Pest Megyi Hírlap, 1978. szeptember (22. évfolyam, 206-231. szám)

1978-09-19 / 221. szám

191*. SZEPTEMBER 19., KEDD \Mtan Pont a Volántól Már csak a Kőolaj veretka Dömsödi döntetlen — kihagyott büntetőkkel ® A labdarú­gó NB II. he­tedik forduló- iában a Kos­suth KFSE folytatta jó sze­replését. és to­vábbra is az él­bolyban foglal helyet. A , Du­nakeszi Vasutas, valamint a Bem SE értékes ponttal tért haza idegenből, a ceglédi együttes a listavezető Volán otthonában ért el döntetlent. Volán SC—Bem SE 0:0. Czatoán Samu tér, 3500 né­ző. V.: Büki. Bem SE: < Kol­lár — Birincsik, Gyovac Ko­vács, Bajnóczi, Bern, Nagy, Berecz (Friedmann), Radies (Parti), Dajka, Szabó. Végig a hazai csapat volt fölény­ben, de a lelkes ceglédi véde­lem kitűnően hárította a tá­madásokat, s Kollár négy esetben is nagy bravúrral mentette meg kapuját a gól­tól. A Pest megyeiek előtt is nyílt helyzet, az első félidő­ben Dajka szerezhetett volna vezetést. Kollár a mezőny leg­jobbjának bizonyult, rajta kívül Gyovai, Nagy és Ko­vács jeleskedett elsősorban. Kossuth KFSE—Bp. Spartacus 4:1 (1:0). Szentendre, 1000 néző. V.: Drigán. KKFSE: H or nyák — Pozsgai, Emmer, SzUcszai, Eger, Ambrus, Horváth, Fe­hér, Gögitz, Hámori, Fischl. Már az első negyedórában el- dönthette volna a mérkőzés sorsát a szentendrei csapat. Ügyés akciók végén Horváth, Gőgitz és Fischl került gól­helyzetbe. Nagy különbség mutatkozott a két csapat kö­zött a szentendreiek javára. Ez gólokban az első félidőben csak egyszer, Gőgitz egyéni akciója után mutatkozott meg. Szünet után megpróbál­kozott az egyenlítéssel a Spar­tacus, többet kezdeménye­zett. Ez a remek formában játszó, gyors hazai szélsők­nek kedvezett, akiket kétszer is csak szabálytalanság árán tudtak szerelni a tizenhatoson belül. A büntetőket Hámori értékesítette. A végeredmény — mindkét oldalon született meg, egy-egy góllal — a ven­dégcsapat számára hízelgő, a remek őszi formát tovább­ra is tartó Pest megyeiekkel szemben. G.: Hámori (2), Gő­gitz, Fischl. Jó: Emmer, Amb­rus, Gőgitz, Fischl. R.F. Dunaújvárosi Építők— V. Híradás 3:1 (1:1). Dunaújváros, 1500 néző. V.: Dudás. Váci Híradás: Hege­dűs — Gere, Varga, Garaba, Misnyovszky, Bodor (Pálin­kás), Strausz, Bednarik, Ács, Sólyom, Deák (Keserű). Je­szenszky edző két poszton is „új” játékost szerepeltetett a váci csapatban. Strausz az idén először került a kezdő együttesbe, míg az eddig kö­zéppályást játszó Sólyom kö­zépcsatárként mutatkozott be. Mindkét húzás bevált, hiszen Strausz a Híradás legjobbjá­nak bizonyult, Sólyom pedig remek gólt szerzett. Sajnos, a vereséget a sikeres edzői el­gondolás ellenére sem kerül­hette el a váci gárda. Miklós II góljára ugyan még vála­szolni tudtak a vendégek — így alakult ki a félidő ered­ménye —, Simon szünet utá­ni telitalálatát azonban már nem követte újabb Híradás­gól. Pedig Ácsék ígéretes hely­zeteket teremtettek, kapufá­kat is lőttek. A mérkőzés az utolsó előtti percben dőlt el véglegesen, amikor harmad­szor is a kitámadó váciak hálójába került a labda: ez­úttal Hrych volt eredményes; 3:1. G.: Sólyom. Jó: Ács, Strausz. Dunakeszi VSE—Bp. Építők 2:3 (1:0). Népliget, 800 néző. V.: Aczél. Dunakeszi: Leboniczki — Lő- rincz, Hanzel, Bodó, Dévay, Asztalos, Kiss (Lipniczky), Császár, Gyetvai, Pollák, Na- záth. „Argentínai” hangulat­ban kezdődött a találkozó: az Éoítők-szurkolók a világbaj­nokságon divatba jött papír­esővel fogadták kedvencei­ket. Az első negyvenöt perc azonban már nem volt öröm- ünnep a hazai nézők számá­ra. A dunakeszi együttes ugyanis stílusosabban ját­szott, tartós mezőnyfölényt harcolt ki, s fél óra eltelté­vel vezetést is szerzett. Na- záth 14 méterről kapura kül­dött labdája egy védő lábán felperdült, s a meglepett ka­pus fölött a hálóba hullt, 1:0. Szünet után is a vendégek vitték a prímet, s az 53. perc­ben egy kezezés miatt meg­ítélt büntetőből Pollák növel­te az előnyt, 2:0. öt perccel később, Bodó szabálytalan szerelését követően, újabb ll­es következett, melyet Pata- ky dr. értékesített, 2:1. Az utolsó negyedóra kezdetén előhb Nazáth találta el a ka­pufát, majd Pollák lőtt kö­zelről a kapusba. Az elsza­lasztott lehetőségekért egy ponttal fizetett a Pest megyei csapat, mert a befejezés előtt hat perccel Leboniczki a be­ívelt labda alá szaladt, s bár Pataky dir. lövését a felső léc mentette, másodszorra Bra- ! nikovits betalált, 2:2. G.: Na- záth, Pollák. Jó: Lőrincz, Pol­lák, Nazáth. (Tud.: Hegyi Iván.) A megyei labdarúgó-bajnok­ság 5. fordulójában a Buda­örs—Dunai Kőolaj találko­zón két veretlen mérkőzött, mivel a hazaiak alulmarad­tak, már csak a Kőolaj ve­retlen a mezőnyben. A Nagy­kőrösi Kinizsi megszerezte első győzelmét A Dömsöd— ÉGSZŐV rangadó döntetlent hozott Gödöllő—Perbál 1:0 (1:0). Gödöllő, 400 néző. V.: Ivá- di. Közepes színvonalú mér­kőzésen az erősen tartalékos hazai együttes a 33. percben jutott előnyhöz. Szünet után a vendégek enyhe mezőny­fölényben játszottak, de kapu­ra - nem- -jelentettek ? veszélyt G.: Zsigri. Jó: Heilmann, Kán­tor, Zsigri, Hegedűs F., ill. Kovács III., Monoki. (Tud.: Dán László.) Iklad—Álbertirsa 2.-0 (0:0). Albertirsa, 400 néző. V.: Varga. Kellemes időben ala­csony színvonalú, csapkodó játék jellemezte az első fél­időt, a kapuk’ alig forogtak veszélyben. Szünet után a ha­zaiak vették át az irányítást, de kihagyták helyzeteiket, s a hajrában lőtt gólokkal nyert a helyzeteit jobban kihaszná­ló vendégcsapat G.: Tóth, Boda. Jó: Országh, Tóth, Huszár, ill, Tóth, Mag. (Tud.: Fazekas Tamás.) Sülysáp—Ceglédbercel 1:1 (1:1). Sülysáp, 500 néző. V.: Ta- hányi. A harmadik percben szerzett vezetés után is fö­lényben játszott a hazai együt­tes, de a helyzetek sorozatát kihagyta. A 35. percben ve­zette első támadását a Ceg­lédbercel, s ebből gól szüle­tett. Továbbra is a helyiek támadtak, eredmény nélkül. Az alacsony színvonalú ta­lálkozón megérdemelten szer­zett pontot a lelkesen és fe­gyelmezetten küzdő Cegléd­bercel, a körülményesen ját­szó. formájában visszaesett Sülysáp ellen. G.: Szvitek (11-esbő1), HL Zsíros. Jó: Lász­ló, ill. Kassai, Földi. Pesze- ki. (Tud.: Zima Károly.) Kerepestarcsai SC— Váeszentlászló 2:0 (0:0). Kerepestarcsa, 200 néző. V.: Halász. Kiegyenlített el­ső félidő után végig a ha­zaiak irányították a játékot, s két látványos góllal nyer­tek. G.: Szaniszló, Sugár. A helyieknél a két gólszerzőn kívül még Sző!ősi dicsérhető. N. Kinizsi—Gödi TK 6:2 (2:1). Nagykőrös. 300 néző. V.: B. Tóth. A körösi csanat len­dületes támadások után a 11. nercben már 2:0-ra vezetett. Ezután kiengedett, s a gödi gárda a 48. percben egyenlí­tett. Később kidomborodott a körösiek jobb erőnléte, s ilyen arányban is megérde­melten nyerte a snortszerű ta- Hlkorót. G.: Kovács I. (2), Kovács II. <T\. Dénes Ohán. ül. Patö Görgi'-ze. Jó: Tóth, ménes. Kovács L. Kovács IT., ill. Hegedűs, Molnár, Hor­váth, Pa tó. (Tud.: Pécsi Sán­dor.) Ceglédi VSE—Óbuda Tsz SE 2:0 (1:0). Cegléd, 400 néző. V.: Híd­végi. Az első félidő alacsony színvonalú, kiegyenlített já­tékot hozott. Mindkét olda­lon rengeteg volt az átadási hiba, kevés jó támadást ve­zettek a csapatok. A CVSE a 42. percben kapushibát köve­tően szerzett vezetést. Szü­net után már jobban játszot­tak, s fölénybe kerültek a ha­zaiak, az óbudaiak különösen az utolsó húsz percben kény­szerültek védekezésre. Ekkor a Cegléd több nagy helyze­tet hagyott ki, s három kapu­fát is lőtt. A látottak alapján a Vasutas megérdemelt győ­zelmet aratott, sőt, annak aránya még nagyobb is lehe­tett volna. G.: Bnzsöl, Var­ga. Jó: Halász, Kenéz, Dará­nyi, ill. Lévai, Kövesdi. Ta­kács. (Tud.: Ungureán László.) Dunai Kőolaj—Budaörs 2:1 (1:0). Budaörs, 500 néző. V.: Va­sas. Közepes iramú mérkő­zésen a hazaiak támadtak töb­bet, mégis a vendégek szerez­ték meg a vezetést egy el­lentámadásból. Szünet után védelmi hibából szerzett gól­lal növelte előnyét a Kőolaj. A Budaörs tíz perccel a befejezés előtt szépített. G.: Králiik, Sági, ill. Kármán. Jó: Eleki, Pákái, Nagy J„ ill. Árendás, Schaffer. A játék­vezető Kaszást (Budaörs) és Mezeit (Kőolaj) kiállította. (Tud.: Kovács István.) Dömsöd—ÉGSZÖV MEDOSZ 2:2 (1:1). Dömsöd, 1100 néző. V.: Ba­lázs. Dömsöd: Necsász —And­riska, Oláh (István), Hegedűs, Kiss (Faragó), Straub E., Jak- sa, Árki, Tóbisz, Szurgent, Polgár. ÉGSZÖV: Gergő — Czibere, Csapiár, Török, Za­lai, Gyengési, Pásztor (Or­bán), Király, Horváth F., Ho- rák, Bédi (Kovács). A hazai támadásokat egy gyors lefu­tásból szerzett vendéggól tör­te meg. Ezt megelőzően a ven­dégek 11-est is hibáztak. Ki­egyenlített küzdelem követ­kezett és a félidő befejezése előtt Dömsöd egyenlített. A második játékrészt lacházi támadások vezették be, még­is dömsödi gól következett, melyre a hajrában válaszolt a MEDOSZ. Ezután akár a gvő- zelmet is . megszerezhették volna a dömsödiek, de a 87. percben 2:2-nél 11-est hagy­tak ki. G.: Szurgent (2), ill, Horváth F„ Gyengési. Jó: Jaksa, Polgár, Árki, Straub E., ill. Csapiár, Gyengési és Horváth F. Kartali MEDOSZ—Pilisi KSK 2:0 (1:0). Kartal, 500 néző. V.: Fe­kete. A kihagyott kartali hely­zetek után a 41. percben meg­született az első gól. Szünet után a hazaiak rákapcsoltak, s Száraz beállította a vég­eredményt. G.: Gerhát, Szá­raz Z. Jó: Gábor, Száraz Á., Deme, Gerhát, ill. Czinege, Kuszenda, Opálszki. (Tud.: Sin­ka István.) Megyei totóeredmények 1. KKFSE—Bp. Spartacus 1 2. Építők SC—Dunakeszi x 3. Dunaújvárosi Ép.—Vác 1 4. Dömsöd—ÉGSZÖV x 5. Kartal—Pilis 1 6. Gödöllő—Perbál 1 7. Budaörs—D. Kőolaj 2 8. Nagykőrös—Göd 1 Röplabda NB // Az NB Il-es férfi röplab­da-bajnokság hétvégi for­dulójában a Kossuth KFSE a KÜLKER SC-t fogadta szent­endrei sporttermében. KÜLKER SC— KOSSUTH KFSE 3:1 (11, -11, 13, 12) Kossuth KFSE: Milosevits, Fejes, Kuti, Sima, Magyar, Szlávik. Cs.: Kertész, Fischer, Gyurity I., Dancsó, Szalay, Pereházy, Edző: Podani Ist­ván. A sérült Gyurity P. és ? a távollevő Máli nélkül felálló Pest megyei csapatot főleg lelkesedésben múlta felül a rutinos játékosokból álló volt válogatottakat felvonultató KÜLKER. Ennek ellenére többször is nyert állásból en- gedté ki kezéből a győzelmet a szentendrei gárda, amely­nek tagjai közül többen is jóval megszokott formájuk alatt játszottak. Ezúttal még a megszokott jó hálójáték és sáncmunka is akadozott, s nem sikerült a budapesti csapat támadásait hárítani. Jó: Szlávik, Milosevits, Fi­scher, Kuti, ilL Szigeti. Labdarúgó­táblázatok KÖZÉPCSOPORT: 1. Budafok 7 3 4 — 15- 7 10 2. Kecskemét 6 5 — I 10- 3 10 3. Volán 7 4 2 1 10- 4 10 4. KKFSE 7 4 2 1 14- 9 ie 5. BVSC 7 3 3 1 10- 9 9 6. G. MA VÁG 7 3 2 2 10- 5 8 7. Bp. Építők 7 2 3 2 10- 8 7 8. Szegedi D. 6 2 3 16-5 7 9. B.gyarmat 7 2 3 2 10-11 7 10. SZEOL AK 7 2 3 2 7-10 7 11. Pénzügyőr 6 2 2 2 10- 8 6 12. D.újv. Ép. 6 2 2 2 6-5 6 13. Vác 6 2 2 2 7-8 6 14. Bp. Spart. 7 2 2 3 10-12 6 15. Bem SE 7 1 3 3 5-8 5 16. Dunakeszi 7 1 3 3 5-8 5-17. BKV Előre.­6 1 2 3 3- 5 4 2 18. Ikarus 6 1 5 2-11 19. 22. Volán 7 — 1 6 1-15 1 MEGYEI BAJNOKSÁG 1. D. Kőolaj 5 4 1 — 9: 4 S 2. Ceglédi VSE 5 4 — 1 12: 5 8 & Sülysáp 5 3 1 1 14: 8 7 4. Kartal 5 3 1 1 10: 4 7 5. Gödöllő 5 3 1 15:3 7 6. Iklad 5 3 — 2 9:5 6 7. Budaörs 5 1 3 17:7 5 8. Vácszentl. 5 2 1 2 7:10 5 9. Kerepest. 5 2 1 2 5:8 5 10. Dömsöd 5 1 2 2 4:6 4 11. Pilis 5 2 3 4:7 4 12. öbuöa 5 1 2 2 5:9 4 13. Ceglédb. 5 1 2 2 7:12 4 14. Göd 5 2 — 3 10:16 4 15. Perbál 5 1 1 3 11: 9 3 16. ÉGSZÖV 5 1 1 3 9:7 3 17. Álbertirsa 5 1 1 3 6:12 3 18. Nagykőrös 5 1 — 4 11:13 2 Három telitalálat A totó 37. játékhetén 13 talála- tos szelvény három darab akadt, amely egyúttal 13-f-l találatos is. Nyereményük egyenként 548 ezer 225 forint. A tizenkettesek száma 174 darab, nyereményük egyenként 4 ezer 598 forint. Tizenegy talála- tot 2 ezer 775 fogadó ért el, nye­reményük egyenként 288 forint. A tíztalálatosok száma 25 ezer 27 darab, nyereményük egyen­ként 48 forint. Totóeredmények: 2, 2, 2, 1, 1, x, 1, 2, 1, 1, 2, 1, 1, 1, Tízezren Lajosforrásnál Ságváriemléktúra Vasárnap immár tizedik al­kalommal járták végig aSág- vári-emléktúra útvonalát a főváros — valamint Pest me­gye — munkás- és diákfia­taljai, úttörői. A KISZ buda­pesti bizottsága és a Budapes­ti Természetbarát Szövetség gazdag programot szerve­zett a Lajosforráshoz érke­zett, mintegy tízezer fiú és lány részére. A jubileumi em­léktúra kétezer résztvevője már reggel hat órakor ott volt a Budakeszi úti Ifjúsági cuk­rászdánál tartott koszorúzá- si ünnepségen. Simkó János, a II. kerületi KlSZ-bizott- ság titkára emlékezett a ma ifjúságának forradalmár elő­deire, példaképeire, a mártír­halált halt Ságvári Endrére. Ezután a fiatalok — közöt­tük 900-an az „Aranyjelvé­nyesek az olimpiára” tömeg­sportverseny résztvevői — elindultak a Lajosforráshoz vezető 30 kilométeres úton. Csaknem háromezren vá­lasztották a Csillaghegyről in- ' dúló 17 kilométerei útvonalat, a többiek Pomáznál kezdték meg a túrát. Lajosforrásnál a déli órák­ban vidám zeneszó és ragyo­gó napsütés fogadta az érke­zőket. A Ságvári-emlékmű előtt felállított emelvényen népszerű polbeaténekesek lép­tek fel. A koszorúzási ünnep­ség a Jedlik Ányos kórus­nak dalaival kezdődött, majd Tarcsi Gyula, a KISZ buda­pesti bizottságának titkára emlékezett meg Ságvári End­réről, s a felszabadulás előtti ifjúsági mozgalomról. Ezután Bálint András szín­művész elszavalta József At-- tila: Lebukott című versét. Az ünnepség résztvevői, a bu­dapesti üzemek, iskolák és társadalmi szervezetek kép­viselői elhelyezték a tisztelet és hála virágait Ságvári End­re emlékművénél. Délután többek között sportversenyek jelentették a programot. Melyik labdát válasszuk? Képünkön: balról jobbra: Kudelicli, Németh Gy., Péter A., Be- leznay játékos-edző és Karsai. Koppány György felvétele Egy kis előjáték a Ceglédi Vasutas asztaliteniszezőinek edzésén. A Pest megyei együttes szorgosan készül az NB I-es bajnoki küzdelmekre, a VVK folytatására. Mint beszámoltunk róla, Hollandiában 5:l-re nyertek, s bejutottak a kupa má­sodik fordulójába, ahol -nyugatnémet, jugoszláv, francia el­lenfelet is kaphatnak. Egyébként a ceglédiek ott voltak hét végén Szolnokon a Tisza Kupa I. osztályú versenyén. A vegyespáros nagy meglepetéseként az alkalmilag összeállt Péter, Barna (Ceg­lédi VSE, Bp. Spartacus), már az első fordulóban legyőzte a Jónyer, Szabó (Bp. Spartacus, Statisztika) párost. A férfi,, párosban a ceglédi Németh, Harangival az oldalán (BVSC) bronzérmet szerzett. Furcsa teniszmérkőzés... Vasárnap Svédországban a furcsa teniszmérkőzés furcsán is fejeződött be. Miután már eldőlt, hogy a .svédek tovább­jutottak a Davis Kupában, vi­lághírű versenyzőjük, Björn Borg bejelentette, hogy sérü­lés miatt nem áll ki az utolsó egyesre Taróczy Balázs ellen, helyette Svensson szerepel majd. Vitatkozás, huzavona Szombathelytől a Tüzér utcáig Eredménycsokor Szombathelyen négy egye­sület 130 birkózója lépett sző­nyegre az országos úttörő A- és B-kategóriás szabadfogású versenyen. Az A-kategóriában a 49 kilogrammosok súlycso­portjában Stumer (Csepel Autó) végzett az élen. Debrecenben serdülők ve­télkedtek, s az országos sza­Kézilabda NB rr Őszi nyitány Csömörön A kézilabda férfi NB I-ben ma kezdődik az őszi küzdelem­sorozat. (A nyitó fordulóból egy mérkőzést már vasárnap lejátszottak.) A mezőny Pest megyei résztvevője a Szilas- menti SK Csömör otthonában kezd, ,16 órakor a Bp. Sparta­cust fogadja. A csömöri kék­sárgák kupaküzdelmeken kí­vül edzőmérkőzéseken készü­lődtek a második felvonásra, s bár az utolsó helyen állnak — 4 ponttal —, szeretnék a benn­maradást kiharcolni. badfogású. viadalon a 42 kg- os súlycsoportban Kolozsvári (Abony) szerezte meg az el­sőséget. ★ Veszprémben rendezték meg a dr. Papp Pál emlékére ki­írt atlétikai dobóversenyt, amelyen 15 szakosztály közel száz sportolója indult. A vi­haros erejű szélben a kala­pácsvető gödöllői Tamás érte el a legjobb teljesítményt, négyszer kerülő 70 méter fölé s az elsőséget 71,84 mé­teres dobással szerezte meg. A Bp. Honvéd a Tüzér ut­cai sporttelep mellett, 800 méteres körben gyalogló- versenyt rendezett. A felnőt­tek húszkilométeres mezőnyé­ben Gazdag (Gödöllői harmadikként ért célba. után lépett pályára a két te­niszező, a közönség előba füttyel fogadta Svensson megjelenését, majd mintegy vezényszóra a, szurkolók fel­álltak helyükről, elhagyták a stadiont, így mikor elkezdett játszani a két sportoló, alig ezren figyelték párharcukat Taróczy Balázs—Tonny ' Sven­sson 6:2, 4:6, 5:5 — félbesza­kadt. Újra szakadni kezdett az eső, egy órás szünet után foly­tatható volt a játék, ebben Svensson volt jobb, végül 5:5- nél a két játékos és a vezetőik megállapodtak, nem fejezik be a találkozót. A Svédország— Magyarország Davis Kupa végeredménye: 3:1 a svédek javára. Ambrus második lett A nagy nemzetközi evezős regattán magyar egységek is rajthoz álltak. A legszebb si­kert az MTK-VM női kormá­nyos négypárevezőse érte el, ugyanis győzött a holland és az osztrák egység előtt. Amb­rus Mariann a legjobb ma­gyar evezősnő az egypárbána világ- és olimpiai bajnok NDK-s Scheiblich mögött má­sodik lett, legyőzte a szovjet Kondrasovát még a negyedik helyre Szijj érkezett. A női kormányos négyesben az MTK-VM első hajója a szov­jet és a holland válogatott mögött harmadik, a női nyol­casban a csepeliek az NDK EAC) I válogatottja előtt másodikként 1 érkeztek célba.