Pest Megyi Hírlap, 1978. november (22. évfolyam, 258-282. szám)

1978-11-28 / 280. szám

1978. NOVEMBER 28., KEDD 7 Két vendéggyőzelem A Kertel és e Dömsöd folytatta.. Pont a SZEOL-tól & A labdarúgó NB II tizedik fordulójában csak három csapatunk ját­szott, a Duna­keszi ugyanis szabadnapos volt A három közül kettő 2-2 arányú döntetlennel tért haza idegenből, különösen értékes a Bem SE szegedi pontszerzése. Csupán a Kossuth KFSE ját­szott otthon, amely alaposan felborította a papírformát, 3-1. es vereséget szenvedett. Ganz-MÄVAG—Vác 2-2 (1-0) Népliget, 400 néző. V: Szávó. Vác: Lesi •— Szúnyogh (Mis- nyolvszky), Varga, Garaba, Gere, Pálinkás (Bednarik), Só­lyom, Strausz, Acs, Fried­mann, Deák. Érdekesen alakult az eredmény. A 3. percben szerzett hazai vezetést szünet után nemcsak kiegyenlítették a váciak, hanem 2-1-re elhúz­tak. Az egyenlítést megelő­zően Janiga a kapujából ki­futva lyukat rúgott, s a labda Deák elé pattant, aki egy vé­dőt is kicselezve, a háló bal oldalába lőtt. öt perccel ez­után, az 55. percben, Acs az alapvonal közeléből, jobb ol­dalról kapu elé ívelt, és a be­robbanó Strausz közelről a hálóba sodorta a labdát. A 65. percben egyenlített a fővárosi együttes: Selenka labdája a kapufáról perdült a hálóba. Az egyenlítés után mindkét ol­dalon kimaradt egy helyzet, s az eredmény már nem válto­zott G: Deák, Strausz. Jó: Strausz, Garaba, Friedmann. Szegedi EOL—Bem SE 2-2 (1-1) Szeged, 1000 néző. V: Bon- dár. Bem SE: Kollár — Birin- csik, Bársony, Bajnóczi, Ko­vács, Bera (Gombos), Nagy (Steigerwald), Dajka, Radios, Lukács, Szabó J. Radies a 2. percben megszerezhette volna a vezetést, de nagy helyzetben a kapufát találta el. Nem sok­kal későhb a hazaiak szeren­csés góllal előnyre tettek szert, Kunszt élesen belőtt szabad­rúgását Kollár a saját kapu­jába ütötte. Ezután a Bem SE mezőnyfölényt harcolt ki, de a szegediek veszélyesebbek voltak a kapura, különösen a szögleteket követően. A ceg­lédiek Lukács bombagóljával a 38. percben egyenlítettek. Szünet után, a 70. percben, új­ra a Szeged szerzett vezetést, Kovács rövid hazaadását Ne­mes rúgta a kapuba. A gól után fokozódott az iram, s négy perccel később sikerült újra az egyenlítés. Az utolsó tíz percben a SZEOL nagy erő­vel rohamozott, de nem bírt a kapu elé tömörülő, önfelál- dozóan védekező Pest me­gyeiekkel. Hatalmas küzdel­met vívott a két csapat, a nagy lelkesedéssel és helyenként na­gyon jól játszó Bem SE az egyik pontra feltétlenül rá­szolgált a tavaly még NB I-es ellenfelével szemben. G: Lu­kács, Dajka. Jó: Radics, Lu­kács, Dajka, Nagy, Szabó. BKV Előre—Kossuth KFSE 3-1 (1-0) Szentendre, 300 néző. V: Ma­kó. KKFSE: Hornyák — Pozs- gai, Emmer, Szikszói, Eger, Horváth (Rojik), Fehér, Amb­rus, Gőgitz, Hámori L., Fischli. A közlekedésiek produkciója abból állt, miként lehet há­rom gólhelyzetből háromszor a hálóba találni, míg a szent­endreiek ellenpéldája, hogyan lehet egy tucat ziccert elpus­kázni. Hámori L. egymaga eldönthette volna a mérkőzés sorsát, de a hórihorgas center a helyze^rihagyás minden va­riációját bemutatta, amelybe egy ritkán látható, gyenge ti­zenegyes is beletartozott. A két szélső alig találkozott a labdával, a középpályások já­tékából hiányzott a lendület, Hornyák pedig két gólban is ludas. Meglepő, de megérde­melt győzelmet arattak a fő­városiak. A KKFSE, bár a mérkőzés kilencven percéből nyolcvanat támadott, kapkodó, tervszerűtlen játéka, csődöt mondó csatársora miatt biz­tosnak tűnő két pontot enge­dett ki a kezéből. Úgy tűnik, a szentendrei gárda, a remek rajt után, most hullámvölgybe került. G: Hámori L. Jó: Em­mer. R. F. Deák (jobboldalt) a második gól előtt, a Ganz-MAVAG elleni talál­kozón. Koppány György felvétele A megyei labdarúgó-bajnok­ság tizenötödik fordulójában a Kartali MEDOSZ és a Döm- söd folytatta jó szereplését. A MEDOSZ ezúttal a Ceglédi Vasutas otthonában diadal­maskodott. A csapat továbbra is második helyen áll a lista­vezető Kőolaj mögött, amely most is egygólos győzelmet aratott. A dömsödiek múlt heti gólzáporos sikerük után ismét kitettek magukért, mindkét pontot elhozták Nagykőrösről. Egyébként a korábbi fordulók­hoz hasonlóan, most is nagy volt a gólszerzés. ÉGSZÖV MEDOSZ—Pilis 3- 0 (1-0) Kiskunlacháza, 300 néző. V: Tabányi. ÉGSZÖV: Budai — Czibere, Csapiár, Zalai, Török, Pikli, Gyengési (Pásztor), Ho- rák, Balázs, Horváth, Bédi. Pi­lis: Czinege — Opauszki, Gaj­dos, Rigó, Tóth, Csetneki, Mik- lósdi, Haluszka, Gyengeliczki, Gál (Hegedűs), Kuszenda (Papp). Már a harmadik perc­ben vezetést szerzett a hazai csapat. Egy perccel később egyenlíthetett volna a Pilis, de Kuszenda a kapusba lőtte a labdát. Ezután a második félidő derekáig alig forogtak veszélyben a kapuk. Bár a Pi­lis támadott, mégis a második félidő elején a lacházi csapat ért el gólt. Ezt követően is többet birtokolták a labdát a vendégek, de támadásaikat Csapiárral az élen — sokszor szerencsével —, hárítani tudta az ÉGSZÖV védelme. A har­madik gólt is ellentámadásból szerezték a helyiek. Ezután hiába rohamoztak a vendégek, az eredmény már nem válto­zott. G: Bédi, Balázs, Horváth. Jó: Csapiár, Balázs, Horváth, ill. Tóth, Gyengeliczki. (Tud.: Gunszt Ferenc.) IM Vasas Iklad—Perbál 4- 3 (2-2) Iklad, 200 néző. V: Ivádi. IM Vasas: Juhász (Nagy) — Ecker l., Országh, Bohunka, Rébb, Kaiser, Huszár, Ecker 11., Boda, Tóth, Blaubacher. Per­bál: Németh — Horváth, Ko­vács I., Szemző (Kaiser), Nagy, Ollári, Kristály (Scheidl), Mo­noki, Faragó, Kovács 111., Ko­vács II. A kezdeti váratlan vendéggólra hamar válaszoltak a helyiek, majd mindkét ol­dalon egy-egy vitatható tizen­egyes következett, így zárult az első félidő 2-2-vel. Szünet után, a feljavult Vasas minta­szerű játékkal biztosította be győzelmét. Űjabb két góljára csak öngóllal tudtak válaszolni a vendégek, G: Boda (2), Bo­hunka, Országh, ill. Monoki, Nagy (11-esből), Rébb (öngól). Jó: Országh, Huszár, Boda, Tóth, ill. Ollári, Kristály, Fa­ragó. (Tud.: Pauló Pál.) Dunai Kőolaj— Kerepcstarcsai SC 1-0 (0-0) Százhalombatta, 200 néző. V: Vasas. Nyomasztó fölényben játszott a Kőolaj, de hosszú ideig meggátolta őket a gól­szerzésben a védekezésre be­rendezkedett vendégek lestak­tikája, valamint a kitűnően védő kapusuk. Az egyetlen gól a hetvenedik percben esett. Ezután mezőnyjáték követke­zett, mindkét oldalon egy-egy kihagyott helyzettel. G: Krá- lik. Jó: Cseh, Králik, Eleki, Horváth. A vendégeknél a ka­pus és a középhátvéd jeleske- j dett. (Tud.: Poszmik Ferenc.) I Budaörs—Ceglédbercel 6-3 (2-2) Budaörs, 150 néző. V: Híd- I végi. Élénk iramú, sportszerű mérkőzésen a vendégek az el ! ső negyedórában 2-0-ra elhúz I tak. Ezt a hátrányt még az el i ső félidőben behozták a ha zaiak. Szünet után kitűnő csa- tárjátékkal újabb négy gólt I szereztek, s végeredményben J ebben az arányban is megér­demelten nyertek. G: Papp (3), I Tóth, Búzás, Seffer, ill. Udva­ros (Il-esből), Peszeki, Sen­ken Jó: Papp, Árendás, Tóth, ill. Udvaros, Heim, Senkei. (Tud.: Kovács István.) Óbuda Tsz SE—Vácszentlászló 2-0 (1-0) Budakalász, 300 néző. V: Kedves. A vendégcsapat 20 percig jobban játszott, majd belelendült a hazai gárda, s az 52. percben már 2-0-ra ve­zetett. A hajrában mindkét ol­dalon több kimaradt helyzet volt. G: Urbán, Dombai. Jó: Kövesdi, Farkas, Dombai, Sza­badkai, ill. Rais, Balogh, Ko- valik. Kartali MEDOSZ— Nagykőrösi Kinizsi 2-1 (1-0) Nagykőrös, 100 néző. V: Szendrő. A nagyon alacsony színvonalú mérkőzésen a ma­gabiztosabban és tudatosabban játszó MEDOSZ megérdemel­ten nyert a gyenge napot ki­fogó helyiek ellen. Mindkét csapat vezetői elismerték, hogy az alacsony színvonalhoz és a sportszerűtlen légkör kialaku­lásához az elégtelen bírásko­dás is hozzájárult. Már a mér­kőzés elején és nem az utolsó percekben kellett volna a ki­állítást alkalmazni. Kiállítva: Dénes, Tóth L. (Nagykőrös) és Magony (Kartal). G: Kovács, Száraz, ill. Dénes. Jó: Száraz A:, Kiss M., Bereczki, Kovács. A hazaiak közül senki sem dicsérhető. (Tud.: Pécsi Sán­dor.) Gödi TK—Gödöllő 4-1 (2-1) Göd, 200 néző. V: Halász. Végig a hazaiak irányították a játékot. Az első félidőben a gödiek több nagy helyzetet ki­hagytak, csupán kétszer tud­ták bevenni a hálót. Első gól­jukra még válaszoltak a ven­dégek. Szünet után két gyors ellentámadás végén Bucsányi, majd Horváth szép egyéni já­tékkal állította be a végered­ményt. G: Hegedűs, Mészáros, Bucsányi, Horváth, ill. Szabadi I. Jó: Puskás, Nagy, Horváth, ill. Horváth, Hegedűs, Kőszegi. (Tud.: Simkó Géza.) Aibertirsa—Sülysáp 4-1 (3-0) Albertirsa, 400 néző. V: Tol­di. A kezdeti vendégtámadások után fokozatosan átvette az irányítást a hazai gárda. A 25. percben lőtte az első gólt, és a 38. percben Hegyi mester- hármasával már 3-0-ra veze­tett Az 50. percben növelte előnyét, majd fokozatosan visszaesett az albertirsai csa­pat. Ezt követően a vendégek támadtak, s a 73. percben szé­pítettek. G: Hegyi (3), Szeidl, ill. Sporléder. Jó: Takács, Per- jési, Csermák, Hegyi, ill. Spor­léder, Tóth. (Tud.: Fazekas Tamás.) Dömsöd—Ceglédi VSE 4-3 (2-0) Cegléd, 200 néző. V: Balázs. A ceglédiek most sem tudtak jó játékkal kirukkolni. Igaz, enyhe mezőnyfölényben ját­szottak, helyzeteik is akadtak, de a vendégeknek is, a gyors ellentámadásaik révén. A haj­rá nagyon izgalmasan alakult: a 74. percben már 3-1-re ve­zetett a Dömsöd, s nem sok­kal később a Ceglédi Víghet kiállították. A Vasutas tíz em­berrel játszva, Bazsánt két góljával egyenlített. A győztes gól a 85. percben esett. Á sza­bálytalan szereléseket nem egyformán, s kellő szigorral elbíráló játékvezető gyengén bíráskodott, többek között mindkét oldalon elmaradt egy- egy jogos büntető. G: Szurgent (2), Hegedűs, Straub L. (11- esből), ill. Bazsánt (2), Varga. Jó: Straub L., Árki, Varsányi, ill. Zsemlye, Jurás. (Tud.: Un- gureán László.) Labdarúgó- táblázatok NB II Középcsoport 1. Volán 16 12 3 1 27- 7 27 2. SZEOL AK 17 8 6 3 25-20 22 3. Budafok 16 7 7 2 31-17 21 4. Kecskemét 16 9 2 5 17-15 20 5. KKFSE 16 7 5 4 29-22 19 6. Szegedi D, 16 6 6 4 18-14 18 7. Ganz-M. 16 4 9 3 18-13 17 8. Bem SE 17 4 9 4 20-17 17 9. BVSC 16 5 7 4 17-20 17 10. Bp. Építők 16 5 6 5 23-17 16 11. Vác 16 5 6 5 20-21 16 12. Balassagy. 16 5 5 6 18-21 15 13. Bp. Spartacus 16 5 4 7 21-24 14 14. BKV Előre 16 5 3 8 18-17 13 15. 22. sz. Volán 16 3 7 6 16-23 13 16. Pénzügyőr 16 5 3 8 20-28 13 17. Dunaújv. Ép 16 4 3 9 21-28 11 18. Dunakeszi 16 2 7 7 10-21 11 19. V. Ikarus 16 2 2 12 7-31 6 Megyei bajnokság 1. D. Kőolaj 15 13 1 1 25-12 29 2. Kartal 15 10 3 2 26-11 24 3. ÉGSZÖV 15 7 3 5 34-15 19 4. Vácszentl. 15 8 2 5 31-25 19 5. Dömsöd 15 6 4 5 31-22 17 6. Iklad 15 7 1 7 27-25 16 7. Albertirsa 15 7 2 € 25-24 16 8. Gödi TK 15 8 7 24-35 16 9. Gödöllő 15 6 2 7 23-25 15 10. Óbuda 15 4 5 6 17-22 15 11. Kerepestarcsa 12. Ceglédi VSE 15 15 5 6 3 2 7 16-23 15 7 27-25 14 13. Sülysáp 15 5 3 7 27-28 14 14. Pilis 15 5 2 8 21-27 14 15. Perbál 15 5 3 7 29-26 13 16. Nagykőrös 15 3 5 7 22-24 12 17. Budaörs 15 3 5 7 20-41 12 18. Ceglédbercel 15 2 4 9 16-31 9 Csupán a Ceglédi VSE a Gödi TK és a Perbál nem szerzett eddig futópontot. A Dunai Kőolaj, az ÉGSZÖV, a Kerepestarcsai SC, a Pilis, az Óbuda Tsz SE viszont már két plusz ponttal rendelke­zik, a többi csapat eggyel. MEGYEI TÖTÓEREDMÉNYEK 1. Ganz MÄVAG—Vác x 2. KKFSE—BKV Előre 2 3. SZEOL—Bem SE x 4. Göd—Gödöllő 1 5. Nagykőrös—Kartal 2 6. ÉGSZÖV—Pilis 1 7. Iklad—Perbál 1 8. Albertirsa—Sülysáp 1 Döntött az AIBA Szupernehézsúly az ökölvívóknál Véget ért Madridban a Nemzetközi ökölvívó Szövet­ség (AIBA) kongresszusa. Több napon át 79 ország 153 küldötte tanácskozott és több fontos döntést hozott. Szentesítették a korábban felvetődött javaslatot: a szu­pernehézsúly bevezetése mel­lett döntöttek. A jövőben a 91 kilón felüliek szerepelnek az új kategóriában, a nehézsúly­ba változatlanul a 81 és 91 kiló közötti testsúlyú ökölví­vók tartoznak. Így ökölvívás­ban a jövőben 12 súlycsoport lesz — az 1948. évi londoni olimpián még 8 súlycsoport­ban folyt a küzdelem. Meghatározták a szorító mi­nimális és maximális mére­tét, ezek szerint a négyszög oldal legkisebb mérete 4,90 méter, a legnagyobb pedig 6 méter lehet. Korábban olyan javaslat vetődött fel, hogy nagyobbítsák a szorítót annak érdekében, hogy , a techniká- sabbak jobban érvényesülje­nek. A kongresszuson tisztújítás is történt. A 132 tagországot magában foglaló nemzetközi ökölvívó szövetség új elnöke az amerikai Don Hull (eddigi alelnök) lett a szovjet Nyiki- jorov Gyeniszov helyett. VB előtt — Norrköping után A világbajnokságra készü­lődő magyar női kézilabda-vá­logatott utolsó hazai előkészü­leti mérkőzésén 22-14 (10-9) arányban nyert Jugoszlávia el- leij. A magyar együttes ma utazik Csehszlovákiába. Cheb- ben, a csoportmérkőzések so­rán az NSZK-val, Kanadával és Lengyelországgal küzd a pozsonyi döntőbe jutásért. ★ Norrkőpingben a skandináv nemzetközi asztalitenisz-baj­nokságon nem ment olyan jól a magyaroknak, mint a ko­Sport a képernyőn A tévé programjából Csak a napokban kapta meg a Magyar Televízió sport­osztálya a csehszlovák tv ér­tesítését, hogy a női kézilab­da VB chebi selejtezőit tech­nikai okok miatt nem közve­títik. A nézők a héten ezért nem láthatják a magyar vá­logatottat, csak majd a jövő héttől a pozsonyi döntőben, ha eljut odáig. Emiatt az el­következő napokban mind­össze szombaton lesz tv- és sportközvetítés, az őszi idény­ben utoljára kerül NB I-es labdarúgó-mérkőzés a képer­nyőre, az STC—Vasas találko­zó. A jövő héten a pozsonyi ké­zilabda-mérkőzések szerepel­nek a műsorban, majd decem­ber 6-án az Ajax—Bp. Honvéd UEFA-kupa visszavágót (II. program 20.10 órától), másnap Magyarország—Franciaor­szág asztalitenisz Szuper Liga találkozót (II. 20 órától) sugá­rozzák. December 9—10-én Bmoból a XI. ritmikus sportgimnasz- tikai Intervíziós Kupát láthat­ják a nézők, december 13-án, szerdán pedig a Bp. Honvéd— Szarajevó férfi kézilabda BEK-mérkőzést a budapesti Körcsarnokból. Nagy érdek­lődés kíséri minden esztendő­ben a jégkorongozók Izvesz­tyija Kupáját, ezúttal is lesz közvetítés Moszkvából, decem­ber 16—22 között. December 19-én focinap lesz, a Liver­pool—Anderlecht Szuper Ku­pa visszavágót adja a tv az angol városból. Gazdag a karácsonyi sport­műsor. A három ünnepnap alatt „Memento Argentína” címmel háromszor negyven­perces összeállítás látható, szerkesztője Szalay István, műsorvezetője Vitray Tamás. Karácsony és újév között Győrben rendezik a Képes Sport terem-labdarúgótornát, ezen is ott lesznek a tv-ripor- terek, 27-én, 28-án és 29-én. Az új esztendő első két heté­ben 1978 eseményeire tekint­hetnek vissza a sportkedvelők. Január 4—6-án a síugró négysáncversenyt közvetítik, 7-én kerül sor a Telesportban az „év ifjúsági sportolói” ván­dordíj átadására. Két Király Kupa tenisztalálkozó is szere­pel a programban: január 11-én, csütörtökön Debrecen­ből a Magyarország—Spanyol­ország, majd 14-én a Fáy ut­cából a Magyarország—Anglia mérkőzés. rábbi nemzetközi viadalokon? A Gergely—Magos vegyespá- ros broznérmes lett, férfi pá­rosban pedig Gergely révén,1 „fél” arany jutott, ugyanis a csehszlovák Orlowskival az ol­dalán megnyerte a férfi pá­rost. Egyébként csupán ebben a számban született európai győzelem, a többi négyben a kínaiak nyertek. Negyvenegy telitalálat A totó 47. játékhetén 41 pályázó ért el 13 + 1 találatot, egyenként 42 ezer 243 forint nyereménnyel. A 16 darab tizenhármasra szelvé­nyenként 22 ezer 192 forint jut. Ti­zenkettes 1120, tizenegyes 10 ezer 095, tízes 51 ezer 479 darab akadt. Nyeremények egyenként: 753, 84 és 30 forint. Totóeredmények: 1, X, X, 1, L, 2, 1, U X, X, X, U X, 1. APRÓHIRDETÉSEK Autóforgalmi szakké­pesítéssel és hivatásos g ép j árm ű vezetői en­gedéllyel rendelkező érettségizett fiatalem­ber állást keres. Vá­laszt kérem ,,104282” jeligére a Hírlapkiadó Vállalat Kirendeltsé­gére Cegléd, Teleki uitca 30­_______________ Gö döllői telephelyünk­re felveszünk: gépja­vító, villanyszerelő, gépjármű villamossági szerelő, vasszerkezeti lakatos szakmunkáso­kat. Jelentkezés: Kö­zépmagyarországi Közmű- és Mélyépítő Vállalat, Gödöllő, Tes- sedik S. u. 6. sz. (2100) munkaerőgazdálko­dás. ADÁS­vétel Eladó Wartburg meg­kímélt állapotban. — Cegléd, Hajó utca 18. Telefon: 11-857. Eladó kétszobás szö­vetkezeti lakás. Nagv- kőrös, Vági lkt. IX/B. 3. em. 11. Két szoba komfortos új ház eladó. Csemő, Táncsics Mihály utca 16. sz. __________________ Gá zpalack eladó. Nagykőrös, Pozsonyi 18. sz. _______________ Eladó 2 szoba össz­komfortos lakás. Nagykőrös, Ifjúság út 13. I. em. Zöldhalomban eladó 800 négyszögöl szőlő, lakható épülettel, vil- LannyaL Buszhoz 5 perc. Érdeklődni: Ceg- léd, Bocskai utca 4. Hasas anyakocák el­adók. Nagykőrös, Esed dűlő 4. 2 és félszobás, OTP-s öröklakás üresen el­adó. Nagykőrös, Gát út 2. II. em. 20. Totálkáros 601-es Tra­bantot vennék. Mácska László, Cegléd, József Attila utca 10. szám. Budapest közelében 50—60 m3 alapterületű üzlethelyiséget vagy szoba, konyhás házat vennék. Jelige: „Akác­virág 131 6567” a Fel­szabadulás téri hirde­tőbe^ __________________ 10 éve épült kétszobás családi ház eladó. Mel­léképületekkel, mező- gazdasági művelésre alkalmas telekkel, gyümölcsössel. Bodo- lyabér (Bara megye). Érdeklődni: 125—268, Balogh Géza. UY-os műszakizott Zsi­guli Combi eladó. IX., BaJLa G. 76. Nagykő­rös. Porta eladó. Érdeklőd­ni lehet: Cegléd, Üj utca 9. alatt.__________ El adó beköltözhető ház Cegléd, Harmat utca 1. Egy hálószoba­bútor. Érdeklődni: Cegléd, Kép utca 10/a. 407-es Moszkvics sze­mélygépkocsi kétéves műszakival eladó. Al­bertirsa, Vörös Hadse- reg utca 36. szám. Csemőben tanya eladó, lakható épülettel, 800 négyszögöl szőlővel, villany van. Érdeklőd­ni: Cegléd, Hattyú ut- ca9. 17 óra után. MIB motoros magán­járó első-hátsó meg­hajtással, terepfelező­vel, önindítós, rend­számmal eladó. Irány­ár 45 000 Ft. Nagykő- rös, Alpári út 9. Csemő belterületén 370 négyszögöles építési telkek eladók. Érdek­lődni: Cegléd, Kossuth tér 6. m. em. 19. Homokszínű Zsiguli személygépkocsi eladó. Érdeklődni lehet: Ceg­léd, Rákóczi út 15. IV. em. 21. Családi ház eladó nagy kerttel (400 négy­szögöl). Nagykőrös. Örkényi 55. Eladó 2 szobás fél ház, beköltözhetően. Fekete télikabát. Érdeklődni: Nagykőrös, Losonczy 42. sz. Eladó két és félszobás, OTP-s lakás és garázs. Nagykőrös X., Gát u. 4. fszt. l. _______ Fe hér 1500-as PD írsz. Zsiguli igényesnek el­adó. Nagykőrös, Béke útja 34. sz. Eladó 3 szobás, fél­kész ház. Nagykőrös, József Attila 4. sz. Ér­deklődni: Kecskeméti út 1. sz. du. 3-tól, Papp né. Beköltözhető 2 szoba, konyhás kertes ház el­adó. Nagykőrös II., Tárogató u. 11. Eladó háromhónapos kan kiskutya, német juhász, törzskönyve­zett. Nagykőrös*. Hosszúhát út 7. £ VEGYES Bútorozott szoba* konyha, fürdőszoba­használattal házaspár­nak kiadó. Érdeklődni lehet: Cegléd, Dobó utca 23, Kovács József. Sajátgyökerű csemege és bor-szőlővesszők nagy választékban megrendelhetők, kap­hatók. Ungerbauer György, Csongrád, Felszabadulás u. 42. 1948 előtt megjelent könyveket vennék. 343—749, Bo. Széher u, 76/b. 1021. ~Mógor. Autógarázs kiadóT Nagykőrös, Jókai u. 21/b.____________________ Sz oba, konyha kiadó, Tázerdei u. 1. Érdek­lődni: Ceglédi út 17/c. 4. em. _____________ Ér tesíteni Nagykőrös lakosságát, hogy a Baj­za u. és Kustár u. ke­reszteződésében a (pi­aci mérlegháznál) Tü­zelőolaj-kút nyílt. Nyit­va: reggel 7-től este 6-ig. Baranyi Tibor. Elveszett ÉPFA Fe­rencvárosi Gyár ócsal Üzeme 10/5 ÖCSA, Öcsa, Bajcsy-Zsilinszky u. 108. 201—96068 szöve­gű bélyegzőnk. Bármi­nemű visszaélésért fe­lelősséget nem válla­lunk. Dunakeszire cserél­ném siegedi l szobás összkomfortos, belvá­rosi. parkra néző, ma­gasföldszintes, gázfű­téses, 44 m2 tanácsi lakásom. „Állomáshoz nagyobbra PmH 42 255” jeligére a kiadóba.