Pest Megyi Hírlap, 1978. október (22. évfolyam, 232-257. szám)

1978-10-31 / 257. szám

«8CJTT T97S. OKTÓBER 31., KEDD Kecskeméti siker Szentendrén A Vácszentlászló újabb bravúrja W Két 1:1 a fővárosban A labdarú­gó NB II 12. fordulójában a Kossuth KFSE elszenvedte el­ső hazai vere­ségét s emiatt a harmadik helyre szorult. Többi három csapatunk idegenben játszott, közülük a Dunakeszi és a Bem SE egy-egy pontot szerzett a fővárosban, 1 :l-es eredmé­nyével. Kecskemét—Kossuth KFSE 1:0 (0:0). Szentendre, 100 néző. V.: Mohácsi: KKFSE: Hornyák — Pozsgai, Emmer, Szikszói, Éger, Ambrus, Horváth, Fe­hér (Koroknai), Gőgitz, Há­mori, Fischli. A hazaiak irá­nyították a játékot a küzdel­mes, kemény összecsapások­kal tarkított mérkőzésen. Tá­madásaik azonban elakadtak a vendégek jól szervezett vé­delmén, amelyet a 30. perc­ben Elekes I. kiállítása után étcsoportosítottak. A 69. perc­ben egy gyors ellentámadás­ból szerezte a KSC a győztes gólt. Prikidanovics előbb Hor- nyákba, majd másodszorra a kapu jobb sarkába küldte a labdát. A Pest megyei játé­kosok közül csak Horváth di­csérhető. Budafok—Váci Híradás 1:0 (1:0). Budafok, 150 néző. V.: Tóth. V. Híradás: Hámori — Szu- nyogh, Varga, Garaba, Mis- nyovszki, Pálinkás, Strausz (Sólyom), Bednarik, Ács, Szót, Deák (Balogh). A váciak jól szervezett védelme rendre megállította a helyi táma­dásokat. Ez, csupán a 28. perc­ben nem sikerült, amikor is Bleicher tíz méterről a bal al­só sarokba lőtt. A játék képe alapján a Híradás döntetlent érdemelt volna. Jó: Garaba, Varga, Hámori. Bp. Spartacus—Dunakeszi VSE 1:1 (1:0). Kőér utca, 100 néző.V.:Csá- nyi. DVSE: Leboniczki — Lő- rincz (Bodó), Hanzel, Aszta­los, Kiss, Lipniczki (Gyetvai), Császár, Dévai, Pollák, Koós, Nazáth. A 25. percben szer­zett hazai vezetést befejezés előtt négy perccel egyenlítet­te ki a Vasutas. Egy beadást a hazai védők elügyetlen­kedtek, s a szemfüles Koós a jobb sarokba fejelt. G.: Koós. Jó: Hanzel, Leboniczki, Csá­szár. Honvéd Bem SE— Ganz-MAVAG 1:1 (0:0). Kőbányai út, 200 néző. V.: Földvári. Bem SE: Kollár — Birincsik, Gyovai, Bársony, Kovács. Bera, Nagy, Parti (Sza- tó), Radics, Dajka, Lukács. Nagy iramban kezdődött a játék, s ftiár a 4. percben meleg hely­zet adódott a ceglédi kapu előtt, a labda a kapufáról - it- tant vissza a mezőnybe. Vál­tozatos, jó küzdelem alakult ki, a Bem SE is sokat táma­dott. Az 52. percben nagysze­rű Bem SE-támadás végén Bera lövését csak szerencsé­vel tudta menteni a hazaiak kapusa, s a 60. percben is min­den tudására szükség volt, hogy Nagy lövése ne jusson be a hálóba. Ezután a MÁ- VAG magához ragadta az irá­nyítást, de próbálkozásaikat magabiztosan verte vissza a jól záró védelem, sőt, a 75. perc a ceglédiek vezető gól­ját hozta meg: egy jobb ol­dali szabadrúgást Szabó he­lyezett a kapuba. A hazaiak öt perc múlva egyenlítettek, egy ártalmatlannak látszó támadás végén. Értékes pon­tot szerzett a Bem SE. A má­sodik félidei teljesítmény alapján a Pest megyeiek kö­zelebb álltak a győzelemhez. G.: Szabó. Jó: Kollár, Kovács, Nagy, Bera. (Tud.: Ungureán László.) ★ A megyei labdarúgó-baj­nokság 11. fordulójában a lis­tavezető Dunai Kőolaj foly­tatta egygólos győzelmi soro­zatát. A Vácszentlászló, akár­csak két héttel ezelőtt, most Is szép bravúrt ért el ven­dégségben, ezúttal a Nagykő­rös ellen. A vasárnap másik vendéggyőzelmét a Perbál aratta Albertirsán. IM Vasas—ÉGSZÖV MEDOSZ 2:2 (2:1). Iklad, 100 néző. 1M Vasas: Juhász — Ecker (Vanó P.), Bohunka, Országh, Rébb, Hu­szár, Tóth, Vanó M., Bankó, Boda, Blaubacher. ÉGSZÖV: Budai — Czibere, Csapiár, Zalai, Szekulov (Török), Or­bán, Langó, Király (Kovács), Horák, Horváth F., Bédi. A 7. percben Szekulov 12 mé­terről lőtt a hálóba. A helyiek még az első félidőben a ma­guk javára fordították az ered­ményt. A második félidő ele­jén is fölényben voltak, akár el is dönthették volna a mér­kőzést, de több százszázalé­kos helyzetet kihagytak, s egy gyors ellentámadásból egyen­lített az ÉGSZÖV a 68. perc­ben. Ezután már egyik csa­pat sem tudott újítani, s igaz­ságos döntetlen született. G.: Bankó (2, mindkettőt 11-esből), ill. Szekulov, Horák. Jó: Bo­hunka, Bankó, Rébb, ill. Ho­rák, Horváth F. (Tud.: Gohér Mihály.) Budaörs—Óbuda Tsz SE 3:2 (1:1). Budaörs, 100 néző. V.: Hor­váth. Közepes iramú mérkő­zésen a helyiek előnyét nem­csak kiegyenlítette a vendég­csapat, hanem szünet' után már 2:l-re vezetett. Ezt kö­vetően nagy lendülettel tá­madtak a helyiek, s a maguk javára fordították az ered­ményt. G.: Papp, Lukács, Bú­zás, ill. Blind (11-esből), Ta­kács. Jó: Búzás, Lukács, Me­zei, ill. Kövesdi, Kovács. (Tud.: Kovács István.) Dömsöd—Kerepestarcsai SC 3:0 (3:0). Dömsőd, 300 néző. V.: Szarka Gy. A nagy akarással és he­lyenként jól játszó Dömsöd a 30. percben már 3:0-ra veze­tett. Szünet után növelhette vol­na előnyét, de kihagyta helyze­teit a vártnál gyengébben ját­szó vendégek ellen. G.: Hege­dűs, Tóbis, Árki. Jó: Polgár, Tóbis, Árki, ill. Adamcsek, Rappai, Krémeri. (Tud.: Ujj Lajos.) Sülysáp—Kartell MEDOSZ 2:0 (0:0). Sülysáp, 300 néző. V.: Bo­kor. Az első játékrész jő ira­mú, kiegyenlített játékot ho­zott, kihagyott helyzetekkel. Szünet után, nagyobb sebes­ségre kapcsoltak a helyiek, vezetést szereztek, majd aki­támadó. fellazult vendégvé­delem mellett lőtt újabb gól­lal biztosították a két pontot. A mezőnyben egyenrangú két csapat nagy iramú küzdelmé­ből a több helyzetet kidolgozó és kapu előtt határozottabb Sülysáp megérdemelten ke­rült ki győztesen. G.: Győri, Tóth. Jó: Papp, Zemen, Sza­bó, Motolai, Tóth, ill. Moór, Gábor. (Tud.: Ziraa Károly.) V ácszentl ászló—Nagykőrösi Kinizsi 3:0 (2:0). Cegléd, Bem SE-pálya, 100 néző. V.: Csányi. A körösi pá­lya betiltása miatt Cegléden sorra került találkozón a 16. percben a körösi kapus ütkö­zött egy vácszentlászlói lab­darúgóval. A bíró 10 méter­ről közvetett szabadrúgást ítélt, s a vendégek ebből sze­reztek vezetést. Tíz perccel később egyenlítési lehetősé­get szalasztott el a Kinizsi. A 38. percben távoli lövésből, kapushibából növelte előnyét a Vácszentlászló. A Kinizsi támadott többet, de igazi helyzetet nem tudott terem­teni, ezzel szemben a sorfal rossz felállása miatt a 70. percben újabb gólt értek el a vendégek. G.: Maim (2), Ga­lambos. Jó: Szabó, Maim, Mé­száros, Galambos. A körö­siek közül senki sem dicsér­hető. (Tud.: Pécsi Sándor.) Perbál—Albertirsa 1:0 (1:0). Albertirsa, 200 néző. V.: Orosházi. Vendégtámadások után fokozatosan feljött a ha­zai gárda és kiegyenlítetté vált a játék. A 38. percben szerezte győztes gólját a ven­dégcsapat. A második félidő­ben végig támadtak a hazaiak, de képtelenek voltak gólt rúg­ni, sőt, a 70. percben egy ti­zenegyest is hibáztak. Alacsony színvonalú, csapkodó játékot hozott a mérkőzés, sok kiha­gyott helyzettel. G.: Kovács III. Jó: Németh, Kovács I., Kovács III., ill. Tóth, Mag, Baumann. (Tud.: Fazekas Ta­más.) Dunai Kőolaj—Pilis 2:1 (0:0). Százhalombatta, 100 néző. V.: Ádám. Végigtámadta az első félidőt a Kőolaj, de hely­zeteit nem tudta értékesíte­ni. A vendégeknek is volt egy nagy helyzetük. Az 59. perc­ben góllá érett a hazai fölény, Sági jobb oldalra kisodród­va, szorongatott helyzetben nagy gólt lőtt a hosszú sa­rokba. A 65. percben a pilisi kapusról kipattant labdát Tóth értékesítette. A vendé­gek a hajrában szépítettek. A pilisiek — kapusuk ki­tűnően védett — labdatartás­sal lassították a játékot. G.: Sági, Tóth, ill. Gajdos (11- esből). Jó: Horváth, Eleki, ill. Duchaj, Gyengeliczki. (Tud.: Poszmik Ferenc.) Gödi TK—Ceglédbercel 1:0 (0:0). Göd, 100 néző. V.: Bállá. Kiegyenlített, változatos já­tékot hozott a mérkőzés. Az első félidőben a vendégek hagytak ki egy nagy helyze­tet. A második félidőben a hazaiak támadtak többet, s a 70. percben egyéni játék után esett a mérkőzés sorsát el­döntő gól. G.: Bucsányi. Jó: Szabadi, Bucsányi, Horváth, ill. Senkei, Hein. (Tud.: Sim- kó Géza.) Ceglédi VSE—Gödöllői SC 2:2 (2:1) Cegléd, 100 néző. V.: Kál­mán. A Vasutas lépett fel tá­madólag, s 2:0-ra elhúzott Az első félidőben négy nagy gól­helyzetet hibáztak el a Játé­kosok. Ez az ellenfelet felhoz­ta, s a GSC még az első já­tékrészben szabadrúgásból szépített A 74. percben egyenlített a Gödöllő. A haj­rában a Cegléd elkeseredet­ten rohamozott a győztes gólért, de a helyzeteket most sem tudták kihasználni. A hazaiak Bazsánt és Enzsöl ré­vén két kapufát is lőttek. G.: Dudás (2), ill. Szabadi (2). Maratoni teniszdöntő Bécsben maratoni küzdel­met hozott a Fischer Grand Prix teniszviadal döntője az amerikai Stan Smith és Ta- róczy Balázs között. A két te­niszező 3 óra 22 percet ját­szott — 17 perc szünettel — Taróczy végül is négy játsz­mában vereséget szenvedett. Smith (amerikai)—Taróczy (viagyar) 4:6, 7:6.7:6, 6:3. Labdarúgó­táblázatok NB II Középcsoport 1. Volán 12 9 2 1 20- 6 20 2. Kecskémét 12 9- 3 14- 8 18 3. KKFSE 12 6 4 2 21-14 16 4. SZEOL AK 13 6 4 3 18-17 16 5. Budafok 12 5 5 2 18-10 15 6. Ganz-M. 13 4 6 3 15-10 14 7. BVSC 13 4 6 3 15-16 14 8. Bp. Építők 12 4 4 4 19-13 12 9. Szegedi Dózsa 12 4 4 4 13-13 12 10. Bp. Spartacus 13 4 4 5 17-20 12 11. Balassagy. 12 3 5 4 14-15 11 12. Vác 12 4 3 5 13-15 11 13. Dunakeszi 13 2 7 4 9-13 11 14. BKV Előre 12 4 2 6 13-10 10 15. Dunaújv. Ép. 12 4 2 6 17-19 10 16. Pénzügyőr 12 4 2 6 15-18 10 17. Bem SE 13 1 8 4 8-14 10 18. 22. Volán 12 1 5 6 8-19 7 19. Ikarus 12 2 1 9 5-22 5 Megyei bajnokság 1. D. Kőolaj 11 10 1 — 18- 7 23 2. Kartal 11 6 3 2 18-10 15 3. Vácszentlászló 11 6 2 3 22-19 15 4. Gödöllő 11 6 2 3 20-11 14 5. Cegléd 11 5 2 4 22-18 12 6. Sülysáp 11 5 2 4 22-18 12 7. Iklad 11 5 1 5 16-13 12 8. Göd 11 6 — 5 18-27 12 9. Kerepestarcsa 11 4 2 5 13-19 11 10. ÉGSZÖV 11 3 3 5 22-15 10 11. Perbál 11 4 2 5 21-18 10 12. Dömsöd 11 3 4 4 14-14 10 13. Albertirsa 11 4 2 5 13-19 10 14. Pilis 11 4 2 6 14-20 10 15. Óbuda 11 2 4 5 12-17 9 16. Budaörs 11 2 4 5 11-20 9 17. Nagykőrös 11 2 3 6 18-21 8 18. Ceglédbercel 11 1 4 6 10-21 7 Az 5—5 fordulóban szerzett fu­tógyőzelmek alapján a D. Kőolaj, 2, az Iklad, Kerepestarcsai SC, Pilis, ÉGSZÖV, Nagykőrös, Óbuda, Ceglédbercel és Budaörs 1—1 plusz pontot kapott. Megyei totóeredmények 1. KKFSE—KSC 2 2. Bp. Spartacus—Dunakeszi X 3. Ganz-MAVAG—Bem SE X i. Sülysáp—Kartal 1 5. Törölve fi. Iklad—ÉGSZÖV X 7. Nagykőrös—Vácszentl. 2 8. Budaörs—Óbuda 1 9. Göd—Ceglédbercel 1 A szaloniki kudarcról A csúszós talaj a görögöknek kedvezett A magyar labdarúgó-válo­gatott számára az Európa- bajnoki selejtező szempontjá­ból nagyon fontos és jelentős mérkőzés balul sikerült Sza- lonikiben, sőt — tragikusan, 4:l-es vereséggel. A pálya ta­laja a várakozással ellentét­ben nem a magyaroknak, ha­nem inkább a görögöknek kedvezett. Nem sikerült meg­valósítani a taktikát, a táma­dásokban nem volt elgondo­lás, így gólveszélyes helyzetet sem tudtak teremteni a mieink. Gyenge, széteső volt az egész csapat, amelyet a sú­lyos vereség valószínűleg el­ütött a kontinensvetélkedő második rohamától. Ami a magyarok egyéni tel­jesítményeit illeti: Katzirznak rengeteg dolga volt a kapujá­ban, két gólban is „benne volt”. A védelem szinte egy­általán nem állt a lábán, va­lamelyest Kocsis dicsérhető, aki, amíg erejéből futotta, jól rombolt. A középpályán Pál, Pintér és Zombori szinte egy­más után mondott csődöt, fo­kozatosan estek vissza — kü­lönösen a második félidőben. A csatársorban még elfogad­ható teljesítmény sem volt. A mérkőzés lefújása után a győztes görög csapat öltözőjét szinte szétvetette az öröm, a játékosok, vezetők egymást ölelgették, csókolgatták, Al- ketasz Panagulisz szövetségi kapitány arcán széles mosoly- lyal, állt rendelkezésre. — A győzelmet reméltem, de hogy ilyen arányban nye­rünk, arra néni számítottam. Amitől féltem — a pályától, nekünk kedvezett. A fiúk ön­magukat múlták felül, min­denki erején, sőt tudásán fe­lüli teljesítményt nyújtott, ezért egyénileg senkit sem akarok kiemelni. Ügy érzem, komoly lépést tettünk előre a csoportelsőség felé. A magya­rok gyengébb teljesítményt nyújtottak, mint amit vártam, a£t hiszem, ilyen rosszul, mint a második félidőben, még talán sohasem játszottak. Vereségükkel nagyon nehéz helyzetbe kerültek. A magyarok öltözőjében — ugyancsak érthetően, nagyon nyomott volt a hangulat. Szótlanul készültek a játé­kosok az utazásra. Kovács Ferenc szövetségi kapitány véleménye: — Az első félidőben nem tudtuk kihasználni a görögök jogos elbizakodottságát. El­mulasztottunk nagyobb se­bességre kapcsolni. Helyze­teink is voltak, de elfogadtuk azt a lassú játékot, amit a görögök ránk kényszerítettek. Várható volt, hogy a kapu előtti kavarodásokból előbb- utóbb gólt kaphatunk. Ez sajnos be is következett. Két játékos véleménye. Katzirz: — A második fél­időben teljesen „kikapcsol­tunk”. Váradi: — Sajnos, az első 45 percben kihagytuk a lehe­tőségeket. Szünet után a gö­rögök 15—20 perc alatt vertek meg bennünket. A VI. csoport állása 1. Görögország 4 2—2 12-7 4 2. Finnország 3 2 — 1 6-9 4 3. Szovjetunió 2 1 — 1 2-2 2 4. Magyarország 3 1-24-62 Pilisnyergi ünnepség A Pilisnyeregben levő szovjet hősi emlékműnél köszöntik eszten­dőről esztendőre a Nagy Októberi Szocialista Forradalom évfordulóját a természetbarátok. Az idei emléktúrát vasárnap tartották. Mintegy ötezren — sorukban Pest megyeiek — keresték fel a Pilis hegység • szép pontját, vettek részt az ünnepségen, koszorúzáson. Tornász VB A Magyar-gyakorlat sikere A strasbourgi tornász-világ­bajnokság záró napján kínál­ta a legtöbb látnivalót. Érthe­tő, hiszen a szerenkénti dön­tők szereplői mindenkor a sportág legkiválóbb specialis­tái, a legújabb irányzatok képviselői. A hét férfiszeren 10 ország tornászai jutottak szóhoz, a nőknél viszont csak 6 nem­zet „küldöttei”. A nemzetközi tornaszövetség kétségtelenül demokratikus szabálya sze­rint egy-egy ország képvise­letében minden szeren csak két tornász harcolhatta ki a részvétel jogát. Lólengésben Magyar Zoltán 9,90 pontot kapott, s már nem is lehetett legyőzni! Magyar után azonnal Donáth követ­kezett, ő is kitett magáért, 9.70 pontjával. Biztosnak lát­szott, hogy az arany mellett egy bronz is jut a magyar tornászoknak, a következő in­duló, a nyugatnémet Gienger viszont nagy hiba után is, ér­demtelenül, 9.70 pontot ka­pott, s Donáthrtak .távoznia kellett” a dobogóról. így vég­eredményben a magyaroknak az egy aranyérem mellett, Úvári Éva és Donáth révén még két negyedik hely jutott. Magyar Zoltán mondja győzelméről: Olyan hosszú gyakorlattal, mint a mostani,' még sohasem szerepeltem. ( Ráadásul mindössze másfél i hónap telt el azóta, hogy az- új programot gyakorolni kezdtem. Négy versenyen és egy bemutatón kíséreltem, meg az előadását, s csupán1 kétszer lehettem elégedett magammal. Még szerencse, s ezt már régóta tudom, hogy a: nagy versenyek hangulata jó j hatással van rám, képes va- j gyök, hacsak egyetlen órára! is, de a csúcsformába „érkez­ni". Most is így történt, nem hibáztam, azt hiszem, joggal érdemeltem ki a világbajnoki címet! Buda István a MBB új elnöke A Magyar Olimpiai Bizott­ság elnöksége hétfőn ülést tartott. Az elnökség — saját kérésükre — érdemeik elis­merése mellett — felmentet­te Beckl Sándort és Szatmá­ri Istvánt, a MOB elnöki tiszte, illetve elnöki tagsá­guk alól. Egyidejűleg koop­tálta a MOB tagjai sorába Bu­da István államtitkárt, az OTSH elnökét és megválasz­totta a MOB elnökévé. , Tájfutó úttörő-olimpia Megyei döntő Csevh3raszton Nagyon szép megnyitó ün­nepséggel kezdődött az úttö­rő-olimpia megyei tájjutó dön­tője Csévharaszton. A házi­gazdák kitettek magukért, így a megyei legjobb úttörő táj­futói jól érezték magukat. A megnyitón részt vett Kárpáti György, a megyei ÁISB elnö­ke, Kiss József járási sport­felügyelő, Pintér Erzsébet já­rási úttörőelnök és Kovács Éva, a járási művelődési osz­tály tanulmányi felügyelője. A verseny általában a- várt eredményeket hozta, örven­detes, hogy a fiúknál a két diósdi olimpikon versenyébe a monori-erdei Antalicz Ró­bert is bele tudott szólni és nagyszerű versenyzéssel a 2. helyen végzett. Ezúttal első ízben került monori-erdei fiú az úttörő-olimpia országos döntőjébe. A csapatverseny­ben elért eredményével An­talicz és a 7. helyen végzett Pozsár Sándor összetételű gárda a 2. helyen végzett. A fiúk feltétlenül előbbre lép­tek a tavalyi szereplésükhöz képest. \ A lányok viszont nem. Ta­valy az első négy helyen mo­nori-erdei kislány végzett.1 Várható volt, hogy ezt most nem tudják megismételni. Az esélyesek sokat rontottak és így meglepetésre az eddig kevésbé ismert Jehoda Ildikó diósdi versenyző lett a me­gyei bajnok. Mögötte, szintén meglepetésre, a legfiatalabb monori-erdei versenyző, a hatodikos Kálmán Erzsébet végzett a 2. helyen. Pintér a 4., Szente (szintén hatodikos)1 a 6. helyen végzett. Kálmán Erzsébet is bekerült az orszá­gos döntőbe. Csapatban a Kálmán, Pin­tér összetételű együttes a 2.' helyen, a Szente, Dengyel felállítású csapat a 3. helyen végzett. A monori-erdei tájfutók va­sárnapi mérlege tehát négy második és egy harmadik hely, további hét pontot érő helyezés. Hagyományaikhoz méltó szereplés volt. Sz. A. I