiek egyik akciója Koppány György felvétele a labdarúgó-mérkőzés előtti szokatlan csendet — „Hajrá, Dunakeszi!” —, s az egysze­mélyes biztatás, úgy látszik, használt a vendégcsapatnak. Különösen Nazáth igyekezett meghálálni a lelkesítést: szemtelen cseleivel, gyors el­futásaival és váratlan lövései­vel rendre próbára tette a ha­zai védők idegeit. Az ő átadá­sából született a két pontot érő gól is: a balszélső középre emelését Pollák csapatkapi­tányhoz méltó higgadtsággal továbbította a hálóba, 1-0. Szü­net után — a szintén trükkös Császár kivételével — már inkább csak rombolt, mint kombinált a dunakeszi együt­tes — százszázalékos sikerrel. Igaz, a vérszegény Előre- akciók, enyhén szólva, nem állították különleges feladat elé Pollákékat. A legjobban a tavaszias vasárnapon Lebo- niczky kapus járt: egy-két ki­vételes alkalomtól eltekintve, háborítatlanul napfürdőzhe- tett a háló előtt. G.: Pollák. Jó: Császár, Nazáth, Pollák. H. I. Bem SE—Pénzügyőr 3-0 (1-0) Kőbányai út, 500 néző. V.: Farkas. Bem SE: Kollár — Pirisi, Bársony, Kovács, Baj- nóczi, Csuhay, Berecz (Gom­bos), Gruborovics, Tassi (Pat­kós), Dajka, Szabó. A 7. perc­ben a hazaiak, a 12-ben a Bem SE hibázott el gólszerzé­si lehetőséget, majd a 20. perc­ben Gruborovics nagyszerű beadását Dajka remekül fejel­te kapura, amit a kapufa mentett. Ezután nagy erővel támadtak a ceglédiek, s a 40. percben meg is szerezték a vezetést: Szabó beadását Tassi védhetetlenül továbbította a hosszú sarokba. Szünet után is a Bem SE támadott, s újabb gólt szerzett. A Pénzügyőr a hajrában elkeseredetten küz­dött, de Kollár jóvoltából eredménytelenül, a kapus két­szer is bravúrral mentett. Ugyanakkor a jól védekező Bem SE nem mondott le az ellenakciók lehetőségéről sem, s a 90. percben szerzett góllal fölényessé tette győzelmét. Az első félidő kiegyenlített já­téka után a Bem SE magához ragadta a kezdeményezést, s akár még nagyobb arányban is nyerhetett volna. G.: Tassi, Gombos, Csuhay. Jó: Kollár, Pirisi, Bársony, Szabó. (Tud.: Ungureán László.) Váci Híradás—Szegedi Dózsa 2-2 (2-1) Vác, 3500 néző. V.: Ágoston. Vác: Hámori — Szúnyogh, Varga, Gere, Garaba, Strausz, Acs, Bodor, Friedmann, Ré­pást, Deák. Az őszi, szegedi vereségért visszavágásra ké­szült a Híradás, ám a haza5 remények már az 5. percben megcsappantak: Kanász szög­letét Emődi dr. fejelte a kapu­ba, 0-1. Fejesre fe'jes volt a válasz: a 16. percben Répási ívelt középre, és Garaba bó­lintotta a hálóba a labdát, 1-1. A mérkőzés nagy pillanatait a 31. perc hozta. Szúnyogh sza­Szemüveget a hírének! Szemüveget a bírónak — így hangzik a jólelkű szurkolók javas­lata a labdarúgó­mérkőzéseken. Legutóbb játék­vezetők ajánlot­ták egymásnak. Amikor Juhász Béla, a tombola­tárgyak bemuta­tásakor — nem fukarkodva a jel­zőkkel, tréfás túl­zással Parker- tollként mutatott be egy egyszerű kis golyós iránt, a kollégák nem hagyták ki a zic­cert: „Szemüveget a bírónak.” S ha valaki túl sokat nyert, azt bundá­zással gyanúsítot­ták. Pedig csupán a szerencse for- gandóságán múlt, hogy a tombola­jegy-tulajdono­sok közül kit, hányszor szólítot­tak ajándékátvé­telre. Ilyen vidám epi­zódok színesítet­ték szombat este a Lidó étterem­ben a Pest me­gyei labdarúgó­játékvezetők idénynyitó baráti összejövetelét. Sok-sok éves ha­gyomány, hogy a bajnoki rajt előtt fehér asztalnál ta­lálkoznak, méo- hozzá családostul. Bende József, a megyei játékveze­tő bizottság elnö­ke rövid kis be­szédében ki is emelte azt a tényt, hogy legalább ilyenkor legyenek együtt a házas­társak, akik közül a férj a bajnoki évadban úgyszól­ván minden va­sárnap a labdarú­gó-mérkőzésekre hivatalos. Jó né­hányon már hasz- szú ideje. Az idénynyitó összejöveteleken kis ajándéktárgy- gyal kedvesked­nek a jubiláló bí­ráknak. Most né­gyen kaptak ezüst­jelvényt, amely a 15—25 éve tevé­kenykedők jutal­ma. Angyal Péter, Fekete György, Boros László és Boltos László — ö már 20 éve fúj­ja a sípot — vette át az ezüstöt Ben­de Józseftől. S egy kis érde­kesség: L auber Gyula délután még Diósgyőr­ben volt, a DVTK —Vasas NB 1-es találkozót vezette. S aztán sietett vissza a fővárosba Pest megyei bíró­társaihoz, akik azt sajnálták; a me­gyei labdarúgó­szövetség s a me­gyei sporthivatal képviseletében senki sem jött el hozzájuk. (Reitter) badrúgása elsőre hiába jutott át a gólvonalon, a bíró megis­mételtette a lövést. A váci jobbhátvédet ez sem zavarta, mert másodszorra is védhetet- len bombát küldött a sarokba, 2-1. Szünet után hiába várta a közönség az újabb hazai gó­lokat, csak a szegediek talál­tak a hálóba, Bíró révén, 2-2 A revans tehát nem sikerült pedig a váciak az első félidő­ben megteremtették a vissza­vágás lehetőségét. Igaz, a második játékrészben ők is puskázták el azt... G.: Ga­raba, Szúnyogh. Jó: Garaba, Gere, Szúnyogh. ★ A megyei labdarúgó-baj­nokság tavaszi nyitányán a listavezető Kőolaj biztosan nyert, vetélytársai pedig ’ki­kaptak, s immár nyolc pont­tal vezet. Négy találkozó dön­tetlent hozott, az egyetlen vendégsikert Perbál nagykő­rösi győzelme jelenti. * Perbál—Nagykőrösi Kinizsi 3-1 (0-1) Nagykőrös, 300 néző. V.: Szarka. Az első félidőben a Kinizsi játszott jobban és több gólos vezetést is szerez­hetett volna. Szünet után jól rohamoztak a vendégek, s a hazai védelem megingását ki­használva három gólt szerez­tek. Jó pálya, közepes színvo­nal s megérdemelt vendéggyő­zelem jellemezte a sportszerű találkozót. G.: Nánási, Kovács II., Kovács III., ill. Kovács I. Jó: Kovács I., Szemző, Ko­vács II., Ollári. A hazaiak közül senki sem dicsérhető. (Tud.: Pécsi Sándor.) Ceglédi VSE—Kerepestarcsai SC 3-0 (2-0) Cegléd, 300 néző. V.: Sőmen. Mindkét csapat idény eleji formában játszott, rengeteg volt a csapkodás, az eladott labda. A játékidő jelentős ré­sze mezőnyjátékkal telt el, a kapuk csak ritkán forogtak veszélyben. A valamivel ke­vesebbet hibázó, veszélyeseb­ben támadó Cegléd megérde­melten nyert. G.: Boda, En- zsöl, Halász (11-esből). Jó: Zsilka, Ecser József, ill. Ba- ran II. J., Gulyás. Dunai Kőolaj—Vácszentlászló 3-0 (3-0) Százhalombatta, 400 néző. V.: Balázs. D. Kőolaj: Hencz — Nagy J., Horváth, Eleki, Cseh, Králik (Tóth J.), Gara- bics (Wittmann), Józsa, Sági, Murzsa, Lengyel Gy. Vác- szentlászló: Darida — Kon­koly, Balogh M., Köti, Rab, Fodor, Szabó, Mészáros, Ba­logh T., Galambos, Molnár. A 11. percben Józsa—Králik összjáték után Králik volt eredményes, s ugyanő sze­rezte a második gólt, méghoz­zá úgy, hogy a kapust is ki­cselezte. A 40. percben Len­gyel Gy. az üres kapu mellé lőtt, nem sokkal ezután Ságit felvágták és büntetőből nö­velte előnyét 'a hazai csapat. Az első félidőben kitünően játszott a listavezető. A nagy előny birtokában azonban Röplabda Téli Kupa KKFSE-győzelem a Pénzügyőr ‘ellen A kupa nyolcadik forduló­jában lejátszott újabb mérkő­zésén a KKFSE férficsapata két pontot hozott el a főváros­ból. Kossuth KFSE—Pénzügyőr 2-1 (16-6, 13-11, 11-13). Kossuth KFSE: Mali, Kuti, Gyurity T., Sima, Podani, Gyu- rity I. Csere: Dancsó, Németh •J., Gerstmayer A., Halper. Ed­ző: Podani István. Rendkívül nagy iramban kezdett a Pest megyei csapat, s főleg a hálónál mutatott erő­teljes játékával, szinte „lelőt­te” a pályáról ellenfelét, és 10 pontos előnnyel nyert. A második játszmában ma­gára találó Pénzügyőr alaposan megnehezítette a szentendrei­ek dolgát, hiszen az utolsó két perc kezdetekor 10-5-re veze­tett. A KKFSE erősített, a Gyu­rity fivérek, valamint Sima és Kuti szép megoldásaival foko­zatosan felzárkózott. Az idő lejártával az ered­ményjelző t 10-9-et mutatott, ezért kétpontos különbségig időn túl folytatódott a küzde­lem. Több izgalmas nyitás­váltás után a szentendrei gár­da jobban bírta erővel és ide­gekkel, így ennek köszönhető, hogy nemcsak megfordította az eredményt, hanem a mér­kőzést is megnyerte. A ráadásnak számító har­madik szettben az edző cseré­jét is pályára küldte, így já­téklehetőséget kapott a csa­patban Dancsó, és a mindössze 17 esztendős, jó adottságokkal rendelkező Gerstmayer is. A KKFSE következő mér­kőzését vasárnap délelőtt 11 órakor ismét a fővárosban játssza a több utánpótlás- és A-válogatott kerettagot is fel­vonultató BKV Előre ellen, % Váci úti Izzó-teremben. Olimpiai csoportbeosztás A spanyolországi „B” kate­góriájú világbajnokság befe­jezése után Kurt Gamer, a Nemzetközi Kézilabda Szövet­ség technikai bizottságának elnökletével elkészítették az 1980-as moszkvai nyári olim­pia kézilabdatornájának cso­portbeosztását. j A-csoport: Szovjetunió^ NSZK, Lengyelország, Romá­nia Svájc és az amerikai föld­rész képviselője. B-csoport: NDK, Dánia, Ju­goszlávia, Spanyolország, Ázsia és Afrika képviselője. Női kézilabda MNK-döntő Csak két géllel nyert a Vasas Vasárnap folytatódott a női kézilabda MNK döntője. * A legnagyobb érdeklődés az 1—6. helyért lejátszott Vasas —Bp. Spartacus összecsapás iránt nyilvánult meg. A várt­nál szorosabb találkozón a Spartacus végig kitett ma­gáért, s mindössze két góllal maradt álul. — Eredmények az 1—6. helyért: Vasas—Bp Spartacus 16:14 (7:7). Ld.: Va­dászná (5)-, Angyal, Sterbinsz­ky és Csikné (3—3), illetve Nyári (6), Czeglédy (4). Tatabányai Bányász—Épí­tők SC 25:18 (12:10). Ld.: Bar­na (5), Sipos (4), illetve Sze- menyei (8). FTC—Bakony Vegyész 16:15 (8:7). Ld.: Oszvald (6), Csiba (5), illetve Budai (7). A 7—10. helyért: Dunaújvá­rosi Kohász—BHG SE 22:17 (10:9). szünet után lefékezett, inkább csak játszadozott. A harmadik helyen álló Vácszentlászló gyenge napot fogott ki, kapu­ra veszélytelennek bizonyult. G.: Králik (2), Garabics 11-es­ből). Jó: Nagy J., Eleki, Qseh, Králik, ill. Darida. (Tud.: Szvoboda Miklós.) ÉGSZÜV MEDOSZ—Óbuda Tsz SE 1-1 (1-0) Szentendre ízbég, 300 néző. V.: Kedves. EGSZÖV: Budai — Czibere, Gyengési, Csatári, Zalai, Pickl, Lanró (Pásztor), Király, Horváth F., Bédi, Ba­lázs. Öbuda Tsz SE: Gazdag — Dombai, Kövesdi, Urban (Farkás), Gyenes (Stefano- vics), Gion, Baumeister, Boni- fert, Tóth, Takács, Kovács. Az első félidő derekán szerzett vendégvezetés, szép gól után a helyiek voltak mezőnyfölény­ben, de elügyetlenkedték helyzeteiket. Az ÉGSZÖV szórványos lefutásokkal' ve­szélyeztetett. Szünet után ha­sonló volt a játék képe, a he­lyiek sok helyzetük közül csak egyet tudtak értékesíte­ni, kapu előtti kavarodás után. Nemsokkal később a felső ka­pufáról vágódott ki a me­zőnybe Gion lövése. A hely­zetek alapján a hazaiak kö­zelebb álltak a győzelemhez. G.: Balázs, ill. Takács. Jó: Gyengési, Zalai, Balázs, ill. Bonifert, Tóth. (Tud.: Reitter László.) Gödi TK—Pilis 0-0 Göd, 300 néző. V.: Toldi. A hazái együttes idény eleji for­mában, a pilisi csapat kultu­ráltabban és gyorsabban ját­szott. Az első félidőben két­szer is a kapufa mentette meg a gödieket a góltól. A Pi­lis megérdemelten vitte el az egyik pontot. Jó: Gere, Szaba­di, Vastagh, ill. Czinege, Földvárszki, Rigó. (Tud.: Simkó Géza.) Dömsöd—Kartali MEDOSZ 2-1 (1-0) Dömsöd, 700 néző. V.: Gál. Izgalmas, helyenként kemény mérkőzésen a tapasztaltabb hazai csapat nyert. Az első félidei dömsödi vezetést az 55. percben kiegyenlítette Kartal, majd a 70. percben esett a győztes gól. G.: Szur- gent, Tóbisz, ill. Gerhát. Jó: Árki, Hegedűs, Tóbisz, Ne- csász, ill. Moór, Száraz, Ma- gony. (Tud.: Sasvári Gyula.) Sülysáp—Budaörs 1-1 (0-0) Kelenvölgy, 200 néző. V.: Temesvári. A budaörsi sport­telep korszerűsítése miatt az Április 4. Vasas pályán játszó hazaiak többet támadtak. Be­fejezés előtt 7 perccel mégis a Sülysáp lőtt gólt szabadrú­gásból. Nemsokkal ezután egyenlített Budaörs a jó ira­mú mérkőzésen. G.: Tóth, ill. Papp G. Jó: Tóth, Motolai, ill. Búzás, Tóth T. (Tud.: Kovács István.) Gödöllői SC—Albertirsa 1-1 . (1-1) Albertirsa, 400 néző. V.: Bokor. Az 5. percben egy rö­vidre sikerült hazaadást el­csípve jutott előnyhöz a ven­dégcsapat. Egyre jobban bele­lendült Albertirsa és a 35; percben közvetett szabadrú­gásból egyenlített. A 40. perc­ben Jansik (A) és Szabadi (G) szóváltás miatt kiállítva. Szü­net után fokozatosan ellapo­sodott a játék. A sérültek miatt tartalékos Albertirsa erejéből többre nem telt. G.: Csépán, ill. Jansik. Jó: Kato­na, Hegedűs Tamás, ill. Szeidl, Erős, Csemák. (Tud.: Fazekas Tamás.) IM Vasas Iklad—Ceglédbercel 2-0 (0-0) Iklad, 200 néző. V.: Ivádi. Végig a hazai csapat irányí­tott, szebbnél szebb támadá­sokat vezetett. Akár sokkal nagyobb arányú győzelmet is elérhetett volna, de ezt a csa­tárok ügyetlensége, illetve Kassai bravúros védése aka­dályozta meg. G.: Vanó M., Kiss. Jó: Ecker, Vanó M., Kiss, ill. Kassai, Földi. (Tud.: Go- hér Mihály.)