Pest Megyi Hírlap, 1978. október (22. évfolyam, 232-257. szám)

1978-10-24 / 251. szám

1978. OKTÓBER 24., KEDD 7 'xMth W> NB II: gólínség Cegléden és Dunakeszin Lacházihetes a tizedik foMéhm A Kőolaj növelte előnyét A 12. fordu­lóban jól sze­repelitek a Pest megyeiek. A Kossuth KFSE idegenben nyert a Szege­di Dózsa ellen. A váciak biz­tos győzelmet arattak ottho_ nukban. A Dunakeszi Vasutas és a Bem SE egyaránt gól nélküli döntetlent ért el. KKFSE—Sz. Dózsa 2:1 (2:1) Szeged, 3500 néző. V.: Fü- zessy. KKFSE: Hornyák — Pozsgai, Emmer, Szikszai, Eger, Ambrus, Honját, Fe­hér, Gőgitz, Hámori, Fischli (Koroknay), Az első félidő jó- iramú érdekes játékot hozott A kapuk gyakran forogtak ve­szélyben. A Pest megyei gár­da szokott harcmodorát alkal­mazva gyors ellentámadásokat vezetett. Ezek meg is hozták az eredményt. A 29. percben Hámori az ellenfél térfelének közepén jó labdával indította Gőgitzet. A jobbszélső mint­egy 12 méterről a kiinduló ka­pus mellett a bal sarokba lőt­te a labdát. Két perccel ké­sőbb Ambrus Horvátot szök­tette. A középpályás jól lé­pett ki a szegedi védők kö­zül, s nyolc méterről a jobb alsó sarokba helyezte a lab­dát. A 40. percben szabadrú­gáshoz jutott a helyi gárda, Magyar nagy erejű lövésével szépítettek a szegediek, akik szünet után hiába rohamoztak, nem boldogultak a jól záró szentendrei védelemmel. A Kossuth KFSE ebben a játék­részben is gyors ellentámadá­sokkal veszélyeztetett, de az eredmény már nem változott. G.: Gőgitz, Horváth. Jó: Fe­hér, Emmer, Ambrus, Há­mori. Dunakeszi Vasutas—Ganz. MA VÁG 0:0 Dunakeszi, 600 néző. V.: Kurmai. DVS&p Kertesei — Lőrincz, Hanzel, Asztalos, Kiss J„ Dévai, Bodá, Koós (Horváth), Császár (Liwiczky), Pollák, Nazáth. Az első játék­rész alacsony színvonalú, gyenge játékot hozott, a Pest megyeiek valamivel többet tá­madtak. A második félidő nagy részét enyhe Vasutas fö­lény jellemezte, majd a hajrá­ra feljött a vendégcsapat. Jó: Asztalos, Lőrincz. Váci Híradás—Építők SC 2:0 (2:0) Vác, 2000 néző. V.: Lauber. V. Híradás: Hámori — Szu- nyogh, Varga, Garaba, Mis- nyovszki, Pálinkás, Strausz, Bednarik, Ács, Szót (Balogh), Deák, A Pest megyei csapat támadásait az Építők jól szer­vezett védelme egy ideig jól hárította. A 30. percben meg­tört a jég. Bednarik labdáját Acs, a kifutó kapus. Szekeres mellett perdíteye a hálóba. Nyolc perccel később Strausz 25 méteres bombája a felső lécről levágódott, s a jókor érkező Pálinkás a bal sarok­ba továbbított. A második félidőben kiegyenlítettebb volt á játék. A vendégek enyhe mezőnyfölénybe kerültek, helyzetet is teremtettek, de a váci védelem, Hámorival az élen biztosan hárított. A Pest megyei gárda az első félidő­ben mutatott játékával rászol­gált a győzelemre. G.: Ács, Pálinkás. Jó: Garaba, Há­mori, Ács, Strausz. Honvéd Bem J. SE—Ba­lassagyarmat SE 0:0 Cegléd,' 1000 néző. Demeter. Bem SE: Kollár — Birincsik, Gyovai (Bársony), Kovács, Bajnóczi, Bera, Berecz (Nagy), Steigerwald, Dajka, Lukács, Szabó. Alacsony színvonalú mérkő­zést vívtak a csapatok. Mind­két oldalon nagyon sok volt az átadási hiba. így a kapu­soknak az első félidőben csak egy-egy védeni valójuk volt, A Bem SE játékosai labda nél­kül nagyon keveset mozogtak, akinél pedig a labda volt. az egyénileg akarta megoldani a feladatot. A széleket sem hasz­nálta ki megfelelően a ceg­lédi együttes. Szünet után sem következett be a várt for­dulat, sőt, inkább a vendé­gek játéka javult fel, így Kol­lárnak többször is alkalma volt tudása bizonyítására. A két gyengén játszó csapat ta­lálkozóján egyik sem érde­melt volna győzelmet. Jó: Kollár. (Tud.: XJngureán László.) ★ A megyei labdarúgó-bajnok­ság 10. fordulójában az éllo­vas Dunai Kőolaj mindkét pontot megszerezte idegenben, s a kartaliak döntetlené miatt növelte előnyét. A forduló másik vendéggyőzelmét a Ceglédi Vasutas aratta Perbá­lon Gólzáporral diadalmas­kodott az ÉGSZÖV MEDOSZ. Ezenkívül három döntetlen tarkította a fordulót. D. Kőolaj—Ceglédbercel 2:1 (0:1) Ceglédbercel, 300 néző. V.: Szemző. D. Kőolaj: Hencz, Nagy, Eleki, Horváth, Cseh, Wittmann, Murzsa, Lengyei (Fülöp), Sági (Szekulidesz), Pákái, Králik. Ceglédbercel: Kassai — Andráska. Földi, Bogdány (Tóth). Peszeki, Me­zei (Kostyalik), Senkei, Ko­vács, Zsíros, Udvaros, Zsadony. A jó iramú, színvonalas, küz­delmes mérkőzés első félidejé­ben főleg a hazaiak támadtak. A Kőolaj jól tartotta a labdát, lefékezte a hazai támadáso­kat. A helyi csapat a 35. perc­ben szabadrúgásból előnyhöz jutott. Ezt az előnyt szünet után behozta a Kőolaj, s az egyre jobban elfáradó berce- liek ellen, a 75. percben a győztes gólt is megszerezte. A játék képe alapján a dön­tetlen' igazságosabb lett vol­na. G.: Pákái (2), ill. Udva­ros. Jó: Eleki, Horváth, Mur­zsa, Pákái, ill. Földi, Senkei, Kovács, Zsadony. (Tud.: Kar­sai Márton.) Ceglédi VSE—Perbál 2:1 (1:0) Perbál, 100 néző. V.: Soós G. CVSE: Tobak — Zsemlye, Halász, Zsilka, Szanyi, Szal- ler, Dudás (Darányi), Ba- zsánt, Boda (Schmikl), Jurás, Enzsöl. Perbál: Németh — Nagy, Kovács L, Füstös, Hor­váth, Faragó, Ollári, Monoki, Kovács III., Szemző, Forgács (Kristály). A két volt NB III- as csapat küzdelmes, közepes iramú mérkőzést vívott. A 6. percben a tétovázó hazai vé­delem mellett vezetést szerzett a Vasutas. Ezután Perbál me­zőnyfölénybe került, de csatá­rai a jobbnál jobb helyzeteket kihagyták. A 74. percben gyors ellentámadásból Bazsánt nö­velte az előnyt. (2:0). A 87. percben Kovács III. gólba tar. tó lövését Szaller már csak beljebb tudta segíteni. (2:1). A befejezés előtt egy perccel egyenlíthetett volna a hazai gárda, de Kristály nagy hely­zetben az üres kapu fölé lőtt. A határtalan lelkesedéssel játszó, a helyzeteit kihaszná­ló Vasutas megérdemelten nyert. A hazaiak teljesítmé­nye elmaradt a várakozástól. G.: Dudás. Bazsánt. ill. Ko­vács III. Jó: Tobak, Halász, Zsilka, Enzsöl, ill. Füstös. Fa­ragó, Ollári. (Tud.: Bélije Pál.) Gödöllői SC—Dömsöd 4:1 (1:0) Gödöllő: 200 néző. V.: Gál. Végig a hazai csapat táma­dott, a keményen játszó, vé­dekezésre berendezkedett Döm­söd ellen. A gödöllőiek a 69. percben már 4:0-ra vezettek. Nem sokkal a befejezés előtt szépített a Dömsöd. G.: Illés. Kántor, Pintér, Kőszegi, ill. Straub (11-esből). Jó: Hegedűs F., Kőszegi F. (a mezőny leg­jobbja), Szabadi. A vendégek­nél nem volt átlagon felüli teljesítmény. (Tud.: Dán Lász­ló.) Nagykőrösi Kinizsi—Pilis 2:2 (2:0) Pilis, 500 néző. V.: Boltos. Az első félidő a vendégeké volt, a hazai csapat ekkor gyengén játszott. A körösiek 2:0-ás vezetése után kevesen gondoltak arra, hogy behozza hátrányát a hazai gárda. Még­is így történt, s a két gól mellett még jó néhány hely­zetet teremtettek, több kapu­fát is lőttek. G.: Kovács I., Kovács II., ill. Gyengeliczki, Haluszka. Jó: Szabó, Kovács 1.. Kovács II., ill. Opálszki, Duchaj, Haluszka, Miklósai. Tud.: Csikós Pál.) Vácszentlászló—Albcrtirsa 2:0 (0:0) Vácszentlászló, 300 néző. V.: Tabányi. A védekezésre be­rendezkedett irsaiak ellen sok helyzetéből csak kettőt tudott értékesíteni a hazai csapat, a 70., valamint a 80. percben. Mindkét gól szép támadás be­fejezéseként esett. G.: Kova- lik (2) Jó: Balogh I., Kóti, Rab, Kovalik, ill. Tóth, Per- jési, Petri. Kerepestarcsai SC—Sülysáp 0:0 Kerepestarcsa, 200 néző. V.: Kedves, Csapkodó játék, ha­zai fölény jellemezte az ala­csony színvonalú mérkőzést. Jó: Adamcsek. Rapavi, ill. Tóth. Trepák, Zemen. (Tud.: Siklódi Lajos.) Óbuda Tsz SE—Iklad 3:1 (1:1) Budakalász, 200 néző. V.: Schőmen. Már kezdés után, védelmi hibából az Iklad ju­tott vezetéshez. A 25. perc­ben egyenlített az Óbuda, szünet után pedig újabb két góllal biztosította be győzel­mét. Több biztos helyzetet is kihagytak ekkor a helyiek. G.: Urbán, Baumeister, Takács, ill. Boda. Jó: Lévai, Kovács, Dombai, ill. Bankó, Boda. Rébb, Bohunka. (Tud.: Simon Tibor.) Kartali MEDOSZ—Budaörs 0:0 Kartal, 300 néző. V.: Toldi. Csapkodó játék jellemezte a találkozót. A 63. percben a kartali Gebhardtot felvágták a büntető területén belül, a játékvezető „sípja-azonban né­ma maxadti ,Nem sokkal ké­sőbb érvénytelen gólt szerzett a helyi együttes a túlfűtött hangulatban sorra került ta­lálkozón. (Tud.: Sinkó István.) EGSZÖV MEDOSZ—Gödi TK 7:1 (2:0) Kiskunlacháza 300 néző V.: B. Tóth. EGSZÖV: Budai, Czi- bere, Csapiár, Szekulov, Za­lai, Orbán, Longó, Király, Hor­váth, Horák, Bédi. Göd: Ger­gely — Szabó, Vastagh, Szpi- szár, Hegedűs, Horváth, Csá­ki, Pató, Molnár, Szabadi (Pongó), Bucsányi (Sebők). A lacházi rohamokat csak az első félidőben tudták feltar­tóztatni a vendégek. Nagy­arányú vereségükhöz hozzájá­rult kapusuk indlszponált vé­dése is. A hazaiak nagy lel­kesedéssel küzdöttek, s a szélsők gyakori foglalkoztatá­sának, a jó támadójátéknak köszönhetik a nagyarányú győ­zelmet. G.: Horák (4), Csap­iár, Horváth, Bédi, ill. Mol­nár. Jó: Csapiár, Horák, Hor­váth, ill. Molnár, Horváth. (Tud.: Bunszt Ferenc.) Labdarúgó­táblázatok NB II Középcsoport 1. Volán 11 8 2 1 19- 6 IP, 2. KKFSE ll 6 4 1 21-13 1G 3. Kecskemét 11 8 — 3 13- 8 16 4. SZEOL AK 12 5 4 3 17-17 14 5. EVSC 12 4 6 2 15-15 14 6. Budafok 11 4 5 2 17-10 13 7. Ganz-MÁVAG 12 4 5 3 14- 9 13 8. Szegedi D. 11 4 3 4 12-12 11 9. Balassagyarm. 12 3 5 4 14-15 11 10. Vác 11 4 3 4 13-14 11 11. Bp. Spartacus 12 4 3 5 16-19 11 12. BKV Előre 11 4 2 5 13- 9 10 13. Dunaújv. Ép. 11 4 2 5 16-14 10 14. Bp. Építők 3 4 4 14-12 10 15. Pénzügyőr 4 2 5 15-17 10 IS. Dunakeszi 12 2 6 4 8-12 10 17. Bem SE 12 1 7 4 7-13 9 18. 22. sz. Volán 11 1 4 6 7-18 6 19. Ikarus ll 1 1 9 Megyei bajnokság 4-22 3 1. D. Kőolaj 10 9 1 16- 6 20 2. Kartal 10 6 3 1 18- 8 15 3. Gödöllő 10 6 1 3 18- 9 13 4. Vácszentlászló 10 5 2 3 19-19 12 5. Cegléd 10 5 1 4 20-16 11 6. Iklad 10 5 — 5 14-11 11 7. Kerepestarcsa 10 4 2 4 13-16 11 8. Sülysáp 10 4 2 4 20-18 10 9. Pilis 3 0 4 1 5 15- 7 10 10. Albertirsa 10 4 2 4 13-18 10 11. Göd 10 5 — 5 17-27 10 12. ÉGSZÖV 10 3 2 5 20-13 9 13. Óbuda 10 2 4 4 10-14 9 14. Perbál 10 3 2 5 20-18 8 15. Nagykőrös 10 2 3 5 18-18 8 16. Dömsöd 10 2 4 4 11-14 8 17. Ceglédbercel 10 1 4 5 10-20 7 18. Budaörs 10 1 4 5 8-18 7 Az öt fordulóban szerzett futó­győzelem alapján plusz pontot kapott: Kőolaj. Iklad, Kerepestar- esa, Pilis, EGSZÖV, Nagykőrös, Óbuda, Ceglédbercel, Budaörs. Megyei totóeredmények 1. Vác—Énítők 1 2. Szegedi D.—KKFSE 2 3. Dunakeszi—G.-Mávag x 4. Kerepestarcsa—Sülysáp x 5. Gödöllő—Dömsöd 1 6. Perbál—Cegléd 2 7. Pilis—Nagykőrös x 8. C.-bercel—D. Kőolaj 2 Tata Edzés délelőtt, délután Az október 29-i Szaloniki- ben sorra kerülő Görögország elleni EB-selejtezőre vasárnap Tatára „bevonult” magyar vá­logatott keret tagjai a prog­ram szerint végzik munkáju­kat. Hétfőn délelőtt 70, dél­után pedig 90 perces edzést vezetett le Kovács Ferenc szö­vetségi kapitány. Kedden ha­sonló a program, szerdán pe­dig a Vojvodina elleni* nem­zetközi előkészületi mérkő­zés következik Tatabányán. Vízilabda Visszavágó és továbbjutás Vasárnap a Komjádi uszo­dában 2300 néző élőit ismét találkozott a magyar és a szovjet vízilabda-válogatott. A visszavágón a magyarok egy góllal győztek a szombati dön­tetlen után. Magyarország—Szovjetunió 6:5 (2:1, 1:1, 0:2, 3:1). Ez a magyar válogatott va­lamivel jobb benyomást kel­tett, mint a szombati csapat. A fiatalok lelkesen és jól ját­szottak, megérdemelték a győ­zelmet. ★ Vasárnap befejeződték a ví­zilabda EK selejtezői. Négy városban 15 csapat (a törökök visszaléptél:) küzdött a közép­döntőbe jutásért. Mint isme­retes, az FTC Tapólcsányban játszott, és csoportelsőként ve­retlenül jutott tovább. A zöld-, fehérek a nápolyi középdön-. tőben folytatják a küzdelmet. Mától Olimpiai sportlottó Október 24-től, mától ismét vásárolhatók a nemzet­közi .olimpiai sportlottó szelvényei — ezúttal második „kiadásban”. Az első kibocsátás — mint ismeretes — jú­lius végén volt, és akkor a kezdeményezés osztatlan si­kert aratott: újabb nyerési lehetőséget biztosított a vá­sárlóknak, sokan érzelmi okokból is ki akarták venni részüket a magyar sport olimpiai céljainak anyagi tá­mogatásából. A második kibocsátás számainak nemzetközi sorso­lását november 15-én, Prágában sport-gálaest keretében tartják meg, amelyet az Intervizió is sugároz. A magyar tévé — mivel ezen a napon van az NSZK—Magyaror­szág barátságos válogatott labdarúgó-mérkőzés — 20 órától 23 óráig monstre-műsor keretében kapcsolódik az esemény közvetítésébe. Az adás középpontjában a fut­balltalálkozó áll, a mérkőzés kezdetéig rendelkezésre ál­ló 10 percben viszont előbb egyenesben, majd felvétel­ről a prágai programot sugározza. Ezen az estén lesz a „magyar számok” húzása, majd egy hét múlva, novem­ber 22-én a tárgynyeremények sorsolása. A főnyeremény egy Lada személyautó, lakókocsival, s először sorsolnak utazást a moszkvai nyári játékokra. Az olimpiai sportlottó szelvényei 5 forintba kerül­nek, és november 14-én 12 óráig kell beérkezniük az OTP-hez. Megkezdődött a tornász VB Csapatunk jó sorsolást kapott „Korszakzáró” világbajnok­ság kezdődött meg hétfő reg­gel a franciaországi Stras- bourgban. Több mint fél év­századon át (egészen ponto­san 1922-tol) a tomasport leg­jobbjai négyesztendónként, mindig az olimpiész félidejé­ben találkoztak egymással, s versengtek a világbajnoki cí­mekért. Rendjén volt ez így, de csak a hatvanas évek vé­géig. Akkor aztán megkezdő­dött a még ma is tartó „tech­nikai jorradalom” korszaka, amelynek üteme és igényei sok versenyzőt' késztettek idő előtti visszavonulásra. Első­Fiscner újra színrelép Páros mérkőzés Gligorkcsal? Belgrádiján közleményt ad­tak ki Fischer volt sakkvilág- bajnok jugoszláviai tartózko­Kézilabda Finálé az MB l-ben Vasárnap befejeződött a férfi kézilabda NB I idei küz­delemsorozata. A bajnoki cí­met a Tatabányai Bányász vívta ki. Sajnos, a Szilasmentd SK Csömör nem tudott meg­kapaszkodni, a mezőny utolsó helyén végzett, s kiesett. Utolsó mérkőzését a Körcsar­nokban a Ferencváros ellen játszotta. FTC—Szilasmenti SK 27:23 (14:14) A Körcsarnokban, 300 néző előtt, ebben az összeállításban játszottak a Pest megyeiek: Fábián F. — Tmka, Paulinusz (l), Bátovszki (1), Mihályi (9), Tóth-Fekete (6), Fábián P. (1). Csere: Varga, Bagyánszki (2), Fabók (3), Öry. Mint az eredmény is mutat­ja, jól tartották magukat a Pest megyeiek, döntetlennel fordultak, s végeredményben csupán négygólos különbség­gel maradtak alul. Mihályi tel­jesítménye emelkedett ki. A bajnokság végeredménye 1. Tatabánya 2. Debrecen 3. Bp. Honvéd 4. Szegedi V. 5. Elektromos 6. FTC 7. Vasas 8. Pécsi MSC 9. Bo. Spart. 10. Pába ETO 11. Szondi SE 12. Szilasm. SE 22 16 22 16 22 13 22 12 22 12 22 10 22 11 2 587­3 528- 5 647­7 532­8 496­10 505­11 475­12 477­13 467- 1 14 502- 1 16 452­— 18 497­478 36 461 35 566 30 507 27 454 26 502 22 524 22 587 17 502 15 560 15 5?9 11 545 8 Telitalálat nélkül A totó 42. játékhetén 13 + 1 és 13 találatos szelvény nem volt. A maximumot a tizenkettes jelentet­te, amelyet 13 pályázó ért el, 142 ezer 211 forint nyereménnyel. Ti­zenegyes 191, tízes 1781 darab akadt. Nyeremények egyenként: 3872, illetve 623 forint. Totóevedmények: X, 2, X, 1, 1, 2, 1, 2, 2, 1, Z, 1, X, 1. dásáról. A közleményt Fischer és Szvetozar Giigorics jugo­szláv sakknagymester Irta alá. Ebben az exvilágbajnak bejelenti, hogy kész vissza­térni a nemzetközi sakkéletbe. Hajlandó barátságos mérkő­zést játszani Gligoriccsal, a jövő év első felében, lehetőség szerint márciuban. A páros mérkőzés előrelát­hatólag egy vagy két hónapig tartana. Az lenne a győztese, aki elsőként ér el 10 győzel­met. Tárgyaltak arról is, hogy a játszmákat közvetíti a televízió. Bobby Fischer a mérkőzés lejátszásáért 1 mil­lió dollár tiszteletdíjat kér. Ami Gligoricsot illet, a jugo­szláv nagymester nem szabott meg összeget és közölte, hogy tiszteletdíjának nagyobb ré­szét a Tito tanulmányi ösz­töndíjalapnak adományozza. Szvetozár Giigorics jugo­szláv nagymester már három­szor vett részt a sakkvilág­bajnok-jel öltek páros mérkő­zésén, Fischerhez hosszú ideje jó barátság fűzi. Bobby Fischer egyébként vasárnap elutazott Belgrádból, néhány napot Münchenben tölt. sorban — a női mezőnyben. Ezen a gondon kívánt enyhí­teni a nemzetközi tornaszö­vetség (FIG), amikor úgy ha­tározott, hogy mostantól min­den évben világbajnokságot rendeznek, az olimpiai esz­tendő kivételével. Ezért szá­mít hát egy korszak végének a tornasportban az 1978-as esztendő, hiszen jövő decem­berben az amerikai Dallas új­ra a VB-házigazda. Hétfőn korán reggel, 8.30 órakor kez­dődött meg a férfi előirt ver­seny. Az első csoportban a sorsolás szerint Svájc, Vene­zuela, Franciaország, Bulgá­ria és Kuba tornászai szere­peltek. Kétszeresen is előny­telen helyzetben: egyrészt mert a tornászok kora délelőtt ál­talában sokat bizonytalankod­nak, másrészt, mert a bírók ilyenkor még visszafogottan, indokolatlanul szükmarkúan pontoznak. Így hát szeren­csésnek lehet nevezni a ma­gyar csapat besorolását. A Bordán Dezső edző vezette együttes ugyanis csak 17 ára­kor kerül sorra, Csehszlová­kia, Ausztria, Spanyolország, Dánia és a nagy „betörésre” készülő Egyesült Államok tor­nászaival együtt. Már most keresettek Az olimpiai emléktárgyak Orosz babák, Misa-maekók és a legkülönbözőbb jelvé­nyek készülnek nagy mennyi­ségben az 1980. évi XXII. nyá­ri olimpiai játékok résztvevői számára. Az ajándéktárgyak máris nagy keresletnek örven­denek és nemcsak a Szovjet­unióban, hanem külföldön Is — így például Kanadában, Jugoszláviában, az Egyesült Államokban és Franciaország­ban — vásárolnak nagy szám­ban — közölte a játékok szervező bizottságának elnök- helyettese, Vlagyimir Koval.