Pest Megyi Hírlap, 1978. szeptember (22. évfolyam, 206-231. szám)

1978-09-26 / 227. szám

1978. SZEPTEMBER 26., KEDD Merer Hd/fißT ff K/lmav NB II: majdnem 100 százalék A Kőolaj Gödön is győzött Kitűnően sze­repeltek a Pest megyei NB li­es labdarúgó- csapatok. Csak­nem 100 száza­lékos teljesít­ménnyel büsz- ilkedhetnek, ugyanis három iyüttesünk nyert, csupán a m SE játszott döntetlenül, győzelmek sorában különö- in értékes a Dunakeszi Vas- eredménye a listavezető udafok ellenében. Dunakeszi Vasutas—Budafok 1:0 (0:0) Dunakeszi, 1000 néző. V.: [ártom. D. Vasutas: Lebonicz- í — Lörincz, Hanzel, Aszta­li, Bodó, Dévay, Gyetvay, Kiss , (Lipniczky), Császár, Pollák, ázáth. A Pest megyei csapat hatal- ias lendülettel kezdett az el- i zakód ottan játszó Budafok [len. Az 5. percben Nazáth 25 léteres lövését öklözte ki a endégkapus, majd a félidő erekán Pollák szabadrúgását íentette szögletre. A 34. perc­en Nazáth elhúzott a védője lellett, s beadását Császár ér­ékesítette. A második félidőt 5 a hazaiak kezdték jobban, :ésőbb feljötték a vendégek, ie biztos gólhelyzetben is hi­báztak. A Vasutas lelkesen s dónként jól játszott, megér- lemelten győzte le az eddig 'éretten budafoki együttest. J.: Császár. Jó: Lörincz, Han- iel, Császár, Nazáth. (Tud.: iolymosi László). Kossuth KFSE—BVSC 3 4 (2:1) Szőnyi út, 1500 néző. V.: 3ang. KKFSE: Hornyák — 3ozsgai, Emmer, Szikszói, Sger, Ambrus, Horváth, Fehér, Gőgitz, Hámori Fischl. Ki­egyenlített játékot és egy ha­sai gólt hozott az első tíz perc. Ezzel el is lőtte puska­porát a vasutas csapat. A szentendreiek átvették a já­ték irányítását, lendületes tá­madásaik a félidő közepén, egy perc alatt kétszer is góllá értek. Horváth, majd Ambrus lövésével szemben volt tehe­tetlen a nemrég még „Kossuth- Flack. Nem volt egy súly­csoportban a két együttes. A Pest megyeiek pillanatonként kerültek gólhelyzetbe, ame­lyeket — érthetetlenül — rend­re kihagytak. A 62. percben Hámori tizenegyest hibázott. Öt perccel később, Gőgitz fa­képnél hagyta a hazai védel­met és lőtt mellé. Egy perccel ezután lekopírozva az előbbi jelenetet, most már a hálóba talált. A hajrában is a Pest megyeiek előtt nyílt gólszerzé­si lehetőség. G.: Horváth, Ambrus, Gőgitz. Jő: Emmer, Éger, Ambrus, Horváth Fehér. R. F. Bp. Építők—Bem SE 1:1 (1:0) Cegléd, 1500 néző. V.: Szávó. Bem SE: Kollár — Birincsik, Gyovai, Kovács, Bajnóczi (Parti), Nagy, Bera, Berecz, Radios, Dajka, Szabó J. (Sza­bó I.). Az első percekben Szabó J-nek két gólhelyzete is volt, de hibázott. Ezután hiába ját­szott mezőnyfölényben a Bem SE, a rutinosabb Építők irá­nyította a játékot. Szoros em­berfogással biztosan verték vissza a ceglédiek sok átadás­ra épülő akcióit, s sok mozgás­sal, ha kellett, tértölelő átadás­sal több veszélyes ellentáma­dást is vezettek. Ezek egyike, a 24. percben góllal végződött. A mérkőzés a második félidő közepétől változott meg. A ha­zaiak ettől kezdve már lendü­letesebben támadtak. Helyze­tek is adódtak: közülük a leg­nagyobbat Dajka hagyta ki, aki Radics mintaszerű beadá­sát közelről mellé fejelte. Az egyenlítő gólt a 76. percben si­került megszerezni, Radics át­játszotta Páncsicsot, majd az ötös sarkáról kapu felé lőtt labdája az egyik védőt is érint­ve gurult be a hálóba. Az utolsó percekben mindkét csa­pat az eredmény tartására tö­rekedett. G.: Radics. Jó: Bi­rincsik, Gyovai, Radics. (Tud.: Ungureán László) Váci Híradás—Pénzügyőr 2:0 (0:0) Vác, 3000 néző. V.: Urbán. Híradás: Hegedűs — Szunyogh, Varga (Pálinkás), Misnyovsz- ky, Garaba, Strausz, Acs, Bed- narik, Sólyom, Répási, Deák. Az első játékrészben a Pénz­ügyőr irányított, szemre is tet­szetős akcióikat azonban rend­re rossz lövéssel fejezték be a vendégek. A félidő legnagyobb helyzetét a 22. perc hozta: Vi­da már csak Hegedűssel állt szembe, de közelről a bal léc mellé gurított. A másik ol­dalon Sólyom nagy erejű sza­badrúgása a kapufáról vágó­dott vissza. Szünet után mint­ha kicserélték volna a csapa­tokat, egyértelmű fölénybe került a Híradás, Az 58. perc­ben Bednarik középre küldött labdájára Murár és Ács egy­szerre mozdult, a váci jobb­szélsőnek több szerencséje volt, s testéről a hálóba per­dült a pettyes, 1:0. Negyedórá­val később a támadásindítás­ban is sokszor jeleskedő Varga átadásával Sólyom ugrott ki, s a 16-os oldalvonala mellől, szinte lehetetlen szögből a hosszú sarokba küldte a lab­dát. 2:0. A hajrában régen ta­pasztalt, remek játékkal ruk­kolt ki a Pest megyei együt­tes, Deák és Sólyom előtt egy­aránt kétszer, Ács előtt egyszer nyílt biztos gólszerzési alka­lom, ám a helyzetek sorra ki­maradtak. Ellentétes félidőket, nem mindennapi gólokat lát­tunk, a Híradás szünet utáni kitűnő teljesítményének kö­szönheti a felzárkózást jelen­tő két bajnoki pontot. G.: Ács, Sólyom. Jó: Varga, Szunyogh, Répása. (Tud.: Hegyi Iván.) ★ A megyei labdarúgó-baj­nokság hatodik fordulójában a listavezető Dunai Kőolaj idegenben, Gödön nyert, s megerősítette vezető pozíció­ját. Három döntetlen tarkítot­ta a fordulót, s meglepetés a Gödöllői SC nagyarányú 5:0-ás győzelme Budaörs ellen. Óbuda Tsz SE—Albertirsa 1:1 (0:0). Budakalász, 200 néző. V.: Ádám. Alacsony színvonalú mérkőzésen a hazaiak sze­rencsés góllal jutottak előny­höz. A vendégek befejezés előtt hat perccel egyenlítet­tek, s igazságos eredmény született. IM Vasas—Nagykőrösi Kinizsi 1:0 (1:0). Iklad, 200 néző. V.: Szórá- di. Iklad: Juhász — Echer 1., Bankó, Országh, Rébb, Kaiser, Huszár, Farkas, Tóth M. (Ec­ker II.), Boda, Blaubacher. Nagykőrös: Kocza — Várko- nyi, Dénes (Kovács 11.), Ba­logh, Kaszab, Szőke, Orbán, Horváth, Tóth, Németh, Ko­vács I. Már a 10-ik percben eldőlt a találkozó sorsa. Szép hazai támadás végén Blauba- cher labdáját Dénes kézzel ütötte ki, s a megítélt 11-est Bankó értékesítette. Végig a rutinosabb hazai csapat irá­nyított, s több helyzetet kiha­gyott. Nagykőrös szórványos ellentámadásai veszélyesek voltak. A 70-ik percben Hor- váthot utánrúgásért kiállítot­ták. Megérdemelt hazai győ­zelem született a fiatal, lelkes vendégcsapat ellen, amely tu­dása alapján a jelenleginél jobb helyezésre érdemes. G.: Bankó (11-esből). Jó: Ecker I., Bankó, Országh, ill. Kocza, Kovács I. (Tud.; Gobér, Mi­hály). Gödöllő—Budaörs 5:0 (2:0). Gödöllő, 200 néző. V.: Jám­bor. Már a 9-ik percben előny, höz jutott a hazai csapat, majd Kántor percei követték. Mesterhármasával a 70-ik percben 4:0 volt az eredmény. A végeredményt nem sokkal befejezés előtt állították be a helyiek, akik nagyobb gól- arányban is győzhettek volna. G.: Kántor (3), Szabadi A., Romhány. Jó: Kőszegi (a me­zőny legjobbja), Kántor, He­gedűs F., Szabadi, ill., Tóth T. (Tud.: Dán László). Dunai Kőolaj—Göd 2:1 (2:1). Göd, 300 néző. V.: Kálmán. A második percben a kapus­ról kipattanó labdát értéke­sítette Pápai. Nem sokkal ké­sőbb büntetőből egyenlített a helyi gárda, s a 40-ik percben vitatható 11-esből született az újabb Kőolaj-gól. Szünet után végig a hazai csapat táma­dott, de helyzeteit nem tudta kihasználni. A játék alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. G.: Pákái, Wittman (11-esből), ill., Horváth (11-es­ből). Jó: Hencz, Horváth, Lengyel, ill. Horváth, Csáki, Molnár. (Tud.: Simkó Géza). Ceglédbercel—Dömsöd 0:0. Ceglédbercel, 300 néző. V.: R. Oszáczki. Alacsony szín­vonalú, közepes iramú mérkő­zésen a jól, s olykor szeren­csésen védekező Dömsöd dön­tetlent harcolt ki. A hazai együttes végig fölényben volt, de helyzeteit nem tudta érvé­nyesíteni. Jó: Kassai, Peszeki, Földi, ilL Jaksa, Polgár, Árki. (Tud.: Karsai Márton). Perbál—Kerepestarcsai SC 4:2 (2:0). Perbál, 300 néző. V.: Szend- rő. A jó iramú, első félidőben ötletesen játszó hazai gárda a 35. percben már 2:0-ra veze­tett. A második félidő ki­egyenlített kemény küzdel­met hozott, a lelkes vendég­csapat 3:0 után szépített, majd az újabb hazai gólt kö­vetően közvetlen befejezés előtt szerezte második gólját. G.: Kovács III. (3), egyet 11- esből, Kovács I. (11-esből), ill. Sugár, Antal. Jó: Kovács III., Horváth, Ollári, ilL Su­gár, Szőllősi. (Tud.: Bélik Pál). Pilis—Sülysáp 4:1 (2:1). Pilis, 700 néző. V.: Csányi. Változatos, küzdelmes mérkő­zésen Pilis egyre-másra ve­zette támadásait. A vendégek kevesebbet veszélyeztettek, de előttük is nyílt gólszerzési le­hetőség. A hazai gárda nem­csak helyzeteket teremtett, de ezeket értékesítette is. A szur­kolók jó mérkőzést, biztos hazai győzelmet láthattak. G.: Gyengeliczki (2), Kuszenda, Simon, ill. Tóth. Jó: Czinege Tóth, Kuszenda, Gyengeliczki, ill Tóth, Motolai. (Tud.: Csi­kós Pál). Vácszentiászló—Kartali MEDOSZ 2:2 (2:1). Vácszentiászló, 600 néző. V.: Szabó. A két csapat közötti tudáskülönbséget a kartaliák kemény játékukkal ellensú­lyozták. Mindkét vendéggól öngólból esétt. G.: Kovalik, Maim, Hl Köti, Rais. ÉGSZÖV—Ceglédi VSE 2:1. Kiskunlacházán, a két volt NB III-as csapat találkozásán hazai siker született. Megyei totóeredmények 1. Bem SE—Építők 2. Dunakeszi—Budafok 3. BVSC—KKFSE 4. Pilis—Sülysáp 5. C.-bercel—Dömsöd 6. ÉGSZÖV—Cegléd 7. Göd—D. Kőolaj 8. Vácszentiászló—Kartal Vándordíj, kitüntetések Az. Ű. Dózsa Sportklub KISZ- bizottsága által — az egyete­mi és főiskolás sportolók ré­szére — meghirdetett „Jó ta­nuló, jó sportoló” mozgalom vándordíját Juhász Ágnes többszörös válogatott röplab- dázónő nyerte el. A BTSH ál­tal kiírt „Élen a tanulásban, élen a sportban” mozgalom kitüntetéseit az Ű. Dózsa 14 sportolója kapta meg, a „Jó név élőmunkáért” kitüntető plakettet pedig Pécsi Gábor öttusaedző. Labdarúgó­táblázatok 1. Kecskemét 7 « — í u- s 12 2. KKFSE 8 5 2 1 17-10 12 3. Budafok 8 3 4 1 15- 8 10 4. G.-MAVAG 8 4 2 2 11- 5 10 5. Volán 7 4 2 1 10- 4 10 6. Szegedi D. 7 3 3 1 8- 5 9 7. SZEOL. AK 8 3 3 2 11-11 9 8. BVSC 8 3 3 2 11-12 9 9. Bp. Építők 8 2 4 2 11- 9 8 10. Vác 7 3 2 2 9- 8 8 11. Bp. Spartacus 8 2 3 3 11-13 7 12. Balassagy. 8 2 3 3 10-12 7 13. Dunakeszi 8 2 3 3 6- 8 7 14. Pénzügyőr 7 2 2 3 10-10 6 15. Dunaújv. Ép. 7 2 2 3 7- 9 6 16. Bem SE 8 1 4 3 6- 9 6 17. BKV Előre 7 1 2 4 3- 6 4 18. Ikarus 7 1- 6 2-13 2 19.22. sz. Volán 8 — 2 6 2-16 2 Megyei bajnokság 1. D. Kőolaj 6 5 1 — l ír- 5 12 2. Gödöllő 6 4 1 1 10- 3 9 3. Iklad 6 4 — 2 10- 5 9 4. Cegléd 6 4 — 2 13- 7 8 5. Kartal 6 3 2 1 12- 6 8 6. Sülysáp 6 2 1 2 15-12 7 7. ÉGSZÖV 6 2 1 3 11- 8 6 8. Pilis 6 3 — 3 8- 8 6 9. Vácszentl. 6 2 2 2 9-12 6 10. Perbál 6 2 1 3 15-11 5 11. Dömsöd 6 1 3 2 4- 6 5 12. Budaörs 6 1 3 2 7-12 5 Kerepest. 6 2 1 3 7-12 5 14. Óbuda 6 1 3 2 6-10 5 15. C.-bercel 6 1 3 2 7-12 5 16. Albertirsa 6 1 2 3 7-13 4 17. Göd 6 2 — 4 11-18 4 18. Nagykőrös 6 1 — 5 11-14 2 Az első öt fordulóban a Dunai Kőolaj, az Iklad és ax ÉGSZÖV a mérkőzések előtti valamennyi váltófutást megnyerte, s így a versenykiírás értelmében egy-egy plusz pontot kapott. 0 Evezősök a Velence Kupáért A Velencei tavon az új északi pályán rendezték a Velence Kupa B-típusú orszá­gos minősítő versenyt. A via­dalon 16 hazai és két külföl­di sportkör versenyzői álltak rajthoz. Jól szerepéitek a Váci Hajó evezősei. A férfi ifjúságiak­nál kormányos négyesben, az úttörőknél négypár evezősben ■s ugyancsak kormányos né­gyesben végeztek az élen. Az ifjúságiaknál kormányos kettesben: 2. Hénap, Bácskai, kormányos: Bugarszki (Vác). A kormányos nélküli kettes is váci sikert hozott Németh és Teiszler ért elsőként célba. A serdülő négypár evezős elsőbbsége mellett az úttörők egypár evezős aranyérme is a váciaknak jutott Kondér ré­vén. A második, klubtársa, Mucsik lett. Úttörő kétpár evezős: 1. Horváth, Branda, 2. Dénes, Páti. A mini egypár evezős­ben az első három helyet a váciak hódították el Matyó­ka, Ballon és Kapornai révén. A lányoknál is jól helytáll­tak a váciak. Serdülő egypár evezősben Szohovics, kétpái evezősben Debreceni és Palo­tai győzött. Az úttörők kétpár evezős viadalán a szobiak bronzérmet szereztek. A Velence Kupa pontverse­nyének végeredménye: 1. VVSI 156, 2. Váci Hajó 96, 3. Rába ETO 93 ponttal. Modellezők Budaörsön Egyedül Örkényinek sike­rült győzni a magyarok közül az MHSZ—MOM Kupa autó­modellező versenyen, amelyet a fegyveres erők napja tiszte­letére rendeztek a budaörsi repülőtéren. A többi kategó­riában külföldiek nyertek. A világrekorder és az idei Euró- pa-bajnok svéd Hagel például, a 2,5 és a 10 köbcentiméteres kategóriában is első lett. Sok telitalálat A totó 38. játékhetén 13 + 1 ta­lálatot 12 fogadó ért el, nyeremé­nyük egyenként 103 ezer 467 fo­rint. A 13-asok száma négy da­rab, nyereményük egyenként 69 ezer 263 forint. 12 találatot 321 fo­gadó ért el, nyereményük egyen­ként 2 ezer 303 forint. A tizen­egyesek száma 4 ezer 100, nye­reményük egyenként 180 forint. A tízesek száma 31 ezer 163, nye­reményük egyenként 36 forint. Totóeredmények: 1, 2, X, 1, 2, 1, 2, 2, 1, X, X, 2, 1, 1. /r Értékes pont Zalaegerszegről A kézilabda férfi NB I-ben a csömöriek az őszi nyitányon elszenvedett vereség után va­sárnap is alulmaradtak. A fő­városban a sokkal esélyesebb Honvéd csapatától kaptak ki. A Pest megyei gárda négy ponttal áll a táblázat végén, a hétpontos Szondi SE mögött. Bp. Honvéd—Szílasmenti SK Csömör 32:22 (17:13). A Kőér utcában Lengyel és Mayer bíráskodása mellettfígy álltak ki a kék-sárgák: Fá­bián F. — Trnka, Mihályi (8), Középiskolás ökölvívó-seregszemle Pest megyeiek a dobogón Szolnokon, a tiszaligeti sportcsarnokban vasárnap tar. tották a középfokú tanintéze­tek nemzetközi ökölvívó se­regszemléjének döntőjét. Me­gyénk ökölvívó-szakosztályai­ban sportoló szakmunkásta­nulók is érdekeltek voltak a versenyben. Eredményeikről Horváth István, a Pest me­gyei Ökölvívó Szövetség szak- felügyelője számolt be. — 250 fiatal vett részt a több napig tartó küzdelem­ben — kezdte a szakfelügye­lő. — Fiataljaink kemény erőpróbának voltak kitéve, többeknek az NDK verseny­zők nagy tapasztalatával,, A közalkalmazottaknál Nagykáta volt a legsportszerűbb Szakszervezeti tömegsportviadal Négyezren indultak, százan maradtak az országos döntőre és végül tízfős csapat nyerte a Magyar Hírlap és Közalkal­mazottak Szakszervezete kö­zös rendezésében véget ért kispályás labdarúgó tömeg- sporttornát. A tatai sporttáborban tar­tott kétnapos döntő tíz csapa­ta közül végül a Fővárosi Könnyűipari Szervező Intézet büntetőrúgásokkal nyerte el a vándorkupát, mert a rendes játékidőben 1 :l-gyel ért véget a Zala megyei Tanács elleni döntőn. Harmadik a tavalyi győztes Mohács városi tanács lett, miután 10:-ra verte a Szolnok megyei Tanács gárdá­ját A további sorrend: 5. Nagy­káta járási hivatal, 6. Borsod megyei Tanács, 7. Zalaeger­szegi Száll, és Ügyvitelszerve­zési Vállalat, 8. Siklós városi tanács, 9. Néphadsereg 9620-as alakulata, 10. Komárom me­gyei Tanács. A legeredményesebb játé­kos a mohácsi Oláh Béla lett öt góllal. A legjobb kapusnak a KSZI-től Kovács Géza bizo­nyult, míg a legsportszerűbb csapat címet a nagykátaiak nyerték eiL A jól sikerült — hónapok óta tartó — tömegsportese­mény vándordíjáért, jövőre harmadszor lépnek pályára az ország közalkalmazott kispá­lyás labdarúgói. harcosságával is meg kellett küzdeni. Szép sikereket ér­tünk el és ez továbbra is azt bizonyítja; szakosztályaink ed. zői jó úton járnak az után­pótlás nevelésében. A Ceglédi 203. ISZ verseny­zőinek eredményei: Serdülő korosztályúak: Kiss Ferenc papírsúlyban első lett, Hár- fus Mihály a második, Szeke­res Tibor pedig a harmadik helyen végzett súlycsoportjá­ban. Az ifjúsági korosztályban Magyar László második, Tóth Menyhért pedig a harmadik helyen végzett. A SzigetszentmiklQsi 208. ISZ versenyzőinek eredményei Serdülő korosztály: kispapír­súlyban Szakár Mátyás, köny- nyűsúlyban pedig Kiss Ferenc a dobogó legmagasabb foká­ra léphettek. Krizsa Sándor és Hamza István harmadik, Hajmási László pedig a má­sodik helyen végzett súly­csoportjukban. Ifjúsági kate­góriában Oláh Árpád egy ér. tékes 1 harmadik helye­zést szerzett. A legharcosabb versenyző­nek járó tiszteletdíjat Kiss Ferenc (208. ISZ Szigetszent- miklós) érdemelte ki és vette át. Pontversenyben a Ceglédi 203. ISZ az értéhes ötödik helyen végzett. ★ Kecskeméten a városi sport- csarnokban rendezett Petőfi Népe Kupán, serdülő korosz­tályban Pákozdi István, a Ceglédi Vasutas SE tehetsé­ges fiatalja lett a váltósúly győztese. — boros — Paulinusz, Bátovszki (1), Tóth- Fekete (12), Fábián P. (1). Csere: Fabók, Varga, Ba. bicz. A Pest megyei együttesben Tóth-Fekete kitűnő egyéni teljesítményt nyújtott, tizen­kétszer vette be a hálót. (A Honvéd legeredményesebb já­tékosa Kovácg P. csak tízszer.) Jól ment a góldobás Mihályi­nak is, aki nyolc gólt szerzett. Kettőjük eredményessége azonban kevés volt. A férfi NB I B-ben a du­nakesziek egy ponttal tértek haza Zalaegerszegről. Honvéd Katona J. SE— Dunakeszi VSE 20:20 (10:9). DVSE: Gergye — Szabó, Szalka (6), Fábián (6), Valen­tin (5), Czipó (3), Varga. Cse­re: Borka, Merkl, Rixer, Ko­vács. A zalaegerszegiek otthonuk­ban ősszel még nem vesztet­tek pontot. A Pest megyeiek megtörték ezt a sorozatot. Fej­fej melletti küzdelem után raboltak pontot. Méghozzá úgy, hogy a hajrában még vezetett a Dunakeszi, s 24 másodperccel a befejezés előtt egyenlítettek a helyiek. Jó: Gergye (a mezőny leg­jobbja), Fábián, Varga. Egyéb­ként az őszi legjobb teljesít­ményét nyújtó Vasutas-csapat valamennyi játékosa dicsére­tet érdemel. Solymosi László Az Üttröszt KÖZGÉP férfi kézilabdacsapata a Békéscsa­ba legyőzésével megerősítette helyét a középmezőnyben, döntő lépést tett a bennma­radás eléréséhez. Üttröszt KÖZGÉP— Békéscsaba 23:18 (14:9). Cegléd, 300 néző. KÖZGÉP: Szrapkó — Jónás (6), Bálint (3), Túlik (7), Gyenes (4), Go­dó, Tóth (2). Csere: Túróczi, Malizs (1), Lengyel, Kaszai. A vendégek a mérkőzés során csak egyszer vezette^: az első két gólt ők szerezték. Az egyenlítés után, 5:5-öt köve­tően húztak el a ceglédiek, a szünetben már öt gól volt az előnyük. A második játék­részben a Békéscsaba kezdett jobban, 17:16-ra felzárkózott, így már-már kétessé vált a Cegléd győzelme. Szerencsére a KÖZGÉP erősíteni tudott, újra elhúzott ellenfelétől, s végül biztosan, megérdemel­ten nyert. Jó: Szrapkó, Túlik, Jónás, Gyenes. Ungureán László