Pest Megyi Hírlap, 1978. november (22. évfolyam, 258-282. szám)

1978-11-15 / 269. szám

A Gödi TK közbeszólt Kartali siker Cegléden A Bem SE bravú WWW A labdarúgó NB II. 15. for­dulójában sz net utáni játé­kával biztosí­totta be a győ- zelmét a Kos­suth KFSE, amely 26 góljával a Budafok­kal egyetemben, a Középcso­port legeredményesebb csapa­ta. Akárcsak a KKFSE, a Bem SE is 3:0-ra nyert, méghozzá szép bravúrként, idegenben. A Váci Híradás egy ponttal tért haza Rákoscsabáról, míg a Du­nakeszi Vasutas a papírformá­nak megfelelően, alulmaradt Szegeden. SZEOL AK—Dunakeszi VSE 2-0 (0-0) Szeged, 1500 néző. V: Balázs. Dunakeszi: Kenesei — Lörincz, Hanzel, Asztalos, Kiss J., Csá­szár, Dévai, Cyetvai, Kiss K. (Lipniczki), Pollák, Nazáth. Az első félidőben a két csapat él­vezetes, nagy küzdelmet vívott. Mindkét kapu előtt adódtak helyzetek. Sőt, a Vasutas a 30. percben vezetést is szerezhetett volna, Császár nagy helyzetben hibázott, lövését a kapufa men­tette. A második félidőre ki­gyulladtak a reflektorok. A SZEOL nagy hajrába kezdett. Fölényét az 55. és 60. percben két kapufa is jelezte, majd a 70. és 80. percben szerzett gó­lokkal született meg a vég­eredmény. A Pest megyeiek előtt is adódtak helyzetek, de nem volt átütő erő a csatársor­ban. Jó: Kenesei, Gyetvai, Pol­lák. (Tud.: Horváth Imre.) 22. sz. Volán—V. Híradás 1-1 (1-0) Rákoscsaba, 400 néző. V: Kő­rös. Vác: Hámori —Gere, Var­ga, Garaba, Misnyovszky, Pá­linkás (Bednarik), Sólyom, Strausz, Acs, Szót (Balogh), Deák. Az 5. percben szerzett gólra a második félidő elején válaszoltak a Pest megyeiek. Bal oldali szöglet után az el­mélázó hazai védők és a kapus mellett Garaba magasra fel­ugorva fejelt a háló közepébe. G: Garaba. Jó: Deák, Hámori, Misnyovszky. KKFSE—Dunaújvárosi Építők 3-0 (0-0) Szentendre, 400 néző. V: Pál. KKFSE: Homyák — Pozsgai, Emmer, Szikszai, Éger, Amb­rus, Fehér, Horváth, Gőgitz, Hámori L. (Hámori Gy., Gál), Fischli. A hűvös idő egyik csa­patot sem serkentette gyors já­tékra az első félidőben. Első­sorban a két 16-os között folyt a játék. Sok pontatlan átadás — kevés említésre méltó ese­mény akadt. Hámori L. két tiszta gólhelyzet elügyetlenke- désével, míg Hornyák remek szabadrúgás védésével hívta fel magára a figyelmet. Szünet után az aktívabbá váló hazai csatársor — Fischli két remek elfutására előbb Gőgitz, majd Ambrus érkezett pontosan — kétgólos előnyt szerzett. A haj­rára elfáradó és Tatár kiállítá­sa miatt tíz főre olvadt vendé­gek ellen Fehér állította be a végeredményt. G: Gőgitz, Ambrus, Fehér. Jó: Hornyák, Emmer, Szikszai, Fischli. R. F. Bem SE—BVSC 3-0 (3-0) Szőnyi út, 400 néző. V: Bog­nár. Bem SE: Kollár — Birin- csik, Bársony (Fiedler), Parti, Kovács, Nagy, Bern, Radics, Dajka, Lukács, Szabó J. (Gom­bos). Nagy meglepetésre a Bem SE erőteljes támadójáték­kal kezdett, s már a második akció góllal végződött, Radics, Szabó mintaszerű átadását lőt­te a kapuba. A 29. percben már harmadik gólját szerezte a ceglédi együttes. A BVSC ener- vált próbálkozásait magabizto­san verték vissza a Pest me­gyeiek, a kapu elé beívelt lab­dák hárítása Kollárnak nem okozott igazán gondot, A BVSC szünet után sem adta fel a küzdelmet, elkeseredetten tá- j madott, legalább a szépítő gó- 1 lért, de ezen a napon minden te­kintetben : harcosságban, aka­rásban, erőben és’ játékban, gyengébbnek bizonyultak. A Pest megyeiek ekkor sem mondtak le az ellentámadások lehetőségéről, Bera, Radics és Dajka óriási helyzeteket hibá­zott el. Volt, amikor a kapuvé­dő helyett a kapufa mentett. Ez is közrejátszott abban, hogy a BVSC nem szenvedett ka­tasztrofális vereséget. A for­duló nagy meglepetését szol­gáltató győztes csapatban min­denki lelkesen küzdött, har­colt — a cserékre sem a gyen­gébb játék miatt került sor, hanem taktikai okokból —, kü­lönösen Kollár, Kovács, Radics, Bera és Dajka nyújtott ki­emelkedő teljesítményt. A Bem SE meglepő, de teljesen meg­érdemelt győzelmet aratott G: Radics (2), Lukács. ★ Hétről hétre akad meglepe­tés a megyei labdarúgó-baj­nokságban. A 13. forduló egyik váratlan eredményét a Gödi I TK szolgáltatta, legyőzte a ki. | tűnő sorozattal büszkélkedő vácszentlászlói gárdát. A má­sodik helyezett kartaliak meg­lepő, de megérdemelt győzel­met arattak, a volt NB III-as Ceglédi Vasutas otthonában. IM Vasas Iklad—PUis 4:2 (2:2) Iklad, 300 néző. IM Vasas: Juhász — Ecker 1., Országh, Bohunka, Rébb, Kaiser, Hu­szár, Vanó M., Bankó, Boda, Bakonyi (Ecker 11.). Pilis: Czinege — Opálszki, Duchaj, Rigó, Gajdos, Miklósdi, Cset- negi (Tóth), Hegedűs, Halusz- ka, Gyengeliczki (Lengyel), Kuszenda. A gyors hazai gól után elmaradt a folytatás. Kapkodóvá vált a helyiek já­téka, s ezt a vendégek ügye­sen kihasználva, a maguk ja­vára fordították az ered­ményt. Akár a félidő kezdete, a vége is hazai gólt hozott. Szünet után, mintha teljesen kicserélődött volna az ikladi együttes, számtalan helyzetet dolgoztak ki a játékosok, s i ebből kettőt értékesítettek. A hazai csapat második félidei játékával biztosan nyert. G: Bankó (2), Boda (2), ill. Hege­dűs, Haluszka. Jó: Bankó (a mezőny legjobbja), Rébb, Bo­da, Bakonyi, ill. Haluszka, Ku­szenda. Tud.: Gohér Mihály.) Gödi TK—Vácszentlászlő 1:0 (0:0) Göd, 300 néző. V: Sőmen. Változatos, jó iramú mérkő­zésen a Gödi TK az őszi idény eddigi legjobb játékával arat­ta bravúros győzelmét. Az el­ső félidőben két kapufa jelez, te fölényüket, s a győztes gól a 82. percben esett. G: Bucsá- nyi. Valamennyi gödi játékos dicséretet érdemel, közülük is kiemelkedett Szabadi (a me­zőny legjobbja), Csáki, Bucsá- nyi. A vendégeknél Maim,; Mészáros és Rab tűnt ki. (Tud.: Simkó Géza.) Albertirsa—Kerepestarcsai SC 2:1 (2:0) Albertirsa, 400 néző. V: Oszáczki. A hazai támadások a 19. percben góllá értek. Nem sokkal ezután megfogyatkozott a helyi gárda, Tóth kiállítása miatt. A 38. percben esett a második hazai gól. Szünet után fokozatosan feljöttek a vendégek, többet támadtak. A 73. percben szerzett gól után még nagyobb erővel rohamoz, tak, de az eredmény már nem változott. A 65. percen át tíz emberrel játszó, lelkes Albert­irsa, helyzetei alapján, meg­érdemelten nyert az ideges hangulatú mérkőzésen. G: Szeidl, Hegyi, ill. Papp. Jó: Takács, Perjési, Mag, Hegyi, ill. Papp, Maiina. (Tud.: Faze­kas Tamás.) Öbuda Tsz SE—Ceglédbercel 2:1 (0:1) Budakalász, 200 néző. V: Soós G. Az első félidőben a vendégek többet vezélyeztet- tek, s kapushiba segítségével vézetést szereztek. Szünet után rja a feljavult hazai gárda, némi szerencsével, két büntetőgóllal fordította a maga javára az eredményt, Farkas és Lévai révén. A helyieknél Blind, Bonifert és Dombai tűnt ki. Dömsöd—Sülysáp 2:1 (0:0) Dömsöd, 500 néző. V: Szórá- di. Jó iramú mérkőzésen a hazai csapat irányította a játé­kot, de sok helyzetéből csak kettőt tudott értékesíteni a má­sodik félidőben. A hajrában, a 87. percben szépítettek a vendégek. G: Szurgent (2), ill. Tóth. Jó: Varsányi, Hege. dűs, Polgár, ill. Szvitek, Tóth, Motolai. (Tud.: Ujj Lajos.) ÉGSZÖV—Budaörs 5:0 (2:0) Budaörs, 200 néző. V: Var­ga. Közepes iramú, alacsony színvonalú mérkőzésen bizto­san győztek a vendégek az igen gyöngén játszó helyiek el­len. Mezeit, a Budaörs játéko. sát a 70. percben reklamálá­sért kiállították. G: Horváth (3), Horáth, Király. Jó: Zalai, Budai. A helyiek közül senki nem dicsérhető. (Tud.: Kovács István.) Dunai Kőolaj—Perbál 3:0 (2:0) Százhalombatta, 300 néző. V: Hűvé. A múlt heti kisiklását feledtetni akaró Dunai Kőolaj nagy akarással játszva, maga­biztosan nyert a kapura ve­szélytelen Perbál ellen. A há. rom gólon kívül még sok nagy helyzetet hagytak ki a helyiek, csatáraik többször már csak a kapussal álltak szemben, de elszalasztották a lehetőséget. G: Pákái (2), Witmann. Jó: Sági, Pákái, Cseh, Eleki, Hor­váth, ill. Szemző. (Tud.: Posz- mik Ferenc.) Nagykőrösi Kinizsi—Gödöllő 2:0 (1:0) Cegléd, Bem SE-pálya, 100 néző. V: Temesvári. A Kinizsi többet birtokolta a labdát, de a gödöllői támadások gólveszé. lyesebbek voltak. A helyzeteit jobban kihasználó nagykőrösi csapat megérdemelten nyert a nagy akarással és jól játszó gödöllőiek ellen. A gólok a 32. és a 88. percben estek. Kovács E. (Nagykőrös) és Lubovszki (Gödöllő) a kiállítás sorsára jutott. G: Kovács I., Tóth L. Jó: Tóth A., Orbán, Tóth L., ill. Bangó, Kőszegi, Szabadi. (Tud.: Pécsi Sándor.) Kartali MEDOSZ— Ceglédi VSE 1:0 (0:0) Cegléd, 200 néző. V: Gál. Sok kartali szurkoló érkezett a találkozóra, melynek sorsa a 64. percben dőlt el: egy kapu elé ívelt szöglet után Száraz Árpád lőtt közelről a léc alá. A Kartal ezután sikeresen tár­totta előnyét, ha kellett, egy­szerűen védekezett, s ha a szükség úgy hozta, tartotta a labdát. A Vasutas folytatta kritikán aluli teljesítményét. Csupán a második félidő ele­jén volt egy olyan szakasza a mérkőzésnek, amikor jobbak voltak ellenfelüknél. Ekkor Zsemlye 30 méterről óriási ka­pufát lőtt G: Száraz Á. Jó: Moór, Kovács, Száraz Z., De­rne, ilL Zsemlye, Zsilka. (Tud.: Ungureán László.) Labdarúgó­táblázatok NB II Középcsoport 1. Volán SC 14 11 2 1 24- 6 24 2. SZEOL AK 15 8 4 3 22-17 20 3. KKFSE 14 7 5 2 26-16 10 4. Kecskemét 14 9 1 4 17-12 19 5. Budafok 14 6 6 2 26-15 18 6. BVSC 15 5 6 4 17-20 16 7. Építők SC 14 5 5 4 22-14 15 8. Ganz-M. 11 4 7 3 16-11 15 9. Szegedi D. 14 5 5 4 17-14 15 10. Bem SE 15 3 8 4 14-15 14 11. Vác 14 4 5 5 16-18 13 12. Balassagyarm. 14 4 5 5 16-19 13 13. Bp. Spartacus 14 4 4 6 18-23 12 14. Dunaújv. Ep. SS 4 3 7 20-25 11 15. Pénzügyőr 14 4 3 7 17-23 11 16. Dunakeszi 15 2 7 6 10-17 11 17. BKV Előre 14 4 2 8 14-15 10 18. 22. Volán ! 14 1 7 6 11-22 9 19. V. Ikarus 14 2 1 11 5-26 5 Megyei bajnokság 1. D. Kőolaj 13 11 1 1 22-11 25 2. Kartal 13 8 3 2 22-10 19 3. Vácszentlászlő 13 7 2 4 26-21 17 4. ÉGSZÖV 13 5 3 5 30-15 15 5. Gödöllő 13 6 2 5 21-19 15 6. Iklad 13 6 1 6 21-17 14 7. Sülysáp 13 5 3 5 25-22 14 8. Albertirsa 13 6 2 5 21-21 14 9. Gödi TK 13 7 6 19-29 14 10. Dömsöd 13 4 4 5 16-18 13 11. Kerepestarcsa 13 5 2 6 15-21 13 12. Ceglédi VSE 13 5 2 6 22-20 12 13. Pilis 13 5 1 7 20-23 12 14. Perbál 13 4 3 6 21-21 11 15. Nagykőrös 13 3 4 6 20-21 11 16. Öbuda 13 3 4 6 14-21 11 17. Budaörs 13 2 5 6 13-27*10 18. Ceglédbercel 13 2 4 7 13-24 9 A Dunai Kőolaj és az ÉGSZÖV 2—2, a Vácszentlászlő, a Gödöllő, a Sülysáp, a Kerepestarcsai SC, az Iklad, a Pilis, valamint a táb­lázat utolsó öt helyezetne 1—1 plusz pontot kapott futógyőzel­méért. Megyei totóeredmények 1.22. sz. Volán—Vác X 2. KKFSE—Dunaújvárosi Ep. 1 3. SZEOL—Dunakeszi 1 4. Cegléd—Kartal 2 5. Dömsöd—Sülysáp 1 6. Budaörs—ÉGSZÖV 2 7. Iklad—Pilis 1 8. Nagykőrös—Gödöllő 1 Három telitalálat A totó 65. Játékhetén három pá­lyázó ért el 13 + 1 találatot, egyen­ként 658 872 (orlnt nyereménnyel. A hét darab 13 találatosra egyen­ként 129 274 forintot fizetnek. Ti­zenkettes 288, tizenegyes 3519, tizes 23 638 darab akadt. Nyeremények egyenként: 2920, 245, illetve 55 fo­rint. Totóeredmények: 2, X, 1, 2, 1, X, 1, 1, X, X, X, X, X, X. Kézilabda Debrecen Kupa A román csapat a győztes Az előzőeknél is több néző, még forróbb hangulat volt vasárnap Debrecenben a vá­rosi sportcsarnokban a nem­zetközi kézilabdatorna befeje­ző napján. Ezúttal is három mérkőzést játszottak a csapa­tok, két helyosztó után a dön­tő összecsapás következett, amelyen a román válogatott győzött a magyarok ellen és így a torna nyertese is lett. Ezen a mérkőzésen búcsúztat­ták a válogatott szerepléstől Varga Istvánt, a debreceniek játékosát A Kossuth KFSE—Dunaújvárosi Építők találkozón a fehér mezes vendég védők csak nézik, merre száll a hazai csatár labdája Reitter László felvétele Ötven év után Jubileumi sukkgyőzelem Izgalmas hajrá Emberemlékezet óta nem volt olyan izgalmas és feszült a sakkolimpia utolsó forduló­ja, mint most Buenos Airesben. A rangsor élén álló há­rom együttest mindössze fél-fél pont választotta el egymástól, közülük bárme­lyik reménykedhetett ab­ban, hogy megszerzi az elsőséget. Ez a remény a magyarok szá­mára valósággá vált a jugo- szlávok elleni mérkőzés után. A magyar válogatottnak az 1928-ban kivívott olimpiai győzelmét követő jubileumi 50. esztendőben elért újabb eredménye világraszóló telje­sítmény. (Korábban 1927-ben Londonban, később pedig 1936-ban Münchenben szerez­tünk már aranyérmet, az utóbbi azonban nem volt hi­vatalos FIDE rendezvény.) Mióta a szovjet válogatott részt vett a sakkolimpiákon, ez az első eset, hogy jelenlété­ben más együttes végzett az élen. A magyar csapatban Portisch Lajos szerezte a legtöbb pontot. Nyolc győzelme, négy döntet­lené mellé csupán két vereség párosult, 71,4 százalékos telje­sítménye azért is értékes, mert mind a 14 fordulót végig ját­szotta. A „törzsgárda” másik három tagja veretlen maradt. Ribli Zoltán 13 játszmából öt győzelmet, nyolc döntetlent ért el, Sax Gyula pedig ugyancsak ötször győzött, hét­szer remizett. Küzdőképessé­güket dicséri, hogy az utolsó fordulóban ők szállították a ■csapatelsőséghez szükséges egyéni győzelmet. Csőm István, az ötödik fordulótól kezdve tartalék- sorból lépett elő a „törzs­gárda” tagjává, s tíz játszmából 2 győzelmet és nyolc döntetlent ért el. Kí­vülük Adorján András négy­szer, Vadász László pedig há­romszor játszott, mindkettő ötvenszázalékos eredménnyel. Az olimpiai bajnok ma­gyar együttes 37 pontot szerzett, a második helye­zett Szovjetunió 36, az Egyesült Alla'mok pedig 35 ponttal végzett. A szovjet együttes második helyre ke­rülése meglepetés. Soraikból hiányzott ugyan Karpov vi­lágbajnok, ám figyelembe kell venni azt az általánosan elfo­gadott véleményt, hogy a szovjet sakkozás akár 3—4 olyan majdnem egyenlő erejű csapatot tud kiállítani, melyek közül bármelyik megnyerné az olimpiát. A magyar női együttes is kitett magáért: ezüstérmet szerzett a szovjet' csapat möi gött. NSZK—Magyarország A B csapatok Régen látott nagy magyar labdarúgó-küldöttség utazott hétfőn délelőtt külföldi ven­dégszereplésre: a B és az A válogatott repült el Ferihegy­ről az NSZK-ba. Azért ilyen sorrendiségben, mert október il4-én, ma Karlsruhéban, majd 15-én, szerdán Frankfurtban az NSZK hasonló szintű csa­patával mérik össze erejüket. A magyar futball pillanat­nyi helyzetének megfelelő volt a repülőtéri fogadtatás. Kri­zsán József főtitkár kezébe ugyan került egy virágcsokor, és a váróteremben néhány kö­szöntő szó is elhangzott, az NSZK labdarúgó-szövetségé­nek képviselőitől, de közel, s távolban nem tűnt fel újság­író, fotoriporter, hogy a tv- sekről és a rádiósokról ne is beszéljünk. Hát igen, régen ez egészen másként volt. A frankfurti repülőtérre va­ló megérkezés után szétvált az A és B csapat. A B csapatra .társasgépkocsi várt, és Karls- íruheba utazott, az A váloga­tott pedig elfoglalta a kijelölt szálláshelyét a G.ravenbueh hotelben, ami kissé kívül esik iFranfefurton. Nyugalmas, idil­li környezet a felkészüléshez. Lantos Mihály is helytállást vár csapatától, bár ismételten íkijelentette: az erőviszonyok alapján a hazaiak felé billen ma játszanak a nyerés mérlege. A B csapat játékosai azonban az A együt­tes tagjaihoz hasonlóan, ki szeretnének tenni magúikért, hogy olyan emlékeket hagy­janak erről az évről, amely- lyel kissé feledtetnék a laibda- rúgósportért rajongók pillar inatnyi elkeseredését Olimpiai labdarúgótorna A selejtező sorsolása Magyarok az A csoportban A FIFA (Nemzetközi Lab­darúgó Szövetség) madridi végrehajtó bizottsági ülésén hétfőn elkészítették az 1980. évi olimpiai labdiarúgótoma selejtezőinek európai sorsolá­sát A Szovjetunió, mint a XXII. nyári játékok rendező­dé, és az NDK, mint az olim­piai bajnoki cím védője, selej­tező nélkül került a viiadaJso- roza't fináléjába. A magyar csapat az A cso­portban játszik. A csoport: Bulgária, Magyarország, Cseh­szlovákia, Románia, Lengyel- ország. A selejtezők időpontját nem hozták nyilvánosságra, csak azt véglegesítették, hogy a mérkőzéseket 1980. április 15- ig kell lebonyolítani A Dinamó Tbiliszi a bajnok Véget ért a Szovjetunió lab­darúgó-bajnoksága. A .bajnoki címeket ugyan már egy héttel ezelőtt bebiztosította magá­nak a Tbiliszi Dinamo, az ér­mes helyekre azonban több esélyes is volt. Meglepetésre ezek a csapatok meglehetősen gyengén szerepeltek az utolsó fordulóban. így a kijevieknek sikerült megtartaniuk az ezüstérmet, a Sahtyor végzett a harmadik helyen, a negye­dik a Moszkvai Dinamo lett. A góllövőlista élén a Szpar- tak csatára, Jarcev maradt 19 góllal. A Dnyepr csapata esett ki a legfelsőbb osztályból. Az idei bajnokságban elő­ször vezették be a döntetle­nek számának korlátozását — mivel tavaly a bajnoki mér­kőzések csaknem fele ilyen, I többnyire küzdelem nélküli eredménnyel ért véget. Most I a nyolcadik döntetlen után már nem járt pont az érintett csapatoknak. Ez valamelyest megélénkítette a küzdelmet, de nem minden szakember ért egyet azzal, hogy meghozta-e a kívánt eredményt. Általá­ban a szakértők szerint az idei bajnokság még sok olyan hi­bát mutatott, amelyet tavaly is joggal kifogásoltak: kevés az igazi támadójáték, kevés a harcosság, bajok vannak a technikával, az állóképesség­gel és a taktikával is. Nem vé­letlen, hogy azok a csapatok szerepe-tek viwonylag sikere­sen, amelyek több gondot for­dítottak a támadó játék fej­lesztésére, így a bajnokság birtokosa, a Tbiliszi Dinamo és a legfelsőbb osztályba visz- szatért Szpartak, amely mind­járt megszerezte magának az ötödik helyet